Zivnost CR a s.r.o na Slovensku

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Zivnost CR a s.r.o na Slovensku

Príspevok od používateľa Danisk »

Ahojte,
chcel by som si buduci rok zalozit zivnost v Ceskej republike,momentalne mam s.r.o na Slovensku a taktiez Slovensku zivnost. 99% faktur je do ceskej republiky,nejaky cas v roku sa zdrzujem v Cesku kvoli praci,nie vsak natolko aby som tam mal prechodny pobyt a ani si tam neprenajim dlhodobo nehnutelnost. Chcel by som si vsak otvorit zivnost v CR a vyuzit virtualnu kancelariu. Slovensku s.r.o si planujem ponechat a cast prijmov fakturovat cez s.r.o a vacsiu cast zrejme cez zivnost v cechach. Rad by som vyuzil ich tohtorocnu novinku, pausalnu dan. Teda moja otazka znie: Je to v poriadku danit prijmy cez cesku zivnost v cechach a cez slovensku s.r.o na slovensku? Zdrziavat sa budem vacsinu casu zrejme na SK.

Dakujem za vase nazory :)
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Zivnost CR a s.r.o na Slovensku

Príspevok od používateľa andre »

To je z pohladu prava velmi komplikovane urcit. V principe musis podnikat a zdanovat v krajine, kde si danovy rezidend. Danovu rezidenciu sme riesli napr. tu viewtopic.php?f=15&t=24617

Ale vstupuje tam x dalsich faktorov ako aku cinnost robis, miesto vykonu, miesto dodania.. Odporucam to prekonzultovat s danovym poradcom.

Inak neviem ci ti v CR otvoria zivnost, ked nie si ich obcan a nemas tam ani pobyt. U nas nie.
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: Zivnost CR a s.r.o na Slovensku

Príspevok od používateľa Danisk »

Dakujem Andre, myslel som ze by toto riesila virtualna kancelaria. Zivnost som kedysi v cechach uz mal otvorenu no mal som tam prechodny pobyt,to vsak chapem tak ze to riesi prave to virtualne sidlo. Pozistujem teda,dikes.

edit:
ja si danovu rezidenciu rusit na SK nechcem praveze,chcel som platit dane aj na SK aj v Cechach.
Radek
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 02 02, 2022 6:34 pm

Re: Zivnost CR a s.r.o na Slovensku

Príspevok od používateľa Radek »

Ahoj, ako si prosim ta dopadol s tou zivnostou v CR? Mam podobny zamer. Vdaka za odpoved a pevne zdravie zelam :)
Danisk
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 6:26 pm

Re: Zivnost CR a s.r.o na Slovensku

Príspevok od používateľa Danisk »

Nijak,zivnost v SR a s.r.o v SR. Dalej som to neriesil,ostanem zatial danovy rezident na SK.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"