úvod do tradingu - juggler

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
frakan
Silver Member *
Príspevky: 259
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 61 times
Been thanked: 21 times

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa frakan »

tiež sa pripájam, výborný článok
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15845
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 1412 times

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tibor napísal:V tom článku sa spomínajú stránky so správami so sveta financií/investovania. Ale sú o Amerike. Nepozná niekto podobne dobré informačné zdroje o Európe?
Tibor: okrem toho, čo ti písal Filip, má svetová špička ako Reuters a Bloomberg divízie pre Európu. Takisto yahoo finance má portál pre EU (mám dojem, že v UK i Nemecku).
Treba si to vygooglovať, ale čo sa týka správ pre Európu, tak tam rozhodne nebude problém. Horšie sú na tom akciové trhy. Mám na mysli likviditu. Keby som mal trejdiť Európu, tak asi len UK, možno aj Nemecko. Iné akcie asi len na investing. Istý čas som trejdil aj európske indexy - FTSE, DAX, CAC a MIB. Tie boli O.K.

Jogo: s tou pákou to vyzerá lákavo a celkovo forex vyzerá strašne ľahko... ale nie je to tak. Dokazuje to počet ,,obetí,,.
Koľko individuálnych trejderov poznáš, čo sa živia forexom?

ALL: dík za feedback. Formátovanie textu som trochu skomolil...ale polepším sa.

Lobista: Dík za vysvetlenie. Bez teba by som to nenapísal.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 5 times

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa polovnik »

Juggler
zaujimalo by ma ako sa nejak zabepecit proti poklesu dolara, ide mi to ze ked nakupim napr akcie pri nejakej cene a sice za rok akcia porastie ale na druhej strane oslabi dolar co ma oberie o zisk (eventulne sposobi stratu ) kedze nie som us citizen resp nemam uspory v dolaroch...
da sa to nejak vyhnut ?

dakujem
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa Coudy »

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 1&start=23" onclick="window.open(this.href);return false;
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3252
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

pozri si posledne dve strany linku co dal Coudy, tam sme to riesili
v skratke: ked mas ucet u IB a mas ho v Eurach, tak pri nakupe na americkych trhoch ti USD faktikcky poziciavaju. Ked poziciu uzatvoris, USD im vratis pri rovnakom kurze ako ti ich pozicali. Len ten zisk si nezahedgujes ...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa filip glasa »

môžeš otvoriť pozíciu USD short (tiež v IB) a zahedžuješ si aj ten prípadný zisk.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3252
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

pravdu mas
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa spoty »

paradne citanie! JUGGLER, toto uz vyzera na solidny zaklad knihy :-)

k clanku: tiez by som sa chcel (z pozicie zaciatocnika) postavit za obchodovanie na forexe.
Ak to zacinajuci obchodnik mysli vazne, zvycajne vela cita a to nie len odbornu literaturu, ale hlavne
fora, kde prispievaju (aj) skuseny obchodnici. Preto napriklad na mojej tabuli velkym pismom stoji:
DISCIPLINA, RISK MANAGEMENT. S touto vybavou a primeranym kapitalom (k studentskym moznostiam)
je forex skvele miesto, kde zacat.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15845
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 1412 times

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa JUGGLER »

spoty napísal: ...je forex skvele miesto, kde zacat.
Snažím sa na to dívať objektívne.
Pre čisto technického tradera je jedno, čo trejduje.
Lenže na daytrading treba špičkovú disciplínu a riadenie rizika.
Na pozičné obchody zase dobrú analýzu.
A obchoduje sa v prostredí s najväčšou konkurenciou na svete.
To všetko je pre začiatočníkov veľký handicap.
Ale nájdu sa talenty, čo na to majú. To nepochybujem.

P.S Na fórach ber vážne len tých, čo sú ochotní reportovať živé obchody a set-upy.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal: Snažím sa na to dívať objektívne.
Pre čisto technického tradera je jedno, čo trejduje.
Lenže na daytrading treba špičkovú disciplínu a riadenie rizika.
Na pozičné obchody zase dobrú analýzu.
A obchoduje sa v prostredí s najväčšou konkurenciou na svete.
To všetko je pre začiatočníkov veľký handicap.
Ale nájdu sa talenty, čo na to majú. To nepochybujem.

P.S Na fórach ber vážne len tých, čo sú ochotní reportovať živé obchody a set-upy.

trosku by som si dovolil nesuhlasit z jednou vecou ohladom tej TAcky. s tou spickovou disciplinou a riadenim rizika rozhodne suhlasim , ale ak by som mal zrovnat napriklad trading Futures oproti Fx podla techniky. tak tam rozdiel docela je. ale na vykonnosti sa to prejavy.
Fx je predsalen viac zasumeny a tym ze je necentralizovany niektore druhy technickych stylov su v ramci neho dost neefektivne, povedal by som ze dokonca neppouzitelne.
aby som bol uplne konkretny, tak vyjmem jednu kategoriu technickej analyzy (doteraz som vnimal tento konkretny druh ako samostatnu skupinu ale viac ludi vravi ze je to predsalen TA.)

takze cela skupina PA(price action) ci ju uz beriem samotnu alebo do nej zahrniem nielen charting ako taky ale aj skumanie ponuky a dopytu na zaklade objednavok. ci uz ide o VSA, Market Profile, orderflow+Time&Sales techniky. pri Fx su tieto druhy dramaticky menej efektivne ako pri futures na ine trhy. neefektivne preto ze Fx je necentralizovany a tym padom menej citatelny. ovplyvneny je viacerimi faktormi.

ja som s na fundamenty na ziadnom trhu nikdy nesustredil. vzdy som veril tomu ze oovela podstatnejsie ako fundament ktory je sekundarny vstup je podstatnejsi system v ktorom sa obchoduje (jeho struktura) a aktualna ponuka a dopyt. cize primarne faktory tvoriace trh.
takze skratka. cim menej faktorov ovplyvnuje trh ktory obchodujeme , tym je jednoduchsie technicky obchodovatelny, najme z intradenneho hladiska.
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa spoty »

JUGGLER napísal: A obchoduje sa v prostredí s najväčšou konkurenciou na svete.
To všetko je pre začiatočníkov veľký handicap.
...ked o forexe hovorim, ako o dobrom mieste pre zaciatocnikov, tak nehovorim o dobrom mieste, kde tento zaciatocnik zbohatne.
Podla mna prave ta komplexnost faktorov, ktora meni ceny na fx, dava moznost nasavat nove poznatky takmer bez namahy.
Nosne piliere TA su omnoho vyraznejsie na forexe ako na akciach z dovodu velkeho poctu technickych obchodnikov atd. Fundamenty sa podla mna tiez lahsie sleduju. Samozrejme, ze Forex je pre profesionalov, ale myslim si, ze ziaden zacitocnik si nemysli, ze je lepsi ako ludia s 20 rocnou praxou.
+ moznost obchodovat live s nizskym kapitalom
+ akcelerovane ucenie sa
- som si vedomi, ze nezbohatnem, + ale vela sa naucim, co vyuzijem neskor pri obchodovani akcií :-)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa Airmike »

spoty napísal:
...ked o forexe hovorim, ako o dobrom mieste pre zaciatocnikov, tak nehovorim o dobrom mieste, kde tento zaciatocnik zbohatne.
Podla mna prave ta komplexnost faktorov, ktora meni ceny na fx, dava moznost nasavat nove poznatky takmer bez namahy.
Nosne piliere TA su omnoho vyraznejsie na forexe ako na akciach z dovodu velkeho poctu technickych obchodnikov atd. Fundamenty sa podla mna tiez lahsie sleduju. Samozrejme, ze Forex je pre profesionalov, ale myslim si, ze ziaden zacitocnik si nemysli, ze je lepsi ako ludia s 20 rocnou praxou.
+ moznost obchodovat live s nizskym kapitalom
+ akcelerovane ucenie sa
- som si vedomi, ze nezbohatnem, + ale vela sa naucim, co vyuzijem neskor pri obchodovani akcií :-)
podla mna je presvedcenie ze na FX je velke mnozstvo technickych obchodnikov docela chybne. mozes mi povedat odkial mas tuto informaciu. docela rad by som si rozsiril obzor ak je to tak ako hovoris

samozrejme priet sa s tebou nebudem. je to kazdeho vec ako vnima Fx :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15845
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 1412 times

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Súhlasím, že forex je horšie technicky obchodovateľný než futures indexov.
Aj preto mám futures indexov oveľa radšej ako forex.
Na 100 obchodov s akciami zobchodujem približne 10 futures indexov, ropy, plynu, alebo zlata a len 1 obchod na forexe.
Aj preto by som sa možno nemal vyjadrovať ku forexu, ale ľudia sa ma na to často pýtajú a tak vravím svoj názor.
Najčastejšie sa ma pýtajú začiatočníci, či majú začať na forexe.
Odporúčam radšej nezačať. Školné je drahé :wink:

Argumenty:
- mimoburzový trh plný plný veľkých hráčov, najmä bánk.
- vysoká leverage
- kopa robotov na forexe
- sofistikovaná FA a PA (fundamenty, alebo vyjadrenia analytikov nemajú veľkú váhu)
- nemá dlhodobý trend oproti uptrendu akcií a indexov (takže chýba veľmi dôležitý edge pre pozičné obchody)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa spoty »

Mika napísal: podla mna je presvedcenie ze na FX je velke mnozstvo technickych obchodnikov docela chybne. mozes mi povedat odkial mas tuto informaciu. docela rad by som si rozsiril obzor ak je to tak ako hovoris
samozrejme priet sa s tebou nebudem. je to kazdeho vec ako vnima Fx :)
Ahoj Mika,. ja nie som ziaden odbornik... iba zaciatocnik.. cize moje predstavy sa menia na dennom poriadku.
Myslel som to tak, ze jednotlive prvky TA maju vacsiu pravdepodobnost realizacie na fx oproti akciam, kvoli objemu obchodnikov. A kludne mi povedz ked sa mylim, ja budem len rad.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa Airmike »

spoty napísal:
Ahoj Mika,. ja nie som ziaden odbornik... iba zaciatocnik.. cize moje predstavy sa menia na dennom poriadku.
Myslel som to tak, ze jednotlive prvky TA maju vacsiu pravdepodobnost realizacie na fx oproti akciam, kvoli objemu obchodnikov. A kludne mi povedz ked sa mylim, ja budem len rad.
no v prvom rade nerad by som to postavil do svetla ze ja mam pravdu a ty sa mylis :) sme ludia a aj ja sa mozem mylit. :) ale v globale vysvetlim zcoho vychadzam ja.

Fx - ako trh. ked si vezmeme len 8 najobchodovanejsich mien. koncentracia objemu do tychto 8 menach je giganticka. strukturu Fx zhruba pozname. je to trh ktory sa obchoduje necentralizovane. cize tento trh nema miesto kde by sme videli presny zobchodovany objem . ale skutocnost je ze len niekolko velkych hracov na svete. ktori kotuju cenu a maju silu s cenou manipulovat. povedzme ze ich je 15-20. ak tieto velke banky polozia zaklad v tvorbe ceny. na medzibankovom trhu ale posobi tisice inych bank, ktore cenu netvoria proste vykonavaju operacie na zaistovanie a podobne veci. ziadne spekulacie ziadna tvorba ceny. a hlavne skoro ziadna technicka analyza. myslim ze tu hraju velkuulohu makro data , ekonomika, monetarne politiky a podobne veci atd.vsetko to co sa deje mimo tohoto gigantickeho stroja sa tak nejak tyka nas. tak v prvom rade brokerov je vela druhov ale v zasade plati ze kazdy jeden z nich sa snazi kopirovat cenu na medzibankovom trhu a na zaklade tejto vytvorit cenu u seba. v podstate v umelo vytvorenom paralelnom systeme. ci to robi seriozne a ma seriozne linky na dodavatelov likvidity (uzky spread) alebo neseriozne (ze likviditu dodava on sam spread medzy bid a ask je nepomerne vysoky k medzibankovemu trhu) je uz druha vec. faktom ale je ze velke mnozstvo technickych obchodnikov participuje len na tychto paralelnych umelych trhoch. velke mnozstvo z nich obchoduje proti brokerovi ale to je uz ina rozpravka.
(len poznamka. kazdy seriozny broker ti dovoli vlozit tvoju limitnu objednavku do spreadu a ty mas moznost ponuknut lepsiu cenu ako broker. ak to tak nieje , bud si isty zze participujes na umelom trhu za nefer podmienok). no a na zaver, je uplne jedno ci masa mini investorov a spekulantov participuje pomocou TA na nejakych umelych trhoch , pokial sa muzika tvrdi niekde uplne inde (medzibankovy trh). prim hraju velky hraci

stocks
kazda seriozna akcie sa obchoduje na burze, burza je centralizovana a vidis objem mas moznost dat objednavku na akukolvek cenu. to s teba robi skutocneho ucastnika trhu, nielen statistu na umelom trhu. ak berieme akcie v globale (nielen blue chips) tak kazda akcia je samostatna. moze sa hybat akolen chce, a trh netvoria len velky hraci (v tomto pripade vacsinou marketmakeri), existuju akcie kde trh ovladaju drobni, prave preto ze likvidita je mala a velki hraci nemaju zaujem participovat. do arzenalu drobnych v urcitej miere patri aj technicke pomocky . preto si myslim ze ak je na trhu viac ucastnikov vyuzivajucich TA. tak TA bude mat velky vplyv.

na Fx to tak ale nieje. mnozstvo mini hracou sice giganticke byt moze, ale objem je uplne zanedbatelny.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa filip glasa »

téma o dlhodobom raste akcií a japonskom scenári:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =10&t=2559" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa peter977 »

Zatiaľ najlepší a najúprimnejší článok o tradingu!
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3782
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa Ladis »

Investování a obchodování na burze. Pohádka - 24 Marec 2010
Autor se podepsal pseudonymem Juggler = Kejklíř, protože se stydí za to, co napsal.

"Obchodovaniu s akciami sa úspešne venujem desať rokov. V nasledujúcich textoch sa náučnou formou pokúsim vyjadriť svoje názory. Začnem rozdielom medzi investovaním a obchodovaním akcií." Juggler

Článek nemá žádnou platnost, když se pan Kejklíř stydí k tomu podepsat jménem a příjmením. Takto nezíská nikdo na Slovensku slávu jako dobrý pohádkář nebo trader.
Ako by sa mohol pán venovat úspešne akciam desať rokov, když z jeho každodenních slov vyplývá, že polovinu obchodů s indexem zakončí s malou ztrátou a polovinu s malým výdělkem, takže se ztráty vyrovnají s výdělky a na konci roku zbývá krásný nulový výnos. To neni úspěšné obchodování s akciemi po 10 let, ale nulový výnos obchodování s indexem. L.K.

"Aby ste mali istotu, že dosiahnete dlhodobý výnos na úrovni 8-10% p.a. museli by ste do trhu vstúpiť v správnom čase a v ideálnom čase aj vystúpiť. Bez toho musí byť investícia skutočne dlhodobá. Desať rokov je podľa málo, potrebujete aspoň dvadsať.
Index S&P 500 dosiahol v roku 2000 hodnotu 1500 bodov. Pozrime sa ako by vaše pasívne investovanie skončilo presne po 10 rokoch: -10% ak by ste reinvestovali vyplatené dividendy, -30% ak berieme do úvahy infláciu, -24% bez reinvestícií dividend." Juggler

Zde se pán dopouští stejné chyby jako nějaká blondýna z novin, která nemá s akciemi nic společného, nemyslí sama, jen opisuje hloupý blábol od jiných žurnalistů. Pro pozitivní výnos z akcií neni nutné držet akcie 20 let ani 50 let, ale koupit při podcenění a prodat při předražení. Výnos z růstu akcií nelze měřit od roku extrémního předražení 1929 ani 2000. Ale měřit od podcenění 2003 nebo od 2009 až do předražení, které do dnes nenastalo. A pokud se má ukázat výnos s akciemi za 10 let, je dobré vzít 10 let od ledna 1990 do ledna 2000, kdy vynesl DAX téměř 500% a Dow Jones téměř 390%. L.K.

"Najlepší obchodníci sveta zvyčajne končia v hedge fondoch, kde dosahujú až do 50% p.a. Priemer najlepších odhadujem na 20-30% p.a. Bežné hedge fondy majú problém zo zhodnocovaním veľkého kapitálu a ich výkonnosť sa blíži len k priemeru trhu, teda k 10% p.a." Juggler

Hedgefondy sice mohou spekulovat na pokles cen, ale většinou jim to nefunguje. Aby hedgefond vydělal na poklesu cen, je nutno obelhat celý svět s negativními pověstmi, tak jak dělá známý podvodník Šorš Choroš. Většina hedgefondů má horší výsledky než normální fondy a většina hedgefondů zkrachuje. Neboť hedgefondy jsou od jejich vynalezení 1949 až do dnes zakládány jen za účelem obohacení manažera a okradení lidí a firem o peníze a pak přihlášení insolvence a bankrotu. L.K.

"Warren Buffet je hviezda, ktorá žiari nad všetkými, čo zhodnocujú veľké peniaze.
Jeho dlhodobý priemer je 27% p.a. (podľa iných zdrojov: 25% p.a.)." Juggler

Článek o nějaké osobě ztrácí 50% hodnoty a je nevěrohodný, když autor neví ani, jak se píše jméno té osoby. Proto zde musí být Buffett a ne Buffet. Waren Buffett ale nedosahuje růst kapitálu, tak jak pán Kejklíř opsal v magazínu Dikobraz. Pouze v šedesátých letech rostla hodnota Buffettova portfolia akcií průměrně 22% ročně. Od roku 1970 do dnes se nejedná o Buffettovy schopnosti ani o růst hodnoty jeho portfolia, ale jen o růst akcie BRK-A. Jak rostla akcie BRK-A, to záleží na zájmu lidí a firem o tu akcii BRK-A. To už neni schopnost Warrena Buffetta nakupovat a prodávat akcie, tak jak tomu bylo v letech 1960-1969. L.K.

"Strata je pre obchodníka chlieb každodenný." Juggler

To je možno věřit zcela. A v tom je ten rozdíl mezi investorem a obchodníkem. Pan Kejklíř se snaží pochválit obchodníky za chytrost a odsoudit investory za hloupost, však vyplývá mu ze slov opak. Jestli tedy opravdu obchodník má ztráty každý den, tak investor nezakončí žádnou investici se ztrátou. Investor má pozitivní výnos každý rok, i když jsou to často jen dividendy. A pokud jsou nějaké akcie v mínus, tou dobou nejsou prodávány, když je možno je držet léta od podcenění až do předražení. L.K.

"Na trading treba viac rozumu ako v športe, ale rozhodne nemusíte byť génius. Je výhodné začínať s ekonomickým vzdelaním." Juggler

To neni pravda. André Kostolany to věděl lépe, že ekonomické vzdělání brání úspěchu spekulace. Na co by byla traderovi znalost ekonomie, když ho nezajímá ocenění akcie ani bilance podniku a ani branže podniku. Trader koupí jen nějaký ticker ABE nebo ABF, protože v technické analýze se zrovna objevil signál pro nákup. A spekulace tradera bude zakončena, když se objeví technický signál pro prodej. L.K.

"Trading je cesta, akou sa dá zhodnotiť aj malý kapitál." Juggler

Ale taky se dá zničit velký kapitál. A vše spočívá v té hlouposti traderů, že vše, co ztrácí hodnotu, musí být rychle prodáno s malou ztrátou, dříve než to bude 20% v mínus. Trader nechce investovat na léta, nechce mít za žádný rok výnos jen z dividend. A tak nakonec začne mít trader stále pozitivní výnos z psaní knih a prodejem přednášek. Ani zde však neni nutný rozum. Pro tradera stačí zcela, dělat výtahy z cizích knih a nikde nepřiznat, že dlouhodobě byly jeho výdělky stejné jako ztráty. L.K.

Autor se podepsal pseudonymem Juggler = Kejklíř, protože se stydí za to, co napsal.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa Rado »

Mňa by len zaujímalo, kde pořád dělá chybu soudruh z NSR, keď ako autor bestselleru všetko vie a predsa sa mu nedarí. Musel napísať knihu, aby pokryl straty a vybudoval ďalší " dôchodkový pilier". Pre mňa je oveľa dôležitejší obsah napísaného ako forma alebo podpis. Prázdny obal kľudne môže niesť označenie ako jediná kniha, ktorú potrebuješ, ale otázkou ostáva, či nie vtedy, keď máš rozkývaný stôl. Radovan Bory
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa peter977 »

Ja žasnem! Je možné aby na každom slovenskom fóre ktoré vzniklo tu v kuse niekto doje**val autorov za ich myšlienky a názory?

To už fakt nemáte nič iné na práci len chodiť po fórach a sliediť koho doje**ť? Aj keby je Juggler Janko z pošty pre teba tak mi je to jedno!

Veľká väčšina z toho čo je v príspevku je pravda, verejné akciové fondy, IŽP, trading. Aj keby to je preklad článku z reuters tak to nehrá žiadnu rolu.

Podstata je v niečom inom, otvoriť oči a uvedomiť si, že ak chce človek naozaj zarobiť tak musí zarábať vlastnou hlavou a nie pasívnym investovaním, či sa Vám to páči alebo nie. Jasné, že nie každý bude úspešný tak ako v živote nie je každý milionár tak ani v tradingu to tak nebude.

Ale dodr**vať ostatných to má už aký význam? Ladis keď si myslíš, že celý článok sú klamstvá tak napíš svoj, napíš svoje životné skúsenosti v investovaní.
Na nete je quadrilión vymyslených článkov ale reagovať na všetky negatívne má aký význam? Napíš svoj článok ak bude dobrý, tak si ho všetci z chuťov prečítame, no nekaz nám tu "ovzdušie".
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa Airmike »

peter977 napísal: Napíš svoj článok ak bude dobrý, tak si ho všetci z chuťov prečítame, no nekaz nám tu "ovzdušie".
vsetci urcite nie :). ladisove nenavistne a rasisticko antisemitisticke prispevky si zasluzia akurat tak rovno mazat. ale podla pravidiel fora tu moze prispievat uplne kazdy, bez rozdielu. podobne prispevky su toho dosledkom
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7074
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal:vsetci urcite nie :). ladisove nenavistne a rasisticko antisemitisticke prispevky si zasluzia akurat tak rovno mazat. ale podla pravidiel fora tu moze prispievat uplne kazdy, bez rozdielu. podobne prispevky su toho dosledkom
Je to cena za demokraciu :) . V socializme sme mohli pisat len to, co povolila vlada, a ako to dopadlo v 50-rokoch u nas alebo v Rusku za Stalinizmu...
Alebo pozri si "jedinu pravdu" ktoru teraz pretlacaju mocni a bohati ludia cez media, ktore skoro uplne ovladaju...
Vdaka za internet a jeho slobodu. Aspon sa dozvieme o Gorilach, iny pohlad na revolucie v arabskych krajinach atd...
A ze dosledkom toho su aj nejaky Ladisovia a podobne individuality na internete?
Berme to ako dan za slobodu prejavu...

Ako ktosi kedysi povedal: Nesuhlasim s tym, co hovorite, ale dam zivot za to, aby ste to mohli povedat.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa rasto800 »

tak ako jogo pise, co najmenej zakazovat treba.
A este ku ladisovi. Ja som tu celkom novy(cele forum som nahodne objavil v auguste) ale teda stale neviem o co tomu ladisovi ide. V podstate to je len niekto kto si robi srandu/recesiu, nie? To nemoze byt predsa niekto realny... Akurat na to, ze si robi srandu ma celkom vydrz :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3252
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Rasto, Ladis je realny :) podla mna on patri do skupiny vynimocnych ludi, ktori obohacuju nas zivot. Ja si takych ludi cenim, lebo vzdy sa na ich "inakosti" dobre zasmejem :) .. a to vobec nemyslim urazlivo ani ironicky
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15845
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 1412 times

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja si nemyslím, že Ladis obohacuje náš život. Môj teda nie. Na mňa pôsobí kontraproduktívne. Ja ho skôr ľutujem a preto mu podávam ruku. Vieš ako sa hovorí: komu niet rady, tomu niet pomoci. Jemu už niet pomoci. On narazil do múru a nikdy ho už neprelezie. To je na ňom to smutné. Ale ten humor si cením. Ponára sa do vlastných sračiek, ale s úsmevom na perách... :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa peter977 »

Juggler, to znie ako definícia šialenstva, či? :lol:
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15845
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 1412 times

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peter977 napísal:Juggler, to znie ako definícia šialenstva, či? :lol:
Normálny rozhodne nie je. Neviem ako to mám nazvať. Pomätenosť?

To ale vedia posúdiť len tí, čo ho za tie roky poznajú. Vystupoval pod viacerými nickmi, za celé roky sa neposunul ani o centimeter dopredu, neuznáva svoje chyby, nepripúšťa si omyly a každú argumentáciu nakoniec otočí do osobných útokov a urážiek iných...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa Biosko »

No chlapi, kto vie ako dopadneme my na stare kolena :) mozno sa nasa povaha tiez takto zmeni. Ono to neni lahke priznat si na stare kolena ze som to investovanim alebo obchodovanim dotiahol na ubytko v podnajme.
matatajko
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Št 22 11, 2012 2:34 am

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa matatajko »

Máličko by som do toho zasiahol, prečo si ja myslím, že forex je až univerzita alebo dokonca postgraduálne štúdium tradera. Mám na to dve vysvetlenia, no opravte ma ak sa mýlim. Prvé je ako tu bolo spomínané necentralizovaný trh, šum, skreslovanie faktov kvôli nejasným vyjadreniam (na akciách vieš presné výsledky ale ak si niekedy pozeral prejavy Bernankeho, Greenspana alebo Draghiho a vplyv na forex tak to nemusím ďalej riešiť.) A hlavne, veľké ryby, tvorcovia trhu vidia presné objemy. Neviem teraz presne ako to je len viem že to má niečo spoločné s agentúrou pre medzinárodné vyrovnávanie a s hostovaním serverov.

Objem obchodov môžeš vidieť aj na Bloombergu len tam nevieš ktorý market maker ktorému predáva a od ktorého kupuje. (ticker si už nespomeniem) :)

Podľa môjho názoru je Forex perfektný trh. Ale skôr láka nováčikov kvôli zobchodovanému objemu a oni si potom myslia že načiahnu sa rukou do monitora a vytiahnu tisíce (aj ja som začínal) :)

s pozdravom
matatajko
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Št 22 11, 2012 2:34 am

Re: úvod do tradingu - juggler

Príspevok od používateľa matatajko »

Máličko by som do toho zasiahol, prečo si ja myslím, že forex je až univerzita alebo dokonca postgraduálne štúdium tradera. Mám na to dve vysvetlenia, no opravte ma ak sa mýlim. Prvé je ako tu bolo spomínané necentralizovaný trh, šum, skreslovanie faktov kvôli nejasným vyjadreniam (na akciách vieš presné výsledky ale ak si niekedy pozeral prejavy Bernankeho, Greenspana alebo Draghiho a vplyv na forex tak to nemusím ďalej riešiť.) A hlavne, veľké ryby, tvorcovia trhu vidia presné objemy. Neviem teraz presne ako to je len viem že to má niečo spoločné s agentúrou pre medzinárodné vyrovnávanie a s hostovaním serverov.

Objem obchodov môžeš vidieť aj na Bloombergu len tam nevieš ktorý market maker ktorému predáva a od ktorého kupuje. (ticker si už nespomeniem) :)

Podľa môjho názoru je Forex perfektný trh. Ale skôr láka nováčikov kvôli zobchodovanému objemu a oni si potom myslia že načiahnu sa rukou do monitora a vytiahnu tisíce (aj ja som začínal) :)

s pozdravom
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"