Iveta - obchody, trading, otázky

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Iveta - obchody, trading, otázky

Príspevok od používateľa Coudy »

Dobre že začínaš na deme. Síce tam nie sú žiadne emócie, ktoré tvoria 90% obchodovania, ale lepšie demo na začiatku ako reálne peniaze.
Lebo na 95% zrušíš prvý, druhý, tretí a štvrtý demo účet. Z toho si nič nerob. Tak to už chodí. Neber to ako odrádzanie, práve naopak.
Ber to ako na psychické pripravenie sa na niečo, čo ťa čaká.
A keď sa to naučíš, tak môžeš začať pomaly s reálnymi peniazmi. Tak sa drž.
iveta
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St 24 02, 2010 12:36 pm

Re: Iveta - obchody, trading, otázky

Príspevok od používateľa iveta »

Už som prešla naozaj niekolko demo účtov,ale ešte nikdy som sa nedostala tak ďaleko ako teraz.Teraz keď mi tu radí tolko ludí,ja sedím na webinári,dostávam na vela predošlých otázok velmi rýchlo odpovede.A až teraz informácie ktoré prichádzajú ku mne naberajú poriadne obrátky.
rambajs

Re: Iveta - obchody, trading, otázky

Príspevok od používateľa rambajs »

Zdravim.
Reknu par tisic slov k tomu.Proletel jsem to jak vitr tohle vlakno,takze mozna nejake opacko bude.
V prvni rade bych rekl neco,co te asi nenadchne Iveto.
Drz se hesla: zpatky na stromy.Servery,jako Financnik a dalsi akorat motaji hlavu v obchodovani.
Uvedom si,ze ti lide z tohoto byznysu,potrebuji zamotat hlavy vsech tak,aby chodili na jejich pomotane skoleni.Sami totiz velmi casto vubec neobchoduji,ale pouze teoretizuji.
Je to jako kazdy byznys o tom udelat si klientelu stalych pomatencu.
Pokud hledas informace,hledej ty prakticke-broker,kolik na zacatek penez-na co si dat pozor pri vyberu brokera-jak se branit proti menovemu riziku,co neobchodovat s urcitym menovym obnosem a co ano.
Dost veci se da zjistit na demu,dost veci na forech.
Nejvetsi casove zdrzeni,a nejvetsi chaoz je v hlave tradera,dokud nekokaze videt,a vedet.co vidi na grafech,popripade nedokaze si obhajit v hlave proc a z jakeho duvodu fundamentalne jde na smer dolu,ci nahoru.Vykyvy trhu jsou diky objemu penez natistenych znacne.
Jinymi slovy pracuj na svem stylu videni trhu.Az ho najdes,a vis ze se v nem orientujes,mela by jsi hledat lidi co obchoduji podobne.Na trhu nejlepe funguji prave tak jednoduche veci,ktere jiste nenabidnou skolitele,a radoby gurus a vetsinou i autori ruznych serveru a systemu.V ten moment ty uz to ale poznas,protoze budes vedet "vo co gou". To je nejdelsi usek tradera-vetsinou nekkolik let ztrat.
Take nedopurucuji cist jakekoliv rozbory trhu v teto dobe,kdy budes v pozici,od nekoho jineho.to te velmi ovlivnuje v podvedomi.Ty se musis naucit byt naprosto sama! a videt v grafech a fundamentu to sve!
Cela cesta je dlouha a trnita,a casto se spletes-z toho je pak treba se poucit a pozvednout si sebevedomi tim,ze jsi to videla spravne,ale jsi to neustala psychycky...
Kazdy clovek je original a kazdy to muze delat jinak-ty musis ale mit na pameti ze na trh jsi si prisla pro penize,na zaklade sveho rozhodnuti..
Tato faze je pak jiz konecna a ty dorostes do doby faktu,kdy si veris,a ostatni ignorujes.Trh je schopen vyhodit ze sedla nas vsechny,protoze musime omezovat ztraty tak abychom nesli na buben.
Nezamotej se do toho,a usetris 2-3 roky krvaceni a probdelych noci.
Mnoho knih ti take nepomuze,protoze recept musis hledat na sebe ty-nikdo ti ho neproda..
Pokud se tedy chces necemu ucit,uc se o obchodovatelnych instrumentech,o rizicich na nich,a o tom jak ve stadu vlku prezit.To ostatni prijde samo.
Nespechej,mnoho lidi na chatech lze,a neobchoduje to,co rikaji-internet je anonymita.Nikomu never jen sobe.Vsechno cemu chces verit si nejprve sama zkuz.Ale zase v ramci sveho stylu.
Doufam ze jsi to pochopila...
Mej se dobre...
pisu rychle jak to leti hlavou,a editovat nebudu,takze mozna budes to pomatene psani muset cist nekolikrat,ale snad ti to usetri par roku tapani a tisice za skoleni...
rambajs...
Vince
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 04 05, 2010 4:42 pm

Re: Iveta - obchody, trading, otázky

Príspevok od používateľa Vince »

[quote="jogobela"]XTB sice ponuka nizky pociatocny vklad (500 Euro), ale ponuka iba miniloty.
Minimalna velkost pozicie je u nich nastavena tak, ze 1 pips=1$ pri velkosti pozicie 0.1 lotu pre forex.
Pri 100 pipsovom SL stracas 100$ a to je trochu drahe skolne.
Najdi si brokera s mikrolotami.
Tam zacni obchodovat s 0.01 lotu. Vyrazeny 100 pipsovy SL ta bude stat len 10$ a to je dost na to, aby si trading brala vazne, ale malo na to, aby ta to financne alebo emocne zruinovalo.
Nerob viac ako 2 obchody denne.
Nezaoberaj sa obchodovanim s malymi SL (napriklad pod 10 pips). To je skalping, ktory sa da robit len cez spickoveho brokera. Proste spredy a sklzy v plneni ta zrujnuju.

P.S: Zda sa mi, ze Andrej niekde pisal, ze obchoduje mikroloty. Skus sa ho opytat cez ktoreho brokera.
Alebo chlapici na Financniku v chate obchoduju mikroloty,tak sa skus tam opytat cez ktoreho brokera idu.

[quote]

Čo sa týka obchodovania na reálnom účte na forexe, pre začiatočníkov by som doporučoval Oandu - http://www.oanda.com" onclick="window.open(this.href);return false; alebo aj http://www.oanda.sg" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie je tu obmedzená minimálna výška vkladu, minimálna veľkosť obchodu je 1 (myslím, že 1 EUR alebo 1 USD), takže by som to odporúčal ako nejaký medzistupeň medzi obchodovaním na deme a na reálnom účte a postupne zväčšoval objem obchodov. Objem obchodu nie je štandardizovaný, môžete obchodovať aj veľkosť napr. 23154 EUR :P
Taktiež spready sú pomerne výhodné napr. EUR/USD 0,9 pipu.
Mám s Oandou veľmi dobré skúsenosti, odporúčam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"