Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pred 2014 Rusi mali kontrolu nad Krymom a Doneckom+Luhatskom cez "proruskeho" prezidenta. Toho v 2014 americania pomocou Majdanu odstranili - Obamov pesiak berie Putinovho strelca. Putin im obsadil Krym a podporil Doneck+Luhatsk = Putinov pesiak zobral Obamovho strelca. Neskor USA prehrali v Iraku, Syrii a Afganistane = prisli o dalsie lahke figury. Partia sa hraje dalej a odovzdanie letisk SK pod kontrolu americanom je len malicky pesiacik (teraz s americkou vlajkou) na velkej sachovnici. Kde sa hraje ako obycajne len o peniaze a o pravo cez monopoly a privilegia vyciciavat niekoho ineho, nez vlastnu volicsku zakladnu na uzemi USA.

A ludia pozeraju na cirkus v TV a pocuvaju ho z radia a miesto toho, aby si pri pohlade na saskov v oblekoch otvorili chrumky, sa rozrusuju.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3852
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Kolovrat a teraz daj mapu kde vo svete su rozmiestneni americki vojaci, podla Tvojej uvahy teda jedini zli na tomto svete su Rusi a este to podopres faktami iba z jednej strany :).

Jaroslav , mam na to podobny pohlad.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Kolovrat
Active Member
Príspevky: 128
Dátum registrácie: Ut 06 07, 2021 11:33 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa Kolovrat »

Já jsem žádnou úvahu nepsal, jenom fakta. Nikde netvrdím, že jediní zlí jsou Rusi, to jsi mi do úst vložil Ty. Bavíme se o konfliktu Ukrajina - Rusko, jakou k tomu mají americké základny ve světě relevanci?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3852
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Bavíme se o konfliktu Ukrajina - Rusko, jakou k tomu mají americké základny ve světě relevanci?

Napisal som uz par prispevkov vyssie, ze pri zjednoteni Nemecka bolo ZSSR slubene, ze sa NATO zakladne neposunu smerom na vychod , to je fakt. To som realne sledoval vtedy v mediach. Takze si to pamatam. Fakt je, ze sa NATO posunulo na vychod a teraz tu amici zacali tocit o nejakom partnership NATO pre Ukrajinu .Fakt je, ze USA vybombardovalo Srbsko. Fakt je, ze USA vybombardovalo Irak. A fakt je, ze nechcem aby USA vybombardovali vychodnu Europu, lebo tu zijem a je mi jedno akym vznesenym cielom mi to propaganda vysvetli. Takze ja ti Tvoje fakty neberiem, mapku si odfotil spravne, len som napisal ze existuju aj ine mapy kde su rozmiestneny americki vojaci. Skus sa zamysliet nad mojimi faktami.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa Joki »

osamely chodec napísal: Št 27 01, 2022 11:03 am Bavíme se o konfliktu Ukrajina - Rusko, jakou k tomu mají americké základny ve světě relevanci?

Napisal som uz par prispevkov vyssie, ze pri zjednoteni Nemecka bolo ZSSR slubene, ze sa NATO zakladne neposunu smerom na vychod , to je fakt. To som realne sledoval vtedy v mediach. Takze si to pamatam. Fakt je, ze sa NATO posunulo na vychod a teraz tu amici zacali tocit o nejakom partnership NATO pre Ukrajinu .Fakt je, ze USA vybombardovalo Srbsko. Fakt je, ze USA vybombardovalo Irak. A fakt je, ze nechcem aby USA vybombardovali vychodnu Europu, lebo tu zijem a je mi jedno akym vznesenym cielom mi to propaganda vysvetli. Takze ja ti Tvoje fakty neberiem, mapku si odfotil spravne, len som napisal ze existuju aj ine mapy kde su rozmiestneny americki vojaci. Skus sa zamysliet nad mojimi faktami.

Napiš konečne, čo urobilo aj a aj robi Rusko?!

Ide tu aj o rozhodnutie tej ktorej krajini, kde chce patriť. Čo sme po druhej svetovej vojne, keď si Stalin narokoval na časť europy a rozdelil nemecko.
Naposledy upravil/-a Joki v Št 27 01, 2022 11:29 am, upravené celkom 1 krát.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3852
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa osamely chodec »

:) zatial pre mna podstatne nic. Donski kozaci ktori su zvyknuti 1000 rokov bojovat sa po 70 rokoch nudili, tak medzi sebou bojuju uz cca 10 rocie na Done. Terajsiu situaciu vnimam ako pociatok obcianskej vojny v rozpadnutom ZSSR , takze nech si to vybojuju medzi sebou ak sa im chce. A amici nech si uz konecne raz zabojuju na vlastnom uzemi, ak tiez chcu bojovat a skusat municiu. Asi tak. Rusku aj Amerike je nejake Slovensko ukradnute .
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa Joki »

Inak všetkym rusofilom na fore;

“Seriete si do vlastného hniezda, všetka vyspelá technológia pochádza z USA a každý z vás ju denne používa”.

Ako keď chceme všetko to dobré z EU, ale ak sa máme podeliť, byť solidarnejší, niečo viac urobiť pre EU, tak to nie.
Nebude nám predsa EU niečo diktovať.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3852
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Sa ospravedlnujem, ak si z mojich prispevkov nadobudol pocit , ze som rusofil. Naozaj nie som a nikdy som ani nebol :). Koncim pre mna tuto debatu aj tak som sa do nej zapojil iba pri robeni si domacej ulohy na plyne (dnes su zasoby).
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3977
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Joki napísal: Št 27 01, 2022 11:40 am Inak všetkym rusofilom na fore;

“Seriete si do vlastného hniezda, všetka vyspelá technológia pochádza z USA a každý z vás ju denne používa”.

Ako keď chceme všetko to dobré z EU, ale ak sa máme podeliť, byť solidarnejší, niečo viac urobiť pre EU, tak to nie.
Nebude nám predsa EU niečo diktovať.
Nezabudajme na Made in China...
Nezabudajme, ze sme nasu vyrobu exportovali do Ciny.
Nezabudajme, ze ani EU nebude chciet dotovat maly "bezvyznamny" stat "zadarmo" - to nerobi nikto.


Co je to USA? Nie je to nahodou zmeska migrantov (mozgov) z celeho sveta ?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Kolovrat
Active Member
Príspevky: 128
Dátum registrácie: Ut 06 07, 2021 11:33 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa Kolovrat »

osamely chodec napísal: Št 27 01, 2022 11:03 am Bavíme se o konfliktu Ukrajina - Rusko, jakou k tomu mají americké základny ve světě relevanci?

Napisal som uz par prispevkov vyssie, ze pri zjednoteni Nemecka bolo ZSSR slubene, ze sa NATO zakladne neposunu smerom na vychod , to je fakt. To som realne sledoval vtedy v mediach. Takze si to pamatam. Fakt je, ze sa NATO posunulo na vychod a teraz tu amici zacali tocit o nejakom partnership NATO pre Ukrajinu .Fakt je, ze USA vybombardovalo Srbsko. Fakt je, ze USA vybombardovalo Irak. A fakt je, ze nechcem aby USA vybombardovali vychodnu Europu, lebo tu zijem a je mi jedno akym vznesenym cielom mi to propaganda vysvetli. Takze ja ti Tvoje fakty neberiem, mapku si odfotil spravne, len som napisal ze existuju aj ine mapy kde su rozmiestneny americki vojaci. Skus sa zamysliet nad mojimi faktami.
https://www.idnes.cz/zpravy/nato/rusko- ... r_nato_inc
tino8

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa tino8 »

osamely chodec: vymenoval si zlociny usa a ked sa ta spytali ze co spravilo rusko tak si povedal ze nic pre teba podstatne . Jasne ze si rusofil :) (a este pri usa si taktne vynechal Afganistan, no preco asi :D)
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa Joki »

iceberg8 napísal: Št 27 01, 2022 11:59 am Nezabudajme na Made in China...
Nezabudajme, ze sme nasu vyrobu exportovali do Ciny.
Nezabudajme, ze ani EU nebude chciet dotovat maly "bezvyznamny" stat "zadarmo" - to nerobi nikto.


Co je to USA? Nie je to nahodou zmeska migrantov (mozgov) z celeho sveta ?
To je zmeska migrantov (mozgov) z celého sveta. Maju tam možnosti, priestor, financie, slobodu a prijali ich. Každá aj aj ta slovenská firma chce mať najlepšie mozgy. O tom je rozvoj, napredovanie…
Nik nechce stagnovať, nemať možnosti rozvoja.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3852
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Kolovrat, mne historiu co som zazil nemusia vysvetlovat sucasni novinari.

tino8 brzdi a nenalepkuj ma . Hore mas pravidla fora.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
tino8

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa tino8 »

pardon pardon, nechcel som ta urazit. Si ten vyvazeny clovek co sa nato nepozera iba jednostranne
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3977
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Alojz. Joki,

" Nezabudnime teda, ze to, ze tu mozme vypisovat vdacime napadom aj tej zmesky migrantov."

No ved prave, velebi sa tu USA,ale kto ju taha dopredu je (aj) zmeska migrantov. Cize aj Slovaci, Cesi, Nemci, Rusi, Africania, Japonci, vsetci. Preto som sa pytal, co je to vlastne USA? Mne pride, ze USA je zmeska mozgov z celeho sveta. Chapete, co sa snazim povedat?
Izolujete ti USA od Ruska a zvysku sveta, ale kto tvori USA ? A kto z USA rozhoduje vojensky? USA je jedina firma na svete, ktora produkuje pocitace, cez ktore si tu vypisujeme? Japonsko v tom nema zasluhu? Nebolo to nahodou tak, ze kazda krajina dala svoju kvapku do mora inteligencie a technologii? Preco sa potom mam klanat len tej USA ? Aspon taky mam pocit z vasich prispevkov.

Joki napisal dost jasne a dost ostro

" “Seriete si do vlastného hniezda, všetka vyspelá technológia pochádza z USA a každý z vás ju denne používa”."

Ano, aj Roundup pochadza z USA, nie? Aj GMO seeds je z USA? No, co take je este z USA? Okrem ciernej a bielej, co medzi tym je z USA ?

A to, ze nieco dobre pochadza z USA, mam vnimat tak, ze mam byt na nej zavisly a podriadit sa a bojovat za nich? Napriklad taky Amazon.. Podla mna jeho monopol, ktory chce, je nezdravy. Pre niekoho je to pohodlne. Ja som anti-amazon.
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Myslim si, ze ludia strkajuci sa Amikom do zadku uz trochu premeskali vlak. Niekedy pred cca 20-25 rokmi za prve Dzurindovej vlady, pocas vtedajsej neotrasitelnej hegemonie USA by som ich snad este chapal, ze snad to robia zo zistnych dovodov a dufaju, ze im z toho nieco kvapne. Ale teraz mi pripadaju ako ludia velebiaci Hitlera niekedy v 1944, ked uz bolo jasne, ze jeho era sa pomaly ale isto blizi ku koncu.
Je dost mozne, ze o 20 rokov sa deti v skolach ovladanych vladou SR roku 2040, sa budu o Caputovej, Korcokovi, Nadovi ucit nejake take veci, ako teraz o Tisovi, Tukovi a podobe.

Z mojho pohladu USA akurat chcu vyklidit Ukrajinu aspon s trochou zvyskou cti a nechat tu len rozostvanu Europu. Proste si zratali, ze to ako v Afganistane proste uz nemaju silu financovat tam z vlastnej kapsy. Preto stale opakuju, ze ved oni v podstate nic neurobia ak ju Rusko zaberie. Je to ako pozvanka - prosim vas Rusi uz si ju konecne zoberte, nech na vas mozeme spoza velkej mlaky brechat, lebo sme to tam rozostvali, financne nam to nevyslo, tak teraz nech tam aspon nechame spalenu zem.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ked bude doba taka napata ako v 1944, uvidis co urobi Caputova, aby sa zavdacila jej chlebodarcom.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3977
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No tak co asi urobia politici ak by sa tu opakoval rok 1944? :)
Niekdo to Dubaja, niekto do Omanu.. Hlavne daleko a do bezpecia..
Odoslané z počítača
tino8

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa tino8 »

no tak kto je Caputovej chlebodarca? otvor nam oci, ja som totiz myslel ze sme to my co platime dane
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ti co platia dane nie su obycajne ti, ktorym ludia ako Caputova sluzia :). Si asi este nepochopil.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3977
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Tak dane platime aj inym poslandom, politikom, mestam, a co pre nas robia? :)
Okrem zvysovania dani...
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Opravuju ti cesty, platia pedagogov uciacich podla osnov schvalenych Bruselom a ambasadou USA, platia ti vojakov a letiska, z ktorych sa pripadne budu moct viest utoky v zaujme USA. Ako figurka zijuca v naraznikovom pasme voci byvalemu ZSSR budes mozno obetovany pre vyssie zisky americkych vyrobcov zbrani a americkeho sna.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3977
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Opravuju cesty, ale velmi draho a velmi nekvalitne.. A zvacsa pred prichodom navstevnikov z USA, EU, alebo papeza.. A presne tie useky ktore tieto navstevy prejdu... A na ine useky ciest sa vykaslu..
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Hovori sa tomu Potemkinove dediny ... bezna prax uz stovky rokov a v modifikovanej verzii iste predtym uz tisicky rokov. Ludia maju radi zaslepene oci nejakou nalepkou. Z hovna bic neupleties, ale nic ti nebrani nasypat nan trblietky.
tino8

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa tino8 »

no ved jaroslav80 prosim napis, kto je Caputovej chlebodarca?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3852
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Inak len pre predstavu, lebo teraz je vhodny cas, je zima. Skuste si zanietenci obrany Ukrainy postavit stan a prenocovat par tyzdnov vonku. Ze preco? Lebo doma sa budes bat spat ked ti bude hrozit bombardovanie z jednej alebo druhej strany.Ani nebudes vediet cia bomba ti znicila dom. Pitna voda nebude, eletrina a plyn tiez. Potraviny tak na pridel . Skuste ... uz dnes vecer, hlasia oteplenie :).
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

tino8 napísal: Št 27 01, 2022 2:25 pm no ved jaroslav80 prosim napis, kto je Caputovej chlebodarca?
Ty ktory platis dane urcite nie. Tak ako nie si chlebodarcom ani Kollarovym mamickam a priatelkam.
Veris, ze Putinovmu ministrovi Lavrovovi su chlebodarcami Rusi, ktori platia dane? Mozno zije za peniaze, vybrate od tych Rusov; ale diktuje mu Putin. Tisovi zjavne diktovali z Berlina a Caputovej zjavne diktuju z ambasady USA. Biden je taka podivna figurka, ze nie je uplne jasne, ci niekomu vlastne diktuje on, alebo ci je len baabkou zopar ludi nazyvanych "establishment demokratov".
tino8

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa tino8 »

mna nezaujimaju ostatni, takze Caputovej diktuju... a aj platia americania? stamgasti/alkoholici v krcme unas na dedine by stebou suhlasili a vlastne vravia to iste :) ake je to jednoduche nie? :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Asi si taky obmedzeny, ze ako vyhodu dokazes vnimat jedine ked ti niekto posle peniaze na ucet pisany na tvoje meno a nic ine.
Nevsimol si si, ze aj komunistickym pohlavarom casto stacilo, ked im dali nejaku medajlu a vysielali to v televizore? Brali to tak, ze "to ostatne" (vcetne penazi z rozlicnych stran) uz postupne pride vdaka tomu.
tino8

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa tino8 »

jaroslav80 napísal: Št 27 01, 2022 1:59 pm Ked bude doba taka napata ako v 1944, uvidis co urobi Caputova, aby sa zavdacila jej chlebodarcom.
ano som taky obmedzeny ze ked niekto napise chlebodarca tak si predstavim peniaze. Nolen to este vykrut nejak aby to vyznelo ze ja som obmedzenec
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Chlebodarca nerovna sa chlebovyrobca.
A ospravedlnujem sa ti, ze som sa znizil k osobnemu utoku voci tebe, nechal som sa uniest emociami.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3852
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa osamely chodec »

tino8, ked niekto napise rusofil tak mna napadne toto :)

https://www.youtube.com/watch?v=zF8O1t3 ... etersabela
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3977
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa iceberg8 »

osamely chodec napísal: Št 27 01, 2022 2:32 pm Inak len pre predstavu, lebo teraz je vhodny cas, je zima. Skuste si zanietenci obrany Ukrainy postavit stan a prenocovat par tyzdnov vonku. Ze preco? Lebo doma sa budes bat spat ked ti bude hrozit bombardovanie z jednej alebo druhej strany.Ani nebudes vediet cia bomba ti znicila dom. Pitna voda nebude, eletrina a plyn tiez. Potraviny tak na pridel . Skuste ... uz dnes vecer, hlasia oteplenie :).
Sme na pokeci? :)
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Co sa tyka obrannej dohody SR-USA 2022, z mojho pohladu im Korcok, Nad aj Caputova mali odpovedat "... ani cihlu vam nepredam...", zabalene do trochu slusnejsich fraz, kedze take pekne zabalene su zvyknuti pocuvat.

Nieco ako ked Hitler chcel od generala Franca, aby zapojil Spanielsko do druhej svetovej vojny. Odpoved - dakujem, neporosim, toto v sucasnej situacii nepripada do uvahy, dovidenia.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Alebo OK, berme to tak, ze Korcok, Nad aj Caputova sa za nas pri natlaku USA aby sme im dali k dispozicii letecke zakladne obetovali podobne, ako sa za nas obetovali Tiso a Tuka, ked Hitler vyvijal natlak na nasich predkov odovzdat mu letecke zakladne. Vazme si ich, ze obetovali svoju cest a dobre meno a nechali sa posliapat ako kolaboranti. Mozu sa ospravedlnovat "snahou vybrat mensie zlo".
Ak sa situacia vyhroti, vojska aliancie nas snad pridu chranit ako v 1968.
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa Zdravym »

:D :D :D vcera som to povedal.....cisty FACEBOOK :D :D
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja som predsa uz napisal. Kuchyna a Sliac mali ostat tak ako boli doteraz a bolo by to ovela lepsie, nez ked ich daju Americanom. Ked by sa to tam aj uplne uplne rozpadlo (mimochodom, moj otec tam sluzil PVS), stale by to bolo lepsie, nez ked to v r.2022 prenajmu na minimalne 10 rokov Americanom.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3977
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Alojz napísal: Št 27 01, 2022 3:47 pm jaroslav80 iceberg8 osamely chodec

Tak napiste ako by to tu malo fungovat nech len nenadavame.
To je tak siroka otazka, ako by si sa opytal, co ma clovek robit, aby bol zdravy :) Jednak je to individualne a jednak velmi zlozite (co odbornik, to iny nazor, co studia, to iny vysledok), ale nejake vseobecne "top 10 prikazani" by sa popisat dalo..
Da sa na to debatovat, ale nie tak "zhurta", kedze sa tu rozoberalo XY veci naraz.. Takze neviem kde zacat.

Prvy krok by som povedal, ze by mohol byt, odvolat politikov "ludi" a dat tam "odbornikov" s akou takou (hmotnou) zodpovednostou. (no, ha, hmotnou, ako vynahradi skodu za miliony/miliardy?) Nechcem ale pisat konkretny detail preco, lebo zacnem "ako spravne zit" a hned sa najde opacny nazor a/alebo sa to zvrtne do nekonecnej debaty ktora nic nevyriesi. Dlho som odolaval nazoru, ze by nas mali riadit pocitace, a stale som "anti-pc" ale ako vidim, tak maju mensiu nahcylnost, ak maju dobreho programatora, na chybu a ludsky faktor..
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3977
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Odpoviem protiotazkou, vezmi si ze by som bol miliardar, tj mam neobmedzene vela zdrojov na reklamu, co myslis, vyhral by som prezidentske volby (resp nejaky fotogeneticky clovek) ?
Kde sme mohli vidiet Caputovu pred volbami? Co jej kariera?
To iste by som sa ale mohol spytat aj Kisku.. Cize to nie je umyselny utok len na Caputovu.
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3977
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 171 times

Re: Dezinformovanosť, USA, RUSKO

Príspevok od používateľa iceberg8 »

https://www.flightradar24.com/RRR7208/2a9fef29
Kontrola musi byt..
Tracked by 1,756


A tento kruzi a kruzi..
https://www.flightradar24.com/2aa039f0
Tracked by 2,332

Vie niekto, co to je ?
Odoslané z počítača
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"