XTB - Seriózny broker z Poľska?

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

GiovanniX napísal: So 25 03, 2023 6:03 pm Od zaciatku maja budu zavedene frakcie na akcie.
Konecne sme sa dockali :D
Ahoj, informujú o tom niekde?
2fa stále nič?
Rád by som tam opätovne otvoril účet - jednak diverzifikácia, jednak broker so slovenskou podporou + pobočkou, no to zabezpečenie ma odrádza.
GiovanniX
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Pi 17 12, 2021 5:06 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa GiovanniX »

michalhornicheck napísal: Ne 26 03, 2023 8:07 pm
GiovanniX napísal: So 25 03, 2023 6:03 pm Od zaciatku maja budu zavedene frakcie na akcie.
Konecne sme sa dockali :D
Ahoj, informujú o tom niekde?
2fa stále nič?
Rád by som tam opätovne otvoril účet - jednak diverzifikácia, jednak broker so slovenskou podporou + pobočkou, no to zabezpečenie ma odrádza.
Ahoj,kazdemu klientovi prisiel email s prilohami a tam to bolo uvedene.
O 2FA som sa nic nedocital,je pravda,ze kazde pdf som neotvaral.
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 230
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 29 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa iosephus »

Ninx napísal: So 25 03, 2023 11:48 pm tyka sa to aj etf?
Takmer na každé populárnejšie ETF nájdeš na xtb aj nominálne lacnejšiu variantu, ktorá stojí pár desiatok eur. Ja už som tie frakčné nákupy aj prestal vyhľadávať.

S&P500 - VUAA.DE - 68€
MSCI World - EUNL.DE - 70€
Nasdaq - UST.FR - 45€
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa Croven »

iosephus napísal: Ne 26 03, 2023 8:36 pm
Ninx napísal: So 25 03, 2023 11:48 pm tyka sa to aj etf?
Takmer na každé populárnejšie ETF nájdeš na xtb aj nominálne lacnejšiu variantu, ktorá stojí pár desiatok eur. Ja už som tie frakčné nákupy aj prestal vyhľadávať.

S&P500 - VUAA.DE - 68€
MSCI World - EUNL.DE - 70€
Nasdaq - UST.FR - 45€
To je pravda, ale ak chceš mať bezstarostné investovanie - napríklad odkladáš si na dochodok do ETF 200€, tak za 200€ nenakúpiš 1 klikom, pretože za 200e si kúpiš 2,94 ks VUAA - teda v našom prípade si kúpiš 2 kusy alebo musíš poslať 204€ a kúpiš si 3x VUAA. Nie je to problém, akurát je to podla mňa otravné ak chceš mať čo najmenej starostí: trvalý prikaz k brokerovi a 1 klinutím spraviť nákup. Ak by XTB ponúkalo aj frakčné ETF tak by to bolo super. V podstate nerozumiem, prečo je taký problém u EU brokeroch s frakčnými ETF, veď každý US broker ti ponúka nákup frakčných US ETF za uplne smiešne poplatky a ty keď si chceš nakupovať jedno ETF, tak máš problém nájsť dobrého brokera v EU ktorý umožňuje frakcie
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 230
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 29 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa iosephus »

:) Prepáč, ale keď je problém spraviť namiesto jedného kliku dva kliky, tak to si môže človek zaplatiť niekoho, kto bude investovať za neho. Za 200€ kúpiš jednu akciu zo všetkých troch ETF čo som hore uviedol a ešte ti aj pár drobných zostane na ďalší mesiac.
Každopádne od mája (zasa nedali konkrétny dátum) by to už malo byť vyriešené.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa Fund »

Od 24. apríla možnosť obchodovať Frakčné akcie 417 spoločností z amerického trhu a 56 ETF inštrumentov.
...ponukane ETF su od iShares,tie najznamejsie napr.:
iShares Core MSCI World UCITS ETF (Acc EUR) - EUNL
iShares Core S&P 500 UCITS ETF (Acc EUR) - SXR8
Naposledy upravil/-a Fund v Pi 14 04, 2023 12:39 pm, upravené celkom 2 krát.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Fund: majú niekde aj zoznam tých akcií? nejaký link? dík moc
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa Fund »

tomáš virdzek napísal: Pi 14 04, 2023 12:30 pm Fund: majú niekde aj zoznam tých akcií? nejaký link? dík moc
...komplet zoznam klasicke akcie/etf a frakcne akcie/etf
https://xtb.scdn5.secure.raxcdn.com/fil ... af6737.pdf
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Paráda, vďaka :) Minimálna hodnota transakcie 10 USD/10 EUR. Frakčné jednotky sa týkajú aj vybraných akcií aj ETF. Tie ETF som zbehol rýchlo ale v zásade je tam všetko, čo stačí na jednoduché investovanie. Neuveriteľné :shock: To akože nákup zadara? Takto dostupné investovanie tu veru ešte nebolo.
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 230
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 29 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa iosephus »

Ľudia moji, viete mi povedať ako xtb počíta výkon portfólia? Už mi z toho ide prasknúť hlava. Mám účet v EUR, dole finálny výsledok čistého zisku mi počíta v EUR. Ale tie jednotlivé pozície počíta v mene v akej boli nakúpené? Nedáva mi to zmysel ani tak, ani tak.
Mám 5 akcií BAC, priemerný nákup 27,55$, celková investícia teda 137,75$. Pri aktuálnej cene 30$ to je teda zisk 12,50$, na eurá cca 11,37€. v XTB mi to ale počíta zisk 6,50 v neznámej mene.
Chápem, že tam máme poplatok za zmenu kurzu 0,6%, ale ani s tým to nedáva zmysel, navyše v portfóliu to ukazuje zisk netto, takže teoreticky by to malo byť očistené od poplatkov. Čo robím zle?
Prílohy
Bez názvu.png
Bez názvu.png (7.57 KiB) 2974 zobrazenia
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa jogo »

iosephus napísal: Št 20 04, 2023 2:59 pm Ľudia moji, viete mi povedať ako xtb počíta výkon portfólia? Už mi z toho ide prasknúť hlava. Mám účet v EUR, dole finálny výsledok čistého zisku mi počíta v EUR. Ale tie jednotlivé pozície počíta v mene v akej boli nakúpené? Nedáva mi to zmysel ani tak, ani tak.
Mám 5 akcií BAC, priemerný nákup 27,55$, celková investícia teda 137,75$. Pri aktuálnej cene 30$ to je teda zisk 12,50$, na eurá cca 11,37€. v XTB mi to ale počíta zisk 6,50 v neznámej mene.
Chápem, že tam máme poplatok za zmenu kurzu 0,6%, ale ani s tým to nedáva zmysel, navyše v portfóliu to ukazuje zisk netto, takže teoreticky by to malo byť očistené od poplatkov. Čo robím zle?
Tiež som nad tým dumal a nakoniec som dospel k záveru, že v čase nákupu ti nákupnu cenu v USD prepočítajú
konverzným kurzom, ktorý zahŕňa aj 0,5% konverzný poplatok a aktuálnu cenu počítajú cez aktuálny konverzný kurz, ktorý zahŕňa aj 0,5% poplatok za prípadný predaj.
Aby to skomplikovali, tak pri nákupe rovno stiahnu z účtu 1% za obe konverzie(nákupnú a predajnú)naraz.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 230
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 29 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa iosephus »

Určite to bude nejako takto skomplikované, ale aj keď rátam 1.2% poplatok zo 137$ tak mi to taký rozdiel nerobi. Keď budem na Pc pozriem ešte aký veľký tam bol spread.

EDIT:
To čo na Xtb v portfóliu zobrazuje ako "hodnota nákupu" je celková cena nákupu + poplatkov za prevod, uvedená v eurách, v mojom prípade 129,78€.
Priemernú cenu už ale ukazuje v mene, v ktorej bol robený nákup, teda v dolároch. V mojom prípade boli nákupy dva, za 27.77$ a 27.23$, priemer 27.5$.
Pri aktuálnej cene 29,97$, čo je 27,27€ * 5 = 136,40€ - obstarávacia cena + poplatky 129,78€ = zisk 6,6€.
Pri kurze USDEUR 0,91 som na tomto zaplatil 4,41€ na poplatkoch.

Díky.
Naposledy upravil/-a iosephus v Št 20 04, 2023 7:16 pm, upravené celkom 1 krát.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa jogo »

iosephus napísal: Št 20 04, 2023 6:02 pm Určite to bude nejako takto skomplikované, ale aj keď rátam 1.2% poplatok zo 137$ tak mi to taký rozdiel nerobi. Keď budem na Pc pozriem ešte aký veľký tam bol spread.
Ľavým tlačítkom klik na pozíciu, lavým klik na i a otvorí ti okno, kde maš konverzný kurz pri nákupe a aktuálny konverzný kurz. Konverzný kurz počítajú takto: 1/1,0966=0,9119x0,995=0,9073 a ten som mal ako aktuálny konverzný kurz

1,0966 je aktualny bid kurz na forexe o 19:04
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

iosephus napísal: Št 20 04, 2023 2:59 pm Ľudia moji, viete mi povedať ako xtb počíta výkon portfólia? Už mi z toho ide prasknúť hlava. Mám účet v EUR, dole finálny výsledok čistého zisku mi počíta v EUR. Ale tie jednotlivé pozície počíta v mene v akej boli nakúpené? Nedáva mi to zmysel ani tak, ani tak.
U IB je to tak:
Ak máš účet v EUR a kúpiš niečo za USD, tak tento konkrétny obchod vidíš zisk/stratu v USD.
Ale zároveň celý účet vidím v EUR a stav na účte sa mení nielen v závislosti od držaných pozícií, ale aj v závislosti na kurze EUR/USD.

Takže ked obchod v USD máš v zisku, v EUR nemusí byť v zisku, alebo môže byť v menšom zisku, ked kurz USD medzitým oslabil, takže za danú pozíciu v USD by si pri aktuálnom kurze dostal menej EUR.

Ak máš pozíciu u XTB v reálnej akcii ( nie cez CFD), tak žiadne poplatky by si platiť nemal a konverzia ako píše Jogo sa zaúčtuje až na konci.
Ten ,,poplatok,, 4,41 € teda rozdiel by mal byť vďaka tomu, že EUR posilnilo, čiže aktuálne si v Eurách v menšom zisku ako sa ukazuje v USD.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 230
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 29 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa iosephus »

JUGGLER napísal: Št 20 04, 2023 11:34 pm
iosephus napísal: Št 20 04, 2023 2:59 pm Ľudia moji, viete mi povedať ako xtb počíta výkon portfólia? Už mi z toho ide prasknúť hlava. Mám účet v EUR, dole finálny výsledok čistého zisku mi počíta v EUR. Ale tie jednotlivé pozície počíta v mene v akej boli nakúpené? Nedáva mi to zmysel ani tak, ani tak.
U IB je to tak:
Ak máš účet v EUR a kúpiš niečo za USD, tak tento konkrétny obchod vidíš zisk/stratu v USD.
Ale zároveň celý účet vidím v EUR a stav na účte sa mení nielen v závislosti od držaných pozícií, ale aj v závislosti na kurze EUR/USD.

Takže ked obchod v USD máš v zisku, v EUR nemusí byť v zisku, alebo môže byť v menšom zisku, ked kurz USD medzitým oslabil, takže za danú pozíciu v USD by si pri aktuálnom kurze dostal menej EUR.

Ak máš pozíciu u XTB v reálnej akcii ( nie cez CFD), tak žiadne poplatky by si platiť nemal a konverzia ako píše Jogo sa zaúčtuje až na konci.
Ten ,,poplatok,, 4,41 € teda rozdiel by mal byť vďaka tomu, že EUR posilnilo, čiže aktuálne si v Eurách v menšom zisku ako sa ukazuje v USD.
Myslel som poplatok za prevod meny, ale ano toto celé dáva zmysel, ďakujem. :palec_hore:
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa Croven »

Mohli by na XTB spraviť dvojfazove overovanie pri prihlásení.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa Fund »

...dnes boli spustene frakcne akcie :like:
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa Croven »

Fund napísal: Po 24 04, 2023 9:13 am ...dnes boli spustene frakcne akcie :like:
funguje to aj na ETF?
Používateľov profilový obrázok
iosephus
Silver Member *
Príspevky: 230
Dátum registrácie: Po 06 02, 2023 2:56 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 29 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa iosephus »

Croven napísal: Po 24 04, 2023 10:06 am
Fund napísal: Po 24 04, 2023 9:13 am ...dnes boli spustene frakcne akcie :like:
funguje to aj na ETF?
Ako na ktoré pozerám. SXR8 mi ide aj frakcia, ale VUAA nie.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa Fund »

iosephus napísal: Po 24 04, 2023 10:11 am
Croven napísal: Po 24 04, 2023 10:06 am
Fund napísal: Po 24 04, 2023 9:13 am ...dnes boli spustene frakcne akcie :like:
funguje to aj na ETF?
Ako na ktoré pozerám. SXR8 mi ide aj frakcia, ale VUAA nie.
...ano,iba na vybrane ETF (sklamanie),vyssie som daval link na zoznam,ktore ETF sa daju nakupovat frakcne
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa Croven »

to som si nevšimol. Ďakujem.

Nerozumiem prečo v US vieš kúpiť frakčne úplne všetko a tu v EU je to taký problém.

EDIT// takže VWCE tam frakčne nekúpim, takže pre mňa aj naďalej nezaujímavý broker :D
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

Croven napísal: Po 24 04, 2023 10:48 am Nerozumiem prečo v US vieš kúpiť frakčne úplne všetko a tu v EU je to taký problém.
Likvidita ETF v EU
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa Croven »

Baba Jaga napísal: Po 24 04, 2023 2:17 pm
Croven napísal: Po 24 04, 2023 10:48 am Nerozumiem prečo v US vieš kúpiť frakčne úplne všetko a tu v EU je to taký problém.
Likvidita ETF v EU
Možno keby v EU je nejaká 1 centrlána burza kde sa daju kúpiť všetky tie EU ETF tak by to bolo lepšie ako mať na výber z 5 burz :D
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

Croven napísal: Po 24 04, 2023 2:29 pm
Baba Jaga napísal: Po 24 04, 2023 2:17 pm
Croven napísal: Po 24 04, 2023 10:48 am Nerozumiem prečo v US vieš kúpiť frakčne úplne všetko a tu v EU je to taký problém.
Likvidita ETF v EU
Možno keby v EU je nejaká 1 centrlána burza kde sa daju kúpiť všetky tie EU ETF tak by to bolo lepšie ako mať na výber z 5 burz :D
IBKR má tieto podmienky na to aby boli UCITS ETF zlomkovo obchodované.
European stocks and ETFs listed on select exchanges, and with average daily volume above $5 million and market cap above $5 billion, are eligible for European fractional shares trading.
gardenerr
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 9:41 pm
Has thanked: 2 times

referral

Príspevok od používateľa gardenerr »

Existuju v ramci XTB nejake referral linky? Chcem si tam zalozit ucet, tak mozem pripadne vyuzit nejaky kod.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

@ALL: kto máte XTB, existuje pri frakčných (zlomkových) akciách nielen možnosť LONG teda nákupu, ale aj možnosť short, teda špekulácia na pokles kurzu cez zlomkové akcie? Dík
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa Peter222 »

tomáš virdzek napísal: Po 29 05, 2023 9:23 pm @ALL: kto máte XTB, existuje pri frakčných (zlomkových) akciách nielen možnosť LONG teda nákupu, ale aj možnosť short, teda špekulácia na pokles kurzu cez zlomkové akcie? Dík
Shortovať akcie ide iba cez CFD.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Peter, vďaka za odpoveď :)
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Dôležitá informácia týkajúca sa bankového účtu spoločnosti XTB S.A.
(mail 1.6.2023)
radi by sme Vás informovali, že od dňa 05.06.2023 poskytneme našim Zákazníkom Individuálne bankové účty slúžiace na financovanie Obchodných účtov vedených v mene EUR a USD.
Číslo účtu, na ktorý by ste mali zaslať finančné prostriedky, nájdete v Profile Investora → Hlavný panel → Vklad → Bankový prevod
Aktuálny bankový účet bude postupne uzatvorený, preto prosíme, aby ste čo najskôr začali využívať nový individuálny bankový účet.
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa Peter222 »

Asi by som si tie maily od nich mal pozornejšie čítať :D

Po novom sa teda peniaze budú posielať priamo na nemecký účet JP Morgan.
GiovanniX
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Pi 17 12, 2021 5:06 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa GiovanniX »

Problem je,ze ked zadam novy ucet u JP Morgan,tak nemam moznost zadania VS,je to podobne aj u vas?
Mam SLSP,ale dozvedel som sa,ze aj v CSOB to je tak isto,takze neviem,ze podla coho nas identifikuju.
Poslal som na skusku 1€,uvidime ci mi pripisu.
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa Peter222 »

Mám VÚB, platbu zadávam ako SEPA-Europrevod, VS môžem zadať bez problémov.
Akože fajn, že to ide priamo do JPM, ale myslím si, že to predĺži pripisovanie peňazí na účet.
Daj vedieť ako dlho to trvalo. Ale keď si to zadal bez VS tak s tým asi bude problém.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa capitalcapital »

GiovanniX napísal: Po 05 06, 2023 2:26 pm Problem je,ze ked zadam novy ucet u JP Morgan,tak nemam moznost zadania VS,je to podobne aj u vas?
Mam SLSP,ale dozvedel som sa,ze aj v CSOB to je tak isto,takze neviem,ze podla coho nas identifikuju.
Poslal som na skusku 1€,uvidime ci mi pripisu.
Toto je bežná situácia, aj Lynx alebo Trade Republic to tak má.
Áno VS, SS, KS sa nedá vyplniť, ale zase je tam pole Referencia. Do tohto poľa uvádzaš číslo ktoré si predtým uvádzal ako VS.
Moja skúsenosť je že to pripisujú rýchlejšie.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa Fund »

...mohli dat do profilu kazdeho uctu QR kod s udajmi k platbe pre kazdeho klienta
segi
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 5:29 pm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 8 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa segi »

Myslím že referencia by nemala byť potrebná, lebo každý by mal mať jedinečný bankový účet (IBAN) a je to potom zbytočné tam zadávať.
xerces
Active Member
Príspevky: 137
Dátum registrácie: Ne 20 06, 2021 12:20 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa xerces »

Otazka trochu z ineho sudka. Skusali ste uz niekto presunut akcie z XTB napr. to IB? Potrebujem totiz diverzifikovat ulozenie majetku vo forme akcii na mna a manzelku a nechcu sa mi predavat akcie v XTB->presun penazi->nakup akcii v IB ale chcel by som ich proste presunut. Je to zlozity proces? Pocitam, ze tam budu nejake poplatky naviac, tak neviem ci sa to vobec oplati. Pocita sa po presune akcii s rocnym casovym testom (presun by ho nemal ovplyvnit tak ako preda a opatovny nakup)? Ako rychlo sa to udeje? Je tam nejake nebezpecie? Dakujem za odpovede.
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Kedysi som to pozeral, presné čísla si už nepamätám, no v cenníku to určite mali.
Keď som to vtedy narýchlo spočítal, vyšlo mi, že to nemá význam. Bolo to drahšie a najmä zbytočne komplikovanejšie. Určite by som šiel cestou, ktorú si popísal že nechceš absolvovať.
xtb->predaj->cash->nákup->ibkr
GiovanniX
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Pi 17 12, 2021 5:06 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa GiovanniX »

Peter222 napísal: Po 05 06, 2023 2:32 pm Mám VÚB, platbu zadávam ako SEPA-Europrevod, VS môžem zadať bez problémov.
Akože fajn, že to ide priamo do JPM, ale myslím si, že to predĺži pripisovanie peňazí na účet.
Daj vedieť ako dlho to trvalo. Ale keď si to zadal bez VS tak s tým asi bude problém.
Ahoj,takze v pondelok okolo 14-tej som poslal na skusku 1€ do spravy pre prijimatela som napisal VS a dnes rano (streda) 5:30 boli pripisane.
Predtym na SK ucet skoro rano som odoslal cca 00:30 tak v ten den na obed boli pripisane.Cize doslo k predlzeniu pripisovania penazi,co mozme povazovat aj za negativum.
Zaujimave je,ze nedrzia sa casoveho harmonogramu pripisovania penazi a tak isto nefunguju okamzite platby,co je skoda.
Na podpore xtb este z toho maju chaos,nevedeli mi odpovedat s presnostou takmer na nic,ani ci podporuje JPM okamzite platby,ze mam vyskusat :D
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa Peter222 »

GiovanniX napísal: St 07 06, 2023 5:48 am
Peter222 napísal: Po 05 06, 2023 2:32 pm Mám VÚB, platbu zadávam ako SEPA-Europrevod, VS môžem zadať bez problémov.
Akože fajn, že to ide priamo do JPM, ale myslím si, že to predĺži pripisovanie peňazí na účet.
Daj vedieť ako dlho to trvalo. Ale keď si to zadal bez VS tak s tým asi bude problém.
Ahoj,takze v pondelok okolo 14-tej som poslal na skusku 1€ do spravy pre prijimatela som napisal VS a dnes rano (streda) 5:30 boli pripisane.
Predtym na SK ucet skoro rano som odoslal cca 00:30 tak v ten den na obed boli pripisane.Cize doslo k predlzeniu pripisovania penazi,co mozme povazovat aj za negativum.
Zaujimave je,ze nedrzia sa casoveho harmonogramu pripisovania penazi a tak isto nefunguju okamzite platby,co je skoda.
Na podpore xtb este z toho maju chaos,nevedeli mi odpovedat s presnostou takmer na nic,ani ci podporuje JPM okamzite platby,ze mam vyskusat :D
Dík za info. V konečnom dôsledku to teda nie je až taká katastrofa. Mne sa aj pri pripisovaní po starom raz stalo, že to nepripísali v XTB nasledujúci deň tak som volal čo s tým je, tak sa na to pozreli, povedali zopár výhovoriek prečo to ešte nepripísali a do 30 min. už bolo na účte :)
Inak, tá podpora nič moc, raz som reklamoval jeden order, zdvihla mi to nejaká Češka a bola úplne mimo, tak to skoro s plačom prenechala kolegovi :D
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: XTB - Seriózny broker z Poľska?

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Zvláštne, IBKR HU má tiež účet v JPM v Nemecku, a peniaze z TB mi pripíšu spravidla do pár hodín.

Do Unicredit v XTB to vždy trvalo do ďalšieho dňa.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"