Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa rmaly »

Tak ja este pochopim, keby som sa na stare kolena (na "dochodok" nech uz pride kedykolvek) realne prestahoval niekam do teplych krajin a vtedy by asi aj jedno z hladisk (urcite nie prve) bol aj danovy system (dolezitejsie by urcite bola bezpecnost, zdravotny system, politicka stabilita atd)...

Ale vcelku sa obavam, ze tie clanky nikdy nepovedia 100% pravdu (chapem, ze je to "frikulinske" sa prestahovat do stredoamerickej krajiny)... otazka je, co ak ma clovek skoloupovinne deti alebo ochorie atd atd...
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

praveze na stare kolena podla mna malokto sa trvalo prestahuje niekde inde ako zil doteraz. Stari ludia vacsinou uz chcu dozit v okruhu svojej rodiny, deti, vnucat, celozivotnych známych.. Este je realne ked sa rodicia prestahuju napr za detmi ktore su v zahranici. Stredna ci Latinska amerika maju pre nas svoje čaro, ale prezit tam cely zbytok zivota? to asi skôr nie. Vela tam funguje inac ako tu, pripadne nefunguje.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa rmaly »

Trumpeta1978 napísal: Ut 09 11, 2021 8:59 am praveze na stare kolena podla mna malokto sa trvalo prestahuje niekde inde ako zil doteraz. Stari ludia vacsinou uz chcu dozit v okruhu svojej rodiny, deti, vnucat, celozivotnych známych.. Este je realne ked sa rodicia prestahuju napr za detmi ktore su v zahranici. Stredna ci Latinska amerika maju pre nas svoje čaro, ale prezit tam cely zbytok zivota? to asi skôr nie. Vela tam funguje inac ako tu, pripadne nefunguje.
Tak zalezi ako stary dochodca budem (budes) :)...
Len to, ze vacsinou sa propaguju take to nomadstvo, vsetko je iba cool a easy... ale ja sa snazim vybrat nejaku fakt dobru destinaciu (hlavne teplu), ale nie je to tak easy... Samozrejme, pre starych (naozaj dochodcov v dochodkovom veku) je to castokrat este nepredstavitelnejsie
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa wolf25 »

andre napísal: Ne 07 11, 2021 5:02 pm A s tym Paraguajom je to cele podvod. Ako sme si ukazali v diskusii so samotnym Pavol Lupták z liberation.travel viewtopic.php?p=151920#p151920

Tym, ze si tam vybavis pobyt neziskavas tam danovu rezidenciu, nedokazes presunut stredisko zivotnych zaujmov. Musel by si tam realne stravit >183 dni a nemat na Slovensku ziadne vazby. Podla metodickeho usmernenia k tejto oblasti sa posudzuju tieto skutocnosti:

Ale čo je natom podvod ? Som nespokojný s politickou situáciou, chcem vypadnúť zo Slovenska, a nemám tu žiadne záväzky. Tak prečo to nazývaš podvodom ? Podvod je to pre debilkov, ktorí ten podvod chcú spáchať a zostať na Slovensku inkognito s rezidenciou v cuzine. To je podod a nie samotný presun trvaleho pobytu

Ja som si vedomý zákonov (aj vdaka tebe) a nesnažím sa ich obísť, našiel som ideálne riešenie ako už bolo spomenuté pre digitálnych nomádov, medzi ktorých sa radím kedže momentalne k životu potrebujem len laptop a internet
cryptotrader napísal: Po 08 11, 2021 6:55 pm Pre mna osobne je nezmysel resp. nepredstavitelne, aby som len kvoli tomu, ze som bohaty a chcem byt este bohatsi musel obetovat tak vela, ze sa prestahujem niekde do tramtarie, kde mozem hocikedy ist trebars na dovolenku.
Predstav si že zarobíš milion ročne a po 400k príde Matovič s Kollarom, rozhádžu to na očkovaciu lotériu alebo schránkovým firmám. Bol by si stým OK ? Alebo by radšej za 100k ročne precestoval luxusne celý svet a 300k poslal rodičom na Slovensko nech si uživaju dochodok ? Ja volim druhu možnosť
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa andre »

wolf25 napísal: Ut 09 11, 2021 11:27 am Ale čo je natom podvod ? Som nespokojný s politickou situáciou, chcem vypadnúť zo Slovenska, a nemám tu žiadne záväzky. Tak prečo to nazývaš podvodom ?
Pripomenme si co vo videu hovoril Luptak " To znamena, ze ty ked si 45% casu na Slovensku, 45% casu v Cechach a 10% casu si v Chorvatsku a vies to cele vydokladovat. A sucasne mas pobyt v Paragaji, kde si zaregistrovany na danovom urade ako danovy poplatnik co ja som."

Tak to preformulujem tak, ze tak ako to prezentuje Luptak je to podvod.

Povedzme si pripad zijes tam > 183dni zijes z burzy, krypta.. a stale keby to urady zacali riesit, budes mat problem. Nedokazes, ze mas tam vacsie vazby ako na slovensko, kde mas rodinu, priatelov, nebodaj bankovy ucet..

Aby si to mal sancu obhajit musel by si tam zit drvivu vacsinu roka, byt tam zamestnany alebo tam mat zivnost, majetok (idealne nehnutelnost, auto), rodinu..

Ine je to s krajinami EU resp. s tymi kde mame zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia, tam sa tie vztahy riadia podla tejto zmluvy. Ale ako ukazuju pripady z praxe aj na to sa tlaci.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa wolf25 »

A kto vlastne určuje kde ja mam stredisko zaujmov ? Zakon je daný nejasne, zdania ma slovenskou taxou a ja s nebudem suhlasit s tým kedže som na Slovensku cely rok ani nebol. Čo potom ? Budem sa moct bránit na súde ?
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa andre »

Standarne to funguje tak, ze si ta FS predvola na danovu kontrolu, podanie vysvetlenia.. nasledne ti rozhodnutim napr. domeraju dan s nejakym odovodnenim. Samozrejme mozes sa odvovat voci rozhodnutiu na FS, ked to nepomoze nasledne sa aj sudit..
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa Adammd »

Preplatia aj letenku z Paraguayu?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Je tu niekto, kto si mysli, ze na Slovensku funguje zdravotnictvo a politika? :)
Odoslané z počítača
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa wolf25 »

Adammd napísal: Ut 09 11, 2021 2:45 pm Preplatia aj letenku z Paraguayu?
Nemyslím, podla mna to je problém daného dlžníka či pride či nie. Ak nie uvalia na neho exekuciu a počkaju kym pride naspat do krajiny. Aké paky maju nato vymahať to od niekoho kto žije na opačnej strane zemegule tak to netusim. Ale dokazem si predstaviť že napriklad USA ti zakaže vstup do krajiny lebo maš dlhy v rodnej krajine
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

wolf25 napísal: St 10 11, 2021 8:56 am Ale dokazem si predstaviť že napriklad USA ti zakaže vstup do krajiny lebo maš dlhy v rodnej krajine
Fuu, tak toto by ma uz asi zabolelo. A Severna Korea zakaze vstup aj ked nemam vazby v rodnej krajine a Saudska Arabia ked zbadaju v mojom pase, ze mam razitko z navstecy Izraela. A za chvilu ma do susednej dediny v Rakusku alebo Cesku nepustia bez ockovacieho certifikatu.
Ak niekto realne byva v Paraguaji, myslim ze vsetky tieto hrozby slovenskych uradov su smiesne a nevymozitelne, ked obrovske mnozstvo priestupkov nie je vymahanych ani len na domacej pode, kde by este snad ako tak boli statom vymozitelne.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa rmaly »

jaroslav80 napísal: St 10 11, 2021 1:23 pm ...Ak niekto realne byva v Paraguaji, myslim ze vsetky tieto hrozby slovenskych uradov su smiesne a nevymozitelne, ked obrovske mnozstvo priestupkov nie je vymahanych ani len na domacej pode, kde by este snad ako tak boli statom vymozitelne.
No le tu asi bude ten pes zakopany, ze zase tak vela tych ludi, co sa naozaj naozaj prestahovali do Paraguaya a nemaju vazby na SK zase nebude...
Nezaplatim
Príspevky: 23
Dátum registrácie: St 27 10, 2021 1:17 pm
Been thanked: 3 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa Nezaplatim »

jaroslav80 napísal: St 10 11, 2021 1:23 pm Fuu, tak toto by ma uz asi zabolelo. A Severna Korea zakaze vstup aj ked nemam vazby v rodnej krajine a Saudska Arabia ked zbadaju v mojom pase, ze mam razitko z navstecy Izraela. A za chvilu ma do susednej dediny v Rakusku alebo Cesku nepustia bez ockovacieho certifikatu.
Ak niekto realne byva v Paraguaji, myslim ze vsetky tieto hrozby slovenskych uradov su smiesne a nevymozitelne, ked obrovske mnozstvo priestupkov nie je vymahanych ani len na domacej pode, kde by este snad ako tak boli statom vymozitelne.
Suhlasim a zasmejem sa, ked si tu citam niektore prispevky. To uz je doslova niekde na urovni paranoje co tu niektori ludia pisu. Uz vidim ako pomaly na teba nasadia SIS a budu ta sledovat v Paraguaji ci tam ozaj mas stredisko zaujmov a budu ta monitorovat na ako dlho chodis spät na Slovensko :D .

Takze ak realne budes niekde v Paraguaji, budes tam zit/pracovat, tak davam tomu 0,000001% aby to nejaky uradnik spochybnoval a uspesne to napadol.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa andre »

Ono to neni taka sranda ako to vyzera. Kedze nezaplatenie dane nad 266 Eur je trestny cin, tak FS to posuva policii. Ta by na dotycneho ak by sa vyhybal konaniu pravdepodobne vydal medzinarodny zatykac. Keby aj nie, prebehol by sud ako "konanie proti uslemu". A po odsudeni na nepodmienecny trest by ten zatykac vydali urcite..

Zatial sa to na Slovensku moc neriesi, ine krajiny EU su uz ovela dalej. Ale zakony su uz na to pripravene aj tu. A cim bude sekera v rozpocte vacsia tym viac sa bude tlacit aj na taketo prijmy. Tu boli spomenute nejake pripady https://dennikn.sk/blog/888242/slovensk ... -v-monaku/

Nebavime sa o pripade ked sa realne prestahujes aj do inej krajiny. Ked realne zijes v Paraguaji, alebo inej krajine tak to neni problem dokazat - mas tam byvanie, auto, pracu, mas tam bankovy ucet v miestnej mene, platis tam energie, internet, kartou nakupy..
Nezaplatim
Príspevky: 23
Dátum registrácie: St 27 10, 2021 1:17 pm
Been thanked: 3 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa Nezaplatim »

Tak ja som vychadzal z toho, ze realne bude mimo Slovenska. To zas by bola dobra blbost, ze by si ostal zit tu cely rok a tvaril sa, ze si danovy rezident kdesi inde.

I ked mi tak napadlo, mozno to je blbost. Ak by si si zrusil trvaly pobyt u nas, dal by si si komercne zdravotne poistenie a trvaly pobyt by si mal napriklad v tom Paraguaji. Ratajme vsak, ze väcsinu roka, alebo aj cely, by si ostal tu na Slovensku. Bol by si teda danovym rezidentom Slovenska, k comu by si sa aj priznal a platil by si dane tu. Malo by to vsak mozno vyznam - teoreticky by si sa vyhol zdravotnym odvodom? Tie u nas pri investovani tvoria takmer polovicu zdanenia. Aj ked sa to nazyva ako zdravotny odvod. To by sa hodilo napriklad aj pri kryptomenach, kde je tiez tych 14 %...

Dava to takto zmysel?
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

K tomu funkcnemu Slovenskemu zdravotnicvu nieco z praxe

https://www.instagram.com/p/CWF0lwboYQ8/

No takymto detom drzim palce, nech dobehnu tych Ronaldov a basketbalistov..
Odoslané z počítača
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa andre »

iceberg8: nikto tu netvrdi, ze zdravotrna starostlivost na Slovensku nema chyby. Nie som expert na zdratovnictvo, takze len moj laicky pohlad:

Koncept "bezplatneho" zdravotnictva je podla mna dlhodobo neudrzatelny. Teda v tej podobe ako si to mnohy predstavuju - tak aby boli pre vsetkych dostupne aj najmodernejsie a tym padom aj najdrahsie lieky a pristoje. To by sa museli zdravotne odvody vyrazne zvysit uz dnes.

Nejdem teraz riesit, kde by sa dalo setrit, kolko sa kde rozkradlo.. Takze hlavny problem su financie a bude to len horsie. Populacia bude starnut, prijdu este lepsie a drahsie lieky..

Dalsi problem je nedostatok personalu. Tu nam realne pomoze len zmena toho skostnateleho systemu a "ekonomicky migranti" z Ukrajiny.. A ked sa nezmeni ten system tak vela mladych ludi pojde studovat radsej nieco ine a dalsi vystuduju a po skole odidu. Sam poznam niekolko takych ludi, niektory aj vyskusali slovenske zdratovnictvo ale velmi rychlo si to rozmysleli..

Staci trocha pocestovat a zistis, ze stale sme na tom lepsie ako vacsina polulacie na svete. A ovela lepsie ako v tom pre niektorych "vysnivanom" Paraguaji https://borgenproject.org/healthcare-in-paraguay-2/
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

To ma zaujima najviac, preco je celosvetovo (da sa povedat, ze uplne vsade) nevyhodne pracovat vo verejnom zdravotnictve?
Da sa to zrhnut tak, ze verejne = lacne a dostupne pre masu, ale nekvalitne. A sukromne = drahe a nedostupne, ale kvalitne. Takze co moze urobit jedinec, ktory je priemer, a potrebuje kvalitnu starostlivost? Teoreticky nic, moze len umriet. Ma to byt nejaky system ako vyradit neziaduceho jedinca z genofondu alebo kapitalizmu? Co taky Stephen Hawking..
Hoci bol vážne postihnutý amyotrofickou laterálnou sklerózou (druh motorickej poruchy), aktívne sa venoval fyzike, písaniu a verejnému životu. Prvé príznaky sa uňho objavili počas zápisu na Cambridge. Diagnózu mu určili, keď mal 21 rokov, krátko pred jeho prvou svadbou. Vtedy doktori tvrdili, že nebude žiť viac ako dva-tri roky
netvrdim, ze vsetci smoliari so zdravym by priniesli svetu tolko, kolko Stephen Hawking, ale pre mna je to na zamyslenie. Tu je ucet toho dietata
https://ib.fio.sk/ib/transparent?a=2002067240
velmi ma prekvapilo, ako sa tie dary rozbehli. a to su uz zdanene peniaze, predpokladam. (je taketo nieco vobec danovo zvyhodnene? odviest 14% a potom este na to nieco priplacat..) [edit] ked som zacal pisat, bolo tam cca 2.2k , neuvedomil som si ze pocas pisania nastalo pripisovanie na ucet z medzibankovych prevodov a uz maju 10X to ma prekvapilo este viac[/edit]

Suhlasim aj s vyhliadkami, dopadneme ako zvierata u veterinara - zaplatis mas, nezaplatis nemas. Poistenie pre zviera je nerentabilne. Osobne vidim problem v celom systeme kolobehu a kolotoci penazi, lekar je narocne povolanie, potrebuje drahu skolu, drahe vybavenie (akcionari na tom chcu zarobit, tiez pochopitelne), a ako odmenu lekar pravom chce aj lepsiu odmenu, ako priemerny pracovnik (prinasa viac). Cize sme v kruhu, z ktoreho von cesta neexistuje. Kazdy chce viac, pochopitelne, avsak "koláč" je len jeden a vzdy ohraniceny na 100%

Otazne je, ci toto stavia cloveka (choreho a chudobneho) na nizsiu priecku v hodnotovom rebricku "majetku".. Ale co sa Paraguaja tyka, maju to horsie, to uznavam, otazne je preco, ale to uz je asi znacne mimo zamyslanu temu. Mam z toho zmiesane pocity, co ti rodicia urobili zle? Ze nemaju na liecbu dietata? Europa (Slovensko) potrebuje deti ako soľ, mozu ho zatratit a urobit dalsie, tak ako to robia na inych kontinentoch.. Zeby to bol prirodzeny faktor smoly ktory do zivota patri? Neviem, len sa pytam.. Snazim sa to pochopit aj z ineho uhla pohladu, ako z toho svojho.. Mozno je to len cherrypicking, a ine deti tu starostlivost dostali, a preto o nich necitame. Mozno clovek/dieta nema pravo na zivot, ak sa narodi alebo ochorie (a zaroven nema zdroje/peniaze), funguje to tak u zvierat v divocine, ale my sme ludia, no aj tak nikdy nezachranime vsetkych.

Ale aby som bol aj k teme - podla mna nikde vo svete nie je vhodne ochoriet.. Ale kto uz len chce ochoriet umyselne..
Odoslané z počítača
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa andre »

To uz je tazka ideologicka uvaha. Ked mas nejake riesnie, treba to spisat a skusit to presadit. Neviem co viac k tomu napisat.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

ak ma niekto trvaly pobyt v Paraguayi, resp tam dlhodobo zije, to predsa neznamena ze v pripade ak na to ma, ze nemoze vyuzit zdravotnicke zariadenia niekde inde. A ak niekto sa chce prestahovat zo Svk niekde inde kvoli tomu aby platil mensie dane, tak pravdepodobne to chce urobit preto, ze tie prijmy ma naozaj velmi velmi vysoke. A tym padom si moze aj dovolit kvalitne sukromne osetrenie, ved aj v tej Latinskej ci Strednej Amerike existuje aj bohata vrstva a ta ma celkom urcite možnosti zdravotnickej starostlivosti na spickovej urovni. A pokial niekto zaraba iba normalne, tak prenho straca daňový zmysel sa stahovat niekde inde.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mam znamu, ktora ma trvaly pobyt na SK a trvaly pobyt aj v inej krajine EU. Cize trebars aj volit ide na SK aj ked zije v inej krajine EU.
Ked urady nie su schopne mat poriadok ani len v takej zakladnej veci, ako ci nahodou niekto nema trvaly pobyt pisany v dvoch krajinach EU, iste su schopne skontrolovat, ci niekto zije tu alebo tamto 183 dni do roka alebo 75 dni do roka. Alebo ci nema pisany trvaly pobyt nahodou aj v nejakej zapadnutej republike na konci sveta. Proste ciro bludy su taka paranoja. Ale na druhu stranu, kludne nech to ludia nadalej tak paranoidne beru, lebo ovce treba strihat a aspon bude mensia diera v rozpocte a vlada bude mat viac penazi na poskytovanie zakazok im spriaznenym ludom a nebudu tolko otravovat ostatnych ludi.

Tiez treba mat na pamati, ze za slovom "urad" alebo "statny organ" vzdy stoji nejaky lokalny uradnik, ktory je na 8 hodinovej sichte v robote a obycajne len skontroluje doklad totoznosti, lebo proste nema sancu poznat 20-tis ludi, ktori spadaju do jeho pravomoci a skontrolovat stihne akurat tak obciansky ked niekto nieco po nom chce. Napriklad hodit volebny listok do urny v mestskom okrsku XY alebo prihlasit auto.
A bludy o medzinarodnych zatykacoch vramci EU su este smiesnejsie, ked EU nie je schopna ani len evidovat miliony pristahovalcov; tak ako mozu tusit ci 200 dni zil v tej krajine a 165 v inej...

V Chorvatsku pri mori chlapik dostal za stierac pokutu za parkovanie. Prisiel k autu, vyhadzal papieriky z jeho aj okolitych aut a odisiel. A medzinarodny zatykac mu neprisiel ani po 5 rokoch, dokonca ani len dalsi papierik od tamojsej samospravy. Ono je to obycajne vsetko postavene len na tom, ze ved par truhlikov snad zaplati.

Mimochodom, na podobnom principe to mate ohladom koncesionarskych poplatkov za RTVS, ktore predpokladam ze >95% z miestnych diskuterov plati. Poznate osobne niekoho, komu by kedy prisla pokuta za nezaplatenie koncesionarskeho poplatku? Predpokladam ze niekde na Spisi cele osady nasich romskych spoluobcanov neplatia ziadne koncesionarske poplatky, kedze som cital statistiku, ze miera vyberu dosahuje okolo 65%... Ako to je mozne na digitalizovanom SK s moznostou medzinarodnych zatykacov??
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa Adammd »

Presne tak...analogicky ti "horni" sa vyznacuje tym, ze robi vsetko inak ako plebs. Preto iba "zopar" Slovakov moze odist do dochodku o 10-15-20r. skor, pretoze investovali 20rokov do ETF napriklad. Kebyze to robia povinne vsetci- strhnutim z platu, vsetko sa zosype ako domcek z kariet. Nemal by kto robit...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ved tato nova generacia uz cez mobil investuje tak, cize mozeme ocakavat padajuce karty..
Odoslané z počítača
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa andre »

jaroslav80 napísal: Pi 12 11, 2021 1:26 pm Mam znamu, ktora ma trvaly pobyt na SK a trvaly pobyt aj v inej krajine EU. Cize trebars aj volit ide na SK aj ked zije v inej krajine EU.
Ked urady nie su schopne mat poriadok ani len v takej zakladnej veci, ako ci nahodou niekto nema trvaly pobyt pisany v dvoch krajinach EU, iste su schopne skontrolovat, ci niekto zije tu alebo tamto 183 dni do roka alebo 75 dni do roka. Alebo ci nema pisany trvaly pobyt nahodou aj v nejakej zapadnutej republike na konci sveta. Proste ciro bludy su taka paranoja. Ale na druhu stranu, kludne nech to ludia nadalej tak paranoidne beru, lebo ovce treba strihat a aspon bude mensia diera v rozpocte a vlada bude mat viac penazi na poskytovanie zakazok im spriaznenym ludom a nebudu tolko otravovat ostatnych ludi.
Pokial viem ziadny zakon nezakazuje mat 2 trvale pobyty, takze netusim o com tocis..

Inak ked si precitas moje prispevky najdes tam toto:
andre napísal: St 10 11, 2021 1:59 pmZatial sa to na Slovensku moc neriesi, ine krajiny EU su uz ovela dalej. Ale zakony su uz na to pripravene aj tu. A cim bude sekera v rozpocte vacsia tym viac sa bude tlacit aj na taketo prijmy. Tu boli spomenute nejake pripady https://dennikn.sk/blog/888242/slovensk ... -v-monaku/
Len pre info danovu kontrolu ti mozu spravit 7 rokov spatne.
jaroslav80 napísal: Pi 12 11, 2021 1:26 pmV Chorvatsku pri mori chlapik dostal za stierac pokutu za parkovanie. Prisiel k autu, vyhadzal papieriky z jeho aj okolitych aut a odisiel. A medzinarodny zatykac mu neprisiel ani po 5 rokoch, dokonca ani len dalsi papierik od tamojsej samospravy. Ono je to obycajne vsetko postavene len na tom, ze ved par truhlikov snad zaplati.
Suhlasim s tym, ze s priestupkami moze byt problem aj v ramci EU. Ale uz existuju mechanizmi ako vymahat pokuty aj za dopravne prostriedky napr. bezne chodia pokuty za prekrocenie rychlosti z Rakuska, Madarska, Talianska.. Bolo by na samostatnu debatu co a preco funguje a nefunguje. A hlavne treba rozlisovat priestupok a trestny cin..
jaroslav80 napísal: Pi 12 11, 2021 1:26 pmMimochodom, na podobnom principe to mate ohladom koncesionarskych poplatkov za RTVS, ktore predpokladam ze >95% z miestnych diskuterov plati. Poznate osobne niekoho, komu by kedy prisla pokuta za nezaplatenie koncesionarskeho poplatku? Predpokladam ze niekde na Spisi cele osady nasich romskych spoluobcanov neplatia ziadne koncesionarske poplatky, kedze som cital statistiku, ze miera vyberu dosahuje okolo 65%... Ako to je mozne na digitalizovanom SK s moznostou medzinarodnych zatykacov??
Dalsi nezmysel. Kazdu chvilu sa to prepiera v mediach, ze to vymahaju aj penalmi..
https://www.aktuality.sk/clanok/874867/ ... to-nevadi/
https://www.pravnenoviny.sk/bola-vam-do ... e-poplatky
https://www.hlavnydennik.sk/2021/03/19/ ... premlcana/
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa Adammd »

iceberg8 napísal: Pi 12 11, 2021 4:52 pm Ved tato nova generacia uz cez mobil investuje tak, cize mozeme ocakavat padajuce karty..
Musis to brat z nadhladu, mozno si myslis, ze "vsetci", mozno si obklopeny takymi ludmi, ale vacsina bude vzdy priemer/podpriemer a to myslim nielen platovo, ale vseobecne. Ved aj v amerike ide predcasne do dochodku mensina a ostatni, ti trochu lepsi sa maju aspon na dochodku dobre, ked si zacnu uzivat akciove portfolio.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa wolf25 »

tato debata sa ubera divným smerom. Ludia ktorý chcu jednat v mene zákona a vyhnuť sa v buducnosti problemom tak su označovaní za paranoidných. Tvoju znamu zjavne nikto nerieši lebo ani nikoho nezaujíma. Ale nech skusi prist na slovensku a kupiť si nehnutelnosť za 2 mega a lambo. Uvidime ako dlho bude trvať kym si ju urady nepreklapnu a neuvidia celu jej historiu. A nasledne chcem vidiet ako budu k nedoplatku na dani cez million euro riešiť rovnako ako pokutu za parkovanie

cela tato diskusia by neexistovala keby bol zakon napisaný jasne a zretelne bež možných premených, ktore nasledne posudzuje jednotlivec. A ako vidime kym človek nezruší slovenske občianstvo tak nikdy nebude mat 100% istotu že mu nebudu urady diktovať kde ma stredisko záujmov. Je jedno či to spravia alebo nie, ide o to že to spraviť možu a tam je problem
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

iba teoreticky :povedzme ak by clovek nemal aktivny bankovy ucet v ramci Eu ani nevlastnil ziaden majetok v ramci Eu, tak nasa financna policia nikoho takeho riesit nebude. A Paraguajska asi tiez nie, tam budu danove zakony a ich vymahanie asi pomerne volne-predpokladam.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa andre »

Trumpeta1978 napísal: Pi 12 11, 2021 7:04 pm iba teoreticky :povedzme ak by clovek nemal aktivny bankovy ucet v ramci Eu ani nevlastnil ziaden majetok v ramci Eu, tak nasa financna policia nikoho takeho riesit nebude. A Paraguajska asi tiez nie, tam budu danove zakony a ich vymahanie asi pomerne volne-predpokladam.
O CRS si este nepocul? https://www.companyconsulting.sk/blog-8 ... aeoi-facta
Je tam zapojena vacsina krajin sveta
"All European Union (EU) countries, China, India, Hong Kong, Russia and 109 countries altogether have agreed[when?] to become signatories" https://en.wikipedia.org/wiki/Common_Reporting_Standard
Uz dnes na zaklade tychto reportov robia danove kontroly aj u FO.

Ja som nikdy netvrdil, ze ten system je dokonaly a neda sa obist.. Ale vela moznosti co su verejne prezentovane napr. to co robi Luptak uz dnes nie su legalne. Treba si uvedomit, ze Luptak si sice zobere svojich 5000+ EUR ale vsetky rizika s tym spojene nesies ty.

Kludne si viem si predstavit, ze za nieco obvinia Luptaka a on im ako kajucnik da udaje vsetkych klientov..


Uz sa inak tesim co za armagedon prijde. Este aj z toho zverejnenia spravili tragikomicky serial na pokracovanie :roll: https://ekonomika.sme.sk/c/22782670/mat ... edelu.html
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

andre
áno, tieto https://www.companyconsulting.sk/blog-8 ... aeoi-facta veci samozrejme existuju. Len si netreba robit iluzie o ich aktualnej efektivite v bananovych republikach Strednej a Latinskej Ameriky.
A samozrejme su tu moznosti ako sa vyhnut systemu statnych kontrol, moznosti je viacero. Napr cely majetok previest do Monera- a oficialne sa stavas nemajetnym clovekom pritom mozes mat obrovske peniaze a vies ich aj realne anonymne uzivat. Alebo vytvorenie fiktivnej identity pred systemom. Tymto samozrejme nikoho na nic nezakonne nenavadzam, je to len akademicka debata.
Naposledy upravil/-a Trumpeta1978 v Pi 12 11, 2021 8:42 pm, upravené celkom 1 krát.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

A ked monero krachne? :) Neverim, ze by niekto dovolil sedliakom uzivat si taketo privilegia (jedine ak by samotne elity robili tak isto).
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

iceberg8

Monero je dokonale anonymne a vzdy budu existovat skupiny ludi ktori budu taketo aktivum pozadovat. Za druhe, ked budes ten multimilionar snaziaci sa schovat svoj majetok, tak budes urcite aj diverzifikovat, napr zlato,platina, diamanty, umenie, majetok prepisany na tretie osoby ktorym doverujes a pod. Moznosti vzdy su, aj ked je pravda, ze to vacsinou su nie moc šikovne riesenia, ale existuju.
Ale zase sme oklukou u toho, ze sa to teoreticky oplati robit iba niekomu kto je velmi velmi bohaty, lenze takto zabezpeny clovek ma aj lahsie a legalne moznosti ako neplatit ziadne dane: kupi si nehnutelnost v Monaku.
Dalsie moznosti:
Americká Samoa, Fidži,Guam,Palau,Panama,Samoa,Trinidad a Tobago,Americké Panenské ostrovy,Vanuatu

Tieto vyssie uvedene krajiny nespolupracuju so ziadnymi inymi statmi z hladiska poskytovania danovych a podobnych informacii.

Sice maly domček ale za hubičku
https://www.point2homes.com/PA/Home-For ... 39727.html

Pre narocnejsich a stale velmi dobra cena
https://www.point2homes.com/PA/Home-For ... 57645.html
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Alojz napísal: Pi 12 11, 2021 9:13 pm Co keby sa zaviedol system, ze cim viac dani zaplatis tym si vacsia hviezda a vacsia autorita?
Dobra uvaha, bez urazky, chodia mi posty, mate 100 akcii, mate 100 hlasov. Kolko hlasov ma niekto, kto prinasa pre spolocnost nieco pozitivne? Kolko ma lenivec nasaty na statny cecok? Preco ak "ludia su stat" tak nie su ludia aj akcionarmi statu? Aj toto by sa mohlo zvrhnut, a niekto kto ma 15% by maval s vacsinou.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Substance242
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 12:16 am
Bydlisko: Žilina

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa Substance242 »

Môže byť, tak či tak bude treba aby mal každý vypočítanú svoju hodnotu, napríklad keď sa AI v aute bude musieť rozhodnúť koho ohroziť. No a zaplatené dane budú jeden z parametrov do vzorca. (silený úsmev.gif)
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa jaja »

Nestal by se stát postupně totálně asociální?
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa andre »

Alojz napísal: Pi 12 11, 2021 9:13 pm Co keby sa zaviedol system, ze cim viac dani zaplatis tym si vacsia hviezda a vacsia autorita?
Na 1. pohlad takyto system ma logiku. Len v praxi by to politici zneuzili a dostali by sme sa tam, kde uz dnes je Cina so svojim systemom socialneho skore.. Je to len dalsi nastroj koministickej dikratury: https://touchit.sk/ako-cina-ukazuje-hro ... tva/197263

Ale dobre si to trafil, lebo prave FS zavadza takyto projekt hodnotenia danovnikov tzv. Index daňovej spoľahlivosti https://www.financnasprava.sk/sk/podnik ... lahlivosti

Zatial budes mat vyhody len pred FS, ale casom to podla mna zacnu rozsirovat a pojde to tym smerom ako v Cine. Dalsim ktorom podla mna bude, ze budeme mat na webe verejne dostupne danove a majetkove priznania vsetky fyzickych aj pravnicky osob ako je bezne v skandinavii..

Trumpeta1978 napísal: Pi 12 11, 2021 8:28 pm andre
áno, tieto https://www.companyconsulting.sk/blog-8 ... aeoi-facta veci samozrejme existuju. Len si netreba robit iluzie o ich aktualnej efektivite v bananovych republikach Strednej a Latinskej Ameriky.
A samozrejme su tu moznosti ako sa vyhnut systemu statnych kontrol, moznosti je viacero. Napr cely majetok previest do Monera- a oficialne sa stavas nemajetnym clovekom pritom mozes mat obrovske peniaze a vies ich aj realne anonymne uzivat. Alebo vytvorenie fiktivnej identity pred systemom. Tymto samozrejme nikoho na nic nezakonne nenavadzam, je to len akademicka debata.
Len neviem co tym dosiahnes? Sak ked sa chces realne prestahovat do nejakej bananovej republiky aj s celym majetkom nie je to problem.

Problem je len ked chces ostat tu presunut tam len majetok a tvarit sa, ze si nemajetny.. Len potom prijdes do bodu, ci si ochotny mat cely majetok v nejakej tej babanovej republike s potecialne vysokou inflaciou.. Nenajdes tam renomovaneho brokera..

Tiez by si asi nedal cely majetok do krypta, ktoreho hodnota moze v case vyrazne klesnut.. Navyse s kryptom to neni take easy. Ty tam tie peniaze musis poslat. Standardne cez centralizovanu burzu a to ti naveky ostane v CRS reporte z banky aj z burzy..
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Nemuselo by to podla mnozstva penazi, ale potom nemohlo by to byt ani podla deti, vsakze. Socialny kredit sa da tiez oklamat. Vzdelanie tiez nie je smerodajne, takze netusim podla coho by som to osobne dal, ak by som mal odpovedat :)
Tam kde chyba triezvy rozum, ale nechyba chamtivost, tam je akykolvek system kratky na rovnovahu, podla mna.
Lenze ta chamtivost nemusi byt nutne "oligarcha", moze to byt len niekto, kto ma iny nazor (politicky, socialny) ako ten druhy clovek/volic. Napr je fascinujuce, ze dnes staci 1 byt a clovek moze nepracovat a byt "za vodou".
Dalej taka vec - koho volit? Prisiel mi email, ze mam ako akcionar volit, ale aby som vedel volit za svoje akcie, musel by som urobit poriadny due diligence, aby som vedel, ze ten ktory direktor je vohdny alebo nevhodny. A potom zas, mne sa rozhodnutie moze paci, ale inemu akcionarovi nie. :D
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Adammd napísal: Pi 12 11, 2021 5:48 pm Musis to brat z nadhladu, mozno si myslis, ze "vsetci", mozno si obklopeny takymi ludmi, ale vacsina bude vzdy priemer/podpriemer a to myslim nielen platovo, ale vseobecne. Ved aj v amerike ide predcasne do dochodku mensina a ostatni, ti trochu lepsi sa maju aspon na dochodku dobre, ked si zacnu uzivat akciove portfolio.
No ja skor uvauzjem, ze ludi ubuda a penazi pribuda (silne/slabe rocniky). Cize "na hlavu" bude viac a viac majetku (majetok prezije cloveka, vytvoril sa a pretrvava, dedi sa). Sice to zozerie inflacia, ale uz dnes pribudaju ludia vo veku uz aj 35-40, ktori zdedia dom/byt, a ziju z najmu, nemusia pracovat.
Zaroven tu mame internet, smartphone apky, investovanie pomaly aj na vernostnu kartu v supermarkete alebo fitku.
Na druhu stranu, ak tych ludi naozaj ubudne citelne (nie katastrofa, ale prirodzene), tak bude mensi konzum a menej dividend/rastu.
Ale mozno sa mylim a ludia su na tom coraz horsie (pomaly a nenapadne, ale horsie), pripadne ako trhy, ups and downs ale sme na tom rovnako.. Pretoze tvrdi sa, ze noznice sa otvaraju (bohati vs chudobni)..
Odoslané z počítača
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa wolf25 »

Ono uplne stači keby pri volbach bolo potrebne vyplniť krátky kvíz typu "s akymi štátmi susedí Slovesnka Republika" a zrazu by sme videli ako sa smer a kotleba ani len nedostanu do parlamentu
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

andre
"Ty tam tie peniaze musis poslat. Standardne cez centralizovanu burzu a to ti naveky ostane v CRS reporte z banky aj z burzy.."
preto som v texte spominal aj moznost fiktivnej identity a bolo aj spomenute ze to jednoduche uplne nie je
" Sice to zozerie inflacia, ale uz dnes pribudaju ludia vo veku uz aj 35-40, ktori zdedia dom/byt, a ziju z najmu, nemusia pracovat."
iceberg8
poznam ludi co zdedili byty ale nikoho kto by iba z toho prenajmu mohol zit bez toho aby nemal normalny prijem k tomu. Nezabudaj ze prijem z bytu este vyzaduje legislativa zdanit, plus s vlastnictvom bytu su spojene rozne naklady ktore z dlhodobeoh hladiska nie su zanedbatelne. Uz len ta prvotna rekonstrukcia "babkovskeho" bytu do stavu aby sa dal prenajimat stoji velku investiciu.
Dalsia vec je, ze taketo dedicstva sa zyknu drzat pre deti, takze to nie je prijem naveky.

jaja
Nestal by se stát postupně totálně asociální?
čím je štát socialnejší, tým generuje stále vacsie mnozstvo nezodpovedných obcanov, pretoze z hladiska teorie hier sa zodpovedné spravania za tej situácie stava stale menej vyhodnym
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Danova optimalizacia pre investicie - Malajzia a Cyprus

Príspevok od používateľa jaja »

Trumpeta1978 napísal: So 13 11, 2021 11:29 amčím je štát socialnejší, tým generuje stále vacsie mnozstvo nezodpovedných obcanov, pretoze z hladiska teorie hier sa zodpovedné spravania za tej situácie stava stale menej vyhodnym
To ale přece vůbec neznamená, že by bylo na totálně asociálním systému cokoli pozitivního.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"