uver a nizkoprijmova rodina

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

uver a nizkoprijmova rodina

Príspevok od používateľa jurmich »

rad by som sa opytal.

potreboval by som uver na byt v sume cca 23000 € na dobu napr 30rokov. suma by bola pouzita na nakup bytu (v korunach 550000 sk) + vyplatenie uveru, kreditnej karty a debetu(cca 80000 sk tatrabanka) + mozno by ostalo aj na nejake plastove okna. mam 32r. tie byty su tzv. "nizkonajmove". zenaty 2 deti a manzelka na materskej. prijem zo zamestnania +- 350 € na paske zbytok bokom. nesmejte sa realita vychodu. ma clovek v mojom pripade sancu nieco ziskat?

mozno smela otazka, ale podobnu situaciu s platenim zvladam teraz, len co by nato povedala banka.

mam okolo toho zopar otazok.

dala by sa zlepsit bonita napr tym ze by som rucil niecim naviac, napr tym zeby sa k mojmu prijmu pridal aj prijem mojej matky bola by nieco ako spoludlznik..... neviem je nejaka moznost??????
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: uver a nizkoprijmova rodina

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Zabudli ste na jednu podstatnú vec a tou je hodnota bytu podľa znaleckého posudku... Nie vždy totiž ide o výšku príjmu. Banku viac zaujíma hodnota zábezpeky...
Obrázok
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: uver a nizkoprijmova rodina

Príspevok od používateľa jurmich »

tak toto zatial neviem. nerobil som nic okolo. preto ze neviem aka je sanca na ziskanie uveru. znalecky posudok som zatial neriesil. dalo by sa to nejak napr ze by sa rucilo tym bytom + nejakou inou nehnutelnostou ak by nestacila cena podla toho znaleckeho posudku?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: uver a nizkoprijmova rodina

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ta mama urcite pomoze, bez nej by ste to asi nedostali. Napis aky ma plat, ci ma nejake zavazky (uvery, leasing, kreditky), vek, vzdelanie. Obaja ste zamestnany na dobu neurcitu ? Do akych bank Vam posielaju vyplatu ? Hodnota bytu: vies po kolko sa predavaju na okoli podobne byty ? To by malo na priblizny vypocet stacit.
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: uver a nizkoprijmova rodina

Príspevok od používateľa jurmich »

no mama je na dochodku. nema ziadne uvery a ani nic. obaja sme v tatrabanke. sme z trebisova. ceny bytov? vcera som pocul o 4 izbovom za 40000€, iny 30000€. ten o ktory by sa jednalo tak zanho chcu 18250 + ja by som chcel naviac aby som mohol predcasne vyplatit kreditku, pozicku a debet. myslim ze ceny bytov tu tak idu. ak by mi v robote napisali vacsi prijem pomohlo by to?
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: uver a nizkoprijmova rodina

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Mama na dôchodku veľmi nepomôže... Teda nie veľmi, ale vôbec...
No pomohla by druhá nehnuteľnosť, napríklad rodičovský byt/dom a hypotéku vziať bez dokladovania príjmu. Kombinovanú s/bez dokladovania účelu.
Obrázok
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: uver a nizkoprijmova rodina

Príspevok od používateľa jurmich »

cize ak by som rucil bytom (kupenym) + nejakym dalsim napr rod. dom svokrovcov alebo mamin 2izb. byt a bral pozicku cca 23000€ (nakup bytu + vyrovnanie aktualnych uverov) bez dokladovania prijmu. tak by bolo realne schvalenie? viete odhadnut sancu na schvalenie v percentach? chapem to spravne?
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: uver a nizkoprijmova rodina

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Pokiaľ budete ručiť nehnuteľnosťami v hodnote 46000€ a viac, tak šanca získať úver vo výške 23000€ je vo Vašom prípade niekde na úrovni 101-102% :) Čiže je to isté ;) Za predpokladu, že nefigurujete v registri bánk ako neplatič. Inak nevidím dôvod, pre čo by to nemalo ísť...

Kde pracujete? V akej firme a čo robíte? Môžte mi to napísať aj do správy, nemusíte verejne...
Obrázok
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: uver a nizkoprijmova rodina

Príspevok od používateľa jurmich »

trocha by som otvoril opat tuto temu. potreboval by som radu ohladom bezuceloveho uveru bez dokladovania prijmu cca vo vyske 2500€. nakolko mam prijem stale oficialne 350€. Co som pozeral trocha na nete tak som nasiel dostupnu pozicku od postovej banky, len neviem ci by bola dostupna aj pre mna... je nejaka moznost pre mna ziskat bezucelovy uver?

zatial som skusal vo svojej banke (tatrabanka). odmietli ma aj ked som pred nedavnom predcasne a riadne vyplatil jeden bezucelovy uver a kreditnu kartu.

dakujem
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 112 times

Re: uver a nizkoprijmova rodina

Príspevok od používateľa Rokosák »

Vyplat existujuce pozicky a potom pomyslaj o novych. Splacanie poziciek dalsimi pozickami je vhodne pre stat, ale nie sukromnu osobu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: uver a nizkoprijmova rodina

Príspevok od používateľa jurmich »

a odkial si vzal ze mam ine pozicky???
tribuluss
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 15 07, 2012 7:39 pm

Re: uver a nizkoprijmova rodina

Príspevok od používateľa tribuluss »

Ahoj tak bez príjmu to bude ťažké. Musiš dokazať že dokažeš splácať úver a ešte ti ostane aj životné minimum. Ale poradím ti skus šťastie tu. peniaze24.sk vyplň dotazník a možno ti poradia ak ti neposkytnú uver . Dúfam že rada pomože aj iným.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 112 times

Re: uver a nizkoprijmova rodina

Príspevok od používateľa Rokosák »

Pises o uvere 80,000 SKK. Vyplatit ho z hypoteky znamena zaplatit pozicku dalsou pozickou.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jurmich
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 11 10, 2009 9:40 am

Re: uver a nizkoprijmova rodina

Príspevok od používateľa jurmich »

rokosak: pozri datum kedy som pisal o tych uveroch 80000 ci kolko. uz nepamatam presne. a precitaj si ako som napisal, ze som napisal, ze som prednedavnom vyplatil pozicku a kreditku v tatrabanke a potom rad. dakujem. ak clovek potrebuje peniaze napr. na zvysenie si odbornosti za ucelom ziskania lepsieho zamestnania nemoze rozmyslat nadtym, ze nieje vhodne vyplacat jeden uver druhym. to by stal na jednom mieste...
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 112 times

Re: uver a nizkoprijmova rodina

Príspevok od používateľa Rokosák »

Blahozelam k vyplateniu pozicky. Ostatne je moja chyba z dovodu nepozorneho citania.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"