Investičné životné poistenie

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Investičné životné poistenie

Príspevok od používateľa 8x »

1.) Ktore poistovne v pripade smrti vyplatia poistnu sumu ako aj hodnotu investovanych prostriedkov vo fondoch? Ja som nasiel len jednu - UNIQA poistovna, poznate aj ine?

Zda sa mi to nefer, ked ostatne poistovne vyplatia v pripade umrtia len sumu, ktora je vyssia, cize bud poistnu sumu alebo investovane prostriedky. 2.) Aky je vas nazor?
3.) Nevztahuje sa na tie prostriedky vo fondoch dedicske konanie, alebo to maju poistovne v obchod. podmienkach uz "osetrene"?

4.) Na ake dalsie podmienky by som sa mal zamerat pri vybere IŽP, samozrejme okrem vykonnosti fondov, to si viem porovnat aj sam.
Dakujem.

Z tohto my teda najlepsie vychadza ta UNIQA poistovna (nechcem robit ale reklamu, je to len moj nazor), pretoze ani tie fondy TAM, do ktorych investuju, nie su az tak zle.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

V životnej poistek si vyberieš osobu, ktorej má byť poistná suma vyplatená. Vtedy je vyplatenie asi pomerne rýchle a nejde to cez dedičské konanie. Ak tam nikoho nenapíšeš, potom to bude cez dedičské konanie.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Ižp

Príspevok od používateľa Bebe »

ad1) Žeby dnes ešte niekto veril, že dostane niešo zadarmo? Čo sa týka investičného poistenia, nepreceňoval by som výhodu vyplatenia ako poistnej sumy, tak hodnoty podielových jednotiek z jedného dôvodu. Poistná matematika je neúprosná a každá "sranda" kvázi výhoda niečo stojí. To už radšej kvalitná poistka a zvlášť kvalitné fondy. Výsledok bude ten istý. Dostanete aj vyplatenú poistku, aj výnos z investície. Ižp je kompromis a oplatí sa napr. ak chcete fond, do ktorého sa nedá inak investovať. Napr. pred časom Wiof Global Equity. Ale to už dnes neplatí. Ak Ižp, tak by som volil vyplatenie buď poistnej sumy, alebo podielových jednotiek. Hovorí sa tomu dobrý kompromis.

ad4) Možnosti presunu medzi fondami, poplatky, možnosti čiastočného výberu a mimoriadnych vkladov, široký výber fondov.

Tip:Je dobré si dať pri Ižp vypracovať dva návrhy. Jeden s nízkou poistnou sumou, druhý s vysokou. Môžete zistiť, že výpočet s vyššou sumou prinesie väčší výnos ako s minimálnou sumou.
marek.a
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 02 02, 2007 2:35 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičné životné poistenie

Príspevok od používateľa marek.a »

8x napísal:1.) Ktore poistovne v pripade smrti vyplatia poistnu sumu ako aj hodnotu investovanych prostriedkov vo fondoch? Ja som nasiel len jednu - UNIQA poistovna, poznate aj ine?


4.) Na ake dalsie podmienky by som sa mal zamerat pri vybere IŽP, samozrejme okrem vykonnosti fondov, to si viem porovnat aj sam.
Dakujem.
Skús pozrieť IŽP od WÜSTENROTU. V prípade smrti vypláca táto poisťovňa poistnú sumu ako aj hodnotu fondového účtu.

K bodu 4.)
Treba si zvoliť správne pripoistenia (smrť, kritické choroby, trvalé následky úrazu, oslobodenie od platenia poistného v prípade priznania invalidného dôchodku, prípadne aj mesačný invalidný dôchodok)
Možnosť zmeny výšky a skladby poistného krytia podľa aktuálnych potrieb (vo Wüstenrote k výročiu dňu poistnej zmluvy bezplatne).
Benefity navyše (napr. cestovné poistenie pre celú rodinu, poistné krytie pre deti poisteného.....)
Možnosť preddavku (pôžičky), alebo možnosť vybratia časti, pripadne celého fondového účtu.
Možnosť presunu financií z fondu do fondu.
A samozrejme poplatky.

Pozri sem: http://www.akcia.php5.sk/investicne-ziv ... hodok.html
Sadzobník poplatkov: http://www.wuestenrot.sk/upload/images/ ... 035114.pdf
Naposledy upravil/-a marek.a v So 09 06, 2007 3:20 pm, upravené celkom 1 krát.
Nové fórum o úveroch. Banky, nebankové úvery, exekúcia...
http://www.forumUVER.sk
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičné životné poistenie

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

8x napísal:1.) Ktore poistovne v pripade smrti vyplatia poistnu sumu ako aj hodnotu investovanych prostriedkov vo fondoch?
Hm, tych poistovni je viac, ale preco mat vykrytu smrt v investicku? Ked v dnesnej dobe sa da vykryt smrt aj samostatne... A je to bez starosti, vyplatia aj plnenie za smrt a aj hodnotu investicneho uctu (poistenia)...
Obrázok
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Investičné životné poistenie

Príspevok od používateľa Bebe »

Martinisko.eu napísal:Hm, tych poistovni je viac, ale preco mat vykrytu smrt v investicku? Ked v dnesnej dobe sa da vykryt smrt aj samostatne... A je to bez starosti, vyplatia aj plnenie za smrt a aj hodnotu investicneho uctu (poistenia)...
Hm, no ale prečo mať dve poistky, keď môžem mať jednu? A Načo mi bude investičko, keď tam nebudem mať nejaké to poistenie? Kôli úrazovke? Aj tú môžem mať samostatne a investovať môžem samostatne do fondov, či priamo do akcií.

Myslím, že v investičku je možné pružnejšie meniť parametre. Ak som živiteľom, volím vyššiu sumu na smrť, keď sa deti osamostatnia, alebo ich ešte predtým zabezpečím inými investíciami, znížim poistnú sumu a nechám navýšiť investičnú zložku. Má to niekde slabé miesto?
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Slabé miesto snáď len v cene. Ak by so rovnakú sumu sporil len do fondov a plus mal čisto rizikové poistenie (smrť a podobne), tak by to možno vyšlo lacnejšie. V takýchto zabalených produktoch nikdy nevieš koľko presne ide na krytie, koľko na sporenie a koľko na poplatky. Tie sa nemusia zverejňovať.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Poviem Ti, preco je napriklad fajn investicko, narozdiel od priamej investicie do fondov...
Led dobre spravim investicko, dokazem ho ochranit od dani, ci pri 1 milione dokazem klientovi usetrit 190000sk, slusne, nie? A dalej, na investicko nema pravo siahnut exekutor, nikdy nevies co sa moze stat...
Obrázok
kuboPd
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ut 24 04, 2007 7:29 pm

Príspevok od používateľa kuboPd »

cchem sa spytat ze ake druhy poisteni by som si podla vas mal pravidelne platit?
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Otče, ktorý si na nebesiach... poisti nás dnes... amen.

Príspevok od používateľa Bebe »

Prečo si sa nespýtal, akú si máš kúpiť sedaciu súpravu? Takisto nevieme, či ju vôbec potrebuješ, či bývaš sám, alebo u rodičov, či tráviš v obývačke 10min. al. pol dňa, či mávaš nejaké návštevy, či sa rád vyvaľuješ na gauči, sleduješ telku, či potrebuješ rozťahovací gauč, či polohovateľné kreslá, či máš rád kožu, alebo plyš atď.

Ak zaberieš na "kecy" že môžeš kúpou poistky, niečo ušetriť, alebo zarobiť, ako je uvedené napr. v predošlých príspevkoch, bude to poľutovaniahodné. Kto kupuje poistku, mal by si uvedomiť hlavne, aké riziká potrebuje kryť, v akej výške, aké rýchle je plnenie, aké sú výluky z poistenia, aké sú možnosti zmeny parametrov poistky, počas jej trvania. Ostatné veci sú podružné a nebral by som ich moc do úvahy. Ak chceš zarobiť, poistku si nekupuj. Kúpou poistky si kupuješ kľudný spánok a dobrý pocit, že ak si vedome, či nevedome zbabreš život, nebudeš odkázaný na milodary, alebo ak na Tvojom príjme závisia nejaký ľudia, nenecháš ich napospas ich vlastnému osudu. Tento kľudný spánok a dobrý pocit je sakra drahý, nech sa zabalí do akéhokoľvek pozlátka.

Ak sa chceš zabezpečiť na dôchodok prostredníctvom poistenia, budeš ostatným kamarátom dôchodcom iba na smiech, možno Ti ale kúpia pivo.

Sú aj takí ľudia, ktorí si kúpia poistenie rizikových chorôb a potom radi ochorejú na rakovinu, aby mohli čerpať plnenie. Tomu sa vyhýbaj ako čert krížu a staraj sa radšej o svoje zdravie, telesné, duševné a dodržuje životosprávu. Ak sa Ti to zdá náročné, či ťažké, radšej si poisti všetky kritické choroby, určite sa nejakej nevyhneš a nebudeš ľutovať.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
pspitalik
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 9:19 pm
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa pspitalik »

filip glasa napísal:Slabé miesto snáď len v cene. Ak by so rovnakú sumu sporil len do fondov a plus mal čisto rizikové poistenie (smrť a podobne), tak by to možno vyšlo lacnejšie. V takýchto zabalených produktoch nikdy nevieš koľko presne ide na krytie, koľko na sporenie a koľko na poplatky. Tie sa nemusia zverejňovať.
zväčša platí že ak to správne zabalíš tak konečný balík by mal byť lacnejši, je to o tom, správne to zabaliť a popritom trebárs využiť aj samostatné poistenia na niektoré rizika, ak by vychádzali lacnejšie,,, v každom prípade ale treba vychádzať z toho čo chce mať človek zabezpečené, pak najsť riešenie a pak hľadať či neexistuje obdobne kvalitné možno lacnejšie riešenie..

pri troche prehľadu a schopnosti použivať hlavu, a samozrejme slušnom portfoliu to nie je tak ťažké :shock:
mm
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 05 07, 2007 11:54 am
Bydlisko: Košice

Re: Investičné životné poistenie

Príspevok od používateľa mm »

8x napísal:1.) Ktore poistovne v pripade smrti vyplatia poistnu sumu ako aj hodnotu investovanych prostriedkov vo fondoch? Ja som nasiel len jednu - UNIQA poistovna, poznate aj ine?

Zda sa mi to nefer, ked ostatne poistovne vyplatia v pripade umrtia len sumu, ktora je vyssia, cize bud poistnu sumu alebo investovane prostriedky. 2.) Aky je vas nazor?
3.) Nevztahuje sa na tie prostriedky vo fondoch dedicske konanie, alebo to maju poistovne v obchod. podmienkach uz "osetrene"?

4.) Na ake dalsie podmienky by som sa mal zamerat pri vybere IŽP, samozrejme okrem vykonnosti fondov, to si viem porovnat aj sam.
Dakujem.

Z tohto my teda najlepsie vychadza ta UNIQA poistovna (nechcem robit ale reklamu, je to len moj nazor), pretoze ani tie fondy TAM, do ktorych investuju, nie su az tak zle.


Asi pred 2-3 rokmi som mala v rukach 2 poistne zmluvy z poistovne Uniqa (kapitalove poistenie), kde sa pisalo, ze vyplatenim poistnej sumy za pripoistenia sa o tuto sumu znizuje poistna suma z hlavneho krytia. Napr. poistenie v pripade dozitia alebo umrtia 200 tis, pripoistenie trvalych nasledkov urazu 100tis, ak by sa za trvale nasledky plnilo napr. 60 tis., tato suma by sa odcitala zo sumy 200tis., plnenie by bolo uz len 140 tis.

Dvojite plnenie, t.j. poistnu sumu aj hodnotu fondu ma aj ING pri niektorych IZP. Ako uz bolo povedane, nic nie je zadarmo.
Treba sa spytat sam seba, preco chcem poistku a ci verim, ze mi poistka vykryje rizika, ktore si poistujem.
Ak na to neviem odpovedat, tak rozhodnutie o uzavreti poistky treba odlozit, alebo ju neuzavriet vobec.
Setrit, alebo investovat na poistke povazujem, prepacte, za hlupost.
Monika
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Príspevok od používateľa 8x »

mm napísal:Setrit, alebo investovat na poistke povazujem, prepacte, za hlupost.
Ja takisto. Ja investujem este zvlast. Ale nechcem mat len "cistu" poistku, a kapitalova poistka z dlhodobeho hladiska "nic nezarobi" tak, som si vybral IZP.
Treba sa spytat sam seba, preco chcem poistku a ci verim, ze mi poistka vykryje rizika, ktore si poistujem.
Ak na to neviem odpovedat, tak rozhodnutie o uzavreti poistky treba odlozit, alebo ju neuzavriet vobec.
Odlozit na neskor nemusi byt vzdy dobre, podla mna je lepsie, zacat s poistkou dost skoro, pretoze ked o par rokov sa mi napr. zhorsi zdravie, potom ma uz poistovne nemusia poistit, alebo ma poistia za menej vyhodnejsich podmienok ako teraz. A cim skor zacnem, tym viac penazi aj mozem "nasetrit".
"Greed is... good" [Gordon Gekko]
"You got a dream... You gotta protect it" [Christopher Gardner]
mm
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 05 07, 2007 11:54 am
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa mm »

8x napísal: Ja takisto. Ja investujem este zvlast. Ale nechcem mat len "cistu" poistku, a kapitalova poistka z dlhodobeho hladiska "nic nezarobi" tak, som si vybral IZP.
Odlozit na neskor nemusi byt vzdy dobre, podla mna je lepsie, zacat s poistkou dost skoro, pretoze ked o par rokov sa mi napr. zhorsi zdravie, potom ma uz poistovne nemusia poistit, alebo ma poistia za menej vyhodnejsich podmienok ako teraz. A cim skor zacnem, tym viac penazi aj mozem "nasetrit".

Samozrejme, ze je vyhodnejsie si uzavriet poistku skor, kym je clovek mlady, menej rizikovy a hlavne zdravy. Ak klient nie je presvedceny, ze zivotnu poistku potrebuje, je lepsie poistku neuzavriet, da do nej iste peniaze, po piatich rokoch ju zrusi a nedostane ani to co do nej vlozil. Bude na ..., ze ho oklamali, a uz si neuzavrie ziadnu.
Ja sama mam poistku, investicnu, a som presvedcena, ze je to dobra vec. No nie kazdy musi byt toho isteho nazoru, preto ani klientov na silu nepresviedcam a uz vonkoncom neponukam poistenie ak sporenie, sporenie beriem ako nieco navyse.

Tiez si myslim, ze kapitalova nenasetri tolko co investicna poistka, a tiez mi v mnohych pripadoch vyslo, ze investicna poistka "ponukla" vyssie poistne sumy ako kapitalova. Opacnych pripadov bolo menej.
Podla mna sa privelmi nafukuje "investicna nic negarantuje". V klasickej kapitalovej poistke setriacu cast investuje poistovna, klient to nevie ovplyvnit. Na investicnej poistkej si setriacu cast invesuje klient. Garanciu poistnej sumy klient ma. Na investicku vidi ako mu to zaraba, na klasike nie. Klasika tiez nemusi "zarobit" viac ako garantovany vynos, ktory ma uz klient zapocitany v poistnej sume.
Kazdy vsak mame iny vztak k riziku, k istote.
Faidron
Silver Member *
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Po 19 03, 2007 2:23 pm

Príspevok od používateľa Faidron »

Vasa IZP v AXE., vysoka poistna suma,vypracujem ponuku. Napiste Vase poziadavky, vysku mesacnej ciastky a ja Vam to hodim do kalkulacky, nezavazne poslem obratom na Vas email. kontakt: faidron@centrum.sk
pav_12000
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Po 01 01, 2007 1:36 pm

Generali Garant T

Príspevok od používateľa pav_12000 »

Citácia:
"Finančné prostriedky investované do poistenia Generali GaranT sú zhodnocované vo fonde GaranT. Základným cieľom fondu je podieľať sa na raste európskeho akciového trhu a zároveň poskytnúť garanciu najvyššej hodnoty fondy prostredníctvom garantovaného kurzu. Jeho hodnota sa stanovuje na konci každého mesiaca počas 5-ročného investičného obdobia, tzv. obdobia garancie. Už raz dosiahnutý garantovaný kurz neklesá aj to aj v prípade, ak by medzičasom hodnota fondu klesla. Kapitál je takto chránený pred rizikom z klesajúcich kurzov."
Prezrel si niekto tento produkt? Co si o tom myslíte? Teda o tom, či ani toto IŽP by sa nehodilo na nerizikové investovanie.
Ja mám zatiaľ portfolio zložené iba z priamych investícií do akcií. Nebolo by vhodné ho v nejakom percente doplniť o tento produkt?
Ak sa nad tým niekto zamyslí (napr. Bebe, alebo aj hocikto iný) a napíše svoj názor, budem vďačný. :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Garantované fondy sú dostupné aj mimo poistenia ako samostatné produkty. Nejaké kritické info nájdeš napríklad tu:
http://pospisil.blog.sme.sk/c/85964/Zai ... ticia.html
http://financie.etrend.sk/68641/moje-in ... investicie
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Co sa tyka produktu Garant, nieje to az take ruzove ako sa na prvy pohlad zda. Je to v podstate taky mix kapitalka z investickom. Ja osobne by som si dal radsej investicko klasicke, ked Generali, tak Komfort Invest Plus, nemam sice nic garantovane, ale predpoklad vynosu je tam vyssi.
Obrázok
renatka117
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 15 08, 2007 3:20 pm

Re: Investičné životné poistenie

Príspevok od používateľa renatka117 »

hmm no mal by si sa zamerat podla mna na vysku poplatkov, tiez co ti to investicne poistenie ponuka, na aku dobu, po akej dobe si mozes vybrat finančne prostriedky, mal by si investovat tiez do kvalitnych podielovych fondov, tiez ber v uvahu riziko ktore podstupujes ..
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Generali Garant T

Príspevok od používateľa Bebe »

pav_12000 napísal:Generali Garant T
Už raz dosiahnutý garantovaný kurz neklesá aj to aj v prípade, ak by medzičasom hodnota fondu klesla. Kapitál je takto chránený pred rizikom z klesajúcich kurzov."
Co si o tom myslíte? Teda o tom, či ani toto IŽP by sa nehodilo na nerizikové investovanie.
Ja mám zatiaľ portfolio zložené iba z priamych investícií do akcií.
Ak už investuješ priamo do akcií, prečo chceš na investovanie použiť sprostredkovateľa? Naviac budeš v tomto produkte platiť ešte naviac poistenie, ktoré zdá sa nepotrebuješ. Existuje množstvo iných investičných príležitostí, ktoré v sebe nesú istú garanciu, keď už ťa táto vec zaujala. Poobzeraj sa napr. po investičných certifikátoch, či by nespĺňali Tvoje kritériá.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
johndee
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 13 08, 2007 9:32 am

Re: Investičné životné poistenie

Príspevok od používateľa johndee »

Bebe napísal:Poobzeraj sa napr. po investičných certifikátoch, či by nespĺňali Tvoje kritériá.
Kde je možné kúpiť certifikáty?? Okrem tu často spomínaných online brokerov? Pokiaľ viem, pre banku je človek "zaujímavý" až od 500.000 SKK.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičné životné poistenie

Príspevok od používateľa filip glasa »

Väčšina brokerov nie je len online. Môžeš uňho kúpiť certifikát aj osobne. Je to však drahšie ako online. Online sa podobá internet bankingu. Nájdeš si certifikát a elektronicky zadáš ponkyn na jeho kúpu. Vidíš tam zrealizované obchody, prevody atď. Z bánk je táto možnosť v Privat Banke.
johndee
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 13 08, 2007 9:32 am

Re: Investičné životné poistenie

Príspevok od používateľa johndee »

filip glasa napísal:Z bánk je táto možnosť v Privat Banke.
ahoj Filip,

bol som asi tak pred 2 týždňami v Privatbanke v KE u pána Urbančíka. On mi povedal, že to sú nadštandardné operácie, t.zn. cca. 2 mil. Vravel som mu, že na internete je uvedené už od 5.000 EUR/USD... Ponúkol mi nadlimitný vklad od cca. 750.000 SKK.

Chcel som z fondov prejsť na nejaký bonus certifikát, aby som zmiernil prípadný pokles fondov. A tiež kvôli nižším nákladom oproti fondom. V UniCredito mi síce dá jeden týpek zľavu na fondy cca. 40%, ale aj tak ma certifikáty zaujali, hlavne bonus a diskont. Som z východu a dostať sa k inej možnosti investovania ako sú fondy, alebo OVB, MBI (poistky) tu fyzicky nie je.

Kamarát pracujúci v investičnej banke vo Frankfurte mi odporučil na certifikáty commerzbank.de. To je ale už do iného fóra. Ak máš bližšie info o službách commerzbankg.de alebo iných (E-Trade), môžeš mi prosím napísať na johndee@web.de. Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičné životné poistenie

Príspevok od používateľa filip glasa »

Všetko je tu už popísané v téme investičné certifikáty a brokeri. Ak sa chceš vyhnúť online aplikáciám brokerov, ale tým aj zaplatíš veľa na poplatkoch, skús sa obrátiť na niekoho z MFC. Robia aj iné veci ako fondy, ale veľa o tom neviem.
Najlepšie ale je určite otvoriť úcet u brokera a investovať elektronicky (vzhľadom na poplatky).
Nansntani
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 05 09, 2022 9:17 am

Re: Investičné životné poistenie

Príspevok od používateľa Nansntani »

Určite to znie racionálne, ale nechcem premýšľať o tom, ako zomriem, presnejšie, chcem si udržať svoje zdravie, aby v starobe neboli žiadne problémy. Ale už mám problém, problémy so srdcom, aký druh lieku možno použiť na prevenciu?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15788
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Investičné životné poistenie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nansntani napísal: Po 26 09, 2022 3:40 pm .. Ale už mám problém, problémy so srdcom, aký druh lieku možno použiť na prevenciu?
N: po 15 rokoch si oživil vlákno :)

Zo srdcom nehazarduj. Už minule si sa sťažoval na bolesti:
Nansntani napísal: Po 05 09, 2022 9:22 am V poslednej dobe sa srdce začalo chvieť a niekedy bolieť, stáva sa to veľmi zriedka a myslím si, že je to v poriadku. Chcem sa len chrániť, aké lieky sa užívajú na prevenciu?
Chod ku svojej všeobecnej lekárke, nech ti vypíše lístok ku kardiológovi !

Kardiológ ťa vyšetrí a zistí, v čom je problém.

Srdce je najdôležitejší orgán. Môžeš zo dňa na deň odísť z tohto sveta, kľudne vo veku nad 30 rokov.
U nás je to najčastejšia príčina úmrtia (denne umrie na srdco-cievne poruchy 70 osôb )

Kludne nech ti kardiológ založí u seba kartu a ostaň pri ňom dlhodobo.
Bude mať pod kontrolou aj tvoj tlak krvi, čo je tichý zabiják aj ked máš zdravé srdce.

Držím palce !
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"