U.P. o.c.p. - skúsenosti

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

Rado napísal: Št 10 06, 2021 5:30 pm Pán Bukový a pán Závodský,

Nepresnosti ohľadom stratégie, poplatkov... a to je chyba diskutujúcich??? Ja som na vašej stránke našiel graf, ktorých si viem nafabrikovať koľko chcem aj keď ste pod dohľadom NBS. Poplatky som osobne ani nenašiel, aj keď som klikal kde kade.

Robím v obchode viac ako dvadsať rokov a platia pre mňa dve pravidlá:
1. zákazník má vždy pravdu
2. ak zákazník nemá pravdu, tak platí pravidlo číslo jedna
1. Grafy si viete nafabrikovať pod dohlľadom NBS. Prepáčte pri vsetkej ucte u kolkych obchodnikov s cennymi papiermi ste pracovali ? Ake su Vase profesionalne skusenosti ked toto tvrdite ? Lebo proste nemate pravdu a len ludi zavadzate. To je problem vacsiny ludi v tejto diskusii v niektorych ich vyjadreniach.

2. Cennik a ostatne pravne dokumenty paci sa tu ziaden problem to najst ani to citat, prial by som Vam citat cennik bank a poistovni: https://up.sk/up/public/dokumenty

3. Velmi ale velmi sa mylite to co plati v obchode neplati v investiciach a zakaznik nema vzdy pravdu - lebo sa zial mnohym veciam ani zdaleka nerozumie a podlieha sade dezinformacii a reklam financneho sektora a beznych retail produktov. Dnes som k tomu robil malu uvahu kedy mali zakaznici "pravdu" a ako dopadli s tou svojou pravdou. https://www.facebook.com/unikdoslobody/ ... 470281120/ Preto som aj zalozil projekt na zvysovanie financnej gramotnosti v SR lebo je to zial obrovska bieda a je jedno ako vidim kolko clovek ma net worth.

4. Ake ste nasli nepresnosti ohladom startegie a poplatkov ? V com su nepresne ?
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

heker121 napísal: Št 10 06, 2021 8:42 pm Mrzí ma že to ide takýmto smerom. Vôbec som nechcel nejako osočovať alebo útočiť na kohokoľvek.

Na svoju obranu, reagoval som emotívne a rozhodol som sa investovať skôr než som si dohľadal nejaké info o tejto spoločnosti. Investoval som, lebo som bol presvedčený že konám správne a informácie som mal len z Vašej web stránky p. Závodský. Preto som otvoril túto otázku na tomto fóre. Bohužiaľ až po tom ako som odoslal prvý vklad.

Na obranu spoločnosti UP, po žiadosti o zrušenie účtu mi vrátili plnú sumu ktorú som investoval bez akýchkoľvek otázok.

Čo ma však viac mrzí je vystupovanie p. Závodského, sledoval som Vás a Váš blog s úžasom a inšpiroval sa. No Vaše vystupovanie tu na fóre mi príde trochu cez čiaru a nevrhá to dobrý dojem na ľudí ktorí Vás tiež sledujú.
Mna osobne hlavne mrzi vystupovanie ludi zalozene na sireni: polopravd, klamstiem, domnienok a obcas i ucelovych lzi. A je toho plny internet.

Vzdy je na Slovensku kopec odbornikov na vsetko bez toho aby veciam bud rozumeli alebo isli na podstatu veci.

A preto co mrzi mna osobne je ak ma tu niekto bude prirovnavat k predavacovi poistiek OVB, cloveku ktory teda vodu kazde a vino pije t.j. klame, urobi dlhy komentar o vysokoych transakcnych poplatok ktore postavi na vymyslenej pake ktore nie je proste pravda alebo zbytocne osocuje a hejtuje produkty a projekty inych ludi hoci sam nikdy nic podobne svetu neukazal. A tym som teraz nemyslel Vas osobne Heker.

Ja som clovek faktov, empirie a vlastnych skusenosti, vysledkov a skutkov a az potom reci. a ak o niecom pisem a odporucam to aj inym tak len preto ze mne osobne to fungovalo a funguje a preto lebo vidim v akom katastrofalnom stave sa nachadza financna gramotnost sirokej slovenskej verejnosti a ako vyzeraju ich "investicne portfolia"-

Ak je toto pre Vas cez ciaru mrzi ma to - pre mna je cez ciaru ako som pisal v uvode sirenie polopravd, klamstiem, domnienok a obcas i ucelovych lzi..
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

JUGGLER napísal: So 29 05, 2021 4:45 pm
OK. Ten článok čo dal Rogue Trader je ale pekný. Vzdelávanie a blogy Romana Závodského sú múdre. Aj iné linky ako na Finviz, 5penazí - vzdelávanie od NBS, či justetf.com sú užitočné. Ja som rád, že som sa o ňom dozvedel. Pre mňa je to prínos.

Treba to brať tak, že chlapci s finaxu, peniazesucas, papucovyinvestor, bluenumbers atd...vsetci sa niekde verejne angažujú, potrebujú niečo zarobiť, nerozdávajú rozumy celkom zadarmo. Ale robia OSVETU , šíria INVESTIČNÉ VZDELÁVANIE, šíria investičnú gramotnosť a hlavne pravdu o investičnom biznise...otvárajú ľuďom oči...to si najviac cením od ľudí z ekonomickým vzdelaním.

DAROVANÉMU KOŇOVI NA ZUBY NEPOZERAJ - pozerajme hlavne na zúbky inštitúcii, keď nás lákajú investovať :lol:
Dakujem pekne, ze aspon v casti mojho projektu a prace inych ludi ako Noro Nepela, Tomas Pieruzek alebo Vlado Jurik vidite prinos. A myslim to uprimne JUGGLER. A len dodam ze ja osobne skutocne nepoznam nikoho v oblasti financnii co rozdava nezistne rozumy a know how zadarmo. Bezplatne poradenstvo je chimera a blud - vzdy to niekto zaplati a este klient skonci pri produktoch ako na zaplakanie.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Martin7 »

roman.zavodsky napísal: Št 10 06, 2021 10:54 pm A len dodam ze ja osobne skutocne nepoznam nikoho v oblasti financnii co rozdava nezistne rozumy a know how zadarmo. Bezplatne poradenstvo je chimera a blud - vzdy to niekto zaplati a este klient skonci pri produktoch ako na zaplakanie.
Sranda, práve taký niekto je JUGGLER. Ďakujem bohu, že prvý človek, ktorého som v súvislosti s investovaním a burzou čítal bol práve JUGGLER a nie niekto ako vy. To som vtedy nevedel tak oceniť, to viem práve až s časom. Vaše články a rady môžu akurát ohurovať 20-ročných a teenagerov. Nemyslím to nijak v zlom. Podľa mňa JUGGLER priniesol oveľa väčšiu hodnotu a skutočne zadarmo. Vy predávate rady, ktoré sa dajú vygúgliť za 5 minút za peniaze. :roll:
Naposledy upravil/-a Martin7 v Št 10 06, 2021 11:36 pm, upravené celkom 1 krát.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Rado »

roman.zavodsky napísal: Št 10 06, 2021 10:32 pm 1. Grafy si viete nafabrikovať pod dohlľadom NBS. Prepáčte pri vsetkej ucte u kolkych obchodnikov s cennymi papiermi ste pracovali ? Ake su Vase profesionalne skusenosti ked toto tvrdite ? Lebo proste nemate pravdu a len ludi zavadzate. To je problem vacsiny ludi v tejto diskusii v niektorych ich vyjadreniach.
Prepáčte, ja nikoho nezavádzam. Ani som UP nehodnotil a písal som neutrálne. U žiadneho obchodníka s cennými papiermi som nikdy nepracoval a ani sa nechystám. Aký je rozdiel medzi stránkou UP a x stránkami a odkazmi, ktoré tu už mnohí ľudia dali? Ja som nič, čo by zásadne odlišovalo iné stránky okrem toho, že ide o registrovaného obchodníka s cennými papiermi nenašiel. Odporúčania akože klientov...x amerických podvodných stránok má rovnaký formát. Ťažko tak odlíšiť zrno od pliev.

Ja netvrdím, že by vám zákazník mal kecať ako máte zhodnocovať jeho úspory, ale mal by vedieť si sám pred sebou obhájiť prečo investoval a išiel do toho s vami. Nemá to byť preto, že to odporúčal "nejaký pán Závodský" (neberte to prosím v zlom), ale že vie, čo sa bude s peniazmi robiť a čo môže čakať. Ak chcete dôkaz, že to tak nie je, tak tu je:
heker121 napísal: Št 27 05, 2021 5:40 pm Ahojte

Poznáte niekto UP Smart Investment?

Narazil som na nich na blogu Romana Závodského a zaujali ma. Bohužial neviem sa dopátrať žiadných referencií.

https://up.sk/

Ďakujem za odpoveď :)

Dávid
a po pár príspevkoch, ktoré ho zneistili:
heker121 napísal: Št 10 06, 2021 8:42 pm Mrzí ma že to ide takýmto smerom. Vôbec som nechcel nejako osočovať alebo útočiť na kohokoľvek.

Na svoju obranu, reagoval som emotívne a rozhodol som sa investovať skôr než som si dohľadal nejaké info o tejto spoločnosti. Investoval som, lebo som bol presvedčený že konám správne a informácie som mal len z Vašej web stránky p. Závodský. Preto som otvoril túto otázku na tomto fóre. Bohužiaľ až po tom ako som odoslal prvý vklad.

Na obranu spoločnosti UP, po žiadosti o zrušenie účtu mi vrátili plnú sumu ktorú som investoval bez akýchkoľvek otázok.
Prečo ho zrušil? Sám som mu písal, aby tak nerobil. Je to jeho chyba lebo "je blbý zákazník, či klient"? Niekde v procese práce so zákazníkom máte problém a toto by mala byť pre vás príležitosť ako byť lepší a nie sa obhajovať. Vy, ok UP to má ako biznis, ja na tom nemám žiaden profit a ani dôvod očierňovať ich, že sú neschopní zhodnocovať investície klientov. To som nerobil a ani robiť nebudem, ale práca so zákazníkom asi nebude úplne dokonalá.

Poznámky typu
roman.zavodsky napísal: Št 10 06, 2021 3:49 pm No co dodat....Ja som si fakt myslel ze toto je forum, kde uz budu aj profi investori s nejakym backgroundom a skusenostami / vysledkami na vlastnych peniazoch....
by ste si mohli tiež odpustiť. Len preto, že nepoznáte tunajšiu komunitu, tak nás nemusíte zhadzovať. Ja neviem, čo dokážete vy, ale vy tiež netušíte, čo viem napríklad ja. Mali by ste sa na celé vlákno pozrieť bez zbytočných emócií. Niečo nie je dobré, ak ste nedostali takú spätnú väzbu, ako ste mali dostať. Nikoho nebaví len kritizovať a nájde sa tu aj dosť kladných vyjadrení na produky, traderov, či obchodníkov s cennými papiermi.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Jari
Platinum Member ***
Príspevky: 780
Dátum registrácie: St 28 01, 2015 6:01 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 44 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Jari »

roman.zavodsky napísal: Št 10 06, 2021 3:49 pm No co dodat....Ja som si fakt myslel ze toto je forum, kde uz budu aj profi investori s nejakym backgroundom a skusenostami / vysledkami na vlastnych peniazoch....
Praveze su, staci si pozriet diskusiu, viaceri su aj v investicnej hitparade. A dokazu poradit zadarmo, s porozumenim a uctou… Lebo nezabudli na to, ze niekedy aj oni zacinali…
Time in the market beats timing the market…
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

roman.zavodsky napísal: Št 10 06, 2021 10:54 pm Ja osobne skutocne nepoznam nikoho v oblasti financii co rozdava nezistne rozumy a know how zadarmo. Bezplatne poradenstvo je chimera a blud - vzdy to niekto zaplati a este klient skonci pri produktoch ako na zaplakanie.
Nice to meet you !
Práve ste sa zoznámili s človekom, ktorý radí nezištne. A je nás viac. Rozdiel medzi mnou a vami je však taký, že ja sa neživím poradenstvom. Predpokladám že ani vy, lebo by to bolo neoprávnené podnikanie, bezdôvodné obohatenie, atď. Keď sa už teda oháňate NBS: v SR v súčasnosti neexistuje ani jeden investičný poradca z licenciou NBS. Alebo chcete povedať, že ste licencovaný agent? To už nie je poradenstvo. To je sprostredkovanie produktov za odplatu. Pozriem sa do registrov NBS? Radšej nie.

Myslel som, že ste FIRE.

Pri toľkej sláve a rozhovoroch si treba zapametať, či máte účet u eToro, alebo nemáte:
roman.zavodsky napísal: Št 10 06, 2021 10:20 pm Nie Juggler aktualne nemam eToro ucet. Sedel som raz v tricku eTora na webinari zlata minca aby som paradoxne upozornil ludi na Rizika tohto obchodovania. Na Papucovom investorovi sme zasa mali debatu kde sme zbierali pre a proti.
Citujem vás doslovne – táto pasáž je na konci článku, vedľa obrázku GameStop a článok je z 11 marca 2021:

Platforma eToro má zaujímavé kopírovanie nastavených investičných portfólií a stratégií alebo skúsených obchodníkov, kde vidíte ich historické výsledky. Aj ja mám jeden menší účet zameraný na špekulatívne investície a pasívne kopírovanie investičných stratégií na tejto platforme.

Čítajte viac: https://index.sme.sk/c/22603885/roman-z ... hovor.html
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

Rado napísal: Št 10 06, 2021 11:27 pm
Poznámky typu


by ste si mohli tiež odpustiť. Len preto, že nepoznáte tunajšiu komunitu, tak nás nemusíte zhadzovať. Ja neviem, čo dokážete vy, ale vy tiež netušíte, čo viem napríklad ja. Mali by ste sa na celé vlákno pozrieť bez zbytočných emócií. Niečo nie je dobré, ak ste nedostali takú spätnú väzbu, ako ste mali dostať. Nikoho nebaví len kritizovať a nájde sa tu aj dosť kladných vyjadrení na produky, traderov, či obchodníkov s cennými papiermi.
Ano v tom mate uplne pravdu presne ako niektori clenovia tejto komunity si mohli odpustit poznamky typu " Predavac OVB poistiek", alebo " vodu kaze a vino pije" ´klame, alebo ako som dobry na ohurovanie 20 rocnych teenegerov apod. - a to teraz netvrdim ze hovorim o Vas osobne - o clenoch tejto komunity na tomto jednom vlakne.
Nepresnosti ohľadom stratégie, poplatkov... a to je chyba diskutujúcich??? Ja som na vašej stránke našiel graf, ktorých si viem nafabrikovať koľko chcem aj keď ste pod dohľadom NBS. Poplatky som osobne ani nenašiel, aj keď som klikal kde kade.

Možno máte super produkt a robíte to dobre, to neviem posúdiť, ale na základe toho, čo sa po návšteve vašej stránky objavilo na tomto fóre vám viem isto povedať, že to pri všetkej úcte predávate na HOVNO a ešte budete kritizovať potenciálnych zákazníkov a obhajovať sa. (keď ste dostali typické slovenské kritické príspevky na tejto stránke, tak vaša reakcia bola tiež typicky slovenská) Minimálne by ste sa mali nad tým zamyslieť, aj keby sme nemali v ničom pravdu. Platí totiž pre nás pravidlo číslo dva. Keď sa vám nedarí presvedčiť zákazníka, tak to nie je jeho chyba.
Pri vsetkej ucte mne toto prilis neutralne nepride:
1. Skreslovat grafy a udaje pod dohladom NBS, ktora ma pravidelny reporting a pristup ku kompletnym dennikom ... proste takto to nefunguje...
2. Nepresnosti ohladom strategie, poplatkov - ake ? odpoved ste nenapisali.
3. Ze to UP predava na HOVNO a ze by sa mali nad tym zamysliet aj ked sa zakaznik myli / zavadza / nechape/ alebo obcas aj vyslovene klame ? Nesuhlasim vobec nie podla mna. UP nie je a nebude produkt pre vsetkych. Uz len to ze to na tomto fore je v kolonke ETF/Hedge fondy a ludia to tu porovnavaju s vykonnostou indexov je proste ciste nepochopenie podstaty kedze sa jedna o nastroj na podklade Forex a CFD.

Ja produkty UP nevyvijam a nie som majitelom firmy ako pan Beno alebo pan Bukovy, som ich spokojny zakaznik a to tak UP ako aj ich profi platformy a preto som sem aj pozval statutara UP nech si z tejto diskusie vezmu co uznaju za vhodne.
Naposledy upravil/-a roman.zavodsky v Pi 11 06, 2021 4:13 am, upravené celkom 1 krát.
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

Martin7 napísal: Št 10 06, 2021 11:23 pm Sranda, práve taký niekto je JUGGLER. Ďakujem bohu, že prvý človek, ktorého som v súvislosti s investovaním a burzou čítal bol práve JUGGLER a nie niekto ako vy. To som vtedy nevedel tak oceniť, to viem práve až s časom. Vaše články a rady môžu akurát ohurovať 20-ročných a teenagerov. Nemyslím to nijak v zlom. Podľa mňa JUGGLER priniesol oveľa väčšiu hodnotu a skutočne zadarmo. Vy predávate rady, ktoré sa dajú vygúgliť za 5 minút za peniaze. :roll:
Vyborne dobre vediet a patri mu za to vdaka ak sa snazi zlepsit financne povedomie Slovakov. Well done.

Co sa tyka ohurovania 20 rocnych teenegerov - ano mate iste pravdu to su presne ti ludia, o ktorych som v tom prispevku hovoril co maju za sebou 6-7 ciferne portfolia a prisli sa poradit. https://www.facebook.com/unikdoslobody/ ... 470281120/

Ale ved v poriadku je to Vas nazor...
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

JUGGLER napísal: Pi 11 06, 2021 12:28 am Rozdiel medzi mnou a vami je však taký, že ja sa neživím poradenstvom. Predpokladám že ani vy, lebo by to bolo neoprávnené podnikanie, bezdôvodné obohatenie, atď. Keď sa už teda oháňate NBS: v SR v súčasnosti neexistuje ani jeden investičný poradca z licenciou NBS. Alebo chcete povedať, že ste licencovaný agent? To už nie je poradenstvo. To je sprostredkovanie produktov za odplatu. Pozriem sa do registrov NBS? Radšej nie.
Pokojne pozrite paci sa hladajte, skusky na NBS na kapitalovy trh mam spravene a podnikam v tejto oblasti plne legalne v ramcoch a mantineloch sucasnej legislativy. Inak to ani neslo. A ano rozumiem rozdielu medzi sprostredkovanim produktov a investicnym poradenstvom. A prave preto ked chcete v SR nieco riesit musite sa stat ci uz VFA,SFA alebo PFA, pripadne ist a zalozit si vlastneho o.c.p. Ja mabicie na vlastne o.c.p. nemam - nedava mi to ziaden zmysel a preto spolupracujem s vybranymi platformami v SR na licencovanej agentskej baze ak je to mozne.
Na druhu stranu by som sa pri mnohych clankoch a postoch na tomto fore (a teraz nemyslim Vas osobne) zamyslel nad tym o co sa jedna a ci je to len vyslovenie osobneho nazoru alebo aj nieco viac v mnohych pripadoch.
Myslel som, že ste FIRE.

Pri toľkej sláve a rozhovoroch si treba zapametať, či máte účet u eToro, alebo nemáte:
Ano som a ako som povedal moje pozvanie plati. Pridite sa pozriet a pokecame o tom. Vela ostatnych veci si viete dohladat vo verejnych zdrojoch nakolko vidim ze ste sikovny analytik. Takze este raz ako som uz pisal vyssie maly eToro ucet na testovanie som mal v tom case (teraz uz nemam), ale to neznamena ze som toto riesenie odporucal inym ludom, prave naopak po testovani som to vyhodnotil tak ako som pisal vyssie, V tom moze byt aj ten zasadny rozdiel medzi nami dvomi. Ja pisem, vyhodnocujem a analyzujem len veci, ktore si aj realne vyskusam a mam z nich vlastnu skusenost.
Naposledy upravil/-a roman.zavodsky v Pi 11 06, 2021 4:27 am, upravené celkom 3 krát.
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

Takze mila komunita "ako-investovat.sk". Svoje argumenty som na stol polozil, vyvratil som niektore famy, chimery a zle uvedene "fakty" a nepravdy ohladne UP a mojej osoby, ktore sa tu sirili. Som rad, ze ma odkazali na FB na tento link, aspon si citatelia vedia urobit svoj vlastny atriezvy usudok a zvazit nielen PROTI ale aj PRE argumenty za dane riesenie. Nechcem aby sa to tu zvrhlo na vzajomne hejtovanie a osocovanie a preto idem cas venovat niekde inde. Riadim sa cely svoj profesny zivot heslom - v zivote je potrebne poznat ten moment, kedy sa treba prestat s ludmi hadat a jednoducho ich nechat sa mylit a robit chyby.

Budem teda velmi rad, ak mi teda niekto z komunity napise ake nasiel lepsie alebo aspon porovnatelne riesenie pre volnu hotovost/zeleznu rezervu alebo napriklad firemne peniaze ktore drzia firmy na beznych uctoch pocas roka podla parametrov ako som pisal vyssie v prispevkoch. Nech porovnavame jablka s jablkami a hrusky s hruskami.

Taktiez plati moju ponuka ako som pisal. Ak si chce UP niekto skusit bez akychkolvek vstupnych poplatkov nech mi napise na mail alebo cez moj web formular / FB stranku a potom snad po case uvidi ako to realne je a nebude tu varit z vody / chybnych predpokladov a domnienok. Mozno sa aj podeli s komunitou o svoje realne skusenosti tak ako som to spravil ja - a to len na baze faktov, dokazov a vysvetleni a nie domnienok, falosnych predpokladov, osocovania a zbytocneho hejtovania produktu, ktory ani poriadne nepozna a uz vobec ho neskusil - ani len vo free demo verzii.

Zaverom hovorim tak ako vzdy, ze som velkym fanusikom pasivneho investovania do indexov a robim to pre seba najlacnejsie ako viem u Interactive Broker na pravidelnej mesacnej baze. Ale mam aj ine triedy aktiv - ako su nehnutelnosti, equity cez Crowdberry, equity cez Across, crypto a hotovostne a derivatove produkty. Kazdy z nich ma svoje plusy a minusy ale spolocne tvoria jeden unikatny a dobre diverzifikovany celok. a prave trieda aktiv, ktora poskytujeme zaujimave zhodnotenie CASHu vyraznym sposobom vylepsuje moju DCA strategiu nakupov do ETF, kedy viem rychlo a efektivne znasobovat mesacne nakupy pri poklesoch trhu a vylepsovat tak svoj vazeny priemer podkladovych aktiv. Ak uz na toto clovek nevyuzije UP tak aspon teda na tu zeleznu rezervu co inak drzi v banke/v trezore alebo snad na peniaze co sa povaluju pocas roka na firemnych uctoch s.r.o.

Prajem vsetkym vela dobrych a spravnych osobnych i investicnych rozhodnuti a pokoja na ceste k celkovej alebo ciastkovej FIRE.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Martin7 »

Toto bola veľmi absurdná diskusia. On ten rozdiel medzi osvetou od Jugglera a tohto fóra a vami pán Závodský je oveľa väčší. Na tomto fóre sa môže človek naučiť oveľa viac ako u vás. Tu sa naučí investovať a skladať si portfólio sám, dostane viacero názorov a úplne zadarmo. Bude platiť poplatky len za brokera a naučí sa stáť na vlastných nohách. Ale vy sám ani neinvestujete. Portfólio máte rozdelené cez ďalších sprostredkovateľov. Vy za poplatok poviete dotyčnému cez koho má investovať, čo sú dobré fondy alebo správcovia peňazí a ešte tam ho pošlete diverzifikovane kde ho o to viac ošklbú na poplatkoch. Vy ľudí neučíte finančnej gramotnosti, len ťažíte z ich finančnej negramotnosti. Miesto vzdelávania ich ešte viac ohlupujete. Naučíte ho, že je normálne za svoju správu peňazí veľkú časť investície nechávať za poplatky rôznych príživníkov. Keď nejaký fond skončí, tak sa zase len vás prídu opýtať ako ďalej a kde zase investovať. Budú to stále len ovce, ktoré vy budete pásť. Absurdnejšie je to ešte o to viac, že sám si nespravujete celé svoje portfólio, len časť a časť sám zverujete druhým. Tu si väčšina ľudí spravuje svoje peniaze úplne sama a zdarma. Vy ešte sám ste len na začiatku, ten úplne prvý level a už idete radiť druhým, ako majú s peniazmi nakladať. Lákate ich na finančnú slobodu ku ktorej sa z nich takmer nikto nikdy nedostane a to aj práve pre tie poplatky.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa jogo »

roman.zavodsky napísal: Št 10 06, 2021 10:24 pm Povedzte mi teda niekto alternativny nastroj na priklad na ulozenie 6 mesacnej zeleznej rezervy t.j. :
Trieda aktiv = kedykolvek likvidny cash
Regulovany biznis pod dohladom
Garancia Garancneho fondu investicii do 50.000 EUR
Vynos viac ako 5% netto rocne
!! VOLATILITA pohybov do 1% max.
Takú nízku volatilitu <1% by mohli mať len krátkodobé Eurové dlhopisy Nemecka, ale tie majú záporný výnos. Pri USA dlhopisoch by už bolo menové riziko.
Preto by ma zaujímalo, ako sa taká nízka volatilita dosiahne.

Tuná je graf výnosov UP stratégii. https://up.sk/up/public#investing-strategies
Mam pár otázok.
Je to krivka iba uzavretých obchodov, alebo sa do nej premietajú aj otvorené pozície?
Sú v nej započítané aj poplatky? Ktoré?

Tu ste dal výpis účtu UP: https://drive.google.com/file/d/1vtVbbs ... M9Ocg/view

Nevidím tam však obchody, ktoré na účte prebehli. Máte ako klient prístup k výpisu otvorených a uzatvorených obchodov?
Aké boli všetky poplatky, ktoré ste zaplatili? Nakoľko tam vidím, že ste tam poslali 149 000€, ale urobili ste aj výbery 123 889€. Ten zisk 1438€ je už po odpočítaní poplatkov?
Predpokladám, že je to zisk od otvorenia účtu, lebo sumár uzavretých obchodov nedáva takúto sumu a ani sumár vkladov a výberov nesedí.

Ak uvidím, že ta nízka volatilita neskrýva v sebe nejaké "vysedávanie strát", tak môžem uvažovať o presunutí časti voľného cashu do UP. Ale to musím vidieť otvorené a uzavreté obchody, aby som si urobil vlastnú analýzu.
K vašej ponuke zriadiť účet UP. Jeden z nás už má tento účet zriadený, tak nám možno časom zverejní svoje skúsenosti s ním.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

Martin7 napísal: Pi 11 06, 2021 5:59 am Toto bola veľmi absurdná diskusia. On ten rozdiel medzi osvetou od Jugglera a tohto fóra a vami pán Závodský je oveľa väčší. Na tomto fóre sa môže človek naučiť oveľa viac ako u vás. Tu sa naučí investovať a skladať si portfólio sám, dostane viacero názorov a úplne zadarmo. Bude platiť poplatky len za brokera a naučí sa stáť na vlastných nohách. Ale vy sám ani neinvestujete. Portfólio máte rozdelené cez ďalších sprostredkovateľov. Vy za poplatok poviete dotyčnému cez koho má investovať, čo sú dobré fondy alebo správcovia peňazí a ešte tam ho pošlete diverzifikovane kde ho o to viac ošklbú na poplatkoch. Vy ľudí neučíte finančnej gramotnosti, len ťažíte z ich finančnej negramotnosti. Miesto vzdelávania ich ešte viac ohlupujete. Naučíte ho, že je normálne za svoju správu peňazí veľkú časť investície nechávať za poplatky rôznych príživníkov. Keď nejaký fond skončí, tak sa zase len vás prídu opýtať ako ďalej a kde zase investovať. Budú to stále len ovce, ktoré vy budete pásť. Absurdnejšie je to ešte o to viac, že sám si nespravujete celé svoje portfólio, len časť a časť sám zverujete druhým. Tu si väčšina ľudí spravuje svoje peniaze úplne sama a zdarma. Vy ešte sám ste len na začiatku, ten úplne prvý level a už idete radiť druhým, ako majú s peniazmi nakladať. Lákate ich na finančnú slobodu ku ktorej sa z nich takmer nikto nikdy nedostane a to aj práve pre tie poplatky.
Som strasne rad ze ma tak dobre poznate a viete ohodnotit moje skusenosti a level... A vobec nema zmysel plytvat casom a dalej reagovat na Vase invektivy.... Asi tolko k tej urovni diskusie, ktoru tu spominal uzivatel Rado
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

Dakujem ze konecne tu je aj konstruktivna a vecna diskusia s otazkami bez osocovania a invektiv. Paci sa odpovede.
Je to krivka iba uzavretých obchodov, alebo sa do nej premietajú aj otvorené pozície?
Sú v nej započítané aj poplatky? Ktoré?
Toto je otazka na pana Bukoveho alebo ich support. Pokojne im napiste toto ja neviem kedze neriesim UP z vnutra
Nevidím tam však obchody, ktoré na účte prebehli. Máte ako klient prístup k výpisu otvorených a uzatvorených obchodov?
Aké boli všetky poplatky, ktoré ste zaplatili? Nakoľko tam vidím, že ste tam poslali 149 000€, ale urobili ste aj výbery 123 889€. Ten zisk 1438€ je už po odpočítaní poplatkov?
Predpokladám, že je to zisk od otvorenia účtu, lebo sumár uzavretých obchodov nedáva takúto sumu a ani sumár vkladov a výberov nesedí.
Sumar nesedi lebo mam ucet dlhsie ako len 2021. Inak ten rozdiel ano a ako viudite to ja robim caste vklady a vybery. Transakcne poplatky su v tom. Vstupne nie, ale ako som pisal ktokolvek z tohoto fora kto ma kontaktuje a bude vhodny klient v zmysle bezneho procesu zriadenia produktu mu to viem zapnut plne bez vstupneho poplatku. Paci sa upload 1 mesiaca vypisu na mojom firemnom ucte nech vidite jasne detail toho screenshotu z UP. Ak chcem mozem si ako klienbt vyziadat este hlbsi detail a vidiet x strankovy vypis vsetkych pozicii ale to ja ani nechcem a ani moj uctovnik to nepotrebuje. Ale je to mozne. https://drive.google.com/file/d/1OT_o0C ... sp=sharing
K vašej ponuke zriadiť účet UP. Jeden z nás už má tento účet zriadený, tak nám možno časom zverejní svoje skúsenosti s ním.
Vyborne tesim sa a ako hovorim budem len rad nech zmiznu dojmy a fatamorgany zalozene na zlych faktoch a ucelovych dezinterpretaciach. Kazdy si pokojne moze zalozit aj Demo ucet = Realny ucet s realnym vyvojom ale bez nutnosti v lozenia realnych penazi.
Naposledy upravil/-a roman.zavodsky v Pi 11 06, 2021 10:17 am, upravené celkom 1 krát.
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

Martin7 napísal: Pi 11 06, 2021 5:59 am Toto bola veľmi absurdná diskusia. Ale vy sám ani neinvestujete. Portfólio máte rozdelené cez ďalších sprostredkovateľov. Vy za poplatok poviete dotyčnému cez koho má investovať, čo sú dobré fondy alebo správcovia peňazí a ešte tam ho pošlete diverzifikovane kde ho o to viac ošklbú na poplatkoch. Vy ľudí neučíte finančnej gramotnosti, len ťažíte z ich finančnej negramotnosti. Miesto vzdelávania ich ešte viac ohlupujete. Naučíte ho, že je normálne za svoju správu peňazí veľkú časť investície nechávať za poplatky rôznych príživníkov. Keď nejaký fond skončí, tak sa zase len vás prídu opýtať ako ďalej a kde zase investovať. Budú to stále len ovce, ktoré vy budete pásť. Absurdnejšie je to ešte o to viac, že sám si nespravujete celé svoje portfólio, len časť a časť sám zverujete druhým. Tu si väčšina ľudí spravuje svoje peniaze úplne sama a zdarma. Vy ešte sám ste len na začiatku, ten úplne prvý level a už idete radiť druhým, ako majú s peniazmi nakladať. Lákate ich na finančnú slobodu ku ktorej sa z nich takmer nikto nikdy nedostane a to aj práve pre tie poplatky.
Ale predsa len zareagujem fakticky aspon na cast "nespravujete si portfolio sam" , " som na zaciatku cesty a tu je to iny level" a uplne vynecham zvysok nezmyselnych invektiv a osocovania. Takze mily Martin, ktory ste teda ten iny level a idete cez brokera Fio a riesite pakove ETF...

1. Nehnutelnosti - riesim si sam ci uz fyzicke alebo REITS / realitne fondy kvalifikovanych investorov
2. Saxo=VIP UP/UP / Diversity = t.j. cashove - derivatove produkty ano riesia cudzi lebo nemam to know how
3. ETF - riesim si sam ale cez Interactive Broker, vzdy len full replicationa akumulacne fondy. Nikomu by som Fio na toto neodporucil - aby ich zbytocne "nesklbali na poplatkoch" ako to hovorite vy kedze v IB si to iste kupi 8x lacnejsie (samozrejme ak su tu ti investori s portfoliom 6 cisiel a vyssie co podla toho ako Vy pisete tu iste ludia budu kedze ja som este len na zaciatku cesty...)
4. Tachyum/Inobat - riesim cez Across / IPM inak by som sa k tomu nevedel dostat
5. Crowdberry - vyberam si sam ale chalani odvadzaju skvelu pracu a robia dobre sito tak pomaly a iste investujem do niektorych ich equity projektov
6. Crypto spekulativna cast portfolia - riesim si sam cez trio crypto.com/ Binance/ Bitfinex

Takze prosim Vas skuste si aspon predtym precitat nieco z toho mojho blogu a pozriet fakty predtym ked nieco oznacite "za absurdnu diskusiu". Mne sa skor zda Vasa reakcia a pseudoargumenty absurdne.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

roman.zavodsky napísal: Št 10 06, 2021 3:28 pm Dakujem pekne za "poklonu" Andre. My sa pozname ? Ze ma prirovnavate k predavacovi poistiek OVB. Mate jasno v mojej profesnej kariere a vysledkoch ake som dosiahol, ci ste len tak vystrelili.
Ja som nespochybnoval vase zivotne uspechy, ani som na to nikde nenarazal. Ja si vazim kazdeho, kto a snazil zlepsit tragicku urovnej financnej gramotnosti, ale.. Lepsie to napisat neviem, tak budem citovat:
Martin7 napísal: Pi 11 06, 2021 5:59 am Vy za poplatok poviete dotyčnému cez koho má investovať, čo sú dobré fondy alebo správcovia peňazí a ešte tam ho pošlete diverzifikovane kde ho o to viac ošklbú na poplatkoch. Vy ľudí neučíte finančnej gramotnosti, len ťažíte z ich finančnej negramotnosti. Miesto vzdelávania ich ešte viac ohlupujete. Naučíte ho, že je normálne za svoju správu peňazí veľkú časť investície nechávať za poplatky rôznych príživníkov. Keď nejaký fond skončí, tak sa zase len vás prídu opýtať ako ďalej a kde zase investovať.

Bohuzial vase komentare az by som povedal "utoky" tu vo vlakne mi pripadaju nedostojne.. Ja sa teda nebudem zapajat do debaty na urovni tretej cenovej, takze sa vyjadrim len k teme vlakna:

Co sa tyka toho UP narazal som na to, ze ponukate za odmenu "retailu" produkt, ktoremu vobec nerozumeju. Neviem si pomoct, ale pripada mi to ako praktiky spominanej firmy s ktorou ma mnozstvo ludi svoje skusenosti.

Dovolim si tvrdi, ze > 90% zakaznikov UP neviem do coho vklada peniaze a nie je si vedoma rizika do ktoreho idu s takymto produktom. Takze podla mna nie je takyto produkt vhodny pre retail. Mozme sa bavit o tom, ci je takato propagacia vobec moralna..

roman.zavodsky napísal: Št 10 06, 2021 3:28 pm Cennik je uplne jasny a prehladny. Na par stran na rozdiel od bank a inych institucii. Poslem Vam cennik Interactive Broker ze co poviete a to sa mi zrovna zda ako v celku renomovany hrac na trhu a mam u neho ucet.... :)
Strutura produktov aj cennik je strasne neprehladna. Vobec tam nie je vysvetlene do coho sa investuje, ako to funguje, ani rozdiely medzi jednotlivymi produktami..

O tom nema zmysel diskutovat, kazdy si to moze skontrolovat sam.
Cennik: https://up.sk/up/public/dokumenty/priec ... l10n/sk_SK
Struktura produktov: https://up.sk/up/public#products

V pripade zaujmu nemam problem si k tomu sadnut a pomoct to sprehladnit, aj ked sa nepovezujem za odbornika v danej oblasti. Pripadne sa obradte na niekoho kto sa profesionalne venuje UI a UX ..
LubomirBukovy napísal: Št 10 06, 2021 2:10 pm 2.Poplatky - ano ako pisete mame obchodny poplatok 0,018 % ale chybny fakt je to ze by sme vyuzivali paku 1:100. Povolenu paku (podla ESMA) mame retailovu - kedze mame retailovych klientov a to 1:20 alebo 1:30 podla menoveho paru. Vyssiu paku pouzivat nemozeme nepovoli nam to ani broker ani NBS.
V sumare je ale podstatne nieco ine - historicky sa nase poplatky hybu v prepocte cca 30% z toho co zarobil klient - spominate ze ferova je "high water mark" a success fee. Preto porovnavam poplatky s vynosom a mozme povedat ze nasi klient maju 30% successfee ak to takto preratame. V pripade ze by to v buducnosti bolo potrebne a vychadzalo by ze klienti zaplatili vyrazne viac ako 30% budeme poplatky upravovat. Nemame ambiciu zarabat viac ako doteraz.
Pomer poplatkov vs zisk mozu podlozit nasi klietni ktory dostavaju vypis kde vidia sumar ziskov a poplatkov podla vypisov. Verim ze sa tu najdu. Odomna by to vyzeralo komercne.
Hlavny rozdiel s "high water mark" je v tom, ze vy budete dostavat poplatky aj v pripade, ze klient je stratovy. Pri "high water mark" ho spravca ziskava len ak je ziskovy aj zakaznik. Beriem to sice ako beznu ale nefer praktiku a to je aj jeden z dovodov, preco podla mna tie produkty nie su vhodne pre retail. Vy si vezmete "svojich 30%" aj ked klient bude brat len straty..

LubomirBukovy napísal: Št 10 06, 2021 2:10 pm
Vedeli by zodpovedat na tieto otazky:
1. do coho sa teda investuje, ci su FX pary alebo podielove fondy.. Kedze v mesacnom vypise je zainvestovana cast prostriedkov uvedena ako "PODIELOVÉ FONDY"?
2. Preco na stranke nemate aspon nacrtnute ako prebieha zdanovanie u danych produktov? Pokladam to za minimalne vhodne tam uviest.
3. preco su v klientskej zone zobrazovane len niektore transakcie resp. suhrn za nahodnu pocet dni a nie realne transakcie ako v mesacnom vypise? Pripadne na zaklade coho su tie transakcie zobrazovane v danej logike?
4. preco su transakcie zobrazovane s tak vyraznym omeskanim, aktualne napr. mam poslednu transakciu z 28.5. cize 14 dni!


EDIT: Po tom co som tu zverejnil tento koment mi pisal roman.zavodsky sukromnu spravu.. Tak som si dovolil tento prispevok trochu upravit.

Pan Zavodsky vy ste zo seba spravil verejnu osobu, ktora ma prijem z predaja takychto financnych produktov.

V kazdom pripade ako verejna osoba, dokonca aj len ako diskutujuci na fore si proste musite zvyknut na kritiku, ktora nie vzdy bude vecna a argumentacne spravne. To je proste fakt.


Venujme sa teda len teme tohto vlakna. Ked mate nejake pripomienky k mojim komentarom, kludne ich zverejnite v ramci diskusie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa jogo »

roman.zavodsky napísal: Pi 11 06, 2021 9:00 am Toto je otazka na pana Bukoveho alebo ich support. Pokojne im napiste toto ja neviem kedze neriesim UP z vnutra
p.Bukový sa tiež zaregistroval na naše fórum, tak mi snáď odpovie na moju otázku. Ja rád diskutujem verejne, lebo ako sa vraví "viac hláv, viac rozumu", a všetci sa niečo dozvieme. Preto na ich suport nebudem písať.
Inak ak doporučujete UP svojim klientom, tak by ste ho mali riešiť aj zvnútra, hlavne aké obchody sú zdrojom ich nízkej volatility. Ako vraví tuším Buffett, investovať by sme mali len do finančného produktu, ktorému rozumieme. Nemalo by byť pre vás zložité získať výpis obchodov, ako to tu píšete:
roman.zavodsky napísal: Pi 11 06, 2021 9:00 am Ak chcem mozem si ako klienbt vyziadat este hlbsi detail a vidiet x strankovy vypis vsetkych pozicii ale to ja ani nechcem a ani moj uctovnik to nepotrebuje. Ale je to mozne. https://drive.google.com/file/d/1OT_o0C ... sp=sharing
Ešte jedna otázka: Tie obchodné poplatky rádove desiatky centov sú za manuálne alebo algoritmické obchodovanie? Lebo pri manuálnom obchodovaní je v cenníku poplatok 0.0018%(0.18 pipsu?) a pri algoritmickom 0.018%.
Prečo 27.4.2021 nie je účtovaný žiadný obchodný poplatok pri 7 obchodoch?
Naposledy upravil/-a jogo v Pi 11 06, 2021 11:52 am, upravené celkom 2 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

LubomirBukovy napísal: Št 10 06, 2021 2:10 pm 3. Spominate tu nasu historiu. Na obchodvanie pouzivame system MATRAS ktory je zakladom nasho obchodovania a tento system ma historiu cez 10 rokov -preukazatelnu. V uvode sme aj prezentovali takmer 10 rocnu historiu a vysledky cez MATRAS. Tieto vysledky a suvisiace grafy sme ale na zaklade vyzvy NBS museli stiahnut a je pravda ze s ich nazorovm absolutne SUHLASIM. Ako moze UP ocp ukazovat vysledky za 10 rokov ked vznikol pred 2 rokmi?
Este 1 otazka:
5. Boli by ste ochotny tie vysledky odprezentovat tu v samostatnom vlakne, pripadne na samostatnom webe o algoritme? To by malo byt z regulacneho hladiska OK.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Vie mi niekto povedať, či affiliate blogger a F.I.R.E je to isté?
Asking for a friend. :D
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Rado »

roman.zavodsky napísal: Pi 11 06, 2021 3:31 am Pri vsetkej ucte mne toto prilis neutralne nepride:
1. Skreslovat grafy a udaje pod dohladom NBS, ktora ma pravidelny reporting a pristup ku kompletnym dennikom ... proste takto to nefunguje...
To ja viem a ani to nemalo znamenať, že niečo falšujú, ale keď si pozriete iné stránky a stránku UP, tak rozdiel nie je.
roman.zavodsky napísal: Pi 11 06, 2021 3:31 am 2. Nepresnosti ohladom strategie, poplatkov - ake ? odpoved ste nenapisali.
Nemusím o nich písať popísali ich predo mnou iní v diskusii, veď ich vysvetľoval pán Bukový a niektoré vy. Myslím, že vznikli tým, že na stránke nie je popísaná stratégia. Na vývoji spolupracovali s matematikmi..., ale nič konkrétne. Žiadny demo účet, žiadne obchody, kde by mohol zistiť retailový klient, že to pre neho nie je. Môj prípad, že som nenašiel poplatky (ok neviem hľadať) ale u IB ich nájdem hneď.
roman.zavodsky napísal: Pi 11 06, 2021 3:31 am 3. Ze to UP predava na HOVNO a ze by sa mali nad tym zamysliet aj ked sa zakaznik myli / zavadza / nechape/ alebo obcas aj vyslovene klame ? Nesuhlasim vobec nie podla mna. UP nie je a nebude produkt pre vsetkych. Uz len to ze to na tomto fore je v kolonke ETF/Hedge fondy a ludia to tu porovnavaju s vykonnostou indexov je proste ciste nepochopenie podstaty kedze sa jedna o nastroj na podklade Forex a CFD.

Ja produkty UP nevyvijam a nie som majitelom firmy ako pan Beno alebo pan Bukovy, som ich spokojny zakaznik a to tak UP ako aj ich profi platformy a preto som sem aj pozval statutara UP nech si z tejto diskusie vezmu co uznaju za vhodne.
Isto, že UP nebude pre každého, ale ako to má klient zistiť, keď nevie, čo sa obchoduje? Potom klient založí účet, napíše do diskusie a zruší účet. Viete veľmi dobre ako ja, že meno je asi jediné, čo máte. Taký nespokojný klient o tom povie 100 ľuďom, ak je spokojný tak jednému.
Tieto moje pripomienky by, ale mali byť skôr smerované na UP ako na vás. Nech sa vám darí.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
LubomirBukovy
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 1:36 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa LubomirBukovy »

Rado napísal: Št 10 06, 2021 5:30 pm
Ja som na vašej stránke našiel graf, ktorých si viem nafabrikovať koľko chcem aj keď ste pod dohľadom NBS. Poplatky som osobne ani nenašiel, aj keď som klikal kde kade. Odporúčanie tu je na založenie účtu, ktorý by sa reportoval...prečo to nenapadlo vás a dať ho na vašu stránku?


Dobry den Rado

ano takyto Graf je samozrejme lahke vytvorit ale tazsie obhajit. Pri dohlade nas NBS vyzvala na dolozenie uctu ktory stoji za tymto grafom vratane vsetkych realizovanych tranzakcii. Vykon na grafe alebo inej forme musi vychadzat z realneho obchodovania, ziadne demo, ziadne backtesty. Minimalne pri bankach a ocp to NBS velmi prisne strazi.

Poplatky su v cenniku v sekcii dokumenty

A vzorovy ucet je hned na uvodnej stranke (v tom mobile na obrazovce) je to realny ucet - mój osobny ocet v UP który reportujem. Kedze je to takto vizualne je pravda ze nie je vzdy aktualny

s pozdravom
LubomirBukovy
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 1:36 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa LubomirBukovy »

andre napísal: Pi 11 06, 2021 10:25 am

Hlavny rozdiel s "high water mark" je v tom, ze vy budete dostavat poplatky aj v pripade, ze klient je stratovy. Pri "high water mark" ho spravca ziskava len ak je ziskovy aj zakaznik. Beriem to sice ako beznu ale nefer praktiku a to je aj jeden z dovodov, preco podla mna tie produkty nie su vhodne pre retail. Vy si vezmete "svojich 30%" aj ked klient bude brat len straty..



Vedeli by zodpovedat na tieto otazky:
1. do coho sa teda investuje, ci su FX pary alebo podielove fondy.. Kedze v mesacnom vypise je zainvestovana cast prostriedkov uvedena ako "PODIELOVÉ FONDY"?
2. Preco na stranke nemate aspon nacrtnute ako prebieha zdanovanie u danych produktov? Pokladam to za minimalne vhodne tam uviest.
3. preco su v klientskej zone zobrazovane len niektore transakcie resp. suhrn za nahodnu pocet dni a nie realne transakcie ako v mesacnom vypise? Pripadne na zaklade coho su tie transakcie zobrazovane v danej logike?
4. preco su transakcie zobrazovane s tak vyraznym omeskanim, aktualne napr. mam poslednu transakciu z 28.5. cize 14 dni!
High water mark princip a success fee je najlepsia kombinacia to suhlasim. Povodny zamer bol aplikovat presne tento model. Dovod preco to neslo je na velmi dlhu debatu. Poplatky sme nastavili nakoniec objemovo ale vypocitali sme ich tak aby v konecnom dosledku reprezentovali cca 30% zo zisku co nam doterajsie realne vysledky aj potvrdili.

Ano pri objemovom poplatku sa moze sa stat ze klient nezarobi a my ano. Nas ciel to ale nie je. Klient moze skoncit kedykolvek bez nejakeho poplatku a to by asi kazdy rozumny klient aj urobil ak by nezarabal a my ano. Toto by cesta zrejme nebola a to ze nam klienti vobec neodchadzaju prave naopak znaci pre nas ze to mame nastavene dobre a su spokojni.

k vasim otazkam:

1.Zaklad nasho obchodvania je FX - tu najdete presne ktore pary: https://up.sk/up/public/strategie
Nakolko ale na obchodovanie nepotrebujeme vsetky vlozene prostriedky a samozrejme chceme klientom zarabat co najefektivnejsie tak "volne" zdroje investujeme do fondu ktory je zalozeny na velmi podobnom FX automatizovanom obchodovani - tento fond mame plne pod dohladom a kontrolou aby sme vedeli zarucit bezpecnost

2. K zdaneniu pripravujeme dokument. resp nakolko my nemozme radit ako zdanovat pripravuje tento dokument nasa auditorska spolocnost

3. k tomuto kroku sme pristupili kvoli prehladnosti v apke. inak by ste po par tyzdnoch nevedeli dojst konca zaznamov a ukazalo sa to velmi neprakticke
Logika je taka ze ked sa v nejakom case uzavru uplne vsetky obchody (volame to obchodne ticho) a klient ma na ucte iba EUR a ziadne obchody tak vtedy sa tato agregacia zobrazi

4. Ako som napisal v bode 3 musime uzavriet vsetky ochody ale kedze sa stale nove otvaraju priadaju atd tak niekedy trva dlhsie kym sa dostaneme do stavu ze ziadne obchody otvorene nie su. Nasledne musime aplikovat poplatky a ine procesy a zverejnime agregaciu.

vdaka
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Rado »

LubomirBukovy napísal: Pi 11 06, 2021 1:23 pm Poplatky su v cenniku v sekcii dokumenty
Keďže tu už viacerí dali link, tak som sa k nim doklikal aj ja. Možno by stálo za úvahu to mať uvedené inak, ale je to vec názoru.
LubomirBukovy napísal: Pi 11 06, 2021 1:23 pm A vzorovy ucet je hned na uvodnej stranke (v tom mobile na obrazovce) je to realny ucet - mój osobny ocet v UP który reportujem. Kedze je to takto vizualne je pravda ze nie je vzdy aktualny

s pozdravom
Tak na toto som ani nepomyslel, že sa menia dni a sumy na tejto fotke. Mám trochu inú predstavy o tom ako by sa mal reportovať obchod. Ak by som mal ja investovať a zveriť vám svoje peniaze, tak by som chcel mať k dispozícii report aký má NBS. To vás v ničom neodlišuje od stránok ktorých je x a nemajú povinnosť reportovať svoje výsledky a nie sú pod dohľadom, ale ok tak ste sa rozhodli.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa jogo »

p.Bukový, pýtam sa potretíkrat. Zobrazuje ten graf výkonnosti strategii UP na vašej stránke len zatvorené obchody?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

1. Neberte to osobne, ale to je len taky "sterilny a neprehladny text" z ktoreho sa nikto takmer nic nedozvie.

S tym podielovym fondom ste si s transparentnostou moc nepomohli. Preco aj to nie je uvedene na webe?
Je to SK alebo zahranicny fond? Teda zdanujete vynosy z neho uz vy, alebo si ich musi klient sam?

Vo vypise nevidim ziadny rozdiel v transakciach, takze ako klient ani neviem v com mam investovane prostriedky? Teda okrem toho, ze neviem ani v ktorom FX pare. Urcite by som odporucil aspon trochu sprehladnit tie vypisy.

Aby bolo kazdemu jasne o com hovoril, ten vypis vyzera takto:
up_vypis2.png

3 a 4. na mna to posoby vyslovene zle, az nedoverihodne. Ked 2 tyzdne nevidim co sa s peniazmi deje.. Kedze viete spravit vypis ku koncu mesiace, nemal by byt problem to spoctat na dennej, alebo tyzdennej baze, co by vyzeralo ovela lepsie.
LubomirBukovy
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 1:36 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa LubomirBukovy »

Rado napísal: Pi 11 06, 2021 4:48 pm

Tak na toto som ani nepomyslel, že sa menia dni a sumy na tejto fotke. Mám trochu inú predstavy o tom ako by sa mal reportovať obchod. Ak by som mal ja investovať a zveriť vám svoje peniaze, tak by som chcel mať k dispozícii report aký má NBS. To vás v ničom neodlišuje od stránok ktorých je x a nemajú povinnosť reportovať svoje výsledky a nie sú pod dohľadom, ale ok tak ste sa rozhodli.
Zrejme som to chapal inak co myslite o reportovani uctu. Chapal som to skor ako "vzorovy ucet"
NBS ma reporty cez tzv dennik obchodnika ktory sme povinny pravidelne nahravat cez "zberny portal" do NBS. A verte mi ze v tomto formate by ste to naozaj nechceli mat :) je to neuveritelne byrokraticka tabulka ale rad vam poslem nahlad co to obsahuje. V nasom pripade kedze mame pomerne vela tranzakcii mal tento dennik cca 17.tis riadkov za prvy rok fungovania
LubomirBukovy
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 1:36 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa LubomirBukovy »

jogo napísal: Pi 11 06, 2021 5:13 pm p.Bukový, pýtam sa potretíkrat. Zobrazuje ten graf výkonnosti strategii UP na vašej stránke len zatvorené obchody?
Pardon je tu vela otazok a tem a chcel som priortne reagovat iba na par ale rad odpoviem.
Ten graf je vytvoreny podla nasho life uctu resp podla jeho kazdodennej hodnoty. Nakolko ale LMax (nas broker) kazdy vecer pozicie precenuje (ako keby ich na noc zavrel a zrealizoval zisk/stratu) tak reflektuje ano otvorene pozicie a ich stav.

Cize NIE ten graf zohladnuje vsetky obchody

vdaka
LubomirBukovy
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 1:36 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa LubomirBukovy »

andre napísal: Pi 11 06, 2021 6:25 pm 1. Neberte to osobne, ale to je len taky "sterilny a neprehladny text" z ktoreho sa nikto takmer nic nedozvie.

S tym podielovym fondom ste si s transparentnostou moc nepomohli. Preco aj to nie je uvedene na webe?
Je to SK alebo zahranicny fond? Teda zdanujete vynosy z neho uz vy, alebo si ich musi klient sam?

Vo vypise nevidim ziadny rozdiel v transakciach, takze ako klient ani neviem v com mam investovane prostriedky? Teda okrem toho, ze neviem ani v ktorom FX pare. Urcite by som odporucil aspon trochu sprehladnit tie vypisy.

Aby bolo kazdemu jasne o com hovoril, ten vypis vyzera takto:

up_vypis2.png


3 a 4. na mna to posoby vyslovene zle, az nedoverihodne. Ked 2 tyzdne nevidim co sa s peniazmi deje.. Kedze viete spravit vypis ku koncu mesiace, nemal by byt problem to spoctat na dennej, alebo tyzdennej baze, co by vyzeralo ovela lepsie.
Kazdy klient aj vy ma podla zakona narok si vyziadat detailny vypis z uctu a tam uvidite kazdy jeden obchod do najmensieho detailu. cas,cenu,velkost,nastroj... Budem rad keby ste tak urobili a pripadne ho tu potom zverejnili ak vam neprekaza ukazat stav. Vela veci by to tu vyriesilo. Mozno aj uvidite preco ukazujeme stavy takto jednoducho "agregacne".
Ohladne fondu - na stranke to uz upravujeme ale produkt prebehol prospekt.... isli sme do prilezitosti ale stranku sme zmenit nestihli.

ak si vytiahnete detaily vypis tak nasledne uvidite co sa s peniazmi dialo pocas tej doby o ktorej hovorite.
Pracujeme na tom aby sme vedeli robit uzavierky aj denne.
Monentalne by sme museli nasilu uzatvarat co by sposobilo samozrejme nalkad na poplatky pri opatovnom otvoreni atd. LMAX nam aktualne poma s riesenim pomocou "precenenia" kedy pozicie nazavrieme iba ich tak budeme evidovat. Co zase ale sposobi napr ze klient uvidi minusovu polozku ktora sa skutocne nezrealizovala iba precenila a poloziek bude velmi vela. A myslim si ze sa objavi prispevok ktory nas zkritizuje ze mame vela minusov a budeme zase vysvetlovat ze to sa skutocne nezavrelo iba precenilo.

SKUSTE PROSIM vsetci co ste tu zvazite jednu podstatnu vec. Vy co sme chodite mate nejake ci mensie alebo vacsie skusenosti s investiciami. ALE UP vznikol pre retail a aj ho targetuje. Ludia ktory nerozumeju tomu co tu riesime su naprosto radi a spokojny ze to mame takto jednoducho. Vidia par zmien za mesiac, jednoduche cislo (nie ako vy si ziadate detailyn vypis). Ked to prezenieme retail tomu nebude rozumiet a budeme riesit este viac dotazov ze ako to maju chapat atd. OZAJ sa neda vyhoviem vsetkym a v tomto pripade skutocne targetujeme masu z retailu kde su skusenosti v tomto sektore male. Chcu vidiet stav, par cisel a vediet ze si mozu hned vybrat.
V pozadi sme samozrejme vybaveni vyborne a vieme vam dodat tolko informacii a detailov kolko potrebujete ale nemozme pre retail postavit profi platformu.
Ste nas klient a ziadajte od nas co chcete. Kludne pridte a ukazeme vam aj algoritmus co je zodpovedny za obchodovanie a tie vysledky co mame.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

LubomirBukovy napísal: Pi 11 06, 2021 11:52 pm Kazdy klient aj vy ma podla zakona narok si vyziadat detailny vypis z uctu a tam uvidite kazdy jeden obchod do najmensieho detailu. cas,cenu,velkost,nastroj... Budem rad keby ste tak urobili a pripadne ho tu potom zverejnili ak vam neprekaza ukazat stav. Vela veci by to tu vyriesilo.
Ste nas klient a ziadajte od nas co chcete. Kludne pridte a ukazeme vam aj algoritmus co je zodpovedny za obchodovanie a tie vysledky co mame.
To je parádna ponuka ! :like: Začínate sa mi páčiť. Tak si predstavujem transparentnosť.

Andre: vyžiadal by som si výpis obchodov a poslal to na analýzu R.

pán Bukovy: ak máte konzistentný výnos 10-15% p.a s DD 1-2%, vaša cesta by mala byť jasná - do inštitucionálneho neba. Od nás dostanete uznanie aj ked to nemusí byť výhodné pre retail. Pri tom retaile si treba uvedomiť, že aj páka 20-30 znamená 0,018 x 25 = 0,45% z objemu. Ked LMAX má spread 0,4 a vy pridáte 1,8 pipsu, stále je to 4,5x drahšie. Pán Závodský tu skritizoval Martina, že trejdí cez drahšie FIO, ale on je pozičný trejder = otvára pár obchodov ročne. Len tak medzi nami, jeho výnos je +688% za 5 rokov : viewtopic.php?f=48&t=5925

Lenže váš systém robí stovky trejdov mesačne, preto sú tie poplatky neprijateľné. Je to konflikt záujmov, lebo ste motivovaný obchodovať objemy a brať za to poplatky...a čo sa týka výnosu pre klienta, tomu zarobiť len toľko, aby bol spokojný. Lenže peniaze majú jednu zlú vlastnosť: nikdy ich nie je dosť... Preto stroj na poplatky sa nemusí zastaviť, aj ked nebude výnos. Ked vám to vychádza na odmenu 30% z výnosu, je to znak, že ste dobrí...( zatiaľ ), že zarobíte sebe + klientovi. Ale z pohľadu výnosu klienta ho okrem tých 30% za poplatky čaká zdanenie a odvody 33-39%. To už potom nie je dlhodobo lukratívne. Je to iba 1/3 z výnosu a celkovo tak ide o slabý výnos (neprekonáva pasívny výnos sedliaka v indexovom ETFs). Navyše ten sedliak je oslobodený od daní a odvodov, takže zhrabne 99,9% výnosu (minimálne 99% ), namiesto 33% u UP.

Nízke riziko treba brať s veľkou rezervou, lebo nemusí fungovať dlhodobo. Práve vo forexe dlhé roky pozorujem fenomén, že konzistentnosť na páku nevydrží dlho. Samozrejme, videl som výnimky a všetci poznáme Simonsa...ale ruku na srdce, stroj na peniaze pre retail som ešte nevidel.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Rado »

Pán Bukový, nakoniec vám toto vlákno ešte pomôže a bude to príležitosť o ktorej som písal. :D

Myslím si, že ste bližšie k tomu ako dať na stránku lepší popis toho, čo robíte, aby ste vyhoveli aj takým klientom, ktorí sú podobne konfrontační ako my na tejto stránke. Ja by som retailového klienta nepodceňoval. Mení sa vekovou štruktúrou, prístupom k internetu a tým aj k rôznym infomráciám u nás a aj v zahraničí. Mne sa vždy oplatilo hrať s klientom s otvorenými kartami. Osobne by mi stačilo vaše vysvetlenie, aby som vedel, že je všetko o.k. Ani nie samotné vysvetlenie, ale úprimnosť s akou ste to písali má väčšiu váhu. Obchod je o emóciách a asi to je to, čo vám na vašej stránke chýba. Je príliš suchá a technická. (iba idea na zamyslenie)

Čo sa týka poplatkov. Nepozeral som ich a verím Jugglerovi, že to počítal dobre. Mňa osobne výška poplatkov nevyrušuje. Klienti dnes majú peniaze vo fondoch a v kadečom a nezaujímajú sa o poplatky. Prečo by mal klient požadovať napríklad, aby sa štruktúra zmenila napríklad na pomer 25/75 v jeho prospech? Takto to je nastavené a ber alebo nechaj tak. To, že klient z toho musí zaplatiť aj odvody a dane...no a?
Vy tiež z inkasovaných poplatkov platíte mzdy, nájom, iné réžie + niečo vás stal vývoj, je vtom vynaložená vaša energia, štúdium a pod.
Ak zarobíte klientovi niečo, čo je viac ako štandard na trhu, tak to bude WIN WIN pre každú stranu. Vždy môžete uvažovať, že sa časti poplatkov vzdáte, ak klient skončí v strate a nezarobí alebo inú formu kompenzácie, ak sa to dá a dáva vám to vo vzťahu ku klientovi zmysel.

Ten stratený klient, ktorý spustil celú debatu sa tak možno vyplatí inak ako to vyzeralo na začiatku. Škoda, že tak rýchlo zrušil účet. Myslím, že keď to číta, tak už svoje rozhodnutie trochu ľutuje. On je dôvod prečo by ste mali porozmýšľať nad tým ako si udržať klientov aj keď vám naskočia mínusy do výpisov, niečo ako váš posledný príspevok by mohlo výrazne pomôcť zasiahnuť ich emócie lebo len tie rozhodnú o tom, či ostanú alebo nie. O tom je celý obchod. Inak by sa nepredával Rolex, Mercedes..., ale predávali by sa funkčné hodinky a presúvadlá medzi bodom x a y. Klient si vždy obháji prečo zaplatil rádovo viac peňazí za predmet, ktorý z funkčného hľadiska nemá pre neho zmysel. (tým nemyslím váš business)

Držte sa.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa jogo »

LubomirBukovy napísal: Pi 11 06, 2021 10:52 pm Ten graf je vytvoreny podla nasho life uctu resp podla jeho kazdodennej hodnoty. Nakolko ale LMax (nas broker) kazdy vecer pozicie precenuje (ako keby ich na noc zavrel a zrealizoval zisk/stratu) tak reflektuje ano otvorene pozicie a ich stav.
Cize NIE ten graf zohladnuje vsetky obchody
Ďakujem za odpoveď. Už len potrebujem vidieť podrobný výpis obchodov aby som posúdil riziko, ktoré podstupujú vaše stratégie.
LubomirBukovy napísal: Pi 11 06, 2021 11:52 pm Kazdy klient aj vy ma podla zakona narok si vyziadat detailny vypis z uctu a tam uvidite kazdy jeden obchod do najmensieho detailu. cas,cenu,velkost,nastroj... Budem rad keby ste tak urobili a pripadne ho tu potom zverejnili ak vam neprekaza ukazat stav. Vela veci by to tu vyriesilo. Mozno aj uvidite preco ukazujeme stavy takto jednoducho "agregacne".
Ohladne fondu - na stranke to uz upravujeme ale produkt prebehol prospekt.... isli sme do prilezitosti ale stranku sme zmenit nestihli.
Nedá sa zverejniť obchody napríklad vášho účtu, čo sa zobrazuje na tom mobile na vašej stránke? Veď 12 000 Eurový účet zas nie je taká horibilná suma, aby ste nemohli zverejniť podrobný výpis. Predsa nemôžeme žiadať po Andrém, aby tu zverejňoval svoje účty, veď nie je ani zamestnancom ani podielnikom vašej firmy. Lebo mi to pripadá krkolomné, aby som si u vás otvoril flexi účet, poslal tam na skúšku 1000€, po mesiaci si vyžiadal podrobný výpis a nakoniec zistil, že vaša stratégia je pre mňa z hľadiska rizika neakceptovateľná na držanie volného cashu a účet prestal využívať a peniaze si vybrať naspäť.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

LubomirBukovy napísal: Pi 11 06, 2021 11:52 pm Kazdy klient aj vy ma podla zakona narok si vyziadat detailny vypis z uctu a tam uvidite kazdy jeden obchod do najmensieho detailu. cas,cenu,velkost,nastroj... Budem rad keby ste tak urobili a pripadne ho tu potom zverejnili ak vam neprekaza ukazat stav. Vela veci by to tu vyriesilo. Mozno aj uvidite preco ukazujeme stavy takto jednoducho "agregacne".
Ohladne fondu - na stranke to uz upravujeme ale produkt prebehol prospekt.... isli sme do prilezitosti ale stranku sme zmenit nestihli.
Co sa tyka toho detailenho vypisu, ja by som tiez navrhol aby ste zverejnili kludne anonymizovanu verziu toho vasho uctu povedzme za 1 rok. To by bolo podla mna vyrazny krok k transparentnosti. Idealne ho poskytovat aktualny v ramci toho demo uctu.
LubomirBukovy napísal: Pi 11 06, 2021 11:52 pm ak si vytiahnete detaily vypis tak nasledne uvidite co sa s peniazmi dialo pocas tej doby o ktorej hovorite.
Pracujeme na tom aby sme vedeli robit uzavierky aj denne.
Monentalne by sme museli nasilu uzatvarat co by sposobilo samozrejme nalkad na poplatky pri opatovnom otvoreni atd. LMAX nam aktualne poma s riesenim pomocou "precenenia" kedy pozicie nazavrieme iba ich tak budeme evidovat. Co zase ale sposobi napr ze klient uvidi minusovu polozku ktora sa skutocne nezrealizovala iba precenila a poloziek bude velmi vela. A myslim si ze sa objavi prispevok ktory nas zkritizuje ze mame vela minusov a budeme zase vysvetlovat ze to sa skutocne nezavrelo iba precenilo.
Otvorene pozicie viete vo vypise uviest ako otvorene, ako to robia ini OCP/brokeri, nemusite ich zatvarat. Viete ich uviest inou farbou a/alebo v samostatnej sekcii vypisu ako otvorene pozicie.. To je vsetko o UI/UX.

LubomirBukovy napísal: Pi 11 06, 2021 11:52 pm SKUSTE PROSIM vsetci co ste tu zvazite jednu podstatnu vec. Vy co sme chodite mate nejake ci mensie alebo vacsie skusenosti s investiciami. ALE UP vznikol pre retail a aj ho targetuje. Ludia ktory nerozumeju tomu co tu riesime su naprosto radi a spokojny ze to mame takto jednoducho. Vidia par zmien za mesiac, jednoduche cislo (nie ako vy si ziadate detailyn vypis). Ked to prezenieme retail tomu nebude rozumiet a budeme riesit este viac dotazov ze ako to maju chapat atd. OZAJ sa neda vyhoviem vsetkym a v tomto pripade skutocne targetujeme masu z retailu kde su skusenosti v tomto sektore male. Chcu vidiet stav, par cisel a vediet ze si mozu hned vybrat.
V pozadi sme samozrejme vybaveni vyborne a vieme vam dodat tolko informacii a detailov kolko potrebujete ale nemozme pre retail postavit profi platformu.
Ste nas klient a ziadajte od nas co chcete. Kludne pridte a ukazeme vam aj algoritmus co je zodpovedny za obchodovanie a tie vysledky co mame.

Kvoli prehladnosti chapem, ze tam nechcete davat kazdy obchod. Tym padom by ale bolo vhodne tam jasne uviest, ze sa jedna o agregovane vysledky. Nie ako to je teraz oznacene ako "Transakcie". Podla mna su z toho klienti zmateny, ked si to porovnaju s mesacnym vypisom. Urcite support riesi kopec zbytocnych dotazov..

Ja by som to navrhol po dnoch co by bolo asi najprehladnejsie, alebo aspon po tyzdnoch. A samozrejme k tomu vysvetlit, preco to tak je.

Prave tym, ze sa zameriavate na retail by to malo byt co najtransparentnejsie. Cize mesacne vypisy by podla mna mali odrazat kazdy realny obchod v pochopitelnej podobe - to bude zrejme ten vas detailny vypis. O tom, ze si takyto vypis mozu vyziadat iste nevie > 99% vasich klientov.
Pripadne viete mat 2 vypisy - skrateny suhrnny a pre tych, ktorych to zaujima detailny.

Nezodpovedal ste mi na moje otazky ohladne toho podieloveho fondu:
je to SK alebo zahranicny fond?
Teda zdanujete vynosy z neho uz vy, alebo si ich musi klient sam?
LubomirBukovy
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 1:36 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa LubomirBukovy »

JUGGLER napísal: So 12 06, 2021 1:47 am To je parádna ponuka ! :like: Začínate sa mi páčiť. Tak si predstavujem transparentnosť.

Andre: vyžiadal by som si výpis obchodov a poslal to na analýzu R.

pán Bukovy: ak máte konzistentný výnos 10-15% p.a s DD 1-2%, vaša cesta by mala byť jasná - do inštitucionálneho neba. Od nás dostanete uznanie aj ked to nemusí byť výhodné pre retail. Pri tom retaile si treba uvedomiť že aj páka 20-30 znamená 0,018 x 25 = 0,45% z objemu. Ked LMAX má spread 0,4 a vy pridáte 1,8 pipsu, stále je to 4,5x drahšie. Pán Závodský tu skritizoval Martina, že trejdí cez drahšie FIO, ale on je pozičný trejder = otvára pár obchodov ročne. Len tak medzi nami, jeho výnos je +688% za 5 rokov : viewtopic.php?f=48&t=5925

Lenže váš systém robí stovky trejdov mesačne, preto sú tie poplatky neprijateľné. Je to konflikt záujmov, lebo ste motivovaný robiť objemy a brať poplatky...a čo sa týka výnosu pre klienta robiť mu len toľko, aby bol spokojný. Lenže peniaze majú jednu zlú vlastnosť: nikdy ich nie je dosť... Preto stroj na poplatky sa nemusí zastaviť, aj ked nebude výnos. Ked vám to vychádza na odmenu 30% z výnosu, je to znak, že ste dobrí...( zatiaľ ) , ale z pohľadu výnosu klienta ho okrem tých 30% čaká zdanenie a odvody 33-39%. A to už potom nie je dlhodobo lukratívne, je to iba 1/3 a celkovo ide o slabý výnos. Nízke riziko treba brať s veľkou rezervou, lebo nemusí fungovať dlhodobo. Práve vo forexe dlhé roky pozorujem fenomén, že konzistentnosť na páku nevydrží dlho. Samozrejme, videl som výnimky a všetci poznáme Simonsa...ale ruku na srdce, stroj na peniaze pre retail som ešte nevidel.
Pokial ide o to "institucionalne nebo" tak tento druh klientov uz dlho servisujeme cez prenajom knowhow a blackbox ale az take nebo to nie je. Velky klienti = velke podmienky = velka zavislost na klientovi ak by odisiel. Retail ma svoje caro.
UP uz tiez spravuje 2 inst.klientov. Jeden SICAV fond a jednej family office.

K poplatkom co pisete:
Tych 0.018 ktore berieme obsahuje vela na porvy pohlad nie viditelnych poloziek ktore je nutne hradit nakolko klient hradi iba tych 0,018 nam a z toho hradime vsetko dalej. Neuctujeme si ziadny fix za spravu ako fondy.
a to najma:
POPLATKY Brokera - komisia, financing, vsetky bankove a transferove poplatky
Odvody do fondu na ochranu kladov
Poistenie
Licencne naklady atd atd

Tu je mozno aj nutne spomenut jeden fakt - nas system ma iste nastavenia a v pripade ze sa mu "nedari" a pozicie nema v pluse resp zaistene aspon do nakladu tak v danom pare nejde dalej, tzn ze vela traduje ked sa mu dobre dari. Co znamena za mame pre nas vela poplatkov ked sa vela dari a vela zaraba klient.
Podla spominaneho finstatu vidiete nakladovost tohto projektu a bude stat este daleko viac. Nerobime to aby sme vypoplatkovali na zaciatku par klientov kym si to vsimnu a zmizneme. To by sa nam vratit nestihlo. Chceme spokojnych klientov aby portfolio rastlo kontinualne

vdaka
LubomirBukovy
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 1:36 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa LubomirBukovy »

jogo napísal: So 12 06, 2021 11:11 am Ďakujem za odpoveď. Už len potrebujem vidieť podrobný výpis obchodov aby som posúdil riziko, ktoré podstupujú vaše stratégie.



Nedá sa zverejniť obchody napríklad vášho účtu, čo sa zobrazuje na tom mobile na vašej stránke? Veď 12 000 Eurový účet zas nie je taká horibilná suma, aby ste nemohli zverejniť podrobný výpis. Predsa nemôžeme žiadať po Andrém, aby tu zverejňoval svoje účty, veď nie je ani zamestnancom ani podielnikom vašej firmy. Lebo mi to pripadá krkolomné, aby som si u vás otvoril flexi účet, poslal tam na skúšku 1000€, po mesiaci si vyžiadal podrobný výpis a nakoniec zistil, že vaša stratégia je pre mňa z hľadiska rizika neakceptovateľná na držanie volného cashu a účet prestal využívať a peniaze si vybrať naspäť.
Bez problemov zverejnim detaily vypis z mpjho uctu chcel som len aby to nebol zrovna moj ale skor nejakeho klienta ale nebranim sa tomu. Snad hned obratom nepride protest ze to je moj vypis a sam pre seba vytvorim co chcem.
Vyskusat to u nas nie je krkolomne nakolko cely onboarding je online a jednoduchy. A niet nad osobnu skusenost. Ale samozrejme je to na vas

vdaka
LubomirBukovy
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 1:36 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa LubomirBukovy »

andre napísal: So 12 06, 2021 12:39 pm Co sa tyka toho detailenho vypisu, ja by som tiez navrhol aby ste zverejnili kludne anonymizovanu verziu toho vasho uctu povedzme za 1 rok. To by bolo podla mna vyrazny krok k transparentnosti. Idealne ho poskytovat aktualny v ramci toho demo uctu.



Otvorene pozicie viete vo vypise uviest ako otvorene, ako to robia ini OCP/brokeri, nemusite ich zatvarat. Viete ich uviest inou farbou a/alebo v samostatnej sekcii vypisu ako otvorene pozicie.. To je vsetko o UI/UX.

Nie je to celko ako pisete. Samozrejme otvorene pozicie ak sa tak stane a prenasame ich cez relevantne obdobie vedieme ako otvorene ma to ale ine dovody. Jeden z nich je aj to ze otvorene pozicia ak sa prenasaju cez mesiac sa vykazuju vo zvlast vykazoch do NBS mimo dennik obchodnika atd. Ale to vas ako klienta zaujimat samozrejme nemusi. Aktualne je to tak ze musime pozicie zavriet aby sme dokazali urobit "zverejnenie" resp to nazyvame agregacne zarazky.
Ako som pisal pracujeme na kompromise medzi zatvorením a nechat otvorene a to je spominane precenovanie.
Verim ze nasledne pokryjeme tieto vase poziadavky.

Nechcem aby to co teraz napisem bolo pochopene ako nejaky nezaujem. Skutocne si vazime kazdeho klienta aj kazdeho potencionaloneho klienta. Ale sami viete kolko roznych skupin, for a diskusii existuje a aktualne vzhladom na nas rozbeh, rozne technicke zalezitosti a obrovske mnozsto dotazov NBS smerom ku nam (nakolko FX algo formou riadenia portfolia pre retial povolili co nas velmi tesi ale zaroven je to aj pre nich nove) nemame vytvorene kapacity na fundovane odpovede pre vas vsetkych. Nie je problem posadit studentov za pocitac ale ich odpovede asi nemali taku hlbku ktoru pozadujete.
Pracujeme aj na tom aby sme v case lepsie pokryli aj tuto cast.
Preto sa ospravedlnujem ak dalej nebudem vediet odpovedat na vsetky dotazy.
Rad tu zverejnim sponinane detaily ak napisete ze to bude relevantne a plati nasa ponuka prist ku nam a vsetko vidiet. Ste komunita a istu tu mate ludi ktorych nazor je pre vas podstatny. Rad sa s nimi stretnem a verim ze potom napisu sami co sa dozvedeli


Fond na ktory sa pytate je zahranicny SICAV ktory vyuziva aj nase know-how a preto vieme ako sa mu dari a vieme ho poizitivne ovplyvnovat. Je to cisto FX Fond obchodovany cez algoritmus. Vynos z neho zdaneni nie je (prosim tuto informaciu este upresnime v nejakom danovom navode)

dakujem za priestor pre reakcie a prajem prijemny vikend
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

Som velmi rad, ze diskusia je konecne konstruktivna a kultivovana a ustupili do ustrania osobne osocovania, hejty a fabulacie. Konecne sa ludia snazia aj pocuvat druhu stranu a nastolene argumenty a fakty. Dakujem aj p. Bukovemu za jeho cas, ze sa pripojil a vysvetlil mnohe veci z ich kuchyne.

Zopar postrehov z mojej strany, ktore stoja za zvazenie/zamyslenie:
od používateľa JUGGLER » So 12 06, 2021 1:47 am

Lenže váš systém robí stovky trejdov mesačne, preto sú tie poplatky neprijateľné.
....
Ale z pohľadu výnosu klienta ho okrem tých 30% za poplatky čaká zdanenie a odvody 33-39%. To už potom nie je dlhodobo lukratívne. Je to iba 1/3 z výnosu a celkovo tak ide o slabý výnos (neprekonáva pasívny výnos sedliaka v indexovom ETFs).
Nízke riziko treba brať s veľkou rezervou, lebo nemusí fungovať dlhodobo. Práve vo forexe dlhé roky pozorujem fenomén, že konzistentnosť na páku nevydrží dlho. Samozrejme, videl som výnimky a všetci poznáme Simonsa...ale ruku na srdce, stroj na peniaze pre retail som ešte nevidel.
Nie je to tak. Poplatky su podla mna plne prijatelne, pretoze lepsi nastroj porovnatelny na likvidnu hotovost v dnesnej dobe na nasom trhu nenajdete. Je to unikatny nastroj navyse v regulovanom prostredi s ochrannymi mechanizmami takze porovnavania na rozne pyramidy co tu boli spomenute nie je vobec na mieste. Pytal som sa aj tu ci ma niekto nieco porovnatelne a neprisla okrem dlhopisov pomaly zo zapornym urokom ziadna odpoved.

Co sa tyka zdanenia - ok uvediem na priklade - povedzme ze teda UP urobi rocne 7% brutto po poplatkoch (cize najhorsia vykonnost UP podla dat za celu existenciu algoritmu) a teda -30% dan+unikatny SR "zdravotny odvod" = 4,9%. Takze ja sa pytam, kde si ma clovek odlozit zeleznu rezevru vo vyske 6 mesiacov vydavkov na bezny ucet alebo na UP - alebo odporucate ist s nimi do ETF - to urcite nie pretoze volatilita a casovy horizont ? Kde si ulozi s.r.o. volne zdroje pocas roka kym pride rocna uctovna zavierka - bezny ucet za 0,000% ? Alebo budete odporucat vytahovat peniaze cez bezurocne pozicky, co uz mnohokrat danovy urad napadol pri kontrolach a dodanoval ? Taktiez kde ma clovek dat docasne prebytocnu likviditu ak spenazi nejake aktivum a caka na vhodnu prilezitost na vstup ci uz na trh akcii alebo nehnutelnosti ked su ceny ustrelene hore ? Presne v tomto je to unikatny nastroj a najdite mi teda konkurenta s podobnou likviditou a cistym vynosom po poplatkoch v SR.

Porovnavat to s vykonnostou ETF podla mna nie je na mieste, pretoze je to ina trieda aktiv a nikto nespochybnuje, ze ak ma bezny retail investor 10 rokov plus horizont a ide do toho indexovo pasivne kazdy mesiac tak z toho tych 8-10% p.a. netto bez zdanenia vyzmyka podla toho aku cestu zvoli ci priamu alebo cez niekoho. Takze o tom ziadna kazdy Slovak by mal investovat pasivne do ETF, rovnako ako kazdy bonitnejsi investor by mal mať aspon 20-30% v nehnutelnostiach ci uz fyzickych alebo nie. O tom ziadna diskusia. UP / VIP Up cez Saxo je proste stvoreny uplne na ine veci a ma ine vyhody a jeho hlavnou vyhodou je flexibilita, rychla dostupnost penazi, cisty vynos na tejto triede aktiv a risk management a nizka volatilita.

A co sa tyka tej volatility - ja osobne som cez svoj network priatelov co ma k tomuto dotiahli videl realne data z ich VIP UP za 7 rokov spatne. Pan Bukovy ma iste data od vzniku a verte mi ze ani udalosti CHFEUR v 2015 alebo GBP a brexit vzhladom na risk management mechanizmy a rozkladanie rizika ani jeden ucet "nevybielili". Dokonca sa ani nedostali pri tychto mega forex black swan udalostiam k final stop loss -10%, ktory mam napriklad nastaveny na ucte v Saxe ja sam. Ano historia ani 7 ci 10 rocna nie je zarukou buducnosti , ale to plati pri vsetkych investicnych triedach a aktivach.
Príspevok od používateľa pokus » So 12 06, 2021 8:42 am

Vyborna ponuka? Snad 10 ludi tu ziadalo vypis najprv od propagatora, potom od tvorcu (ktori ich maju, ale nedaju) a davaju len "vyborne" ponuky pod na kavu a kus reci, skusim ta oblbnut, alebo poziadaj tam a tam, vsetko bude. Uz to tu davno mohlo byt, ale je tu len cukrova vata.


Zverejnil som bezny i podrobny vypis v linkoch vyssie. Ak chcete este vidiet vypis jednotlivych transakcii nie je ziaden problem - pan Bukovy potvrdil ze to bez problemov dodaju jednak za seba osobne. Mate tu "vlastnych ludi" co UP vyuzivaju pokojne nech vyziadaju a zdielaju ak chcu - nech bviete konfrontovat. Takze skusme opat ist k vecnej a faktickej diskusii bez osocovania a emocii. Nikto tu nikoho nechce "oblbnut na kave"... Diskutujeme a snazime sa odpovedat na normalne otazky.
od používateľa LubomirBukovy » Pi 11 06, 2021 10:52 pm SKUSTE PROSIM vsetci co ste tu zvazite jednu podstatnu vec. Vy co sme chodite mate nejake ci mensie alebo vacsie skusenosti s investiciami. ALE UP vznikol pre retail a aj ho targetuje. Ludia ktory nerozumeju tomu co tu riesime su naprosto radi a spokojny ze to mame takto jednoducho. Vidia par zmien za mesiac, jednoduche cislo (nie ako vy si ziadate detailyn vypis). Ked to prezenieme retail tomu nebude rozumiet a budeme riesit este viac dotazov ze ako to maju chapat


Presne tak plny suhlas pan Bukovy. Pozerate sa na to optikou Vas ako 1% populacie. Tych zvysnych 99% nic z tohto nechce a ani dokonca podrobny vypis. Chcu to mat as easy as it gets. Mnohi si v zivote neotvorili ani podrobny mesacny vypis z mojho networku riesia len pripisane plusy/minusy a flexibilitu vkladov a vyberov.
od používateľa andre » So 12 06, 2021 12:39 pm Nezodpovedal ste mi na moje otazky ohladne toho podieloveho fondu:
je to SK alebo zahranicny fond?
Teda zdanujete vynosy z neho uz vy, alebo si ich musi klient sam?
Nie je to podielovy fond. Su to derivatove operacie na baze forexu. Klient musi podavat sam danove priznanie nakolko zrazkovo sa to riesit v nasej uzasnej legislative aktulane neda aj ked viem ze uz v tomto UP podnikali viacere kroky - ale toto je vecou legislativy. Klient ma generovany po zavierke roka rocny vypis a na zaklade toho prehladne a jasne vie ake mal prijmy, poplatky a nasledne si to zahrnie do prislusnej kolonky danoveho priznania. Zdravotna poistovna pri svojom vyuctovani automaticky nasledne "dodani" svojim druhym zdanenim ako to ja volam :) Pri pravnickych osobach to ide len cez 21% dan z prijmu a spada to do vysledku hospodarenia z financnej cinnosti.

A naposledy dam jednu uvahu na zamyslenie z mojej praktickej skusenosti. Pre mna je UP nastroj len na ulozenie zeleznej rezervy a volnej hotovosti co sa mi hromadi na firmach pocas roka do uctovnej zavierky. Aktivne a vo vacsom vyuzivam skor VIP UP cez Saxo vzhladom na lepsie poplatky a dlhodoby prier vynosy aktualne po uzavierke 2020 som to ratal cca 15,7% p.a. brutto vzhladom na genialny rok 2020 aje ked je mozny otvorit az od 150k vyssie. UP60 Dynamik sukromny mam aktualne IRR na 10,7% p.a. brutto a ja UP Flexi na firme IRR na 7,8% p.a. brutto (kedze caste vybery a "peniaze na ceste") za celu dobu existencie produktov. Ratane cez presne casove data cash inflows/ outflows a XIRR funkciu. V marci minuleho roka ked zacal vypredaj trhov som popri beznom pravidelnom mesacnom nakupe mojich ETF cez IB vklad 3x, v aprili som tam daval 10x, a moja dollar cost averaging strategia a priemerky sa "potesili". A mohol som si to dovolit prave preto ze vtedy bol CASH king, ale drzat cash na sidelines za 0,000 by bolo nezmyselne. Naposledy som opakoval podobne s 3x vkladom v jan 2021. A teraz opat cakams trmi na all time high a robim len pravidelne mesacne dokupy. Drzat vsak CASH na rieseniach ako VIP UP uz zmysel dava a toto je teda to moje "casovanie trhov", hoci vsetci teda hovoria ze sa to nema robit a napriek tomu to vsetci velky profi investori /vratane Buffeta ktory naposledy najviac nakupoval v case poslednej krizy 2008/2009) robia.

Takze tolko za mna a moj uhol pohladu a prajem pekny a pokojny vikend
Naposledy upravil/-a roman.zavodsky v So 12 06, 2021 6:21 pm, upravené celkom 3 krát.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa jogo »

LubomirBukovy napísal: So 12 06, 2021 5:26 pm Bez problemov zverejnim detaily vypis z mpjho uctu
Už sa na to teším. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

roman.zavodsky napísal: So 12 06, 2021 6:07 pm A co sa tyka tej volatility - ja osobne som cez svoj network priatelov co ma k tomuto dotiahli videl realne data z ich VIP UP za 7 rokov spatne. Pan Bukovy ma iste data od vzniku a verte mi ze ani udalosti CHFEUR v 2015 alebo GBP a brexit vzhladom na risk management mechanizmy a rozkladanie rizika ani jeden ucet "nevybielili". Dokonca sa ani nedostali pri tychto mega forex black swan udalostiam k final stop loss -10%, ktory mam napriklad nastaveny na ucte v Saxe ja sam. Ano historia ani 7 ci 10 rocna nie je zarukou buducnosti , ale to plati pri vsetkych investicnych triedach a aktivach.
Hm. Vraveli ste o riziku -1%. Ja som napísal -1 až -2%.

V grafe Dynamic UP 60 vidím drawdown (DD ) -4% ( pokles z 10200 € v 9/19 na 9800€ v 10/19 a vyrovnanie straty za cca 5 mesiacov ).

Dáta VIP UP ktoré vy posudzujete, ale ktoré nie sú určené pre retail sú s nízkymi poplatkami pri vklade 150 000 €.
Takže DD do -10% pri VIP UP znamená DD okolo -15% pre retail a vy vravíte, že:
roman.zavodsky napísal: riešenie pre uloženie voľnej hotovosti, ktorú chcem mať rýchlo k dispozícii kedykoľvek ju budem potrebovať...kde si ma clovek odlozit zeleznu rezervu vo vyske 6 mesiacov vydavkov na bezny ucet alebo na UP ?
Nezdá sa mi to, lebo ja vidím riziko. A čo ked sa vypne systém pri -10%. Spustí sa znova a vypne pri ďalších -10%? Ked sú akcie rizikové z dôvodu kríz ktoré tu boli 3 x za posledných 21 rokov, ja vidím rovnakú frekvenciu otrasov na forexovom trhu (vy ste spomenuli dva)... takže nemyslím si, že risk/reward vychádza pre retail OK. Pre milionárov, čo majú majetok v nehnutelnostiach, v akciách, v dlhopisoch, zlate a kadekde inde je to OK, ale retail a milionári sú presne tie hrušky a jablká, ktoré by sme nemali pliesť dokopy.

OK. Nechajme si urobiť analýzu. Máme na to špičkových ľudí. Treba aj čas, lebo ukazovaná história je krátka. Je absurdné venovať sa forexu 10 rokov a tvrdiť, že 10 rokov mám dobré výsledky. Nepoznám jediného človeka čo by na forexe bol úspešný hneď od začiatku. Tých 7 rokov už vyzerá reálnejšie.
Prílohy
UP DD.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

LubomirBukovy napísal: So 12 06, 2021 5:26 pm Bez problemov zverejnim detaily vypis z mpjho uctu chcel som len aby to nebol zrovna moj ale skor nejakeho klienta ale nebranim sa tomu. Snad hned obratom nepride protest ze to je moj vypis a sam pre seba vytvorim co chcem.
Vyskusat to u nas nie je krkolomne nakolko cely onboarding je online a jednoduchy. A niet nad osobnu skusenost. Ale samozrejme je to na vas

vdaka
Na to sa aj ja tesim. Nemam problem zverejnit udaje za nas firemny ucet, ale je otvoreny pomerne kratko. Aspon 1 rocna historia je na takuto analyzu vhodnejsia.


roman.zavodsky napísal: So 12 06, 2021 6:07 pm Nie je to tak. Poplatky su podla mna plne prijatelne, pretoze lepsi nastroj porovnatelny na likvidnu hotovost v dnesnej dobe na nasom trhu nenajdete. Je to unikatny nastroj navyse v regulovanom prostredi s ochrannymi mechanizmami takze porovnavania na rozne pyramidy co tu boli spomenute nie je vobec na mieste. Pytal som sa aj tu ci ma niekto nieco porovnatelne a neprisla okrem dlhopisov pomaly zo zapornym urokom ziadna odpoved.
Snazite sa ten produkt prezentovat na urovni sporiaceho uctu, ktory je vdaka statnej garancii do 100 000Eur v podstate bezrizikovy.

Ale toto je vysoko rizikovy produkt, pri ktorom 99% zakaznikov tomu riziku nerozumie. A realne hrozi, ze prijdu o velku cast vlozenych prostriedkov.

Ani zdaleka sa to neda porovnat ani s ETF kde napr. pri SP500 realne vlastnite podiel v 500 z najvacisch spolocnosti v US. Samozrejme sa bavime o inej volatilite ale standardne aj ovela dlhsom investicnom horizonte.. a ten majetok tam je.

A vy vo vasich clankoch vobec neupozornujete na rizika spojene s takouto investiciou. Dokonca ako poukazal JUGGLER vase prispevky su klamlivou reklamou. Kedze ten produkt predavate je to vhodne akurat na nahlasenie NBS ako regulatorovi.

Bud tomu naozaj nerozumiete, alebo patrite k uz spominanej nemenovanej firme a podobnym financnych smejdom..

roman.zavodsky napísal: So 12 06, 2021 6:07 pm A co sa tyka tej volatility - ja osobne som cez svoj network priatelov co ma k tomuto dotiahli videl realne data z ich VIP UP za 7 rokov spatne. Pan Bukovy ma iste data od vzniku a verte mi ze ani udalosti CHFEUR v 2015 alebo GBP a brexit vzhladom na risk management mechanizmy a rozkladanie rizika ani jeden ucet "nevybielili". Dokonca sa ani nedostali pri tychto mega forex black swan udalostiam k final stop loss -10%, ktory mam napriklad nastaveny na ucte v Saxe ja sam. Ano historia ani 7 ci 10 rocna nie je zarukou buducnosti , ale to plati pri vsetkych investicnych triedach a aktivach.
To ale neznamena, ze sa to v buducnosti nestane...
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"