Our Group s.r.o.

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Bebe »

Veď už do nej toľko nerýpte, lebo ak skutočne pochopí o čo tu ide, nebude to môcť už ďalej robiť bez konfliktu s vlastným svedomím. Príde o možnosť zarobiť si tieto slušné peniaze a isto mala už naplánované, čo všetko si v blízkej budúcnosti kúpi. Keď si ju predstavím, ako vykladá tovar v tescu, príde mi jej celkom ľúto.

Ale možno začne externe spolupracovať s nejakou poisťovňou, kde bude môcť zužitkovať svoje skúsenosti a bude predávať poistenia ľuďom, ktorí ho skutočne potrebujú. Veď provízie sú tam podobné.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa filip glasa »

no som zvedavý čo budete hovoriť tak o rok až rok a pol, keď niektorí chytrí klienti začnú rušiť poistky a vy budete musieť vrátiť provízie.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Bebe »

Dalo sa tušiť, že aj ty tu budeš: http://pokec.azet.sk/gummybear..
Predpokladám, že je najžiadanejší iba pre to, že o ňom klient nevie to najdôležitejšie. Všetky štatistiky tvrdia, že slovenský investor je nadmieru konzervatívny a zrazu jeden z najvolatilnejších akciových fondov patrí medzi najžiadanejšie?

To hovoríte svojim klientom, že výnos je len orientačne 10%. A dúfam aj dodávate, že skutočnosti nie je zaručená ani výplata istiny, lebo aj to je pravda a vôbec nie orientačná. A dodávate, že do fondu sa dá investovať i priamo a to ďaleko, ďaleko výhodnejšie z hľadiska poplatkov?

Milý, zlatý to, zo zákona musí byť napísané poistka tam, kde to spĺňa kritériá poistenia. Ak by to totiž nebola poistka, nemohlo by to byť také drahé a nebolo by z čoho vyplácať lukratívne provízie. Ale samozrejme predavač takýchto poistiek má krvavé oči z cifry, ktorú dostane za takúto zmluvu od nič netušiacich klientov.

Ak táto spoločnosť niečo kope, tak je to svoj vlastný hrob.
Naposledy upravil/-a Bebe v Št 12 03, 2009 5:00 pm, upravené celkom 1 krát.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

boze, mne je z nich az do placu

decka preboha zacnite pouzivat to co Vam narastlo na krku a ked Vam niekto nieco v dobrom napise, tak sa nad tym aspon zamyslite. Ziadne IZP nikdy neurobilo 10 % p.a. a ani nikdy neurobi 10 % p.a. (z dlhodobeho hladiska) Vyvoj samostatneho fondu je jedna vec a vyvoj toho isteho fondu v IZP druha vec. Poistka je nazov kvoli zakonu ? Prosim zoznamte ma s exotom co Vam to nakecal, nech mu nafackam. Za blbost.

ING ponuka Visegrad aj priamo cez svoj asset management, tz. nie cez poistovnu. Ja keby som chcel, tak do neho mozem kludne spravit sporenie, len s tym rozdielom, ze to moje by bola pre klienta XY krat lacnejsie (= vyhodnejsie) ako ta Vasa poistka.

Ze Vy robite len sprostredkovanie, ziadne poradenstvo ? Tak to je pekny alibizmus. Ak niekomu predas Investora s tym, ze je to skvely produkt na investovanie, tak to nie je "rada" ? Je to podla Vas to iste ako predaj rozkov v Tescu ?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

na vikend idem do okolia Trencina. Ak sa chcete nieco naucit, som ochotny sa stretnut. Taketo stretnutia robim velmi nerad, lebo vzdy sa iba naseriem, ale to co tu pisete sposobuje utrpenie vsetkym mojim zmyslom, tak som ochotny to podstupit, dufajuc, ze predsa len dokazete pouzivat svoju hlavu.

Mozno sa aj Martinisko s Bebem pridaju, co Vy na to ? :wink:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

falloutbaby napísal: ja sa neznížim na takú úroveň aby som vykladala tovar v tescu pretože ja our group milujem
Tá averzia voči poctivo pracujúcim ľuďom ma odpudzuje.
Čo je na tom ponižujúce, keď sa niekto živí ako vykladač tovaru?

Keď už chýba ľudský rešpekt a pokora, tak aj to sú klienti, nie?

Druhá vec je, že celá táto diskusia vznikla práve ohľadom finančnej etiky.
Že sa pri predaji finančných produktov používajú neetické zbrane - zatajovanie nevýhod, rizika, vysokej nákladovosti, prázdne sľuby a neodbornosť.
Nie je to len o tom, či kúpiš alebo nekúpiš.
Ide o to, že je tu druhá strana barikády - klient, ktorý chce urobiť dobré investičné rozhodnutie a neurobí ho.
Lebo naskočí na lep predajcovi, ktorý mu zatají, že všetky splátky za nasledujúce 2-3 roky pôjdu na provízie a náklady...
Lebo nedostane informáciu o tom, že investícia do fondov môže byť načasovaná tak nešťastne, že sa nedočká žiadnych ziskov ani za 20 rokov...
Lebo ho obsluhuje blbec, ktorý tvrdí, že to nie je žiadna poistka , ale výhodný investičný produkt v maske poistenia... a tým si sám serie do huby, lebo keby to bol len investičný produkt, tak by to bol najnevýhodnejší investičný produkt na svete.

Keď má mať sprostredkovatel nejaký argument, tak podľa mňa jediná výhoda investičného poistenia je práve automatické poistenie pre prípad invalidity. (a možnosť pripoistenia)

To znamená, že klient, ktorému sa niečo stane a prestane byť schopný splácať, tak nepríde o finálnu poistnú sumu, lebo to za neho bude ďalej splácať poisťovňa. ( a keď si platí aj pripoistenie, tak dostane niečo aj ihneď )
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Št 12 03, 2009 4:43 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

teraz kukam, ze mlady pan je az z New Townu a mlada dama na Madaroch, takze asi nic
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa filip glasa »

galantu aj nové mesto máš po ceste, tak sa nevyhováraj :lol:
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nic na tom nie je, ze na Madaroch, len ze to mam z Trencina trosku od ruky :wink:
nemala by si byt taka vztahovacna :D

ten Jugglerov prispevok si nepochopila. Ty si pouzila pracu v Tescu ako synonymum podradnej roboty. Ani jeden z nas sice nesniva o tom, ze by dokladal tovar v Tescu, ale to nic nemeni na tom, ze ide o poctivu pracu, ktorou si na zivobitie zaraba kopec slusnych ludi. Vasa praca vsak nema s poctivou robotou spolocne vobec nic. Uzitok z nej mate iba Vy a Vas zamestnavatel, na ukor klienta (aj ked tomu neverite).

Je mi jasne, ze Vy to robite iba vdaka nedostatku vedomosti a motivacnym skoleniam, co Vam v zasade nemam za zle. Kedze s nicim podobnym nemate zatial skusenost, ste pre svojho zamestnavatela idealne ovecky. Skutocna svina je vsak ten, co to cele vymyslel.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Bebe »

gummybear, na pokeci máš napísané: "NIE poistky!". Nielenže predávaš poistky, ale tie poistky predávaš ako najlepší a najvýhodnejší investičný produkt na slovensku. Klameš sám seba, lebo nikoho iného o tom nikdy nepresvedčíš.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Tago
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 11 03, 2009 5:00 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Tago »

:lol: Ach jaj...jasne, 10% nezarucujete, ale slubujete a opierate sa oto! A sluby a zaruky su nieco ine..ako inak by ste argumetovali, ze je to tak megavyhodny produkt...
A to ze je to dlhodoby produkt je sice pekne, pekny agrument na zakrytie dalsich desiatich negativ Investora.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa filip glasa »

ale robíš poistky, vaša firma dokonca ani nie je sprostredkovateľom investičných služieb:
http://www.nbs.sk/sk/dohlad-nad-financn ... dkovatelov
Tago
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 11 03, 2009 5:00 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Tago »

To su ale cukrove recicky...mat 18, tak mozno aj naletim...
Zmier sa s tym...poistujes ludi, len otom nevies, alebo nechces vediet...To ze klientom nedas pripoistenia a krytie, neznamena, ze to nieje poistny produkt. IZP je totiz POISTENIE s moznostou pripoistenii. Nastuduj si nieco viac o IZP a potom tu nebudes pisat taketo cukrove reci.
:arrow: Medzinarodna spolocnost, VIP partner, nobelova cena, super odmeny......to nema pre klientav podstate ziadny vyznam...to mu peniaze nevrati. Su to len dalsie namotavacie reci...

Necham ale nieco aj ostatnym, je tam toho dost...jedna perla za druhou... :idea:
Tago
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 11 03, 2009 5:00 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Tago »

Niesom pesimista, ale realista...Tvoja viera vo vynos je privelka, opatrnost ziadna...to iste plati aj o produkte Investor...
Produkt poznam...viem citat...O IZP su na tomto fore megabajty textov a nielen tu...Zatial som nepocul jediny argument od teba v com je lepsi Investor ako ostatne.
Investor sa v nicom nelisi od ostatnych zivotnych poistiek...Zapamataj si...IZP nieje urcene na investovanie! Prve dva roky klient zaplati vase vysoke provizie a ine poplatky a az potom zacina sporit. A viem ze 100% alokujete do visegrad fondu, takze je to riadne rizikove investovanie este k tomu...

http://www.ing.sk/sk/files/produkty_a_s ... 1-2009.pdf
tu si pozri ze Investor je poplatkovo natom najhorsie z celeho portfolia IZP od ING...
Keby investujes priamo do visegrad fondu cez ING tak taketo poplatky ta necakaju...lebo Investor nieje nic ine, ako Investovanie do akcioveho fondu cez POISTKU...preto nieje investovanie priamo do fondov ponukane spolocnostami ako OG, ale ponukate to cez poistku(IZP), lebo sa to oplati poistovani a vam...len klient tym trpi......uz to chapes, ale stale nic?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

gummybear napísal:Robim s investiciami...ked nepoznas produkt nepis co robim a co NIE!!!!neviem ci ti to mam napisat arabsky ci ako...a registrovany v NBS sme tak sa tym neohanaj

Všetci tam robíte iba poistky - máte licenciu poisťovacích agentov, to sme už preberali v úvode.
Predávate jediný, dosť nevýhodný a drahý produkt.
Neponúkate klientom nijaké iné alternatívy.
Nevyznáte sa v investíciách, ste vyškolení iba k predaju tejto poistky.
Ak by ste klientom mali vravieť pravdu ( o ktorej možno ani neviete ) tak nepredáte jedinú poistku.

Ale čert to ber, nikomu to nevadí pokiaľ neprídete tu a nezačnete vykrikovať, ako sa vám ubližuje.
A pritom si sami robíte negatívnu reklamu.

Táto stránka je prevádzkovaná tak, aby sa tu demokratickou cestou vravela ľuďom pravda.
Pravda o ktorú sa snažia ľudia, čo sa vyznajú, alebo sa chcú vyznať - pre ľudí, čo sa nevyznajú.

A aby sme sa tu nevypravdovali len od buka do buka, treba argumentovať.
Zatial tu podal normálny výklad len Deep Ftw.
Ak si všetci, čo pracujete pre Our Group prečítate, čo napísal Deep Ftw možno pochopíte, že je lepšie dávať si pozor na jazyk.
Pretože tu nemôžete nikoho oblbnúť.
Jedine sami seba. (Ale to už sa stalo).

A aby to bola konštruktívna debata, tak sa pýtam GummyBeara a Fallout Baby nech ma poučia (ako klienta, čo už má dve poistky a na obidve nadáva...).

Ako bezpečná je investícia cez ING v prípade, že sama ING by skrachovala?

Pýtam sa preto, lebo nemá k tomu ďaleko.
Ako sa môžeme dočítať v nasledujúcom texte , ING je na tom horšie ako ktorákoľvek iná poisťovňa:

AMSTERDAM 18. februára (SITA, Reuters)
Čistá strata holandskej finančnej skupiny ING vyskočila v štvrtom kvartáli na 3,7 mld. eur, pod čo sa podľa vyhlásenia spoločnosti podpísali odpisy. Celoročná strata tak dosiahla len 729 mil. eur.
Predbežné výsledky oznámila ING minulý mesiac, kedy získala štátne záruky za rizikové americké aktíva v hodnote 22 mld. eur, pričom očakávala celoročnú stratu približne 1 mld. eur.
V nadchádzajúcom období sa preto ING plánuje zamerať na menší počet trhov a obchodných činností.
"Naša hlavná stratégia, založená na úsporách a investíciách retailových klientov, je pevným základom pre budúcnosť, no musíme zredukovať zložitosť skupiny zameraním sa na menej činností a trhov," uviedol vo vyhlásení predseda predstavenstva Jan Hommen. Holandská banka a poisťovacia skupina, ktorá v októbri získala štátnu pomoc vo výške 10 mld. eur, plánuje odpredaj svojich aktív na zníženie rizika, zvládnutie úverovej krízy a zameranie na úspory a investičné produkty. Počas posledného roka oslabili akcie spoločnosti o 72 %, zatiaľ čo index európskych poisťovacích spoločností DJ Stoxx stratil len 47 %.
ING je globálna finančná inštitúcia, ktorá poskytuje služby v oblasti bankovníctva, poisťovníctva a správy aktív vo viac ako 50 krajinách sveta a má viac ako 85 miliónov klientov. Na Slovensku pod značkou ING pôsobia ING Životná poisťovňa, ING DSS, ING Tatry-Sympatia d.d.s., ING BANK, N.V., pobočka zahraničnej banky a ING Management Services, s.r.o.
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Št 12 03, 2009 11:07 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Bebe »

Tu si každý môže preštudovať, čo je to:
Investičné poistenie investor
všeobecné poistné podmienky, aj osobitné poistné podmienky pre investičné poistenie investor
ak si to predavači poistiek firmy Our Group, s.r.o nečítali, tak je to tam samé poistník, poistné, poistenie, pripoistenie.. to pravdepodobne preto, že sa vôbec nejedná o poistenie..

toto je klasika:
Od začiatku poistenia má poisťovateľ právo účtovať si poplatok za krytie rizika a administratívny poplatok ich započítaním na osobný účet poistníka formou zníženia jeho hodnoty o počet akumulačných podielových jednotiek zodpovedajúci výške poplatku za krytie rizika a administratívneho poplatku...
Poisťovateľ bude každý poistný rok do konca poistnej doby dohodnutej v poistnej zmluve, najneskôr k poslednému dňu poistného roku, započítavať na osobný účet poistníka poplatok za krytie počiatočných nákladov poisťovateľa formou zníženia jeho hodnoty o počet počiatočných odielových jednotiek, zodpovedajúci výške tohto poplatku..
..a kôli tomuto nemôže byť ani reči o investovaní. Jedná sa o číre investičné životné poistenie. Kto toto uzavrie pri plnom vedomí a myslí i, že robí investovanie, je hlupák. A kto to predáva ako výhodný investičný produkt, nie ako oistenie, je podvodník a klamár.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa jan »

Uplne zbytocne.
Uvedomte si, ze ludia z Our Group vam neodpovedia na ziadnu otazku a ziadny argument proti ich produktu.
Jedine, co tu predvadzaju su agresivne utoky.
Ziadna diskusia, 0 odbornych argumentov, vsetci su hlupi, iba oni mudri.
Uz som to spominal, netreba ich za to odsudzovat.
Ocenujem preto snahy financnych poradcov, ktori sa s nimi chcu stretnut a porozpravat.
Nikto nic nepozna, iba oni poznaju vsetko. S tym sa treba zmierit.
A to vsetko sa naucili na jednom seminari!!!
Takze kaslite na stovky a tisice hodin stravenych samovzdelavanim a praxou.
Expertom z Our Group nemozte siahat ani po clenky. :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Gummybear:
Uvažujem o tretej poistke, ING - cez Our Group.
Len mi odpovedz na otázku, čo sa stane z mojou investíciou ak holandská vláda odmietne ďaľší záchranný balíček pre ING a dôjde k bankrotu?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

gummybear napísal:...a mam chut a dokonca kompeticie povedat toto trosku vyssie a zavarit vam za tuto temu..nepoznate spolocnost..ohovarate a kazite meno spolocnosti...to je tresne....uz nejeden nato doplatil...tak bacha nato co pisete o spolocnosti...
Nestraš nás gumový medvedík.
A čo tak jeden seriózny objektívny článok zo skutočnými citáciami od vás - poistných agentov v Trende, Profite, alebo Investori.
Či rovno v Paľbe, alebo Lampárni?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Uff, páni, klobúk dolu, že máte toľko času a ešte viac chuti strácať s deťmi čas... Myslím si, že to naozaj nemá význam, nechcú, alebo sa boja priznať si pravdu. Majú za sebou kopééééc motivačných školení, kde sa podáva veľmi silný gumidžús, aj proti takýmto fóram, aby chlapci a dievčatá boli vytrénované, a aby ich nič nezaskočilo v tom, že ING IŽP je najsampoprdeli vec na svete, a len cez nich môžete zarobiť 10% p.a. v dlhodobom horizonte, a je to celé úplne bez poplatku...
Ja som síce začal robiť poradenstvo tiež dosť mladý, mal som 20, ale naozaj si nespomínam, že by som takto útočil a ochraňoval si materskú firmu, prípadne bol až takto zaslepený.

Predajcovia investičných šetrení z OurGroup, môžem dve otázky?

a) aká doba je dlhodobý horizont? po koľkých rokoch môžem dosiahnuť 10% p.a.?
b) je toto investovanie pre mňa ako klienta zadarmo, alebo sú tam nejaké poplatky?

Ďakujem za zodpovedanie mojich otázok. Verím, že sa ukážete ako profesionáli a nebudete tu ďalej útočiť, práve naopak, ukážete sa, že ste aj vedomostne na tom lepšie, ako predajcovia iných spoločností. Ešte raz vďaka...
Obrázok
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Bebe »

gummybear napísal:Robim s investiciami...
a my, všetci čo Ti oponujeme sedíme na pieskovisku, robíme si bábovičky a hádžeme Ti piesok do očí.. je zjavné, že jedna zo strán nosí plienočky a sníva si svoj detský sen. Hádaj, ktorá to je
martinisko napísal:Uff, páni, klobúk dolu, že máte toľko času a ešte viac chuti strácať s deťmi čas...
no, vieš, je to zábava. Dá sa to všetko chápať, aj ja som bol naivný, keď som bol mladý, možno naivný som dodnes, keď si myslím, že majú tieto príspevky význam, ale nikdy som neodmietal iný názor, pokiaľ som nemal ozaj dostatok dôkazov, že tvrdenia protistrany sa nezakladajú na pravde. Lebo na každém šprochu, pravdy trochu. A koniec koncov, myslím si, že všetci čo robili niekedy s financiami pre klientov majú podobné obdobie za sebou, možno nie tak schizofrenické, lebo oni všetci si myslia, že im chce niekto ublížiť, ale pravda je taká, že my sme iba na strane klientov. Naviac, toto nie je zákopová vojna, je mier a mali by sme zo seba vydávať to najlepšie, čo v nás je.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa jan »

Tu si každý môže preštudovať, čo je to:
Investičné poistenie investor
všeobecné poistné podmienky, aj osobitné poistné podmienky pre investičné poistenie investor
Bebe, ako chces byt s takymto negativnym pristupom uspesny? To mi vysvetli.
Ak ti nestaci vysvetlenie od managerov Our Group, ze nejde o poistenie a nie su poistovaci, tak potom uz naozaj neviem co ta moze presvedcit.
Nechapem preco stale povazujes Investicne poistenie Investor za poistenie. Co ta k tomu vlastne vedie? :D
Ta zmluva je iba akoze poistenie. Co na tom, ze aj predavajuci (obchodnik pracujuci s investiciami - ziadny trapny poistovak) aj klient vidi ze podpisuju poistnu zmluvu.
To vsetko je iba akoze. Kazdy predsa dobre vie, ze velke, silne a uspesne firmy podpisuju iba akoze zmluvy so svojimi klientami. To je predsa uznavany a seriozny pristup. :D
Co na tom, ze kazdy pravnik, sudca a vlastne kazdy triezvy clovek bude vidiet, ze podpisana zmluva je poistenie.
Nikto tomu nerozumie, pretoze nikto nevie o tom, ze ta zmluva je len akoze. Uz naozaj neviem ako to vysvetlit lepsie.

A ludia, nic sa prosim vas Our Group nepytajte, pretoze oni neodpovedia na ziadnu, ani jednoduchu otazku.
Len same agresivne utoky, dokonca vyhrazanie. Takto funguje podla ich predstav bezna, uspesna, proklientsky orientovana firma...
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Bebe »

Vieš jan, toto sú mladí ľudia, ktorí možno raz budú vychovávať svoje vlastné deti a niekam smerovať túto spoločnosť. Dnes však sú to skoro "naše deti" a máme povinnosť opakovať im stále dookola, že prachy a biznis nie sú všetko a že existujú aj iné hodnoty a iné pohľady. A že nehovoriť pravdu, klamať sebe a iným, zavádzať a zamlčiavať dôležité informácie a správať sa neeticky a nemorálne je zlé a raz sa vráti aj s 10% p.a. úrokom
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Tago
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 11 03, 2009 5:00 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Tago »

ohovarate a kazite meno spolocnosti
To meno vasej nedotknutelnej spolocnosti si kazite sami. Precitaj si toto vlakno este raz a potom sa zamysli, kto ma argumenty a fakty a kto len reci a blaboly.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

gummybear napísal:Ste katastrofalni pesimisti a nevidite vyhody..len nevyhody...tato spolocnost je vysoko vazena medzi maklerskymi spolocnostami...a mam chut a dokonca kompeticie povedat toto trosku vyssie a zavarit vam za tuto temu..nepoznate spolocnost..ohovarate a kazite meno spolocnosti...to je tresne....uz nejeden nato doplatil...tak bacha nato co pisete o spolocnosti...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: mily moj, ak si si nevsimol, tak toto forum sa v niecom odlisuje od inych. Mnohi, vratane mna, tu piseme pod vlastnymi menami. Nehanbime sa, za to co piseme, lebo vieme o com piseme. Ze nam zavaris ? :mrgreen: Kedze som nahodou vystudovany pravnik, dost ma to pobavilo. Hlavne od decka zo strednej skoly, ktore zurivo predava poistky a vystupuje pod menom gumeny medvedik.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

som zhnuseny ...

len take malickosti:
- zlata minca je ocenenie za poistny produkt, zopakujem: poistny
za druhe: zlata minca bohuzial straca kredibilitu. Zacala ju sponzorovat OVB a k tomu, ako odborne je urovni tato spolocnost, sa zacina blizit aj odborna uroven poroty (cest vynimkam)

- este nieco o poplatkoch: gumko, ak si chces utvorit obraz ako to v tejto branzi funguje, precitaj si napr tento clanok (nahodne vybrany): http://www.finmag.cz/clanek/3414/
Aj ked je to o Cechach, v SR to funguje uplne rovnako. Ano vsade su poplatky, ale to ake su vysoke je sakramentsky dolezite. Ci je ING najdrahsie alebo druhe najdrahsie, to nic na veci nemeni.

- uz tu bolo viac krat napisane, ze nemozes porovnavat vykonnost samotneho fondu s vykonom investicie v IZP, aj ked ide o rovnaky fond. Tak si to konecne zapamataj.
Este taka technicka malickost. Priemerne zhodnotenie p.a. sa nerata ako zhodnotenie za X rokov / pocet rokov.

- tvoje ctene meno a aj aky si fasa chalan sme si uz stihli precitat na Azete

Na zaver: neuveritelne ma drazdi na akeho majstra sveta sa este stale hras. To si si este stale neuvedomil, ze vedomostne si na tom velmi, ale velmi zle ???
Tago
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 11 03, 2009 5:00 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Tago »

Mili Alexander,

Tebe keby niekto povie ze 1+1 je 2, tak tomu neuveris, lebo na skoleni nakecali ze je to tri...tak niako by som zhrnul tvoje krasne eseje, ktore opat potvrdili, ze nevies co pises..Typujem, ze stranku ING si navstivil prvy krat prave vdaka tejto teme.

Nic nieje zadarmo? Ano to mas pravdu, ale toto je svinsky drahé, nato ze ide o Investiciu(podla teba)...Je to ale POISTENIE mas to napisane na stranke ING. Takotu investiciu by si chcel? Kde si este po dvoch rokoch stale na nule?

Spytam sa ta este raz...Aky argument pouzivate pri predaji poistiek ak nie ten, o minulych vynosoch? Ako inak dokazate nalakat tolko ludi na takuto "investiciu"? Hmm sorry na poistenie...Co im davate darcekove balenia?
Takze 10% cez IZP nedostanes, ani dlhodobo. Z kratkodobeho hladiska si naopak v strate. Myslis ze investora zaujima iba dlhodobe hladisko?
A ze investor je ten, kto investuje aspon na 10 rokov to ti aky klaun povedal?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

gummybear napísal: Co sa stane??? polozim ti jednu otazku...kolko bank na svete skrachovalo???
a druha otazka znie: kolko poistovni zkrachovalo???
To je jedna vec a dalsia...Hovori ti nieco slovo zaistovna???hmm???dalsie istoty ani pisat netreba..su este dve tipni si ktore..
A este to trosku poupravim...Kolko je spolocnost ING na trhu???
Gummybear:
Pýtal som sa ťa, čo sa stane z mojími peniazmi, keď ING skrachuje.
Nepýtam sa ťa na dôvody, prečo by nemala skrachovať.

Dávam ti jasnú otázku a chcem jasnú profesionálnu odpoveď.
Zatiaľ mi je z tvojích odpovedí na grcanie...

K tvojím neprofesionálnym bludom:
napríklad poisťovňa Amslico, ktorá má v životkách 320 tisíc klientov na Slovensku a patrí pod ešte väčšiu poisťovňu - AIG:
AIG vykázala najväčšiu stratu na svete:
60 mld. USD za jediný kvartál !!!
A americká vláda do nej vliala už 150 mld. dolárov a priznala, že keby krachla, tak škody v EU by boli nepredstaviteľné...
Akcie AIG v USA sa prepadli zo 70 USD na 0,33 USD.
A američania vyslali odkaz Európe: zachraňujeme aj vás, môžete nám ďakovať...
Už z toho vidno akými dobrými investormi sú tieto veľké poisťovne, ktoré samozrejme teraz ospevuješ pri predaji poistiek...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

gummybear napísal: ING ma svoju zaistovnu ktora sa nachadza vo Svajciarsku...vola sa swiss re...a pokial by ING skrachovala spolocnost vyplaca 100% vkladov svojich klientov...tu mas odpoved.. je to aj v zmluve samozrejme...hej mala straty skoro neustala...ale len skoro:-)teraz mozeme akurat len tak polemizovat keby bolo keby...
Gummybear:
Zaisťovne slúžia na krytie časti poistného rizika.
Ja tomu rozumiem tak, že ak by došlo k takým poistným škodám, ktoré sama poisťovňa neunesie, tak sa delí zo zaisťovňou.
Krach poisťovne zrejme nie je poistná udalosť, ale keď je to v zmluve tak ti verím.
Doteraz som vedel toľko, že sama ING nespadá pod slovenskú ochranu vkladov.
A keby aj spadala, tak vklady v podielovych fondoch a zivotnych poistkach nespadaju pod ochranu vkladov.

Vklady v ING banke spadajú pod holandskú ochranu vkladov, čo je na 1 rok vo výške 100 000 eúr.
Ale ani v Holandsku zrejme fondy a životné poistenia nespadajú pod ochranu vkladov, takže to som potreboval vedieť, kto to chráni.

Takže keď je to zaisťovňa a je to v zmluve - tak dík za kvalifikovanú odpoveď.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tago
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 11 03, 2009 5:00 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Tago »

Gumko, toto si precitaj...ja uz neviem ako ti to mame napisat, aby si konecne otvoril oci...toto je realna staznost klienta z ceskej stranky http://www.finance.cz a odpoved aj s radami na nu:

Otázka:

Dobrý den, před dvěmi lety jsem si zřídil životní pojištění společnosti Uniqa - Finance Life PLUS. Jedná se o pojištění s investováním do akcií a dluhopisů. Po vzneseném dotazu, kolik bych obdržel peněz při případném zrušení smlouvy jsem zjistil, že momentálně bych obdržel jen asi 15% prostředků, které jsem do programu vložil. Ve smlouvě (ani všeobecných podmínkách) se nenachází žádná zmínka o výši poplatků ani nic o poplatku za zřízení účtu. Pouze v odstavci o předčasném zrušení pojištění je poznámka o výplatě výnosu sníženého o uzavírací a správní náklady. Tyto pojmy nejsou nikde specifikovány. Myslíte, že je právně v pořádku, že si Uniqa takovouto smlouvou zajistila, že mi může strhnout vlastně cokoliv? Myslíte, že můžu uspět třeba u Obrany spotřebitelů nebo u soudu? Děkuji za odpověď (scan smlouvy mohu zaslat)

Odpověď:

Váš případ není nic vyjímečného. Zpravidla do dvou let trvání pojistné smlouvy nemáte nárok vůbec na nic - resp. tzv. odbytné je nulové. Pokud tedy Vaše pojistná smlouva trvá jen o něco více než dva roky, zdá se Vámi uváděné odkupné adekvátní. Je třeba si uvědomit, že jakákoliv pojistná smlouva je poměrně nákladnou záležitostí, přičemž veškeré tyto náklady jdou právě na vrub Vás jakožto klienta či pojistníka/pojištěného. To Vám bohužel často nikdo při podpisu smlouvy neřekne. Tyto náklady jsou postupně hrazeny z pojistného zaplaceného pojistníkem i po několik let. V důsledku toho se "na své" dostanete i po 10 letech trvání pojistné smlouvy. Toto číslo je však velice přibližné a může být samozřejmě i menší. Záleží právě na tom jak pojišťovna hospodařila, jak dobře investovala a v neposlední řadě také právě na poplatcích.

To, zda tato konkrétní pojišťovna nějakým způsobem porušuje předpisy tykající se účtování poplatků a uvádění informací, jakým způsobem pojišťovna účtuje a strhává poplatky, se dá takto těžko posoudit. Pokud máte dojem že tomu tak je, doporučuju se obrátit např. na Vámi zmíněnou Obranu spotřebitelů.
-----------

Kedze v investorovi aj v tom novom, je provizny poplatok, ktory sa strava v prvych rokoch poistenia velmi vysoky, je tam 7%, obycajne byva okolo 4%, klient je v investorovi prve 3 roky este stale na nule, nedostane nic tak ako to je napisane v texte hore.
Navranost vlozenych prostriedkov je podla mna u investora este viac ako tych 10 rokov, pripade ze sa akciove fondy spamataju.
Klientom toto ponukate ako vyhodnu investiciu...
IZP kedze je to poistenie, ma sluzit hlavne na kritie rizik, napriklad ak poisteny zomrie alebo sa stane prace neschopnym, plynie poistné. A podobne.
Otvor si zmluvu a povedz mi na aku sumu nastavujete základne poistné v pripade smrti alebo dozitia. Typujem ze to nebude vela.
Kedze neoporucate pripoistenia, klient ma minimalne krytie a este je aj stratovy. To nieje investicia ani poriadna poistka.

Do fondov mozes investovat aj pravidelne a nepotrebujes nato milony, nastuduj si veci predtym nez nieco trepnes.
Tago
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 11 03, 2009 5:00 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Tago »

Tvoji kolegovia tu pisali pred tebou, ze drviva vacsina zmluv je uzavreta bez pripoistenii, okrem oslobodenia...A vies ze je to tak stale...A na drvivej vacsine zmluv znamich bola nastavena suma zakladneho poistenia 40 000, co je zo zakona minimalna ciastka v poisteni.
A viem ze v zmluve nemate tak isto rozpisane poplatky, videl som ju predstav si...Myslis ze nepoznam znamich co sa dali nahovorit? Ze som nevidel zmluvu a ze neviem ako sa hovori na skoleni o 10% vynosoch...Viem ze ti chalani a baby nepoznaju ani poplatkovu strukturu produktu a uz vobec nie ako tie poplatky funguju a co ktory znamena, dokonca ani neviete ze je to POISTKA. Takze tu su odpovede na tvoju otazku.
Sam si seres do huby, musim to uz takto napisat...Najpr si pisal ze robis si investiciami...teraz ked uz vies, ze vlastne poistujes, co si predtym popieral, tak uz su ti pripoistenia dobre a ponukas ich a nastavujes dokonca hlavne poistenie. Si dobry, fakt len tak dalej...
Klientovi to vyhovuje? Ukaz mi cloveka, ktoremu by vyhovola takato investicia, minimlane tu ani fore takeho nenajdes, ani jedneho uzivatela...Mate vela neskusenych, mladych maklerov a vela maklerov znamena aj vela predaja, hlavne ked makleri su nadupany milionmi kecov o investorovi a omackach okolo...

Este k fondom...Spamataju, ale nemozes vediet kedy...a ako porastu...tak ci tak ta navratnost VLOZENYCH priostriedkov je na investovanie proste uboha a spytaj sa sam seba, keby ta niekto nahovaral na investovanie cezinvestora a povedal ti, ze vlozene peniaze sa vratia najskor za 10 rokov, ci by si do toho siel, pritom existuju ovela vyhodnejsie alternativy, ktore samozrejme nepoznas...
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Bebe »

Pre klientov Our Group, s.r.o

Publikujem tu vyjadrenie JUDr. Dariny Huttovej členky predstavenstva a generálnej tajomníčky AFISP (Asociácia finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov) na moju otázku činnosti spoločnosti Our Group, s.r.o
po preskúmaní údajov o podnikaní spoločnosti Our Group, s.r.o., konštatujem, že táto spoločnosť nemá žiadne oprávnenie pre poskytovanie finančných služieb. Tvorba finančných rezerv, aj keď sa jedná o pokus zakryť podstatu poskytovanej služby, je službou finančnou a spoločnosť nemá oprávnenie sprostredkovávať akýkoľvek finančný produkt, okrem nebankových pôžičiek. Z nášho pohľadu sa jedná o nedovolené podnikanie, či už uvedený produkt má vzťah k podielovým fondom, alebo k poisteniu.
Odporúčame podnet polícii a Národnej banke Slovenska.
Ak je teda pravda, že spoločnosť Our Group, s.r.o skutočne distribuuje prostredníctvom svojej siete finančné produkty, resp. vykonáva činnosť uvedenú na tomto fóre jej sprostredkovateľmi, vykonáva činnosti v rozpore so zákonmi Slovenskej republiky. Odporúčam predovšetkým ich klientom, aby sa obrátili na základe odporúčania pani Huttovej na políciu, resp. Národnú banku Slovenska.

Na základe uvedeného odporúčame všetkým, ktorých navštívi nejaký agent s teplou vodou, aby si pred tým, než podpíšu akúkoľvek zmluvu preverili, či dotyčný zastupuje spoločnosť, ktorá má povolenie na činnosti, ktoré prezentuje.

Ďakujeme mladým agentom spoločnosti Our Group, s.r.o za odhalenie nekalých a podvodných praktík tejto spoločnosti a želáme bejbyne aj medvedíkovi Šaňovi nabudúce šťastnejšiu ruku pri výbere brigády. So skutočnosťou, že sa zúčastnili na podvode, že sa podielali, prípadne sami profitovali z nelegálnej činnosti a že do tohto podvrhu zatiahli svojich kamarátov sa budú musieť vyrovnať sami. Sami boli uvedený do omylu, preto si myslím, že prípadné vyšetrovanie na polícii, nebude mať pre nich tragické dôsledky.
Naposledy upravil/-a Bebe v Po 16 03, 2009 10:42 am, upravené celkom 1 krát.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

hehe, pekne Bebe, naozaj krasne

ja som zasa uvazoval, ze zavolam na to gymnazium kde chlapec chodi, ci pan riaditel vie, co robia jeho ovecky po vyucovani. Predpokladam, ze gumovy medvedik nebude sam. Vobec by som sa necudoval, keby sa v tom viezla polka skoly. Chlapec jednoznacne potrebuje ponaucenie.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa jan »

a co sa tyka investora...mne to tak vyhovuje klientovi to tak vyhovuje...tak co sa ja mam potom sprepacenim srat???aa este mi vysvetli ked je ten produkt taky hroooznyy a nevyyhoodny...preco ho tak vela ludi uzatvaara???
gummybear, suhlasim iba s tvrdenim, ze tebe to tak vyhovuje.
Klient nie je informovany o tom co podpisuje, ako nam to tu dokazujete od zalozenia tohto vlakna. Dokonca ani makleri nie su informovani o tom co s klientom podpisuju. Sami ste predsa aj tu na fore dlho trvali na tom, ze nejde o ziadne poistenie.
Takze na rovinu:
1. Na zaciatku zavadza alebo klame Our Group svojich predajcov, ked im nevysvetli, aky produkt ponukaju.
2. Predajcovia klamu sami seba ked si myslia, ze neponukaju poistenie, hoci z pravneho hladiska ide jednoznacne o poistenie.
3. Predajcovia, niektori vedome ini nevedome, klamu alebo zavadzaju svojich klientov. Prvy krat ked im tvrdia, ze podpisana zmluva nie je poistenie. Druhy krat ked im tvrdia, ze je to jedno z najvyhodnejsich investovani.

Otazky:
Akemu mnozstvu klientov si vysvetlil, ze az v druhom ci v tretom roku budu prinajlepsom na nule?
Ako vysvetlujes klientom, ze poistna zmluva nie je v skutocnosti (podla vas) poistnou? Toto by ma zaujimalo asi najviac.
Je vsetko v poriadku, ked predajca klientovi nevysvetli podstatne podmienky zmluvy pri jej podpisovani?
Si spokojny, ak ta nejaka firma podvedie a preda ti nevyhodny produkt?

Vychadza mi teda, ze klienta uvediete do omylu pri podpisovani zmluvy.
Odpoved na to, preco to tak vela ludi uzatvara som uz uviedol. Dalsi dovod je, ze ludia su financne uplne negramotni. Z toho co pises je mi uplne jasne, ze ta to vobec netrapi.
Nastastie vsak existuju aj stranky, kde sa stretavaju ludia, ktorych trapi aj spokojnost klienta.
Uz si len poprajme, aby si tieto stranky precitalo aj vela vasich potencialnych klientov.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa jan »

dik bebe, dobra praca. Potvrdilo sa, co uz tu viaceri tusili.
inak nie je to firma dvoch-troch ludi, stoji za nou cela splet firiem a ludi, ako to uz na Slovensku v takychto pripadoch chodi:
http://foaf.sk/firmy/110782
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jan napísal:dik bebe, dobra praca. Potvrdilo sa, co uz tu viaceri tusili.
inak nie je to firma dvoch-troch ludi, stoji za nou cela splet firiem a ludi, ako to uz na Slovensku v takychto pripadoch chodi:
http://foaf.sk/firmy/110782
Tak zasa foaf nie je velmi presny. Ja mam podla foafu vraj nieco spolocne s Arthurom Andersenom a PWC :D
Tago
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 11 03, 2009 5:00 pm

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa Tago »

a ja som zvykla neviem ako kto ale ja som zvykla hovoriť že prvé dva roky mu to ide na poplatky - že je to dlhodobý produkt oplatí sa vybrať peniaze až po desiatich rokoch alebo tak nejak
Ja uz nemam slov. Bejbina si uplne mimo. Pisete sme nieco uplne ine ako ste pisali na zaciatku, ty aj medvedík.
Pisala si ze nerobis poistky ani poradenstvo, no teraz to vyzera, ze robis poistky a aj poradenstvo. Zvlastne.
A ak si myslis, ze ti niekto veri, ze toto fakt hovoris klientom, tak si naivná.

A pochybujem ze s licenciou postného agenta mozete ponukat ING konto...Vlastne vy nemozete ponukat ziadne financne produkty ako sa vyjadrila pani pravnicka v prispevku vyssie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

mate licenciu poistovacieho agenta, nic viac. Nemate ziadnu licenciu na sprostredkovanie investicnych sluzieb.

Top partner - ono to nefunguje tak, ze nejaka spolocnost je uplne super dobra a tak si ju nejaka poistovna vyberie za top partnera. Funguje to tak, ze poistovna chce predat viac poistiek a vie, ze pod menom niekoho ineho, akoze nezavisleho, to funguje lepsie ako pod svojim menom. A tak sa s niekym dohodne na exkluzivite (rozumej: takych velkych proviziach za urcity predany objem, ze by Vam oci vypadli), tu firmu casto aj rovno zafinancuje alebo dokonca sama zalozi a top partner je na svete.

Pokial viem, na Slovensku s tym ako prva zacala Kooperativa (Capitol) a dnes ma napriklad AXA niekolko takychto spolocnosti, ING ma Vas a ktovie kolko by sa takych este naslo. A kedze tie naklady (provizie) su enormne a aj poistovna chce nieco zarobit, tak casto je produkt cez Top Partnera este "vylepseny" o dalsie poplatky, ktore v original produkte nie su. To bol pripad Capitolu a niekto pisal, ze je to aj Vas pripad.

Co sa tyka ING, to su znami marketeri :) Vedel by som porozpravat, ale to je uz za hranicou toho, co si mozem dovolit povedat na verejnom fore. Btw. poznate co sa hovori o Holandanoch ? Co Skot zahodi, to Holandan zdvihne. Takze asi tolko k nature.

Je dobre, ze existuju taketo fora. Niekomu to otvori oci a niekoho to mozno vystriha pred velkou chybou v jeho zivote.

Ing Konto je dobra vec.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Tago napísal:A pochybujem ze s licenciou postného agenta mozete ponukat ING konto...Vlastne vy nemozete ponukat ziadne financne produkty ako sa vyjadrila pani pravnicka v prispevku vyssie.
ING konto mozes ponukat aj s volnou zivnostou na sprostredkovanie sluzieb
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Our Group s.r.o.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

JUGGLER napísal:Ale ani v Holandsku zrejme fondy a životné poistenia nespadajú pod ochranu vkladov, takže to som potreboval vedieť, kto to chráni. Takže keď je to zaisťovňa a je to v zmluve - tak dík za kvalifikovanú odpoveď.
Juggler, chlapec si to zasa trosku poplietol. Zaistovna samozrejme ruci za zavazky poistovne, tz. pre pripad vysokych poistnych udalosti. A neviem, ale mozno aj pre pripad defaultu ich dlhopisovych portfolii, ale to si nie som vobec isty (pripad kapitalovych poistiek). Samozrejme peniaze v podielovych fondoch v IZP nie su zavazkom poistovne, ale zavazkom prislusneho asset managementu. A tam funguje znama ochrana - spravca / statut fondu / depozitar, ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"