Myk - obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Tak jsem vlezl v pátek do obchodu HS - sell MAY naked put 17,5 za 0,55.

Vypadlo to na mě ze screeningu, podle mě to má dobré ukazatele: P/E 6,8, Debt/eq 0,18, zveřejnili mírný růst zisku....

Ale vzhledem k tomu, že to tak rychle padá, tak jsem zjevně něco přehlédl.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:5.4. Tak jsem vlezl v pátek do obchodu HS - sell MAY naked put 17,5 za 0,55.

Vypadlo to na mě ze screeningu, podle mě to má dobré ukazatele: P/E 6,8, Debt/eq 0,18, zveřejnili mírný růst zisku....

Ale vzhledem k tomu, že to tak rychle padá, tak jsem zjevně něco přehlédl.
Roll pozice 17,5 put MAY -> JUN za kredit 0,55. Je nízká likvidita, plnění jsem dostal jen na půlku pozice.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:
Roll pozice 17,5 put MAY -> JUN za kredit 0,55. Je nízká likvidita, plnění jsem dostal jen na půlku pozice.
Rolling zbytku pozice za 0,55.

Aktuálně pozice vypadá takto:
HS JUN 17,5p, inkasované prémium 1,1, break-even point 16,4, aktuální cena stock 16,85.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

HS: Rolling celé pozice do JUL za 0,50.

Aktuálně pozice vypadá takto:
HS JUN 17,5p, inkasované prémium 1,6, break-even point 15,9, aktuální cena stock 17,2.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

13.7.
HS: Rolling celé pozice do AUG za 0,50.

Aktuálně pozice vypadá takto:
HS JUN 17,5p, inkasované prémium 2,1, break-even point 15,4, aktuální cena stock 16,9.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

HS: 7.8.2010 Uzavreno vykupem pozice za na GTC prikaz -0,1/kontrakt. Cena stock je na 19.
Sumarizace:
Celkove inkasovane a uhajene premium 150$/kontrakt
Maximalni risk (pri bankrote akcie) 1700$/ kontakt
Delka obchodu 4 mesice (5.4-7.8.)
Maximalni drowdown pozice byl 100$
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Rado »

Pekný obchod. Na základe čoho vyberáš podkladové aktívum? Ja som tiež zverejnil pár aktuálnych obchodov. Jeden účet vediem papierovo pre Jogobelu. http://valueakcie.xf.cz/diskuze Na čo sa aktuálne chystáš? Ja som skočil do EBAY. Fundament sa mi páči a aj prémia boli celkom zaujímavé.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Výpis naked put NOV UNG 6p za 0,36
Výpis naked put NOV AMED 20p za 0,86 - tohle je tak trochu gamble, probíhá vyšetřování nelegálních praktik v medicare. Spekuluji na to, že a) vyšetřování nedopadne do 14ti dnů b) případný postih je započítán v ceně a já mám ještě 18% rezervu. Gamble je to proto, že teoreticky mohou přijít o licenci na medicare. Jsou ale jedni z největších poskytovatelů medicare, takže jsem to risknul.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Myk ja neobchodujem opcie,nerozumiem im,iba si chcem vyjasnit.Tvoj obchod predpoklada, ze cena UNG v novembri bude pod 6?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Pokud bude cena při NOV expiraci nad 6, získal jsem 36$ a obchod končí.
Pokud bude lehce pod 6, budu opci rolovat do dalšího měsíce a získám další prémium navíc.
Pokud bude hluboko pod 6, tak dostanu stocks UNG. Za každou jednu opci dostanu 100 stock UNG a zaplatím 600, ale při výpisu jsem už dostal 36. V takovém případě tedy nakoupím stocks UNG za 5,64.

Jinak nemusím držet opce až do NOV expirace, pokud cena udělá pullback nad 6, mohu opce vykoupit za méně než 36 a rozdíl bude můj zisk.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:Po. 3.10.2010
Výpis naked put NOV AMED 20p za 0,86 - tohle je tak trochu gamble, probíhá vyšetřování nelegálních praktik v medicare. Spekuluji na to, že a) vyšetřování nedopadne do 14ti dnů b) případný postih je započítán v ceně a já mám ještě 18% rezervu. Gamble je to proto, že teoreticky mohou přijít o licenci na medicare. Jsou ale jedni z největších poskytovatelů medicare, takže jsem to risknul.
Uzavřeno výkupem za 0,39. Spekulace na přestřelení poklesu po reportu o vyšetřování vyšla, z možného maximálního zisku 0,86 se díky korekci po necelém týdnu podařilo zrealizovat víc než 50%, tak nechci kvůli zbývajícím 45% potenciálního zisku riskovat, že nakonec dostanou mastnou pokutu nebo ztratí licenci.
Celkový zisk 46$ na jeden kontrakt se započtením commisions.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:4.10. Výpis naked put NOV UNG 6p za 0,36
Uzavírám pozici za 0,26, tedy malý zisk 10$ na kontrakt mínus poplatky.

Psal jsem, že při ceně lehce pod 6 budu rolovat, ale rolování dávalo jen 0,10, takže beru svých 0,1 a nebudu riskovat kvůli 10ti dolarům další setrvání v pozici.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Po menší přestávce jsem otevřel nový obchod:

LLEN - výpis FEB naked put 7,5 za premium 0,8 (tj. dostavam diskont 80$ a když bude akcie dále padat, nakoupí jí za 6,70, když se zotaví, 80$ je mojich),

Čínský coal miner, P/E 5, debt 0, ve fundamentech nevidím nic špatného, až na to, že nějaký analytik akcii znevěrohodnil a do toho odešel CEO. Takže chytám padající nůž a sázím na to, že panika opadne a bude korekce up. Jediné, nad čím jsem váhal je, že je to čína a sentiment na čínu se zřejmě začíná obracet.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:21.1. Po menší přestávce jsem otevřel nový obchod:

LLEN - výpis FEB naked put 7,5 za premium 0,8 (tj. dostavam diskont 80$ a když bude akcie dále padat, nakoupí jí za 6,70, když se zotaví, 80$ je mojich),

Čínský coal miner, P/E 5, debt 0, ve fundamentech nevidím nic špatného, až na to, že nějaký analytik akcii znevěrohodnil a do toho odešel CEO. Takže chytám padající nůž a sázím na to, že panika opadne a bude korekce up. Jediné, nad čím jsem váhal je, že je to čína a sentiment na čínu se zřejmě začíná obracet.
Uzavřeno výkupem za 0,4, tj. zisk 40$ na jeden kontrakt. 50% zisku za 3 dny se neodmítá.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Po delší době jsem otevřel obchod a rovnou jsem ho opsal.
Výpis put opce SEP CNQ 30 za 1,15, čili pokud to bude dál klesat, nakoupím CNQ za 28,85, jinak beru profit 130 na kontakt.

K tomu spekuluji na pokles volatility (že se trhy uklidní) přes vertical spread VXX
VXX AUG -35c/40c za 1,3 - pokud se trhy uklidní, profit bude max. 130 na kontrakt, max. risk je 370.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa filip glasa »

hm pekná konštrukcia
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:8.8. Po delší době jsem otevřel obchod a rovnou jsem ho opsal.
Výpis put opce SEP CNQ 30 za 1,15, čili pokud to bude dál klesat, nakoupím CNQ za 28,85, jinak beru profit 130 na kontakt.
CLOSE CNQ 30p za 0,6. Beru profit 0,55, je to půlka toho, co se dalo vydělat a za jediný den, škoda to nevzít a pustit to z hlavy.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:8.8. tomu spekuluji na pokles volatility (že se trhy uklidní) přes vertical spread VXX
VXX AUG -35c/40c za 1,3 - pokud se trhy uklidní, profit bude max. 130 na kontrakt, max. risk je 370.
Uzavřeno za 0,44, profit 0,86 na kontrakt.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Opakuji spekulaci na pokles volatility přes vertical spread VXX:
VXX AUG -40c/45c za 1,75 - pokud se trhy uklidní, profit bude max. 175 na kontrakt, max. risk je 325.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Výpis put opce EEM 38 SEP 16 za kredit -0,37. Je to pod supportem a čekám spíš stagnaci než propady. Pokud by došlo k propadu, zkusím nějaké únikové strategie, při nejhorším si nakoupím index emerging markets za 37,63.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa jogo »

Myk napísal:Výpis put opce EEM 38 SEP 16 za kredit -0,37. Je to pod supportem a čekám spíš stagnaci než propady. Pokud by došlo k propadu, zkusím nějaké únikové strategie, při nejhorším si nakoupím index emerging markets za 37,63.
Obrázok

Aby sa ten vypis lahsie sledoval. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:30.8. Výpis put opce EEM 38 SEP 16 za kredit -0,37. Je to pod supportem a čekám spíš stagnaci než propady. Pokud by došlo k propadu, zkusím nějaké únikové strategie, při nejhorším si nakoupím index emerging markets za 37,63.
Posunul jsem vypsané opce ze striku 38 na strike 36 a o měsíc dozadu do OCT (roll o 2 striky dolů a o měsíc dozadu) a to kreditně za 0,57

To zanmená, že teď mám vypsané put opce OCT 36 a celkové inkasované premium se zvýšilo na 0,94, B/E se snížil z 37,63 na 35,06.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:19.8. Opakuji spekulaci na pokles volatility přes vertical spread VXX:
VXX AUG -40c/45c za 1,75 - pokud se trhy uklidní, profit bude max. 175 na kontrakt, max. risk je 325.
Polovina kontraktů uzavřena za 2,40 - částečný výstup se ztrátou 0,68/kontrakt včetně komisí. Jěště včeara to vypadalo podstatně hůř, podcenil jsem (a ne poprvé), že by se VIX držel tak dlouho nahoře.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:19.8. Opakuji spekulaci na pokles volatility přes vertical spread VXX:
VXX AUG -40c/45c za 1,75 - pokud se trhy uklidní, profit bude max. 175 na kontrakt, max. risk je 325.

Polovina kontraktů uzavřena za 2,40 - částečný výstup se ztrátou 0,68/kontrakt včetně komisí. Jěště včeara to vypadalo podstatně hůř, podcenil jsem (a ne poprvé), že by se VIX držel tak dlouho nahoře.
Druhá polovina uzavřena před close za 1,4.
Celý obchod tedy dopadl se ztrátou 0,17 na kontrakt - což považuji za štěstí v situaci, jaká nastala.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:
EEM: Posunul jsem vypsané opce ze striku 38 na strike 36 a o měsíc dozadu do OCT (roll o 2 striky dolů a o měsíc dozadu) a to kreditně za 0,57

To zanmená, že teď mám vypsané put opce OCT 36 a celkové inkasované premium se zvýšilo na 0,94, B/E se snížil z 37,63 na 35,06.
Roloval jsem opce do NOV a posunul je strike 34 za kredit 0,01 (což spolkly komise, takže vlastně zadarmo). Za darmo jsem tedy posunul B/E z 35,06 na 33,06.
Udělal jsem to proto, že pozice se začala blížit B/E a tudíž se zvyšovalo riziko. Tímto jsem ho snížil, ale cenou je delší čas, který v pozici setrvám.

Pro neznalé opcí:
Rolování znamená, že jsem vykoupil vypsanou opci 36 put OCT za 2,01 a ihned vypsal 34 put NOV za 2,02.
Pro tiggera: zadal jsem to jako příkaz k prodeji kalendáře za 0,01 a jelikož jsem již opce vypsané měl, praktický efekt byl, že se pozice přerolovala
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Tak pozice EEM bezpečně expirovala bezcenná, takže inkasované prémium je uhájeno.
Před týdnem a všimnul jsem si toho až dneska ... z toho je vidět, že se tradingu něvěnuju jak bych měl.
Asi si dám pauzu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa filip glasa »

šak si už dal pauzu a dopadlo to dobre :-)
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

filip glasa napísal:šak si už dal pauzu a dopadlo to dobre :-)
ne ne, toto by se stávat nemělo. Holt mě pohltil jiný business, trading jde stranou.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal: ne ne, toto by se stávat nemělo. Holt mě pohltil jiný business, trading jde stranou.
Fíha, tak jsem úplně zapomněl, že jsem tu měl krátký deníček. Koukám, že to byla 5ti letá pauza od tradingu a utekl mi slušný uptrend na indexech. Ještě nevím, zda se k tomu vrátím, zatím jsem spíš totálně out a jediné co mi připadá obchodovatelné je ropa přes USO (pár put opcí jsem už letos vypsal a uzavřel).
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Otevřel jsem CALL Diagonal spread na USO
- 10,5 APR 29 CALL/ +11,5 JUN CALL za kredit 0,04, takže vlastně za 0 po odečtení komisí.

Je to spekulace na short/stagnaci, ale jelikož si ropu netroufám shortovat přímo, tak jsem zvolil tuhle formu. Short proto, že nevidím žádnou velkou změnu ve fundamentech, OPEc se nedohodl, Kuvajt přestal stávkovat a přesto jdeme nahoru, i když převis nabídky nad poptávkou stále trvá.

Pointa obchodu je v tom, že weekly opce 10,5 stojí 45 USD, z čehož je 30 USd časová hodnota, která se během 9ti dnů rozpadne.
Max risk je 100 USD/kontrakt, B/E při expiraci weekly opce za 9 dnů je někde kolem 11. Ztrátu utrpím, pokud během 9ti dnů půjde USO výrazně přes 11 a zůstane tam.
Pokud během týdne spadne USO pod 10,5, nakoupil jsem zadarmo CALL opci a budu se moci rozhodnout zda jí prodat (a vybrat zisk) nebo si jí nechat.
Pokud zůstane během přístích 9ti dnů někde mezi 10,5 a 11, tak by měla jít opce 10,5 rolovat pozici upravit.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Nákup SPY SEP16 200 PUT za 5,59

Je nízká volatilita (VIX 13,36), opce jsou levné, takže se vyplatí spíš než vypisovat opce kupovat long.
Myslím si, že s blížícím se Brexitem volatilita poroste a měla by přijít nějaká ta korekce.

brexit je v JUN, ale zvolil jsem SEP expiraci, abych při vyčkávání na brexit nebyl v posledním měsíci, kdy se nejrychleji rozpadá časová hodnota.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Myk napísal:Nákup SPY SEP16 200 PUT za 5,59

Je nízká volatilita (VIX 13,36), opce jsou levné, takže se vyplatí spíš než vypisovat opce kupovat long.
Myslím si, že s blížícím se Brexitem volatilita poroste a měla by přijít nějaká ta korekce.

brexit je v JUN, ale zvolil jsem SEP expiraci, abych při vyčkávání na brexit nebyl v posledním měsíci, kdy se nejrychleji rozpadá časová hodnota.
Aký názor máš na tieto volby:

1. podklad: SPXU (3x SPX bear inversed)..cena teraz 27,60...v aug a jan bola cena 42 (teda tgt 42)

opcie: SEP strike 23 (čiže 4,60 ITM) za cenu 5,30 !
alebo SEP strike 28...cena 3

2. podklad: index VIX...cena teraz 14,15 ... v aug bol na 40...v jan na 28..teda target 30
opcie AUG 16 strike 14...za 5,70

Ktokolvek znalý v opciách povedzte názor. Bola by to stávka na to, že v lete padne SPX ku 1800-1850
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Jejda, 5 let jsem trading úplně vypustil, opravdu na 5 let. Já skoro všechno zapomněl a znova začínám.

Ty opce myslíš předpokládám obojí call a koupit na long.

SPXU nevím, je to -3x podklad, ale pravděpodobně to nekopíruje -3x podklad přesně, protože to asi dělají přes páku na futkách a mají tam náklady na adjustování pozic, margin etc. Nevím ani, jak moc je ta nepřesnost odražená v ceně opcí, to by chtělo se na to podívat hlouběji.

VIX ... hrát VIX long je jít proti fyzice - je to mean reverting index s tendencí klesat, longovat VIX znamená mít sakra dobré načasování. Vzdálenější futky mají mnohem pamalejší růst, nejvíc roste na VIXU nejbližší futka, další méně, další ještě méně. Takže to musíš trefit přesně, nestačí trefit, že pokles SP500 přijde do Augusta, ale opravdu musí přijít v AUG. Když přijde pokles SP500 v JUN a spike VIXU na 40, AUG futka může být klidně sotva 25. Jak jde VIX nahoru, tak jde dolů a po spiku to klesne pod 20 klidně během týdne.
Nejsem žádný odborník na VIX, ale tohle si pamatuju asi jako jediné ze školení, které mě stálo 36K USD.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Myk napísal: VIX ... hrát VIX long je jít proti fyzice - je to mean reverting index s tendencí klesat, longovat VIX znamená mít sakra dobré načasování. Vzdálenější futky mají mnohem pamalejší růst, nejvíc roste na VIXU nejbližší futka, další méně, další ještě méně. Takže to musíš trefit přesně, nestačí trefit, že pokles SP500 přijde do Augusta, ale opravdu musí přijít v AUG. Když přijde pokles SP500 v JUN a spike VIXU na 40, AUG futka může být klidně sotva 25. Jak jde VIX nahoru, tak jde dolů a po spiku to klesne pod 20 klidně během týdne.
Nejsem žádný odborník na VIX, ale tohle si pamatuju asi jako jediné ze školení, které mě stálo 36K USD.
Ja píšem o opciách priamo na index VIX. Dnes som ich objavil. Žiadne contago a backwardation ako pri futures. Proste ak to vystrelí k 30 do augusta, tam mám nastavený výber zisku za 16...musí sa zisk vybrať , prinajhoršom na cene bez prémie. Som zvedavý čo povedia ostatní... ale normálne pri indexe VIX sú na neho opcie. To som ani nevedel.

..čiže nákup po 5,60 strike 14 a predaj po 16...čo sa podľa mňa musí realizovať kedykolvek sa index VIX dostane na 30
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Promiň, napsal jsem to nejasně. To školení co jsem absolvoval, bylo právě o těch opcích na VIX, o kterých píšeš. Jen už je to 6 let.

Ano, máš pravdu, ty opce mají podklad přímo index, ale market oceňování těch opcí koreluje s hodnotami futures. Na těch opcích je contango/backwardation stejně jako na futkách, jen je maskované časovou hodnotou opcí, tak není tolik vidět. Když VIX spikne, tak může vzniknout skutečně backwardation i na opcích VIX a je možné koupit kalendářní spread za kredit. O tom bylo to to školení v roce 2009.

Takže koupíš VIX call AUG za 5. Do JUN se rozpadne časová hodnota z 5 na 3 a tvoje opce bude mít cenu 3. V JUN spikne VIX na 30 a ty předpokládáš, že tvoje AUG opce by měla mít hodnotu 3 + (30-14)= 19. Tak to ale s největší pravděpodobností nebude, ta AUG opce nevyroste na 19, ale třeba jen 15 nebo ještě méně, podle toho, jak velké backwardation bude trh předpokládat. Všichni vědí, že VIX má tendenci klesat a vracet se pod 20, takže pokud ten spike v JUN nebude mimořádně průserová situace, která vyvolá veliký strach, že se trh bude propadat až do AUG, tak ocenění AUG opcí bude prostě počítat s tím, že v AUG se VIX vrátí na 20. Navíc implied volatilita opcí na různých měsících bude výrazně odlišná. Trochu ve tvůj prospěch bude hrát to, že poroste volatilita opcí celkově, takže časová hodnota tvé opce nebude 3, ale třeba 5. Přesto si troufnu tvrdit, že ta opce nebude mít hodnotu 19. Ostatně ani JUN opce týden před expirací nebude mít s největší pravděpodobností vnitřní hodnotu podle VIX indexu, ale podle JUN futky.

Ty opce jsou zrádné v tom, že jsou cash settlement a nemůžeš si locknout profit tím, že bys koupil podkladové aktivum. VIX index prostě nemůžeš koupit a musíš buď prodat opci za market cenu, která má v sobě nějaký diskont nebo musíš počkat do expirace, ale to už může být index zase dole na úplně jiné hodnotě. Nebo si můžeš koupit futku a proto ty opce mají ocenění odvozené od futek. Kdyby neměly, tak by vznikaly arbitřáže mezi opcemi a futkami. Teda možná ty arbitráže vznikají, ale já je nejsem schopen odhalit.
Na opcích VIX může kalendářní spread skončit ve ztrátě mnohem vyšší, než byla nákupní cena. Na rozdíl od opcí VXX, kde je podkladové aktivum stock. Opce na VXX žádné contango/backwardation nemají a tudíž kalendářní spread na VXX poskytuje 100% ochranu. Zase je tam jiná zrada a to ta, že ten podklad může dlouhodobě jenom klesat a to je taky započtené v profit probability těch opcí.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

JUGGLER napísal: Aký názor máš na tieto volby:

1. podklad: SPXU (3x SPX bear inversed)..cena teraz 27,60...v aug a jan bola cena 42 (teda tgt 42)

opcie: SEP strike 23 (čiže 4,60 ITM) za cenu 5,30 !
alebo SEP strike 28...cena 3
Díval jsem se na tebou navrhovaný short přes opce SPXU. To ETF modeluje 3x short pomocí futek, takže to znamená, že má contango a daily rebalancing náklady podobně jako třeba SVXY což je short VIX.
Oni musí jednak každý měsíc rolovat, ale taky každý den musí adjustovat pozice na futkách, tak aby po každém pohybu vyvážili pozici a měli váhu připravenou tak, aby udrželi poměr 3x denní pohyb SP500. Ty náklady zrychlují ztrátu SPXU když SP500 roste a naopak zpomalují růst, když SP500 klesá. V poměru k pohybům 3x short jsou ty náklady relativně malé, takže na jednodenním pohybu to není tolik vidět a relativně přesně to trackuje denní 3x short, ale v dlouhém období ty náklady rozežírají hodnotu SPXU a to ETF je tedy odsouzeno k tomu, že bude dlouhodobě klesat a oni ho budou pořád splitovat.

Porovnal jsem SPXU a SPY (beru SPY místo SP500, protože je to taky ETF a líp se mi to počítá). Takže reálný příklad, jak ty náklady rozežírají hodnotu SPXU:

APR 16/15 SPY 210,37 vs SPXU 34
AUG 17/15 SPY 210,59 vs SPXU 32,6 tedy SPY stejné hodnotě SPY, SPXU ztratil za 4 měsíce 1,7 (SPY bylo o 0,3 vyšší)
DEC 1/15 SPY 210,67 vs SPXU 29,71 tedy SPY na stejné hodnotě, SPXU ztratil za 4 měsíce 2,9

Proto je ta hodnota tebou navrhovaných call opcí opticky tak výhodná. Ceny opcí v sobě mají zakalkulovanou pravděpodobnost, že z dnešní hodnoty SPXU 27,47 ztratí SPXU na nákladech do AUG dalších cca 2,5 bodu. Kdyby cena SP500 šla až do AUG do strany, cena SPXU bude v AUG 25. Call opce 23 tak bude ITM jen o 2 body z dnešních 4,6.

Platí tedy podobně jako u long VIX (tam je to ale extrémnější), že short přes SPXU je citlivější na načasování než short přes SPY. A to platí i pro opce.

zkusím udělat úplně hrubý výpočet, jestli použít opci SPY nebo SPXU:
Cena opce PUT SPY 200 cca 6, cena CALL SPXU 23 cca 5,6, tedy náklady přibližně stejné.

Pokles indexu z dnešních 2080 na 1800 je 280 bodů, tomu odpovídá pokles SPY o 28 bodů na 180 - PUT opce SPY bude ITM 20 bodů

Pokles o 28 bodů SPY se odehrál od 1 DEC 15 z hodnoty 210,68 do 11 FEB 16 na hodnotu 182,86. V tomhle období SPXU vyrostlo z hodnoty 29,71 na 42,5, tedy o 43%. Tomu by tedy odpovídal nárůst z dnešní hodnoty 27,47 na 39,3. SPXU ztratí na nákladech cca 2,5, ale v tom poklesu DEC/FEB taky byl rozpad za 2 měsíce, takto zanedbejme. Call opce 23 bude ITM 16 bodů, tedy méně než prostý nákup put SPY. (to platí při poklesu o 28 bodů za 4 měsíce, kdybychom počítali s jiným poklesem,tak to asi bude vycházet jinak).

OTM CALL opce SPXU 28 za 3 vypadá lépe než ta ITM 23. Bude sice ITM jen 11 bodů, ale stála jen 3. V porovnání s nákupem PUT SPY 200 za 6, mám poloviční náklady a lehce poloviční zisk, takže na stejno.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík za analýzu. :D :D :D

Hlavne ten VIX je pre mňa doležitý. Zbytočne som sa tešil...
S tým SPXU som vedel, že ho náklady žerú... Ďalším rizikom je odklon ceny!
Ale na krátku dobu sa to dá risknúť. Pády bývajú rýchle... Ešte raz: dík za prácnu analýzu !
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:Otevřel jsem CALL Diagonal spread na USO
- 10,5 APR 29 CALL/ +11,5 JUN CALL za kredit 0,04, takže vlastně za 0 po odečtení komisí.
Uzavřeno, přiznávám chybu.

Long prodána za 0,55, short vykoupena za 0,78, takže 0,23 ztráta. Procentně - 0,2% ztráta, byl to spíš testovací obchod.

Pořád nevidím fundamentální důvod, proč to tak roste. Ano, je nějaký pokles US produkce, ale saudi začali pumpovat více a zásoby také nemají nějaký výrazný pokles. nicméně nálada je long.

Chvíli jsem uvažoval, jestli se nenechat přiřadit a npřejít do shortu s pojistkou, ale nenašel jsem odvahu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Myk napísal:
Pořád nevidím fundamentální důvod, proč to tak roste. Ano, je nějaký pokles US produkce, ale saudi začali pumpovat více a zásoby také nemají nějaký výrazný pokles. nicméně nálada je long.
Ja vidím ropu na 50. A dlhodobo ku 100. A je už v uptrende. Nad dôvodmi si velmi netreba lámať hlavu. Neboli žiadne veľké, aby padla zo 100 na 25. A predsa padla. Nikto to nepredvídal... Až ked začala klesať, až vtedy sa objavili dôvody.

Pametám sa keď z opačných dôvodov rástla. Do nebies...z 25 na 150. O ničom inom sa nepísalo, len o tom ako na Zemi raz dôjde ropa...Hrozné scénare..

Vtedy sme sledovali ropu a modlili sa aby ďalej nerástla. Lebo trhy mali z toho debku. Ked ropa išla hore, tak trhy dole. Firmám stúpali náklady. Teraz je to naopak. Zvláštnosť situácie je v tom, že z cenou ropy idú hore ropné firmy a pomáhajú trhu. Človek by povedal, že idú hore lebo sú silne podhodnotené...A ono je to presne naopak. Sú extrémne nadhodnotené...najviac zo všetkých. A idú hore aj napriek tomu...Trh kašle na straty a riziko bankrotu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Peter Em »

Myk: Na nejaký fundamentálny dôvod sa ti dnešný "trh" vykašle. Na súčasnom akciovom "trhu" (a nielen akciovom, ale napr. aj komoditnom) dnes fičia sviečky, čiary, trojuholníky a ďalšie technické somariny.

Zachvíľu to bude aj pri akciách, či komoditách ako na forexe. Ani boh nevie, ktorým smerom to vystrelí. Môžu byť fundamenty na pokles - hoši si naťahali čiary na rast, tak to bude rásť. Lebo "trh :)
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"