Strana 1 z 1

Víno ako invesícia

Napísané: Št 10 04, 2008 12:01 pm
od používateľa filip glasa
je to určite dobrá investícia, lebo keď klesne cena vína, tak sa dá aspoň vypiť :!:

http://vino.etrend.sk/131497/vinny-spra ... -s-rizikom

Re: Víno ako invesícia

Napísané: Št 10 04, 2008 1:12 pm
od používateľa Bobikpp
Tak tymto sposobom do seba investujem tiez :lol:

Re: Víno ako invesícia

Napísané: Št 10 04, 2008 1:50 pm
od používateľa filip glasa
a vydržala ti nejaká flaška viac ako 2 mesiace? :lol:

Re: Víno ako invesícia

Napísané: Št 10 04, 2008 2:22 pm
od používateľa Ferin007
Jo, jo, o investici do vína sem vážně uvažoval. Ale jelikož teď zatím nemám podmínky pro skladování vína, chtěl jsem na to jít prostřednictvím certifikátu na londýnskej index (bohužel si teď nemůžu vzpomenout na jméno, nějak na "L"). Je to poměrně novej index na nejobchodovanější vína na světě (v rámci "investic"), 99 % procent tam tvoří bordeaux (80 %)a burgundský (20 %), dřív tam byly zastoupený víc i jiný vína, ale zdá se, že móda vín z novýho světa už ustoupila, alespoň v "první lize". Je pravdou, že jsou všecky "na jedno brdo", přizpůsobený hlavně pro americkej trh (naprosto převažuje cabernet-sauvignon, plus trochu merlot).

Žádnej certifikát jsem ale nenašel. Víte kdyžtak někdo o nějakým ?

Re: Víno ako invesícia

Napísané: St 14 05, 2008 11:37 am
od používateľa filip glasa
http://www.investujeme.cz/clanky/vino-j ... avy-vynos/
Podle odborného časopisu Decanter činil v letech 1978 – 2000 hrubý roční výnos (výnos bez započtení inflace) indexu Bordeaux 12 %.
článok je asi najlepší aký som o víne na investovanie čítal.

Re: Víno ako invesícia

Napísané: Ut 27 01, 2026 1:34 pm
od používateľa MiBi