Strana 3 z 6

Re: Transakčná daň

Napísané: So 31 08, 2024 6:50 pm
od používateľa Ivix
kixog47100 napísal: So 31 08, 2024 3:46 pm V minulosti "polovica" Slovenska co mala internet stavkovala v BWin, Betathome..., kedze mali lepsie kurzy...
Dnes musi slovaci stacit tipos a tipsport s katastrofalnymi kurzami, hlavne ze Heger bol za legislativou obmedzenia zahranicnich stavkovych spolocnosti (dostali moznost platit si licenciu za cenu, za ktoru sa im tu neoplati podnikat), takto sa likviduje konkurencia pre spriaznene osoby.

Re: Transakčná daň

Napísané: So 31 08, 2024 6:53 pm
od používateľa kixog47100
Ivix napísal: So 31 08, 2024 6:50 pm
kixog47100 napísal: So 31 08, 2024 3:46 pm V minulosti "polovica" Slovenska co mala internet stavkovala v BWin, Betathome..., kedze mali lepsie kurzy...
Dnes musi slovaci stacit tipos a tipsport s katastrofalnymi kurzami, hlavne ze Heger bol za legislativou obmedzenia zahranicnich stavkovych spolocnosti (dostali moznost platit si licenciu za cenu, za ktoru sa im tu neoplati podnikat), takto sa likviduje konkurencia pre spriaznene osoby.
Tak islo aj o dane. Tipos je statny.

Re: Transakčná daň

Napísané: Ne 15 09, 2024 1:25 pm
od používateľa iceberg8
wladas napísal: So 31 08, 2024 12:58 pm Ako stat zakaze zahranicnej banke z EU zalozit svojmu obcanovy ucet? Prinuti tu banku? Ako? Cez EU parlament? :)
Netreba robit az taku paniku. Ako povedal klasik vsetko bude v poriadku.
Pozri o co som zakopol na tuto temu "100% dan" :)

https://spravy.rtvs.sk/2024/05/pan-joze ... -zan-musi/

TLDR: obec moze vyrubit prakticky lubovolnu dan (poplatoK) za komunalny odpad, aj ked tam nebyvas a tym padom netvoris ziadny odpad...

Obcan je jednoducho v hrsti, "slobodny obcan" podotykam :D

Re: Transakčná daň

Napísané: Ne 15 09, 2024 1:57 pm
od používateľa hifron
V diplomatickom žargóne sa tým legalizuje pobyt a následne aj poplatok za vysťahovanie, čím sa živobytie stáva oficiálnejším. Nejako sa ale pozabudlo na ombudsmana, prípadne prípad pre Ústavný súd a nejakého Motejla aby dal radu, že treba trocha pohnúť rozumom, ale aj dotačný biznis ako v Česku potreboval v nedávnej dobe trocha upratať, keďže sa to trocha zvrhlo, ale podnikatelia stále nevedia presne že čo a ako, aby aj niečo fungovalo a nebol to trocha prúser(možno aj v knižnej podobe v prípade českých historických spoločenských ebookov, prípadne pouličného článku v Plus 7 z Česka v prípade trocha bulvárnejšom z pohľadu bezdomovectva, iné krajiny majú obvykle radšej trocha majestátnejší krvilačnejší veľkofilmový nádych)...

v prípade správ zo zahraničia však niektoré regióny postihla hospodárska katastrofa, takže emergency stav a federálna pomoc s tým nič neurobili ako obvykle...

preložené do reči FEDu, aj recesia sa stáva, niekde trocha viac...

Re: Transakčná daň

Napísané: Ut 17 09, 2024 2:24 pm
od používateľa MiBi

Re: Transakčná daň

Napísané: Ut 17 09, 2024 3:00 pm
od používateľa Fund
...dakujeme volicom smeru a hlasu,tlieskame

Re: Transakčná daň

Napísané: Ut 17 09, 2024 3:06 pm
od používateľa Martin7
Úplne by stačilo to všetko šetrenie presmerovať len na ,,šetrenie na štátnych zamestnancoch" a tam smerovať 100%. Ja osobne si viem predstaviť osekanie štátu až o 90%. To by tu bola potom radosť žiť.

PS: Takmer všetci moji kamaráti, čo majú firmy, presúvajú firmy do zahraničia, väčšinou do Česka.

Re: Transakčná daň

Napísané: Ut 17 09, 2024 3:11 pm
od používateľa Glogol
- to kto su bohatsi zamestnanci ?
- nieco som prehliadol alebo vyhrievanie bazenov pre bohatych sa ide dalej dotovat ?
- pozeram ze ani investicne byty si nezdanili a dokonca vyssia DPH potlaci rast cien existujucich bytov
bude este vacsi problem udrzat v tejto krajine mladeho lepsie zarabajuceho cloveka

Re: Transakčná daň

Napísané: Ut 17 09, 2024 3:11 pm
od používateľa mm1809

Re: Transakčná daň

Napísané: Ut 17 09, 2024 3:12 pm
od používateľa Fund
...meni sa...Zníženie zrážkovej dane z dividend z 10% na 7%

Re: Transakčná daň

Napísané: Ut 17 09, 2024 3:49 pm
od používateľa Glogol
take zle je to s tou krajinou ale zato sa riadne tesili ked vyhrali volby - hned v tej mizerii dali 13 dochodky a zadotovali plosne energie ( dotacia hypo uz ani nehovorim), sebe nezdane pausalne vydavky - zamestancom vyssie odvody. A dnes citam ceresnicku na torte ze odstupne po 6 mesiacoch pre sefa vseobecnej ZP 47 tis. To aby cloveka tu nacisto porazilo.

Re: Transakčná daň

Napísané: Ut 17 09, 2024 4:58 pm
od používateľa Martin7
Trejdujete na s.r.o.?

Citát zo sme: Dani budú podliehať bankové prevody, výbery z bankomatov, nákup cenných papierov či splátky úverov.

Čítajte viac: https://index.sme.sk/c/23385340/dph-23- ... vlada.html

Edit: nakoniec sa všetci stretneme v Paraguaji :D

Re: Transakčná daň

Napísané: Ut 17 09, 2024 5:14 pm
od používateľa jaroslav80
Zbrane pre Zelenskeho armadu a prirazku na americkom LNG v porovnani s potrubnym ruskym plynom treba z niecoho zaplatit. Nie je to lacny spas.

V Titanicu zvanom EU to z roka na rok vyzera na stale vacsiu drahotu a na znizovanie realnej kupnej sily obyvatelstva.

Re: Transakčná daň

Napísané: Ut 17 09, 2024 5:18 pm
od používateľa hifron
možno konečne BCCP prejde na Xetru alebo sa dohodne s Prahou, možno obidvoje a banky budú ponúkať možnosť aj niečo iné ako im schválili ich šéfstvo v Prahe alebo Viedni, prípadne Ríme. Takto asi smolka a prepúšťania a masírovanie úvermi každému kto vkročí do pobočky inak strhávanie prémií...

Ta Xetra nie je pre srandu, ale ani oni sa nedostali ku kapitalistickým očakávaniam obvyklým v Amerike...

som zvedavý koľko firiem z NASDAQu je v EÚ, stačí podobných a niečo aj vymysleli... :palec_dole: Niečo sa deje vo Francúzsku, ale inak slabota...

Re: Transakčná daň

Napísané: Ut 17 09, 2024 5:35 pm
od používateľa Ivix
Martin7 napísal: Ut 17 09, 2024 3:06 pm Úplne by stačilo to všetko šetrenie presmerovať len na ,,šetrenie na štátnych zamestnancoch" a tam smerovať 100%. Ja osobne si viem predstaviť osekanie štátu až o 90%. To by tu bola potom radosť žiť.

PS: Takmer všetci moji kamaráti, čo majú firmy, presúvajú firmy do zahraničia, väčšinou do Česka.
Suhlas, statny aparat by mal byt co najstihlejsi a teda aj efektivny. Klucove institucie zachovane. Cloveku by sa hned lepsie pracovalo, ak vie ze nezivi hordy uradnikov. A ked este vidi, ze maju nervy si zvysovat platy a davat rozne renty, tak sa mu otvara nozik vo vrecku. Keby vedeli hospodarit, dane by sa znizovali, tak ako ked firma dobre hospodari a v sutazi s konkurenciou moze znizovat ceny produktov a sluzieb.

Buffett dal dobry podnet: aktualna garnitura, ktora nedodrzi vyrovnany rozpocet uz nema moznost byt znovu zvolena. Svajciari maju v ustave zakotvenu dlhovu brzdu kedy deficit nemoze prekrocit prijem za dane obdobie a v dobrych casoch sa prebytok musi pouzit na splatenie dlhu.

Re: Transakčná daň

Napísané: Ut 17 09, 2024 7:15 pm
od používateľa kixog47100
mazem, pomylil som si percenta.
Je to nastastie len 0,35% a nie 3,5%.

Re: Transakčná daň

Napísané: Ut 17 09, 2024 7:18 pm
od používateľa kixog47100
Ja byt podnikatel tak beriem len hotovost.

Re: Transakčná daň

Napísané: Ut 17 09, 2024 7:51 pm
od používateľa Glogol
Glogol napísal: Ut 17 09, 2024 3:11 pm - pozeram ze ani investicne byty si nezdanili a dokonca vyssia DPH potlaci rast cien existujucich bytov
bude este vacsi problem udrzat v tejto krajine mladeho lepsie zarabajuceho cloveka
"Ako ty blbec budes makat a zarabat a platit dane tak sa my budme mat ..."
Víťazom konsolidácie sú dôchodcovia a rentiéri. Prehrali snaživí workoholici
https://hnonline.sk/komentare/komentare ... orkoholici

Re: Transakčná daň

Napísané: Ut 17 09, 2024 11:20 pm
od používateľa Robo_1
Je usmevne ze clovek s 11k platom (netto) ide rozpravat o bohatych ludoch ktori maju >2k brutto a ide ich dodatocne danit. Viem ze toto ma iba na kavu a aby ludia neboli prekvapeni, ked nahodou najdu politika ako ma priznanych x bytov a zije si vyrazne nad oficialny plat (vyrazne myslim viac ako 100x - to ludia co maju 1k nepochopia ze tak, ako si ziju nasi papalasi, ze tak neziju ludia s prijmami 4-7k mesacne) Osobne poznam zopar ludi s prijmami cca 20k a nikto naozaj ze nikto nema hodinky za 30k.
DPH na knihy 23% pretoze cita primarne bohatsia vrstva - no comment.
Vysledkom tohoto celeho bude este vacsia nakupna turistika do okolitych krajin (uz teraz je na Bergu v sobotu zapcha snad vacsia ako po pade komunizmu). V Hainburgu robia slovaci, nakupuju slovaci - vsetci su happy, predajcovia maju lepsie platy ako na SK, kupujuci maju lepsie ceny ako na SK (a po 23% dani to bude este vyraznejsie) + v Rakusku maju prijem z DPH. Doplati na to stred Slovenska, co to ma vsade daleko a jednoduche vidiecke obyvatelstvo. Palec hore za volbu.

Re: Transakčná daň

Napísané: St 18 09, 2024 9:31 am
od používateľa jaroslav80
Fico to urobil dost debilne.
Mal rozoslat po slovenskych firmach dotaznik, ktore podporuju Zelenskeho a Bidenovu politiku na Ukrajine. A tie ktore by sa hrdo prihlasili, mal dodatocne zdanit.
Jednoduche a ucinne riesenie.

Nasledne to mohli zaviest celoplosne v EU a boli by financne problemy EU vyriesene.

A nie sa tu dohadovat, kto zaraba 2K mesacne a kto 3K mesacne a robit tam nejake rozdiely. Pricom to s hlavnym korenom problemu vobec nema suvis.

Re: Transakčná daň

Napísané: St 18 09, 2024 9:45 am
od používateľa Glogol
jaroslav80 napísal: St 18 09, 2024 9:31 am Fico to urobil dost debilne.
Mal rozoslat po slovenskych firmach dotaznik, ktore podporuju Zelenskeho a Bidenovu politiku na Ukrajine. A tie ktore by sa hrdo prihlasili, mal dodatocne zdanit.
Jednoduche a ucinne riesenie.

Nasledne to mohli zaviest celoplosne v EU a boli by financne problemy EU vyriesene.

A nie sa tu dohadovat, kto zaraba 2K mesacne a kto 3K mesacne a robit tam nejake rozdiely. Pricom to s hlavnym korenom problemu vobec nema suvis.
Uz je dost trapne furt od veci sem daco dat - treba ist na UA a toto im hovorit do oci a nie tu z pohodlia obyvacky za klavesnicou robit hrdinu. Este aj fico ine hovori doma a ine tam - co uz potom klavesnicovi hrdinovia. koniec off-topicu.

Re: Transakčná daň

Napísané: St 18 09, 2024 10:53 am
od používateľa Baba Jaga
teraz by sa uz aj na firmu oplatilo obchodovať . S.r.o. príjem do 100K EUr daň 10%+ daň z dividend 7% (17%). To zvýšenie DPH som čakal na strane štatu usetria drobne aby sa nepovedalo. A tie ich reči ,že ceny potravín išli dole zavedenie transakčnej dane, zvýšenie dialničných známok nebude týkať ludí. Slovač je skromný národ aj z h.vna dokážeme ušetriť, ale zas nechcem si predstaviť vladu PS+SAS+KDH a ich opatrenia. Je to v p.č.

Re: Transakčná daň

Napísané: St 18 09, 2024 11:08 am
od používateľa MiBi
JUGGLER napísal: Ut 17 09, 2024 10:36 pm
dandust napísal: Ut 17 09, 2024 9:29 pm ako sa s 0,35% danou na nakup CP popasuje Finax? znizenia poplatku za spravu sa zrejme po tomto asi nedockame, ze? :)...teraz vaznejsie, ake moznosti maju taketo fintechy?

Finax je len sprostredkovateľ ( o.c.p.). Nakupuje pre klientov, teda pre občanov na ktorých sa 0,35% nebude vzťahovať.


tak teraz neviem, ci sa ta trans. dan bude vztahovat aj na nakupu CP sprostredkovane o.c.p. ?
fin-dan.png
fin-dan.png (44.29 KiB) 7789 zobrazení
zdroj: https://www.linkedin.com/feed/update/ur ... 384742400/

Re: Transakčná daň

Napísané: St 18 09, 2024 11:29 am
od používateľa Glogol
som sam co nechape co si ma predstavit pod pojmom "vytiahnut investicie do zahranicnych subjektov" ?

Re: Transakčná daň

Napísané: St 18 09, 2024 11:44 am
od používateľa mm1809
Ja si tu pripadam niekedy ako u doktora alebo u pravnika, cim zlozitejsie tito ludia rozpravaju tym viac su mi odpornejsi v tom ich "povysenectve" :)
Neda sa jednoducho napisat coho sa presne tyka dan z "nakupu cennych papierov"?

Re: Transakčná daň

Napísané: St 18 09, 2024 12:04 pm
od používateľa kixog47100
Ze ten nakup bude realizovat zahranicny subjekt a toho sa dan z transakcie netyka.

A/ Najskor poslete rovno peniaze do zahranicia.
Tak ako funguje napr. intractive brokers IE. Peniaze posielate zahranicnej firme.

B/ Pripadne sa to moze zo slovenske uctu/firmy hromadne preposlat ako jedna platba zahranicnemu subjektu (dan max. cca 30€) a ten potom za SK firmu zrealizuje jednotlive nakupy (usetri sa dalsich 0,35% z kazdeho jednotliveho nakupu).

Re: Transakčná daň

Napísané: St 18 09, 2024 12:07 pm
od používateľa kixog47100
Ale najskor A/ lebo dan sa najskor tyka aj prijatych platieb od klientov.
Teba stat nezdani ale im to platbu od teba uz zdani.
A ked ju poslu dalej - nakupia za teba - tak sa zdani druhykrat...

Re: Transakčná daň

Napísané: St 18 09, 2024 12:14 pm
od používateľa kixog47100
Niekde bolo aj nejake vynimky ale neviem to najst.
Napr. DSS, DDS, mozno aj OCP a pod.

Re: Transakčná daň

Napísané: St 18 09, 2024 12:56 pm
od používateľa MiBi
Obrázok

Re: Transakčná daň

Napísané: St 18 09, 2024 1:13 pm
od používateľa kixog47100
Takze oslobodeny nakup CP len v pripade DSS, DDS.

Z tych 0,35% moze byt zdrazenie vsetkeho aj o niekolko percent, lebo tie peniaze sa tam tocia, presuvaju medzi roznymi firmamy aj cez roznych prostrednikov - plati vseobecne.

Vracia sa doba cashu.

Re: Transakčná daň

Napísané: St 18 09, 2024 1:22 pm
od používateľa mm1809
V kocke to nic nevysvetluje ale ok

Re: Transakčná daň

Napísané: St 18 09, 2024 1:24 pm
od používateľa MiBi
Vláda dnes urobila prvé zmeny v opatreniach:
  • Pôvodne sa DPH v gastre mala presunúť do zvýšenej sadzby 23 percent, nakoniec však klesne na päť percent.
  • DPH na ubytovanie, naopak, nebude 5, ale 23 percent.
  • Sadzby transakčnej dane budú 0,4 percenta za bankovú transakciu, maximálne 40 eur a 0,8 percenta za výber hotovosti. Pôvodne mala byť 0,35 percenta za transakcie, maximálne 30 eur a 0,7 percenta za výbery. Vláda chce takto získať ešte 80 miliónov eur navyše.

Re: Transakčná daň

Napísané: St 18 09, 2024 1:25 pm
od používateľa mm1809
MiBi napísal: St 18 09, 2024 1:24 pm Vláda dnes urobila prvé zmeny v opatreniach:
  • Pôvodne sa DPH v gastre mala presunúť do zvýšenej sadzby 23 percent, nakoniec však klesne na päť percent.
  • DPH na ubytovanie, naopak, nebude 5, ale 23 percent.
  • Sadzby transakčnej dane budú 0,4 percenta za bankovú transakciu, maximálne 40 eur a 0,8 percenta za výber hotovosti. Pôvodne mala byť 0,35 percenta za transakcie, maximálne 30 eur a 0,7 percenta za výbery. Vláda chce takto získať ešte 80 miliónov eur navyše.
to uz asi patri sem viewtopic.php?t=25674

Re: Transakčná daň

Napísané: St 18 09, 2024 3:19 pm
od používateľa MiBi
Podla navrhu zakona o fin. transakciach: https://rokovania.gov.sk/RVL/Material/29965/1
nema byt nakup CP v mene klienta predmetom dane
Screenshot 2024-09-18 151712.png

Re: Transakčná daň

Napísané: Št 19 09, 2024 7:39 am
od používateľa iosephus
No dobre a to pokračovanie bodu "e"? Nemáme náhodou všetci peniaze na jednom účte, oddelene od účtu obchodníka?

Re: Transakčná daň

Napísané: So 21 09, 2024 9:02 pm
od používateľa Glogol
Clanok nevidim cely pozrel som diskusiu. Naozaj mam obavy ze to spôsobí exodus firiem do ceska predsa sk a cz je nieco ine ako madarsko. Aby to nebol nakoniec megapruser https://www.trend.sk/financie/utek-pred ... -su-dovody

Re: Transakčná daň

Napísané: So 21 09, 2024 9:22 pm
od používateľa miror
Glogol napísal: So 21 09, 2024 9:02 pm Clanok nevidim cely pozrel som diskusiu. Naozaj mam obavy ze to spôsobí exodus firiem do ceska predsa sk a cz je nieco ine ako madarsko. Aby to nebol nakoniec megapruser https://www.trend.sk/financie/utek-pred ... -su-dovody
Presunúť len účet nepomôže, to je pravda, ale založiť českú firmu a služby na SK poskytovať cez ňu je obídenie. Ľudia, čo majú radi veľkoobjemné autá, si české firmy zakladali, toto bude ďalší dôvod.

Re: Transakčná daň

Napísané: So 21 09, 2024 9:29 pm
od používateľa jancik
Ja som prekvapeny, ze nie je okolo nej vacsi krik. Tato dan z firemneho cashflowu (nie obratu) sa na cenach moze prejavit viac ako DPH. Mam firmu, 14 zamestnancov a tisicky transakcii mesacne, a nas to bude rocne stat vyssie desiatky tisic eur. Sme dlhodobo ziskova firma, no som fakt zvedavy, co to napacha na firmach, ktorym to uz teraz vychadza akurat. Najvacsi gol je, ze Madari maju aspon nizku dan z prijimu PO.

Fakt je pre mna extremny problem sa vnutorne vyrovnat s tym, ze je to na vsetky platby. Nikoho nezaujima ci sa mi prave dari, alebo nie.

Od PL hranic sidlime 3 km, neviaze ma nehnutelny majetok, realne nevidim dovod ostat s firmou na SK.

Re: Transakčná daň

Napísané: Ne 22 09, 2024 9:38 am
od používateľa jaroslav80
jancik napísal: So 21 09, 2024 9:29 pm Od PL hranic sidlime 3 km, neviaze ma nehnutelny majetok, realne nevidim dovod ostat s firmou na SK.
Super, v tom pripade treba rychlo odist. Okolitym krajinam v EU sa zdrazovanie a zvysovanie dani urcite vyhne.
Staci pozriet, kolko Cesi platia za energie a ako dole vodou idu nemecke automobilky. Mohol by v kazdom parlamente naokolo sediet aj Che-Guevara, aj tak by musel dvihnut dane.
Alebo samozrejme osekat statny aparat na 90%, co sa ale nikomu nechce ani nebude chciet. Cervenym ani modrym.

Re: Transakčná daň

Napísané: Ne 22 09, 2024 10:34 am
od používateľa MiBi
Duplicita