Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa Coudy »

http://zivot.lesk.cas.sk/clanok/9887/da ... liony.html" onclick="window.open(this.href);return false;
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa radvan »

http://online.wsj.com/article/SB1000142 ... l?mod=e2tw" onclick="window.open(this.href);return false;
Though cut off from most of its ability to move money, Full Tilt continued to run poker games, crediting players' accounts with cash even though the deposits weren't always processed, according to the government complaint. Often the money remained in the players' own bank accounts.

This stopped most money from coming into the company, but it didn't stop dividends from electronically flowing out of the company to the bank accounts of Full Tilt's owners, according to several people with knowledge of the situation.

Meanwhile, lawyers were meeting with federal attorneys in an effort to stop more actions and convince them their business wasn't illegal, according to several people familiar with the matter. But those talks never went anywhere and the situation grew more dire, according to these people.

On March 31, 2011, Full Tilt owed approximately $390 million to players around the world, including $150 million to U.S.-based players, but the company had just $60 million in its bank account, the government said in its filing Tuesday.
Full Tilt Poker Ponzi ... tunel -> zaujimavy vysledok jednej z najznamejsich online poker herni ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čech sa dostal medzi elitu hráčov pokru
Outsider, ktorý zaskočil profesionálov.
Martin Staszko vyhral takmer sto miliónov českých korún.
„Teraz budem cestovať,“ povedal po prehre vo finále.

LAS VEGAS. Úplný outsider. Čudesný chlapík, ktorý si do centra svetového pokeru nielenže príde vo flanelovej košeli a vyzerá, akoby si práve odskočil z práce na farme či rátania matematických rovníc, ale ktorý navyše poker príliš dlho nehráva.

Od počítača k finále
Prvý raz si ho údajne zahral len pred piatimi rokmi, aj to na počítači. V noci z utorka na stredu miestneho času skončil český pokerový hráč Martin Staszko druhý vo finále Svetovej pokerovej série. Odnáša si 98 miliónov českých korún.

„Vždy som chcel v každej hre vyhrať a často sa mi to aj darilo,“ povedal hráč tesne po svojom vyradení. „Spokojný nie som, no viem, že som za sebou nechal takmer sedemtisíc ďalších hráčov.“

Vo finále medzi trojicou najlepších hráčov Staszko najskôr vyradil Američana Bena Lamba, ktorý nad nie príliš skúseným, ale talentovaným Čechom viedol.

Nasledoval posledný súboj medzi ním a dvadsaťdvaročným Nemcom Piom Heinzom, ktorý trval šesť hodín.

Chce cestovať
Stazsko pred rokom opustil zamestnanie a stal sa profesionálnym hráčom pokeru. „Pätnásť percent odovzdám doma na daniach,“ komentoval svoj úspech Staszko. „Za zvyšok budem cestovať. Je ešte veľa miest, kde som nebol.“

Ako človek oslávi stomiliónovú výhru?

Oslavovali sme s kamarátmi až do skorých ranných hodín. Ale mám aj povinnosti. Dal som veľa rozhovorov, na SMS správy a maily ani nestačím odpovedať. Dostal som ich asi tri stovky.

Bol ste kúsok od víťazstva. Ako dlho vám ešte jednotlivé rozdania prebiehali hlavou?

V podstate som to hodil za hlavu. Aj keď prvých pár hodín som predsa len na niektoré situácie z turnaja myslel. Možno sa na to niekedy pozriem v televízii.

V kľúčovom momente finále ste márne čakali na akúkoľvek "krížovú" kartu. Ako je človeku, keď sa otáča karta za 60 miliónov korún?

Samozrejme to človek veľmi prežíva. Veď išlo o moment, kedy môžete vyhrať Svetovú pokerovú sériu. Karta neprišla, tak som skončil druhý. Ale zase na druhú stranu boli predtým situácie, kedy niečo mohlo prísť súperovi a ja by som vypadol skôr.

Dá sa to prirovnať k nejakému momentu vo vašom živote?

To asi nie. Nič podobné som nikdy nezažil.

Premýšľali ste, ako sa vám teraz zmení život?

Nemyslím si, že by sa mi musel nejako výrazne meniť. Rozdiel je v tom, že ma budú ľudia spoznávať a už ma vlastne spoznávajú. Stratím určite veľa zo svojho súkromia, ale inak si myslím, že k veľkým zásadným zmenám nedôjde.

Chystáte sa presťahovať zo svojho třineckého bytu do niečoho luxusnejšieho?

Zatiaľ nie. Budem bývať stále na rovnakom mieste. Možno raz, keď budem mať rodinu, tak si kúpim nejaký domček. Ale zatiaľ je pre mňa samotného byt dostatočný.

V kvalifikácii na finále americké médiá riešili vašu flanelovú košeľu. Je vraj nevkusná. Prečo ste si ju vzali opäť?

Vzal som si ju preto, že si ma v nej ľudia pamätajú. Asi už ku mne bude nejakým spôsobom patriť navždy.(smiech)

Vaši rodičia boli dlho proti pokru. Už ho berú ako vašu súčasť? Poznajú potrebné pravidlá?

Pravidlá ešte stále nepoznajú, teda nepoznajú ich dokonale. Za tých pätnásť hodín, čo sa na turnaj pozerali, však určite veľa pochytili. Poker nejakým spôsobom berú, ale už to sú šesťdesiatroční ľudia, ktorí celý život pracovali. Sú zvyknutí, že sa chodí do práce a za to sa berie plat. Živiť sa nejako inak ako chodením do práce im pripadá neprirodzené.

Veľa ľudí v Česku začal zaujímať poker. Nemáte strach, že prehrajú peniaze a vy budete za zlého?

To je už každého vec, ako bude hrať. Poker sa dá hrať aj tak, že do neho nič neinvestujete. Aj keď hráte zle, nemusíte sa dostať do mínusu. Napríklad ja som nedal do pokru nikdy ani korunu zo svojho. Len to, čo som predtým vyhral.

Ľudia vedia, že ste hrali šach. Aký máte ale vzťah k iným typom hazardu?

Automaty alebo ruleta? To nie je nič pre mňa. Nie som vôbec hazardným hráčom. Poker beriem len ako šport. Podobne ako napríklad šach.

http://sport.sme.sk/c/6133472/cech-sa-d ... pokru.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://sport.sme.sk/c/6137908/cesky-pok ... ebude.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa Coudy »

Juggler, ty si tuším hrával aj poker kedysi. Čo je ťažšie, trading alebo poker?
Respektíve je ťažšie nájsť výhodu v pokri alebo v tradingu?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Coudy napísal:Juggler, ty si tuším hrával aj poker kedysi. Čo je ťažšie, trading alebo poker?
Respektíve je ťažšie nájsť výhodu v pokri alebo v tradingu?
Ťažko povedať, čo je ťažšie. V istých znakoch sú si veľmi podobné:
- vedomosti, skúsenosti, nájdenie štatistickej výhody
- money manažment
- risk manažment
- psychológia ( disciplína, trpezlivosť, stop loss, agresivita.)

Limitný poker je podľa mňa lahší ako trading. V limitnom pokeri sa dá presne definovať, čo je štatistická výhoda. Dá sa to naučiť, natrénovať a preniesť do praxe. V limitnom pokeri si dokážem aj po rokoch sadnúť a vyhrávať - euro po eure, môžem si dokonca naplánovať kolko presne chcem v priemere zarobiť za hodinu. Len tam si musíš odohrať potrebný počet hodín mesačne - ako v každej inej práci. A dôležité je , aby si nezlyhával. Ja na taký poker už trpezlivosť nemám, keďže oveľa lahsie je pre mňa v tradingu nájsť trejd, kde pri menšej námahe zarobím viac.

No limit poker, pot limit a turnajový poker - tie sú podľa mňa oveľa ťažšie ako priemerný trading, teda to, čo robíme ty a ja... Taký poker by som prirovnal k špičkovému tradingu. Tam sa musíš cez velkú trpezlivosť a disciplínu premakať k veľkému balíku peňazí a potom v špičkovom výkone selektívno-agresívnym sposobom o tie peniaze zabojovať. Bez mihnutia oka musíš vraziť všetky peniaze do štatistickej výhody a systémom ,,dokupovania do zisku,, zarobiť veľký balík. Sám vieš aké je to ťažké.
Špičkový poker a špičkový trading - tam ide o veľké prachy - a to je podľa mňa prvá liga v ktorej hrajú len tí najlepší.
Ja osobne viem, že na špičkový poker nie som talent. Voľakedy som sa vymakal na profíka v limitných hrách, umiestňoval som sa dobre aj v stredných turnajoch, ale v pot limite, no limite a na veľkých turnajoch som na špicu veru nemal. Vždy ma dostali lepší ako ja.

Vo všetkom si treba uvedomiť na čo máme a na čo nemáme. Aby sme nehrali len o šťastie...

P.S. Ešte jedna vec. Keby som bol mladý a bez peňazí a rozhodoval sa od nuly, v čom sa pokúsim zbohatnúť, tak si vyberiem POKER. Poker sa dá naučiť zadarmo a aj s úplne malým kapitálom, dajme tomu so 100 € sa dá prepracovaľ k velkým peniazom ( vyššie hry, turnaje ).

Trading sa velmi ťažko učí ,,zadarmo,, a k prežitiu na burze treba kapitál.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitočný?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

admin: kua, ked už som v tejto téme uvádzaný ako autor ( čo nie je pravda ), tak aspon prosím o opravu gramatickej chyby v nadpise: užitoční , keď ide o množné číslo má byť s mäkkým a dlhým ,,i,,. Dík
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Maatej
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 08 04, 2007 1:39 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa Maatej »

Velmi zaujimava diskusia. Dobre sa to citalo. S mnohym s jonatanusom suhlasim. Clovek zrejme potrebuje mat pocit, ze jeho praca je cenena a prinasa nejaky prospech spolocnosti. Neviem, ci niekoho uspokoji tak vzdialeny a nehmatatelny prinos pre spolocnost, akym je poskytovanie likvidity. Nie je to nijaka schopnost, ktora by bola pozadovana trhom prace (v pripade nutnosti hladat si bezne zamestnanie), pripadne s ktorou by sa dalo zacat podnikat.

Na druhej strane si myslim, ze ak by uspesny trader nevenoval cely cas len tejto cinnosti a cast zarobenych penazi by napr. poskytoval charite, na vyskum, ci na podnikatelske napady, nie je vylucene, ze by velkou mierou mohol prispiet k povedzme tolko spominanemu lieku na rakovinu a pod. Dolezite je teda zrejme aj to, ako clovek zarobene peniaze vyuzije. Vyskum a charitu totiz musi niekto financovat. Moze ju sice financovat aj zlodej, no zrejme nik z tu pritomnych nebude hraca pokru alebo tradera klast na uroven zlodejov.

Jednou z casto uvadzanych argumentov pre trading je "pracovat menej a zarobit viac". Takto usetreny cas moze trader venovat na velmi prospesne ucely ako napr spominana charita, pomoc nudznym v okoli, ci drevorubac na polovicny uvazok. Uspesny trading, ak je dlhodobo vobec mozny (skeptik vo mne sa ozval:) ), moze byt teoreticky pre spolocnost prinosnejsi, ako niekto majuci sice beznu pracu, ktora ho nebavi, alebo ktoru si odkruti za hodinu a sedem hodin musi predstierat, ze tvrdo maka. Tolko moj nazor. Rad si precitam pripadne dalsie..
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa Airmike »

ono je to celkovo kontroverzna tema, a vacsinou sa do nej vnasaju rozne iluzie o tom ako take burzove prostredie funguje. tak napriklad par postrehou ohladne toho ci je trader uzitocny.

odhliadnuc od toho akou formou na trhu participuje. niekto pisal co by sa stalo keby 90% traderov zmizlo a odpoved bola ze nic. to je samozrejme kardinalny omyl . pretoze tu sa tvori nejaka mienka, ze investor, dlhodobi je ta kladna postavicka v tejto hre a ten kratkodobi je ten zloduch. tak teda co by sa stalo?
na trhu neexistuje rozdiel medzi tym ci obchujem kratkodobe alebo dlhodobe tranzakcie, to v com je rozdiel je, ci do systemu likviditu pridavam alebo z nej likviditu beriem. ak by ste odstranili intradennych obchodnikov, velmi vyrazne by ste znizili dodavku likvidity na burzu. a tym by ste umelo cenu odstrelili od jej vnutornej hodnoty. . ak tu niekto polemizoval nad tym ze keby odstranil z burzy marketmakerov. ze by sa nic nestalo , len by sa rozsirili spready. tak je to opat velmi vzdialene realite. pretoze napriklad spominana ropa, ktora stala 150USD za barel (berieme ako negativum), by stala povedzme 350 USD za barel. neexistovala by protistrana ku masivnym spekulaciam long term tranzakcii . aby sme to nekomplikovali, skusme si kvantifikovat, kto na akej strane trhu stoji.
producenti ropy chcu svoju ropu predat. a chcu ju predat draho. kto chce ropu kupit, vsetci co veria ze jej cena v buducnosti stupne. co myslite, ktora skupina je vacsia?? :)

dalsim problemom je akasi disproporcia medzi vseobecne prevladajucim nazorom , kde sa tvrdi ze zloduch z wallstreet je zloduch ktory obchoduje na burze. pritom 80% vsetkych zloduchov su v podstate ludia ktori predavaju financne produkty . kolonka financny servis. jednoducho sektor sluzieb. rozdiel medzi tym ci niekto kupi parok a kupi rozok a preda to ako hotdog. a ked niekto kupi akcie, komodity, dlhove papiere a preda ich ako fond. nieje v podstate ziadny. ludia protestuju proti burzam, proti traderom, proti ludom ktori im umoznuju aby bol hotdog lacnejsi, namiesto toho aby protestovali proti predajcom hotdogov, ktori im umelo nafukuju ceny.

bola tu spomenuta tiez dotcom bublina. dalsi nadherny priklad:
goldmani sa stali emitentom velkej skupiny technologickych firiem , pritlacili politikov aby uplne uvolnili kriteria pre vstup na burzu. a ti to za proviziu urobili. goldman si nevypytal poplatok od firmy, jednoducho si zobral obrovsky balik akcii, ktore potom xx nasobne na burze predal. predal ich svojim klientom podla cien kotovanych na burze. spravil idealny trade: priamy nakup - exchange predaj.
no a teraz otazka , kto moze za dotcom bublinu. trader ktory na nej obchoduje? asi nie ze?

najlepsie na tom je to ze my tu hladame odpovede na otazky a pritom mame idelany priklad z nasej vlastnej historie. a tak sa teda opytam. aky vplyv pre nasu spolocnost ma vplyv akcioveho intradenneho na bratislavskej burze, pozitivnu, negativnu alebo ziadnu? .
na bratislavskej burze niesu ziadny intradenni spekulanti. ziadne IPO, ziadna likvidita. nieje tam nic. vsetky trejdy ktore sa robia sa robia napriamo , medzi instituciami.
mate pocit ze nejaka z akcii kotovanych na slovenskej burze zasadne klesala alebo stupala na zaklade toho, ze na burze sa robili nekale tranzakcie :) asi nie ze. nekale tranzakcie sa zo zasady robili a robia ovela lahsie mimo burzy, ale to asi nemusim nikomu hovorit, s tym mate isto skusenosti, pisali ste o tom a diskutovali.

takze jedine co mi s toho vychadza je ze tam kde chyba regulacia a tam kde chyba likvidita. taka ta ozajstna , vnutorna, ktoru dodavaju traderi . tam chyba aj transparentnost. a mozno mi teraz date za pravdu a mozno nie :) , ze nejaky ten pozitivny vplyv ti traderi predsalen maju. pretoze ked chybaju, tak to funguje asi tak ako u nas :)

Matej: "pracovat menej a zarobit viac" to je strasna fraza, kazdy kto na burze niekedy nieco robil vie ze je to hlupost. ale ako radovy konzument by som sa samozrejme tiez nechal nachytat. tieto lacne marketingove frazy funguju na kazdeho, bez rozdielu :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa Airmike »

pritom 80% vsetkych zloduchov su v podstate ludia ktori predavaju financne produkty

tu som sa preklepol, myslel som samozrejme iinstitucie. ako tych "zloduchov" z wallstreet :)

ale je jasne ze sa to nedej len tam. pred nejakym casom som sedel z jednym manazerom z rakuska a on mi vravel ze v rakusku mali par rokov dozadu tie iste problemi, ked banky umelo nafukovali hodnotu fondov. vraj sa to prepieralo aj v mediach ale ci bol niekto potrestany neviem

vo filme insider job je pasaz kde spovedali chlapika z GS preco vydavali investicne odporucania na konkretne akcie na podporu predaja a interne sa bavili v mailoch ze ide o kopu sraciek
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Suhlasim s Mikom, ako priklad uzitocnosti feroveho burzoveho prostredia dam do pzornosti ceny plynu v europe a usa. V na starom kontinente vladnu tvrde monopolisticke vazby a cena plynu je vyssia o 100% nez v USA. No a teraz som sa dopocul , ze tu vyssiu cenu uz aj tak o 100 % nam URSO nezvysi o dalsich 25% ale len o jednociferne cislo , teda 9 % ? aka to radost. No nekupte to v takej zlave :(
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa jogo »

Burza je to najferovejsie prostredie.Je to kapitalizmus v idealnej podobe. Svoj produkt ponuknem celemu trhu za mnou stanovenu cenu a kupujem od vsetkych vyrobcov za najlepsiu cenu.
Ak by sme tu mali fungujucu komoditnu burzu, tak sa stanem polnohospodarom. Aka to radost uz dnes mat predanu cast buducorocnej urody za dobru cenu.Ako odbornik na polnohospodarsvo by som urcite tomu lepsie rozumel ako nejaky intraday trader. Ved ja by som tych drobnych spekulantov, co ju odo mna kupia na rukach nosil.Ved oni za mna preberaju riziko, ze komu ju potom predaju... :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Maatej
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 08 04, 2007 1:39 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa Maatej »

Mna by celkom zaujimal jonatanov postoj. Ked vidi, ze jeho poslednych x rokov prace neprinieslo osoh spolocnosti, ci to planuje nejako zmenit.
Ako to vidis, jonatanus? Podnikol si nejake zasadne zmen v zivote, aby si bol prospesny?
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa jonatanus »

Maatej napísal:Mna by celkom zaujimal jonatanov postoj. Ked vidi, ze jeho poslednych x rokov prace neprinieslo osoh spolocnosti, ci to planuje nejako zmenit.
Ako to vidis, jonatanus? Podnikol si nejake zasadne zmen v zivote, aby si bol prospesny?
nesom az taky ludomil ze by som spatne spaval ze nerobim nieco prospesne pre spolocnost - pre mna je hlavne kriterium ci ma to bavi alebo nebavi.
ale nemam problem si priznat ze som BUDISKNICEMU :D

ako bolo by super keby som mal nieco co ma bavi a aj je to prinosne pre spolocnost - ale nieco take vymyslet (aspon v mojom pripade) neni lahke..
kludne mi mozes volaco poradit :D
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa sufo »

A organizovanie tych startup stretnuti to nepovazujes za prinosne? Ved sa tam stretava plno ludi, nebud zas taky skromny 8)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa Airmike »

akurat som sa na to chcel opytat, ale kedze presne neviem akym sposobom si do startupcampu zapojeny.na videach vidim akurat Radvana :) (teda aspon myslim) .

kazdopadne takyto projekt ma podla mna vyznam obrovsky.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa jonatanus »

startupcamp som zakladal ale uz s tym nemam moc spolocne, to som zalozil x dalsich veci odtedy.. :)

v principe co sa teraz snazim robit je vyhladavat tu talenty, davat ich dokopy a tlacit ich nech nieco robia... co ked sa nieco podari tak moj prinos pre spolocnost bude ze som "spravil" z 2 matfyzakov milionarov, co tiez neni naky zazrak na nobelovu cenu za mier...

ta otazka skorej je ze kto robi naozaj nieco prinosne pre spolocnost.. nesom skromny, akorat mam tu latku ze co je to naozaj nieco prinosne asi hodne vysoko.. v podstate ma ani nake moc velke priklady nenapadaju...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jono: keby na Slovensku každý desiaty človek dokázal to čo ty, tak by sme tu už dávno mali druhé Švajčiarsko.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Maatej
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 08 04, 2007 1:39 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa Maatej »

jonatanus napísal:ta otazka skorej je ze kto robi naozaj nieco prinosne pre spolocnost.. nesom skromny, akorat mam tu latku ze co je to naozaj nieco prinosne asi hodne vysoko.. v podstate ma ani nake moc velke priklady nenapadaju...
Mozno to uz robis, neviem, ale fajn priklad moze byt dobrocinnost, angazovanie sa v tretom sektore v case ked nespekulujes/netradujes. Ak si natradoval dostatok penazi, mozes podporit aj nejaky vyskum, pripadne sa do neho zapojit. To su uz celkom prinosne veci myslim.

Pripadne sa da inspirovat od tych nositelov Nobelovej ceny za mier, ak mas take ambicie:)..
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa filip glasa »

rozhovor s Martinom Stazskom čo vyhral tie miliony v pokery:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 058041209/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tu kuknite toho chalaniska, že vyzerý tak trochu jak pripečený:
http://www.iprima.cz/videoarchiv/198384/6577/all" onclick="window.open(this.href);return false;

Poučenie - nedajte na prvý dojem.
Maatej
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 08 04, 2007 1:39 pm

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa Maatej »

Vdaka za linky, Filip. Dobre sa na to pozeralo, vyzera byt velmi skromny. Sympaticky typek:).

Ty ako vidis poker/trading a ich prinos pre spolocnost? Prinosne, neprinosne, neutralne?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa filip glasa »

prínos pre spoločnosť to nemá žiadny. Asi rovnako ako futbal, STV a kopec ďalších vecí. A aj tak ich platíme/robíme/používame.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:prínos pre spoločnosť to nemá žiadny. Asi rovnako ako futbal, STV a kopec ďalších vecí. A aj tak ich platíme/robíme/používame.
Hmm. Filip. A čo ekonomický prínos? Ten chlapík priniesol 100 mil. v dolároch domov...Kdekolvek to minie, všade platí dph, spotrebné dane, prácu ľudí a firiem... V Čechách je to aj devízový prínos.

Ja myslím, že každý úspešný obchodník, investor, športovec, pokrový hráč atd. je obrovským prínosom pre spoločnosť. Tí ľudia predávajú rozum, šikovnosť...mnohí za obrovské peniaze. Nestoja spoločnosť nič, neničia životné prostredie...sú vzorom pre iných. Nežijeme v prvotnopospolnej spoločnosti, že budeme uznávať iba Slovensko chudobné..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa filip glasa »

A čo ekonomický prínos? Ten chlapík priniesol 100 mil. v dolároch domov
niekto iný to prehral. z hladiska globálneho HDP to má nulový vplyv.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:Z hladiska globálneho HDP to má nulový vplyv.
Z hľadiska globálneho sme všetci nuly. Kým denne zomiera 24 000 detí na chudobu, je zbytočné baviť sa o užitočnosti.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa jonatanus »

vzorec je jednoduchy:

prinos pre spolocnost = kolkym ludom o kolko zlepsis kvalitu zivota
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

ja myslim ze cela diskusia stoji a pada na tom ze mame kazdy jeden uplne odlisne meritko co je to prinos a uzitok pre spolocnost.

pre niekoho je prinosom uz len to, ze clovek podpori na daniach stat. a je prinosom, a druhemu je aj matka tereza parazitom :) . takto asi vseobecnemu konsenzu nedojdeme :) :) :)
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa Coudy »

Myslím si, že prínos tradera pre spoločnosť je bohužiaľ minimálny až nulový. Okrem nejakej likvidity tu nie je žiadna pridaná hodnota. Priznám sa, že som sa s tým doteraz nevyrovnal a je to asi jediná vec, ktorá mi na tradingu fakt dosť vadí. Baví ma to, ale skutočne niekedy rozmýšľam, či je mojím celoživotným cieľom oberať druhých ľudí o peniaze (asi nejaký druh schizofrénie alebo čo). Keby som mal osemnásť, asi by som chcel byť učiteľom najlepšie v MŠ alebo na prvom stupni ZŠ. Teraz sa mi do toho už nechce, asi je už too late.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa filip glasa »

pre niekoho je prinosom uz len to, ze clovek podpori na daniach stat.
áno, ale konkrétne Stazsek zaplatí dane v ČR. Lenže to čo on vyhral niekto iný niekde na svete prehral. Preto to nemá vplyv na svetovú ekonomiku. Prínos z toho majú len Češi. A z USA si to odniesol, tak tam majú mínus.
Priznám sa, že som sa s tým doteraz nevyrovnal a je to asi jediná vec, ktorá mi na tradingu fakt dosť vadí.
80% prác ktoré ľudia robia sú zbytočné a neužitočné. Nad tým si netreba lámať hlavu. Si zober napríklad či si lámu hlavu nad svojou užitočnosťou robotníci čo vyrábajú lampióny šťastia, alebo predavači kozmodiskov, alebo "sprostredkovatelia" eurofondov, alebo programátori flirtovacích aplikácií. A takých príkladov nájdeš milióny.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal: Prínos z toho majú len Češi.
Však o tom sa bavíme. Tak ako píše Jonatanus. Aký prínos má česká spoločnosť z občana Staszeka?
Či užitočnosť pre spoločnosť musí znamenať užitočnosť pre ľudstvo?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Coudy napísal: Baví ma to, ale skutočne niekedy rozmýšľam, či je mojím celoživotným cieľom oberať druhých ľudí o peniaze (asi nejaký druh schizofrénie alebo čo).
Prečo oberať ?
Podvádzaš? Manipuluješ trhom? Zneužívaš insider informácie? Robíš školenia? Predávaš systémy?
Veď burza je len obyčajný trh. Navyše akciový trh vôbec nefunguje na princípe, že vďaka lepším trejderom musia tí nešikovní prerobiť. Nemusia. Dlhodobo môže každý profitovať.
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Po 12 12, 2011 9:11 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa jogo »

Coudy napísal:Keby som mal osemnásť, asi by som chcel byť učiteľom najlepšie v MŠ alebo na prvom stupni ZŠ.
Co ti brani vo volnom case (popri tradingu ho mas urcite viac ako si mal popri zamestnani) venovat sa mladezi v nejakom zaujmovom kruzku alebo skautingu?
:wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa Coudy »

Ja viem Jugg, nepodvádzam, nemanipulujem, je to naprosto férová hra.

Jogo, venujem sa maximálne svojím deťom, rodine, to ma dosť napĺňa. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť.

K tomu prínosu a užitočnosti. Mal by to byť prínos, ktorý nie je na úkor niekoho iného, čiže lekár, učiteľ, pekár, murár, jonov obľúbený hovnocucár = ++ karma. Futbalista = nejaká malá + karma, ten aspoň baví ľudí, šachista, poker player, tiež nejaká malá + karma, aspoň dávajú zarábať výrobcom šachových figúriek a pokrových kariet. Aj obchodník s akciami nejaká malá plus karma, dodávateľ likvidity, oceňovač férovej ceny. Obchodník s futures, to je otázne, zero-sum game. Drogen díler = - karma.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa jogo »

Coudy napísal: Obchodník s futures, to je otázne, zero-sum game.
Vsetci sme obchodnici s futures...
Ak som na jar ziskal pracu, neziskal ju moj sused, ktory sa tiez o nu uchadzal, lebo dali prednost mne. Pre nas oboch tam nebolo miesto=zero sum game.Pracovnych prilezitosti je obmedzeny pocet.
Ak ziskam nejaku zakazku, neziska ju moj konkurent a o tom je cele podnikanie=zero sum game.
Aj zakaziek je obmedzeny pocet.
Mam sa citit za to zodpovedny? Asi tazko, ak nepouzivam neferove metody...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa Airmike »

Coudy

vies si predstavit co by sa stalo keby futures neexistovali?
co hypoteky, co uverovanie, ochrana polnohospodarov, dodavky materialov v priemysle, dodavky energii .
cela ekonomika by bola odkazana na spotovu cenu . takyto dopad by ziadna ekonomika neprezila. pozitiva a negativa sa absolutne nedaju zrovnat.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa Coudy »

Máš pravdu, asi je ťažko takto porovnávať plusy a mínusy, celkovo je ale 99% futures obchodníkov špekulantami, dodávateľmi likvidity, ktorí sa navzájom oberajú o prachy. Že je likvidita, to je dobre, ale celkový pocit je zmiešaný. Futbalista, čo behá za bielym čudom. Možno robí 70000 ľudí na štadióne a x miliónov za tv šťastnými, ale v podstate je to divná robota. Hovnocucár je mi milejší. Ale už končím, filozofické debaty obľubujem až po štvrtom pive. :D Prenechávam slovo radšej takému jonovi. Hľadal som ten thread s nezabudnuteľnou vetou: Dobrý deň, ja som úplný debil a chcel by som u Vás kopať kanále, ale tuším ho jono zmazal, keď sa stal tým serióznym anjelom. Peace. :D
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa Airmike »

mas recht. je to filozficka tema. netreba to brat zas tak vazne. najlepsie je robit co nas bavi , pokial je to mozne :).
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa filip glasa »

vies si predstavit co by sa stalo keby futures neexistovali?
nestalo by sa vôbec nič. Podniky by si zaisťovali cenu zmluvami napriamo s dodávateľom. Tak či tak to tak robí 80% odberateľov komodít aj dnes. Na burzu chodí len malá časť dodávok komodít. S úvermi, sadzbami atď je to obdobne.

Čo myslíš že Slovnaft kupuje ropu na burze? Alebo SPP plyn? Tí nemajú s cenou na burze a futures nič spoločného. Kontrakty si dodhadujú napriamo.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa Airmike »

filip glasa jeziskomariajozef filip mysli trochu.

mas dojem ze to nakupuju za spotovu cenu? ved jasne ze je vacsina dodavok napriamo.ale su to futures kontrakty, forwardy, opcie. vsetko su to svojim sposobom derivaty spotu
aj hypoderivaty sa obchoduju cez dealing desky.

sme sa tu bavili o nejakej karme :) . a co ma karma s tym ked kupis balik sraciek na burze alebo mimo nej. ved taketo veci musia byt kazdemu jasne. neni ziadny dobry a zly obchodnik. su dobre a zle pravidla, a ked ich nikto nekontroluje tak to potom vypada tak jak to vypada.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa filip glasa »

ja som reagoval na to, že či by ludstvo prežilo bez traderov a bez burzy. Prežilo by bez najmenšieho problému. Už len preto, že 99% obchodov na svete ani nejde cez burzu.

Karma ma nezaujíma.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Sú špekulanti a hráči pokru užitoční?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

neviem ako SPP a Slovnaft, ale taky Enel nakupuje energiu normalne na burze
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"