SaSovia?

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

kdo je vam sympatickejsi?

sas
24
59%
sdku
17
41%
 
Celkom hlasov: 41

Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Pette »

Preco tolko nenavisti?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa jogo »

Pocuvam,ze vladna koalicia chce siahnut na jedinu istotu,ktoru mame v nasich chudobnejsich krajoch-minimalnu mzdu.
Ak to urobia,tak hoci som 20 rokov volil pravicove strany,tak zacnem volit FICA. A bude mi jedno,ci tento stat skonci ako Grecko.
A tie kecy,ze zakonnik prace treba zostihlit a vsetko sa ma dohodnut v pracovnej zmluve.Kde ziju ti ludia,co to hovoria? Jedina veta,ktoru pocujem od kapitalistu,ak sa mi nieco nepozdava je-"Ked sa ti nepaci,mozes ist."
A som rad,ked najdem pracu a nie ze si este budem davat nejake podmienky do zmluvy.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

Preco tolko nenavisti?
nenavist?, nie. Beriem spat stekanie, zbytocne na Bratislavcanov. Su to ludia ako my, a iste z navrhom ich vacsina nesuhlasi. Ale ti dvaja(Tvaroska a Beblavy) ci ich volici(obhajcovia) su pacienti par exellance.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Lobista »

Kto volil SDKU?
http://ekonomika.sme...-uradnikov.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja som volil SDKu a som z nich dost sklamany, ale ten clanok mi nejde otvorit, a z toho tvojho commentu som tiez velmi nepochopil, na co nadavas, tak mi pls. ten link postni este raz.

Ohladom tych minimalnych miezd -- to zrusenie, resp. regionalne stanovovanie aj tak nikdy neprejde.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

http://ekonomika.sme.sk/c/5622275/od-re ... nikov.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jasne ,ze to neprejde. Ale to ich nemyslenie(dovody,napady),je na velmi vazne povazenie.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Brani »

Mne osobne SDKU ani tak nevadí, ako SaS. Pretože ak niekto zvýši niekto cigáňovi, čo celý život nerobil prídavky, tak neni o čom. Pritom bielym ich znížil. (Väčšej časti)
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Brani »

Ďalší trapas alá Mihál: http://openiazoch.zoznam.sk/info/zpravy ... wsID=97835" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak najskor to radí vo svojej knihe a teraz sa tvári, že ako prichádza ku zneužívaniu.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

sas, volil som ich. Stale si myslim , ze to nebola to najhorsia volba,aby som to opakoval velmi sa budem musiet zamysliet a pockam si na ich vysledky.
peto C. bol doteraz ich posledny obhajca ,este jugler.
http://fort.blog.sme.sk/c/253077/Dnes-m ... Sulik.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Peto sa uz ale v diskusii zlomil.

Ale je normalne za mate prijem 45 a dan 46? To by si nedovolil ani Fico ani Stalin, podla mna tu prirovnanie ziadne nieje.
Ale je to fakt. Zial u nas na Slovensku, ano je to v zakone. Prijem z najomneho 45 zdravotne odvody(pre dvochodcov ci inych poistencov statu) 46 za mesiac.

Ja by som ich lamal v kolese.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa filip glasa »

ale toto sa moc netýka SAS. Aj pred tým si mohol byť živnostník, ktorý mal zisk cca 101 EUR a odvody by si platil do 100 EUR. Alebo by si bol začínajúci živnostník, zdravotné odvody by si mal 45 a zisk z Adsense na svojom webe napr. 45 EUR mesačne. To bolo vždy. Rozdiel je ten, že Mihál zrušil niektoré výnimky pre platenie odvodov. Vo všeobecnosti nie je dôvod, aby majiteľ nehnuteľnosti neplatil odvody z toho príjmu. A to že pri tých nízkych príjmoch to kvôli odvodom vychádza zle, tak to tu bolo vždy.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nemam pocit, ze by som sa v diskusii zlomil :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Slimak:
Ak to beriem osobne, tak aj mne Miháľ posral do biznisu.
Subjektívne sú jeho zmeny pre mňa negatívne.

Ale objektívne musím uznať, že všetko, čo sa teraz deje je dôsledok Ficovej vlády ( dôsledok rozdávania a rozkrádania ).

Keby Slovensko bolo na tom tak ako pred 4 rokmi, dnes by nová vláda nemusela robiť nič, len by zaviedi odvodový bonus a znížili dane na 16%.

Kde majú zobrať peniaze na zdravotníctvo, keď za posledné 4 roky šlo do zdravotníctva o 44% viac financií, ale dlhy narástli o ďalšie stovky miliónov €?
Ďalší typický príklad ako sa šafárilo za Fica je STV.
...90 riaditeľov na 1000 zamestnancov a tuneláž verejných financií najvyššieho kalibru... ATĎ. Škoda o tom písať.

V objektívnom hodnotení som zatial s touto vládou spokojný.
Kašlem na to, že Sasovia pôsobia ako šašovia. Dôležité je, čo dokáže vláda zmeniť ako celok. A zmeny sa dejú.
Úplne spokojný budem, keď verejné financie budú pod úplnou verejnou kontrolou, tendre, obstarávania, zmluvy na webe ... skrátka, keď budem vidieť, že tie dane a odvody zlepšujú životnú úroveň národa, že neodtekajú do válovov nenažratých politikov...

Nepozerám sa na vládu z hľadiska toho, čo prinesie mne.
Ja sa viem postarať o seba.
Pozerám na vládu z hľadiska budúcnosti Slovenska.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Pette »

JUGGLER - vidis, aj ty sa das opit rozkom...

Rozpocet na rok 2011 neznizuje vydavky o nic. (oproti ficovmu 2010). Teda, vsetky obstaravania su rovnako predrazene a rozkradane.
Takto vyzera krízovy manazment?

Som jasny pravicovy volic, SDKU, ale odtial potial - banda na cele s SaS ide privatizovat zlate vajcia a prirodzene monopoly, a cely vysledok bude vo finale nulovy - nieco sa pouzije na znizenie dlhu, zbytok vykrytie dlhu socialnej poistovne - teda rozvoj maleho a stredneho podnikania, znizovanie dani nic.
KDH nam den pred volbami ukradlo strategicky a absolutne kriticky podnik BVS - Bratislavska vodohospodarska spolocnost.
Uhliarik z KDH robi uz teraz presne to, naco tam je dosadeny - presmerovat toky v zdravotnicve pod sponzorov KDH.

Cele spojenie STV a rozhlasu je hlupost - stv ma tak predrazene naklady na sirenie, ze cely subjekt bude treba masivne dotovat z rozpoctu - koncesionarske poplatky zrusia.

Radicova je politicka a hlavne mocenska nula, vhodna akurat na PR do medii...

SaS vymyslaju hluposti typu superhruba mzda od polky roka, volby cez internet - teda presne PR pre masy a mladych internetovych volicov, ktorym nevadi, ze im rozpredaju monopol typu Bratislavska teplarenska.

Miskov ma reci o privatizacii casti JAVYSU, tej, kde stat musi podla zakona a medzinarodnych noriem povinne platit za likvidovanie nebezpecneho odpadu - v preklade biznis s rizikom 0.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pette: Záver budem robiť na záver.
Nech sprivatizujú všetko. Štát je ten najmizernejší hospodár.
Bude pokoj.
Fico 4 roky plakal ako sa sprivatizovalo zlaté vajce: SPP
Lenže to zlaté vajce nikdy neprinieslo do štátneho rozpočtu tolko peňazí ako dividendy zo zisku po privatizácii...
A to sa týka všetkých zlatých vajec (kecoch o tom, že nejaké existujú. V rukách štátu je všetko záprdok.)
Neexistuje nič, kde by vedel štát hospodáriť a nerozkrádal to. Nech štát má vplyv, kontrolu, reguláciu, robí pravidlá atd. - len nech nič nevlastní. Neexistuje lepšie vlastníctvo ako súkromné.

S tým rozpočtom - smiešny záver. Na úvod stačí, že sa nenavyšuje a konsoliduje. Plán ozdravenia je.
Fico nemal žiadny plán. Len kecy, sľuby, zatajovanie, prekrúcanie.

O nijakom opíjaní rožkom nemôže byť reč. V politike je vždy 90% ľudí - hajzlíkov. Vždy sa bude kradnúť, korumpovať, rodinkáriť...
Ako sa dá tomu zabrániť?
Nie ilúziami, že nejaká vláda bude lepšia ako tá predošlá, ale jedine tým, že nejaká vláda zavedie lepšie zákony, pravidlá, lepšiu kontrolu.
Či rozdáva bolševik, alebo to rozkrádajú veľké nosy - vždy je laťka tam, kde je zákon a verejná kontrola.
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Pi 14 01, 2011 9:30 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Brani »

Po volbách som tvrdil, že možno je dobre, že príde nová vláda. Naivne som dúfal, že naozaj znížia odvody a už som mal aj premyslené, komu ďalšiemu tak ponúknem vo firme zmluvu. Upravujem svoj názor. Och bože aký som bol hlúpy a naivný. Táto vláda to je len banda všivákov a darebákov! Skorumpovaná chamraď! Poslal som ekonómku na prednášku pána Mihála, kde prednášal o zmene v zákone. On ani sám nevedel, že čo je vlastne ako myslené a nevedel skoro nič vysvetliť!!!!! Banda chaosu a zlodejstva! Takmer každý deň sa píše o netransparentom tendri atď atď. To je mi už len zmena na hovado! A ešte aj zvýšili odvody namiesto toho, aby ich znížili ako slubovali! Banda klamárska! Taký som nasraný jak vojenská latrína. Najlepšie na tom je, že moja známa pred tým nadávala na Ficka, že nepreje podnikatelom apreto volila SaS. Dnes firmu zavrela, lebo musí platiť odvody z toho s z tamtoho a onoho. To ju proste dorazilo.... Čo chcela, to má!!!! A s tým, že to je dôsledok všetko Ficovej vlády možete ísť niekam. To čo sa dialo za Ficka sa deje aj teraz. Akurát sa vymenili tričká z červenej na modrú.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK slovač. Brodiť sa v hovne a nadávať. To pomôže.

Ešte mi tu začnite plakať ako fajn bolo za komouša.

Kto nepochopil podstatu, prečo je u nás životná úroveň tak nízka a zmýšľanie ľudí zvrátené, ten nikdy nepochopí o čom je život.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Brani »

Nie, nechám sa okrádať a zbedačovať pod zámienkou falošnej slobody a ešte budem popri tom celú túto zberbu podporovať v naivnej myšlienke, že robí niečo pre národ. Ani keby nám zvýšia odvody o 500% a zdania nám aj vzduch, aj tak sa nebudeme mať lepšie. Pretože vždy sa nájde dostatočný počet blbcov, čo im budú žrať tie žvásty o tom, ako je to nutné a potrebné a ako si musia všetci uťahovať opasky okrem nich.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

Filip je rozdiel zivnostnik, inak ja som si zalozil s.r.o. ak som pocul zajaca rozhlase si nevie zarobit na minimalnu mzdu nech ide robit na urad prace a mne sa nechcelo. Nemal som na odvody.

Peter. c . ja som si ta zmylil. Som myslel ze si jeden z mnohych co zatracuju SaS ako ja.

Jugler, ci mi nieco zoberu? mna t netrapy, zoberu mi menej ako som si myslel ale som uctovnik a krachuju zakaznici. Ja by som nic neplatil ani tak ani tak. A krachuju a ludia prichadzaju na psi tridsiatok kvoli zakonom. Filip sa bude smiat a davat do porovnania co sa neda porovnat. Zivnost a 46 a privyrobenie si mat tak isto holy laket. Zdravotne zuuctovanie robim nejeden ten rok a som zvedavy narok. Filip, tie 46 euro bude platit len dochodca a zena na materskej, ci iny statny poistenec. Iny clovek priklad zamestnanec nebude platit navyse nic,alebo nic dramaticke len zo svojho zisku. Ak bude v strate tak nic. Len sa trosku zorientuj.

Jugller , co sa odvolavas na Fica jeasi najvacsia blbost co som od teba cital. Kde zobrat zdroje na zdravotnictvo, tam kde su. Vies o tom ze na Slovensku su aj slusne a nestratove nemocnice, priklad poprad, priklad slusna a pekna je aj v mojom meste v okoli ako by som sa dostal do komunizmu kde sa o to nik 40 rokov nestaral.

Rozpocet , jugler sa nenavysuje co? zhodnotime v juni. jugler si podnikatel si vies predstavit, ze nevies predat obchod s alkoholom kvoli zakonu?

Ja som napisal a pisal fakty.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

filip, pri tom najomnom, vies co ma na state najviac sere, nech da kazdemu rovnake podmienky a nech na to dohliada ale nikdy to nebude.
Prikl. krcma ma restauraciu, kuchynu - teda minimalne 4 zamestnancov.plati im mesacne 400 eur. teda rocne 20000eur, a za desatrocia nebol platitelom DPH. Pri najomno je to iste. Dam ruku do ohna ze bu 100 najomnikov co dosiahnu prijem 540 a zaplatia 560 na zdravotnom a to budu ti chudaci a bude dufam 10000 tych co nezaplatia nic. Jaggler ja nemam ziaden prijem z prenajmu.

Ja ako slusny SAS ,Filip, by som tym ludom co to priznaju dal dozivotnu prezidentsku rentu 1000 euro. Stavim sa ze platili viac.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:O nijakom opíjaní rožkom nemôže byť reč. V politike je vždy 90% ľudí - hajzlíkov. Vždy sa bude kradnúť, korumpovať, rodinkáriť...
Ako sa dá tomu zabrániť?
Nie ilúziami, že nejaká vláda bude lepšia ako tá predošlá, ale jedine tým, že nejaká vláda zavedie lepšie zákony, pravidlá, lepšiu kontrolu.
Tu si treba uvedomit jednu vec. Politici su verny obraz nasej spolocnosti, nas vsetkych. Teda z toho vyplyva, ze 90% vsetkych ludi sa sprava tak, ako pisete o tych zlych politikoch.
Nechce sa mi tu rozpisovat zazitky s kradezami na stavbach a ako na mna spolupracovnici pozeraju ako na exota, ked poviem, ze nic nebudem kradnut a ich kradeze nebudem zakryvat.
Nebonzujem, ale ani nikomu kradnut nepomaham.Ak som partak, tak ich kradeze nezakryvam a vyuctujem len material, ktory sa fakt pouzil. Potom sa uz boja kradnut, aby nas vsetkych majitel firmy nevyrazil.
Len mi to daju pri kazdej prilezitosti pocitit...

Slimak: Neviem, ako si to myslel s popradskou nmocnicou. Ja som pocul, ze je sukromna, aspon to oddelenie,kde mama bola na operacii. Hoci sa mi uplatky hnusia, povedal som sestre, ktora tam 20 rokov robila, nech zoberie peniaze a ak treba, nech vybavi dobreho doktora.
Nic nevybavila. Tam sa clovek dozvie, kto ho bude operovat az v den operacie. Je to kvoli tomu, aby ludia nevedeli komu dat uplatok. Operacia dopadla dobre.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Dana »

pre slimaka
slimak napísal:filip, pri tom najomnom, vies co ma na state najviac sere, nech da kazdemu rovnake podmienky a nech na to dohliada ale nikdy to nebude.
Prikl. krcma ma restauraciu, kuchynu - teda minimalne 4 zamestnancov.plati im mesacne 400 eur. teda rocne 20000eur, a za desatrocia nebol platitelom DPH. Pri najomno je to iste. Dam ruku do ohna ze bu 100 najomnikov co dosiahnu prijem 540 a zaplatia 560 na zdravotnom a to budu ti chudaci a bude dufam 10000 tych co nezaplatia nic. Jaggler ja nemam ziaden prijem z prenajmu.


dôchodca príjem z prenájmu ročne 510 € http://dennik.pravda.sk/Pravda.aspx?datum=11.1.2011#40" onclick="window.open(this.href);return false;

kedže je to nečitateľné prepíšem odpoveď.

Preddavky na zdr. poistenie z prenájmov sa po dohode so zdr. poisť. platia 0 €. V ročnom zúčt. sa príjmy z prenájmov upravia tak, aby sa platilo iba so zarobenej sumy – z čiastk. vymer. základu t.j. z § 6 zákona o dani z príjmu plus výdavky na verejné zdr. poistenie, celé delené 2,14. Napríklad v tomto roku bude celoročný príjem z prenájmu 510 €. Podľa zákona o dani z príjmu sa bude zdaňovať len príjem z prenájmov nad 500 €, teda čiast. základ dane je 10 €, ten sa vydelí sumou 2,14 = 4,67 a 14 % z tejto sumy je 0,65 €. Na tomto príklade vidíte že z celoročného príjmu z nájmu 510 € sa do zdravotnej poisťovne nezaplatí nič. Zo sumy do 3 € sa zdr. poistenie neodvádza.

Zdroj : Ministerstvo zdravotníctva, daňové riaditeľstvo

Asi to idú novelizovať.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Amos
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 21 12, 2010 9:57 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Amos »

volil som SaS, som s nimi spokojny.
K max. spokojnosti mi uz chyba len zavedenie odvodoveho bonusu(OB). Kto ste kompletne citali "manual" k OB, musite uznat, ze to je genialny napad. Napr. zrusi min. mzdu = zvysenie zamestnanosti. Odstráni vyplacanie miezd formou: min.mzda oficialne+zostatok "na ruku". Sprehladní a zjednodusí cely system. Konecne si oddychnem, nebudem musiet spekulovat, ale sa konecne sustredit na zarabanie penazi.
Suhlasim s nazorom, ktory hovori: "Stat sa ma postarat o obcana, ked je v nudzi. Stat nema obcanovi urcovat, z coho sa ma radovat."
A prave toto do bodky riesi OB.
"Neverte všetkému, čo sa vám k vereniu predkladá" - Jan Amos Komenský
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Danka: takže s každých 1000€ nad sumou 500 € za prenájom sa platia odvody len 65€?

Amos: nemám to naštudované, ale súhlasím, že je to krok vpred.
Zatial všetko, čo robia sú kroky vpred. Musia urobiť veľa krokov vpred , lebo za posledné roky sme kráčali len dozadu.

Slimák: nepoznal som ťa takého uplakaného.
Ako môžu tvoji klienti krachovať, keď ešte netrebalo platiť ani cent? Každý rozumný podnikateľ si urobí analýzu a prispôsobí sa.
Keby Fico prežil, garantujem ti, že siahne na dane a zisky podnikateľov.
Verím, že za 4 roky budeme konštatovať , že sa podnikateľské prostredie zlepšilo.

P.S. opakujem: keby sa posledné 4 roky negazdovalo tak ako sa gazdovalo, tak by pravica mohla pokračovať v reformách ( ďalšie znižovanie daní, odvodový bonus atd). Teraz im neostáva nič iné len začať od nepopulárnych opatrení. Veľmi dobre vedia, že ak rýchlo neozdravia ekonomiku a verejné financie, ta za 4 roky znovu vyhrá bolševik.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Amos
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 21 12, 2010 9:57 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Amos »

Juggler, moja nocna mora je, ze bolsevik dostane v nasledujucich volbach 67% a viac.
pozri na tie horevyssie vyjadrenia. Vsetci placu. Vsetci nadavaju, ze SaS a SDKu uz nikdy nebudu volit.
Ano, aj mne Jozko Mihal odfajcil moj bocny prijem - moju notoricky ospevovanu zrazkovu dan. Mam ho za to nenavidiet? Mam za to békať s cervenymi ovcami?
Pravicovy volic je volic konzervativny. Vyznava hodnoty.
Kde sa stratila lojalita k vasim ideam? v co ste verili? V instantý profit?
"Neverte všetkému, čo sa vám k vereniu predkladá" - Jan Amos Komenský
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Brani »

Amos napísal:volil som SaS, som s nimi spokojny.
Ja som s nimi tak spokojný, že keď som poslal ekonómku na prednášku p.Mihála o zmenách v zákone, tak dokopy nevedel odpovedať skoro ani na jednu otázku prítomných. Takže asi tak.

@Amos
Ja ti poviem v čo verím ja. Verím v to, čo pred voľbami títo hajzli sľubovali. Sľubovali zníženie odvodového zaťaženia. A čo spravili? Zvýšili ho! Keby ho znížia, tak možem dať ďalšiemu človeku zmluvu = odpis z úradu práce = menej výdavkov štátu = úspora štátu = viac peňazí na školstvo, zdravotníctvo, diaľnice atď..
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Dana »

Juggler, áno. U SZČO sa základ dane delí 2,14 a z toho sa počíta 14 %.

Ak by naozaj zrušili minimálne odvody aspoň u poistencov štátu, tak tí, čo nemajú úhrn zdaniteľných príjmov väčší ako 1779,65 /do tejto sumy sa nepočítajú príjmy oslobodené od dane a príjmy zdaňované zrážkovou daňou/ teda 500 + 1779,65, tam nie je povinnosť podávať DP . Kde nie je daňové priznanie, nie je ani ročné zúčtovanie a teda nie sú ani odvody. Zatiaľ sa toto dá využiť len u príjmov z § 7 a 8, kde nie je žiaden minimálny odvod. /študenti, dôchodcovia, nepracujúci/. Len dividendy nesmú byť vyššie ako 329,06. /inak sa už RZ bude podávať/
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dana napísal: Kde nie je daňové priznanie, nie je ani ročné zúčtovanie a teda nie sú ani odvody.

Dík za info.

Najväčší problém vidím pri vyplácaní podielov na zisku.
Tie nie sú predmetom dane a nemusia sa uvádzať do DP.
Lenže po novom sa z nich musia platiť odvody a musia byť uvádzané v RZP.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

uplakany slimak, som ale nie kvoli daniam a odvodom, ale situacii v state.
teba predchadzajucom prispevku trapili dividendy. Mna tie netrapia a su mi volne. Studenti, dochodcovia co si na zivnost privyrabali budu platit 46 eur mesacne, to vravim o szco a pri prenajmne deto ale oni si mohli privyrobit ci z najmu ziskat aj tu 50 aj im pomohla ci 100. Veril by si ze poznam cloveka ma zivnost obuvnik, on nechce na to zarabat, len si privyrobit ho to bavi(obuvnik, nevyrobil nic). Doteraz mi zaplatil zivnostnikovi 70 eur a odnoveho roku zaplati 500?

jogobela, ja popradsku nemocnicu nepoznam bol sam na navsteve ako chlapec, ale bola prikladom pre SDKaca ako nestratova as. Na zdravotnictve je nasmiesnejsie, kto nerobil dlhy - priklak popradska nemocnica je na tom dva krat stratova. 1. znizovala svoje naklady. 2 zvysene dane bude platit takci takäci jej klienti) . pr. taka Bratislavska , narobi dlhy a zaplati stat co ostatni musia tak ci tak zaplatit. Za Bratislavsku si zamente kosicku ci brezniansku.

Jugler, som si ta nepamatal tak malo pri zmysloch, ked sa 4 roky safarilo, tak si to vynahradim na state na tych co safarili, ci si myslis, ze to boli platcovia dani? Ci ti o su a boli a budu pri cecku? Hayjek a hned danova kontrola odtrhnut ho od cecku a koniec, siroky detto a podobne firmy. NIe nejde to tak . Fuck zou. :-)

A pre jogobelu pooradim joozkomihalovsky.
Zamestnaj sa vo firme, na 1/8. teda na jednu hodinu. Odvody zaplatis 1/8 este budes mat aj dochodok ci invalidne:-).Ostatny prijem na dohodu. tak to robia aj na misinsterstve rodiny a nieviemcoho.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

http://www.sme.sk/c/5727187/volebnej-hv ... droba.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Aby bolo jasne preco chybaju peniaze v zdravotnictve.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

skor ako otazka preco a od koho zarobil Droba 70 000, by ma zaujimalo, za co ministerstvo platilo firme SK-media skoro 800 000 :)
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Brani »

slimak napísal:http://www.sme.sk/c/5727187/volebnej-hv ... droba.html

Aby bolo jasne preco chybaju peniaze v zdravotnictve.
Tomu hovorím maximálne pokrytectvo, bezcharakternosť, bez chrbtovej kosti.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Pette »

peter.cmorej napísal:skor ako otazka preco a od koho zarobil Droba 70 000, by ma zaujimalo, za co ministerstvo platilo firme SK-media skoro 800 000 :)
nato sa ho mozeme spytat a vie aj odpoved, srocka Droba bola zalozena len kratky cas pred ziskanim tejto zakazky, ergo boli dohodnutí.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

"Prekvapila nás však riešením, podľa ktorého sa môžeme povinnosti vyhnúť už teraz tým, že požiadame o dávky v hmotnej núdzi,“ uviedol Tilesch.
Mihal ma novu konkurenciu.
http://www.sme.sk/c/5729848/radicova-st ... dvody.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Brani »

Aký máte názor na najnovšiu "kauzu" okolo Sulina, keď si nechal vyplatiť pol miliónové odstupné a to len po dvoch rokoch pôsobenia v štátnom podniku?
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Brani napísal:Aký máte názor na najnovšiu "kauzu" okolo Sulina, keď si nechal vyplatiť pol miliónové odstupné a to len po dvoch rokoch pôsobenia v štátnom podniku?
Nebuď smiešny, keď sa na to pozeráš ako kauzu. Zobrať odmenu vo výške 5 mes. platu po dvoch rokoch práce je v štátnych podnikoch a samospráve omrvinka. Fico sa oháňa hovadinami z minulosti, kde ide o pár stotisíc a nebol porušený zákon a sám má za sebou rozkradnuté miliardy: http://www.ukradli.sk/index.php?kauzy" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

Brani je to clovek naviazany na statny ci obecny cecok, takze vidi ako to tam chodi(momentalne mlaska). Ak kradnutie obmedzi + pre krajinu.
O Ficovi skoda reci.
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-4988905 ... a-dohodari" onclick="window.open(this.href);return false;
Dohodari, zivnostnici. Ej co chvila zavolaju Kanika a bude zase ten cierny vtak. A opat budu spekulovat ako vybrat viac na DPH - DPH podvojne uctovnictvo, znizime hranicu na registraciu na 2000 euro?

Mne sa paci navrh, ze STV ma byt % financovana na podiele HDP. Ja by som bol nech uzakonia ustavne vyrovnany rozpocet, a uzakonia % vydavky na jednotlive svoje statne urady a ministerstva. Potom by sme videli co je Miklos zac. A kolko a zaco platime stat. to by inak spekuloval od koho ako ukradnut euro. HDP by mu rastlo a nech sa ukaze aky je financ majster a vyberca dani.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Brani »

JUGGLER napísal: http://www.ukradli.sk/index.php?kauzy" onclick="window.open(this.href);return false;
S touto web stránkou vytvorenou na politickú objednávku choď niekam. Je to len snožka hnoja a kalu, ktorú si objednal fúzatý kanálgrázel podľa inštrukcií imperialistu z USA.Strana SDKU túto stránku aj prevádzkuje. Momentálne vzniká nová webová stránka (na politickú objednávku SMERu), kde sa uverejnia všetky krádeže z dielne SDKU. Aj tomu budeš potom veriť, lebo to bude na nete? (vláčiky, skupinka, 3. mobilný operátor, nezákonné zabránenie železničiarom štrajkovať atď atď).
Takú stránku dokáže vytvoriť aj Sulinov 5 ročný syn Hugo. Prekvapuje ma, že si taký naivný a žerieš politickú propagandu, ktorá sa ti podsúva.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15823
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Žeriem rozmery rozkrádania. Slovenskú dušičku ide od závisti rozhodiť, keď Sulík zoberie odmenu 15 000 €. Ale keď ide o štátne ( peniaze všetkých ), tak nikoho netankuje, keď sa kradne po miliónoch € .

,,vláčiky, skupinka, 3. mobilný operátor, nezákonné zabránenie železničiarom štrajkovať atď atď = kecy bez reálneho vyčíslenia škody.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: ,,vláčiky, skupinka, 3. mobilný operátor, nezákonné zabránenie železničiarom štrajkovať atď atď = kecy bez reálneho vyčíslenia škody.
Prepac, ale na http://www.ukradli.sk" onclick="window.open(this.href);return false; tiez nie su vycislene skody. Je tam napisane predrazene. To je taky argument, ako ked Fico krici, ze SPP sme mohli predat ovela drahsie.
Ja len tolko: Ak sa za Fica kradlo a predrazovalo ovela viac ako teraz, tak by sme tu mali mat vyrovnany rozpocet, lebo vydavky by prudko klesli o predrazene polozky.
Kedze sa nic take nedeje napriek zvysenym daniam, su to vsetko len kecy, ako my teraz hospodarne nakladame s peniazmi statu.
Nevidim moznost, ako to vsetko zastavit. To by nam asi museli vladnut Nori alebo Svedi, proste narody, ktore nekradnu a pre nich je korupcia a kradez neznamy pojem.Preto maju vyrovnane rozpocty a su ochotny platit vysoke dane.Vedia, ze za tie dane dostanu spet adekvatnu hodnotu. U nas sa dane rozplynu vo vreckach uradnikov a ludia dostanu len minimum, aby nezacali socialne nepokoje.
Pozri, ako vyzeraju nase cesty. To aby som opravoval napravy na aute po kazdej zime. Ale cestne dane, myta, spotrebnu dan na benzin stale zvysuju...kde idu tie peniaze?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa slimak »

Cesty. Cestna dan 102 eur, vymena lozisk 300 eur.
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-4999210 ... it-len-rok" onclick="window.open(this.href);return false;

Niezeby nebolo co kritizovat na odvodoch z najmu. Ale toto by nenapadlo ani moju dierovacku.
Zdravotne odvody dalsi husarsky kusok Novotneho, cloveka co neplati spolu so svojimi kolegami ziadne odvody, je navrh na pripoistenie. Zdravotne poistenie, ci poistovne. Poistovne nemaju narok na ziaden zisk, kym neuhradzaju vykony lekarom(nadlimit), kym lieky niesu bez doplatku.

Privatizacia teplarni , mozme sa na to pozriet z roznych uhlov, ale jedna vec je fakt a to ze Miklos(SDKU) - pravica tam za poslednych 13 rokov mala 9 rokov svojich ludi. To co Mikos vyhadzoval Ficovi, ze kolko navyse penazi od jeho vlad mali na daniach kvoli rastucemu HDP(dobre nastartovanej ekonomike) by si mal kazde rano zopakovat. To je vlastne to co povedal aj jogobela.

Podla mna SaS nemala ist do vlady s KDH(ak ich nabuduce nevyciarknu zo zoznamu potencialnych partnerov, podobne ako Smer,ich nevolim) ani SDKU. Mali zostat v opozicii.

Aby som nezabudol pokritizovat aj SaS. Mesacna skusobna doba pre ludi do 800 eur, bude asi platit tiez par mesiacov.
http://moje.hnonline.sk/node/5574" onclick="window.open(this.href);return false;
Tohto cloveka nemusim, ale uz druhy krat(s kritikov Mihalovych blbosti) za par mesiacov s nim suhlasim.
Brani
Silver Member *
Príspevky: 248
Dátum registrácie: So 13 06, 2009 11:47 am

Re: SaSovia?

Príspevok od používateľa Brani »

jogobela napísal:Prepac, ale na http://www.ukradli.sk" onclick="window.open(this.href);return false; tiez nie su vycislene skody. Je tam napisane predrazene. To je taky argument, ako ked Fico krici, ze SPP sme mohli predat ovela drahsie.
Ja len tolko: Ak sa za Fica kradlo a predrazovalo ovela viac ako teraz, tak by sme tu mali mat vyrovnany rozpocet, lebo vydavky by prudko klesli o predrazene polozky.
Kedze sa nic take nedeje napriek zvysenym daniam, su to vsetko len kecy, ako my teraz hospodarne nakladame s peniazmi statu.
Nevidim moznost, ako to vsetko zastavit. To by nam asi museli vladnut Nori alebo Svedi, proste narody, ktore nekradnu a pre nich je korupcia a kradez neznamy pojem.Preto maju vyrovnane rozpocty a su ochotny platit vysoke dane.Vedia, ze za tie dane dostanu spet adekvatnu hodnotu. U nas sa dane rozplynu vo vreckach uradnikov a ludia dostanu len minimum, aby nezacali socialne nepokoje.
Pozri, ako vyzeraju nase cesty. To aby som opravoval napravy na aute po kazdej zime. Ale cestne dane, myta, spotrebnu dan na benzin stale zvysuju...kde idu tie peniaze?
Toto si mi presne povedal z duše :wink:
No a tak SaSovia majú od dnes o jedného občana menej.
This makes me homesick: http://www.youtube.com/watch?v=aBNu8ahM ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"