JUGGLER - Aktívne investovanie

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Čím viac dopredu sa snažíš vidieť, tým menej istoty máš.
Hráš na tretí a štvrtý kvartál a teraz sa reportuje druhý.
Keď reporty a makrá vydržia a payrolls o dva týždne budú dobré, tak tvoj veľký veľký obchod má malú šancu.
Ja som to hral na vyčerpanie trhu, plus dane dobre výsledky su uz podla mna zapocitane trhom. To znamená, ze kazdy dobry vysledok uz nebude mat taky dopad na trh. Naopak negativne vysledky budú pre trh prekvapením. Tento scenar sa opakuje,bolo to aj v roku 1929 aj pri japonskej krize.

Myslím, že už jeden taký trejd si robil - rovnako bez trpezlivosti a načasovania. Tam je tvoja obrovská rezerva.
ano ten trejd skoncil na BE aj ked bol 15 bodov v zisku ale nato som ho nehral.
Nenakaz sa bacilom teoretizovania a čiernych scénarov.
Ja momentálne nie som nakazený katastrofickým scenáriom, snažim sa riešiť fundamentálnu stranku,nie amaterske výtvory a prognostikovanie.


Ja mam nazor, ze ked shortujem pozicne, tak trafit top sa neda, preto som isiel pri 950 ....nehram teraz na male pohyby.

Ak nevyde trejd, poucim sa,ale s tou trpezlivostou mas pravdu. 8)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tretí kvartál začnú reportovať 15 októbra.

A ešte je tu jedna vec.
Veľa závisí aj od toho aké odhady nastavia analytici.
Analytici sú filcky.
Keď je v záujme tých, čo ich platia, aby trhy išli hore tak aj oni nastavia konzervatívne odhady.
A okrem toho sa riadia tým, čo reportujú firmy.
A firmy sú v neistote radšej konzervatívne, mnoho z nich aj stiahlo outlooky.
Na tretí kvartál staviať je príliš skoro.
A netreba zabúdať, že jesenný optimizmus na burzách je tradične najlepšou príležitosťou na zisk.

Môže byť aj to, že toto leto máme predčasné Vianoce.
Uvidíme.
V každom prípade do konca leta už nebude mnoho katalyzátorov a po tejto rally je to teraz fakticky zrelé na short.
Ale len na technický, konsolidačný short.
Fundamentálne zatial nie.
Psychologicky to je boj. Ale len letný boj.
Veľkí chlapci v lete nebojujú.
Malí to ťahajú hore a velkí tak akurát vyberajú časť ziskov a vyčkávajú.

Tak sa zatial maj.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES out 1001 ( +19,5% )

Vyberám komplet profit z investície do SP 500.
Počkám ako sa situácia vyvinie.
Bližší pohľad podám v newsletteri zajtra.

Ostávam iba v investícii do plynu cez UNG po 13,34 ( teraz ide po 13,97)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

gratulujem !
Obrázok
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa slimak »

Co ta k tomu doviedlo? Ja som mal predstavu pri slove investovanie, ze clovek investuje a dlhodobo - roky caka(do dochodku). Len ze ty si trader, prehodnocujes a sledujes vyvoj na trhu kazdy den a kazdy den ci zhluk urcitych informacii ta ovplyvni. Ako si uspesny trader, tak si zarobil aj dnes.

Dal si si ciel - zarobit.Ale horizont neboli mnou myslene roky.

Podla mna robis to dobre, comu sa rozumies a comu veris za tym ides. Len nechapem ked za den vies urobit cca 5%, preco ta zaujima dlhodobe hladisko, ktore nevies odhadnut, neveris si v nom(nie si si isty).
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

slimak napísal:Co ta k tomu doviedlo? Ja som mal predstavu pri slove investovanie, ze clovek investuje a dlhodobo - roky caka(do dochodku). Len ze ty si trader, prehodnocujes a sledujes vyvoj na trhu kazdy den a kazdy den ci zhluk urcitych informacii ta ovplyvni. Ako si uspesny trader, tak si zarobil aj dnes.

Dal si si ciel - zarobit.Ale horizont neboli mnou myslene roky.

Podla mna robis to dobre, comu sa rozumies a comu veris za tym ides. Len nechapem ked za den vies urobit cca 5%, preco ta zaujima dlhodobe hladisko, ktore nevies odhadnut, neveris si v nom(nie si si isty).

Máš mylné predstavy.
Investovanie nemusí znamenať, že niečo držíš dlhé roky.
Túto investíciu som začal vo februári a skončil (prerušil) v auguste.
Možno budem pokračovať v septembri a možno nie.
Iná investícia ( UNG ) mi beží a možno bude trvať mesiace, možno roky.

Žiadne rules neexistujú. Mám jediný cieľ - maximálny profit.
To zvládnem jedine vtedy, keď svoje investície správne načasujem.
Nemám problém s výberom zisku, ani s prerušením investície.
Stojí to drobné.
Nie som väzeň podielových fondov, kde by mi naúčtovali vstupný, výstupný a správny poplatok a ukradli polovicu ziskov...

Mimochodom, toľko bodov som na indexových futures nikdy daytradingom nezarobil.
Vyhodnocujem len 19% zhodnotenie indexu, ale v skutočnosti ide o obchod na páku, v ktorom sa mi zhodnotil investičný účet o 50%.
A to po celý čas väčšina peňazí nepracovala.

Takže. Dlhodobé investovanie bude pokračovať.
Ale každú investíciu budem časovať tak, aby mi priniesla čo najväčší zisk.
Môj postoj k investícii do SPX vysvetlím v mesačníku, ktorý napíšem zajtra.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Vyhodnocujem len 19% zhodnotenie indexu, ale v skutočnosti ide o obchod na páku, v ktorom sa mi zhodnotil investičný účet o 50%.
A mame tuto investiciu podanu aj s kompletnym Money Managementom. :wink:

P.S: Pekna investicia,mame co okukavat. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa radvan »

mozem quick question ? ... viem, ze veris dlhodobo plynu, ako si to tu prezentoval, ale si si isty, ze UNG je najlepsi sposob ako to zahrat ? ... nie zeby som nejako hlboko rozumel do toho ako je UNG postavene (kedze plyn nehram), ale ked nejaky fond drzi 80% open interestu pri futures, tak to je ako taka velryba na plytcine a velmi slusne to podla mna deformuje cenu a trh (http://www.reuters.com/article/marketsN ... 812?rpc=44" onclick="window.open(this.href);return false;) ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

radvan napísal:mozem quick question ? ... viem, ze veris dlhodobo plynu, ako si to tu prezentoval, ale si si isty, ze UNG je najlepsi sposob ako to zahrat ? ... nie zeby som nejako hlboko rozumel do toho ako je UNG postavene (kedze plyn nehram), ale ked nejaky fond drzi 80% open interestu pri futures, tak to je ako taka velryba na plytcine a velmi slusne to podla mna deformuje cenu a trh (http://www.reuters.com/article/marketsN ... 812?rpc=44" onclick="window.open(this.href);return false;) ...

Nie som si istý, že je to najlepší spôsob.
Ale pre mňa je to najpohodlnejšia cesta.

Máš pravdu s tou veľrybou na plytčine (dobré prirovnanie).
Viem o tých problémoch, aj že nemôžu vydávať nové akcie a že sa regulátori sa na nich chystajú...
Cena podľa mňa ešte nie je deformovaná, ale hrozia problémy.
Tu je dnešný podobný článok ako ten, čo si tu dal ty.
Čítal som o tom ešte predtým, než som do toho investoval.

The $4.2 billion United States Natural Gas Fund, which follows natural gas prices by holding front-month contracts on a futures exchange such as the New York Mercantile Exchange, said in a filing to the Securities and Exchange Commission that it could even reduce its holdings if the Commodity Futures Trading Commission, or CFTC, sets strict limits.

It would be "imprudent" to accept new investment and purchase more futures contracts "when we believe that CFTC may shortly mandate new limits that would have the effect of capping our exposure in these areas and forcing us to reduce our current holdings," said Katie Rooney, a spokeswoman for the U.S. Commodity Funds, the Calif.-based fund manager that manages UNG and other energy ETFs, in an email interview.

The fund is working to reduce futures holdings, but due to concerns about potential higher expenses or potential counter-party credit risk, "we will not rush into alternatives," she said.

As more investors have diversified into commodities in recent years, funds such as UNG have become so big that some legislators and analysts said they are pushing up commodities prices to levels that can't be justified by fundamentals. The CFTC last week ended a series of hearings on setting position limits on commodity futures. It is expected to draft new rules in a few months.

The $2.3 billion United States Oil Fund, the biggest oil ETF which is also managed by U.S. Commodity Fund, is facing the same pressure from regulators.

"It would be fairly unwise to start issuing more shares now given the uncertainty over the CFTC's eventual position limits," said Bradley Kay, ETF analyst at Morningstar. "They have been put into a very unusual situation due to their sheer size and very restrictive investment mandate.

"Nearly any potential course of action, from closing the fund to simply investing less than all of the assets, will be fairly extreme and with little precedent," he added.

ETFs such as UNG and USO attempt to mirror changes in the prices of underlying commodities. When investors buy more shares of UNG, the fund goes into the futures market and buys more natural gas contracts. By stopping the supply of new shares, UNG would, in essence, make itself a closed-end fund, with its share prices possibly deviating from the fundamental value of natural gas it holds.

"Whenever they end up closing the fund, especially when there is more demand moving in, that's going to create a premium," said Morningstar's Kay. "There is more buying pressure than can by supplied" by the fund.

UNG has already been trading at a premium to its underlying value since early June, when UNG said it was suspending issuing new shares as it waited for SEC approval, something not related with the CFTC. The fund said in Wednesday's filing that the SEC has approved new issuance, but "UNG's management has determined that UNG will not resume issuing units."

In Wednesday's trading, shares of UNG stood at $12.64, more than 4% higher than its net-asset value. A closed-end fund could also trade at a discount to its fundamental value if there is not sufficient demand for the shares.

UNG's decision to stop issuing new shares marks an end to the fund's explosive growth since its initiation in early 2007.

Through a combination of Nymex futures, futures traded on the ICE Exchange, and off-exchange swaps, the fund now holds the equivalent of about 1,200 trillion British thermal units of natural gas. In comparison, the amount of total outstanding contracts of Nymex front-month gas futures stood at 1,445 trillion as of Wednesday.

UNG, which is designed to track front-month futures contracts, has been exploring new ways to invest in futures markets without running afoul of regulatory limits.

In late July, after the CFTC asked the ICE to set position limits in a natural-gas contract, UNG switched part of its holdings to swap dealers, essentially letting swap dealers to buy futures contracts for the fund.

Setting position limits in futures markets could "increase ETFs' expense, their tracking error, and ultimately, it makes them less transparent, makes them a worse product," said Matt Hougan, editor of the Exchange-Traded Funds Report. "Eventually they will run out of bullets in ways to provide accurate exposure to commodities."

UNG said in its Wednesday's filing that it will consider "other actions" to achieve its investment objective, and the last resort will be liquidating part of the fund.

"To the extent UNG is unable to invest in appropriate futures contracts and other natural gas-related investments, or experiences material tracking error for an extended period of time, UNG may distribute cash to its unitholders as a way to reduce the amount of its investment holdings to a level that better allows UNG to meet its investment objective," UNG said in the filing.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

nová

Príspevok od používateľa JUGGLER »

V noci som dokúpil UNG po 11,47.

Mám teraz dvojnásobnú pozíciu:

UNG long po 12,41

Moje investičné portfólio : len UNG long
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa filip glasa »

plyn som rozdelil a ako samostatná téma pokračuje tu:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =36&t=1840" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa jogo »

Jugg,uz som z toho daky domotany.
Drzis este UNG dlhodobo alebo si ho uzavrel?
Pises o UNG aj vo vlakne Juggler-obchody a dako sa v tom zacinam stracat.

P.S: Filip,mal by si tu vratit posledny Jugglerov dokup UNG na 11.47 z 21 augusta.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa filip glasa »

už som to vrátil - nevšimol som si, že tam bol aj ohlásený obchod.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal:Jugg,uz som z toho daky domotany.
Drzis este UNG dlhodobo alebo si ho uzavrel?
Pises o UNG aj vo vlakne Juggler-obchody a dako sa v tom zacinam stracat.

P.S: Filip,mal by si tu vratit posledny Jugglerov dokup UNG na 11.47 z 21 augusta.

Ahoj. (bol som na dovolenke, všimol som si až teraz).

Investične UNG držím (po dokupe celkovo po 12,41).

V tradingu nedržím (zavrel som a ohlásil).

To, čo píšem tu v aktívnom investovaní, to platí len pre investičný účet.

To čo píšem vo vlákne Juggler-obchody to trejdujem nezávisle od investičného účtu.

Takže nedopleť sa. Tu môžem držať pozične UNG na long a v tradingu ho dajme tomu shortovať.

Na investičnom účte v súčasnosti držím len UNG.
Maj sa.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

UNG in 10,35

- toto je posledný dokup

Rekapitulácia:

- prvá várka po 13,61 a 13,07
- druhá várka po 11,47
- tretia várka po 10,35

Celková investície UNG = 12,05


P.S.
- nič iné na investičnom účte nedržím
- UNG podržím minimálne cez zimu
- nedržím na páku, som kľudnejší ako pri SP 500
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Cena futurít plynu vyrástla dnes 8% na najvyššiu hranicu za posledných 11 mesiacov, keď zásoby klesli viac ako sa očakávalo.

Začína sa mi lepšie dýchať.
Nie je to ešte uptrend, ale už to začína vyzerať na zmenu trendu.
Dúfam, že sa rozpúta masívny short covering...

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Natural gas futures surged more than 8% Thursday to their highest level in 11 months after government data showed U.S. inventories fell more than expected, signaling a recovery in demand as cold weather hit major gas-consuming regions.
Prílohy
UNG hod.png
UNG hod.png (7.07 KiB) 12201 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jede jede mašinka...

UNG hore, dolár tiež...
Vianoce sa blížia :D :D :D :D :D
Prílohy
USD.png
USD.png (10.32 KiB) 12087 zobrazenia
UNG hod..png
UNG hod..png (6.68 KiB) 12085 zobrazenia
santa.jpg
santa.jpg (25.99 KiB) 12025 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update:

UNG dnes pullbackuje na oteplení v USA.
Škoda, veril som v breakout 11, keď tam akcia bola minulý týždeň.
Tak ako som napísal do mesačníka - od nového roku som zadal stopku na 9,77.
Zatial drží.
Prílohy
UNG dnes.png
UNG dnes.png (6.32 KiB) 11943 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: od nového roku som zadal stopku na 9,77. Zatial drží.
- sranda, dnes v preopen to dvakrát tiklo na 9,78 a odtiaľ sa to odrazilo :) :)
- teraz cena 10,10..už som spokojný :) :)

- neznášam stopky, keď som pritom naživo
- nezavrel by som ani pri ticku na 9,77 keď na to pozerám.
- ale iba vtedy, keď sa to fakt obracia.
- v takom prípade mám radšej istotu a obetujem pár centov down.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa osamely chodec »

zadal si stopku, aby si mohol vstupil pri lepsej cene,alebo si to prehodnotil a plyn long pokladas za neperspektivne a odchadzas?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kocinavi napísal:zadal si stopku, aby si mohol vstupil pri lepsej cene,alebo si to prehodnotil a plyn long pokladas za neperspektivne a odchadzas?
Zadal som stopku, lebo mi UNG minulého roku skoro vymazalo všetok zisk z ES.
Bol som v strate -45% bez stopky!

Proste, toho roku musím mať lepšie riadenie rizika.

Prehodnotil som to aj z fundamentálneho hľadiska.
Keby teraz prišlo prudké oteplenie (ako napr. u nás) a zásoby nebudú klesať ako sa predpokladá, prípadne príde další útlm v priemysle, tak ideme do hája.

Predbežne uvažujem tak, že na stopke vystúpim a potom, keby sa to vracalo, tak možno znova nastúpim.

Mám v tom dosť peňazí a musíme pozerať aj na sezónnosť.

Ako nás zdrbal Jonatanus na Orave: ak obchod prestáva byť lukratívny, nemali by sme hladať dôvody ako v ňom zotrvať, ale nájsť novú, lepšiu príležitosť.
To je pravda.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

UNG out po 9,65 ( -25% )

-25% od 2009
-4,2% v 2010

Nedá sa nič robiť. Riadenie rizika musí byť.

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Prílohy
UNG.png
UNG.png (7.35 KiB) 11667 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Nedá sa nič robiť. Riadenie rizika musí byť.
Prene tak.
Disciplina tradera sa ukaze prave v takychto situaciach, ked treba uzavriet velku stratu.
Uz som sa bal, ze na tom UNG zlikvidujes investicny ucet.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:UNG out po 9,65 ( -25% )

-25% od 2009
-4,2% v 2010

Nedá sa nič robiť. Riadenie rizika musí byť.
Po troch mesiacoch: UNG 6,90.

Bolo to dobré rozhodnutie.
Mýliť sa je ľudské, ale zotrvať v omyle je šialenstvo.
Prílohy
UNG last.png
UNG last.png (9.16 KiB) 11432 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

UNL in 32,62 ( 1/3 plnej pozície )

- týmto, takmer po roku, pokračujem v investovaní
- SL zatiaľ nezadávam.
- investíciu budem sledovať, vstup som rozdelil na 3 časti
- rozhodol som sa pre UNL:


United States 12 Month Natural Gas Fund LP (Arca)
The Fund seeks to reflect the changes, in percentage terms, of the spot price of natural gas delivered at the Henry Hub, Louisiana, as measured by the changes in the average of the prices of 12 futures contracts on natural gas traded on the New York Mercantile Exchange.
The investment objective on UNL is to reflect the changes in percentage terms of the spot price of natural gas delivered at Henry Hub, Louisiana, as measured by the changes in average of the prices of 12 NYMEX natural gas futures contracts, consisting of the near month contract to expire and the contracts for the following 11 months. UNL will “roll” near month futures contracts when they are within two weeks of expiration.
UNL is very similar in some ways to the United States Natural Gas Fund (UNG), but very different in others. UNG has become one of the most popular exchange-traded commodity products this year as investors have sought out ways to gain exposure to natural gas prices. Due to the physical properties of natural gas, storage by an ETF issuer is nearly impossible (and would be prohibitively expensive). So in order to gain exposure to natural gas, UNG invests in near month futures contracts, rolling its holdings to the second month futures contracts as expiration nears.

While this futures-based strategy generally performs well, there are some potential pitfalls. When the markets are in contango, meaning longer-dated futures contracts are more expensive than short-dated futures contracts, value can be eroded quickly as the fund rolls contracts forward to the next month (this chart shows just how material this “roll yield” can be).

Because UNG invests primarily in front-month futures contracts (but not exclusively – the fund has begun using swaps on occasion), it rolls a significant portion of its holdings over every month. And due to the sheer size of UNG – it has seen cash inflows of almost $5 billion this year and has a market capitalization of about $3.5 billion – it must buy an enormous volume of futures contracts each month. This concentration of holdings has drawn the attention of regulators concerned about distortion of prices by such a large market participant.

UNL vs. UNG (and USO vs. USL)

Because UNL invests in 12 separate futures contracts, it will roll a much smaller portion of its portfolio forward every month (approximately 1/12th), which could result in performance that tracks spot prices much more closely.
Prílohy
UNL.png
UNL.png (8.83 KiB) 11218 zobrazenia
Naposledy upravil/-a JUGGLER v St 17 11, 2010 8:57 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa stefko »

prosim ta to je preklep tych 9,62 alebo sa zle niekde pozeram,ved to sa obchoduje za 32
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

stefko napísal:prosim ta to je preklep tych 9,62 alebo sa zle niekde pozeram,ved to sa obchoduje za 32
Sorry. Už som to opravil. 32,62. Nestíham.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa jogo »

Jugg: Co ta vedie k presvedceniu, ze to zase nedopadne ako UNG?
Co ak contango zase pohlti cely rast ceny na plyne?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal:Jugg: Co ta vedie k presvedceniu, ze to zase nedopadne ako UNG?
Co ak contango zase pohlti cely rast ceny na plyne?

Because UNL invests in 12 separate futures contracts, it will roll a much smaller portion of its portfolio forward every month (approximately 1/12th), which could result in performance that tracks spot prices much more closely.

Myslím, že práve kvôli contangu a kvoli swapom vznikol UNL.
Je aj menší než UNG. Inú možnosť nevidím.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa kubik »

Myslím,že by to asi mohlo vyjít,rozhodovat se bude asi okolo 6,111,tam je možnost že se to vrátí zpět k 4,000 a potom asi nahoru na 8,362 nebo přímo na 8...Bude záležet na zimě v ameru,říkají že nebude tak silná zima ale uvidíme,měla už by začít záporná AO,La nina je v plném proudu.Graf je měsíční,takže ty hodnoty co jsem uváděl mohou přijít(anebo nemusí) i třeba za rok.
Prílohy
Capture-3.jpg
Capture-3.jpg (82.92 KiB) 10996 zobrazenia
Myk
Gold Member **
Príspevky: 552
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa Myk »

Je to sice lepší, ale contango to neřeší. Je to to samé jako USO a USL:
http://shockedinvestor.blogspot.com/200 ... tango.html" onclick="window.open(this.href);return false;
padá míň, ale pořád podstatně. A na horu leze taky pomalejc.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nepoznám lepšiu alternatívu. Deriváty v plyne nechcem.
Všade píšu, že je to z hladiska contanga oveľa lepšie ako UNG.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
RomanS
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 10:53 am

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa RomanS »

aky mate nazor na FCG? http://www.finviz.com/quote.ashx?t=FCG&ty=c&ta=0&p=w

The fund invests at least 90% of assets in common stocks that comprise the index. The index is an equal-weighted index that consists of exchange-listed companies that derive a substantial portion of their revenue from the exploration and production of natural gas.

nakolko fond investuje do stocks, tie si momentalne viacmenej "drzia" vykonnost porovnatelnu s indexami... a ak ma prist k rastu plynu, FCG by tiez mohlo ist zaujimavo up...
hm? :?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: UNL in 32,62
UNL out 35,40 ( +8,5% )

- malá pozícia - veľké pochybnosti...ale za tri týždne aj to poteší
- vrty sú na maximách, ponuka silne rastie voči dopytu
- zima by nemusela mať účinok, preto idem radšej out
- ďalej na mňa tlačia straty z contanga a viera, že dolár posilní
- dnes som shortoval FSYS - motory na plyn - klesajú im tržby
- zdá sa, že Amerika zatiaľ kašle na využívanie lacných energií
Prílohy
UNL.png
UNL.png (7.58 KiB) 10624 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: JUGGLER - Aktívne investovanie

Príspevok od používateľa jogo »

Kedze je toto vlakno svojim obsahom zaujimave, ale uz zabudnute, tak tu davam prispevok, aby sa dostalo do pozornosti novym clenom fora.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"