Myk - obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Chris »

zaujimavy pohlad, aky mas Exit plat v pripade, ze to porastie k 240 ?
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Chris napísal:zaujimavy pohlad, aky mas Exit plat v pripade, ze to porastie k 240 ?
Záleží, kdy a jak rychle cena poroste. Proti růstu ceny totiž se totiž bude rozpadat časová hodnota opce. Pokud by cena rostla pomalu a 240 by to dosáhlo někde 20 dní a méně do expirace, tak bude možné rolovat opci do dalšího měsíce za další kredit nebo diagonálně i na vyšší strike za nepatrný debet.

Pokud ale poroste nějak rychle (z důvodu nějakých pozitivních info), budu muset zvážit uzavření se ztrátou. Je to na můj account drahá akcie.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:SELL TSLA AUG19 240 Call za 4,05

Výpis call opce 240. TESLA překvapila negativním čtvrtletím, je letní sezóna, do příštího čtvrtletí by nemusela vyjít žádná překvapivě pozitivní zpráva, avizivaný nákup SOLARCity není nijak pozitivní krok.
Takže prostě sázím na to, že přes léto nepůjde TESLA přes 240.
Tak se ukazuje, že to není dobrý trade. Musk ohlásil, že tento týden ohlásí tajný plán a akcie na toto nicneříkající prohlášení zaregovaly silným up. Jsem ve ztrátě 200 Usd. zatím přemýšlím, co s obchodem dál.

TSLA není o fundamentech, ale o příběhu. Musk zjevně umí prodávat příběhy a vize a mnoho investorů je natěšených na to, že TSLA bude druhý Apple. K obratu sentimentu asi dojde až tehdy, až bude jasné, že vize se nepodaří naplnit. Nynější série špatných zpráv na to zjevně nestačila. U těchno techno akcií, kde hodnota není podložená fundamenty zjevně není nejchytřejší jít proti sentimentu a shortovat na základě fundamentální analýzy.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Tajný master plan, na kterém pracoval 2 týdny, znamená, že ohlásil, že Tesla bude vyrábět pickupy a SUV, koupí Solar City, vylepší autopilota a pak spustí program pronájmu aut.
Takže všeobecné plky:
- SUV a pickupy možná budou vyrábět, ale podle toho, jak Musk oznamoval plán, pak ho protahoval, je jasné, že na tom ještě neudělali ani čárku čeká je teprve vývoj celého auta. Takže v situaci kdy TSLA nedokáže vyrábět ani stávající modely kvůli problémům s výrobní kapacitou, se začne plánovat vývoj nových modelů. To jen přispěje k další tvorbě ztrát.
- Solar City - nic nového, spojují se dvě ztrátové a zadlužené společnosti, které mají eneormní spotřebu cash. Pozitiva v tom trh nevidí
- autopilot a pronajímání aut - chci vidět, jak někdo bude pronajímat svůj luxuní model S za 100 000$ a riskovat, že se mu to vrátí odrbané nebo poškozené. Možná to bude fungovat u modelu 3, který se možná objeví za 2 roky, kdž se bude dařit

Fanouškové Tesly reagovali na oznámení, že se připravuje Mater plan a vyhnali cenu na 227 USd (strike vypsané call opce je 240 a BE obchodu je 244). V té chvíli byla otevřená ztráta na opci 250 USD a pokud by master plan byl nějaká pecka, skočilo by to asi ještě výš a do větší ztráty. Uvažoval jsem, zda to raději nezavřít se ztrátou, ale nakonec jsem to risknul a Elon nezklamal. Tohle bylo už po druhé, kdy trh zareagoval na jeho optimismus propadem. Možná je to signál blížícího se vystřízlivění fanoušků?

Dnešní odtajnění plánu bylo zklamáním a sešuplo to o 8 bodů, jsem aktuálně s obchodem zpátky na 0. Od této chvíle by se měla začít rozpadat časová hodnota opce čím dál rychleji, vstoupili jsme do posledního měsíce před expirací. Další milník je 3 AUG, kdy se budou zveřejňovat výsledky za 2Q. Zatím se zveřejnilo, že delivery ve 2Q nesplnilo zdaleka plán, uvidíme, jak se to odrazí ve výsledcích. Každopádně další přehodnocení zda zůstat v obchodu by tedy mělo proběhnout před zveřejněním.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Tilbur »

Myk,aky mas exit plan z obchodu? Co spravis s moznym gap-upom po vysledkoch? To ti moze dost poskodit stav celeho uctu,ak po zverejneni prudko porastie.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

tilbur napísal:Myk,aky mas exit plan z obchodu? Co spravis s moznym gap-upom po vysledkoch? To ti moze dost poskodit stav celeho uctu,ak po zverejneni prudko porastie.
No, přiznám, že včerejší nárůst o 3,4% mě zaskočil. Bylo to způsobené zprávou, že Gigafactory staví rychleji, než byl původní plán. To samozřejmě neznamená, že to staví i levněji, protože nasadili více dělníků. Nicméně ta zpráva má za cíl vynegovat předchozí zprávu, že TSLA nedokázala ve 2Q splnit plán dodávek.

Takže co s tím?

Zatím mám rezervu 10b do strike a 14b do BE. Earnings jsou až 3.8., takže pokud ten růst nebude pokračovat, měl by pozitivně zapůsobit časový rozpad opce. Za týden by se měla časová hodnota rozpadnout o cca 0,7, pokud se samozřejmě nehýbne cena.
Takže ještě chvilku zkusím počkat, aby se kus časové hodnoty umazal a budu doufat, že ten růst nebude pokračovat. Pokud ano, budu muset buď zavřít nebo pozici upravit. Za zhruba 1,00 debet by aktuálně šlo odrolovat opci do SEP a posunout strike na 250, tj. BE 253. Pokud se cena bude blížit ATM striku 240, mělo by to rolování jít ještě lépe.

Takže plán je počkat a pokud cena dál poroste, rozhodnu se, zda zavřu se ztrátou nebo odroluju, podle toho, kolik by stálo rolování.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

TSLA - blíží se earnings a rozhodl jsem se preventivně posunout BE na vyšší strike.
Odroloval jsem z 240 AUG 19 na 250 SEP16 za debet 1,00, tím jsem posunul BE na 253, ale musím počkat o měsíc déle. Pokud by earning byly zklamáním (jakože to asi nevypadá) tak bych mohl zavřít i dříve. Ještě by se mohlo projevit vystřízlivění z merge se Solar city nebo vyšetřování nehody autopilota. Pozitivní podle mě není ani postup stavby Gigatovárny, ale udělali show a trh to vnímá pozitivně.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

BUY 2x VIX AUG16 CALL 13,5 za 0,35

VIX je na minimech, tak si vsadím na růst. Cenově a vzhledem ke kontangu mi připadá, že je levnější koupit 2x za sebou weakly opci než vzít 1x měsíční za dvojnásobnou cenu. Sázím na větší růst, kdy VIX by mohl vyskočit výrazně, na malém pohybu nevydělám. Pokud by došlo k pohybu na 13 a tam opce vyexpirovala, tak bude 2x weakly horší obchod než 1x monthly.

Nevýhodou těchto opcí je cash settlement - je to velká loterie, settlement se dělá druhý den po open a hodnota může být výrazně jiná než včerejší close.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

TSLA - zatím stále držím vypsanou SEP16 250C. Earnings nakonec dopadly tradičně - ztráta větší než expected, přesto to investoři ignorují. Musk je velmi dobrý v PR a dokáže trhům ke katastrofálním výsledkům naslibovat zlaté zítřky.

Důvody proč si myslím, že TSLA výrazně neporoste:
- ztráta je výrazně horší, než se čekalo (-0,56E vs -1,06)
-TSLA nabídla za SOLAR City víc, než se čekalo
- výsledky neobsahovaly některé informace - např. kolik je rezervací na model 3. Board mlží a pořád uvádí, že may number je 373 000. Nicméně 2x se už podřekli, že aktuálně jim to kleslo na 325 tis., resp. 315 tis. Je pravděpodobné, že po autopilotovi si zákazníci zrušili 50 tis. rezervačních záloh (50 milUSD cash). Kdyby se tato informace zveřejnila, pokles by asi dál pokračoval
- Muskův master plan a otevření Gigafactory před zveřejněním earnings působí dojmem, že Musk se snaží udržet cenu akcie za každou cenu nahoře.
- stejně tak se mlží o objemu výroby, MUSK slibuje, že počty vyrobených modelů S se budou zvyšovat a výrazně víc jich vyrobí v říjnu, nebo spíš v listopadu, možná až v prosinci.
- vzhledem k rychlosti, jakou spotřebovává TSLA cash je na obzoru další navyšování kapitálu a tedy dilution hodnoty akcionářů. Pokud bude navyšování, dávalo by smysl, aby přišlo teď, dokud je hodnota akcie na 230 a nečekalo se, jestli náhodou po 3Q nespadne pod 200
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:BUY 2x VIX AUG16 CALL 13,5 za 0,35
Pokus o snížení rizika pozice:

BUY 2x AUG19 PUT 38
SELL 2x AUG19 PUT 37

Znamená to, že jsem koupil vertikální spread na pokles VXX, na kterém mohu prodělat max 0,6 a vydělat 0,4, BE je 37,4.

Pokud VIX půjde dále nahoru, prodělám 0,6 na tomto spreadu, ale měl bych to vydělat na call opcích VIX.
Pokud naopak VIX poklesne, tenhle spread mi zaplatí nákup VIX opcí.
Nejhorší varianta je, že VIX se nepohne nikam, pak call opce vyprší bezcenné a tenhle spread prodělá něco mezi 0 a 0,6.

Je to takový nápad, chci vyzkoušet, jak to bude fungovat.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

BUY TSLA 250c SEP16 za 1,16

Uzavřel jsem pozici. Asi bych to mohl držet dál, časový rozpad začíná působit proti pohybu akcie. Např. dnes pri akcii +0,5 opce klesla o 0,05. Ale odjížním na dovolenou a nevím, jak tam bude fungovat wifi, takže jsem to raději uzavřel.

Celkový zisk z obchodu 1,84.


Poučení z obchodu - fundamentálně jsem si to asi otevřel správně, ale:
- nezjistil jsem si kdy jsou earnings, to byla závažná chyba. Kdybych počkal 2 týdny, mohl jsem otevřít když opce narostly díky IV a mohl jsem otevřít mnohem bezpečněji
- podcenil jsem to, že je to fanouškovská akcie a že se úplně neřídí fundamentem, ale nadšěním fanoušků
- podcenil jsem i schopnosti Muska udělat PR a otočit sentiment slibem světlých zítřků a vyhnat cenu akcie i v situaci, kde jinak jsou špatné zprávy
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:BUY 2x VIX AUG16 CALL 13,5 za 0,35

Pokus o snížení rizika pozice:

BUY 2x AUG19 PUT 38
SELL 2x AUG19 PUT 37
VIX 13,5 call vypršely asi bezcenné.

Hedge zafungoval, tam je vertical spread v zisku 0,4.

Hedge to bohužel není dokonalý, protože settlement VIX opcí byl ve středu a VXX až v pátek, takže během dvou dnů to mohlo jít do mínusu. Kdybych tu měl lepší připojení, tak bych hedge asi zavřel už včera, ale bohužel přes hotelovou wifi mi nefunguje TWS.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

BUY 2x VIX SEP6 CALL 15 za 0,45
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ahoj.

Pozerám tie opcie priamo na index VIX a páčia sa mi. Je tam nejaký chyták? Nebavili sme sa už o nich?

Konkrétne napr. týždenné CALL SEP 20, strike 11 stoja pri cene VIX 13,72: 3,70. Čiže platím prémiu 100 USD

Tá prémia so strikom stúpa a za OTM rovnakú expiráciu, ale strike 15 platím 1,00. Čiže tu platím čistú prémiu tiež 100 USD.

Vidím, že ideš cez OTM, mne sa však páčia práve tie ITM...veď to je ako by som kupoval index, ktorý sa nedá kúpiť...ktorý je limitovaný zdola pri 10-11 a ktorý nestráca na kontangu priemerne 15% ako etfko VXX.

V čom je teda chyták (nevýhoda)?
Čo mi dodajú ak také opcie nechám expirovať? Je tam len peňažné plnenie?

Dík za odpovede Myk. :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Chris »

JUGGLER napísal:Ahoj.
Konkrétne napr. týždenné CALL SEP 20, strike 11 stoja pri cene VIX 13,72: 3,70. Čiže platím prémiu 100 USD
akych 100$ ? ved 3,70 x 100 = 370$ nie ?
JUGGLER napísal:Ahoj.
Čo mi dodajú ak také opcie nechám expirovať? Je tam len peňažné plnenie?
Vyrovnanie cashom :)

The exercise-settlement value will be rounded to the nearest $0.01. Exercise will result in delivery of cash on the business day following expiration. The exercise-settlement amount is equal to the difference between the exercise-settlement value and the exercise price of the option, multiplied by $100.

http://www.cboe.com/products/indexopts/ ... _spec.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Chris napísal:[

akych 100$ ? ved 3,70 x 100 = 370$ nie ?
Nie.

Je to ,,In The Money opcia,, (ITM), ktorá má vnútornú hodnotu za ktorú ju môžeš okamžite predať. Keďže ide o strike 11 a cena podkladu je 13,72 tak vnútorná hodnota je presne 2,72 čiže 272 USD na 100 kusov. Ak by som to za tolko predal, tak ten čo to kúpi má opciu zadarmo. Pri likvidných opciách nie je problém predať aj z prémiou, ale pri nelikvidných sa bid pohybuje väčšinou na, alebo tesne nad vnútornou hodnotou. Za vnútornú hodnotu ti to každý kúpi ihneď , lebo je to opcia zadarmo a pod vnútornou hodnotou by na tom každý okamžite zarobil, lebo cena podkladu je vyššie.

Takže prémia je vlastne cena , ktorú musíš zaplatiť, aby si danú opciu mohol kúpiť. Strike 15 je nad cenou 13,72 čiže je to opcia bez vnútornej hodnoty, ktorú nazývame Out of The Money, teda OTM. Tu platíš iba prémiu a zarobíš iba vtedy ked cena podkladu poriadne vyskočí.

Pri OTM ide iba o prémiu..platíš 100% prémie a riskuješ, že stratíš iba prémiu. Dávaš do toho menej peňazí, ale potrebuješ velmi prudký pohyb, aby si zarobil. Ak pohyb hore nepríde, prídeš o celú investíciu. Pri ITM ak nastane pohyb hore, tak zarobíš viac...ak nepríde, tak prichádzaš o prémiu ( v danom prípade 35% z investície) a ak to ide dole tak aj o vnútornú hodnotu (tá tvorí v tomto prípade 65% z investície).

OTM velmi neuznávam...to je akoby si kupoval iba poistenie, alebo proste uzavrel stávku na prudký pohyb. Myslím si, že väčšina amatérov hraje cez OTM a pokiaľ neide o hedžing, tak tým len napĺňa vrecká vypisovatelom opcií.

ITM opcie beriem ako normálny trading, kde využívam páku, mám limitované riziko a za tieto výhody zaplatím určitú prémiu o ktorú prídem ak špekuláciu zle načasujem.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Už jsme se o tom bavili, je tam spousta chytáků a nebudu tvrdit, že vím o všech. To co napíšu jsou moje domněnky.

Hlavní chyták spočívá v tom, že je to evropská opce s cash settlementem.
Na rozdíl od Americké opce na stock, nemůžeš excersiznout podklad. Pokud máš deep ITM opci na stock, tak vnitřní hodnota té opce nemůže být nižší, než kolik je opce ITM. Jinak bys udělal excersize a prostě tu vnitřní hodnotu získal.

U evropské opce není excersize možná, takže pokud tržní hodnota opce bude nižší než je ITM value (např. protože trh předvídá, že podklad půjde dolů), tak nemáš nástroj jak ITM value z opce získat. Prodat jí můžeš, ale trh nabízí "neféŕovou" cenu, takže musíš počkat do expirace, ale podklad ti během čekání může ujet úplně jinam.

A to je právě případ VIX opcí, všichni tuší, že VIX je mean reverting a že se vrací k nějaké klidové hladině. To se odráží už v chování futures. Za normálních okolností je na futures VIX contango podobně jako na komoditách. Jenže když VIX vystřelí, contango se může změnit v hodně velké backwardation. Backwardation na VIXu může být mnohem větší, než jaké by mohlo být na fyzické komoditě. U fyzické komodity totiž contango i backwardation brzdí možnost fyzických obchodů, možnost skladování a hedgování producentů. Např. Když bude veliké contango na ropě, tak spekulanti začnou nakupovat levnou ropu dnes a rvát jí do tankerů, aby jí prodali příští měsíc. Tím, že začnou nakupovat, tak zvedají poptávku na spotu a tlačí na cenu front futures kontraktu. Producenti budou nabízet velké množství back měsíců, protože při velkém contangu si mohou zahedgovat lepší budoucí ceny produkce. Tím budou ale tlačit ceny back futures dolů. Opačně, při backwardation budou všichni lifrovat ropu ze skladů ven, aerolinky si budou hedgovat levnější ropu v budoucnu a to bude tlačit na snížení backwardation.

U VIXu nic takového není. VIX si nikdo nekoupí, nikde ho neuskladní. Cena VIX futures prostě jen odráží sázky traderů. Když VIX spot dneska 1.9. vyletí na 40, SEP futka vyletí na třeba 36. Ne na 40 jako podklad, ale o něco méně, protože všichni tuší, že se VIX na 40 neudrží. SEP futka je prostě sázka na to, kolik bude VIX v den expirace. OCT futka nevyletí ani na 36, ale třeba sotva na 30, protože všem je jasné, že VIX půjde dolů. A DEC futka vylatí třeba jen na 20, protože všem je jasné, že trh se uklidní a do decembra to prostě nemůže vydržet (může, ale pravděpodobnost je prostě malá a málokdo tomu uvěří).

Opce se na VIXu vztahují spíš k futkám VIX než k aktuální hodnotě indexu. Nejde ale říct, že podkladem opcí vix je VIX futures, protože nejde excersiznout opci a dostat futku. Opce není na futku vázaná přímo, ale tipuji, že oceňovací model market makerů pracuje ve výpočtu ceny opce s cenou futky VIX a ne s cenou podkladu. Tam je první zrada - jak hluboko jsi na 10 call SEP ITM opci, když hodnota VIX včera byla 13.49, ale hodnota SEP futky byla 14.65? Je ITM 3,49 nebo 14,65? A k čemu je dobré počítat s ITM hodnotou, když při expiraci bude hodnota VIX třeba 12?

Další zrada je v tom, že oceňování opcí VIX není stejný black scholes vzorec jako u akcií, protože klasický vzorec počítá s tím, že je stejná pravděpodobnost, že podklad půjde dolů jako že půjde nahoru. U VIX to ale neplatí, je mean reverting, takže se ví, že pravděpodobnost, že VIX půjde z 30 dolů je vyšší, než že půjde nahoru. Na hladině 10-12 už je pravděpodobnost, že to půjde dolů menší, ale stejně to není stejné chování jako u akcie. U normální akcie je pravděpodobnost, že akcie zdvojnásobí hodnotu za necelý měsíc skoro nulová, kdežto VIX to dokáže. To se také musí nějak odrazit v hodnotě opce.

A poslední zrada o které vím, je settlement. Settlement je složitá procedura a bohužel ani když na close je opce proti VIX spot ITM, tak to neznamená, že settlement bude v zisku. Setltlement je totiž na open následujícího dne a v den settlementu už nelze opce obchodovat. Takže pokud VIX při close je např. 15 a člověk jde spát s tím, že jeho call 14 je v zisku, druhý den na open může gapnout VRO settlement value klidně pod 14 a zisk je 0.


Momentálně sázím na OTM opce, protože j to malá levná sázka na to, že VIX vyletí na 20. Záměrně sázím na blízké expirace, protože si myslím, že sice koupit 4x weakly opci je dražší než 1 monthly, ale ty 4 nákupy umožňují nakupovat na lepším striku. Až VIx poklesne zase pod 13, tak zvážím naákup nějaké delší opce. Plus mám v úmyslu to hedgovat verticaly na VXX, které by mi měly trochu kompenzovat peníze utracené za nákup VIX opcí, proto kupuji levné opce, které mohu kompenzovat těmi verticaly. Chtěl jsem takový vertical otevřít včera, ale byl jsem moc hamižný a měl jsem příkaz moc nízko.

Jugglere, ještě k VXX - pozor, i opce na VXX se chovají jinak než opce u klasické stock.Je to sice Americká opce, ale všichni vědí, že VXX dlouhodobě klesá. A ceny opcí to kalkulují. Proto ti přijde, že ty ITM opce jsou levné. Ony prostě odrážejí pravděpodobnost, že VXX do expirace poklesne. Jak přesně je ta pravděpodobnost zakalkulová neumím říci, ale vím, že např. ATM vertical na normální stock stojí 0,5 (mám pravděpodobnost 50:50 že to půjde nahoru nebo dolů), ale u VXX na stejné velikosti striků stojí 0,7 (mám pravděpodobnost 70:30 že to půjde dolů). Podobně to bude i u těch ITM opcí. Sice jsi ITM 2,72, ale trh prostě ví, že s větší pravděpodobností proděláš než vyděláš, protože VXX se rozpadá díky daily rebalancingu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík za vysvetlenie. :D

Exercise ma v podstate nezaujíma, nezvyknem ju používať. Som však veľmi zvedavý, či cena opcie môže byť nižšia než vnútorná hodnota. Pokial ťa správne chápem, nevieš to na 100%. Ak môže byť a nebol by to taký rozdiel ako backwardation u futures, to by mi nevadilo.
U VXX beriem štatistický priemer poklesu cca -15% za mesiac. Preto chápem, že ITM sú takmer zadarmo. Čo mi však najviac vadí u VXX je fakt, že ten pokles môže byť hodne veľký ak volatilita klesá...kdežto u VIXU je zospodu pevný limit...nikdy neklesne pod 10-11.Takže nákup calliek pri VIX pod 12 má vcelku dobré istenie zospodu...kým VXX klesá neobmedzene až kým cenu neupravia cez reverse split.

Beriem fakty na vedomie a budem to musieť viac pozorovať, kým nezistím, čo mi viac vyhovuje...či opcie na INDEX, alebo na VXX, alebo čisté futky. Zatial každý inštrument má pre mňa svoje výhody i nevýhody. Najviac sa mi páčia čisté futky VIXu (zvlášť keď contango poklesne) a to z dôvodu, že sa dajú obchodovať mimo burzových hodín. VIX i futky zvyknú prudko vyletieť v panike, ale nevydržia na vrchole dlho...takže u opcií je najväčšie riziko v tom, že sa tá najväčšia časť zisku do open vyparí...to sa mi stalo pri Brexite. Opcie sú super, keď sa očakáva väčší a viac dní trvajúci pokles.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Excersize za normálních okolností není skoro k ničemu, ale to že existuje je záruka toho, že cena ITM opce nemůže jít pod hodnotu podkladu. Za normálních okolností nepůjde ITM opce pod hodnotu podkladu ani u VIXU, takže to asi moc neuvidíš. Nicméně uvidíš to, že ITM opce budou mít malou time value, budou skoro zadarmo, protože ta distorze ceny požere z větší části time value.

Extrém, kdy opce VIX byly oceněné pod ITM value byl po pádu Lehman Brothers. Měl jsem tehdy otevřené kalendářní opční spready na VIX a VIX vyletěl na 90. V tu chvíli ty moje spready měly spread bid/ask 2-3 body (normálně před tím byly spredy těch kalendářů okolo 1), takže na jedné opci musely být spready bid/ask 1-1,5 bodu. Navíc za mid to nešlo vůbec prodat, nikdo nekupoval, jen market makeři, kteří roztáhli spready. V tu chvíli mohlo dojít k tomu, že bid cena blízkých opcí byla pod ITM (daleké měly větší časovou hodnotu, tak se třeba pod ITM nedostaly). V tu chvíli by se excersize opce zatraceně hodil, protože prodat za bid znamenalo ztrálu 0,5-0,7 na jedné opci. Teoreticky šlo tu opci zavřít nákupem VIX futky, ale ta měla taky velký spread.


Co se týká možnosti uzavřít opci mimo tradinf hours - long opci můžeš uzavřít nákupem/shortem podkladu, tedy u VIXu nákupem/shotem příslušné futky. Mohli jsme to udělat i po brexitu, tehdy jsme mohli shortnout VXX, pokud byl k zapůjčení. U futek VIX je to jednodušší, shortnout jde vždycky, nejsou tam borrowing costs.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Nedalo mi to, a kouknul jsem se na ceny opcí do roku 2008 v Thinkback v Thinkorswim:

27.10.2008 ukazuje Thinkback tyhle hodnoty:

VIX - 80,06
VIX NOV futka - low 53,96 high=59,45 close=59,30 settlemetnt 67,22
NOV08 CALL 15 - bid 43,5 ask 45
NOV08 CALL 20 - bid 38,5 ask 40
NOV08 PUT 70 - bid 15,5 ask 16,70

VIX DEC futka - low 42,26 high 45,00 close 44,88 settlement 51,29
DEC08 CALL 15 - bid 29,00 ask 30,5
DEC08 CALL 20 - bid 25,00 ask 26,5
DEC08 PUT 70 - bid 26,5 ask 28

VIX jan Futka - low 39,50 high 42,14 close 41,60 settlement 49,88
JAN09 CALL 15 - bid 25,90 ask 27,40
JAN09 CALL 20 - bid 21,00 ask 22,50
JAN09 PUT 70 - bid 28,70 ask 30,20


Takže jsem si to pamatoval dobře. Spready bid ask roztáhly market makeři na 1,5 na jedné opci.
Backwardation mezi NOV a DEC futkou bylo 14,57 !!!, mezi DEC a JAN bylo 3,28
Opce NOV08 CALL 15 měla při close futky 59,30 mít ITM hodnotu 59,30-15= 44,3. Nabízela se za 43,5/45, mid je 44,25, takže za mid byla pod ITM value o 0,05, což je nepodstatné. Beru tedy zpět tvrzení, že evropské opce mohou jít nějak výrazněji pod ITM, pod ITM se ale dostaneš tím brutálním bid/ask spreadem.

Pozor, tato hiostorická čísla se ale nemusí opakovat, protože market makeři i brokeři se tehdy poučili a upravili výpočtové modely VIX opcí. Opírám se o empirické pozorování Mišáka, který tvrdí, že zatímco před Lehmany bylo možné běžně vidět opční kalendářní spready za kredit, tak po té krizi už se vyskytují jen velmi výjimečně.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Chris »

Juggler: vlastne ano, asi som uz mal vypnuty mozog :D

Myk: dik za obsirne zdielanie nazoru, precitam neskor 8)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

BUY 1x vertical SEP16 VXX -37p/+39p za 1,16.

Spekulace na pokles VXX (pokles ViXu nebo rozpad VXX). Je to vertical, limitovaný zisk i risk. Max zisk 84 USd, max risk 116 USD. Pokud VIX půjde nahodu, tak otevřu dvojnásobnou pozici na vyšším strike.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:BUY 1x vertical SEP16 VXX -37p/+39p za 1,16.

Spekulace na pokles VXX (pokles ViXu nebo rozpad VXX). Je to vertical, limitovaný zisk i risk. Max zisk 84 USd, max risk 116 USD. Pokud VIX půjde nahodu, tak otevřu dvojnásobnou pozici na vyšším strike.
BUY 2x vertical SEP23 VXX -38p/+40p za 1,16.

Otevřena dvojnásobná pozice

Předchozí pozice uzavřena za 0,45, tedy se ztrátou 71 USD. Mohl jsem jí nechat vyexpirovat, ale je to čistá loterie. VXX je momentálně těsně nad 39, tedy nad B/E, pokud zítra na triple witch bude pokles trhu, tak by to skončilo ztrátou. Tak jsem raději prodal pozici a snížil ztrátu a otevřel dvojnásobnou pozici na další expirační týden. Je dokupování do ztráty, ale podklad neustále klesá, takže jakmile VIX začne padat, musí to dokupování být úspěšné. Teoreticky by mohlo stačit, kdyby VIX stagnoval, VXX se díky daily rebalancingu bude rozpadat samo i bez pohybu VIXu.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:
BUY 2x vertical SEP23 VXX -38p/+40p za 1,16.

Otevřena dvojnásobná pozice

Předchozí pozice uzavřena za 0,45, tedy se ztrátou 71 USD. Mohl jsem jí nechat vyexpirovat, ale je to čistá loterie. VXX je momentálně těsně nad 39, tedy nad B/E, pokud zítra na triple witch bude pokles trhu, tak by to skončilo ztrátou. Tak jsem raději prodal pozici a snížil ztrátu a otevřel dvojnásobnou pozici na další expirační týden. Je dokupování do ztráty, ale podklad neustále klesá, takže jakmile VIX začne padat, musí to dokupování být úspěšné. Teoreticky by mohlo stačit, kdyby VIX stagnoval, VXX se díky daily rebalancingu bude rozpadat samo i bez pohybu VIXu.
Uzavřeno za 1,86, zisk 2x70USD. Ještě zbývalo 28 USD, ale raději beru profit. Pokud by VIX šel zase nahoru, musel bych opět navyšovat pozici, takhle jsem venku a zvážím otevření nové s větším potenciálem zisku.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:Nákup SPY SEP16 200 PUT za 5,59
Tahle opce samozřejmě vypršela bezcenná a ztráta vygumovala 2/3 letošního zisku. Úplně nesmyslný ten obchod nebyl, sázka na Brexit byla správná. Po Brxitu to vyskočilo na 8,2, ale otálel jsem s uzavřením a pak to zase velmi rychle spadlo. Asi to chtělo zavřít a případně koupit jinou opci.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa jogo »

Myk, nemohol by si tie obchody priebezne vyhodnocovat podobne ako Radvan alebo Juggler?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Mohl bych, ale velký přínos to mít nebude.

Začínal jsem v březnu 2016 s 11,4K cash, momentální NLV účtu je 11,7K. Aktuální hodnocení 2016 tedy +2.5%.

Zatím je to sbírka náhodných tradů, nemám to otestované a nemám na to žádný money management.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

BUY 2x VIX sep27 call 15 za 0,2

VIX je zpátky na 12, tohle je sázka na to, že přijde nějaká korekce.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Myk napísal:BUY 2x VIX sep27 call 15 za 0,2
Vypšelo bezcenné, ztráta 40USd.
Chybí mi disciplína, pokud hraju na long pomocí weakly opcí, měl jsem včera v poslední expirační den otevřít novou pozici. Neudělal jsem to a budu potrestán tím, že minu další up na volatilitě.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

buy 1x vertical +35p/-33p VXX 14 oct za 1,0

Pořád stejná hra na pokles volatility, risk reward 1:1, pokud VIX vyletí, tak tento trade odepíšu a otevřu víc pozic výše. Pokud se trh zase uklidní, tak vydělám svůj dolar.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

BUY SO Nov 48c za 3.0

Testování upravené strategie 90tky pomocí opcí. SO mělo v 90tce signály na buy už 29 a 30, ale to jsem ještě neměl naprogramovaný scanner. Dnešní open je další sešup, tak otevírám první pozici.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa jogo »

Tak to ma zaujima, 90-ka so SL(opcnym), to moze byt velmi zaujimave. Zapisem tu pribliznu cenu SO v case otvorenia obchodu 50,50$ aby som vedel vyhodnotit opcny zisk versus akciovy zisk.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Dělal jsem pár testů na historických obchodech a vycházelo mi to, že stejný zisk jako u akcie se dá přes ITM opce s deltou 0,75 dosáhnout s cca 1/5 kapitálu. Tenhle ochod je testovací, je použita pouze jedna opce a není to nijak počítané, kolik by tomu odpovídalo akcií.

Zkopíruju ti sem, co jsem psal zajícovi na jeho blog:

Tak jsem se díval na pár historických obchodů pomocí opcí. Pokud se použijí ITM opce s expirací >30 a <60 dní a s deltou 0.75, tak časová hodnota opce je cca 15-25% z ceny opce.
Profitabilní obchody pak dávají stejný výsledek, ale s pětinovým kapitálem.

Příklad:
15/1/2015 Nákup 275 ks HPQ za cenu 38,19 – potřebný kapitál 10 500 Usd
22/1/2015 Prodej 275ks HPQ za cenu 40,06 – zisk 514 USD

opce:
15/1/2015 nákup 7ks opcí 36c JAN20 expirace za cenu 2.92 (ask cena), potřebný kapitál 2 044 USd.
22/1/2015 prodej 7 ks opcí za cenu 3.65 (bid cena), zisk 511 (je zapotřebí pořítat s vyššími komisemi cca 15 USd)

Výhodou použití opcí je vestavěný stop loss (v uvedeném případě nelze prodělat víc než 2044 USD i v případě black swan události). Nevýhodou je u ztrátových obchodů ztráta časové hodnoty opce navíc ke ztrátě vnitřní hodnoty. V uvedeném případě byla časová hodnota z použitý 2044 USd celkem 427 USD.

Je zapotřebí počítat s nízkou likviditou ITM opcí a širokými bid/ask spready. Bral jsem tedy nejhorší případ – nákup za market cenu.

Pomocí opcí tedy lze realizovat větší páku s nižším rizikem.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Další 90tka:

buy DUK nov 75c za 5,05 (koupeno při ceně 79,19)

Ještě to hází stejně kvalitního kandidáta na nákup - SPG, ten m8 ale cenu 201 a opce je to větší nárok na kapitál. Vybral jsem proto DUK.

Adj Close Date SMA200 SMA5 RSI2
DUK 79.13 2016-10-03 77.9324 80.6471 0.954171
SO 50.76 2016-10-03 49.6012 52.3214 0.698378
SPG 201.81 2016-10-03 201.609 209.804 1.00626

Tak, stránky xzajíce potvrdily, že jsem to trefil, provedl stejné nákupy, akorát je má blíž ke close, protože to udělal automat, kdežto já jsem ty nákupy udělal ručně:
(1) DUK 3.10 79.14
(3) SO 3.10 50.75
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Myk napísal: Pomocí opcí tedy lze realizovat větší páku s nižším rizikem.
Áno. Presne tak sa majú obchodovať opcie. :) Konečne to niekto napísal !

Ja som sa to tak učil ( od profíka )... lenže keď som to niekomu vravel, tak sa každý divil. Väčšina ľudí obchoduje cez OTM a väčšina podľa mňa na tom prerába. Nemám dobrú mienku ani o kadejakých opčných stratégiách ... preto som sa nikdy do nich nemontoval a ani nebudem. Ani do vypisovania.

Takže aby sme si to zhrnuli. Súhlasím, že klasický trading cez opcie by sa mal robiť do výšky prémie 30%. Čiže keď si vyberieme podklad, ideme do ITM tak hlboko, aby sme dostali prémiu nižšiu ako 30%. Tak dosiahneme páku , limitované riziko a zároveň primeranú cenu.

Obchodovanie cez OTM je cenovo nevýhodná špekulácia. OTM to je čistá poisťovňa...biznis pre poisťovateľov, čiže pre tých čo vypisujú opcie. V tradingu sa podľa mňa OTM hodia len na hedžing, alebo na špekuláciu na veľký cenový výkyv.

Ja som nikdy neobchodoval cez OTM...ale v rámci špekulácii na veľký a rýchly cenový výkyv si myslím, že OTM sa hodia pri podkladoch ako VIX , futures, leveraged ETF a pri akciách, ktoré robia gapy pri kurzotvorných správach ( najlepšie pri earnings, lebo tam vieme dátum ).

K tomu tradingu cez ITM by som ešte dodal, že existujú obdobia, kedy sú opcie lacné a obdobia kedy sú drahé. Môžu to byť aj celé mesiace, alebo roky. Tým, že sa pri drahých opciách musí ísť hlbšie do ITM, tým potom klesá páka a zvyšuje sa limitované riziko. Čiže v takých podmienkách trading nemusí byť až taký výhodný.

Ešte si k tomu môžeš pridať ďalšie možnosti, ako trading cez CFD, alebo SSF (Single Stock Futures). Alebo deriváty na deriváty...napr. opcie na futures...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa jogo »

Myk napísal: Tak, stránky xzajíce potvrdily, že jsem to trefil, provedl stejné nákupy, akorát je má blíž ke close, protože to udělal automat, kdežto já jsem ty nákupy udělal ručně:
Som si precital tu tvoju debatu s xZajicom. Vyjadruje sa trochu skepticky, ci sa da zautomatizovat obchodovanie 90-ky cez opcie. Viem, ze rok robil nejaky program na obchodovanie opcii, ale nechce o nom nic prezradit. Myslel som si, ze "automatizoval" 90-ku cez opcie, ale podla jeho poslednych vyjadreni uz si tym nie som isty.
Ak vsak 90-ka obchodovana cez opcie nevykaze podstatnu stratu ziskovosti, tak by sa odstranila jej "achilova pata" -neexistencia SL a to by stalo za trochu nepohodlia, ze clovek 5 dni do tyzdna by musel byt vecer pred 10 hodinou doma pri pocitaci v "pricetnom stave". :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

Nedělám si iluze, že automatizace opcí je snadná.
Je tam několik problémů:
1) spolehlivá data real time data - IB není spolehlivý zdroj, tvrdí to xzajíc a já mu věřím, když jsem se pokoušel před 6ti lety stahovat z IB historická data, tak to bylo značně nespolehlivé. Opční data se dají stahovat z yahoo finance, ale jsou delayed. IQ feed na opce stojí 125$/month (75 basic + 50 opce). To není úplně killer, ale vyplatí se to až když člověk začně pouštět seriozní AOS. Na hraní a testování je to docela drahá sranda. Takže řešení je buď se zlobit s IB a nebo používat data z yahoo a počítat s tím, že jsou data delayed a testovat si, zda real time cena podkladu moc neulítla proti ceně ukazované yahoo a když tak obchod raději vůbec nerealizovat.
2) historická data - nemožnost automatického backtestu algoritmu. Možná už někde historická data jsou, já vím jen o ThinkBack, to je ale pouze pro ruční testování. Takže algoritmus pro AOS s požitím opcí lze otestovat jen tak, že se testuje na datech podkladu a ceny opcí si člověk musí nějak namodelovat, což je pěkně složité a nepřesné. Nebo naprgat a pustit na demo účtu a rok čekat, jestli to funguje. Ne nadarmo Mišák vždycky každou novou strategii testoval rovnou live s pár kontakty.
3) Spready opcí jsou velké a čím víc ITM a OTM, tím horší plnění. Musí se vybrat jen likvidní tituly, na málo likvidních titulech bude spread killer jakékoliv strategie. Např. včerejší nákup DUK opce měl spread 0,4. To je ztráta 0,8 při nákupu a prodeji za market jen na spreadu bid/ask. Já jsem ručně nakupoval za mid a dostal jsem plnění ne hned, ale za chvilku. Nicméně AOS má problém viz bod 1 vůbec zjistit aktuální cenu a pak je dilema, zda otevírat dřív před close a zkoušet nějakým algoritmem lovit cenu nebo zkusit mid+0,05 a když nedostanu plnění tak se prostě na trade vykašlat a neotevřít vůbec.
4) Poplatky jsou u opcí větší než u stocks (to považuju za marginálii).
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa Myk »

90tka:
buy 1x DUK nov18 75c za 3,6 - dokup, celkem nyní držím 2 opce, cena podkladu 77,47
buy 1x SO nov18 48c za 2,38 - dokup, celkem nyní držím 2 opce, cena podkladu 49,84
buy 1x VZ nov18 50c za 1,63 - cena podkladu 51,26

DUK a SO poklesly, provedl jsem dokup, ale nedělám násobení pozice. Zvažuji, že pak udělám postupný výstup, čímž bych mohl dohnat to násobení pozice.
xzajíc nakoupil místo VZ GD, což je způsobeno tím, že cena VZ oscilovala okolo 200SMA, takže mě to ukázalo nad a koupil jsem, v okamžiku kdy nakupoval xzajíc tak spadlo VZ pod 200 SMA a pto něj byl tedy další v pořadí titul GD

Adj Close Date SMA200 SMA5 RSI2
SO 49.84 2016-10-04 49.6252 52.2107 0.270777
VZ 51.26 2016-10-04 51.0716 51.9321 3.01395
GD 153.55 2016-10-04 139.677 153.779 6.08968
PM 96.1 2016-10-04 95.027 98.5532 6.56035
MMM 171.68 2016-10-04 164.898 176.497 6.82852
FDX 173.6 2016-10-04 154.505 170.755 8.40858
T 39.9 2016-10-04 38.6668 40.6493 9.01773
HON 114.88 2016-10-04 110.585 115.765 9.99298

Mimochodem, pokud by teď přišla black swan, tak to pro xzajíce může být dost zatěžkávací zkouška, protože má zainvestováno 17/20 kapitálu s pákou 1:2. Obrat trhu do bearish trendu by mu nadělil drawdown, ale asi ne kritický, protože by ho měla vyhodit nebližší korekce up. Problém je dlouhý pád bez korekce.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa jogo »

Myk, ked uz mas urobeny ten backtester na 90-ku, mohol by si vypocitat zisk Zajica v Srpnu, aby som mohol orientacne spocitat jeho ziskovost toho roku. Rad by som ju "neoficialne" dal do Jugglerovho vyhodnotenia. Myslim, ze Zajic ma zatial najvyssiu ziskovost. :)
Hladal som obdobia, kde by mohla 90-ka krachnut. Tak v dohladnej historii to bolo najhorsie z hladiska bezkorekcneho padu v auguste 2011 a oktobri 2008 asi 12% bezkorekcny pokles, ale este horsie to bolo v 1987 roku, tusim 25% bezkorekcny pokles, ale najhorsie to bolo v 1929 roku, kedy bezkorekcny pokles bol az 37%. Cize hlavne tychto obdobiach by bolo treba backtestnut 90-ku...
Mimochodem, pokud by teď přišla black swan, tak to pro xzajíce může být dost zatěžkávací zkouška, protože má zainvestováno 17/20 kapitálu s pákou 1:2. Obrat trhu do bearish trendu by mu nadělil drawdown, ale asi ne kritický, protože by ho měla vyhodit nebližší korekce up. Problém je dlouhý pád bez korekce.
Zajic uz je stary harcovnik. Podla mna 90-ku "neobchoduje na paku" vzhladom na svoje uspory, on ma len vycleneny kapital na ucte, kde obchoduje 90-ku, 70 000$ a obchoduje ju az do velkosti pozicii 210 000$. A tych 210 000$ by som odhadol na velkost jeho uspor-cize ziadna paka voci usporam.
Mal chlapik stastie, zacal obchodovat v 2009 roku, cize uz po krize.Ide len long, pouziva paku aj opcie, ma aj ine long strategie, trh idealne rastol...A pise, ze ma priemer od roku 2009 80% p.a. rocne...tak to mozno dal. Za 7 rokov by to bol 60-nasobok vstupneho vkladu, takze vstupny vklad by bol 3 000$.
Aj traderi z knihy Schwagera Market Wizard robili podobne zhodnotenia v podobnom trhu 1990-1997 a v krize 2000-2003 ich vacsina pohorela.
Uvidime, ako si povedie Zajic v dalsej krize. Ale myslim, ze ju ustoji, lebo si je dobre vedomy, ze este nezazil krizu na burze a preto ma stale respekt pred trhom.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Myk - obchody

Príspevok od používateľa jogo »

Aby sa to zachovalo, ked Zajic vyhovie ziadosti prispievatela. https://winpes.cz/strategie-90-on-line- ... ment-11093" onclick="window.open(this.href);return false;
Zdravím Vás vespolek,
předně bych chtěl pochválit Admina za finanční vzdělávání veřejnosti. Když sleduji všeobecnou mánii po investování bez jakékoliv znalosti, docela mě to mrzí. Ono to však asi bude v kontextu celkového stavu společnosti – hlavně pohodlí bez jakékoliv námahy. Jak ty věci fungují, vlastně ani nikoho nezajímá. No nic, tím Vás nebudu zatěžovat, kvůli tomu sem samozřejmě nepíšu.
Jde mi o to, že ta 90% strategie je založená na poměrně zajímavém fundamentu, který je zatím schopný tvořit docela zajímavé příležitosti. I když si Admin 90% přizpůsobil dle svého nebo zde navrhujete různé modifikace, stejně je její výkonnost dána tímto fundamentem. Kde však vidím zásadní problém, je to, že tento fundament, i když to tak nepůsobí, je relativně křehký.
Zabývám se tím poměrně dlouho jak teoreticky, tak prakticky. Někdy kolem roku 2003-2005 jsme si toho s kolegou v rámci Ph.D. studia všimli. Tehdy jsme to popsali pomocí stochastických procesů se skoky, nicméně to není důležité, protože je to jen složitější popsání toho samého, na čem jede Vaše 90%. Po studiu jsem se přes ČNB, BoE a jeden menší fond dostal až do dost velkého fondu, od 2014 pracuji na sebe. V těch fondech jsem měl docela úspěch se svou verzí 90%. Zdálo se nám, že jsou nase obchody tak evidentní, že s tím musí přijít i konkurence. A to se také stalo někdy kolem roku 2011.
Abych to zkrátil. Na trhu se kumulovaly objednávky na hraně absorpce. Horší však bylo, že si tohoto chování všimly další fondy a dělaly si protipozice. Výsledkem celého byla nefunkčnost strategie. Sedli jsme si tedy s konkurečními týmy a domluvili se na určitých podmínkách, jak to celé zachránit a ještě něco z toho vytěžit. Začali jsme tím, že jsme kapitál pro celou strategii snížili na mene nez desetinu a časem přidali ještě matoucí obchody, aby odvedly pozornost jinam. Z pohledu retailového obchodníka se může jevit spoustu věcí jako náhoda, ale velké fondy mají přehled o obchodech konkurence a pomocí nich se snaží přijít na podkladovou strategii.
Pozor tedy na to, abyste díky své sdílnosti a otevřenosti nepřišli o to, co by Vás mohlo docela dobře živit. O Vašich stránkách jsem se dozvěděl od známého (Čecha) z jednoho fondu. Že dostal do správy jedno portfolio a že již nějakou dobu sleduje neuvěřitelné výsledky jedné strategie na netu…. Takže by Vás mohlo těšit, že jste známý i v Londýně, ale na druhou stranu, aby to nebyl začátek konce… Takových Čechů, co mají nějakou pozici ve fondech, je různě po světě docela dost. V souvislosti s globálním přebytkem likvidity hledají fondy cokoliv, co by jim vydělalo nad 1 % p.a. a jsou schopni během chvíle aplikovat i to, co naleznou různě na netu, což dříve vůbec nepřipadalo v úvahu.
Samozřejmě bych sám byl dost rád, aby ten fundament ještě nějakou dobu fungoval (soukromě ho obchoduji od roku 2005), proto to sem píši. Možná bylo lepší napsat soukromě jen Adminovi, ale na druhou stranu si myslím, že by si to měli uvědomit i ostatní.
Admine, mohu Tě prosím požádat o smazání tohoto příspěvku po nějaké době.
Díky a úspěšné obchody!
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"