Narzo - trading a obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
narzo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2009 6:36 pm

Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa narzo »

Prajem vsetkym prijemny podzimny vecer.dlho som uvazoval ci zalozit alebo nezalozit vlakno resp ci sa dostat alebo nedostat do povedomia vas tu diskutujucich...hned na zaciatok sa chcem ospravedlnit za vsetky pravopisne chyby a veci kt nebudu korespondovat so slov.pravopisom :)...Dalej by som bol velmi rad ak by sa toto vlakno nieslo v pokojnej a priatelskej atmosfere a nebudem reagovat na ziadne ataky alebo nezmyselne prispevky pisane z ananonyty domova ....Po pravde zakladam to preto aby som sa mozno zviditelnil mozno aby som si upevnil svoju disciplinu alebo vytvoril silnu diskut.skupinu ale v prvom rade preto aby som vsetkym tym kt na trhu stracaju otvoril oci a ukazal moznu cestu ako vystupit z pomyselneho zacarovaneho kruhu neustalych strat.Asi vas neprekvapim otrepanou frazou ze ci uz financny alebo akykolvek iny uspech sa rodi prave vo vasej hlave...treba si uvedomit ze kazdy z tych traders millioners bol na tom presne tak ako ste teraz vy a nikto to nemal jednoduchsie ani zlozitejsie...Neni mojim cielom predstavit vam metodu ale cestu akou obchodvat trhy pre profity...Je velmi narocne dojst do stadia kedy sa naplno stotoznite s tym ze len udrzat straty male a zisky nehat bezat co to da vas privedie k milionom na vasom obchodnom ucte...Istotne si vravite ze toto citate vsade a na kazdom webe kt sa co i len trozku zaujima spekulaciou a tradingom ako takym ....Mate plne vo vedomi to ze ked udrzite straty male a profity nehate rast budete ziskovy,no horsie je to s podvedomim to je to kt vam stale brani dostat sa k ziskovemu tradingu(ospravedlnujem sa vsetkym ziskovym obchodnikom kt ste na tomto webe moje vlakno je hlavne pre novacikov,teda vy viac skuseny moje rady velmi neocenite no verim ze sa v niecom co pisem najdete ).v tomto vlakne by som vam velmi rad ukazal co mam na myslis a vryl do vasho podvedomia prave to co je spravne aby ste s tym boli stotozneny plne na podvedomej urovni kedze vedome uz viete ako na to ....Napisem dalsiu pravdu kt je vsade omielana dookola najvacsim nepriatelom obchodnika je on sam a ak ste kedykolvek obchodvali so skutocnmy peniazmi live viete o com vravim.ked sa k tomu prida obchodvanie bez edge backtestov a nedostatku kapitalu ste predurceny stroskotat na dne tradingoveho mora tak ako mnoho pred vami a mnoho po vas....keby sme to mohli opisat ako by to spravil basnik obchodny ocean je plny vrakov ci uz obrovskych lodi (LTCM) alebo len clnov v podobe malych spekulantov rovnakych ako som ja alebo vy.a je len skutocne malo lodi kt sa stale plavia a su schopne prevazat stale vacsi a vacsi obchodny naklad(obchod ucet).Pridam vam sem screeny z uskutocnenych obchodov nakolko daytradujem bolo by velmi narocne davat sem signaly pocas trading sesion plus P/L daneho dna.Obchody kt sem budem zverejnovat su uskutocnene v real time drahi citatelia a diskutujuci nechcem na vas ani robit dojem ani vase peniaze chcem vam ukazat smer kt vam pomoze ovela viac ako nezmyselne seminare a drahe kurzy kt nikam nevedu za moju ochotu od vas vyzadujem seriozny pristup a priatelsku atmosferu,chut napredovat a v neposlednom rade tvrdu disciplinu a sebakazen...Isto to znie lahko no prcitajte si moj clanok ked budeme zazivat seriu 10 a viac strat za sebou :) je to uplne bezne sam to zazivam skoro kazdy mesiac.Ja neviem prediktovat buducnost dokonca som hlboky podpriemer co ma pravdu len v 20 % pripadoch kedy inkasuje zisk ....Myslim ze na zaciatok je toho dost a postupne budem pokracovat s prihovaranim sa k vam ...
narzo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2009 6:36 pm

Re: Narzo

Príspevok od používateľa narzo »

Posielam nazorny priklad ako to bude vyzerat...Konkretne toto je ukazka z tohto piatku P/L bolo -1200
Prílohy
TF 12-09 13_ 11_ 2009 (3 Min).jpg
TF 12-09 13_ 11_ 2009 (3 Min).jpg (97.17 KiB) 11044 zobrazenia
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Narzo

Príspevok od používateľa Coudy »

Veľa šťastia. Pridávaš do ziskovej pozície, to je dobrá cesta.
narzo napísal: ...dokonca som hlboky podpriemer co ma pravdu len v 20 % pripadoch kedy inkasuje zisk .....
To nevadí, pokiaľ celkovo zarobíš. Akurát je dosť psychicky náročné mať z 10-tich trejdov 8-stratových a čakať na tie 2, čo ti to všetko vynahradia.
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Narzo

Príspevok od používateľa sufo »

Ahoj Narzo, urcite nehovorim len za seba, ze tu uvitame kazdeho kto sa chce podelit so svojimi realnymi skusenostami a hlavne ja osobne uvitam skusenosti tradera nie investora. Ale chcem ta poziadat o jednu vec ak je to mozne, prosim obetuj jeden jediny obchodny den tak, ze nahlasis dva, tri realne vstupy do obchodov v realnom case a aj ich uzatvorenie potom ukaz (to je jedno ci budu ziskove alebo stratove, ide o to ci bude za nimi vidno nejaky money management). Nezaujima ma kolko penazi do obchodu das ale staci: cas vstupu, cena pri vstupe, stop loss a take profit. Tvoje slova budu mat potom stokrat vacsiu hodnotu.

Vidim, ze mas 3 min. graf, tak sa chcem opytat kolko hodin priemerne denne obchodujes, ci obchodujes aj hodinove alebo 4-hodinove grafy a ci obchodujes pri otvarani trhov, zatvarani trhov. Zaujimalo by ma aj ako pracujes na svojej discipline a psychike a ako sa donutis po serii strat prestat obchodovat kym nie si znova v psychickej pohode.
narzo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2009 6:36 pm

Re: Narzo

Príspevok od používateľa narzo »

Presne tak pridavam do ziskovej pozicie ako si poznamenal co mi umoznuje v silno trendujucom trhu ist po profity s rrr aj 1:15 az 1:20 to je zaroven aj odpoved na otazku nizsie ako sa vyrovnavam so seriou strat ...ak mate funkcny mechanicky system pri ktorom viete ze vam v long run nadeluje zisky musite ostat konzistenty za kazdej situacie ...ja osobne v zaciatkoch som mal pri monitore hypoteticku equity krivku s par rokmi back testov a povedzme mal som najdlhsiu seriu strat 20.ked sa nedarilo a idem povedzme do strat 10 a viac kuknem spat do historie a poviem si nic sa nedeje toto tu uz bolo neskutocne mnozstvo razi a tesim sa lebo kazdou dalsou stratou sa mi priblizuje neskutocne velky profit kt mi pomasti brucho :D ....ak pracujete s vysokym rrr(moj pripad) je pre vas ustat seriu strat jednoduchsie pretoze viete ze aj dva stratove tyzden v rade moze zmazat a nahodit cosi navyse len jeden ziskovy den....co sa tyka toho zverejnenia trejdov skusim cosi dat realtime nakolko pracujem na casovych grafoch nie alt.je to dost tazka uloha ale ako vidite na grafe je tu presne zaznacene miesto a cas vstupu dokonca aj objem a to iste plati aj o exite ...neslubujem poksuim sa ...obchodujem vylucne otvaranie trhov a po 18-18:30 uz trade neberem a odchadzam od monitora...niekedy su aj take dni ze presedim pri pc celu us seansu je to v silne trendujucich dnoch kedy drzim pozicie od zaciatku do konca obchod dna :)ale vseobecne je moj pracovny cas cca 3 hodiny denne v casoch otvorenia us stocks.....
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Narzo

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ahoj.
Ja to vzdávam.
Nevylúštil som, ani čo trejdíš, ani tie obchody.
To sú kontrakty futures?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Narzo

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

to budu future .. cez akeho brokera obchodujes ked pouzivas Ninja trader ?
a neviem ci som slepy alebo to bude touto nocnou hodinou .. spravne vidim, ze si sem postol dva stratove obchody ? Podla coho obchodujes ? aku mas strategiu ?
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: Narzo

Príspevok od používateľa Martin52 »

v tom grafe vidim 9 stratovych a 0 ziskovych ... len sa v tom zle orientuje, je to tak cez seba napisane
ale ked mas max 20 v rade stratovych podla backtestu, tak si este v pohode :)

raz som testoval taky system ... uspesnost pod 30%, ale celkovo bol ziskovy ... akurat ze som to robil na daily data a to davalo 5 obchodov do roka, takze aj 2-3 roky mohol byt taky system v strate, to by som asi v reale neustal :(
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Narzo

Príspevok od používateľa jan »

Som rad ze dalsi clovek sa chce podelit so skusenostami.
Rad si pozriem v reale celkovo ziskoveho cloveka, ktory dosahuje zisk iba v 20% obchodov.
Hodnota tvojich prispevkov bude rast cim viac povies o svojom money managemente a cim castejsie budu tvoje obchody hlasene real time.

Chcem ti dat radu ako zvysit citanost a citatelnost svojich prispevkov.
Prosim ta, ked pises dlhy text tak pis v odstavcoch alebo davaj castejsie Enter.
narzo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2009 6:36 pm

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa narzo »

Ospravedlnujem sa nenapisal som co obchdujem ale mozte to vidiet hore na screene ze je to instrument Tf a teda e mini russell na nybot....system nezverejnim a v skratke moje entry pointy su prelomy swingov alebo urcitych High/low urovni vystup to iste len v ruzovom :) cielom tohto vlakna neni predstavit obchodnu metodu ale ukazat vam (pokial budete tomu otvoreny a budete to skutocne chciet)ako sa da dostat ku konzistentnym profitom ..davam sem schvalne cisty graf aby sa nespekulovalo na mojom obchodnom verte ze nijako vam nepomozem tym ze tu zverejnim svoj system step by step v case nezdarov by ste ho hodili za hlavu presne ako kazdy iny system....dnes po market close sem opat hodim screen plus P/l dna ...
narzo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2009 6:36 pm

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa narzo »

este prikladam upraveny screen aby si vedel kde som vstupoval a vystupoval kedze si to nevedel vycitat dufam ze toto bude prehladnejsie
Prílohy
TF 12-09 13_ 11_ 2009 (3 Min).jpg
TF 12-09 13_ 11_ 2009 (3 Min).jpg (210.22 KiB) 10907 zobrazenia
narzo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2009 6:36 pm

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa narzo »

Prijemny podvecer tak ako som povedal tu je graf z dnesneho tradingu jeden z tych lepsich ale nic extra.....Prvy trade skoncil v strate -360 usd ten dalsi skoncil v profite 2020 usd skoda ho pretoze bol v otvorenom profite cca 3300 usd a chybalo 6 tikov do uzatvorenia celej pozicie na pt kt davam vzdy 100 tikov od prveho vstupu ....Teda P/L dna je prijemnych 1660 USD...
Prílohy
TF 12-09 16_ 11_ 2009 (3 Min).jpg
TF 12-09 16_ 11_ 2009 (3 Min).jpg (84.15 KiB) 10849 zobrazenia
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ahoj Narzo,pri tom prvom obchode si vystupil pri strate 15 tickov, pri tom druhom nevidim zadany sl mas ho zadany len mentalne? Na zaklade coho mas urceny sl?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
narzo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2009 6:36 pm

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa narzo »

kocinavi napísal:Ahoj Narzo,pri tom prvom obchode si vystupil pri strate 15 tickov, pri tom druhom nevidim zadany sl mas ho zadany len mentalne? Na zaklade coho mas urceny sl?
ahoj vacsinou (95% pripadov) pouzivam na tf stoploss 20 tikov kazdu novu poziciu kt otvorim utahujem stopku o pat tikov na predchodzej pozicii ale nehavam 20 tikov na dalsiej pozicii teda z toho vyplyva ked som v trhu 2 mi poziciami prva ma sl na 15 tikov dalsia na 20 tikov teda dokopy riskujem 35 tikov resp 350 usd ...nasledujuci priklad obchodu kt bol ziskovy- otvaral som prvy trade so stopkou 20 tik ,otvorilo mi dalsi trade prvu stopku som posunul o 5 tikov druhu nehal 20 tikov,otvorilo mi dalsi trade teraz sme uz boli v pozicii s troma jednotkami kde som prvu poziciu mal stopku na 10 tikov dalsiu na 15 tikov a 3.na 20 tikov...posledna situacia bola ked mi otvorilo 4 poziciu kde som prvu sl posunul na 5 tikov druhu na 10 tikov 3 na 15 tikov a 4.pozicia mala stopku na 20 tikov...nasledne ako trh rastie posuvam stopky dostali sme sa do trendu a postupne ako mi rastol profit som umerne posuval stopky na rovnaku uroven setkym styrom obchodom co ma nehalo v trade ako som pisal za 2 200 usd a pritom som chytil pohyb cca 60 tikov(dufam ze uz zacina svitat preco ty profesionali vravia ze money management je kluc k nemalym ziskom...a to som vam este ziadne kuzla MM neukazal :))dufam ze som vam polopate odpovedal a dozvedeli ste sa co ste chceli a ako som povedal system vam neprezradim ide tu o cosi co nerobi nik v prvom rade chcem nazornymi ukazami pretransformovavat vase povedomie a potom mozno dojde aj na samotnu ukazku systemu :) ale lot of work front of us :)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Dakujem za odpoved.Nie som sice moc bystry, no pochopil som.A system som od Teba neziadal.Este raz vdaka.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa Coudy »

Zatiaľ sa mi to páči. Pridávanie do ziskovej pozície sa mi vždy páčilo. Možno by stálo za úvahu po istom čase behu trejdu zjednotiť všetky stopky na jednu úroveň. (?)
narzo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2009 6:36 pm

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa narzo »

Coudy napísal:Zatiaľ sa mi to páči. Pridávanie do ziskovej pozície sa mi vždy páčilo. Možno by stálo za úvahu po istom čase behu trejdu zjednotiť všetky stopky na jednu úroveň. (?)
presne to robim vid.prispevok vyssie je to zle skonstruovane snazil som sa to presne vysvetlit nakolko bola polozena oztazka...ked sa trh rozbehne vsetky stopky setkych pozicii sa posuvaju sucasne ....skoda dnesneho dna mal som pt na 603 co by v konecnom dosledku bol zisk 3700 usd ale vyhlasenie cledna fedu o 18 ?15 ma rychlo kicklo vonku na sl a namiesto pt 100 tikov to bol len profti 60 tikov ....
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa Coudy »

Myslel som to tak, že pri výstupe z obchodu vystupuješ naraz do všetkých pozícií na jednej úrovni...
narzo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2009 6:36 pm

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa narzo »

Coudy napísal:Myslel som to tak, že pri výstupe z obchodu vystupuješ naraz do všetkých pozícií na jednej úrovni...
ano presne tak to robim tie stopky kt som popisolva vysie su len na zaciatku ked sa trh pohne mojim smerom vsetky stopky su pritahovane a vystup seckych 4 poziicii je na jednej urovni vid screeny...velmi sa opsravedlnujem ze live trade v real case nezverejnujem nakolko to neni pre mna osobne mozne tymto vas prosim o pochopenie a akceptovanie co daytrading obnasa ...
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa Coudy »

Tak potom ok. Alles klar.

Že to nie je live je úplne vedľajšie, ide o princíp.

Tiež som sa už mnoho krát zamýšľal nad tým, ako dosiahnúť vysoké RRR.
Vychádza mi ako swing traderovi jediné.
Intraday načasovanie vstupu a swingové resp. pozičné držanie.
Napríklad strata na stopke 0,5%, prípadný zisk 20% --> RRR 40.
Je jasné, že pri takomto systéme budem veľa krát vystopkovaný, ale straty budú malé.
Následný "mega" zisk mi všetko vynahradí.
Ďaľší vyšší level je pridávanie do ziskovej pozície.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

narzo napísal:Ospravedlnujem sa nenapisal som co obchdujem ale mozte to vidiet hore na screene ze je to instrument Tf a teda e mini russell na nybot....system nezverejnim a v skratke moje entry pointy su prelomy swingov alebo urcitych High/low urovni vystup to iste len v ruzovom :) cielom tohto vlakna neni predstavit obchodnu metodu ale ukazat vam (pokial budete tomu otvoreny a budete to skutocne chciet)ako sa da dostat ku konzistentnym profitom ..davam sem schvalne cisty graf aby sa nespekulovalo na mojom obchodnom verte ze nijako vam nepomozem tym ze tu zverejnim svoj system step by step v case nezdarov by ste ho hodili za hlavu presne ako kazdy iny system....dnes po market close sem opat hodim screen plus P/l dna ...
OK Narzo.
Vyzeralo to ako Russell, no ja som trejdil len ER2 z Globexu.
Teraz vidím, že to zmenili.
Systém (signály) ma nezaujíma, živé obchody v tomto timeframe sa reportovať nedajú.
Riadenie rizika je inšpirujúce.
Som rád, že medzi nás zavítal scalper a držím palce!
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
narzo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2009 6:36 pm

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa narzo »

OK Narzo.
Vyzeralo to ako Russell, no ja som trejdil len ER2 z Globexu.
Teraz vidím, že to zmenili.
Systém (signály) ma nezaujíma, živé obchody v tomto timeframe sa reportovať nedajú.
Riadenie rizika je inšpirujúce.
Som rád, že medzi nás zavítal scalper a držím palce![/quote]ahoj juggler...nenehaj sa zmylit obchodnym timeframe scalpovanim si nemozes zachovat taketo vysoke rrr ...da sa povedat ze som daytrader obcas velmi zriedna(zvycajne po fed m.ked sa to rozbehne mojim smerom drzim poziciu overnight a dalsi den)ja vychadzam s teorie ze ked sa da nieco do pohybu (v mojom pripade brakeout)ma tendenciu v tom pohybe zotrvat a pokracovat preto je aj to postupne otvaranie pozicie a prepracovany money management kt z tak primitivnej strategie s uspesnostou 20% ako je prerazanie H/L swings a sup/rezist robi nastroj na zarabanie penazi ....
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ako dlho tradujes tuto strategiu ? pytam sa preto, lebo zjavne hras na vysoku volatilitu
narzo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2009 6:36 pm

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa narzo »

peter.cmorej napísal:ako dlho tradujes tuto strategiu ? pytam sa preto, lebo zjavne hras na vysoku volatilitu
obchodujem ju roky a mas pravdu vyuzivam volatilitu kt je specificka pre otvaranie us akciovych trhov aby som sa dostal do pohybu a potom drzim co to da...ak narazas na pt 100 tick je to mometnalne robusny pristup nakolko trhy ostali zivsie ako pred krizou ...ale vo vseobecnosti pt je dost sklucujuca vec nakolko radcsej vystupujem na posuvanom sl aby som dostal z trhu co najviac ...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

a pouzivas aj nejaku FA alebo ti je jedno, ktorym smerom to prerazi "kanal" a nastupujes ci je to jednym smerom alebo druhym ?
narzo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2009 6:36 pm

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa narzo »

Zdravim posielam chart dneska -1210 do co ho som vstupil to bolo stratove :P teda este raz P/L -1210
Prílohy
TF 12-09 17_ 11_ 2009 (3 Min).jpg
TF 12-09 17_ 11_ 2009 (3 Min).jpg (93.93 KiB) 11356 zobrazenia
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa Coudy »

Narzo, živíš sa trejdingom?
narzo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2009 6:36 pm

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa narzo »

Coudy napísal:Narzo, živíš sa trejdingom?
coudy niekedy ma zivy trading niekedy ja zivym trading :D ale snazim sa o to cirka 4 roky :) teda odpoved je ano ...
narzo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2009 6:36 pm

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa narzo »

Dnesny den P/L -1000
Prílohy
TF 12-09 18_ 11_ 2009 (3 Min).jpg
TF 12-09 18_ 11_ 2009 (3 Min).jpg (98.44 KiB) 11230 zobrazenia
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

zatial to vyzera na navod ako zlikvidovat ucet snadno a rychle :)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

toto je problem systemov s vysokym rrr,nizkymi sl a nizkou uspesnostou.Su emocionalne tazko obchodovatelne,ale podla mojho nazoru mozu byt profitabilne.Len vyzaduju pevnu disciplinu,klobuk dole Narzo ak to obchodujes ziskovo na niekolkorocnej baze a este ten nizky time frame.Ja som to skusal na tak nizkych framoch a bol som ako kobra co hypnotizuje obrazuvku PC o kazdy tick.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
narzo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2009 6:36 pm

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa narzo »

peter.cmorej napísal:zatial to vyzera na navod ako zlikvidovat ucet snadno a rychle :)
presne tak pokial by si zacinal s 5k :)
jozofx
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut 14 07, 2009 6:12 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa jozofx »

Co je celkom dobre v Ninjatrader, su grafy (control center / acc performance / graphs) takych veci ako "entry/exit/total efficiency" alebo aj "trades profit/loss" ukoncenych obchodov. To by bolo narzo tiez zaujimave vidiet, ak vravis ze ten system uz dlhsie obchodujes.

A trocha zmensit charty by tiez nezaskodilo ;)
Inac vela uspechov !
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa Coudy »

Dnes bude mať Narzo veľmi dobrý deň. :)
narzo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2009 6:36 pm

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa narzo »

Dneska klasicky tucny den ako mam rad taketo dni pridu niekedy len 2-3 krat v mesaci no mne bohate stacia takze P/L 4230 USD
Prílohy
TF 12-09 19_ 11_ 2009 (3 Min).jpg
TF 12-09 19_ 11_ 2009 (3 Min).jpg (82.29 KiB) 11090 zobrazenia
narzo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2009 6:36 pm

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa narzo »

jozofx napísal:Co je celkom dobre v Ninjatrader, su grafy (control center / acc performance / graphs) takych veci ako "entry/exit/total efficiency" alebo aj "trades profit/loss" ukoncenych obchodov. To by bolo narzo tiez zaujimave vidiet, ak vravis ze ten system uz dlhsie obchodujes.

A trocha zmensit charty by tiez nezaskodilo ;)
Inac vela uspechov !
Neviem spravit screen z ninjatrader ohladom acc ak si neveriaci tomas nemam ta ako inac presvedcit ako grafmi kt tu prikladam ....na pc v ktorom tradujem nemam ani word ani excel je tu cisto ninjatrader a opcna platforma thinkorswim nic viac zo softov tu nemam ....podobne nech sa dari...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa jogo »

Narzo, chcem sa Ta opytat, aky rozdiel mas u svojho brokera medzi Bid/Ask ponukou? (alebo to obchodujes priamo na burze?)
Mas aj nejake poplatky za nakupny a predajny prikaz?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
narzo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2009 6:36 pm

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa narzo »

jogobela napísal:Narzo, chcem sa Ta opytat, aky rozdiel mas u svojho brokera medzi Bid/Ask ponukou? (alebo to obchodujes priamo na burze?)
Mas aj nejake poplatky za nakupny a predajny prikaz?
ahoj jogobela obchodujem priamo future kontrakt kde je B/A spread maximalne na tak likvidnom produkte ako tf,es,nq,ym 1 tick poplatky do vysledku neuvadzam aj ked je to chyba a skreslujuce tvoria ca 2-3% mojho rocneho prijimu ...a ja osobne obchodujem za 3,6 usd RT
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa jogo »

1 tick pre TF je kolko desatin bodu?
Kupujes 4x po 1 kontrakte?

Nemam prehlad o TF tak sa radsej opytam.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
narzo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2009 6:36 pm

Re: Narzo - trading a obchody

Príspevok od používateľa narzo »

jogobela napísal:1 tick pre TF je kolko desatin bodu?
Kupujes 4x po 1 kontrakte?

Nemam prehlad o TF tak sa radsej opytam.
1 tick je desatina bodu 10 usd ano tf kupujem ak ide mojim smerom 4 x es 5 x
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"