Strana 1 z 2

obchody podla konikav

Napísané: Po 05 07, 2010 7:37 am
od používateľa konikv
zdravim vsetkych.

V pondelok zacnem.
Mozo mi to pomoze v sebadicipline.
Zacinam s opciami takze sa mi moc nesmejte.

Re: obchody podla konikav

Napísané: Po 05 07, 2010 4:00 pm
od používateľa laty
konikv,
pondelok, to ako dnes (5.7.2010) :shock: ? US maju dnes sviatok ak zacinas s opciami na US akcie. A co vlastne chces obchodovat? Prvy prispevok toho teda vela nepovedal.

Re: obchody podla konikav

Napísané: So 10 07, 2010 8:49 am
od používateľa konikv
Nemohol som sa tomu venovat , dovolenka a take veci, okrem toho v pondelok som mal trochu casu a prave vtedy prisiel nejaky neznamy sviatok. Tak som hladal na internete a nasiel som nejaku takuto stranku http://www.madmanmike.com/us_holidays_dates.html" onclick="window.open(this.href);return false;. V nedelu bol den nezavislosti a potom v pondelok dalsi sviatok co nechapem kde to ameriacnia vzali. Potrboval by som asi nejaky soft co by ma natie sviatky upozornil.

Takze zatial by som chcel kupit akcie TEF a MEE .
Mame teraz kratkodoby trend hore . (dlhodobo ideme dole) Spekulujem ze nakupim ked sa trend otoci.
Pre MEE vidim silnu rezistenciu na 31,5 a support na 27,5.

TEF ma support 55 a 58,75. Rezistencia pravdepodobne na 65 , ale otocit sa to moze aj skor.
Najradsej by som to kupil na 55.

Zatial mozem spekulovat nejake naked opcie. mozno :-)

Re: obchody podla konikav

Napísané: So 10 07, 2010 3:00 pm
od používateľa JUGGLER
konikv napísal:Nemohol som sa tomu venovat , dovolenka a take veci, okrem toho v pondelok som mal trochu casu a prave vtedy prisiel nejaky neznamy sviatok. Tak som hladal na internete a nasiel som nejaku takuto stranku http://www.madmanmike.com/us_holidays_dates.html" onclick="window.open(this.href);return false;. V nedelu bol den nezavislosti a potom v pondelok dalsi sviatok co nechapem kde to ameriacnia vzali. Potrboval by som asi nejaky soft co by ma natie sviatky upozornil.

Takze zatial by som chcel kupit akcie TEF a MEE .
Mame teraz kratkodoby trend hore . (dlhodobo ideme dole) Spekulujem ze nakupim ked sa trend otoci.
Pre MEE vidim silnu rezistenciu na 31,5 a support na 27,5.

TEF ma support 55 a 58,75. Rezistencia pravdepodobne na 65 , ale otocit sa to moze aj skor.
Najradsej by som to kupil na 55.

Zatial mozem spekulovat nejake naked opcie. mozno :-)

Aký soft potrebuješ? Veď sviatky sú zverejnené kadekde na na nete. Je ich menej ako na Slovensku.
Amíci majú také pravidlo, že ked je sviatok v sobotu, alebo nedelu , tak sa den pracovného voľna presúva na najbližší pracovný deň. A majú toľko rozumu, že nesviatkujú uprostred týždňa, ale spájajú dni voľna s víkendom.

Re: obchody podla konikav

Napísané: Po 12 07, 2010 4:12 pm
od používateľa konikv
To co som poslal aby ma soft na to upozornil.
Kde kade na nete som zohnal , vid link.

To som nevedel ze maju take pravidlo. Tak som sa nieco naucil dnes :-)

Re: obchody podla konikav

Napísané: Po 12 07, 2010 4:39 pm
od používateľa konikv
Opcie
datum Ticker cena pocet objem strike stop mozna starta mozny zisk exp poznamka
29.6.2010 TEF JUL $ 0,25 $ 0,00 60 -174 23 nevhodna doba, zvazujem nakup
12.7.2010 TEF aug 20 put 0,989 -1 -$ 98,90 55 - -205 95 95 vypisane, cakam na expiraciu, nakup akcii

Re: obchody podla konikav

Napísané: Po 12 07, 2010 4:59 pm
od používateľa konikv
Opcie
datum Ticker cena pocet objem strike stop mozna strata mozny zisk exp zisk poznamka
29.6.2010 MEE JUL $ 4,70 1 $ 470,00 29 -25,72 470 Treba pockat , lebo to osciluje okolo 29 , ked to klesne treba kupit, dlhodobo to moze klesnut na 25 az 20$ !
1.7.2010 JUL call $ 0,68 -3 -$ 205,20 29 28.20 -$205,2 204 204 otvorene do exp
2.7.2010 jul 26 stopka nastavena na 26
7.7.2010 jul call $ 0,75 -1 -$ 75,00 29 26 dokupene
7.7.2010 MEE jul call $ 0,84 4 $ 336,00 29 26 -59,31 uzatvorila stopka
12.7.2010 MEE jul call $ 0,56 -1 -$ 55,90 31 31 -38,6 35 35 vypis , chyba ,zadal som 1kus

Re: obchody podla konikav

Napísané: Po 12 07, 2010 6:18 pm
od používateľa konikv
Opcie
datum Ticker cena pocet objem strike stop mozna strata mozny zisk exp zisk poznamka
29.6.2010 MEE JUL $ 4,70 1 $ 470,00 29 -25,72 470 Treba pockat , lebo to osciluje okolo 29 , ked to klesne treba kupit, dlhodobo to moze klesnut na 25 az 20$ !
1.7.2010 JUL call $ 0,68 -3 -$ 205,20 29 28.20 -$205,2 204 204 otvorene do exp
2.7.2010 jul 26 stopka nastavena na 26
7.7.2010 jul call $ 0,75 -1 -$ 75,00 29 26 dokupene
7.7.2010 MEE jul call $ 0,84 4 $ 336,00 29 26 -59,31 uzatvorila stopka
12.7.2010 MEE jul call $ 0,56 -1 -$ 55,90 31 31 -38,6 35 35 vypis , chyba ,zadal som 1kus
12.7.2010 MEE jul call $ 0,26 1 $ 26,00 31 31 -38,6 35 35 28,97 zatvaram , skusim neskor a spravne

Re: obchody podla konikav

Napísané: Po 12 07, 2010 10:55 pm
od používateľa laty
konikv,
ufff, stravil som chvilku lustenim tvojho zapisu. Chce to pevne nervy :roll: . Nedalo by sa to nejako citatelnejsie?

Priklad: 29.6.2010, podklad MEE, vypis CALL opcie JUL so strike-om 29 za $410/kontrakt (opcia).

Prepis:
29.6.2010 MEE -JUL 29c @ +4.1/k

(pozn: vypis oznacovat -/nakup +, inkasovane premium pri vypise +/pri nakupe -). Tento zapis sa mi osvedcil. Je velmi prehladny a hned vidis, wo co go. Ale je to na tebe. Predpokladam, ze to len kopirujes z excelovskej tabulky.

Mozes trosku naznacit svoju strategiu?

Re: obchody podla konikav

Napísané: Ut 13 07, 2010 5:28 pm
od používateľa konikv
No rad by som to tu pisal zrozumitelnejsie ale ja to kopirujem z tabulky a tu neviem tabulku urobit.
Tak to skusim oddelit medzerami.

Strategia: zaciatocnik :mrgreen:

Re: obchody podla konikav

Napísané: Ut 13 07, 2010 5:35 pm
od používateľa konikv
Opcie
datum; Ticker; cena; pocet; objem; strike stop; mozna strata; mozny zisk; exp; zisk; poznamka
13.7.2010; HPQ aug 44 put; $ 0,89; -2; -$ 178,40; 44; 44; -177,86; 182; 182; 0; uz vlastnim akcie short , chcem znizit stratu.treba vypisat dalsie opcie a tieti vyprsia alebo dosiahnu stratu. Cielom je znizit startu na akciach.

Opcie
datum; Ticker; cena; pocet; objem; strike ; stop; mozna strata; mozny zisk; exp; zisk; poznamka
13.7.2010; CTXS aug 49 call; $ 0,99; -2; -$ 197,96; 49; 47,52 ; -106,53; 190; 0; predpokladam pokles, pozicia ako opozit k HPQ aug 44 put


pocet -1 znamena predaj, 1 nakup
snazim sa najst rozumny zapis.

Re: obchody podla konikav

Napísané: St 14 07, 2010 7:04 pm
od používateľa konikv
Zda sa ze euro/usd sa otaca trend , ak to takto bude dalej pokracovat , otoci sa aj trh s akciami hore.
Zatial ja chapem trend dlhodobo dole a kratkodobo hore podla $bpspx.
Ale ak to bude pokracovat dalej , nastane zmena na dlhodobo UP.
Zataial sme pri silnych rezidetciach.
Predpokladal som ze sa trh zacne otacat koncom agusta az septembra ale vsetko sa moze zmeni uz skor.

Re: obchody podla konikav

Napísané: Št 15 07, 2010 11:14 am
od používateľa laty
Dovol poznamku: zacina vysledkova sezona, ktora ma priamy vplyv na vyvoj akcioveho trhu. To ze sa nieco deje na eur/usd alebo sa trh nachadza v nejakom kanali je nepodstatne. Tot moj nazor.

Re: obchody podla konikav

Napísané: Pi 16 07, 2010 5:37 pm
od používateľa konikv
Kludne mozes aj dve :) poznamky.
Takze co nam vysledkova sezona prinesie ? smer ?

Re: obchody podla konikav

Napísané: Pi 16 07, 2010 8:12 pm
od používateľa konikv
dnes 16.7.2010 zatvaram CTXS aug 49 call; +2ks cena:0,79$ zisk:49,74$
pretoze spot sa stale moce okolo suportu 45,5 a nevie ho prerazit. Ked nie dnes v pondelok je velka sanca ze pojde hore.

Re: obchody podla konikav

Napísané: Pi 16 07, 2010 8:23 pm
od používateľa laty
Kam pojde trh a ake budu vysledky? Neviem. Viem, ze treba byt v strehu ak sa vysledky budu vyznamne lisit od ocakavani. Trh moze ist ako hore tak aj dole. v trhu mam neutralny. Primarne obchodujem SPY. Tam mam vypis SPY AUG -94p a -95p a hore -115c. Naviac hram na pokles volatility a mam nakupene VIX putky od 22,5p po 25p exp. SEP az OCT. Takze prudky pohyb hore mi bude kompenzovat pripradne straty na CALLkach. Naviac k 115 ma SPY 2 rezistancie, 112 a 115. V priprade ohrozenia jednej strany rolujem do dalsieho mesiaca.

Re: obchody podla konikav

Napísané: Ne 18 07, 2010 9:46 am
od používateľa konikv
vypis SPY AUG -94p znamena ze mas vypisane SPY -94 strike put , to minus znamena -1alebo -2 kusy?

co ta vysledkova sezona ? ked si uz zacal argumetovat , neviem co si tym myslel.

Nepisal som o vysledkoch, len o tom aky je smer.
Ja sol len pisal ze pre mna ide teraz trh dlhodobo dole. Kratkodobo robi nejake vystrelky hore.(co sa mozno da vyuzit.)
k tomu co som pisal o USD/EU som si vsimol historicke datumy ked sa zmenil trend USD nasledne asi o 20-30 dni sa zmeni trend na burze s akciami. Nemusi to byt pravidlo.
Pred krizou tesne pred padom akcii , znacne stuplo zlato. Asi sa dobre predavalo alebo sa vyberali zisky a ukladali do zlata. Potom islo aj zlato dole.

Re: obchody podla konikav

Napísané: Po 19 07, 2010 7:28 pm
od používateľa konikv
otvorenie vypis CTXS AUG 20 -47 call -2ks cena 1.6
otvorenie vypis CTXS AUG 20 -44 put -2ks cena 1.15

Re: obchody podla konikav

Napísané: Po 19 07, 2010 7:52 pm
od používateľa laty
legenda:
(-) znamena vypis, (+) znamena kupa opcie.

earnings:
pride mi zvlastne odhadovat vyvoj akcioveho trhu bez hlavnych fundamentov akymi su earnings. Vyvoj trhu nerobim, snazim sa byt neural a vcas manazovat svoje pozicie aby som neutral aj zostal.

CTXS:
otvoril si strangle. sledujes par akciovych titulov, ktore obchodujes podla aktualnej situacie alebo mas stanovene kriteria strategie a vyberas si vhodnych kandidatov?

Re: obchody podla konikav

Napísané: Ut 20 07, 2010 11:04 am
od používateľa konikv
Mam vybranych par akcii ktore stale obchodujem, Zuzil som ich po case na nejakych 10-12 tick.
Nepisal som ze sa neriadim fundament. an. , ako si na to prisiel?

Je pravda ze davnejsie som pouzival len TA , pri akciach ale v sucasnosti , sledujem aj FA.
Nie vsetko samozrejme. P/E, kapitalizaciu, objem predaj ,dividendy,... atd su pre mna dost dolezite.

Nedavno som sa pytal kolegu ci vie co to je earnings , pozeral na mna co to melem. :-)
Obchoduje prevazne s fondami takze asi mozno preto.

Niekedy citam aj spravy ale zatial som zistil ze trh zareaguje ako sa mu zachce a casto rozne vyrocne spravy ani ocakavania nemaju ziaden zmysel. Skor je to sum.

Co znamena ze si neutral ? mas vyvazne portfolio?
co obchodujes akcie, opcie, alebo nieco ine?

Re: obchody podla konikav

Napísané: Ut 20 07, 2010 4:19 pm
od používateľa laty
konikv napísal: Co znamena ze si neutral ? mas vyvazne portfolio?
co obchodujes akcie, opcie, alebo nieco ine?
Len opcie. Neutral = nesmerove strategie: strangle, straddle, condor, diagonal, .... .

Re: obchody podla konikav

Napísané: Ut 20 07, 2010 5:26 pm
od používateľa konikv
No dobreee. super , len mi nenadavaj. Mozno za par rokov budem aj ja guru.
Ten citrix co som na posledy kupil je tiez nejaky operenec ?

Re: obchody podla konikav

Napísané: Ut 20 07, 2010 5:30 pm
od používateľa konikv
som sa teraz na to pozeral ked to dam do grafu sa to tavri ze po nejakom case to bude len viac pluse pokial sa cena bude pohybovat medzi 44 az 47.
:-)

Re: obchody podla konikav

Napísané: Ut 20 07, 2010 6:45 pm
od používateľa laty
na guruov sa vyser. jop, na CTXS mas strangla AUG -44p/-47c. Nechavas opcie do expiracie alebo poziciu riadis? uzatvorenie na PT, rolovanie pri ohrozeni, ...?

Preco si vlastne zacal s opciami a nefungujes priamo na akciach?

Re: obchody podla konikav

Napísané: Ut 20 07, 2010 9:12 pm
od používateľa konikv
Zatvaram HPQ AUG -44 put 1ks zisk:37,14$ pretoze trend ide dole skusim najst lepsiu poziciu na vstup a vypisem dalsie .
Drzim HPQ short takze budem sa pokusat o dalsie vypisanie put ak sa otoci trend. Ten graf vyzera ako obojrucna pila. :-)

Opcia mi expirovala 2x zo ziskom a 3x zo stratou :-) chcel by som dosiahnut expiraciu a tak dosahovat zisk.
Bohuzial opcie robim asi 3mesiace.
Opcie som zacal robit preto lebo mam akcie z krizoveho obdobia a preto ze na opcie staci mensi objem penazi , kedze peniaze mi viazu akcie.
Opcie som nechcel robit ale teraz som nazor zmenil a snazim sa naucit co najviac. Mozno najviac na vlasnych chybach. :-)
Najviac som prerobil na SPY asi 2000$, ale som sa poucil. Nemozem kupovat opcie ako akcie.:-)
Potom som skusal QQQQ to uz bolo lepsie. Teraz robim TEF, MEE, HPQ, CTXS ...

Nevidel som tu nikde tvoje zive obchody , zle hladam? CO OBCHODUJES? (viem ze opcie )

Strastne sa bojim kupit opcie v ITM uz sa mi raz stalo ze sa zrealizovali na akcie.
Potom som mesiac cakal pokial sa to dostalo k nulovemu zisku. Takze teraz davam vzdy SL.

Re: obchody podla konikav

Napísané: St 21 07, 2010 7:52 am
od používateľa konikv
Pripomienka augusta 2009 a vysledkovej sezony:

http://finweb.hnonline.sk/c1-38110180-c ... entar-span" onclick="window.open(this.href);return false;

Tu bol predpovedany dlhodoby pokles.

Re: obchody podla konikav

Napísané: St 21 07, 2010 8:08 pm
od používateľa konikv
21.7.2010
vypis MEE AUG -27 put 2ks
MEE AUG -30 call 2ks

Re: obchody podla konikav

Napísané: St 21 07, 2010 9:00 pm
od používateľa konikv
vypis CTXS AUG -43 put 1.04$ 2ks

Re: obchody podla konikav

Napísané: Št 22 07, 2010 4:11 pm
od používateľa konikv
zatvaram CTXS aug -44 put 1,1$ 2ks zisk 7,14$ tu neide o zisk ale orozsirenie spredu.
takze mi zostali tieto opcie CTX :

otvorene
CTXS AUG 20 -47 call cena 1.6$ 2ks
CTXS AUG 20 -43 put 1.04$ 2ks

cize som si rozsiril kanal z 44 na 43 az 47.
Mozem povedat ze mam sirsi spred. To sa mi paci! , na to som prisiel :-O :-)
jeej

Re: obchody podla konikav

Napísané: Št 22 07, 2010 4:24 pm
od používateľa konikv
otvaram CTXS AUG 20 -48 call cena 1.04$ 2ks

Re: obchody podla konikav

Napísané: Št 22 07, 2010 4:35 pm
od používateľa konikv
otvaram MEE AUG -31 call 1.10$ 2ks

Re: obchody podla konikav

Napísané: Št 22 07, 2010 9:17 pm
od používateľa konikv
zatvaram TEF aug -55 put cena 0,3$ 1ks zisk: +67,79 zatvaram , pretoze je to uz na 64$ .

vyhodene stopkou MEE jul -30 call zisk:-102,22 no co uz :(

otvorene
MEE AUG -27 put 1,09$ 2ks
MEE AUG -31 call 1,102$ 2ks

otvorene
CTXS SEP -48 call cena 1.69$ 2ks
CTXS AUG -48 call cena 1.04$ 2ks
CTXS AUG -47 call cena 1.59$ 2ks
CTXS AUG -43 put 1.04$ 2ks

Re: obchody podla konikav

Napísané: Št 22 07, 2010 10:03 pm
od používateľa konikv
zatvaram CTXS AUG -47 call cena 1.70$ 2ks zisk:-22$ pretoze zatra to moze poskocit.

Re: obchody podla konikav

Napísané: Pi 23 07, 2010 5:01 pm
od používateľa konikv
otvaram MEE AUG -32 call 1,19$ 2ks

Re: obchody podla konikav

Napísané: Pi 23 07, 2010 8:40 pm
od používateľa konikv
vyhodene SL MEE AUG -31 2ks zisk:-132,36 a je to tu zas :(

Re: obchody podla konikav

Napísané: Pi 23 07, 2010 11:34 pm
od používateľa laty
Nevidel som tu nikde tvoje zive obchody , zle hladam? CO OBCHODUJES? (viem ze opcie )
Opicakov je tu ako safranu, takze svoje obchody davam na pilsen forum.
Strastne sa bojim kupit opcie v ITM uz sa mi raz stalo ze sa zrealizovali na akcie.
Potom som mesiac cakal pokial sa to dostalo k nulovemu zisku. Takze teraz davam vzdy SL.
Celkom nerozumiem. Myslis to tak, ze si opciu vypisal a bol si priradeny este pred expiraciou? Tam si treba davat bacha na spread bid-ask. Ak je bid nizsi ako vnutorna hodnotou opcie tak priradenie je takmer iste.


Skopirujem sem svoje AUG pozicie na SPY (obchodujem double diagonal):
Exp.mesiac AUG10 (open | close | pl)
07-07-2010 SPY AUG10 +83p @ -0,34/k |
07-07-2010 SPY AUG10 -94p @ +1,28/k |
07-07-2010 SPY AUG10 -95p @ +1,45/k |
07-07-2010 SPY AUG10 -108p @ +6,13/k | -2.61/k | +3,52/k
07-07-2010 SPY AUG10 -112c @ +0,58/k | -2,07/k | -1,49/k
07-07-2010 SPY AUG10 +117c @ -0.08/k |
14-07-2010 SPY AUG10 -115c @ +0,93/k |
Poistky: SPY SEP10 +106p/+126c

Ako: Pri nizkej volatilite nakupim vzdialene poistky (7-10 mesiacov vzdialene) a potom kazdy mesiac vypisujem aktualny expiracny mesiac blizsie k podkladu. Strategia znama ako Pieskovisko, autor: obchodnik s nickom misak.

Re: obchody podla konikav

Napísané: Po 26 07, 2010 4:06 pm
od používateľa konikv
pilsen forum? to je kde ?

Pozriem tam ak das link.

zatial sa u mna deje toto:
SL -- CTXS SEP -48 call cena 1.69$ 2ks zisk:-142
SL -- CTXS AUG -48 call cena 1.04$ 2ks zisk:-152
:oops:

zostava otvorene:

MEE AUG -27 put 1,09$ 2ks
CTXS AUG -43 put 1.04$ 2ks
dnes CTXS AUG -46 put 0.89$ 2ks
MEE AUG -29 put 0,80$ 2ks

Re: obchody podla konikav

Napísané: Po 26 07, 2010 4:14 pm
od používateľa konikv
Celkom nerozumiem. Myslis to tak, ze si opciu vypisal a bol si priradeny este pred expiraciou? Tam si treba davat bacha na spread bid-ask. Ak je bid nizsi ako vnutorna hodnotou opcie tak priradenie je takmer iste.

Ano tak ze mozem byt priradeny. Ako mam vypocitat vnutornu hodnotu opcie?

Re: obchody podla konikav

Napísané: Po 26 07, 2010 4:20 pm
od používateľa konikv
laty napísal: Ako: Pri nizkej volatilite nakupim vzdialene poistky (7-10 mesiacov vzdialene) a potom kazdy mesiac vypisujem aktualny expiracny mesiac blizsie k podkladu. Strategia znama ako Pieskovisko, autor: obchodnik s nickom misak.
Tu strategiu tu niekde najdem popisanu?

Re: obchody podla konikav

Napísané: Po 26 07, 2010 4:55 pm
od používateľa laty
Hod do googlu pilsen forum a mas to hned ako prvy odkaz. Netusim, ale ako je to s registraciou novych clenov. Piesok je popisany tam.

Vnutorna hodnota opcie = rozdiel medzi strike-om a podkladom. Call opcia 100, podklad 120 -> vnutorna hodnota 20.