CFD- contracts for difference

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: CFD- contracts for difference

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

polovnik napísal:
tak ma napada kedze uz nie je mozne nakupovat US etf (teda pokial nemam 500K eur ci kolko je ten limit u brokera) , slo by teda nakupit CFD na tieto ETF teda ked marketmaker by to ponukal ? alebo sa to neoplati kvoli tomu spreadu
CFD je jasny financny derivat. A zdanuje sa v inej kolonke danoveho priznania nez trebars akcie a akciove ETF. Ak myslis na zakon ktory ta po roku drzania akcii alebo akcioveho ETF zbavuje povinnosti platit dan z pripadneho zisku - tak zdanovania ziskov z obchodovania derivatov (vcetne CFD) sa to netyka. Byvalo take pravidlo, ze ak si zarobil pocas kalendarneho roka viac nez 500 EUR obchodovanim derivatov, tak vsetku cast nad tymi 500 EUR si mal zdanovat. Neviem ako je to teraz.
A tiez ber do uvahy, ze obchodovanie akcii je ina kolonka ako obchodovanie opcii a ina kolonka je obchodovanie derivatov. Teda 3 rozdielne kolonky. A stratami z jednej kolonky si nemozes znizit zisky inej kolonky za ucelom znizenia danovej povinnosti zo zisku v tej kolonke.
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

Re: CFD- contracts for difference

Príspevok od používateľa polovnik »

CFD je jasny financny derivat. A zdanuje sa v inej kolonke danoveho priznania nez trebars akcie a akciove ETF. Ak myslis na zakon ktory ta po roku drzania akcii alebo akcioveho ETF zbavuje povinnosti platit dan z pripadneho zisku - tak zdanovania ziskov z obchodovania derivatov (vcetne CFD) sa to netyka. Byvalo take pravidlo, ze ak si zarobil pocas kalendarneho roka viac nez 500 EUR obchodovanim derivatov, tak vsetku cast nad tymi 500 EUR si mal zdanovat. Neviem ako je to teraz.
A tiez ber do uvahy, ze obchodovanie akcii je ina kolonka ako obchodovanie opcii a ina kolonka je obchodovanie derivatov. Teda 3 rozdielne kolonky. A stratami z jednej kolonky si nemozes znizit zisky inej kolonky za ucelom znizenia danovej povinnosti zo zisku v tej kolonke.[/quote]

diky jaroslav za prispevky musim si to par krat precitat strasne vela info pre mna:)

tymto som chcel povedal ze teraz nie je mozne nakupovat US etfka, napriklad ze chcem kupit etf na ropu USO, tak ci je mozne kupit CFD na toto etf ? oplati sa to vobec alebo je lepsie si kupit nejake ine etf na ropu kt je dostupne pre EU trh
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: CFD- contracts for difference

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Iste bude mozne kupit CFD ktore kopiruje cenu nejakeho futures kontraktu ropy na US trhu.
Ja som dokladnejsie studoval podmienky len v Dukascopy, XTB, Plus500 a Binary.com - a ti boli zamerani hlavne na forex, takze o rope mal kazdy z nich len jedno CFD kopirujuce len jedine futures ropy (tusim niekde z NASDAQ).

Z mojej skusenosti ohladom CFD ropy - vstupny spread byval delako vyssi nez u forexu a aj overnight poplatky za drzanie pocas polnoci boli daleko vyssie nez pri beznom menovom pare s hodnotou investicie podobne vysokou.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: CFD- contracts for difference

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dnes som sa rozhodol vyskúšať short akcie cez CFD u IB.
Keď si dáte ticker akcie do jedného riadku a ticker CFD do druhého, zistíte že u IB je totálna zhoda .
Preto som už niekolkokrát spomenul, že IB kótuje CFD rovnako ako akcie. Že sa proste neotravujú kótovaním, ale pri CFD replikujú dáta s akcie.

Dnes som nahodil vlastnú cenu na predaj (short ), o 5 centov nižšiu než bol ASK na burze.
A čo nevidím: Môj ASK sa pekne objavil u CFD, ale aj u živej akcie ! ŠOK. :roll:

Čo myslíte ako to má IB zariadené? Ako to robia?

Je to otázka vysoko kvalifikovaná...som zvedavý, či to bude vedieť niekto vysvetliť.

P.S. rozmýšlam vyskúšať taký obchod ešte raz a pozrieť do Times and Sales, či sa tam obchod objaví.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: CFD- contracts for difference

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Vysporiadalo nakoniec či nie?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: CFD- contracts for difference

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tomáš virdzek napísal: So 12 12, 2020 10:25 pm Vysporiadalo nakoniec či nie?
Neviem. Ja som CFD trejd urobil tak, že som shortol bid. To, či sa uskutočnil obchod aj na reálnej burze, to budem musieť zistiť nabudúce.
Som presvedčený, že sa uskutočnil..ináč by sa nekótoval môj ask medzi akciami.

Na stránkach CFD brokerov vidíme štatistiku (povinnú zo zákona ) koľko % ľudí u nich je stratových. Je to okolo 80%.

Ak CFD broker chce z toho profitovať, môže loserov robiť na vlastný účet, čiže pôsobiť ako kasíno.
Pri ziskových trejderoch môže otvárať protipozície, alebo ich nechať trejdovať na účet prime CFD brokera v Londýne.
Tí treťotriedni CFD brokeri to určite robia na vlastný účet, keďže v minulosti sme sa často stretávali s tým, že ziskových trejderov sa snažili odohnať od seba (zhoršovali exekúcie, rozťahovali spready, simulovali poruchy a v extrémoch nedovolili otvárať pozície, či dokonca zavreli účet).

IB to môže robiť tak, že CFD trading na svoj účet presunul na reálnu burzu... Neviem ako to robia, práve preto som to dal tu.

teoreticky:
...ja by som ako broker v kľude riskol loserov na vlastný účet ...risk/reward je ohromný
... takisto by som v kľude na vlastný účet kopíroval trejdy ziskových CFD trejderov na reálnej burze...trejdy nad určitý limit sa dajú hedžovať
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"