viza do usa

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

viza do usa

Príspevok od používateľa jonatanus »

(neviem kam to dat)
nema niekdo nake aktualne skusenosti? jak je najlahsie sa tam dostat, kolko to asi trva? co staci/nestaci?

http://dromedar.zoznam.sk/cl/11161/1092 ... zum-do-USA
tak super ponizujuce :lol:

mimochodom, kedy by te viza mali zrusit, nesleduje niekdo v jakom je to stave?
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: viza do usa

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Sou to k..... ! Připadal sem si u toho jak nějakej malej Jarda. Super ponižující. To, že s tebou mají domluvenou nějakou schůzku, je vůbec nezajímá, nechají tě x hodin vymrznout na mrazu, asi aby pak byl člověk povolnější a přece jenom jim přiznal, že jim jede odkráglovat toho jejich Jiříka. Tu dolarovou sazbu taky na místní měny přepočítávají nějakým zajímavým kursem, hodně u toho dolaru fandí, takže na tom slušně rejžujou. Nehledě na už tak vaysokej dolarovej poplatek za nic.
Na druhé straně ale pak bylo to vízum v podstatě hned. Konzul ani nakonec nechtěl vidět fšecky papejry, co tam měli napsaný jako povinný.

PS: Jo, abych doplnil, celá ta peripetie byla enem qůli dvoum hodinám stráveným na letišti v LA! To se eště konzul cítil uraženej, že jim nechcu po améru túrovat. :mrgreen:
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: viza do usa

Príspevok od používateľa jonatanus »

dik.. a na tom pohovore riesili nieco vazne alebo to bolo stylom - ked si uz cakal x hodin, tak tu mas papier a daj uz pokoj? :lol: kolko ti to cele trvalo vybavit?

neviem ci si mam teraz chystat papiere jak do zberu o vseckom moznom, alebo staci ze mam zenu a dve srocky (3 papiere) a dovidenia... fakt stymto netuzim zabijat cas :x
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: viza do usa

Príspevok od používateľa Ferin007 »

S papirama ti nepovim, asi je to podle toho, jaxe vyspi. :wink:
Mel sem domluvenej pohovor na 9:05 (nebo 10:05, už si nepamatuju přesně) a vzali mě o půl druhé. Konzul se tvářil jak kamoš, ale neustále si prověřoval odpovědi, co mu předtím dala přítelkyně (a kerý s pobytem na letišti v LA moc nesouvisely, ve stylu, jak dlouho spolu sme atd.).
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: viza do usa

Príspevok od používateľa jonatanus »

tak neviem ci sa dobre vyspali alebo som mal stastie, nepytali sa ma dokopy nic, bolo to uplne bez problemov.. mozno keby som bol naky student z velkeho krtisa, ale jakoze na biznis sa tvarili bezproblemovo
(a to som tam isiel stym ze pri minimalnom naznaku problemu stoho spravim medzinarodny skandal :lol: )
xtrader
Príspevky: 59
Dátum registrácie: St 28 11, 2007 11:29 am

Re: viza do usa

Príspevok od používateľa xtrader »

no mam vyzkouseno, ze zabira vyse uctu. je jedno jestli reknete ze byznis nebo se koupat. kdyz videli stav uctu v usa nedelali problem. jen pozor. stalo se mi to dvarkrat. jednou u konzula a jednou v USA u imigracniho urednika. vedel ze obchoduju a jen tak prohodil, Kolik je ted Dow? trochu me to zaskocilo ale v pohode.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: viza do usa

Príspevok od používateľa jonatanus »

http://www.sme.sk/c/3921407/Bush-prislu ... e-viz.html
Bush podľa agentúry ČTK tento problém chápe a potvrdil tiež, že v tomto roku by mohli Spojené štáty zrušiť vízový režim ďalšej skupine krajín, čo by sa malo dotknúť aj Slovenska.
este ze som si ich stihol rychlo vybavit na 10 rokov, si ich teraz mozem uzivat 2 mesiace alebo kolko :lol:
Jozo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ut 10 06, 2008 9:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: viza do usa

Príspevok od používateľa Jozo »

Na SK by mali byt Viza v pohode. roblemy moze mat len ten co ma zaznam v registry trestov. Alebo ak bol sudeny pre nejake veci na SK a tu sa uznal nevinny ak je ta vec v USA zlocinom tak ho nepustia;) Studakov pustaju zaradom a vseobecne sa nerobia problemy. Dostanes casenku dojdes a prehladaju ta vezmu ti mobil a laptop a vsetko - rozkaz je rozkaz a muz s kozenou brasnou nesmi projit - prejdes do cakarne ides ku okienku vezmu ti otlacky vsetkych prstov, kecnu s tebou a na 2hy den si mozes prist po 3tej po viza...
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: viza do usa

Príspevok od používateľa Ferin007 »

jonatanus napísal: este ze som si ich stihol rychlo vybavit na 10 rokov, si ich teraz mozem uzivat 2 mesiace alebo kolko :lol:
Já mám teda radši to vízum, než ten jejich debilní novej systém, kdy ti až v améru na letišti můžou říct, že tě do země nepustí.
Jinak nemáš proč tesknit, ušetřil bys akorát trochu peněz, ale formuláře bys musel vyplňovat stejně a platit za ně taky, akorát o trochu míň.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

the big ap.. shit

Príspevok od používateľa jonatanus »

vratil som sa z tej diery, ak si nahodou niekdo mysli ze do nyc sa oplati chodit, tak nech tam preboha nechodi, nech si za te penaze radsej kupi akcie bank.. a to som sa dokopy pohyboval na 5 "najluxususnejsich" uliciach manhattanu (teda vlastne celeho sveta akoze), teda okrem bobrika odvahy co som si spravil v harleme (asi 10 ulic, rychlim tempom a este rychlejsim spat)...
jak musi vypadat zvysok usa radsej ani nechcem vedet.

nyc=sheit

nemam dobru investicnu radu tak aspon dobru radu na setrenie penazi :lol:
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: the big ap.. shit

Príspevok od používateľa radvan »

jonatanus napísal:vratil som sa z tej diery, ak si nahodou niekdo mysli ze do nyc sa oplati chodit, tak nech tam preboha nechodi, nech si za te penaze radsej kupi akcie bank.. a to som sa dokopy pohyboval na 5 "najluxususnejsich" uliciach manhattanu (teda vlastne celeho sveta akoze), teda okrem bobrika odvahy co som si spravil v harleme (asi 10 ulic, rychlim tempom a este rychlejsim spat)...
jak musi vypadat zvysok usa radsej ani nechcem vedet.

nyc=sheit

nemam dobru investicnu radu tak aspon dobru radu na setrenie penazi :lol:
inak bol to business trip ci dovolenka ked si hladal investicne rady ?:)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: the big ap.. shit

Príspevok od používateľa jonatanus »

radvan napísal:inak bol to business trip ci dovolenka ked si hladal investicne rady ?:)
business trip nastastie, aj ked dlho som sa tam chcel ist pozret a dokonca sa tam prestahovat, to ma preslo velmi rychlo.
meetingy co sme tam mali boli tez poriadne americke...

zit by som tam urcite nechcel, ale ako finance business bud mas adresu na manhattane alebo neexistujes, cely finance svet je doslova par ulic, vsetko prejdes pesi.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: viza do usa

Príspevok od používateľa filip glasa »

vždy som sa čudoval ľuďom čo sa im páči NY. Nieže by som tam bol, ale moderné mestá ako také asi nemajú moc čo turistom ponúknuť.
A biznis nedopadol dobre?

Každopádne plánujem v USA Arizonu a Nevadu: fotky odtiaľ z púšte som videl pekné.
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: viza do usa

Príspevok od používateľa Bobikpp »

filip glasa napísal:vždy som sa čudoval ľuďom čo sa im páči NY. Nieže by som tam bol, ale moderné mestá ako také asi nemajú moc čo turistom ponúknuť.
Dovolim si namietat - stravil som tam cca 2 dni, a musim povedat, ze sa mi NYC celkom pacil - pred tym nez som tam isiel som nemal o NYC ziadnu predstavu a ziadne ocakavania...Dopadlo to ale dobre. Nezaujimala som sa vtedy o financnu cast - ale isiel som si pozret mesto :) a nesklamalo - aj v NYC sa najde par zaujimavych architektonickych stavieb (a ja rozhodne nepatrim medzi vasnivych turistov), zaujimavy nocny zivot (v podstate rovnako ako v inych velkych mestach), zaujimave ulice (vsetky do praveho uhla - ano - aj to pre mna bol zazitok), zaujimava atmosfera...nehovorim, ze to je mesto na trvale byvanie (a ani by som ta nechcel byvat) ale ako zvyknem hovorit - NYC - super mesto tak na 1 tyzden 8)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: viza do usa

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Arizona a Nevada su pekne :) Tri mesiace som bol na okraji Grand Canyonu vo vyssej nm vyske ako Gerlach :) V Nevade a Arizone som pobehal vacsinu narodnych parkov. V Death Valley som vsak nebol :( Asi najkrajsi zazitok bola tura Grand Canyonom z jedneho konca na druhy. Asi 50 km sme preslapali za menej ako 30 hodin. Nadherna priroda.
V NY som bol dokopy dva dni, takze nemozem velmi hodnotit, ale co ma fakt soklo, bolo, ze ked sme vyliezli z metra cca o tretej rano (v noci), tak po ulici si to masirovali rodinky s detmi. Tie deti mali tak 3-4 roky.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: viza do usa

Príspevok od používateľa jonatanus »

vždy som sa čudoval ľuďom čo sa im páči NY. Nieže by som tam bol, ale moderné mestá ako také asi nemajú moc čo turistom ponúknuť.
zalezi od typu turistu, ja som turista sedlak - mne sa lubi u arabov, modra obloha bez oblaku, ciste ulice, palmy, atd.
a nechapem koli comu inemu ist do usa ako NYC, pretoze usa je v principe europa, nemaju historiu a co sa tyka nakej prirody a pod, tak ma napada asi 3490583098539058340 lepsich/exotickejsich miest kde je naco kukat..
filip glasa napísal:A biznis nedopadol dobre?
to este uvidime, isli sme tam s tym ze nemame co stratit a hlavne oni chceli nieco od nas, jeden vcckar sa dokonca tvaril ze by nas chceli kupit, ale o cene zatial rec nebola :lol: .. a tak..
te meetingy neboli katastrofalne, ale ci z toho realne nieco bude sa zatial neda povedat. ked ti american povie 999999999999x amazing, to moze znamenat hocico, aj ze takych idiotov este nevidel.. :lol:
ked bude dalsi ako-investovat meeting povypravam, aj ked nake mega pikosky to ne su..
Bobikpp napísal:Dovolim si namietat - stravil som tam cca 2 dni, a musim povedat, ze sa mi NYC celkom pacil - pred tym nez som tam isiel som nemal o NYC ziadnu predstavu a ziadne ocakavania...Dopadlo to ale dobre. Nezaujimala som sa vtedy o financnu cast - ale isiel som si pozret mesto :) a nesklamalo - aj v NYC sa najde par zaujimavych architektonickych stavieb (a ja rozhodne nepatrim medzi vasnivych turistov), zaujimavy nocny zivot (v podstate rovnako ako v inych velkych mestach), zaujimave ulice (vsetky do praveho uhla - ano - aj to pre mna bol zazitok), zaujimava atmosfera...nehovorim, ze to je mesto na trvale byvanie (a ani by som ta nechcel byvat) ale ako zvyknem hovorit - NYC - super mesto tak na 1 tyzden 8)
o nyc sa hovori ze je to hlavne mesto sveta a furt som pocuval jake je to uzasne.. takze ocakavania som mal poriadne a aj ked nesom turista, bol som vselikde..

hotel sme mali priamo na manhattane, asi tak ze 2 kroky jednym smerom vidis polovicu tych uzasnosti jako chrysler building a 2 kroky druhym smerom zvysnych neuveritelnych asi 5 veci co tam akoze treba videt.
druhy den poobede tam uz nebolo co pozerat.
na internete citas jaky je broadway uzasny - no fantasticky, podobne madison a dalsie ulice co vyzera jedna jak druha, je to tam docela spinave, mrakodrapy pekne, akorat ze aj pekne stare a usmudlane. proste cely cas som tam chodil a len pozeral "toto ma byt to?! toto je nieco uzasne?!"

dobre si pametam jak sme isli z letiska a tu "nadheru" kym prides na manhattan asi poznas, obcas naka basa, sidlisko take ze petrzalka je proti tomu 5* hotel, atd. tam som sice zazrak necakal, ale furt som cakal ze prejdeme niekde a zrazu odpadnem od uzasu. nic take sa nestalo, pozeral som na to "toto je TO?", bohuzial bolo, absolutne ma to nijak neoslovilo..

dobre sa porovnava ked sa vracas domov, teraz ked som sa vracal som si vsimol akorat ze v bratislave su nizsie budovy a nemame tu zlte taxiky. vies jak som sa vracal so saudskej arabie? smial som sa v taxiku, normalne nahlas som sa smial z toho co vidim ze kde to zijeme. a potom som stal asi tyzden pri okne a dokola opakoval "my zijeme v ciganskom gete".

a nocny zivot? na time square 9999999999999 turistov co kuka na blikajuce reklamy, zvysne ulice boli polo alebo uplne prazdne. ved co tam aj normalny clovek moze robit, tam sa neda ani zrat, bud junk food za $10 pre hnedych obyvatelov, vid. nyc mcdonald to je uplne neporovnatelne s tym co mame tu, tam snad chodia len bezdomovci na hajzel, pritom tu (alebo aj v europe celkovo) to je relativne slusna "restauracia" co do cistoty, obsluhy, atd., alebo si kupis kaviarovy tousty za $milion, tam nejaka stredna trieda nema co robit, bud si milionar z wallstreetu alebo cierny pracovnik z mcdonaldu.

absolutne ma to tam nijak neoslovilo, dokonca zivota si z toho zapametam snad 2 veci:
1. jak sa jeden cierny mladenec fotil oprety o maybach - tazko sa to da vysvetlit, to bolo strasne smiesne a smutne zaroven
2. ked som vysiel z central parku a prisiel na prvu ulicu v harleme, to sa tiez tazko vysvetluje, ale pocit to bol velmi zly.. skarede miesto a zrazu na ulici uz nesu bieli ludia.

jedine co mi tu bude chybat je lacne saty (5 triciek za $20 sa tu neda kupit ani na mileticke a te velkosti ani nehovorim) a cnbc - to som zase cakal ze bude naky total sheit, ale ono sa to da pozerat cely den, pol dna burza a potom trebarz podnikatelske relacky, minimalne motivacno/inspiracne velmi dobre, dokonca aj cramera som si pozrel :lol:

nyc bolo premna obrovske sklamanie a k tomu to prijemne cestovanie kde samozrejme postracaju vsetky kabele... proste zle, ak by som to mal hodnotit z turistickeho hladiska cista 5 :lol:
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: viza do usa

Príspevok od používateľa jonatanus »

co robia te letecke spolocnosti to je naproste zufalstvo. jeden meeting sme mali mat mimo nyc, zrusilo sa to, scancelovali sme letenky. kdo uhadne kolko vratia ked sa zrusi letenka?
a) celu sumu
b) polovicu
c) absolutne nic

to je nieco neskutocne. nabuduce si berem bombu, s ich schopnostami to aj tak vybuchne niekde inde jak budem letet ja. a konecne budu mat dovod si uctovat vseliake te 9/11 tax a neviem jake skryte poplatky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"