Strana 1 z 1

Put opcie na Citi

Napísané: Po 20 10, 2008 10:52 am
od používateľa filip glasa
jogobela a jeho otázka:
Na trhu je napr. 100000 PUT opcii na Citigroup so strike 10$ s expiraciou 18.12. 2008. Tzn. ze 18.12.2008 bude emitent povinny odkupit tieto opcie za 10$. Cena akcie Citigroup nech sa vtedy pohybuje na 8$. Co sa deje 18.12.2008. Vlastnici opcii nakupuju hufne akcie Citigroup za 8$ aby ich potom predali emitentovi za 10$? Nakupuje tieto akcie za vlastnikov opcii ich broker a potom im vyplati len rozdiel cien? Nastava vyplatenie rozdielu medzi vlastnikmi opcii a emitentom bez nakupov akcii? Aky to ma vplyv na cenu akcii to uplatnenie opcii.(pri volkswagene uplatnenie shortov malo za nasledok exploziu ceny).

Re: Put opcie na Citi

Napísané: Po 20 10, 2008 4:08 pm
od používateľa filip glasa
jogobela:
Je mi luto, ze nikto tu neodpoveda na moju odbornu otazku. Spekulujem nad tym, ako moze mnozstvo opcii signalizovat obrat v prepade na indexoch. Vidim, ze sa musim vratit k backtestom a samostudiu. Tu uz na odborne otazky nikto neodpoveda. Tak stastne obchody zelam.

Re: Put opcie na Citi

Napísané: Po 20 10, 2008 4:27 pm
od používateľa Honzajs
Více než 90% opcí je FINANČNÍ vypořádání. Žádné masové nákupy většinou nenastávají

Re: Put opcie na Citi

Napísané: Po 20 10, 2008 5:06 pm
od používateľa JUGGLER
jogobela napísal:: Je mi luto, ze nikto tu neodpoveda na moju odbornu otazku. Spekulujem nad tym, ako moze mnozstvo opcii signalizovat obrat v prepade na indexoch. Vidim, ze sa musim vratit k backtestom a samostudiu. Tu uz na odborne otazky nikto neodpoveda. Tak stastne obchody zelam.
Na začiatočníka špekuluješ o zložitých veciach.
Ja som raz otvoril dosť velký obchod na opciách, ktorý vymyslel Spec/BGuru. Vtedy sme ešte nevedeli čo je zač.
Ale na daytrading.sk si urobil super imidž na velkolepých obchodoch s opciami. Aj vtedy - softvérom zistil veľkú cenovú nezrovnalosť v ocenení a vyzeralo to ako tutovka.
Bol to hedge obchod, mali sme akcie na long a hedžovali sa opciami.
Nevravím, že som utrpel stratu, ale visel som v tom trejde dosť dlho a mal viazaný velký kapitál.
A NIČ.
Vtedy som požiadal o konzultáciu aj Tureka z czeachwealthu.
Tiež potvrdil, že to vyzerá dobre.
Nevyčítam mu nič, lebo ten obchod potreboval velmi hlbokú analýzu.
Ale autorovi áno, lebo on ako špecialista na opcie mal mať ten obchod dotiahnutý.
Dlho sa to nehýbalo a expirácia sa blížila, tak som chtiac nechtiac musel začať koumať sám.
A nakoniec som šťastný vykoumal, že to bolo vzhladom na chystanú akvizíciu, ktorá mala byť splatená zčasti výmenou akcií primerane ocenené a ja som visel v obchode z nulovým potenciálom zisku/straty.
To bol prvý a posledný obchod, ktorý som urobil podľa niekoho iného.
A odvtedy nepchám nos tam, kde nie som na niečo špecialista a ani sa k tomu nevyjadrujem.
Niekedy sa nechám k niečomu inšpirovať, ale v konečnom dôsledku sa nakoniec riadím len vlastným rozumom.
Keď si to naštuduješ sám, budeš tomu lepšie rozumieť.
Len sa prosím neuraz, že ti niekto nedá do pár hodín odpoveď a nevyrieši všetko hneď za teba.

Re: Put opcie na Citi

Napísané: Po 20 10, 2008 6:50 pm
od používateľa jogo
Chlapi, diky za odpoved. Ja nie som urazeny, ale ked nieco napisem a niekto mi to upravi, stracaju moje prispevky zmysel.
A svoje prispevky davam do tem, kde chodia nejake osobnosti, ktore mi fundovane odpovedia.
Juggler, ja ti neberiem tvoj nazor na Bgurua. Uz davno mam pripravenu metodu nakupov v hlbokom prepade, a ten obchod v januari ktory som urobil mi vnukol tu myslienku.Ak sa zaujimam o opcie, tak si myslim, ze by na tom daco mohlo byt, ze ukazu kedy nastane koniec prepadu aspon casovo. Je to zaujimava myslienka a ja sa nou zaoberam.Radsej uz skoncim, lebo ma zase admino zjazdi. Uz by som tu nepisal ale vy dvaja ste ludia, ktorych nazory si vazim.
Tak hadam sa stretneme na inych forach ako priatelia.
Majte sa.

P.S: Filip, fakt som nevedel kde zase tento prispevok zaradit.Prosim ta , nechaj ho tak, uz nebudem prekazat.

Re: Put opcie na Citi

Napísané: Po 20 10, 2008 7:40 pm
od používateľa filip glasa
Filip, fakt som nevedel kde zase tento prispevok zaradit.
myslím, že si ho zaradil celkom dobre.

Re: Put opcie na Citi

Napísané: Po 20 10, 2008 8:01 pm
od používateľa JUGGLER
Filipovi nie je čo vyčítať. On si len chce ustrážiť, aby sa témy nemiešali. Opcie sú deriváty a téma ,,holy grail,, je už medzi potenciálnymi podvodmi.
Na tvojom mieste by som túto tému zadal skôr medzi trejderov - na traders.cz (alternatívne daytrading.sk, alebo czeachwealth.cz).
Ja považujem opcie za špecializáciu v ktorej sa treba dobre vyznať.
Na traders sú aj takí, čo opcie vypisujú.
Ja si opcie zatrejdím velmi zriedkavo. Ale pri akciách podobne ako short interest a inštitucionálne držanie sledujem , či sa otvára cez opcie viac pozícii na short (put) alebo na long (call). Ale len cez reporty v news. Nie nejaké podrobné analýzy.

Re: Put opcie na Citi

Napísané: Pi 24 10, 2008 10:10 am
od používateľa Lobista
Je to tak ako pise Honzajs, vacsina opcii ma cash settlement, takze dopyt po akciach sa nevytvara. Na organizovanych trhoch /burzach/ prebieha toto vyrovnanie cez Clearingove centrum, ktore sa vyrovna s tvojim brokerom a nasledne ti broker peniaze pripise na ucet.
Z tohto hladiska by bolo mozno lepsie pozriet sa na Warranty, co su opcie, ktore vydava firma na vlastne akcie -- tie su vyuzivane skor, avsak vo vacsine pripadov vedu k emisii novych akcii, nie skupovaniu a rozdavaniu starych.

Co sa tyka predpovedania padov trhu, to skusali analyzovat viaceri /napr. Bates analyzoval pad akcii v roku 1987, pricom sa zameriaval na pomer cien put opcii voci cene call opcii na rovnakej strike cene, taktiez rozoberal implikovanu volatilitu, ale nejake jednoznacne vysledky z toho neboli/, ale neviem o nikom, kto by nasiel nieco, co skutocne funguje, resp. aspon v nejakom case fungovalo.

Re: Put opcie na Citi

Napísané: Pi 12 12, 2008 6:20 pm
od používateľa ricmund
Má tady někdo z Vás obchodní platformu IB a umí v tom dělat opce? Pokud ano, je někde na Netu nějaký "návod" pokud možno česky nebo slovensky (to asi nehrozí že :) )

Re: Put opcie na Citi

Napísané: Pi 12 12, 2008 6:52 pm
od používateľa filip glasa
tak honzajs určite má opcie a má aj IB. Na traders.cz si skúšal pozrieť? O IB je tam spústa informácií. A turek má preložený manuál k IB do češtiny, ale predáva ho dosť draho :lol:

Re: Put opcie na Citi

Napísané: Pi 12 12, 2008 8:44 pm
od používateľa kadu
ricmund napísal:Má tady někdo z Vás obchodní platformu IB a umí v tom dělat opce? Pokud ano, je někde na Netu nějaký "návod" pokud možno česky nebo slovensky (to asi nehrozí že :) )
Pis a ptej se opce delam posledni dobou docela dost... muzes pouzit i me ICQ v podpisu.. :D

Re: Put opcie na Citi

Napísané: So 13 12, 2008 8:10 am
od používateľa ricmund
Na Turka jsem neslyšel zrovna dobré recenze i když to skoro na nikoho na Netu kromě Tebe Filipe :mrgreen:

To Kadu: Ty používáš ICQ a na tom samém počítačí máš i obchodní platformu? Jestli jo tak jsi drsňák jako prase :lol: :lol: :lol: Spíš si najdu na Tebe mail a zkusím tě potrápit ;). Díky

Re: Put opcie na Citi

Napísané: So 13 12, 2008 12:35 pm
od používateľa kadu
ricmund napísal:Na Turka jsem neslyšel zrovna dobré recenze i když to skoro na nikoho na Netu kromě Tebe Filipe :mrgreen:

To Kadu: Ty používáš ICQ a na tom samém počítačí máš i obchodní platformu? Jestli jo tak jsi drsňák jako prase :lol: :lol: :lol: Spíš si najdu na Tebe mail a zkusím tě potrápit ;). Díky
Sice nevim co je na tom drsne, ale bezi tam i antivurus, icq, webbrowser a milion dalsich programu. Od dob co pocitace podporuji multitasking v tom nevidim problem. Jedine co je treba mit alespon 2 monitory jinak se to velmi blbe "sleduje"... ja nejsem zadnej profik na full-time, ale myslim, ze to je jen po tom "rozumet si s pocitacema..".. jinak pouzivam veskere mozne komunikacni kanaly asi jako kazdy moderny clovek..

PS: mas s tim nejaky problem?

Re: Put opcie na Citi

Napísané: So 13 12, 2008 7:15 pm
od používateľa ricmund
Myslel jsem to v tom smyslu, že ICQ je celkem lehce hacknutý soft. a potažmo celý comp, ale pokud to máš zdatně ošetřené tak je vše ok. Bylo to myšleno samozřejmě ze srandy proto ty smajlíci. Pokud se tě to dotklo tak se omlouvám, ale já s tím opravdu žádný problém nemám, já se snažím nepoužívat nic takového. (pár let jsem počítače prodával tak znám spoustu historek s první ruky)

Re: Put opcie na Citi

Napísané: So 13 12, 2008 10:41 pm
od používateľa kadu
ricmund napísal:Myslel jsem to v tom smyslu, že ICQ je celkem lehce hacknutý soft. a potažmo celý comp, ale pokud to máš zdatně ošetřené tak je vše ok. Bylo to myšleno samozřejmě ze srandy proto ty smajlíci. Pokud se tě to dotklo tak se omlouvám, ale já s tím opravdu žádný problém nemám, já se snažím nepoužívat nic takového. (pár let jsem počítače prodával tak znám spoustu historek s první ruky)
Hacknutelne je uplne vsecko imho, dokonce i obchodni platformy.. Jedna vec je ICQ jakozto komunikace, druha vec je klient jakozto nekvalitni software a zneuziti nejakym pretecenim zasobniku a spustenim zaskodnickeho kodu.. Nicmene to se ti muze stat klidne i s prohlizecem...

Ricmunde, jen snad ja se IT zivim, takze z toho takovy strach nemam :wink: Dokonce mam i technicky background a vim jakym zpusobem se obvykle hackovani dela... Nicmene, paradroidni fakt nejsem.. ne nedoklo spis jsem vubec nepochopil tu reakci ;-)

PS: pokud si myslel ICQ ve smyslu nezabezpeceny prenos zprav tak to te mohu uklidnit pouzivam kryptovaci pluginy... ;-) No let's stop "spam"...

Takze pokud chces neco k tem opcim co jsem sto zodpovedet pisni na sklo, nebo do posty sem..