Zizzy + Axe Capital

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ďalší článok k téme - tentokrát však hlavne k finančným sprostredkovateľom.

Investori prišli o peniaze napriek tomu, že ich NBS varovala. Silný marketing prevalcuje aj kontrolné mechanizmy, tvrdí Katarína Faktorová z Finportalu

Predpokladám, že muselo ísť o dobrých obchodníkov, keď dokázali predávať produkt od nelicencovanej spoločnosti, pred ktorou navyše vystríhala NBS.

Mali minimálne dlhoročné skúsenosti a žiaľ takéto skúsenosti vo väčšine prípadov získali v klasickom finančnom sprostredkovaní. Aj predstavitelia týchto spoločností mali a niektorí stále majú licenciu ako podriadený finančný agent. Bohužiaľ to vrhá zlý tieň aj na štandardné finančné sprostredkovanie, pretože títo obchodníci buď vzišli z finančného sprostredkovania, alebo dokonca robia tie činnosti naraz. Aj vo vedení spoločnosti spriaznenej a previazanej s Axe Capital Group bol človek, ktorého firma naďalej funguje ako podriadený finančný agent pre veľkú spoločnosť. Na objavenie spojenia človeku stačí register finančných agentov, obchodný register, prípadne Finstat.

Sú samostatní finanční agenti zodpovední za to, keď ich sprostredkovatelia predávajú takéto produkty?

Z formálneho hľadiska SFA nezodpovedá za to, čo jeho agenti robia mimo činnosť finančného sprostredkovania. Ak ale niekto v kancelárii predáva takéto produkty a zároveň tam má logo samostatného finančného agenta, z reputačného hľadiska to pre túto firmu predstavuje problém. Myslím si, že daný samostatný finančný agent má aj etickú a morálnu zodpovednosť za to, čo robia jeho agenti, ak o tom vie. Som zástancom toho, že niekedy menej je viac a ak by som mala informácie o takejto činnosti u niektorého z našich partnerov, pristúpila by som k ukončeniu spolupráce.

Môže samostatný finančný agent sprostredkúvať produkty spoločností, ktoré nemajú licenciu?

Nie, to nemôže. A dokonca môže, a robíme to pravidelne, odmietnuť aj také produkty, ktoré licenciu majú. Ide predovšetkým o produkty, ktoré sú z nášho pohľadu pre klienta rizikové ako napríklad korporátne dlhopisy. Hoci sú formálne v poriadku, vieme, že klient len ťažko chápe riziká. Často si zamieňa fixný výnos s tým garantovaným, pričom kreditné riziko je prítomné aj pri produktoch s fixným výnosom. Často riešime dilemu, či prijmeme riziko a zazmluvníme agenta, ktorý pomimo predáva produkty s rôznym stupňom rizika pre klienta.

Ak niektorí agenti predávali produkty bez licencie, robili to teda na vlastnú päsť a obchádzali samostatného finančného agenta s ktorým spolupracujú?

Áno, nie je možné, aby takéto produkty išli cez samostatného finančného agenta. Môže sa stať, že sa u SFA nájde zopár agentov, ktorí robia niečo pomimo a zneužívajú dobré meno, ktoré získali ako sprostredkovatelia. Problém však je, keď sa v jednom SFA koncentruje veľké množstvo takýchto obchodníkov. Reputačne SFA utŕži ranu, z ktorej sa nemusí pozviechať.
https://www.finsider.sk/investicie/inve ... EJgfSR2tW0
Jaro1
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Po 13 03, 2023 1:31 pm
Been thanked: 1 time

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Jaro1 »

Jaro1 napísal: Pi 14 04, 2023 2:51 pm Vie niekto vysvetlit to ze tieto strategie by mali kopirovat Beresa a stale zarabaju?
myfxbook . com / members / COPYLEADERS
Mate niekto k tomu relevantne info?
Lebo uz sa niekto vyjadroval ze Beres vobec neobchodoval alebo ze prerobil na Crypto kde malo AXE mat zo zaciatku max 20% a potom cca od Q1 2022 0% z nejakeho dovodu.
Tieto strategie mi boli ponukane a uvazoval som nad nimi ked som si este myslel ze mi AXE vrati vklad
Dakujem
Je celkom zaujimave a myslim ze by stalo za presetrenie preco sa taka uspesna strategia CopyLeaders zrazu stratila. Strategia cls-smart-mix-fusion podla nedavnych statusov zarobila cez 120% za menej ako rok.
Teraz uz vsak po nej nie je ani stopy. Kto za nou bol a bola vobec realna? Asi nebolo vsetko vporiadku ked tak zrazu zmizla a vsetci odbornici tvrdia ze take zisky nie su realne.
Kto vie pridat viac info?
JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JanH »

tomáš virdzek napísal: Ut 06 06, 2023 7:35 pm Ďalší článok k téme - tentokrát však hlavne k finančným sprostredkovateľom.


Mali minimálne dlhoročné skúsenosti a žiaľ takéto skúsenosti vo väčšine prípadov získali v klasickom finančnom sprostredkovaní. Aj predstavitelia týchto spoločností mali a niektorí stále majú licenciu ako podriadený finančný agent. Bohužiaľ to vrhá zlý tieň aj na štandardné finančné sprostredkovanie, pretože títo obchodníci buď vzišli z finančného sprostredkovania, alebo dokonca robia tie činnosti naraz. Aj vo vedení spoločnosti spriaznenej a previazanej s Axe Capital Group bol človek, ktorého firma naďalej funguje ako podriadený finančný agent pre veľkú spoločnosť. Na objavenie spojenia človeku stačí register finančných agentov, obchodný register, prípadne Finstat.
Vie sa o akeho agenta a firmu sa jedna a aka velka spolocnost ho nadalej zastresuje? Bolo by zaujimave vediet, komu sa oblukom vyhnut, a ktoru velku spolocnost dana situacia nijako nevyrusila. :?
armagedon
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 24 03, 2023 9:51 pm

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa armagedon »

Polícia vyzvala ľudí, aby jej nahlásili škody, ktoré utrpeli pri investíciách do firmy Axe Capital Group. Jej predstaviteľa Petra Béreša medzičasom NAKA obvinila z podvodu, v súčasnosti je vo väzbe.

Poškodení môžu podať trestné oznámenie na najbližšej polícii alebo písomne na NAKA odbor východ, napísal Policajný zbor. Týka sa to aj ďalšej Bérešovej firmy Zizzy SE.

Ľudia investovali do Axe Capital Group desiatky miliónov eur, dostať sa k nim nedokážu od jesene.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa andre »

NAKA bude v kauze Axe Group prešetrovať aj sprostredkovateľov


V kauze Axe Capital bude polícia prešetrovať aj sprostredkovateľov, ktorí ľuďom pochybné investovanie ponúkali.

Národná banka Slovenska predaj produktov Axe špeciálne nepreveruje, hoci niektorí sprostredkovatelia pracujú pre známe siete s licenciou od NBS.

V prípade je obvinený aj obchodný riaditeľ Zizzy Juraj Piták, ktorý spolupracuje s políciou.

Obchodníkov získaval zo sprostredkovateľských sietí, ktorými vraj boli napríklad OVB Allfinanz, Partners Group či Fingo.

https://e.dennikn.sk/3431863/naka-bude- ... v/?ref=tit
JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JanH »

https://www.finstat.sk/52005666

Je zaujimave, ze pri takejto exponovanej spolocnosti pusti finstat taketo informacie. (Zisk je pri "normalnych" spolocnostiach vzdy nizsi ako trzby).
Ma niekto nejake logicke vysvetlenie?
AXE.JPG
Muti
Silver Member *
Príspevky: 156
Dátum registrácie: So 16 01, 2016 11:14 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 114 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Muti »

Niesom expert na uctovnictvo, ale teoreticky vedia urobit zisk aj bez trzieb, i ked ten bude len "papierovy"/uctovny.
Dalo by sa to urobit rozpustenim nejakych kapitalovych fondov, resp. rozpustenia uctovnej rezervy, ktoru mohli mat pripravenu na nejaky ucel. Ale k tomu by sa vedel vyjadrit skor nejaky skuseny uctovnik / danovy poradca.

JanH napísal: Ut 11 07, 2023 8:14 am https://www.finstat.sk/52005666

Je zaujimave, ze pri takejto exponovanej spolocnosti pusti finstat taketo informacie. (Zisk je pri "normalnych" spolocnostiach vzdy nizsi ako trzby).
Ma niekto nejake logicke vysvetlenie?

AXE.JPG
Muti
Silver Member *
Príspevky: 156
Dátum registrácie: So 16 01, 2016 11:14 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 114 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa Muti »

Tak mi to nedalo a pozrel som sa aj na uctovnu uzavierku AXE Capital a prisiel som kde je pes zakopany.
Finstat z nejakeho dovodu ako trzby uvadza iba vynosy z hospodarskej cinnosti. U Axe su naozaj iba tych 30 768 €. Ale neuvadza vynosy z financnej cinnosti, ktore su 10 164 613 €. Takze spravne by malo byt uvedene, ze celkove vynosy su
10 255 784 € a zisk z toho je tych necelych 2 250 000 €. Vid obrazok nizsie / v prilohe
Finreg.JPG
.

JanH napísal: Ut 11 07, 2023 8:14 am https://www.finstat.sk/52005666

Je zaujimave, ze pri takejto exponovanej spolocnosti pusti finstat taketo informacie. (Zisk je pri "normalnych" spolocnostiach vzdy nizsi ako trzby).
Ma niekto nejake logicke vysvetlenie?

AXE.JPG
JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa JanH »

Muti napísal: Ut 11 07, 2023 10:08 am Tak mi to nedalo a pozrel som sa aj na uctovnu uzavierku AXE Capital a prisiel som kde je pes zakopany.
Finstat z nejakeho dovodu ako trzby uvadza iba vynosy z hospodarskej cinnosti. U Axe su naozaj iba tych 30 768 €. Ale neuvadza vynosy z financnej cinnosti, ktore su 10 164 613 €. Takze spravne by malo byt uvedene, ze celkove vynosy su
10 255 784 € a zisk z toho je tych necelych 2 250 000 €. Vid obrazok nizsie / v prilohe
Finreg.JPG.

JanH napísal: Ut 11 07, 2023 8:14 am https://www.finstat.sk/52005666

Je zaujimave, ze pri takejto exponovanej spolocnosti pusti finstat taketo informacie. (Zisk je pri "normalnych" spolocnostiach vzdy nizsi ako trzby).
Ma niekto nejake logicke vysvetlenie?

AXE.JPG
Tak som to nejako pochopil aj ja. Preto som do obrazka zahrnul aj celkove vynosy. Potom to sedelo. Neslo mi len do hlavy, preco to finstat nezapocital do trzieb, ci som nieco prehliadol. Ale vyzera, ze vazne pouzili inu metriku ako pri ostatnych spolocnostiach ako Slovnaft, Volkswagen, Finax atd. atd. Dik za objasnenie @Muti.
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 65 times

Re: Trading cez zizzy

Príspevok od používateľa PredsaJa »

JanH napísal: Ut 11 07, 2023 8:14 am https://www.finstat.sk/52005666

Je zaujimave, ze pri takejto exponovanej spolocnosti pusti finstat taketo informacie. (Zisk je pri "normalnych" spolocnostiach vzdy nizsi ako trzby).
Ma niekto nejake logicke vysvetlenie?

AXE.JPG
Stačilo si rozkliknúť tie výkazy a tam zistíš, že väčšina výnosov je finančných a to konkrétne ostatné výnosové úroky. Tieto nevchádzajú do toho, čo by si ty vnímal ako tržby (tam idú len výnosy z hospodárskej činnosti). Finstat to má dobre, len pri špecifických spoločnostiach ako je táto treba ísť do hĺbky a pozerať sa na výkazy komplexnejšie. Účtovanie sa odlišuje od "klasických" firiem.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Zizzy + Axe Capital

Príspevok od používateľa JUGGLER »

KOŠICE. Majetok košickej spoločnosti AXE Capital Group SE, ktorá ešte donedávna sľubovala investorom vysoké výnosy, ide do konkurzu.

O jeho vyhlásení rozhodol Mestský súd Košice posledný júlový deň na návrh českej firmy Driller.

Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/23202468 ... liony.html
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: Zizzy + Axe Capital

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: Zizzy + Axe Capital

Príspevok od používateľa JanH »

Ked citam ten clanok, tak mi rozum zastava. Bezne clovek rozmysla ako diverzifikovat par tisiciek EUR, aby neprisiel v pripade neocakavaneho o vsetko, a tu v clanku ludia veselo investovali 300kEUR s vidinou, ze po roku vyberu 900kEUR :pozor: Neviem si predstavit, ze tam nezablikala ziadna kontrolka :idea:
Na druhej strane, vacsia ochrana zo strany statu je kde? Spolocnost robila danu cinnost nelegalne :palec_dole:

Vsetky taketo a podobne titulky podrazaju nohy serioznemu, pravidelnemu a udrzatelnemu investovaniu do ETF cez brokera, alebo iny seriozny produkt :evil:
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: Zizzy + Axe Capital

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

BMG ponúkala tuším 40%, Bereš sa s tým nesral a ponúkol rovno 300%. A dôveru ľudí si asi získal tým, že si v KE prenajímal v biznis centre 4 poschodia kancelárií. To budilo dojem, že ide o veľkú a úspešnú firmu.
My tu slintáme za 10% ročne a oni uveria 300% :roll:
JohnyQ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 19 03, 2023 9:50 pm

Re: Zizzy + Axe Capital

Príspevok od používateľa JohnyQ »

Viete sem niekto reálne napísať, komu niekto z Axe sľúbil 300% p.a.? Lebo ja som takú informáciu teda od nikoho nedostal
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 389
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 157 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zizzy + Axe Capital

Príspevok od používateľa aviceN »

Podľa článkov na internete z Forbes, Finsidera a podobne to bol Béreš, u ktorého je číslo 300% spomenuté najčastejšie.
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Zizzy + Axe Capital

Príspevok od používateľa JUGGLER »

V tej linke čo dal jaroslav s videom RTVS je napísané:

„S cieľom vylákať finančné prostriedky mali uzatvárať zmluvy o sprostredkovaní napríklad kúpy a predaja cenných papierov, zlata ale aj obchodovaní s virtuálnou menou na kryptoburzách alebo investovaním do startupov. Pričom sľubovali ročný výnos až do výšky 300 percent,“ priblížila hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová.

Redaktorka RTVS to tak citovala vo videu ( zhruba v polovici - po 1 min. ).

Keď sme sa Zizzy a Axe začali venovať tu, slubovali klientom zhodnotenie okolo 60% p.a.
V úvode vlákna je zaznamenané, že rátali s výnosom okolo 5% mesačne, pričom vraj niekoľko rokov mali výnosy 10% mesačne.
Robili to zrejme tak, že cez zmluvu o pôžičke klient požičal peniaze firme, ona ich zhodnocovala a nechávala si podiel na zisku 40%

To bolo na prelome 2020/2021. Vtedy po prvotnom šoku z pandémie stúpalo všetko hore hore ... akcie cca +100%....Bitcoin vystúpal 1000% (zo 4000 USD na 60 000 USD). Takže ktokolvek do čohokolvek zainvestoval, cítil sa ako kráľ. Lenže potom bublina spľasľa. Najprv crypto 2 x pokles: 2021 a 2022..potom akcie pokles v 2022.

Tie sľuby +300% čo spomínala hovorkyňa Polície, zrejme zaznamenali z nejakých výpovedi svedkov z doby, ked už všetko prasklo.
Béreš bol zrejme pod veľkým tlakom, súrne potreboval nové peniaze a bol ochotný sľúbiť aj modré z neba....

Takisto na našom webe niekto napísal, že mal 2 roky po sebe +150% čistých, čo po odčítaní 40% podielu na zisku a daní tiež dáva cca +300% hrubých:

Nemám záujem sa tu v komentároch s nikým nijak naťahovať a presviedčať niekoho..preto spomeniem len nejaké základy.
Kto má REÁLNE záujem a hľadá možnosť ktorá mu prinesie naozaj zaujímavé čísla nech napíše.. (Rozhodol som sa tak pretože ľudia s nižším kapitálom zvyknú veci dehonestovať..kdežto ľudia s vyšším kapitálom zvyknú byt finančne gramotnejší, otvorenejší novým možnostiam a pod.)

Preto je táto možnosť výhradne pre ľudí s minimálnym kapitálom 30.000€ a viac.

V skratke:
- Ich cieľ je robiť aspoň 5%+ za mesiac
- posledné roky sa darí držať mesačný priemer okolo +10% za mesiac
- RIADNA ZMLUVA
- 95% kapitálu je viazaného priamo na teba a kryje ho samotná BANKA
- svoj vklad môžeš kedykoľvek vybrať
- zisk je už po zdanení

Za rok 2019 + 149%
Za rok 2020 + 145%
Dovolím si podotknúť, že sa jedná o čistý a zdanený zisk pre mňa.

Spomenul som pár dôležitých základov. Kto má záujem, nech sa mi ozve a bodka.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: Zizzy + Axe Capital

Príspevok od používateľa JanH »

JUGGLER napísal: Ne 10 09, 2023 10:24 pm V tej linke čo dal jaroslav s videom RTVS je napísané:

„S cieľom vylákať finančné prostriedky mali uzatvárať zmluvy o sprostredkovaní napríklad kúpy a predaja cenných papierov, zlata ale aj obchodovaní s virtuálnou menou na kryptoburzách alebo investovaním do startupov. Pričom sľubovali ročný výnos až do výšky 300 percent,“ priblížila hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová.

Redaktorka RTVS to tak citovala vo videu ( zhruba v polovici - po 1 min. ).

Keď sme sa Zizzy a Axe začali venovať tu, slubovali klientom zhodnotenie okolo 60% p.a.
V úvode vlákna je zaznamenané, že rátali s výnosom okolo 5% mesačne, pričom vraj niekoľko rokov mali výnosy 10% mesačne.
Robili to zrejme tak, že cez zmluvu o pôžičke klient požičal peniaze firme, ona ich zhodnocovala a nechávala si podiel na zisku 40%

To bolo na prelome 2020/2021. Vtedy po prvotnom šoku z pandémie stúpalo všetko hore hore ... akcie cca +100%....Bitcoin vystúpal 1000% (zo 4000 USD na 60 000 USD). Takže ktokolvek do čohokolvek zainvestoval, cítil sa ako kráľ. Lenže potom bublina spľasľa. Najprv crypto 2 x pokles: 2021 a 2022..potom akcie pokles v 2022.

Tie sľuby +300% čo spomínala hovorkyňa Polície, zrejme zaznamenali z nejakých výpovedi svedkov z doby, ked už všetko prasklo.
Béreš bol zrejme pod veľkým tlakom, súrne potreboval nové peniaze a bol ochotný sľúbiť aj modré z neba....

Takisto na našom webe niekto napísal, že mal 2 roky po sebe +150% čistých, čo po odčítaní 40% podielu na zisku a daní tiež dáva cca +300% hrubých:

Nemám záujem sa tu v komentároch s nikým nijak naťahovať a presviedčať niekoho..preto spomeniem len nejaké základy.
Kto má REÁLNE záujem a hľadá možnosť ktorá mu prinesie naozaj zaujímavé čísla nech napíše.. (Rozhodol som sa tak pretože ľudia s nižším kapitálom zvyknú veci dehonestovať..kdežto ľudia s vyšším kapitálom zvyknú byt finančne gramotnejší, otvorenejší novým možnostiam a pod.)

Preto je táto možnosť výhradne pre ľudí s minimálnym kapitálom 30.000€ a viac.

V skratke:
- Ich cieľ je robiť aspoň 5%+ za mesiac
- posledné roky sa darí držať mesačný priemer okolo +10% za mesiac
- RIADNA ZMLUVA
- 95% kapitálu je viazaného priamo na teba a kryje ho samotná BANKA
- svoj vklad môžeš kedykoľvek vybrať
- zisk je už po zdanení

Za rok 2019 + 149%
Za rok 2020 + 145%
Dovolím si podotknúť, že sa jedná o čistý a zdanený zisk pre mňa.

Spomenul som pár dôležitých základov. Kto má záujem, nech sa mi ozve a bodka.
Ten citovany prispevok je riadny ulet Juggler. Dovolim si vyslovit pochybnosti o jeho legitimite a pravdivosti, kedze splna atributy socialneho inzinierstva manipulativne metody nevynimajuc.
- Vyvolavanie pocitu vynimocnosti - "kdežto ľudia s vyšším kapitálom zvyknú byt finančne gramotnejší, otvorenejší novým možnostiam"
- Snaha o vyvolanie rychlej reakcie prezentaciou bombastickych ciesiel "Za rok 2019 + 149% Za rok 2020 + 145%"
- Ak sa ti to nepaci, nemame sa o com bavit v rade caka 10-dalsich ..."a bodka"
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Zizzy + Axe Capital

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Súhlasím. Ten človek tu prišiel hľadať nových vkladateľov (kvôli provízii) a nám ukázal ako argumentujú.

Ja len odpovedám na tých +300%, lebo keď ľuďom také niečo tvrdili, tak 150% čistých bolo podľa ich pravidiel 300% hrubých.
Príklad: 100 000 zhodnotených o 300% je výnos 300 000. Z toho ked odrátaš 40% + dane, ostane zhruba polovica 150 000. A to je cca 150%.

Nedivil by som sa, ani keby to bola pravda. Ak fungovali na báze pôžičky a firma potom vyplatí výnos - mohli dávať ľuďom, koľko chceli.
Hlavne sprostredkovateľom , teda ľuďom, ktorí sami investovali a potom lákali ďalších. Neverím, že ľudia vkladali vysoké čiastky len tak.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 234 times

Re: Zizzy + Axe Capital

Príspevok od používateľa MiBi »

O najviac peňazí prišli spoločnosti zo skupiny https://fispro.sk/ Pohľadávky v najvyššej výške si prihlásila firma Fispro Invest Platinum. Voči Axe Capital Group si nárokuje dve pohľadávky v celkovej výške dva milióny eur.
Viac ako milión eur dlhuje Axe Capital Group ešte ďalším trom veriteľom – ide o dve fyzické osoby a jednu eseročku. Pohľadávky presahujúce 100-tisíc eur, si prihlásilo celkovo 140 subjektov. Naopak najmenšia pohľadávka, ktorú si veritelia prihlásili, je vo výške 5 479 eur.
Zoznam veritelov:
https://ru.justice.sk/ru-verejnost-web/ ... ieId=85827

Peniaze od investorov podľa obvinenia investovali len v marginálnej miere do zahraničných finančných nástrojov. Toto obchodovanie navyše nevykazovalo dostatočné výnosy. „Nezanedbateľnú časť finančných prostriedkov spotrebovávali a spotrebovávajú pre osobnú potrebu, používali a používajú ich na prevádzkové náklady spoločností a veľkú časť prostriedkov využívali na vyplácanie odmien sprostredkovateľov, vyplácanie výnosov a vkladov starším „investorom/klientom“ a to tak, že na ich vyplácanie používali vklady neskorších „investorov/klientov“ v režime tzv. pyramídovej hry,“

Zdroj:
https://www.finsider.sk/ekonomika/axe-c ... -vyplatil/
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 30€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 389
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 157 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zizzy + Axe Capital

Príspevok od používateľa aviceN »

Tak toto je masaker, inak mi točí tachometer z tých čísel, Reštaurácia Meridiana v Bojniciach tam pustila 1M€, rôzne neregulované subjekty, ktoré ponúkajú investičné služby u nás (takže ich klienti dali peniaze im, následne dali peniaze oni Axe...), našiel som aj pár podriadených finančných agentov, ktorí tam pustili peniaze, s.r.o. bez tržieb/s minimálnymi tržbami, volkswagen finančné služby...
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
jaroslav81
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: So 17 04, 2010 6:31 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 102 times

Re: Zizzy + Axe Capital

Príspevok od používateľa jaroslav81 »

aviceN napísal: Pi 13 10, 2023 11:11 am Tak toto je masaker, inak mi točí tachometer z tých čísel, Reštaurácia Meridiana v Bojniciach tam pustila 1M€, rôzne neregulované subjekty, ktoré ponúkajú investičné služby u nás (takže ich klienti dali peniaze im, následne dali peniaze oni Axe...), našiel som aj pár podriadených finančných agentov, ktorí tam pustili peniaze, s.r.o. bez tržieb/s minimálnymi tržbami, volkswagen finančné služby...
A vraj že Slováci, nemajú lóve :D
Pekné sumičky tam utopili
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 234 times

Re: Zizzy + Axe Capital

Príspevok od používateľa MiBi »

https://e.dennikn.sk/3624156/v-konkurze ... ne-prazdna
kto nema predplatne, clanok v prilohe:
Axe-clanok.pdf
(129.6 KiB) 153 stiahnutia
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 30€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
Muti
Silver Member *
Príspevky: 156
Dátum registrácie: So 16 01, 2016 11:14 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 114 times

Re: Zizzy + Axe Capital

Príspevok od používateľa Muti »

Nepredpokladam, ze Volkswagen finančné služby investovali do Zizzy. Takisto si pohladavky uplatnila Financna sprava a ta tam asi tiez neivestovala. Skor tam maju nejaku pohladavku, podla clanku prepodkladam, ze im "chyba" to Audi A8 spomenute v clanku. Kedze asi firma nesplaca, auto je nedohladatelne, tak si uplatnili v konkurznom konani pohladavku. Asi len oni ju maju ako "zabezpecenu".


aviceN napísal: Pi 13 10, 2023 11:11 am Tak toto je masaker, inak mi točí tachometer z tých čísel, Reštaurácia Meridiana v Bojniciach tam pustila 1M€, rôzne neregulované subjekty, ktoré ponúkajú investičné služby u nás (takže ich klienti dali peniaze im, následne dali peniaze oni Axe...), našiel som aj pár podriadených finančných agentov, ktorí tam pustili peniaze, s.r.o. bez tržieb/s minimálnymi tržbami, volkswagen finančné služby...
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 389
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 157 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zizzy + Axe Capital

Príspevok od používateľa aviceN »

Máš pravdu, zabudol som si rozkliknúť, jedná sa o tú Audinu A8... Finančná správa tam má pohľadavku na DPH.
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Zizzy + Axe Capital

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

MiBi
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 234 times

Re: Zizzy + Axe Capital

Príspevok od používateľa MiBi »

vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 30€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"