POLITICKÁ HÁDKA

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Tvrdit ze mozes zabit nieco co sa nenarodilo ide proti elementarnej logike.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Aspon si stojis za svojim nazorom a otvorene ho vyjadrujes a formulujes.
To uprimne ocenujem; teraz naozaj bez ironie.

S tvojim poslednym vyrokom samozrejme tiez nesuhlasim, ale to je bezne ze spolu nesuhlasime.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

V tvojom ponimani statny zakon by sa mal upravit do takej podoby, aby netrestal matky, ktore umyselne zabiju svoje dieta pred prestrihnutim pupocnej snury?
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jaroslav
potrat je potrat a porod je porod.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ty si sa zacal hrat so slovickami. Myslim, ze som moju poslednu otazku sformuloval dostatocne jasne. Mozem ti ju preformulovat ale do tebe (snad) blizsieho nazvoslovia:

Zastavas nazor, ze slovenska legislativa by sa mala zmenit do podoby, aby statny zakon netrestal zenu, ktora poziada o usmrtenie jej ludskeho plodu pred vynatim z jej tela a prestrihnutim pupocnej snury?


Celkom dobre sa mi s tebou diskutuje, lebo z mojho pohladu obhajujes neobhajitelne a v ramci diskusie si sam kopes svoj hrob. Zaroven mi je ale smutno, ked si pripomeniem, ze podstatna cast slovenskej populacie je zrejme v takomto mentalnom stave. :(
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rado »

jaroslav80 napísal: Trumpeta, ty sa aspon neskryvas za vedlajsie dovody ako Rado.
Tak toto ma dosť prekvapilo. Považujem sa za dosť priameho človeka, ktorý neuhýba. Svoje príspevky čítam viackrát pred odoslaním, aby som nikoho neurazil, ale nepotrebujem sa za nič skrývať. "Čúrať po stojačky" už viem dosť dlho.
jaroslav80 napísal: Rado, to ze v state sa peniaze rozkradaju a minaju na hluposti miesto toho, aby sa ulialo viac na podporu postihnutych/neplanovanych deti, nie je agendou protipotratoveho zakona, ale praveze liberalnej agendy presadzujucej konzumny sposob zivota od statnych zakonov, cez skoly az po masmedia.
Peniaze sa rozkrádajú, ale problém je v inom. Keď sa ocitneš v stave, že máš postihnuté dieťa, tak si zrazu sám...nevieš čo máš robiť a ani na koho sa obrátiť. Z tohto dôvodu si myslím, že by mali byť rodičia opatrní aj pri očkovaní, ale to je iná téma. Keď sa aj dostaneš cez milión potvrdení, tak aby systém vykrvácal čo najmenej nedostaneš nič. Volá sa to posudkový lekár, ktorý rozhodne od stola. Ak sa žena rozhodne donosiť také dieťa, tak klobúk dole. Sladká nevedomosť v kombinácii so silnou osobnosťou. Také dieťa ti naruší všetko. Pohľad na svet, Boha, priateľov, partnerský život. Keďže viem, čo to znamená, tak nedokážem odsudzovať ženu, ktorá sa rozhodne nedonosiť taký plod. Ja viem, čo ju čaká. Choď na mesiac medzi také deti. Nemyslím, že by si ostal 100% vo svojom postoji. A keď nie, tak prvý hoď kameň...
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Prilozil som o cca.20 prispevkov vyssie graf, z ktoreho ti musi byt jasne, ze diagnoza tazkeho poskodenia plodu je male percento z vykonanych potratov. Tiez ti z grafu musi byt jasne, ze skutocne vazne ekonomicke problemy tvoria len male percento z potratov, ktore sa rocne vykonaju v EU.
Z grafu je jasne, ze 90% tych zien sa rozhodlo pre potrat z dovodu konzumneho sposobu zivota a bez toho, ze by ich buducemu dietatu diagnostikovali vaznu chorobu alebo ze by nemali na chleba, ked sa dieta narodi.

Ohladom starostlivosti o tazko choreho cloveka sa s tebou neda ine, nez suhlasit. O to zlozitejsie to musi byt, ked sa jedna o vlastne dieta.

Nemam teraz vela casu, vratim sa k tomu neskor.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jaroslav80 napísal:Ty si sa zacal hrat so slovickami. Myslim, ze som moju poslednu otazku sformuloval dostatocne jasne. Mozem ti ju preformulovat ale do tebe (snad) blizsieho nazvoslovia:

Zastavas nazor, ze slovenska legislativa by sa mala zmenit do podoby, aby statny zakon netrestal zenu, ktora poziada o usmrtenie jej ludskeho plodu pred vynatim z jej tela a prestrihnutim pupocnej snury?


Celkom dobre sa mi s tebou diskutuje, lebo z mojho pohladu obhajujes neobhajitelne a v ramci diskusie si sam kopes svoj hrob. Zaroven mi je ale smutno, ked si pripomeniem, ze podstatna cast slovenskej populacie je zrejme v takomto mentalnom stave. :(
Jaroslav,

pre teba je to mozno iba hra so slovickami, to je v poriadku, ale pre medicinu maju obidva terminy exaktnu definiciu.
http://lekarske.slovniky.cz/pojem/abortus" onclick="window.open(this.href);return false;
http://lekarske.slovniky.cz/pojem/porod" onclick="window.open(this.href);return false;

Snazis sa zastavat konzervativny cirkevny nazor, ktory je proti slobodnemu rozhodnutiu zeny pre moznost potratu. Ale umele potraty sa budu vykonavat bez ohladu na to, ci to niekto zakaze alebo nie. Dokazuje to neslavne znama "potratova turistika" z Polska ci Irska, resp z kazdej krajiny ktora bola v minulosti takto restrikciovana, pripadne zufale domace potraty s pouzitim cohokolvek a ktore sa neraz koncili pre zenu tragicky.

Apropo, mam jeden realny pripad, moja kolegyna ma syna ktory je iba velmi velmi mierne mentalne zaostaly a uz to stacilo k tomu aby sa jej manzelstvo rozpadlo, pretoze jej muz to neuniesol, tu zvysenu starostlivost a vsetko s tym spojene. Co potom tazke postihnutia? Zamysli sa prosim nad tym.
Chapem ze si citlivy a pozorny clovek, ale to co navrhujes podla mna nie je riesenim nicoho a zaroven obera zenu o jej pravo slobodne narabat s vlastnym telom.

Ohladom toho konzumneho zivota, nikto nema pravo tvrdit, ze niekto druhy sa rozhodol pre potrat prave z tohto dovodu, pretoze skutocny dovod moze byt pred nami skryty a nemusime ho poznat. Za dalsie- vsetci sme konzumné tvory, mozno jeden viac a druhy menej, ale to je jednak vec uhla pohladu a za druhe kto je ten kto ma pravo o tom udelovat sudy?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado:

Z doterajsieho zivota mam 4 skusenosti z blizkeho okruhu ludi, kde dotycni boli tazko chori >10 rokov, doopatrovani doma do poslednych dni pred smrtou, velmi vazne choroby. Alzheimer, rakovina, demencia s obrnou, silna cukrovka+odrezana noha. Na zaklade tychto skusenosti som dospel k nazoru, ze starostlivost o takto velmi vazne chore osoby je nad schopnosti jednej osoby a aj jednej rodiny. Videl som, ze je to zvladnutelne, ale minimalne jednu zdravu osobu z danej rodiny to znacne obmedzilo a poznacilo na zvysok zivota. Kazdy, kto ma moznost umiestnit takeho pribuzneho do zariadenia, kde sa v 4 smennej prevadzke 4 sestry staraju trebars o 10 chorych - tak urcite by som mu odporucil volit radsej tu cestu nez snazit sa to zvladnut v rodinne. Napriek tomu ze je to samozrejme pekne, hrdinske a neviem ake zvladnut take nieco v rodine. Radsej nech choreho pribuzneho chodia casto navstevovat do toho zariadenia a pomahat nejako tam.

Tazko chory moze v rodine nastat aj trebars po autonehode. Statna podpora je taka mizerna aka je a suhlasim, ze by sa upravami v statnom zakone a prerozdelenim statnych penazi mala podstatne zlepsit. Umoznovat na zaklade toho legalne cielene potraty zdravych deti je uplny nezmysel.

Zastavam nazor, ze aj potraty chorych deti su podstatne zlo, s polahcujucimi okolnostami v porovnani s potratmi zdravych deti. Mali by byt v statnom zakone riesene zvlast.
Opakujem ale, ze z dostupnych cisel mi vyplyva, ze drviva vacsina v sucasnosti vykonavanych potratov v EU nespada do kategorie realneho vazneho poskodenia dietata (nez ho zabili).
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978:
50-ty krat ti zopakujem, ze kym zena naraba s vlastnym telom sposobom, ktorym sa nesnazi zavrazdit ineho cloveka (ale trebars len okradunt ho), tak by nemala byt statnym zakonom postihovana za precin vrazdy.

K zvysnej casti len tolko, ze aj inych vrahov sa vzdy posudzuje individualne, beru sa do uvahy specificke okolnosti a argument, ze niekto sa pri pokuse o vrazdu musi presunut do ineho statu alebo sa moze sam poranit, su nedostatocne na nepostihovanie vrazdy statnym zakonom.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978, aby sme predisli nedorozumeniam, este ti uzrejmim nazvoslovie, ktore pouzivam. Ak nazyvas tieto bytosti a akty inymi nazvami, kludne si to prekladaj do svojej reci. Ja ti ujasnujem, co tymi slovami popisujem ja.

Clovek = ziva bytost s dusou a telom. Telo je z biologickeho hladiska cicavec so 46 chromozomami v bunkach jeho tela.

Muz = clovek s muzskou kombinaciou 46 chromozomov v bunkach jeho tela.
Zena = clovek so zenskou kombinaciou 46 chromozomov v bunkach jeho tela.

Pocatie dietata = vznik noveho cloveka, spojenie ludskej muzskej spermie a ludskeho zenskeho vajicka, obycajne v pohlavnom ustrojenstve zeny.

Ludsky plod = clovek od momentu pocatia do porodu.
Dieta = clovek od momentu pocatia do 18 roka zivota po porode.
Matka = prve slovo, ktoreho vyznam ta ucili - zena, z ktorej vajicka bolo pocate dieta.
Otec = muz, z ktoreho spermie bolo pocate dieta.

Porod - vybratie dietata z tela matky a pretrhnutie pupocnej snury s nou.

Vrazda - umyselne zabitie jedneho cloveka inym clovekom, kde hlavnym cielom konania je prave zabit toho cloveka, okrem pripadu nutnej sebaobrany.

Cieleny potrat = umyslene zabitie dietata, kde hlavnym cielom konania je prave zabitie toho dietata. Obycajne rozsekanim ho, otravenim ho, vypudenim z maternice, vystavenim (pre ludsky plod) extremnym vonkajsim vplyvom.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jaroslav

"Clovek = ziva bytost s dusou a telom"- z akeho zdroja cerpas, ked toto tvrdis? Je to totiz v rozpore s poznatkami sucasnej mediciny.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Zadefinoval som ti, v akom vyzname tie slova pouzivam v tejto diskusii s tebou. Aby si mal sancu mi porozumiet. Potrebujes dodefinovat aj ostatne pouzite slova vcetne predloziek?

O tvojich poznatkoch sucasnej mediciny a hodnoteniach, co je a nie je v sulade s nou, mam vlastny nazor. (Ze sa nachadzaju zrejme na urovni 2+2=5, ako aj niektore predchadzajuce tvoje "vedomosti" = to je ten moj nazor.)

Vies napriklad, ze dieta v maternici matky ma v jeho bunkach rozdielnu geneticku informaciu, nez je v bunkach tela matky?
Vies ze v bunkach siamskych dvojciat su rozdielne geneticke informacie este aj pred tym, nez ich chirurgicky oddelia? (cuduj sa svete)
Dochadza ti, ze ak by pred chirurgickym oddelenim jedno siamske dvojca umyselne zabilo druhe, ze by to bola podobna vrazda ako keby to urobilo po chirurgickom oddeleni?

Vies ze aj novorodenec, kojenec, batola ... maju v bunkach geneticku informaciu odlisnu od genetickej informacie v bunkach tela matky? (... a ano, aj v pripade ak piju jej materske mlieko a este aj v pripade ak byvaju v dome, ktory ma list vlastnictva pisany na jej meno)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tema na zamyslenie:

Predstavme si, ze blazni v blazninci by sa dohodli, ze si urobia volby vodcu. Dali by volebne pravo aj riaditelovi blazninca, lenze ten by sa nezapojil. Nasledne by si uspesne zvolili vodcu. O 4 roky by sa dohodli, ze volby si zopakuju, lenze riaditel by sa zase nezapojil. Blazni by si znovu uspesne zvolili vodcu. Zivot v blazninci by ale celych 8 rokov isiel podobne, ako keby si tie volby ani nerobili.
Filozoficka otazka - bolo chybou riaditela, ze sa do tych ich volieb nezapojil?
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

To ze dieta ma inu gen info ako matka podla teba dokazuje co konkretne? Co z toho v ramci tvojho kontextu ma vyplyvat? Ze ma dusu?
--
Neviem posudit spravnost konania v tvojom priklade s blaznincom, nemyslim ze je spravne vnucovat druhym svoj nazor. Ak si dotycni zvolili svojho zastupcu tak je to ich volba.
Naposledy upravil/-a Trumpeta1978 v Št 14 11, 2019 8:55 am, upravené celkom 1 krát.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Existencia duse sa neriesi v obore mediciny, kedze sa jedna o nehmotnu zalezitost.

To ze dieta ma v bunkach inu gen. info ako matka podla mna dokazuje, ze sa jedna o dvoch rozdielnych ludi.

Ohladom prikladu s blaznincom si myslim, ze zapojenie/nezapojenie sa riaditela do volieb blaznov nebolo velmi podstatne, mudrejsie zrejme urobil ak sa nezapojil.

Volebna ucast na SK do parlamentnych volieb byva necelych 60% z volicov stanovenych sucasnym statnym zakonom.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

To ale nic nemeni na tom, ze plod sa este nenarodil a nijako sa existencia duse neda dokazat- je to iba viera. Ty mas svoju vieru lebo ti to poskytuje dusevnu utechu- to je skvele. Ale nemas pravo svoje nazory vnucovat nasilne druhym. Nerozmyslal si nad prestahovanim do Polska? Vazne. Tam by si bol stastnejsi ako tu..
Naposledy upravil/-a Trumpeta1978 v Št 14 11, 2019 9:01 am, upravené celkom 1 krát.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

To ze je zivy a ze sa ho da zabit (aj v tele matky) sa da dokazat aj medicinsky aj bez viery. Nebude sa po tom zakroku uz dalej rozvijat ale len rozkladat. Tiez prestane javit znamky zivota, ktore dovtedy prejavoval.

Mimochodom, pri tomto rozhovore nikomu nemierim na hlavu revolverom. (I ked o prave namierit revolver na hlavu matky, ktora sa snazi zabit svoje dieta by sa dalo velmi dlho diskutovat.)
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Pre teba je umely potrat vrazda a pre ineho nie je. Kazdy mame trochu iny pohlad na javy tohto sveta a ich interpretaciu. Pre mna je to v kompetencii danej zeny, pretoze viem ze pre kazdu z nich je to vzdy tazka volba.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mame rozdielny nazor na javy tohto sveta a ich interpretaciu a masovy vraj a pedofil tiez maju rozdielny nazor na javy tohoto sveta a ich interpretaciu. Tiez na statne zakony, ich vahu, ich pravoplatnost maju rozlicni ludia rozlicne nazory.

Sme pluralitna spolocnost :D

Skusme si predstavit EU alebo Slovensko ako jeden velky blazninec. Ze ake by to malo dosledky na vahu statnych zakonov trebars.

BTW: Vo fabrike pri sledovani porady managerov si casto otvaram arasidove chrumky, aby som sa citil ako v cirkuse. A jednania parlamentu v telke radsej ani nesledujem.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta veris, ze ty a ludia okolo teba mate kazdy dusu? V priade ze neveris, je irelevantne aj ci veris ze plod dietata v maternici matky ma dusu - ohladom hodnotenia skutku vrazdy ci uz toho plodu dietata alebo teba alebo nejakeho dospeleho cloveka pri tebe.
Pripadne veris, ze teba ani nikoho z ludi okolo teba sa neda zavrazdit?


Napisal som ti pomocku. Ze ked uz nechces jednotlivych ludi rozlisovat podla ich rozdielnych dusi, mohol by si to skusit podla rozdielnych genetickych informacii v bunkach ich tiel.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Vychadzam z jedoduchej premisy, ze existenciu konkretnej vrazdy musi logicky predchadzat narodenie daneho tvora.
Dusa?
Co by to presne malo byt? Ako vies dokazat jej existenciu? Pre mna je to co povazujeme za Ja a svoje spomienky iba v hmotnom mozgu. Na svojom postoji k slobode zeny narabat so svojim telom nemam co zmenit.
A pokial ide o moj vztah k nabozenstvu, tak na zaklade historickych dokumentov nepokladam sucasnu ani stredoveku katolicku cirkev za nasledovnika Krista ani neuznavam autoritu papeza a ani jeho nazory. Cirkev nema nic spolocne s povodnymi nasledovnikmi Krista a Biblia bola mbohokrat ucelovo menena, vid napr nezaclenenie apokryfov. Atd
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal:Vychadzam z jedoduchej premisy, ze existenciu konkretnej vrazdy musi logicky predchadzat narodenie daneho tvora.
Super, dalsia perla. Sme o krocik dalej.
Tisicrocia do roku 1957 platila v statnom zakone na SK premisa, ze existenciu konkretnej vrazdy musi predchadzat pocatie daneho cloveka. V krestanskom moralnom zakone tato premisa plati dodnes. U zvierata sa nikdy nejednalo o vrazde, ale prinajhorsom o umyselnom zabitie neprimeranym sposobom alebo za zbytocnym ucelom.

Este dokonca aj v sucasnom zdegenerovanom statnom zakone SR plati premisa, ze zabitie 8 mesacneho plodu dietata v tele matky (cize nenarodeneho) je podobne zavazny zlocin a podobny typ zlocinu ako vrazda kojenca jeho matkou.

Cize autorita, na ktorej stavias tvoju premisu si len ty sam, v rozpore so sucasnym statnym zakonom SR, v rozpore s minulymi statnymi zakonmi na uzemi SK a vo vyraznom rozpore s krestanskym moralnym zakonom.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jaroslav,
ale pre mna je uplne irelevantne co sa pise v nejakom zakone o ludskych plodoch alebo co si o tom mysli nejaka cirkevna autorita. Moja premisa plati v ramci mojej myslienkovej matice a to je podstatne az do doby dokym ma niekto nepresvedci o opaku. Vyznavam slobodu narabania kazdeho cloveka so svojim telom ako uzna za vhodne a ak sa zena rozhodne pre potrat tak nikto by nemal mat pravo jej do toho zasahovat, v opacnom pripade ide o patriarchalne praktiky minulosti.
Rovnako uznavam slobodu kazdeho cloveka uzivat akekolvek psychotropne latky bez toho aby bol za ich drzbu a uzivanie trestany. Apropo ja ziadne neuzivam, ani nepijem ani nefajcim.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal:Jaroslav,
ale pre mna je uplne irelevantne co sa pise v nejakom zakone o ludskych plodoch alebo co si o tom mysli nejaka cirkevna autorita. Moja premisa plati v ramci mojej myslienkovej matice a to je podstatne az do doby dokym ma niekto nepresvedci o opaku. Vyznavam slobodu narabania kazdeho cloveka so svojim telom ako uzna za vhodne a ak sa zena rozhodne pre potrat tak nikto by nemal mat pravo jej do toho zasahovat, v opacnom pripade ide o patriarchalne praktiky minulosti.
Rovnako uznavam slobodu kazdeho cloveka uzivat akekolvek psychotropne latky bez toho aby bol za ich drzbu a uzivanie trestany. Apropo ja ziadne neuzivam, ani nepijem ani nefajcim.
Vyborne, dostavame sa milovymi krokmi dalej.
Hned vysvetlim.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal:Jaroslav,
Moja premisa plati v ramci mojej myslienkovej matice a to je podstatne az do doby dokym ma niekto nepresvedci o opaku. Vyznavam slobodu narabania kazdeho cloveka so svojim telom ako uzna za vhodne a ak sa zena rozhodne pre potrat tak nikto by nemal mat pravo jej do toho zasahovat, v opacnom pripade ide o patriarchalne praktiky minulosti.
Cize vyznavas pravo cloveka narabat so svojim telom aj sposobom, ktorym zabija ineho cloveka. Trebars manzel manzelku, matka dieta, sused suseda. Pripadne pravo pedofila sexualne zneuzivat dieta, lebo ved on predsa len naraba so svojim telom tak ako uznava za vhodne. Pripadne vyznavas pravo zlodeja rozkradat cudzi majetok, lebo on vtedy tiez naraba so svojim telom sposobom, ktorym uznava za vhodne.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jaroslav,
myslim ze som to uz sem pisal. Vyznavam pravo kazdeho cloveka na slobodne konanie pokial tym neobmedzuje slobodu konania ineho cloveka. Velmi rad vkladas inym do ust slova ktore nikdy nenapisali- po lopate: si manipulativny ako vecsina extremistov.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal:Jaroslav,
myslim ze som to uz sem pisal. Vyznavam pravo kazdeho cloveka na slobodne konanie pokial tym neobmedzuje slobodu konania ineho cloveka.
No a za obmedzenie slobody konania ineho cloveka nepovazujes zavrazdenie ho, lebo podla tvojho nazoru zabitie 8 mesacneho ludskeho plodu v tele matky matkou nie je vrazda, lebo ludsky plod v jej tele podla tvojho nazoru nezije a ak aj zije, tak sa ho neda zabit a ak sa ho aj da zabit, tak sa ho neda zavrazdit a neda sa obmedzovat jeho sloboda. A to mas s vlastnej hlavy a kasles na vsetky autority a zakony ale velmi by si sa divil, keby aj niekto iny kaslal na vsetky zakony a usekol ti ruku alebo okradol ta o peniaze.

BTW.
Snahu vysvetlit ti pojmy ako dusa, apokryfy, papez, zhodu Biblie do pismenka s najstarsimi 2000 rokmi starymi pergamenmi vzdavam.
Ze ma clovek s tvojimi nazormi zaradi k extremistom vnimam ako najvyssie vyznamenanie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

No a za obmedzenie slobody konania ineho cloveka nepovazujes zavrazdenie ho, lebo podla tvojho nazoru zabitie 8 mesacneho ludskeho plodu v tele matky matkou nie je vrazda, lebo ludsky plod v jej tele podla tvojho nazoru nezije a ak aj zije, tak sa ho neda zabit a ak sa ho aj da zabit, tak sa ho neda zavrazdit a neda sa obmedzovat jeho sloboda. A to mas s vlastnej hlavy a kasles na vsetky autority a zakony ale velmi by si sa divil, keby aj niekto iny kaslal na vsetky zakony a usekol ti ruku alebo okradol ta o peniaze.

BTW.
Snahu vysvetlit ti pojmy ako dusa, apokryfy, papez, zhodu Biblie do pismenka s najstarsimi 2000 rokmi starymi pergamenmi vzdavam.
Ze ma clovek s tvojimi nazormi nazve extremistom vnimam ako najvyssie vyznamenanie.[/quote]
-----
Jaroslav, co takto specialista? Nemam teraz na mysli zubara.. Viacej prechadzok v prirode, pravidelna zdrava strava a nohy v teple.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta, myslim ze kvalita tvojich argumentov je vsetkym citatelom zjavna a tiez aj kvalita mojich argumentov. A mas pravdu ze treba ist robit nieco uzitocnejsie von nez stracat cas vysvetlovanim ti, ze 2+2=4.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Jaroslav, som rad, ze si spokojny s urovnou svojich argumentov ktore si si sam aj pochvalil. Urcite si v jadre skvely clovek a mam ta uprimne rad.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Rado »

Tak ĽSNS sa spojilo okrem iného s Kuffom. Aspoň je jasné, kto všetko vyznáva hnedú. Krížik sa na koncoch ohol. :(
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ked svet dospel do stadia, ze je treba viest polemiky o tom, kto je clovek a kto nie je clovek, tak je mozne uz skoro vsetko. Bud rad, ze teba este zatial nadpolovicna vacsina snad povazuje za cloveka.
Inak matka ktora ide znicit plod v jej maternici mozno tiez nie je clovek. Ved to nerobia ani zvierata, tak asi to bude iba nejaka obluda, ale urcite nie clovek...
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Cital som o jednom state preplnenom retardami (alebo to bol kontinent?), kde si o niektorych ludoch odhlasovali, ze nie su ludia a nasledne ich zabijali.
Ono mozno to ani neboli retardi, ale hadie plemeno.
cico29
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: St 16 05, 2018 11:35 am
Has thanked: 1 time

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa cico29 »

Rad by som vedel ci tak zanietene by diskutovali aj
zeny, ktorych sa interupcie bytostne dotykaju.
Mam dojem, ze to riesia viac muzi (politici, cirkev,...) ako samotne zeny.



Páni na chvilu si predstavte, ze by ste vedeli otehotniet.
Predstavte si, ze vas znasilnil niekto odpudzujuci napr Kim Cong Un.
Nasledne otehotniete viete istotne co by ste spravili ?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Zo 6000 deti, ktore ich matky rocne zavrazdia na SK, vzniklo kolko pocas znasilnenia? 1%? Typicke slovenske skusat takym sposobom ospravedlnovat zvysnych 99% pripadov s uplne inymi dovodmi. Za znasilnenie mas v statnom zakone trest povedzme 5-10 rokov vazenia, vrahynu a jej komplicov retardi budu lutovat a zalamovat nad nou rukami.

A samozrejme, ludia ktori vznikli ako dosledok znasilnenia by sa mali strielat - ak ho nezabije zena a porodi ho, mal by zrejme takeho cloveka zabit manzel tej zeny, ak nasilnikom nebol on. Podla logiky retardov.

Cico29, vzi sa radsej do pozicie obete nez do pozicie vraha. Predstav si, ze by si upadol do bezvedomia (trebars aj cudzim zavinenim) a retardi okolo teba by sa rozhodli, ze na zaklade trebars tvojho veku a tvojho neoponovania zrejme nebudes clovek - a teda ta zabiju, lebo samozrejme si nepohodlny.

No a vrahovia napriklad vo vazniciach o ich vrazdach obycajne zanietene nediskutuju, aj ked sa ich bytostne tykaju. Riesia to obycajne ini ludia (nastastie aspon oni) a nastastie aj politici a knazi. Vysperkoval by si velku zumpu na este vacsiu zumpu, tvojim navrhom neriesit to.


BTW: Pre retardov je zrejme velka novinka, ze clovek vznika pri spojeni ludskej spermie a vajicka a ze ho neprinasa bocian v zobaku tesne pred vynatim z maternice matky.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jogo »

Jaroslav, obdivujem ťa, ako im dokážeš dookola odpovedať na tie isté zavádzajúce otázky.

Základná otázka ohľadom potratov je len jedna:

Kedy sa začína život človeka?

Odporcovia interupcii tvrdia, že v okamihu počatia tj. splynnutia vajíčka a spermie.
Zástancovia interupcii žiaden čas neudávajú a snažia sa tému diskusie zaviesť na menej podstatné témy.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nacisticky demagog ti je schopny povedat, ze Zid nie je clovek a preto by malo byt bezstrestne ho zabit - a ked mu povies, ze je retard, taky je zaostaly, ze ani nepochopi preco mu to hovoris. Velmi podobny pripad to mas so zenami, ktore idu na cieleny potrat vlastneho dietata, ich kumpanmi a hordou ich podporovatelov s mozgami vymytymi z masmedialnych diskusii a serialov o nicom.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa Rado »

Jaroslav..retardi? To myslíš vážne? Vystupuješ tu ako veriaci človek, ktorý striktne dodržiava, čo mu hovorí jeho viera. V kostole na znak zmierenia podáš okolo stojacim ruku a povieš: "Pokoj a bratská láska nech je medzi nami." Toto však má platiť aj mimo kostola inak je to pokrytecké. Ten, kto má iný názor ako ty nie je retard, ale má iný názor. Tým, že budeš tvrdý, tak ho isto o tom svojom aj keby bol jediný správny nepresvedčíš.
jaroslav80 napísal: A samozrejme, ludia ktori vznikli ako dosledok znasilnenia by sa mali strielat - ak ho nezabije zena a porodi ho, mal by zrejme takeho cloveka zabit manzel tej zeny, ak nasilnikom nebol on. Podla logiky retardov.
Ja mám skôr z teba pocit, že by si sa sám postavil do radu medzi tých, ktorý by išli popraviť ženu po potrate. Ja si však nemyslím, že toto je to čo by bolo Bohu milé.
cico29 napísal: Páni na chvilu si predstavte, ze by ste vedeli otehotniet.
Predstavte si, ze vas znasilnil niekto odpudzujuci napr Kim Cong Un.
Nasledne otehotniete viete istotne co by ste spravili ?
Cico za seba ti poviem, že by som to dieťa priviedol na svet. Nemôže za to akým spôsobom bolo počaté. To však neznamená, že by som nemal pochopenie, ak by sa niekto iný rozhodol pre potrat lebo pre neho to predstavuje traumu z celej tej špiny. Neviem si predstaviť, že by som ho za to odsúdil. Myslím, že mi to neprináleží. Skôr ho budem podporovať, aby na potrat nešiel, ale nad ním nezlomím palicu ani keď pôjde.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: POLITICKÁ HÁDKA

Príspevok od používateľa jogo »

Tu je niečo pre tých, ktorí by chceli podrobnejšie poznať históriu nášho národa očami vtedajšej tlače.

http://digitalna.kniznica.info/browse" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a jogo v Pi 15 11, 2019 12:50 pm, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"