banky

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
stroparzvw
Príspevky: 28
Dátum registrácie: So 15 03, 2008 11:08 am

banky

Príspevok od používateľa stroparzvw »

chcel by som vediet ze ako je mozne ze aj ked je največia celosvetová finančná kríza tak banky davajú na sporiacom účte 3,77 napr e bank percenta rocne? ? ? ? ? ? ?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: banky

Príspevok od používateľa filip glasa »

a je to málo, alebo veľa?

najväčšia kríza za celú históriu sveta asi nie je. Úroky v našich bankách sa odvíjajú od situácie na bankovom (medzibankovom) trhu na Slovensku. Od základnej úrokovej sadzby NBS, od sadzieb za ktoré si požičiavajú banky medzi sebou a od konkurencie.
stroparzvw
Príspevky: 28
Dátum registrácie: So 15 03, 2008 11:08 am

Re: banky

Príspevok od používateľa stroparzvw »

tak nieje to vela ale ked si zoberies e-bank alebo ako sa vola tak dava 3,77 percentný urok nie je to velký urok ale ked si to tak zoberiem tak z tej sumy co som dal do akcii tak by som už dnes mal tak niečo cez 2200 sk a to je len za dva roky, A tie akcie su v minuse 58 percent takze tie sa z toho tak lahko nedostanu a budem vobec rad ke dvyberiem to co som tam dal.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: banky

Príspevok od používateľa filip glasa »

keď si -58%, tak by si musel urobiť 140% hore, aby si sa dostal naspäť.

v banke máš malý, ale garantovaný výnos. V akciách nemáš garantované samozrejme nič a ani to nejde: Výnos potenciálne neobmedzený, ale strata až do -100%.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: banky

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

stroparzvw napísal:chcel by som vediet ze ako je mozne ze aj ked je največia celosvetová finančná kríza tak banky davajú na sporiacom účte 3,77 napr e bank percenta rocne? ? ? ? ? ? ?
mBank začala 26.10.2007 a v dnešnej dobe sa môže pochváliť objemom čerpaných hypoték cez 1 mld.
a objemom vkladov 4,5 mld. Všetky tieto výsledky preplnili očakávania štartu banky.


Takže ty vložíš do mBanky milión SK, dostaneš 3,7% a oni mi požičajú Tvoj milión za 7%. Takže ich nejaká kríza neohrozuje ;) Samozrejme, investujú a zhodnocujú peniaze aj inak, nie len ,,požičiavaním,, ;)
Obrázok
stroparzvw
Príspevky: 28
Dátum registrácie: So 15 03, 2008 11:08 am

Re: banky

Príspevok od používateľa stroparzvw »

ak by som do tej banky dávať pravidelne 1000sk mesacne po dobu 2 rokov oplatilo by sa mi tu tisácku dávat niekde inde? ? ? ? ?
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: banky

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Pokud se nepletu, tak při současné inflaci i na Slovensku při takovým úročení tratíte. Navíc se nejedná o čistej výnos. Investování v této době vyžaduje odvahu, ale historicky po velkých propadech to potom zas hodně rychle roste, takže kdo zainvestuje až teď, MŮŽE hodně vydělat. Než dávat všechno na účet v bance (sám mám na spořícím účtu taky "pohotovostní rezervu" - ta může být pro toho, kdo se chystá kupovat třeba nemovistost nebo auto i několik milionů), to už je lepší třeba garantovanej certifikát od některé zdravé banky (třeba BNP).
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: banky

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

stroparzvw napísal:ak by som do tej banky dávať pravidelne 1000sk mesacne po dobu 2 rokov oplatilo by sa mi tu tisácku dávat niekde inde? ? ? ? ?
Pokiaľ chceš dávať niekde 1000sk mesačne len dva roky, tak eMax je asi naj voľba... Keby si zainvestoval napríklad do dlhoposov, možno by si mal o percento viac,a le je možné, že aj menej... Čiže do 5 rokov je takáto forma investovania najideálnejšia voľba z môjho pohľadu v pomere výnos/bezpečnosť.
Obrázok
BLINKY2
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 10 12, 2007 9:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: banky

Príspevok od používateľa BLINKY2 »

v banke máš malý, ale garantovaný výnos. V akciách nemáš garantované samozrejme nič a ani to nejde: Výnos potenciálne neobmedzený, ale strata až do -100%.
Nie je to celkom tak. Akcie sa dajú poistiť opciami. A kto má na akciách stratu 100% je úplný hlupák, alebo točil také prachy, že stratil kontakt s realitou. Samozrejme výnos garantovaný nieje, to je pravda. A zase záleží či vnímame akcie samostatne, alebo ako súčasť portfólia. Akcie môžu byť -30% a celé portfólio môže byť povedzme +5%.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: banky

Príspevok od používateľa filip glasa »

kto má na akciách stratu 100% je úplný hlupák
tak máme na svete minimálne státisíce hlupákov.

Poistiť si môžeš úplne všetko - a napriek tomu sa pozri ako dopadlo 99% hedge fondov ( používajú zaisťovacie stratégie). Market neutral stratégie sú síce len v miernom mínuse, ale zase v býčom trhu nesú výnos len niečo málo nad medzibankovým trhom.
BLINKY2
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 10 12, 2007 9:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: banky

Príspevok od používateľa BLINKY2 »

tak máme na svete minimálne státisíce hlupákov.
Čo státisíce, milióny. :lol: Sú asi ovládaní návykom z detstva. Keď vyberieš, príde trest v podobe sankčných poplatkov. Tak radšej nevyberajú a počkajú, kým sa zo 100 centov stane 10. Tiež som si prešiel túto skúsenosť. Hold, neni nad vlastné chyby :lol: . Vieš hedge sú podľa mňa, ako vráskavec ozrutný po 1. majú obludne veľa pôžičiek a po 2. predať akcie za 1k dolárov je iné, ako predať akcie tej istej firmy za 100m dolárov, vieš čo myslím.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: banky

Príspevok od používateľa filip glasa »

hedge fondy - nejde o samotné fondy, ale o zaisťovanie. Čím viac budeš istiť (aj opciami), tým bližšie budeš úrokom na termiňáku. Čím menej budeš istiť tým vyššiu môžeš mať stratu.

Ale o to tu vôbec nešlo. Stopar sa pýtal prečo keď akcie padajú o desiatky % sporiaci účet nesie 3,7%.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: banky

Príspevok od používateľa Lobista »

Ono hedge fondov je strasne vela druhov a su medzi nimi znacne rozdiely co sa tyka rizikovosti strategie. Taktiez, mnohe z nich operuju s dost vysokou pakou, takze teoreticky ked napr. ich portfolio strati 10% hodnoty a oni vyuzivaju financny leverage 1:10, tak im to vymaze cely ich vlastny kapital -- strata 100%. Preto sa hovori, ze patria medzi najrizikovejsie fondy.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: banky

Príspevok od používateľa filip glasa »

hej ale ja som narážal na to zaistenie opciami - každý kto v akciách stratí 100% kapitálu je hlupák, lebo môže zaisťovať opciami a neurobil to. Presne toto robia niektoré hedge fondy, jednotlivci, certifikáty, garantované fondy atď. a je vidieť že holy grail to nebude.
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"