Strana 1 z 1
AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Št 08 04, 2010 8:21 pm
od používateľa AnonymnyInvestor
Zdravim, rozhodol som zverejnovat sem moje trades, podla moznosti real-time. Kritika je samozrejme vitana, koli nej to vlastne robim.
V tradingu som zaciatocnik, trejdim od Novembra 2009. Aktivnemu investovaniu sa venujem od Oktobra 2008.
Moja strategia:
Shortovanie pump&dumpov a inych mizernych spolocnosti po prehnanom naraste
Buy breakouts (hlavne earnings breakouts)
HERO - drzim dlhodobo s obcasnym trejdom podla vyvoja ceny a fundamentalnych sprav.. vysoko zadlzena spolocnost s velkymi vykyvmi ceny akcie
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Št 08 04, 2010 8:34 pm
od používateľa AnonymnyInvestor
Najprv sem postnem (niektore) moje aktualne otvorene pozicie:
HERO 4000 avg.price 4.49 (aktualna cena 4.35, momentalne som v strate)
Dovod: Oil play, z dlhodobeho hladiska predpokladam rast ceny ropy co by malo dostat tuto spolocnost do zisku, momentalne za obchoduje za menej ako je jej book value)
ZANE -500 avg. 2.67 (aktualna cena 2.78, momentalne som v strate)
Dovod:
http://www.streetinsider.com/Corporate+ ... 08304.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ABIO -200 avg 5.41 (aktualna cena 5.39, momentalne v miernom zisku)
Dovod: shitna spolocnost, predpokladam ze klesne naspat k 5 idealne dnes
(zaporne pozicie su short)
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Št 08 04, 2010 9:47 pm
od používateľa AnonymnyInvestor
ABIO buy to cover 200 @ 5.315
zajtra ocakavam dalsi spike, tak skusim shortnut do neho...
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Pi 09 04, 2010 6:03 pm
od používateľa AnonymnyInvestor
ZANE buy to cover 500 @ 2.621
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Po 12 04, 2010 3:40 pm
od používateľa AnonymnyInvestor
short sale 400 ZANE @ 2.47
KOMENTAR: breaking down multi-day lows
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Po 12 04, 2010 9:41 pm
od používateľa AnonymnyInvestor
ZANE buy to cover 400 @ 2.416
biedny zisk, cakal som vacsi pokles..
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Po 12 04, 2010 9:48 pm
od používateľa JUGGLER
AnonymnyInvestor napísal:ZANE buy to cover 400 @ 2.416
biedny zisk, cakal som vacsi pokles..
Koľko ti s takého obchodu ostane po odrátaní fees brokerovi?
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Ut 13 04, 2010 2:28 pm
od používateľa AnonymnyInvestor
JUGGLER napísal:Koľko ti s takého obchodu ostane po odrátaní fees brokerovi?
fee je 0.01(nakup+predaj)/na akciu, cisty zisk 0.044, cize necele 2 percenta.. ja viem nic moc, ale ako som pisal, nevyvijalo sa to podla mojich predstav..
navyse som vo faze ucenia sa takze naschval beriem iba male pozicie(okrem HERO ale ten mam dlhodobo), nech sa moc nepopalim..
+este fee za pozicanie akcii (~10% rocne) ale to neviem ako sa rata pri intraday obchodoch(ako za cely den?)
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: St 14 04, 2010 12:04 am
od používateľa JUGGLER
OK. Vidím, že nekupuješ veľa. Robíš dobre, aj ja som tak začínal.
Je múdre, aby si ihneď od začiatku netrejdil len pre peniaze.
Najprv 5 dolárov denne, potom 50 ... a ked ti trading bude prinášať rovnakú pohodu, tak prejdeš na 500 denne .... Nie je problém chytať väčšie ryby, keď sa naučíš ako chytať ryby.
Držím ti palce, aby ti to vyšlo.
Vítaj v Clube!

Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: St 14 04, 2010 8:23 pm
od používateľa AnonymnyInvestor
Short 1000 PURE @ 2.65
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: St 14 04, 2010 8:27 pm
od používateľa AnonymnyInvestor
Short dalsich 1000 PURE @ 2.63
Prelomil day low
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Št 15 04, 2010 4:34 pm
od používateľa AnonymnyInvestor
PURE buy to cover 1000 (polovica pozicie) @ 2.74 - zatial strata, uvidim ako sa bude vyvijat dalej..
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Št 15 04, 2010 7:48 pm
od používateľa JUGGLER
Hraješ na breakdowny? Dosť nízko si vstúpil.
Najlepšie shorty sú podľa mňa pullbacky.
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Št 22 04, 2010 3:39 pm
od používateľa AnonymnyInvestor
Buy 200 QLTY @ 7.76
(breakout)
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Št 22 04, 2010 3:48 pm
od používateľa AnonymnyInvestor
JUGGLER napísal:Hraješ na breakdowny? Dosť nízko si vstúpil.
Najlepšie shorty sú podľa mňa pullbacky.
cakal som ze bude(PURE) padat rychlejsie.. zvazoval som ju shortnut uz 12.APR rano pri 3.30
inak je to dost nevydareny trade, min. tyzden som este pridaval na tejto pozicii, takze aktualne drzim -2000 @ avg.price 2.628
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Št 22 04, 2010 9:54 pm
od používateľa JUGGLER
AnonymnyInvestor napísal:
inak je to dost nevydareny trade, min. tyzden som este pridaval na tejto pozicii, takze aktualne drzim -2000 @ avg.price 2.628
A riskantný.
Veď naposledy dala +60% za dva dni, takže držať taký short je o hubu.
Okrem toho ideš proti trendu a dobrým správam.
Takú akciu by som shortoval iba kým trvá momentum (v tvojom prípade výber ziskov) a utekal by som kade ľahšie.
Ľahko môže prísť ďalšia dobrá správa a zahučíš.
Ja som raz zahučal 40% a odvtedy si na tie malé bioakcie dávam pozor

.
Nezabudni, že:
1. pri shortoch môže byť strata neobmedzená
2. firmy sa snažia o impulzy na rast... pokial sa nezhoršujú fundamenty, alebo akcia nie je extrémne prekúpená, tak šanca na pokles klesá.
Držím palce.
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Št 22 04, 2010 10:21 pm
od používateľa AnonymnyInvestor
mal som dnes vystupit pri 2.55 a bol by som mierne v zisku, ale kedze som bol chamtivy a cakal ze to padne este viac tak som na to doplatil..
dostal som sa do blbej situacie - bud vybrat stratu, alebo cakat ze sa to otoci a riskovat este vacsiu..
uvidim zajtra po otvoreni...
na druhej strane moze prist aj zla sprava(financovanie pri cene vyrazne nizsej ako aktualna trhova) a zleti to desiatky percent za den..
ale uznavam ze som tento trejd po*ral
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Pi 23 04, 2010 7:33 am
od používateľa Coudy
Prispejem svojou troškou.
Moje rules pre swing trading sú nasledovné.
1. max 15% z účtu do jednej akcie (neplatí pre ETF)
2. minimálna cena pre long 10 $
3. minimálna cena pre short 15 $
4. average volume aspoň 500000
5. neobchodujem žiadne bio, health care a podobné akcie, tie sú podľa mňa dosť nevyspytateľné,
stačí jedna kurzotvorná správa a cena je hneď+- 50%.
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Pi 23 04, 2010 4:21 pm
od používateľa AnonymnyInvestor
sold 200 QLTY @ 7.945
PURE drzim
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Po 26 04, 2010 5:37 pm
od používateľa jafr
tvoje obchody zaradujem cisto ako hazard, ja netrejdujem ale ti nemas asi ani strategiu vstupu a vystupu, proste ruska ruleta
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Pi 30 04, 2010 4:27 pm
od používateľa senor valasco
tip pre shortera:
RBS (očakávam pád až k 0,45 Ł: nie oveľa riskantnejšie ako tie tvoje trejdy.)
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Št 06 05, 2010 8:40 am
od používateľa Coudy
Coudy napísal:
5. neobchodujem žiadne bio, health care a podobné akcie, tie sú podľa mňa dosť nevyspytateľné,
stačí jedna kurzotvorná správa a cena je hneď+- 50%.
Exemplárny príklad.
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Št 06 05, 2010 12:33 pm
od používateľa kadu
To je prece nadherna prilezitost pro opcni strategie.. ja v tom vidim spostu prilezitosti...
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Št 06 05, 2010 12:52 pm
od používateľa Coudy
AnonymnyInvestor podľa toho čo píše obchoduje akcie, nie opcie...
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Št 06 05, 2010 3:51 pm
od používateľa jan
kadu, ako sa da takato situacia obchodovat pomocou opcii, ked tam vidis tolko prilezitosti?
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Pi 07 05, 2010 4:39 pm
od používateľa senor valasco
no čo anonym, zrejme si sa nenechal nahuckať mojim tipom, ale ani nie za týždeň je tých 20% na RBS splnených - na súčasných 0,44 Ł už by som zatvaral.
Re: AnonymnyInvestor - trading
Napísané: Ut 20 07, 2010 11:05 am
od používateľa senor valasco
RBS - 2. diel - pre tých čo tvrdia, že história sa opakuje, uvidíme nakoľko budú mať pravdu