Myk - obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Fundamenty majú svoju váhu. Dlhodobo najväčšiu. Od nich sa odvíja psychológia hráčov, hlavne investorov a tá vie urobiť všetky tie veľké pohyby. Technickí hráči a automaty sa len pridávajú a parazitujú na všetkom. Keď trh trenduje, alebo nevie kde má ísť (ako je to teraz) tak predpokladám, že dominujú technickí hráči (trejderi a AOS)...ale keď sa menia fundamenty a ovplyvní to sentiment, tak najväčšie pohyby spôsobujú emócie stáda - a to sú investori a všetci čo sa nevyznajú (konajú emotívne). Najlepšie to vidno pri poklesoch, ktoré prerastú do paniky. Žiadne supporty, žiadne moving averages, nič z techniky vtedy nefunguje. Proste predáva sa hlava-nehlava.

Napr. Gladiš v poslednom liste akcionárom vysvetluje, že k poklesu trhov v januári nebol žiadny relevantný dôvod. A že sa to nedalo predvídať. Z jeho tónu cítim hrdinstvo...akoby chcel akcionárom povedať - vidíte, ja som sa nepokakal, my sme vo fonde nepredávali...Nebol dôvod. Totálna hlúposť. K poklesu trhov boli hned tri dôvody: fundamentálne, psychologické a technické. Nevyčítam mu, že v tých druhých dvoch sa nevyzná, ale je smiešne , že on veľký fundamentalista nepostrehol ako idú dole vodou fundamenty firiem...ako prudko sa znižovali očakávania trhu voči ziskom a tržbám v príslušných kvartáloch.
Tie čísla, spolu s poklesom ropy sa nedajú nazvať nijak inak ako recesia..medziročné poklesy až do 10% a aj bez sektoru energií to je nejakých -3%. Ja nevravím, že sa dalo vedieť kedy presne a ako hlboko padne trh, ale viselo to vo vzduchu, dalo sa to očakávať a pripraviť sa na to. Aj ja som o tom písal. Jednak v predpovediach na 2016 a v januári už to bolo jasné. Nikdy neostávam v trhu, ked začína taká lavína. To isté bolo v 2008. O tom, čo vtedy viselo vo vzduchu sme všetci vedeli a o zlom fundamentálnom stave bánk písali aj value investori ako Honzajs.. Len Ladis si nič nevšimol. :wink:

Trh sa teraz síce vrátil hore, ale fundamentálne stojí len na tom, že v druhej polovici roka bude rast tržieb a ziskov.
A teraz z týchto (slabých ) zverejnení a vyhliadok vzídu nové čísla a nové odhady, či expanzia bude alebo nie.
Gladiš zrejme tieto veci nesleduje...sleduje len makrá a tie svoje firmy...veľká chyba! Každý portfólio manažér a zvlášt tí, čo majú možnosť robiť aktívnu správu musia všetky tieto aspekty ovládať. Mali by žiť s trhom a ako prví sa vyhnúť veľkým poklesom. Alebo aspoň z časti vybrať zisky, hodiť sa do cashu, či nejak sa zahedžovať. A potom, keď to klesne, tak môžu nakúpiť lacno a robiť hrdinov...

P.S. Už teraz upozorňujem, že vo vzduchu visí ďalší pád k 1800. Udeje sa pravdepodobne v lete. Pozorne treba sledovať fundamenty amerických firiem, ekonomiku Číny a Japonska..ale takisto Európu, kde môže byť psychologickým katalyzátorom pre paniku napr. Brexit. Nič nie je na 100%, ale visí to vo vzduchu... :roll:
FA, PA a TA to ukazuje a nie nadarmo sa vraví, že pripraveným šťastie praje :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Nálada na ropě je silně bullish, Juggler je bullish, já jsem bearish, tak jsem se raději více zahloubal do fundamentů ropy, abych jen nepřebíral názory analytiků, které kde náhodou přečtu, jak jsem to dělal dosud.

Poslední report EIA (US Energy Information Administration) je z 12.4.2016 dává následující odhady:
Světová produkce 2015 average 95,76 milionů barelů denně
Světová poptávka 2015 average 93,70 m bd
Převis nabídky 2,06 milionů barelů denně

Zásoby OECD 2015 vzrostly o 526000 barelů, což je 1440 barelů denně. To, znamená, že část poptávky byla navíc tažená budováním zásob. Kolik přesně těžko říct, protože to jsou jen oficiální zásoby OECD, nejsou v tom čína a zbytek světa a nejsou v tom komerční zásoby firem, které si pronajaly tankery a naplnili je po okraj (údajně v NOV15 bylo v tankerech uskladněno 100 milionů barelů). Takže čísla o zásobách mají vypovídací hodnotu jen za předpokladu, že zbytek zásob ve světě se chová stejně jako státní rezervy USA. To ale nikdo neví, protože čísla nejsou.

Od reportu EIA se událo:
- nedohoda OPEC na snížení produkce, protože Irán odmítl se připojit a avizuje, že chce dodávat víc, aby se dostal na úrověň před sankcemi
- Irán před sankcemi těžil 4,1 milionu barelů denně, teď je na 3,3 milionu. Jak velký prostor ještě má a jak rychle ho je schopen zprovoznit nevím
- Kuvajťané 3 dny stávkovali
- produkce USA od JAN 2016 spadla z maxima 9,235 mil. barelů na 8,938 minulý týden, to je pokles o 297 tis. barelů denně
- klesá počet otevřených vrtů, docela dramaticky, ale stávající vrty se vytěžují víc a víc a proto US produkce skoro neklesá. Ano, časem se stávající vrty vyčerpají. Trh věří, že pokles o 300 tisíc barelů denně znamená, že už se to zlomilo a produkce bude strmě padat
- US zásoby ropy mírně vzrostly, US zásoby benzínu mírně vzrostly, pokles utilizace rafinérií z 90% na 89,5% (ve 2015 byla 91,2%)
- v USA se blíží motoristická sezóna, v Perském zálivu se blíží léto a stím zvýšená spotřeba na klimatizace, o kolik vzroste nevím
- cena futures nám vzrostla z 38 na 45,5

Shrnutí: Stále máme deficit poptávky cca 2 mil barelů, v USA klesa produkce o 300 tisíc a asi bude klesat dál a rychleji, na moři bylo uskladněno 100 milonů barelů ropy, zásoby rostou, přijde léto a vyšší spotřeba.

Závěr:
TA neumím, věřím Jugglerovi, že ukazuje silně long. Nálada na trhu je silně long, protože trh ignoruje špatné zprávy a cena roste. Fundamentální obrat na růst ceny na 80USD zatím ale moc nevidím.

Nicméně je třeba říci, že odhadovat fundamenty ropy je věštění z křišťálové koule. Data o spotřebě prakticky nejsou, jsou jen roční odhady a čísla o zásobách v OECD, což je řekněme sotva polovina světa. Data o nabídce jsou taky odhady, protože tomu co reportuje OPEC, Irán a Rusko těžko věřit. Nedostatek dat je vlastně taky příčina, proč trh ropy reaguje výkyvem na každou sebemenší zprávu.

Co budu obchodovat:
Jsem stále bearish, ale uvědomuji si, že jdu proti silnému býkovi. nebudu tedy shortovat s velkým riskem a zkusím minimalizovat risk.
Další report AIA je 10.5. 2016. To by mohlo znamenat větší pohyb.
V hledáčku mám proto nákup MAY PUT opce 10 za 0,07 nebo striku 10,5 za 0,15
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal: Další report AIA je 10.5. 2016. To by mohlo znamenat větší pohyb.
V hledáčku mám proto nákup MAY PUT opce 10 za 0,07 nebo striku 10,5 za 0,15
Tak hlavně že jsem si to zanalyzoval.

Včera to otevřelo gapem, měl jsem příkaz na nákup opcí USO 10 put za 0,08, ale už jsem je nekoupil cena popolezla. Dnes je 0,14. Nicméně se mi ujasnilo, že lepší by kvůli poplatkům byl spíš strike 10,5 a koupit poloviční počet opcí. Risk/zisk stejný, poplatky poloviční (platí se za kontrakt). Včera šel koupit za 0,18, dnes 0,3.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Tilbur »

Sentiment na ropnych futures sa za posledny tyzden zmenil. Kazdy rast je vypredavany. Doposial bola vacsina poklesov kupena.

Mozno by sa oplatilo aj nejake call opcie na USO vypisat.
Prílohy
USO 1hod.jpg
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

tilbur napísal:Sentiment na ropnych futures sa za posledny tyzden zmenil. Kazdy rast je vypredavany. Doposial bola vacsina poklesov kupena.

Mozno by sa oplatilo aj nejake call opcie na USO vypisat.
Díky za graf.

Výpis call opce by měl výhodu v tom, že je to hra i na stagnaci. K tomu nahrává contango efekt, který v případě USO brzdí nárůsty, takže hra na pokles nebo stagnaci má asi slušnou pravděpodobnost.
ALE
Vypisovat opce se vyplatí, když je vysoká IV a jsou drahé.
IV opcí na USO je momentálně nízká. V únoru, když to padalo pod 9 jsem vypisoval PUT ATM opce za 0,8, teď je ATM opce za cca 0,5. Stejně je to na call straně. Plus se mi pocitově nelíbí být shart bez limitu rizika, zvlášť na ropě, kde pokles je dlouhodobá záležitost, ale na long stranu stačí jakákoliv negativní prkotina (jako např. v kuwaitu možná jednou začnou stávkovat) a ropa umí vystřelit vzhůru.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Tilbur »

Hmm, alebo poziar v Kanade.. :- )

http://www.investing.com/news/commoditi ... ces-400100" onclick="window.open(this.href);return false;
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

buy 4x Put USO May20 10.5p za 0.18
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Tilbur »

http://www.zerohedge.com/news/2016-05-0 ... -heres-why" onclick="window.open(this.href);return false;
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peknú prču si robia z Goldmanov :lol: :

..If this was Goldman, we would say sell everything and buy WTI on 3x margin. With BofA, however, we are less sure - this may even be a correct recommendation...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Může mě tešit, že jsem tipoval správně, ale zobchodovat to neumím.

Ten můj trend se posunul prakticky do gamble, že ve středu EIA report bude bearish a přijde větší pohyb. Jestli nepřijde, tak se opce rozpadnou je to loss 100%.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Sell 1x SEDG Jun PUT 17,5 za 0,85 - naked put

Jugglerův tip na long, díky Jugglere. Nezkoumal jsem to příliš, jen povrchně a takhle buď vydělám 85 USd nebo si to koupím za 16,65.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:buy 4x Put USO May20 10.5p za 0.18
Vyexpirovalo bezcenné. Už vím, proč je ropa tak těžký trh. Sebemenší zpráva hýbe dolů a nahoru, současný růst byl hodně hnaný krátkodobými výpadky (požár v kanadě, technické problémy v nigerii).

Jsem stále bearish, protože stále trvá velký převis nabídky (Irán nechce jakkoliv omezit těžbu) a počet vrtů v USA se ustálil - při současných cenách jsou zase životaschopné.

Otázka je, jak to zobchodovat, zatím rozmýšlím.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:Sell 1x SEDG Jun PUT 17,5 za 0,85 - naked put

Jugglerův tip na long, díky Jugglere. Nezkoumal jsem to příliš, jen povrchně a takhle buď vydělám 85 USd nebo si to koupím za 16,65.
Uzavřeno za 0,15. SEDG vyšplhalo na 21.40. Z potenciálního zisku 85 je 70 doma a nemá kvůli 15 USd dál čekat a riskovat, že se to otočí. JUGGLER už to nesleduje, ale ten jeho tip krásně vyšel 18.50 ->21.40 za 15 dní.
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa futurer »

Peter Em napísal:Myk: Na nejaký fundamentálny dôvod sa ti dnešný "trh" vykašle. Na súčasnom akciovom "trhu" (a nielen akciovom, ale napr. aj komoditnom) dnes fičia sviečky, čiary, trojuholníky a ďalšie technické somariny.

Zachvíľu to bude aj pri akciách, či komoditách ako na forexe. Ani boh nevie, ktorým smerom to vystrelí. Môžu byť fundamenty na pokles - hoši si naťahali čiary na rast, tak to bude rásť. Lebo "trh :)
Nektere myslenky by se mely vytesat na prvni stranu tohoto webu - aby to bylo jasne vsem !! A na veky.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Nevím, svíčky nejsou moje silná stránka.

Já si z toho vzal jiné poučení - ropa je silně volatilní trh, který trpí nedostatkem dat. Data jsou fakticky jen o nabídce a to ještě značně děravá, nejvíc dat je samozřejmě z USA, pak z OECD, ale data o produkci arabských států, ruska a Venezuely jsou značně zamlžená. O poptávce nejsou prakticky žádná data, poptávková strana se odhaduje podle změny stavu zásob v USA. Je to paradoxní, protože se celosvětová poptávka odhaduje na základě trhu, který tvoří cca 15% celosvětové spotřeby, ale lepší data prostě nejsou. Proto ropa silně (často až přehnaně) reaguje na jakoukoliv zprávu o výpadku produkce. O poptávce trh nic neví, ale ví, že někde vypadlo 200 tisíc bpd. Také každá zpráva o počtu uzavřených vrtů v USA žene cenu nahoru, protože uzavření vrtu znamená trvalý pokles nabídky. Stejně tak trh dramaticky reaguje na pokles stavu zásob, "snížily se o x set tisíc barelů ropy, asi končí převis nabídky nad poptávkou".

To, že to šlo proti mému odhadu způsobily asi hlavně požáry v Kanadě a výpadek tamní těžby. Nicméně disproporce mezi produkcí a spotřebou se odhadovala na 2 miliony barelů denně, Teď se bude čekat na to, jestli výpadky produkce pominou a objeví se údaje o tom, že OPEC zvýšil těžbu. Taky se bude čekat na to, až zase zásoby začnou růst, což bude signál, že těžaři v Kanadě zvýšili po požárech těžbu. Pak si myslím zase bude období tlaku na pokles ropy.

Jenže ropa se hraje lépe long než short, protože jakýkoliv výpadek produkce může kdykoliv pokles otočit do výrazného růstu.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

BUY UVXY 11.5 Call 17 JUN

Sázka na to, že se SPX během dvou příštích týdnů od 2100 odrazí a trochu poklesne a vzroste volatilita.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:BUY UVXY 11.5 Call 17 JUN

Sázka na to, že se SPX během dvou příštích týdnů od 2100 odrazí a trochu poklesne a vzroste volatilita.
Zapomněl jsem napsat, že bylo kupováno za 1,38 při UVXY 11.

Uzavřeno za 4,55, zisk 3,16. Začínal jsem letos v dubnu s účtem 11 400, tenhle obchod je +2,37%, ale byly ztráty na USO, nebudu to počítat kumulovaně, uvidíme, kam se dostanu na konci roku s hodnotou účtu.

Načasování nebylo nejlepší, první týden mi UVXY vyklesalo až na 9 a opce byla skoro bezcenná, ale nakonec sázka na nervozitu před Brexitem vyšla.
Naštěstí jsem neměl čas v pátek a včera se tradingu věnovat, jinak bych to asi prodal dřív a s menším ziskem. Koneckonců, než jsem tohle napsal, tak už by to šlo prodat za 500, ale nelituju, taky to mohlo být 300, nejdem daytrader, TA neumím, takže ten výstup prostě byla loterie.

Dnes jsem to raději uzavřel, expirace je ve čtvrtek, přece jen je to double short, takže by se to při korekci mohlo propadnout a expirovat bezcenné. Short pokračuji s PUTkou 200 SPy SEP, která se teď zase vrátila na nákupní cenu.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

BUY VXX 16 JUN24 CALL za 0,87

Zkusím ještě jednou vsadit na růst volatility před brexitem.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Myk napísal:BUY VXX 16 JUN24 CALL za 0,87
Včera som kúpil tie isté po 0,36. Dík. Bez teba by som nevedel, že existujú weekly options.
Som nadšený. Trhy sú v pluse, VIX pomaly na nule, ale futures VIXu rastú a tie opcie dnes +25 až +40%.

Ale mám aj JULY a SEP ITM a tie sú v strate. Dúfam, že sa ich do štvrtku zbavím v zisku. Do referenda by som už išiel iba z weekly OTM. Páčia sa mi. Limitovaná strata, realizovaná prakticky ihneď a na druhej strane potencia stoviek %. Kam sa hrabú stávkové kancelárie zo svojími kurzami... :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Máš o dost lepší nákup, mě timing moc nejde.

Na ty dlouhé VXX opce pozor, jednak se to rozpadá o 5% mměsíčně, takže v AUG expiraci budeš už o 15% níž. Zdá se to zanedbatelné a když přjde pohyb +30% nahoru, na první pohled by měl být podklad +15% . Ale i tady funguje ta matematika procent.

100 - 15% = 85

85 + 30% = 110,5 - je to v plusu jen 10% místo 15%.
A to za předpokladu, že VIX se nepohnul a jen se VXX rozpadal díky contangu. Pokud k tomu rozpadu VIX ještě klesne, tak už se pak při růstu o 50% nemusíš dostat ani strike tvojí opce.


VXX a UVXY je stroj na peníze, ale na short stranu. Na long opravdu jen krátkodobě a výjimečně.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jasné. :) Stroj na peníze, ktorý ja budem využívať opačne ako väčšina trejderov. Ked čakám turbulencie v horizonte 1-2-3 mesiacov, tak mi rozpad contanga nevadí. Keď hrajem na víkend, tak najbližšia expirácia - weekly. Pravý stroj na peníze príde po turbulenciách, keď príde čas na timing putiek pri vrcholoch. Ja neznášam niečo držať a spoliehať na rozpad contanga. Milujem prudké pohyby, rýchle zisky a momentum.

Dík za výmenu informácii. Ty a Tilbur ste mi v mojom researchi a tradingu ETF veľmi pomohli. Tilbur ma naučil sledovať NAV a identifikovať, kedy sa etf odchýli od vnútornej hodnoty. Zachránil ma od velkej straty, ked sa tak stalo asi pred 4 rokmi. Našťastie bolo etf odchýlené v môj prospech. Ale potom prišiel návrat k vnútornej hodnote na ktorom sa dalo neskutočne zarobiť. A tak ma Tilbur naučil niečomu novému, kedy sa štatistická výhoda nakláňa v prospech trejdera. Či už sú to arbitrážne obchody medzi dvoma ETF s rovnakým podkladom, alebo cez single trejd na návrat ceny k vnútornej hodnote.

Dík :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Chris »

Sry za OT: @Juggler: nemal link na to vlakno z pred 4 rokov ?
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Tilbur »

Tu je ten obchod. http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... start=1360" onclick="window.open(this.href);return false;
Som si to vtedy studoval a prisiel na to, ze vlastne TVIX a UVXY su totozne a mali by sa spravat rovnako, co sa zjavne uz dlhsiu dobu nedialo. Poslal som Jugglerovi len dva riadky s odkazmi a vysvetlenim, preco moze TVIX zhucat. Cez vikend si to tusim nastudoval a hned na to to padlo. Mne sa velmi pacilo, ze Juggler dokazal rychlo rozpoznat hroziace nebezpecenstvo i napriek kratkej sprave od niekoho, o kom nikdy predtym nepocul.

Inak, ked sa mozem vyjadrit k Mykovi, pacia sa mi jeho prispevky. uvazuje hlavou a snazi sa vela veci pochopit a vysvetlit. Preto su jeho prispevky pre mna uzitocne a zaujimave.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík za linku. Dobré čítanie. Budem si musieť raz skopírovať všetky príspevky čo stoja za niečo. Dá sa z toho učiť. Opakovanie je matka múdrosti. Vtedy som to zhrnul:
JUGGLER napísal:ZVLÁŠTNY PRÍSPEVOK

ŠŤASTIE V NEŠŤASTÍ, alebo AKO SOM SA VYHOL OBROVSKEJ STRATE.

V prvom rade ďakujem anjelom strážnym ako Radvan, Tradermiso a Tilbur, ktorí
sa ozvali tu i cez súkromné správy. Ďakujem, že vyjadrili svoje postrehy a že ma upozornili, že TVIX sa začína chovať abnormálne.

ČO SA VLASTNE STALO?

Vysvetlím to po svojom, resp. ako som to ja pochopil.

Každá etf má svoju vnútornú hodnotu, alebo ináč povedané NAV ( Net Asset Value).
Je to skutočná hodnota komponentov z ktorých sa skladá. U pákových etf sú to futures a nejaké pákové inštrumenty. Tvorca takého etf potom vydáva stále nové a nové akcie, aby uspokojil dopyt trhu a udržal cenu pri vnútornej hodnote.
Tu sa stalo to, že eminent Credit Suisse dočasne pozastavil vydávanie nových akcií. Urobil to preto, lebo fond daného etf ( presne ide o etn ) dosiahol určitú hranicu, napríklad 500 mil. USD ( neviem presne kolko). Keďže ETN na rozdiel od ETF má zo strany eminenta nejaké dlhové záväzky, fond sa zastavil na určitom limite, zatiaľ čo záujem o neho rástol.
A tak noví kupujúci dvíhali cenu a arbitrážni trejderi zrejme nemali dostatok akcií na shortovanie, alebo jednoducho vyčkávali. Mohlo sa stať aj to, že časť arbitrážnikov sa jednoducho rozhodla vystúpiť, lebo premium narastalo z 10% na 30 a potom na 50% a viac a to im robilo stratu a nakoniec vznikol short covering. Nikto nevie presne čo sa dialo, ale ako sme to rozoberali už predtým, u etf sa to stáva. Živým príkladom je etf GAZ, ktorá sa teraz trejduje nadhodnotená o 100%. Arbitrážni trejderi potom hrajú podobný nástroj na long a nadhodnotené etf na short a výsledok je, že ich zisk by mala byť tá nadhodnotenosť, čiže prirážka, premium. Ak ide o podhodnotenosť, hovoríme o zľave, alebo discounte.
Skrátka, čokolvek sa udialo, TVIX sa prestal správať tak ako by sa mal. Jeho vnútorná hodnota začala klesať a cena relatívne stúpať. V porovnaní s rovnakým nástrojom UVXY to vyzeralo tak, že UVXY v jeden deň skončil -10% a TVIX +1%. Čiže nástroj ktorý má robiť daily 2x VIX sa správal úplne opačne. Ja som sledoval len TVIX, vývoj ceny bol O.K. a tak som bol spokojný. Myslel som, že keď je na dlhodobom minime, tak už veľmi nemôže klesnúť. Na roztvárajúce nožnice ma upozornil Tilbur. Cena TVIXu bola 15, ale vnútorná hodnota už len 8. Takže moje obrovské šťastie je v tom, že TVIX by za normálnych okolností padol ku 8. A keďže som ho začal nakupovať nad 16, tak moja strata mohla byť až -50% !!!. A ja som nemal ani mentálnu stopku, keďže som myslel, že musí ísť podla VIX.
Háčik je v tom, že TVIX neide podla indexu VIX, ale podla futures VIX.
A futures sú teraz poriadne vzdialené od indexu. Index je 15, ale futures APR sú 18, MAY 21...SEP dokonca 26. Takže čas silne hrá proti volatilite a keďže index VIX sa drží dole, tak mesačné kontrakty musia klesať k svojmu podkladu. A to sa práve dialo v poslednom čase, takže UVXY za posledných 5 dní klesol o 40%, zatial čo TVIX sa držal.
Keď mi Tilbur poslal správu a ja som zistil o čo ide, poriadne som znervóznel. Doslova som odvtedy nemal pokoj, nemohol ani spať. Horúčkovito som uvažoval a študoval.
Ale v ten deň zavrel TVIX na -5% a UVXY -10%, takže mi bolo jasné, že to funguje zatiaľ v môj prospech. Rozhodol som sa držať a vyčkávaťť na okamih, keď sa misky váh začnú posúvať v neprospech TVIX. To sa začalo diať dnes v preopen, keď UVXY naznačovalo zisky až 10%, ale na TVIXe sa hromadili obrovské asky už pri +3%. Preto som sa ho zbavil a prešiel do UVXY. Následne sa TVIX zosypal o -30%.
Keby som to bol vedel, mohol som to otočiť na pokles. Ale taký pokles som netušil, lebo som pozeral GAZ a tam som také velké výkyvy nevidel. V podstate som to mohol skúsiť na arbitráž: long UVXY a short TVIX naraz. Potencia zisku by bola 40% za jeden deň ( +10% na UVXX a 30% na TVIX ).
Po jedenástich rokoch na burze musím konštatovať, že sa stále učím !
Na záver chcem povedať, že na pákové etf si treba dávať pozor. A myslím, že aj na nepákové. Podľa toho, z čoho sa skladajú.
U každého etf sa denne 4x za minútu zobrazuje jeho vnútorná hodnota ( Intristic Indicative value, alebo NAV = net asset value ). Každý si môže odkontrolovať, či sa cena nezačína vychylovať od vnútornej hodnoty, ktorú by mala kopírovať. Investorov varujem, že len vybrané etf sú vhodné na dlhodobé držanie. Napríklad SPY je ideálne, lebo obsahuje skutočné komponety indexu ( živé akcie ), pripisuje dividendy a náklady sú minimálne: len 0,09%
Ale všimnite si taký VXX ( náklady 0,89%) a u TVIX sú náklady dvojnásobné. Prirátajte si k tomu kontango (ak je VIX pod 30), tak náklady môžu stúpnuť až do 10% mesačne!
Takže také etf môžu ísť až ku nule! Aj idú. Ale len teoreticky. Lebo keď sú príliš lacné, tak sa urobí reverse split. Takže etf z nákladami a kontangom nesmieme držať príliš dlho!
Teraz tu dám linku, kde si môžete tú vnútornú hodnotu odsledovať. Mám ju od Tilbura, sám som nevedel, že niečo také existuje. Stačí v nej meniť tickery a odklikávať rôzne grafy a môžete si zistiť všetko o danom etf. Vďaka Tilbur!
Tu je linka: http://etfs.morningstar.com/quote?t=TVIX" onclick="window.open(this.href);return false;
A na záver pripájam obrázok z ktorého môžete vidieť ako sa cena u TVIX začala pred mesiacom oddelovať od vnútornej hodnoty (NAV ). A všimnite si ako sa dnes náhle ku nej priblížila. Na takéto momenty sa dá špecializovať. Ja – špecialista na akcie a momentum trading budem o tom uvažovať.
P.S. Teraz po rokoch pozerám , že som ten rok aj tak skončil v zisku +11,4%. Ale ten marec bol strašný mesiac: -22,8%
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trhy na nule, ale VIX zrazu vyskočil +8%. Strach narastá. Tie weekly júnové, ktorých mám zo 30 sú už viac ako +100%.
Tak babo raď, čo s tým... Každých 10 opcií má teraz hodnotu +730 USD a tá sa razom rozplynie, ked Brexit nevyjde..
Júlové mám už tiež v zisku, ale sept. ešte nie. O tie sa najviac bojím, lebo sú hlboko ITM. Na druhej strane, expirácia až v septembri...

Niežeby som to chcel priamo risknúť do referenda, ale emócie už zo mnou lomcujú. Hlas rozumu vraví, nevyberaj, počkaj do zajtra. Zajtra by trebalo vydržať celý deň...strach asi bude kulminovať, ked všetky média budú preberať len Brexit... :wink:
Prílohy
VIX today.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Sranda. VIX +9%, ale futky JUL a AUG sú už v backwardation. AUG dokonca iba +1,5%. Páči sa mi ten trh volatility. Má svoj vlastný život. :) Ako jojo na gumičke... :wink: A trhy stále na nule...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

JUGGLER napísal:Sranda. VIX +9%, ale futky JUL a AUG sú už v backwardation. AUG dokonca iba +1,5%. Páči sa mi ten trh volatility. Má svoj vlastný život. :) Ako jojo na gumičke... :wink: A trhy stále na nule...
To backwardation není na VIXu nic neobvyklého. Zkopíruji sem jeden příspěvek z jiného fóra, kde jeden trader spreadů byl nadšený z toho, že spred na VIXu udělal velký pohyb:

Pointa je v tom, že na VIXu na rozdíl od futures není možná fyzická dodávka nebo kontrakt uzavřený přímo s producentem. Futures kontrakty jsou silně korelované a ta korelace je udržovaná tím, že vždycky jde komoditu koupit a někde skladovat a počkat do dalšího měsíce, nebo tím, že producent ví, že vyrobí i za měsíc nebo za dva a potřebuje si fixovat cenu. VIX koupit ani skladovat nelze, takže proto se může korelace mezi futures v jednotlivých měsících oslabit. za normálních okolností je i na VIXu stabilní contango. Pokud ale VIX vystřelí nahoru, vystřelí nejbližší kontraktní měsíc, ale u druhého už to nemusí platit. Všichni vědí, že VIX je mean reverting a že na extrémních hondotách se neudrží dlouho. Proto druhý a další měsíc nikdy nevystřelí tak vysoko, jako ten první a z contanga rázem vznikne backwardation.

...
Tady zjevně trh nedává moc šance na to, že by brexit prošel. Nervozita roste jen na prvním měsíci a další měsíce počítají s tím, že pak už bude VIX zase padat k normálu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hej. Teraz ani najbližší kontrakt nerástol. VIX zavrel takmer +15% a najbližší dal iba +4%. Trh jasne očakáva uvolnenie strachu po Brexite. Pred 10 dňami v pondelok dal VIX +20%, ale najbližšie futures pekne korelovali i keď bolo velké contango. Trh upadol do paniky a počítal, že Brexit bude mať následky v dlhšom horizonte. Spôsobili to štatistiky, ktoré sa naklonili v prospech Brexitu. Paniku sprevádzal aj výpredaj akcií. Teraz nie. Teraz išli akcie hore posledné dni.

Trh má teraz strach, ale veľkí hráči nakupujú na výber zisku po referende. A počítajú, že bude ,,relief rally,, a silné uvolnenie napätia. Rátajú, že ,,stroj na peníze,, sa dá do pohybu.

Nechcem predikovať, ale tipnem si, že trh sa v tomto bude mýliť. Veľkí hráči sú zjavne až príliš optimistickí. City i bookmakeri podceňujú presvedčenie národa. Pripomínajú mi Fica pred župnými voľbami v SR, keď v jednom kraji kandidoval totálny outsider Kotleba. Fico vtedy vyhlásil, že Kotlebu by porazilo i vrece zemiakov. A aký šok potom Slovensko zažilo, keď ten totálny outsider vyhral. Dodnes je župan. Sila revolty a rebelantsva môže byť obrovská.

Tipujem, že nezáleží, či referendum skončí Brexitom, alebo nie, trh sa nakoniec aj tak prepadne. Keď to nezačne teraz, tak to príde v lete, ale podľa mňa to príde. Ak zajtra vyberiem zisky s opcií, tak mi bude jedno ako to skončí...aj tak sa budem snažiť na tom zarobiť. A úplne opačne ako trh. V prípade relief rally budem znova nakupovať opcie na VIX. A pri ES budem znova striehnúť na bod zvratu - na hru na pokles. Paradoxne - možno najmenšiu šancu zarobiť mi dá scénar, že Brexit bude. Vtedy trh gapne dole a bude ťažko naskočiť do shortu. Takisto volatilita bude maximálna hneď na začiatku a bude ťažko určiť ako sa bude vyvíjať ďalej.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

BUY 2xVXX 16C JUN24 za 0,35/k.

Opravdu jsem nečekal, že v den referenda se volatilita propadne (a nečekal to ani JUGGLER, když se rozhodl včera si ponechat opce až do dneška). Risk reward je jasně na straně sázky na brexit, pravděpodobnost 50:50, tak proč si nevsadit?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Máš pravdu. Nečakal som to. Včera vyšli výsledky 4 prieskumov..3 z nich 1:1, ale posledný o niečo lepšie. A trhy už po polnoci otvárali + 10 bodov. A teraz je VIX -15%...úplne opačná situácia ako včera. Našťastie VXX len -5% no aj tak krvácam. Včera som mal nastavený výber polovice ziskov, ale otočilo sa to tesne pod. Dnes verím, že v závere dňa volatilita stúpne a zbavím sa aspoň polovice opcií. Niečo risknem do zajtra, nie som až tak zaexponovaný, strata je jasne limitovaná.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: P.S. Teraz po rokoch pozerám , že som ten rok aj tak skončil v zisku +11,4%. Ale ten marec bol strašný mesiac: -22,8%
"Ty vole" Juggler, to kde si az padol v tom marci 2012? Sak si to zatvaral na 3x7.2%, ale bol si aj na 3x45% s tym obchodom na UVXY. Sak ty fakt potrebujes nad sebou pri tradingu derivatov "riskaca". :?
JUGGLER napísal:
UVXY out 17,57 ( 3 x -7,2% )

- lepšie ako 3 x -45%
- odteraz ho daytrejdujem pri zníženej pozícii ( 1x )
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:
"Ty vole" Juggler, to kde si az padol v tom marci 2012? Sak si to zatvaral na 3x7.2%, ale bol si aj na 3x45% s tym obchodom na UVXY. Sak ty fakt potrebujes nad sebou pri tradingu derivatov "riskaca". :?
Nie. Zatváral som 3 x -7,2% a bol som šťastný, že nie 3 x -45% :wink:

A okrem toho tam bola celá séria iných strát..veď to tam je ..všetko pekne real-time:
JUGGLER napísal:ES MAR cover 1397,50 ( -95b )
JUGGLER napísal:VIX mar out 16,45 ( -71 tickov )
JUGGLER napísal:ARO cover 20,35 ( -7,9% )
JUGGLER napísal:QG apr out 2,36 ( 3 x -12%
JUGGLER napísal:VIX apr out 16,70 ( -80 tickov )
Boli to turbulencie, ale DD -22% za mesiac nie je až taká tragédia oproti tomu, že mnoho trejderov zahučalo úplne a museli začať odznova. Dobehol som to rýchlo. V kontexte tých tisícov % čo som urobil v kariére je to len nepríjemná spomienka. A na grafe mojej dlhodobej performance to vôbec nevidno :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Nie. Zatváral som 3 x -7,2% a bol som šťastný, že nie 3 x -45% :wink:
Ved hej, ale priebezne si bol v danej pozicii na -45%, aj ked si ju neuzavrel. Takze priebezny intra-mesacny drawdown bol podstatne horsi ako tych 22%.V tych 22% je zaratana strata len 3x7.2%.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Chlapi, debata je v pohodě, ale ve špatném vlákně. Až si dám zase pauzu a po pěti letech se sem vrátím, tak budu mít problém najít svoje obchody. :wink:
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:BUY 2xVXX 16C JUN24 za 0,35/k.

Opravdu jsem nečekal, že v den referenda se volatilita propadne (a nečekal to ani JUGGLER, když se rozhodl včera si ponechat opce až do dneška). Risk reward je jasně na straně sázky na brexit, pravděpodobnost 50:50, tak proč si nevsadit?
BUY 1xVXX 16C JUN24 za 0,25.
Ještě jsem zapomněl napsat, že jsem přikoupil ještě jednu opci za 0,25. Uvidíme, jestli to gapne dostatečně, jestli se to už od striku 16 nevzdálilo moc. Může se stát, že i když jsem tipnul směr správně, tak pohyb nebude dostatečný a prodělám. Bohužel to že VIX bude propadat až do samého konce jsem fakt nečekal.

K výsledku Brexitu - vůbec mě netěší že jsem si správně tipnul a na těchhle opcích vydělám pár desítek dolarů (když to vyjde), protože na investicích v realitách můžu tratit statisíce Eur :(
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Chris »

statisice eur ? To mas prenajimas nejaku stvrt v Londyne ? :)))
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Ne, ale mám dost zainvestováno např. v zemědělské půdě. Odchodem GB bude v unijním rozpočtu chybět 7mld. Eur ročně (netto příspěvek GB). Někde je budou muset škrtnout, pokud to bude v zemědělských dotacích, čeká mě pokles ceny pozemků nebo minimálně ne takový růst, na jaký jsem spekuloval.

Rezidenční a komerční nemovitosti nemají tak jasnou souvislost, ale i tam se může projevit nejistota a může přibrzdit ten růst cen, který v některých regionech, kde mám zainvestováno sotva nastartoval letos.

Prostě úplně stačí, že hrozí že se otočí investiční sentiment a reality začnou stagnovat.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Sell 1xVXX 16c za 0,4
Sell 3xVXX 16c za 0,85 Teď.
Zisk a zhodnocení obchodu později.

Kupoval jsem za 2x0,35, 1x 0,87, 1x0,25 = 1,82

Prodáno za 1x0,4 + 3x0,85 = 2,95, zisk po odečtení fees bude cca 100 USD.

Samozřejmě open jsem prošvihl, přišel jsem k tomu když value opcí byla 0,3 vypadalo to na totální ztrátu. Takže teď jsem to se štěstím prodal za 0,85. VXX je 16,67, vnitřní hodnota je 0,67 a do expirace jsou 3 hodiny, nebudu riskovat, že se to zase otočí.

Juglerovi na ten lock zisku odpovím později.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Ještě v kvyhodnocení posledního obchodu:

Úvaha byla správná, risk reward byl jednoznačně na straně brexitu, proto bylo správné vsadit jen na stranu volatilita up. Straddle neměl smysl kvůli nízkému potenciálu volatility down. Takže potud správně.
Co nevyšlo, byl timing. Zpětně vyhodnoceno si ale myslím, že to nebylo v mých schopnostech vstoupit lépe. To že trhy do poslední chvíle budou v klidu se nedalo prostě předpokládat a odkládáním vstupu by hrozilo promeškání příležitosti.

Co ale šlo udělat rozhodně lépe, byl scalling pozice. Postupné dokupování mě zachránilo - úplně první opce skončila ve ztrátě, v zisku byly až opce dokoupené později za levnější ceny. Nebyl v tom ale žádný plán, dokupy byly jak mě to napadlo.

Dále je otázka, jestli bylo správné vsadit na opci, která expiruje den po té. Jelikož po úvodním šoku byla korekce (asi zásah CB?), reálně hrozilo, že ač vsazeno správně, obchod mohl skončit ve ztrátě. Opce expirující o týden dál by poskytly větší luxus v klidu počkat, až korekce odezní.

Také byla možnost locknutí zisku už v preopen, kdy byl strach největší, pomocí shortu podkladu VXX. To mě vůbec nenapadlo, napadlo to až Jugglera ex post. To naopak funguje hlavně u opcí, které už nemají moc času do expirace a nemají časové hodnoty.

Takže pro příště -
jelikož nákup long opcí je mnohem citlivější na timing vstupu než vypisování (u vypsané opce nevadí malé pohyby proti směru, stačí, když se podklad nehýbe moc a opci se rychle rozpadá časová hodnota), tak to chce mít lépe rozmyšleno jak pozici navyšovat, když se podklad bude ještě nějakou dobu pohybovat proti. Možná zvážit i dvě různé expirace, aby byla nějaká možnost postupného výstupu.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

SELL TSLA AUG19 240 Call za 4,05

Výpis call opce 240. TESLA překvapila negativním čtvrtletím, je letní sezóna, do příštího čtvrtletí by nemusela vyjít žádná překvapivě pozitivní zpráva, avizivaný nákup SOLARCity není nijak pozitivní krok.
Takže prostě sázím na to, že přes léto nepůjde TESLA přes 240.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"