Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Dezinformovanosť, USA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

ale Slovensko nie je Juhoslavia ani Polsko, to su predsa ine vahove kategorie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Dezinformovanosť, USA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Prečo vás tak baví do detailov rozoberať životy iných? Keby Smatana takto chcel rozoberať všetkých svojích kolegov, nemohol by si to dovoliť.

Pár riadkov sme si vymenili s georgem, tak citujem z toho:

Mne je jedno kto je Chmelár, mňa zaujímajú fakty. Tak ako ked ideš k lekárovi, neriešiš jeho osobu, len chceš diagnózu a informácie.
Ja čítam všetkých, ktorých mi google vyhodí. Ak mi niečo nesedí, tak si to preverím. Chmelár a Blaha sú bolševici, ale to je aj kopa ľudí, ktorí teraz robia proamerickú propagandu. napr. Duleba, Weiss, Kanis, Leško. Leška mám velmi rád , ked sa vyjadruje k politikom, on aj otvorene povedal, že lutuje svoju minulosť. Ale pozri sa ako boli spolupáchatelia komunistického režimu potrestaní: Šuster prezident ( člen UV KSS) Weiss velvyslanec v ČR, Fico predseda vlády atd. atd. A to väčšinou ešte zbohatli a poprivatizovali. Keby nie oni slúžili rusom, tak komunizmus by u nás nefungoval.

Takže páni, ked dáme článok - rozoberajme článok, jeho OBSAH. Kašlite na to, kto to napísal. O chmelárovi tu vypukla priam lustračná kádrovačka a pritom tie veci, čo on píše jednoducho vám nepovie nikto iný. Ked napr. napísal, že amíci dali 5 mld. dolárov do Ukrajiny, aby tam dosiahli zmenu..tak som si to preveril v angličtine a sedelo to. Ved aj u nás amíci urobili zmenu, pomohli zvrhnúť Mečiara a chlapci z denníka N a Sme to priznali. A nebudeme tu hádam rozoberať, kolko miliónov ich stojí mať tu všetko pod kontrolou.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Dezinformovanosť, USA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Franto napísal: Po 24 01, 2022 9:31 pm Podľa všetkého, čo vyhodnocujem, Rusko asi zaútočí a môže sa to ľahko vymknúť spod kontroly. Vraj to bude rýchly devastačný útok, ktorým zničí strategické ciele a stiahne sa späť za hranice. Donbas nechajú nech si žije svojim životom, tak ako doteraz, pravdaže budú tomu pomáhať, aby ohníčky vášní nezhasli. Skrátka im to vyhovuje takto.
Takto sa šíri poplach. Potom každý ospravedlní ked amíci nasadia stíhačky a bomby ako v Juhoslávii.
Prečo by Rusi zničili Ukrajinu a stiahli sa. Bud im ide o Donecko a Luhansko ( lebo to je Kosovo Ukrajiny kde chce obyvatelstvo autonomiu ), alebo ( a tomu neverím ) by obsadili Ukrajinu ako nás v 68 a držali pod kontrolou. Tomu však neverím. Putin by sa načisto zdiskreditoval a odsúdil Rusko k chudobe a izolácii. A stálo by to veľa peňazí.
Franto napísal: Po 24 01, 2022 9:31 pm Spýtam sa Ťa ale na niečo. Keby Tebe raz niekto sľúbil, že po tom, ako mu odovzdáš všetky svoje zbrane najväčšieho kalibru, Ťa bude na oplátku ochraňovať a bude ručiť za Tvoju bezpečnosť... a následne na to, za pár rokov by Ti zabral kus Tvojej zeme... Čo by si robil Ty? Ako by si sa cítil? Prosím skús sa nad tým naozaj zamyslieť, lebo vnímam Tvoje pokrivené vnímanie, ktoré nakoniec len zaklincuješ vetou, že sú kurvy obaja rusi aj amíci a basta.
Nemám ho pokrivené. Snažím sa pochopiť obidve strany. Aj z hľadiska mentality a zmyslu pre spravodlivosť. Niekto tu napísal, že sme sa zo Slovenskej politiky presunuli do divného vlákna. Názov vlákna opravím: pridám tam k USA a Rusko.

Ale ináč toto vlákno je unikátne tým, že si môžete prečítať čo som písal v 2014 po anexii Krymu. Práve tu sme to preberali.
Uvidíte, že nie som jednofarebný. Časom ako sa dejú dalšie veci , tak svoj názor prispôsobujem. Ale na všetko mám svoje argumenty.
JUGGLER napísal: So 06 09, 2014 11:54 pm Ivol: každá propaganda slúži na to, aby si jej uveril. Posudzuj fakty, posudzuj realitu, hodnoť históriu. A urob si vlastný názor. Nevnucuj svoj iným. Dávaš tu linky, akoby sme žili v cenzúre... Veď si môžeme pozrieť CNN i TV Rossiju..

Mne nevybiješ z hlavy fakt, že vďaka rusom, ktorí nás obsadili v 1968 sme dodnes chudobní ( o neslobode a inom radšej nepíšem...) A odvtedy, až do 1989 bolo u nás cca 130 000 ruských vojakov...len aby všetko šlapalo tak ako si želali Rusi.
Odišli až po revolúcii. Rusi takto celé desaťročia kolonizovali nás, čechov, poliakov, maďarov, polovicu Nemecka a kopu štátov bývalého ZSSR. Ináč by sme sa my, madari i poliaci už dávno oslobodili od komunizmu. A prosperovali ...ako tí zlí kapitalisti. Súčasná realita je taká, že Rusi anektovali Krym a bez ich zbraní a priamej podpory by nijaká ,,domobrana,, ani vojna na východnej Ukrajine nemala šancu. Zase len oni majú krv na rukách... a všetka vina sa hádže na niekoho iného.

A čo tí zlí Američania? Keď sa už oháňame sférami vplyvu...Američania nedokázali ovládnuť ani tu zadrbanú Kubu...
Je od nich vzdialená 200 km a už 50 rokov buduje komunizmus. A ľudia tam žijú v biede a chudobe... Keby aspoň boli slobodní...tak by som to pochopil.

Čo sa to do riti deje, že sa tu začína obdivovať Putin a jeho politika? Ved mal Ukrajinu vo sfére vplyvu posledných 15 rokov, tak prečo z nej neurobil prosperujúcu krajinu? Keď sa Ukrajinci sťažujú v akej biede žijú a ako málo zarábajú, tak ja vravím: poďakujte sa Rusom a ich vplyvu... Aj my sa im môžeme poďakovať. Američania ani nám, ani Ukrajincom posledných 70 rokov do života nezasahovali...
JUGGLER napísal: Ne 07 09, 2014 11:10 pm Ivol: Nemá zmysel sa vypravdovať a hádať...je to len strata času. Napíšem ešte jednu - poslednú vec.

Problém Putina podľa mňa je v tom, že je už dlhý čas pri moci. A zabetónoval si moc až do 2024.
Keď jeden človek príliš dlho rozhoduje o všetkom a získa prakticky neobmedzenú moc - to nemôže dopadnúť dobre.
To bol problém Napoleóna, Hitlera, Stalina, Castra, Chaveza atd... Je to vždy rovnaký scénar.
A to isté sa deje s Orbánom a ver mi, že aj s Ficom...len ten proces prebieha pomaly...ako choroba...krok za krokom. Oni kurvy sa medzi sebou ešte aj obdivujú. Putin je ich vzor. Z toho hľadiska som šťastný, že sme v tej posratej EU a ,,pod vplyvom USA,, a nie Ruska a že nerozhodujeme len sami o sebe. Lebo ak by ... vždy raz za čas sa to môže zvrhnúť a priniesť ľudom skazu...

V spore USA - Rusko úprimne poviem - nemám rád ani Američanov, ani Rusov. Jedni aj druhí toho napáchali dosť.
Keď sa niekde niečo deje, nehrám sa na politológa a nesnažím sa dozvedieť čo je konšpirácia a čo pravda. Prečítam si, čo vravia jedni, čo druhí...ale najlepšie je podľa mňa neuveriť ani jednej strane konfliktu, ale pozrieť sa ako sa k tomu stavajú tí tretí. Napr. v spore USA - Rusko je pre mňa zaujímavý postoj Nemecka.
Tie príspevky sú spred 7 rokov ...a pred nimi Ivol dal linku na video s Chmelárom, kde analyzoval to obsadenie krymu aj donecko-Luhanska:

https://www.youtube.com/watch?v=nACGIQ4 ... =NoveSlovo

P.S. Treba čítať denník N, aj Sme, ale aj druhú stranu, lebo PRAVDA je zvyčajne niekde uprostred.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa iceberg8 »

https://www.theguardian.com/commentisfr ... darkenment

If Donald Trump wins, it’ll be a new age of darkness

The election of Donald Trump to the Presidency is nothing less than a tragedy for the American republic, a tragedy for the Constitution, and a triumph for the forces, at home and abroad, of nativism, authoritarianism, misogyny, and racism.

atd..

no ja neviem, kde je ten upadok medzi 2016-2020? bol nejaky?
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Frnato,
"Preto aj ten, kto velebí socializmus, len preto, že sa mal dobre, je pre mňa hajzel."
Plati to aj o kapitalizme ?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Dezinformovanosť, USA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Franto napísal: Ut 25 01, 2022 9:00 pm Však toto. Že Ti je jedno, kto je Chmelár.
Že neriešiš osobu celkovo. Aj takého Harabina dokážeš obdivovať, aký je odborník.
Ja z nimi kozy nepasiem. Každý človek je v niečom dobrý. A keby som mal každého lustrovať, kto, kedy, čo robil a s kým sa kamaráti, tak by som asi nemohol mať s nikým nič. Ani s tebou diskutovať, lebo neviem, čo si za týpek :wink:

Franto napísal: Ut 25 01, 2022 9:00 pm Ešte jednu historku Ti poviem. Keď som bol chlapec, babka mi vravela, že keď tu bojovali rusi, správali sa ako zver. Ľuďom stiahli hodinky z rúk, z dvora si pobrali hydinu a ženy znásilňovali. Nemcov tých úžasne chválila, ako keby boli anjeli. Že sa slušne pozdravili, ešte sa pritom aj uklonili... keďže k nej boli dobrí, hodnotila ich ako dobrých ľudí. Zbytočne som jej vysvetľoval, že keď ich hodnotí ako národ, musí mať schopnosť vidieť aj tie zverstvá, čo páchali ostatným. Že nemôže hodnotiť veci len z hľadiska vlastného blaha.
Neuveríš, ale to isté hovorili moji starí rodičia. :) Rusi nikdy neklopali, len vtrhli a všetko rozhádzali. Pobrali všetko, čo sa dalo zjesť a vypiť.
Nemci boli slušní, zaklopali a vypýtali si čo bolo treba. Nikdy nepobrali všetko jedlo. Vždy nechali niečo domácim.

A vo filmoch čo vidíš? Presný opak !

Tvoja babka ich hodnotila dobre. Lebo nemci sú takí. Je na nich čo obdivovať.
Tvoja požiadavka, aby ich babka odsúdila ako národ je podľa mňa hlúpa. Nemôžeš hádzať celý národ do jedného vreca .
To isté je s inými národmi. Môžeš stanoviť určité spoločné črty, hodnotiť nejaký priemer, ale nemôžeš paušalizovať vinu, alebo zlo.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
frakan
Silver Member *
Príspevky: 258
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 21 times

Re: Dezinformovanosť, USA

Príspevok od používateľa frakan »

JUGGLER napísal: St 26 01, 2022 12:32 am Ja z nimi kozy nepasiem. Každý človek je v niečom dobrý. A keby som mal každého lustrovať, kto, kedy, čo robil a s kým sa kamaráti, tak by som asi nemohol mať s nikým nič. Ani s tebou diskutovať, lebo neviem, čo si za týpek :wink:




Neuveríš, ale to isté hovorili moji starí rodičia. :) Rusi nikdy neklopali, len vtrhli a všetko rozhádzali. Pobrali všetko, čo sa dalo zjesť a vypiť.
Nemci boli slušní, zaklopali a vypýtali si čo bolo treba. Nikdy nepobrali všetko jedlo. Vždy nechali niečo domácim.

A vo filmoch čo vidíš? Presný opak !

Tvoja babka ich hodnotila dobre. Lebo nemci sú takí. Je na nich čo obdivovať.
Tvoja požiadavka, aby ich babka odsúdila ako národ je podľa mňa hlúpa. Nemôžeš hádzať celý národ do jedného vreca .
To isté je s inými národmi. Môžeš stanoviť určité spoločné črty, hodnotiť nejaký priemer, ale nemôžeš paušalizovať vinu, alebo zlo.
Som sa pobavil ... skutočne je na nich čo obdivovať ... myslíš koncentračné tábory ?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pobavil si sa ako primitív. Nemôžeš hodnotiť nemcov ako národ len podľa toho, čo sa stalo v dejinách. Každý národ napáchal nejaké zverstvá. Povedz ktorý nie. Možeš začať američanmi ako otrokármi, rasistami, pokračovať genocídou indiánov, či zhodením atómových bômb na mestá plné civilistov, ked už bolo po vojne. Zverstvá páchali tí, čo ich organizovali, alebo čo boli za jednotlivé činy zodpovední.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Dezinformovanosť, USA

Príspevok od používateľa jogo »

Franto napísal: Ut 25 01, 2022 9:00 pm Preto aj ten, kto velebí socializmus, len preto, že sa mal dobre, je pre mňa hajzel. Že nechce vidieť tých, čo bojovali aj za nich, za ich práva a slobodu a končili v gulagoch. Že ich rodiny mali peklo do konca života. Hanba takému na papuľu!
Veľmi tvrdé a nechutné vyhlásenie smerom k našim rodičom.
Tak to asi bývam na verejných toaletách. V mojom okolí skoro všetci starší ľudia velebia socializmus a uživili počas neho mnohopočetné rodiny. Oni nestali o to, aby za nich niekto bojoval. Maximálne o náboženskú slobodu. Aspoň to teraz tvrdia...tak sú preto "hajzli"?
Pracoval si pred rokom 1989?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Ziaden národ nie je svaty a ma svoje temne stranky v minulosti. Americania a Uk pocas 2.sv.v. bombardovali ku koncu vojny, ked uz bolo vsetkym jasne, že Nemecko prehralo, kobercovymi naletami so zápalnými bombami Drážďany.
Pritom toto mesto nemalo velký vojensky význam a bolo preplnené utecencami pred Rusmi z východu. Zomrelo 25,000–35,000 civilistov v ohnivom pekle. Pritom priemysel sa nachadzal na periferii mesta a zasiahnuty prakticky nebol, znicene boli naopak obytné časti mesta.V podstate išlo o vojnový zločin, za ktorý nebol nikdy nikto odsúdený.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Bombardov ... BE%C4%8Fan
https://sk.wikipedia.org/wiki/Bit%C3%BAnok_%C4%8D._5
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Tak nemecki vojaci prisli s cielom dobit/obsadit nase uzemie, a zaklopali na dvere, nechali sa obsluzit zasobami, ale len tak, aby prezili aj ti, ktorych uzemie sa snazili dobit? A ruski vojaci nas prisli zachranit, ale plienili a nechali ludi umriet hladom bez zasob? Tak kto bol vlastne kto? :)
Odoslané z počítača
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa jogo »

pokus napísal: St 26 01, 2022 9:06 am A potom si dajme tatarske vpady,
Konečne to začínaš vnímať komlexne. :)
Ano, na Kryme žili dlhé roky Tatári, najprv pod Rímskou ríšou, potom pod Hunskou ríšou, potom pod Avarským chanátom, Byzantskou ríšou, Mongolskou ríšou, následne pod "Zlatou Hordou", potom pod "Osmanskou ríšou", nakoniec pod "Ruským Impériom" a v 60 rokoch minulého storočia ich Chruščov(sám Ukrajinec) administratívne priradil k Ukrajine. Stalin Tatárov za kolaboráciu s Nemcami v 2. sv. vojne z Krymu "presídlil". Po jeho smrti sa tam Tatári postupne vrátili.
Len neviem, či Tatársky vpád urobili Tatári alebo Mongoli. Lebo Džingischán bol asi mongol. Alebo Tatári sú jeho bojovníci, ktorí ostali v Európe, to neviem.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa jogo »

pokus napísal: St 26 01, 2022 10:53 am Presne pre takyto dlhy rad historickych udalosti je nezmysel odvolavat sa na nejake historicke hranice a krivdy. Mal by sa dodrziavat status quo a nevymyslat nieco "nove", obvzlast hranice (Krym, Kosovo cokolvek).
Ak už si tam "vyvážene" spomenul aj Kosovo, tak mi neostáva nič iné, len súhlasiť s týmto tvojím príspevkom. :beer:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa Peter222 »

Tak ako som si povedal, že do vlákna o slovenskej politike je zbytočné prispievať, keďže doň prispievajú väčšinou ľudia, ktorých hlavným zdrojom informácií sú slovenské plátky na čele s Denníkom N a otvorenosť voči iným názorom je značne limitovaná, aj v tomto vlákne sa rozlúčim jedným príspevkom, ktorý sem skopírujem. Schválne neudávam meno osoby (aj keď je jednoduché určiť o koho ide - patrí medzi vašich "obľúbencov"), aby bol focus na obsah. Všetko dobré prajem :)

PRESTAŇTE NÁS HNAŤ DO VOJNY, ZBABELCI!

Napriek tomu, že som očakával, kedy vláda zneužije napätie na Ukrajine na to, aby ho demagogicky spojila s potrebou prijatia vojenskej zmluvy s USA, tá miera bezočivosti ma ešte stále dokáže prekvapiť. Jaro Naď, zúfalý z absolútnej argumentačnej impotencie a neschopnosti pohnúť s verejnou mienkou, dnes prelomil všetky bariéry a akékoľvek mysliteľné dno, keď začal ľudí strašiť vojnou v prípade, že nepríjmeme vojenskú dohodu s USA. Vraj sa o prítomnosť amerických vojakov iné štáty trhajú, len my ich nechceme (vidíte, ako si zasa šliape po jazyku, veď tvrdil, že nijakí neprídu). Vrcholom jeho divadelného predstavenia boli vyhrážky odporcom zmluvy, ktorých označil za vlastizradcov, ktorí podkopávajú bezpečnosť a národnoštátny záujem Slovenskej republiky, čo je definícia ako ušitá na neho (alebo aspoň sa od nás naučil nové slovíčka).

Za nechutné zavádzanie až šírenie poplašnej správy treba jednoznačne označiť Naďove hysterické strašenie, že Rusko zhromažďuje na hraniciach zbraňové systémy, ktoré môžu zasiahnuť aj Slovensko. Je nemysliteľné, aby bol slovenský minister obrany radikálnejší a militantnejší ako ukrajinská vláda, ktorá hlási na hraniciach pokoj a vyzýva médiá, aby nerobili paniku. Každý, kto ovláda aspoň základnú abecedu medzinárodných vzťahov vie, že „ruské zbraňové systémy“ môžu zasiahnuť Slovensko teoreticky kedykoľvek aj bez zhromažďovania na hraniciach: či už ide o medzikontinentálne balistické strely, rakety s plochou dráhou letu, ale aj vojenské letectvo – to všetko nás môže v prípade vojny ohroziť. Ale chystajú vari Rusi proti nám vojnu? Je to číra lož! Desí ma tá atmosféra, v ktorej nás vládnuce kruhy ženú do vojny a médiá hlavného prúdu im pri tom servilne asistujú. Nevidím žiadnych zodpovedných ľudí, ktorí by sa usilovali o zmierňovanie napätia a namiesto toho počuť len šialencov, ktorí nechápu, že cieľom nie je schovať sa za sukňu Ameriky pri ostrej paľbe, ale zabrániť vojne!!! Pýtajte sa svojich poslancov, pýtajte sa prezidentky a premiéra, pýtajte sa všetkých, ktorí majú vplyv na verejnú mienku, čo pre to robia a na ktorej strane stoja? Lebo správna otázka nie je to, či ste s Američanmi alebo s Rusmi, ale či ste za vojnu alebo za mier!

Desím sa toho, čo nás čaká s takýmto nekompetentným vedením. Prezidentka čaká na noty z americkej ambasády a zatiaľ bezvýhradne podporuje politiku NATO (a ja som si myslel, že hlava štátu má byť symbolom rozumu, nie servilného pritakávania). Politik okresného formátu Eduard Heger, ktorý nevie rozoznať americkú DCA od dunajskostredskej DAC, zvolal mimoriadnu bezpečnostnú radu štátu, aby nám oznámil, že vraj my, malý karpatský štátik s počtom obyvateľov ako jedno väčšie európske mesto, „máme veľkú zodpovednosť za to, čo sa tam deje“. A preto je vraj potrebné „správať sa ako spojenec“, čo v jeho mentálnom rozpoložení znamená prijať podmienky vojenskej zmluvy nadiktované Spojenými štátmi. Toto trdlo svojimi úplne zbytočnými rečami už dávno pripomína Miloša Jakeša a jeho slávny prejav o kole v plote. No a poslankyňa Romana Tabák, donedávna intuitívne odmietajúca DCA, zmenila stanovisko a rozhodla sa podporiť zmluvu, lebo Jaro je zrejme rovnako presvedčivý ako Boris – nevadí, že nevie rozoznať jadrovú raketu od tenisovej, ona vie, že tu nukleárne zbrane nebudú... Strašné, kto dnes reprezentuje štát.

Je najvyšší čas rozvinúť tu široké efektívne mierové hnutie a neprispôsobovať sa mentalite vojny. Dnes som podpísal jednu medzinárodnú mierovú iniciatívu – otvorený list svetovým štátnikom, aby deeskalovali napätie na Ukrajine a pridali sa k Zmluve OSN o zákaze jadrových zbraní. Pre niekoho bezcenný apel, ale vždy lepšie ako držať národ v strachu a huckať ho proti inému národu. Je potrebné nepanikáriť z každej správy a nepovažovať každé napínanie svalov za signál, že útok sa blíži. Vojna vypukne len vtedy, ak niekto stratí nervy a ak sa nenájde kritická masa, ktorá bude požadovať deeskaláciu napätia. Ako povedal zosnulý vietnamský budhistický mních Thich Nhat Hanh, ktorého som vám nedávno pripomenul: Ak chceme dosiahnuť mier, nemôžeme sa usilovať o víťazstvo, ale o zmierenie. Neverte tým, ktorí tvrdia, že sa treba postaviť na jednu stranu konfliktu a zničiť druhú. Nič nie je čierno-biele. Nikdy sa nebudeme cítiť bezpečne, ak budeme druhých zatláčať do kúta a správať sa k nim nepriateľsky. Keby ste sledovali nálady v Rusku vyvolané tlakom Západu, tak by ste pochopili, že Putin nie je najväčší problém, ktorý máme – ak by sa tam presadili sily, ktoré od neho požadujú, aby uznal nezávislosť Donecka a Luhanska. Stačilo toho rinčania zbraňami! Militantných šialencov sú tu mraky, potrebujeme múdrych mierotvorcov!

A tým, ktorí sa zastaviť nechcú, odcitujem len § 417 Trestného zákona: „Kto v úmysle narušiť mier akýmkoľvek spôsobom podnecuje k vojne, vojnu propaguje alebo inak podporuje vojnovú propagandu, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až desať rokov. Odňatím slobody na desať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie sa potrestá páchateľ, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a) v spojení s cudzou mocou alebo cudzím činiteľom, b) ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo c) za krízovej situácie.“
frakan
Silver Member *
Príspevky: 258
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 21 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa frakan »

JUGGLER napísal: St 26 01, 2022 1:26 am Pobavil si sa ako primitív. Nemôžeš hodnotiť nemcov ako národ len podľa toho, čo sa stalo v dejinách. Každý národ napáchal nejaké zverstvá. Povedz ktorý nie. Možeš začať američanmi ako otrokármi, rasistami, pokračovať genocídou indiánov, či zhodením atómových bômb na mestá plné civilistov, ked už bolo po vojne. Zverstvá páchali tí, čo ich organizovali, alebo čo boli za jednotlivé činy zodpovední.
Ďakujem za kompliment. Ty si ich zhodnotil ako národ. Pobavil som sa na konštatovaní akí sú skvelí keď nezožrali starým rodičom všetko čo našli ale sa s nimi pekne podelili. Skutočne krásna úvaha. Hajzli, čo spôsobili nekonečné útrapy, rabovali a plienili, správali sa ako zvieratá nám majú byť príkladom?
gigant
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Po 25 02, 2013 8:48 am
Been thanked: 3 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa gigant »

Vsak samozrejme ze sa nemci spravali daleko lepsie k nam ako rusi ked sme boli s nimi v partii..ked sa situacia otocila ziadne pekne pozdravy uz (predpokladam) nepadali..a co ine sa dalo cakat od spravania rusov ked sme proti nim bojovali..ze sme potom otocili uz prilis rolu nehralo tak asi tazko mohol niekto ocakavat od nich pekne pozdravy a nezozrate rozky..
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa jogo »

gigant napísal: St 26 01, 2022 1:02 pm Vsak samozrejme ze sa nemci spravali daleko lepsie k nam ako rusi ked sme boli s nimi v partii..ked sa situacia otocila ziadne pekne pozdravy uz (predpokladam) nepadali..a co ine sa dalo cakat od spravania rusov ked sme proti nim bojovali..ze sme potom otocili uz prilis rolu nehralo tak asi tazko mohol niekto ocakavat od nich pekne pozdravy a nezozrate rozky..
Dobre napísané. :palec_hore:
Však sme boli ruskí nepriatelia, ktorí im vyhlásili vojnu a poslali do Ruska 2 divízie vojakov pomáhať Nemcom. Ale naši vojaci tam išli z donútenia vtedajšou vládnou mocou. Dúfam, že sa história nezopakuje a včas "budú odídení" politici, ktorí nás zaťahujú do konfliktu s Ruskom.
A Nemci až po vypuknutí SNP ukázali svoju pravú tvár, akú ukazovali celý čas v Rusku. Vypaľovali dediny a popravovali civilistov. Do povstania sme boli ich spojenci, tak jasné, že nás tolerovali. Ale opýtajte sa Čechov, alebo Poliakov, ako s nimi zaobchádzali.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa Zdravym »

Mne sa paci ako chcu ludia zit zapadny styl zivota, so zapadnymi moznostami, trejduju na americkom trhu, americkymi firmami, 100%tni kapatalisti :D a zaroven tu prezentuju nazory chmelara, blahu.... trosku pritiahnute za vlasy, ci? Ked uz ste rusofili, tak nimi budte se vsim vsudy :D

Ale poviem vam, diskusia hodna facebooku. Celu tuto sekciu by som zmazal, lebo len znizuje kredit tohto fora.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa jogo »

george1 napísal: St 26 01, 2022 2:06 pm Jogo, vojna je svinstvo. Ja sa nezastávam ani rusov , ani nemcov vo vojnách. Ale poviem ti príhody, ktoré mi hovorila moja babka.Do ich dediny (cez ktorú ani nešiel front a neboli tam boje) prišla ruská posádka. Keď prišli, pobrali chlapom hodinky a rozkázali si chleba a potraviny. V jeden deň ruský vojak sexuálne napadol vyše 70 ročnú staršiu pani. Následne ruský veliteľ strelil do tohoto vojaka za trest.
Vojna je svinstvo a robí z vojakov zvery.

Jogo, vojna je svinstvo. Práve preto agresorovi Rusku, ktoré porušilo vlastný podpis na zmluve zaručujúcej nezávislosť a celistvosť Ukrajiny treba sa postaviť. Ak sa agresorovi nepostavíme, ak nezabezpečíme vlastnú obranu, agresor bude útočiť viac a viac. Nikto u nás ani v európe nechce vojnu. Ak chceš na niekoho apelovať - adresuj svoje slová Rusku - agresorovi porušujúceho medzinárodné zmluvy, ktorý vojensky napadol a chystá sa napadnúť znova cudzí štát (a nie prvý raz) ! A špeciálne adresuj svoje slová Putinovi
Môj otec videl v Rusku vypálené dediny spolu s ich obyvateľmi. Máš pravdu, vojna robí z ľudí zvery a ľudia, ktorí skutočne zažili vojnu ju nikdy nechceli, dokonca nechceli ani o svojich zážitkoch hovoriť...nikomu sa ľahko nehovorí o tom, ako niekoho zabil.
Ak nás vtiahnu do toho konfliktu s Ruskom, tak dúfam, že tam pôjdu hlavne tí, čo teraz podporujú konflikt s Ruskom. Budeš sa hlásiť dobrovoľne na front?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa jogo »

Zdravym napísal: St 26 01, 2022 2:10 pm Mne sa paci ako chcu ludia zit zapadny styl zivota, so zapadnymi moznostami, trejduju na americkom trhu, americkymi firmami, 100%tni kapatalisti :D a zaroven tu prezentuju nazory chmelara, blahu.... trosku pritiahnute za vlasy, ci? Ked uz ste rusofili, tak nimi budte se vsim vsudy :D
Prezentujem svoje názory a nie názory Blahu, Chmelára alebo kohokoľvek iného. A chcem pre USA dobre, čo budem mať, ako držiteľ USA akcii, z jadrového konfliktu medzi USA a Ruskom?

Ľutujem Ukrajinu, ale kvôli 10% jej územia, kde žijú ľudia, ktorí aj tak chú žiť v Rusku, predsa nerozpútame 3.sv. vojnu.
Podobne si myslím, že Srbom len prospelo, keď im zobrali Kosovo, aj keď to nikdy nepriznajú. Nemusia sa starať o 2 mil Kosovčanov.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

je to diskusna tema ako kazda iná, nie je dovod preco by mala byt zmazaná. Zapad robí dobre že vyzbrojuje Ukrajinu, lebo tym padom rastie cena ktoru by muselo Rusko zaplatit v pripade utoku a preto si kazdy krok lepsie premysli. Zatial nic nenasvedcuje, ze by utok mohol byt realny v najblizsich tyzdnoch a veríme ze nikdy k nemu nepride.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa iceberg8 »

George.. " Áno, pokiaľ vojská cudzieho štátu, v tomto prípade ruský agresor, by vojensky napadol Slovensko, tak sa budem hlásiť do armády brániť Slovensko. A mala by to byť osobná povinnosť každého slováka, ktorý miluje Slovensko a ktorý nechce prísť o slobodu. "

Mala otazka - preco potom slovaci nemozu vlastnit obranne "vojenske" zbrane v kazdej rodine? Napadlo by nas Rusko, ak by vedelo, ze tu mame 2 miliony bojaschopnych ludi roztrusenych na celych 49000km2 ? Ich armada ma 1-2miliony vojakov, samozrejme, maju lepsi vycvik, a samozrejme, mohli by urobit to iste a povolat 70milionov ludi do boja, ale urobili by to, aby poslali vsetko sem, a nebranili ine svoje uzemia?

Suhlasim s tym, ze "ak sa agresorovi ustúpi, nasleduje ďaľšia, väčšia agresia" - no zial ja tuto agresiu vidim skor od nasej vlady (korona hysteria).. (samozrejme, nepisem, ze nevidim od Ruska, len hovorim, ze tych agresorov mam v mojom okoli mnoho, aj USA s ich tlacenim dolarov, EUR to iste, snad sa chapeme, tj kazdy kto mi nieco nanucuje a podmienuje)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa osamely chodec »

iceberg8 , ty si bol niekedy na vojne alebo vo vojne?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa iceberg8 »

osamely chodec napísal: St 26 01, 2022 3:13 pm iceberg8 , ty si bol niekedy na vojne alebo vo vojne?
nebol. preco?
Alojz napísal: St 26 01, 2022 3:22 pm Na margo korona hysterie by som dodal, ze v roku 2021 zomrelo na Slovensku vyse 73k ludi oproti priemeru cca 53k pred pandemiou.
Tak ja som neprikazal lekarom, aby diagnostikovali cez telefon svojich pacientov.. Aby pocas 2 rokoch odkladali prevenciu a podobne..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa osamely chodec »

lebo pises o niecom co by si robil, ale nemas o tom ani tusenie co to je... prepac za otvorenost
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Alojz este jedna vec.
AK pracujem v restike, staci mi test, ale hned ako dokoncim svoju robotu, uz si do tej istej restiky stadnut nemozem, lebo test nestaci. Takejto logiky je mnoho v tejto vlade, od tejto vlady, preto som pisal, co som pisal.

osamely chodec, (a kto tu z nas bol vo vojne?)
Ved preto som to sem polozil ako otazku. Pisalo sa, ze vojaci plienili dediny, cize sa obcania nemohli branit, nemali s cim. Samozrejme, ze to co som sa pytal, resp pisal, to je jedno, nie je vsemohuce riesenie.. Ale preco potom svajcairi maju zbrane, a my nie? Vezmi si, ak by take nieocm ali aj CR, HU, PL, aj my.. Ber to ako diverzifikaciu, tie zbrane by nemuseli pouzit samotni ludia, ale mohli by ich poskytnut "profikom" aj s municiou. Samozrejme, ze by sa protistrana mohla ich zmocnit tiez a pouzit proti nam. Moznosti a variacii je nekonecne vela..
Este jedna vec, na margo agresor vs obet. Preco ten agresor (sialenec) ide so zbranou v ruke do skoly vacsinou (no-gun zona), preco nie na policajnu alebo vojensku zakladnu/stanicu?
Odoslané z počítača
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa jogo »

george1 napísal: St 26 01, 2022 2:51 pm Putin to na rovinu povedal: chce aby východoeurópske štáty sa vrátili do sféry vplyvu ZSSR. Čo to znamená v praxi ? napríklad to, že ak by česi chceli mať spoločné obranné cvičenie s nemeckou armádou - potrebujú súhlas Putina. Inak povedané, vzdanie sa vlastnej obrany pred agresorom
Každý pred vyjednávaním nastolí maximálne podmienky, aby mal z čoho dojednávať kompromis a ustupovať. Zas by som všetko nebral doslova, čo teraz jedna, alebo druhá strana vyhlási. Obe strany si budujú dobrú východiskovú pozíciu a napínajú svaly...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa osamely chodec »

pokial si dobre pamatam, Kohl pri zjednoteni Nemecka slubil Rusom , ze sa NATO nebude priblizovat k Rusku. Bola to jedna z podmienok rokovani. Realny obrazok nech si kazdy urobi sam, kde sa posunuli hranice NATO a kde hranice Ruska.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Murosik
Silver Member *
Príspevky: 211
Dátum registrácie: So 20 11, 2021 8:44 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 48 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa Murosik »

iceberg8 napísal: St 26 01, 2022 3:04 pm George.. " Áno, pokiaľ vojská cudzieho štátu, v tomto prípade ruský agresor, by vojensky napadol Slovensko, tak sa budem hlásiť do armády brániť Slovensko. A mala by to byť osobná povinnosť každého slováka, ktorý miluje Slovensko a ktorý nechce prísť o slobodu. "
Ja zasa nechapem tvoj nazor. Preco by mala byt moja povinnost “chranit” Slovensko. Vojna je len zlyhaním diplomacie v kombinacii s populistickými rozhodnutiami politikov.
Preco by som mal ja nasadzovať život za politikov, ktorí z bezpečia šíria propagandu mierenú proti inej krajine? S väčšinou “nepriateľských” vojakov ak by som si sadol za pivo, tak by som sa pravdepodobne dobre zabavil a zistil by som, že jediný nepriatelia sú politici čo šírka svoju propagandu.
Ostatne, či bude Slovensko pod USA alebo Ruskom by mi dnes bolo jedno, lebo pre mňa by sa veľa nezmenilo. Kedysi áno, komunizmus realne obmedzoval ľudí. Dnes je aj v Rusku taká sloboda, aká by mne posťažovala a ak by aj nie, tak by mi nikto nebránil odísť preč. Na Slovensku je veľká korupcia či tu má lobby jedna alebo druhá strana.
Aj keď som skôr pre USA, lebo od nich je väčšia šanca na prosperitu, ale zasa viem, že naši politici budu aj tak vždy vidieť iba válov
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Murosik, to som nenapisal ja, to som citoval Georgeho, len som to nedal do original citacie ale len do svojho prispevku. Tiez mam nazor, ako Ty, "Preco by som mal ja nasadzovať život za politikov" , avsak "bezprostredne" miesto bydliska by som branit musel..
Je to pomerne zlozite, lebo ked napisem A tak ma zhejtuje polovica ludi, ked napisem B, tak tiez, len ta opacna strana :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

vojnu robia politici a trpia v nej nevinní ludia.
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa Peter222 »

george1 napísal: St 26 01, 2022 1:34 pm Milý Peter222
Väčšina známych ktorých mám majú triezve názory, a čítajú slušné spravodajstvo, zo zdrojov Slovenska, aj zahraničné spravodajstvo. Oproti tomu, iná sorta ludí ktorých poznám, patria sem tzv antivaxeri, kotlebovci a zástancovia režimu v Rusku s Putinom na čele, mi odpovedajú unisono (ak sa ich spýtam kde berú hlúposti ktorými sa prezentujú): ich odpovede sú ako cez kopírak: ja nesledujem oficiálne masmédiá, ale "pravdivé zdroje ako Zem a Vek, Kotlebovský vysielač, hoaxovský weby ako aeronet, FB proruské dezinformačné skupiny majúce názvy ako proslovenské, atď. A perlička, na všetky tieto zdroje, ktoré nemajú hanbu opakovane prinášať klamstvá a prekrútenú realitu mi tvrdia, že to je pre nich relevantná pravda... Nuž, ak niekto ako pravdivý zdroj si zabedňuje hlavu zdrojom, ktorý mu tvrdí že cez injekciu s očkovaním oficiálni lekári nám dávajú robotické nanočipy,, či citujú príspevky a zmanipulované videá od platených ruských trollov z ruských trolích fariem - tu možno by pomohla návšteva psychiatra.

Napíšem jeden najnovší poznatok - dvaja moji známi, ktorí si nechávajú hlavu vymývať cez konšpiračné weby, obaja mi tvrdili pred časom to isté - Rusko a Putinovi vojaci vojensky nenapadli ukrajinské územia Luhansko, Donbas, Krym - podla nich vtedy toto boli výmysly oficiálneho spravodajstva. Dnes s odstupom času už tvrdia , že rusi mali právo vojensky zasiahnuť v Ukrajine. Ich logika riadiaca sa pochybnými zdrojmi ich posunula dnes do aktuálneho uvažovania: Putin má "právo" napadnúť vojensky nezávislý štát Ukrajinu, pretože USA.., pretože zlá západná európa.., pretože západ alebo Ukrajina ide vojensky napadnúť Rusko. A Rusko má právo preventívneho útoku. Argumentácia presne v štýle Hitlera pred napadnutím susedných štátov. Rusko je presne rovnaký vojenský agresor.
Ak im poviem fakt, že Rusko v roku 1994 podpísalo zmluvu deklaráciu zaručujúcu Ukrajine nezávislý štát (vrátane ukrajinských území Donbas, Luhansko, Krym) výmenou za to, že Ukrajina sa vzdá jadrových zbraní,, tak mi odpovedia - to je nezmysel, to je prekrútené ... ergo, podpis na medzinárodnej zmluve je pre nich zdrap papiera, rovnako ako je pre Putina.

Ty, aj ostatní, ktorí si nechávate vymyť vlastné rozmýšlanie cez pochybné weby a proruské skupiny , nejako ste zabudli, ako nás rusi okupovali 40 rokov, ako nás vojensky napadli v roku 1968. Slovensku práve členstvo v európskych štruktúrach a NATO dáva prosperitu, bezpečnosť a slobodu. Slobodu, ktorú mnohí rusi v Rusku nemajú, pretože ak prejavia názor kritizujúci pomery v Rusku a Putinov diktát, tak skončia (v lepšom prípade) na policajnej stanici a v base. Zábery ako ruskí policajti mlátia a zatváraju do antonov protestujúcich proti diktátorovi Putinovi, ale na týchto pochybných weboch nenájdeš. Otvor si youtube a pozri si ich:
https://www.youtube.com/watch?v=cX6h8StIABw
https://www.youtube.com/watch?v=JSwrhgip1pk
Obaja títo moji "proputinovskí" známi, okrem toho že dnes už súhlasia s vojenskou agresiou Ruska na Ukrajinu ked rusi vstúpili na Krym, Donbas,Luhansko, vyhlasujú unisono že Slovensko nemá byť v NATO a citujem ich " Putin je náš prezident, nie Čaputová". Ja chodím si prečítať diskusie skupín, kde sú prívrženci Kotlebu, Harabina, Putina - vyhrážkami obesením, nadávkami sa to tam len tak hemží. A v poslednej dobe je tam plno názorov (rovnakých ako majú moji dvaja spomínaní známi) - Putin je náš prezident, my nechceme NATO. Doslova títo ludia by uvítali, ak by vtrhol Putin na Slovensko a pomohol im "oslobodiť" Slovensko od NATO , zradcov vo vláde.. Inak povedané, spĺňajú definíciu vlastizrady, keď by násilím chceli zmeniť výsledky slobodných slovenských volieb a zaviesť na Slovensku politické zriadenie za pomoci cudzích vojsk... toto asi nepotrebuje komentár, kto je skutočný vlastizradca

Tvoju vetu - Prestante nás hnať do vojny - adresuj v prvom rade agresorovi - Rusku , ktorý nemal hanbu porušiť vlastný podpis pod zmluvou zaručujúcou Ukrajine nezávislosť - Rusku. Agresorovi, ktorý sa chystá znova napadnúť nezávislý suverénny štát. Ako malý štát ležiaci blízko tak vojensky agresívneho štátu ako je Rusko, ktoré navyše má v čele člena KGB a komunistu Putina netajúceho sa mocenskými chúťkami, Slovensko môže byť happy, že sme začlenení v európskych štruktúrach a NATO. Pre rusov ale napadnutie cudzieho štátu nie je novinkou. Rusi napadli vojensky Fínsko, Lotyšsko, Litvu, Estónsku, Maďarsko v roku 1956 a x ďaľších štátov. Československo rusi napadli vojensky v roku 1968, ked česi a slováci chceli viac slobody a viac nezávislosti - bez ruských vojsk! Agresor zostane agresorom. A vlastizrada, ktorú predvádzajú prokotlebovskí a proputinovskí zmagorení dezinformáciami slováci, nás môže stáť slobodu.

P.S. kto si neváži vlastnú slobodu a kto zabudol na vlastnú minulosť, ten si slobodu začne vážiť až v diktatúre.
Milý george1,

žiaľ, musím porušiť svoj záväzok, ktorý som si dal a síce nezúčasťňovať sa viac na tejto diskusii, keďže svoju správu si adresoval priamo mne. Opäť sme sa dostali do bodu, keď nereaguješ ani náznakom na obsah nejakého článku a konkrétne body v ňom, ale trepeš odveci tak ako ti to vyhovuje, čo už. Ale prosím ťa, na základe čoho si človeče dovoľuješ ma obviniť z návštevy proruských webov, dávať ma dokopy s Harabinom, Kotlebom a antivaxermi a tvrdiť, že mám "vymyté" zmýšľanie - si úplne mimo? Na toto reagovať nebudem, je to pod moju úroveň a viac to hovorí o tebe a tvojom spôsobe komunikácie - je to tá najprimitívnejšia vec, čo môžeš v internetovej diskusii spraviť - zaútočiť na človeka bez toho, že by si ho poznal a dovolíš si vyvodzovať nejaké súdy.

Ak vieš po anglicky tak si choď prečítať napr. weby ako DefenseNews alebo Stratfor - zhodou okolností oba americké, ten druhý dokonca založený bývalým šéfom CIA Gergeom Friedmanom a budeš veľmi prekvapený čo sa tam dočítaš aj ohľadom súčasného diania USA-Rusko-Ukrajina. Ak po anglicky nevieš, tak ti ostáva ten Denník N a SME.

Aj napriek tomu, že si skĺzol do úbohých a trápnych osobných obvinení ti prajem všetko dobré, drž sa :)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Dnes by bol skor hlupak ten, kto tie sroby a zosity berie domov, je to nakladnejsie a narocnejsie, ako si to kupit :)
Skor vidim tych ludi velebit kapitalizmus dnes, kto uz ma kapital, ale ak sa narodi dieta dnes, kapital nema, pokial ho nemaju jeho rodicia a nezdedi ho. To nove dieta je vystavene tvrdemu (relativne) kapitalizmu, sice si moze pozicat od banky peniaze na byvanie, ale.. no ja neviem, nesmie sa zastavit, alebo ako by som to povedal, musi splacat :) Nechcem to porovnavat so socializmom, "kedy to bolo lepsie, co by bolo lepsie", nie som na to expert, skor som mal na mysli to, ze kapitalizmus skor ci neskor moze a podla mna aj uskodi velkej vacsine ludi (nie len malej mensine, napr smetiari, obrazne povedane - ja ich mam rad, vynasaju mi smeti) a snad kazde dieta nimi bolo fascinovane. :) Ak mas kapital, mozes vsetko (aj zacat vojnu), ak nemas, si len sluha tomu kto ho ma.. (ale zas, nemam ruzove okuliare, socializmus bol zrejme rovnaky, len peniaze boli kontakty alebo podobne)..
Avsak suhlasim s tym, ze ludia dnes nevedia spolocne vlastnit, preto som utiekol z bytovky, bolo to na nervy, jedine ta lokalita bola dobra, vsetko ostatne len nervy.
PS: dik za tipy na knihy.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

socializmus nikde nefunguje prave preto, ze vsade skrachoval, z dlhodobeho hladiska je to nefukcna teoria.
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa Peter222 »

george1 napísal: St 26 01, 2022 7:59 pm kde si popísal toho dosť, vrátane spochybňovania našich bezpečnostných záväzkov, stihol si si kopnúť aj do našej prezidentky Čaputovej - vraj čaká na noty z americkej ambasády atď, Heger ti pripomína Jakeša,stihol si nám citovať dokonca trestný zákon).
Ty si žiaľ asi nepochopil ani to, že to nebol mnou napísaný článok a zobral si si z toho práve toto, presne ako ti vyhovuje. Na odkaz ohľadom potreby zachovania mieru a hľadaniu ciest ako ho dosiahnuť si už nereagoval, nevadí, ani ma to neprekvapuje :)
george1 napísal: St 26 01, 2022 7:59 pm Zastávaš sa Ruska (ktoré sa pritom dopustilo vojenskej agresie, ktoré sa vyhráža nezávislým štátom atd),, .. Zrejme máš v sebe niečo mimoriadne, niečo čo sa bežným ľuďom nedá odhaliť. Ja som iba bežný človek. Všetci ostatní, ktorých poznám a majú rovnaké názory ako ty, tieto názory čerpajú z podobných webov ako som písal vyššie. Keďže si evidentne mimoriadna výnimka, v mojom obzore nie je možné odhaliť, ako je možné, že človek , ktorý číta iba seriózne a pravdivé spravodajstvo, je na strane vojenského agresora. Ktorý svoju vojenskú agresiu dokázal X - krát v minulosti, vrátane okupácie krajiny ktorej si občanom - Slovensko.
mimochodom, pár príspevkov vyššie si ty posmešným tónom sa vyjadril o tunajších diskutujúcich (teda aj mňa),že hlavným zdrojom väčšiny prispievajúcich tu sú slovenské plátky na čele s Denníkom N...
Normálne by som ťa vyzval, aby si mi ukázal, kde a v čom presne som sa zastal Ruska, ale asi to nemá zmysel, nevadí.
A ty poznáš rozdiel medzi poznámkou, že niekto číta denník N a ignoruje AMERICKÉ seriózne zahraničné zdroje, ktoré som ti uviedol a medzi tým, keď niekoho označíš za podporovateľa kotlebu, harabina, antivaxera a pod.? Asi ten rozdiel nepoznáš, nevadí. Ja som na nikoho neútočil osobne takýmito úbohými obvineniami 4. cenovej kategórie. Závidím ti tvoje "nevymyté" zmýšľanie, možno sa k nemu raz dopracujem aj ja. Maj sa, čau :beer:
Naposledy upravil/-a Peter222 v St 26 01, 2022 10:36 pm, upravené celkom 1 krát.
Murosik
Silver Member *
Príspevky: 211
Dátum registrácie: So 20 11, 2021 8:44 pm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 48 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa Murosik »

A čo by sa zmenilo pre bežného Ukrajinca, ak by sa Ukrajina pripojila k Rusku?
Že sa všetko zmení pre politikov a tých, čo sú teraz prisatý na štátny rozpočet, to chápem. Ale pre bežného Ukrajinca sa nezmení vôbec nič. Za tých viac ako 30 rokov tam ich politici spravili z Ukrajiny ešte chudobnejšiu krajinu (v pomere k okolitým štátom), ako bola kedysi. Ak by sa pripojila k Rusku, tak to v podstate horšie ani nemôže byť oproti súčasnosti.
Preto mi príde aj ako zbytočné to riešiť. Aj keď sa divím, že Rusi majú záujem a ďalšie územie, ktoré nemá nejaké nerastné zdroje, ani tá krajina nie je nijako perspektívna a zároveň si Rusi nevedia spraviť poriadok ani u seba doma.
gigant
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Po 25 02, 2013 8:48 am
Been thanked: 3 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa gigant »

..cesta mieru je uplne jednoducha len problem je ze nevyhovuje americanom..vrcholni predstavitelia unie su obycajni hlupaci lebo nechaju so sebou zametat ako sopliaci ale co cakat od takych nesvojpravnych blbcov..ak si niekto mysli ze rus si necha nasackovat rakety a vojska na ukrajinu pod nos kde mu raketa doleti do moskvy za 5 minut (a on nemoze spravit ziadne protiopatrenie lebo nestihne ani prdnut) tak je s prepacenim idiot(uz krym ma byt dostatocnym varovanim ze rus nie je idiot a za kazdu cenu si ponecha obrannu strategicku vyhodu)..cely problem je ziveny len a len americanmi..keby sa tu do nas nestarali ani by ziaden problem nebol lebo my ukrajinu nepotrebujeme ani v eu ani v nato a to vymenou za mier a rusi to niekolko krat avizovali nech sa zapad nevrta do ukrajiny je to ich naraznikova zona..

ze ukrajinci chcu do eu a nato je sice pekne a v normalnom svete by si mal kazdy rozhodovat kam chce ci nechce ist akurat ze tu si podmienky budu diktovat vzdy vojenske mocnosti usa rusko cina (ci sa to niekomu paci alebo nie..vid kubanska kriza..)..a uz uplne na smiech vyznievaju tie reci o tom ako maju rusi zaujem casom napadnut mozno aj nase slovensko ked si preberu ukrajinu..nic si nepreberu ked sa im zapad nebude tlacit so vsetkymi tymi zbranami rovno pod nos..

zaujimave ze kym bola ukrajina neutralna ziaden problem nebol..lenze potom samozrejme trebalo zorganizovat majdan lebo treba niekde minut ten predrazeny americky plyn a ti nasi idioti v unii sa nam este postarali svojou debilnou politikou o nakupe plynu na spotovom trhu (lebo vsak je snad vlastizrada dohodnut s rusmi dlhodobe dodavky plynu za lacno naco..vsak obcan zaplati staci ked mu budeme huckat do hlavy ze zato vlastne mozu ti zli zli rusi) o nadherne zvysenie plynu ..a to je cele o co americanom ide to len tu nasi novodobi politruci budu spievat hluposti o tom ako im zalezi na ukrajincoch a ich zivotnej urovni a ich slobode a demokracii..hlavne ze tam prekvita nacionalizmus a sovinizmus ako vysity ale to nikomu nevadi oni budu radsej kecat aky ze to je kotleba nacek (hlavne ze na ukrajine ich bude za chvilu ako huby po dazdi a este aj kvoli nim aby sme sa trepali do vojny..no to urcite)..dufam ze vsetci zastancovia tejto hlupej stvanice v pripade konfliktu zdvihnete zadky a pojdete do prvej linie to ukazat tym rusom aky ste vy hrdinovia a bojovnici za ukrajinsku slobodu a demokraciu..(ja si dam zatial pukance a budem sledovat ako vam to ide)..
Používateľov profilový obrázok
Kolovrat
Active Member
Príspevky: 128
Dátum registrácie: Ut 06 07, 2021 11:33 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa Kolovrat »

Jediné, co má váhu, jsou fakta. Ostatní jsou spekulace, a pocit, že někdo z nás má byť jenom minimální vhled do pozadí situace, je naivní.

Fakta:
Rusko porušilo mezinárodní dohody a zabralo kus území suverénímu státu.
Rusko pokračuje v hromadění vojenských sil na hranicích Ukrajiny nejen na svém území.

Obrázok

Logicky lze vyvodit, že je zde existuje zvýšená pravděpodobnost konfliktu.
Otázkou je, nakolik by případný konflikt zasáhl trhy.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa Joki »

gigant napísal: Št 27 01, 2022 8:10 am ..cesta mieru je uplne jednoducha len problem je ze nevyhovuje americanom..vrcholni predstavitelia unie su obycajni hlupaci lebo nechaju so sebou zametat ako sopliaci ale co cakat od takych nesvojpravnych blbcov..ak si niekto mysli ze rus si necha nasackovat rakety a vojska na ukrajinu pod nos kde mu raketa doleti do moskvy za 5 minut (a on nemoze spravit ziadne protiopatrenie lebo nestihne ani prdnut) tak je s prepacenim idiot(uz krym ma byt dostatocnym varovanim ze rus nie je idiot a za kazdu cenu si ponecha obrannu strategicku vyhodu)..cely problem je ziveny len a len americanmi..keby sa tu do nas nestarali ani by ziaden problem nebol lebo my ukrajinu nepotrebujeme ani v eu ani v nato a to vymenou za mier a rusi to niekolko krat avizovali nech sa zapad nevrta do ukrajiny je to ich naraznikova zona..

ze ukrajinci chcu do eu a nato je sice pekne a v normalnom svete by si mal kazdy rozhodovat kam chce ci nechce ist akurat ze tu si podmienky budu diktovat vzdy vojenske mocnosti usa rusko cina (ci sa to niekomu paci alebo nie..vid kubanska kriza..)..a uz uplne na smiech vyznievaju tie reci o tom ako maju rusi zaujem casom napadnut mozno aj nase slovensko ked si preberu ukrajinu..nic si nepreberu ked sa im zapad nebude tlacit so vsetkymi tymi zbranami rovno pod nos..

zaujimave ze kym bola ukrajina neutralna ziaden problem nebol..lenze potom samozrejme trebalo zorganizovat majdan lebo treba niekde minut ten predrazeny americky plyn a ti nasi idioti v unii sa nam este postarali svojou debilnou politikou o nakupe plynu na spotovom trhu (lebo vsak je snad vlastizrada dohodnut s rusmi dlhodobe dodavky plynu za lacno naco..vsak obcan zaplati staci ked mu budeme huckat do hlavy ze zato vlastne mozu ti zli zli rusi) o nadherne zvysenie plynu ..a to je cele o co americanom ide to len tu nasi novodobi politruci budu spievat hluposti o tom ako im zalezi na ukrajincoch a ich zivotnej urovni a ich slobode a demokracii..hlavne ze tam prekvita nacionalizmus a sovinizmus ako vysity ale to nikomu nevadi oni budu radsej kecat aky ze to je kotleba nacek (hlavne ze na ukrajine ich bude za chvilu ako huby po dazdi a este aj kvoli nim aby sme sa trepali do vojny..no to urcite)..dufam ze vsetci zastancovia tejto hlupej stvanice v pripade konfliktu zdvihnete zadky a pojdete do prvej linie to ukazat tym rusom aky ste vy hrdinovia a bojovnici za ukrajinsku slobodu a demokraciu..(ja si dam zatial pukance a budem sledovat ako vam to ide)..
Ľahko sa ti to piše, keď sme v NATO a EU.
Inak by si pisal, ak by si bol ukrajinec. Ide tu o voľbu každej krajini, či chce žiť v demokracii alebo byť nádennikom pre Rusko. Neutralita je len slovo, nič neznamená. Ak chce krajina napredovať musi mať podporu, či už finančnú alebo vojenskú. Ja som osobne rad, že sme v EU a NATO.
To, že si v bezpečí a pišeš si pohodlne z domu alebo z prace, môžeš Poďakovať NATO a to, že môžeš slobodne cestovať po celej europe zasa EU. Taktiež eurofondy, ak by ich nebolo, tak tu nemame uplne nič. Mohlo toho tu byť aj viac, ak by ich tak rusofili zo Smeru nerozkradli.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa Joki »

Kolovrat napísal: Št 27 01, 2022 8:17 am Jediné, co má váhu, jsou fakta. Ostatní jsou spekulace, a pocit, že někdo z nás má byť jenom minimální vhled do pozadí situace, je naivní.

Fakta:
Rusko porušilo mezinárodní dohody a zabralo kus území suverénímu státu.
Rusko pokračuje v hromadění vojenských sil na hranicích Ukrajiny nejen na svém území.

Obrázok

Logicky lze vyvodit, že je zde existuje zvýšená pravděpodobnost konfliktu.
Otázkou je, nakolik by případný konflikt zasáhl trhy.
Super prispevok Kolovrat :like: Vecné, trefné a jednoducho napísane. Nevypisuješ zbytočne omačky okollo.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"