XTB - CFD obchody
Napísané: St 24 03, 2021 11:43 pm
Zdravím,
prečítal som si pozitívne recenzie na nete o XTB, potom som zabrúsil na toto fórum a sklamaný čítal o XTB, čo sú zač. Neskôr som si všimol, že sú to väčšinou staršie komentáre.
Tak by som mal otázku. Ako je na tom XTB v súčasnosti?
Moja situácia je taká, že by som chcel skúsiť "aktívne" investovanie, ale len na malom pieskovisku - ako zábavka namiesto počítačových hier. Zaujali ma CFD produkty a skúšam scalping obchody.
Mám u nich demo účet(opakovane, už tretí mesiac) - na začiatku hotovosť 10000 a celkom sa mi darí (aké prekvapivé). Robím len krátke obchody cez 10 - 30 minút, denne cca 8 -10 (zisk alebo strata okolo 10-15 eur - nastavujem si Take profit a Stop lose), zvyčajne CFD indexy US, DAX a pod., väčšinou sa trafím, denne orientačne +50 euro.
Ja by som tam dal cca 5000 v ostrej prevádzke, takže aj obchody samozrejme nepôjdu tak intenzívne.
Čo som pozeral ich poplatky, tak väčšinou sa nakŕmia cez spread. Pri cfd som toho veľa nenašiel.
Moja otázka smeruje k tomu, či je možné niečo takéto udržať aj v reálnej prevádzke a ak áno (asi to bude smiešne) či nie je u nich problém s výberom výnosu, prípadne či nemáte znalosť o tom, že robia problémy s ukončením prevádzky a stiahnutím zostatku z účtu (ak samozrejme neprehrám aj gate)
prečítal som si pozitívne recenzie na nete o XTB, potom som zabrúsil na toto fórum a sklamaný čítal o XTB, čo sú zač. Neskôr som si všimol, že sú to väčšinou staršie komentáre.
Tak by som mal otázku. Ako je na tom XTB v súčasnosti?
Moja situácia je taká, že by som chcel skúsiť "aktívne" investovanie, ale len na malom pieskovisku - ako zábavka namiesto počítačových hier. Zaujali ma CFD produkty a skúšam scalping obchody.
Mám u nich demo účet(opakovane, už tretí mesiac) - na začiatku hotovosť 10000 a celkom sa mi darí (aké prekvapivé). Robím len krátke obchody cez 10 - 30 minút, denne cca 8 -10 (zisk alebo strata okolo 10-15 eur - nastavujem si Take profit a Stop lose), zvyčajne CFD indexy US, DAX a pod., väčšinou sa trafím, denne orientačne +50 euro.
Ja by som tam dal cca 5000 v ostrej prevádzke, takže aj obchody samozrejme nepôjdu tak intenzívne.
Čo som pozeral ich poplatky, tak väčšinou sa nakŕmia cez spread. Pri cfd som toho veľa nenašiel.
Moja otázka smeruje k tomu, či je možné niečo takéto udržať aj v reálnej prevádzke a ak áno (asi to bude smiešne) či nie je u nich problém s výberom výnosu, prípadne či nemáte znalosť o tom, že robia problémy s ukončením prevádzky a stiahnutím zostatku z účtu (ak samozrejme neprehrám aj gate)