WISH - 100x jednorozec

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Máte nakúpené akcie WISH alebo XELA ?

Hlasovanie ukončené Ne 13 03, 2022 7:15 pm

Mám nakúpené akcie WISH
16
32%
Nemám ešte nakúpené ale budem kupovať akcie WISH
4
8%
Mám nakúpené akcie XELA
16
32%
Nemám ešte nakúpené ale budem kupovať akcie XELA
4
8%
Nemám ich nakúpené a ani nemám v úmysle ich kupovať.
9
18%
Nemám nakúpené ani jedno a nechcel by som to ani zadara.
1
2%
 
Celkom hlasov: 50

jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

glengoolie napísal: Po 23 05, 2022 9:47 am Zatial ma to stalo -$230k. Viem ze z investicneho hladiska to je zle stavat na jednu kartu, ale nerobim to z blbosti ale z vedomeho rozhodnutia, ktore tu nikto so mnou nezdiela, ale to je v pohode. Moje peniaze, moje rozhodnutie.
Zachytil som na tomto fore v davnejsich rokoch minimalne dvoch ludi, ktori spominali, ze funguju systemem "all-in" do investicie, ukoncia ju a potom zase "all-in" do inej investicie. Myslim, ze oboch som vnimal a odhadoval za profitabilnejsich spekulantov nez seba.
Aj ked si myslim, ze drviva vacsina financnych poradcov odporuca investicie rozdelit do X vzajomne malo korelujucich aktiv.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

jaroslav80 napísal: Po 23 05, 2022 1:17 pm
glengoolie napísal: Po 23 05, 2022 9:47 am Zatial ma to stalo -$230k. Viem ze z investicneho hladiska to je zle stavat na jednu kartu, ale nerobim to z blbosti ale z vedomeho rozhodnutia, ktore tu nikto so mnou nezdiela, ale to je v pohode. Moje peniaze, moje rozhodnutie.
Zachytil som na tomto fore v davnejsich rokoch minimalne dvoch ludi, ktori spominali, ze funguju systemem "all-in" do investicie, ukoncia ju a potom zase "all-in" do inej investicie. Myslim, ze oboch som vnimal a odhadoval za profitabilnejsich spekulantov nez seba.
Aj ked si myslim, ze drviva vacsina financnych poradcov odporuca investicie rozdelit do X vzajomne malo korelujucich aktiv.
V ziadnom pripade toto nie je moj investicny styl. De facto som toto spravil prvy krat(aj na posledy) a vlastne mam dve akcie, ale skoro vsetko je Wish. Ja som este mlady a preto nahanam navyssi mozny nasobitel. Keby som chcel, tak 2x-3x akcii najdem plnu rit. Preco som zvolil wish som tu uz pisal 100x takze sa nebudem opakovat. Momentalne je to uz viac gamble nez investicia, ale som ochotny to risknut. Ono to ale zase az taky risk nie je, kedze nez som predal som mal priemer 3.23$, co je markecap 2.4 milairdy. To vobec nie je nejaka horibilna suma ktora by sa nedala dosiahnut, Takze to riziku je tu pre mna velmi male. Navyse teraz, ak mi teda vyjde ze to pojde dolu, tak ked nakupim tak priemer bude v ramci 1$ cize tam staci velmi malo aby som bol na nule.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

Ako som pisal, v piatok som predal aj zvysnych 40k akcii. Budem teraz vyckavat na lepsiu cenu. 1.2 bolo dno, verim ze ho prerazime v nadchadzajucich mesiacoch(ratam jul).
for the best of times
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa jogo »

glengoolie napísal: Po 30 05, 2022 4:40 pm Ako som pisal, v piatok som predal aj zvysnych 40k akcii. Budem teraz vyckavat na lepsiu cenu. 1.2 bolo dno, verim ze ho prerazime v nadchadzajucich mesiacoch(ratam jul).
Máš pripravený plán aj na to, že dno na 1.2 bolo all-time low a už sa pod neho nikdy nepozrieme?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

jogo napísal: Po 30 05, 2022 5:34 pm
glengoolie napísal: Po 30 05, 2022 4:40 pm Ako som pisal, v piatok som predal aj zvysnych 40k akcii. Budem teraz vyckavat na lepsiu cenu. 1.2 bolo dno, verim ze ho prerazime v nadchadzajucich mesiacoch(ratam jul).
Máš pripravený plán aj na to, že dno na 1.2 bolo all-time low a už sa pod neho nikdy nepozrieme?
Zatial nie. Uvidim v lete ako sa vyvinie situacia. Nepochybujem o tom ze cena pojde nahor este, ale ratam s tym ze pride pad. Nepozeram na wish ako samostatnu akciu ale na trh ako celok. Ak wish prerazi 3 tak nakupim a pripisem si stratu.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

moj exit bol v priemere na 1.67 s tym ze moj priemer bol 3.23 a vcera vyletel wish nad 2 lebo 24 juna ho zaradia do russel 3000. ale zavrel na 1.99. neviem ako sa bude vyvijat dalej cena. ale spolieham sa na pad trhu ako takeho, preto som vystupil. neviem ale kedy, pravdepodobne si pockam este mesiace. ale zle spravy sa mnozia s kazdym dnom(dnes pariklad target skresal svoje odhady), realitna bublina v usa zacina praskat a td. takze aj ked som vedel ze cena pojde nahor tak si to budem musiet pretrpiet a cakat na vyvoj. verim ze som mal pravdu ale kedy sa tak stane nevie nikto. takze som prakticky all in cash teraz, az na par drobnych.

inak Q2 odhady su EBITDA -100 000 000$ a QoQ predaje pokles za prvy mesiac -30%. tento mesiac sa zacne zase spustat reklama pomalicky a bude to gradovat postupne a v auguste caka firmu kompletny rebranding. takze vela vela vydajov. ratam ze Q3 odhady budu EBITDA -150M az -200M. takze realne nie je jediny dovod preco by dlhodobo cena mala ist nahor. az Q1 a Q2 buduci rok ukazu ci to firma otocila alebo nie.

kto chce investovat a este nekupil, tak radim cakat asi po Q2 ER ktore nebude dobre(ale moze byt "dobry" odhad na Q3) takze tam bude prepad ceny urcite. dovtedy aka cena bude neviem. neratam ze russel sposobi nejaky masivny narast. ten bol vcera ako reakcia na spravu ale dlhodobo...podla man to nema proste dovod ist hore.
for the best of times
nesta
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Pi 17 09, 2021 12:09 pm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa nesta »

Nova spolupraca WISH-u s Leeds United:

https://finance.yahoo.com/news/leeds-un ... 00793.html
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Toto mam na novinarcine rad..
" that one of the world’s largest mobile e-commerce platfor"
-93.5% od IPO

Are you looking for new ways to advertise your brand and grow your business?

If the answer is yes, take a look at our cost effective advertising solutions that can help get your brand in front of over 30,000 Leeds United supporters at every home game here at Elland Road.

Takze tu reklamu uvidi tak do 30K fanusikov/protivnikov pocas zapasov (ak nebude lockdown casto), a v TV ju uvidi cca

Co za mesto je Leeds?
The City of Leeds has a population of 770,000 and is one of the fastest growing cities in the UK


Aka je sledovanost Premier ligy ?
4.7 billion – Research from a company called SPORT+MARKT has found that the Premier League boasts an annual TV audience of 4.7 billion. The consultancy firm found that games are viewed in 643 million homes around the world, along with a host of bars and restaurants.


alebo

The Premier League is the most-watched European soccer league on video sharing platform YouTube, clocking up 250 million views per month during the 2021/22 season, according to data from martech company BuzzMyVideo

No da sa to aj inak, pozriem nahodne youtube videa z prenosu zapasov. No je to tam zlozite, a platene, tak googlim dalej

The Comcast-owned broadcaster averaged a total audience delivery (TAD) of 507,000 viewers per TV match window across its NBC, USA Network, CNBC and NBCSN channels. This was up 21 per cent on the average TAD of 414,000 for 2020/21, not including exclusive Peacock streaming or Spanish-language broadcasts

Alebo tu

https://www.sportingindex.com/spread-be ... ng-figures

625,427 – Bournemouth games had the lowest average TV audience last term. The Cherries’ five-year stay in the Premier League came to an end in heart-breaking fashion, as they finished just a point behind 17th placed Aston Villa. It is perhaps surprising to note that West Ham had the second lowest average audience (636,296), as the Hammers are often involved in entertaining games as a result of their attacking prowess and defensive ineptitude.

Leeds mi tam nenajde, to je dobre, nemaju najmensiu sledovanost.. Tak asi nejaky ten milion ludi kazdy zapas uvidi. Otazka za milion, nakupia vo WISH? :)

$
$
$
$
$


____________Ale toto som chcel najst____________

https://www.statista.com/statistics/254 ... e-by-club/

Value of jersey kit main sponsorships in the Barclays Premier League in 2021/22, by club

Cize dostat tieto sladke slova:
: “As we look forward to a new season in the Premier League, we are extremely excited to welcome back Wish as our new Official Sleeve Partner for the new campaign.
z ust Paul Bell, Executive Director of Leeds United, stalo 6 milionov libier? (to je za sezonu minulu, a tuto sezonu skoncili na 17. mieste z 20 moznych, cize takmer vypadli do Championship, rok predtym ked podla statista stala reklama 6M tak skoncili na mieste cislo 9, takze mozno to stalo menej)
Prílohy
Premier League shirt sponsor deals Statista.png
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

Stratil som na tomto $220k, ale normalne som rad. Bol to moj prvy stratovy obchod, takze to bola iba otazka casu, kedy to pride.
Taktiez som si uvedomil, ked som sa pozeral na trh, ze keby som nestratil peniaze tu, stratil by som ich inde. O tom som skalopevne presvedceny. Taka bola situacia na trhu a ja viem, ze by som ostal drzat do straty, tak ako aj tu. Navyse vsetky cisla davali zmysel ked som do tohto isiel. Takze nie som ani nahnevany na seba, ze som spravil chybu. Nespravil, isiel by som do toho znovu. Skratka to nevyslo. Nebudem tu rozoberat preco, nechcem sa opakovat.

Svetla stranka je, ze mam pocit tuto stratu mozno dozeniem este skor nez tento rok skonci. Takze v konecnom dosledku budem na tom rovnako, pripadne mozno aj lepsie, nez ked som otvoril prvu poziciu minuly rok.

Na WISH sa znovu pozriem o rok. Nedavam mu vela sanci, pretoze menezment zlyhal a zlyhava od uplneho zaciatku a cele IPO bol jeden velky podvod. Ale clovek nikdy nevie. Ak neskrachuju, tak to bude uspech. A potencial na rast je vzdy.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Pripominas mi kamosa, tomu tiez som x krat hovoril EMA 200/100 crossover, vypni to, za nakup aspon pri crossoveri 50/100 a ked zacne bullish momentum.. Nie radsej to drzi az kym to uz nevzkriesi nic. :D

Ale aspon to beries sportovo a lesson learned, nie ako on. Ja som na wish naskocil ale nemam tam vela penazi, mal som to len "for fun".
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Glogol »

Cakal som som vacsi vyplach po tych katastrofalnych vysledkoch. Asi obligatna odpoved - boli zahrnute v cene ...
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa glengoolie »

Ahahaha, ja som uplny prorok. Tak po 7 mesiacoch vyjebali z fleku neschopneho Vidzeja z pozicie CEO. Popravde som cakal ze vydrzi aspon do konca roku, ale co uz. O to lepsie. Som zvedavy na dalsi vyvoj. Myslim ze rebrandingom si podpisal rozsudok ale neviem co bola posledna kvapka kedze odchadza OKAMZITE. Asi bol totalne neschopny. Haha. Presne som vedel ze na to nema a ze to nebola dobra volba. Peniaze mam kvoli daniam zabetonovane do konca juna buduceho roku takze nakupovat skor nebudem ale je tu sacna ze sa toho chopi niekto schopny(co je de facto aj hociktory somar alebo koza z vidieka) a firma buduci rok nezkrachuje. Takze v lete to budem sledovat.
for the best of times
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa iceberg8 »

ouch, uz je pod $1.00
Odoslané z počítača
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Jasná hviezda :) Hanba za takýto tip.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Aspon tam konence netreba ten login povinne :D Da sa "continue as guest"
Tak som zvedavy, ci im to pomoze :)
Resp, zda sa, ze cena akcii a cely ich marketcap je nizsi, ako cash ktory maju na ruke, ale uvidi sa na dalsom reporte..
Odoslané z počítača
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 65 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa PredsaJa »

Na tú stránku ešte niekto chodí? (sarkazmus)
Je síce pekné info do štatistík, že market cap je nižší ako cash, ale to je asi tak všetko. Tempo, ktorým ten cash pália, je celkom sila. Na koľko im stačí? Rok? Ako sa dostanú k novému cashu? Požičajú si len ťažko a dilution v tomto trende ceny akcií ich nezachráni.
Im treba niekoho, kto to roztočí na reddite a potom nájsť nejaký stále bonitný a hlúpy retail, ktorý to celé zaplatí 😄 ale keď sa toto nepodarilo v zlatých časoch meme stocks, tak dnes sa to už nepodarí.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa JUGGLER »

PredsaJa napísal: So 17 09, 2022 11:33 pm Market cap je nižší ako cash, ale to je asi tak všetko.
Ale to je zaujímavé. To ju robí dobrým špekulatívnym tipom.
Hodnota majetku je vyššia ako cena na burze. A ide o cash. Firma nemá dlhy.
To by mohlo brzdiť riziko ďalšieho poklesu, kým cena môže vyskočiť už len z dôvodu, že je v nej naložených dosť shorterov.
10% akcií je v shorte.

Zajtra pozriem na ňu. Môžeme špekulatívne nakúpiť a dať tip na reddit :lol:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 65 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa PredsaJa »

JUGGLER napísal: Ne 18 09, 2022 1:16 am Ale to je zaujímavé. To ju robí dobrým špekulatívnym tipom.
Hodnota majetku je vyššia ako cena na burze. A ide o cash. Firma nemá dlhy.
K tomu mám viacero bodov:
1. Problemom cashu je, že tak ako dnes na účte je, už zajtra tu byť nemusí. Nie je nič ľahšie na tomto svete ako minúť cash. Na zostatok na účte
2. To ťažšie je cash zarobiť. Táto firma to nedokáže a nič nenaznačuje, že by sa to malo čoskoro zmeniť.
3. Logika výkazov - tá nám vždy hovorí len o histórii, čo sa stalo a aký bol stav k určitému dňu v minulosti.
4. Čo uznávam je, že táto firma sa inak ako cez zostatok majetku ohodnotiť ani nedá. Nemá ani sa nečakajú zisky, pozitívny cash-flow, nemá v zásade nič extra cenné (používateľskú základňu, know-how, kontakty, technológiu,.. ), má iba cash a pomaly zomierajúci business model.
5. Len ľahký pohľad na cash-flow mi indikuje, že firma spáli každý kvartál cca 60-90 miliónov, on average posledných 12M je to 150-200 miliónov. Takže je kľudne možné, že market cap dnes je cca odhadom toho, koľko času firme zostáva. Riziko, že to bude menej, je vcelku veľké. Navyše ideme pomaličky do recesie, resp. minimálne do ekonomického spomalenia. Spending na nepotrebné blbosti sa asi u domácnosti navyšovať nebude, skôr naopak.

Kto sa však chce hrať a staviť si, pole je voľné. Nedáva mi to zmysel, ale kto som ja, aby som súdil aktivity a hobby iných 😄
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Cash je king. Problémom bývajú práve dlhy, ktorých obsluha rastie s úrokmi a neochotou bánk poskytnúť úver.
Takisto nemám rád, ked si firmy do majetku pridávajú imaginárne veci ako hodnota značky...

Špekulácia je práve o tom, že všetci sú už prevedčení, že Wish je na kolenách. Ale on má šancu sa postaviť na nohy.
Keď máš 1 miliardu na účte, je to úplne iná pozícia ozdraviť firmu, ako ked má firma kopec dlhov a 15 000 zamestnancov.
Pripomína mi to GME, ktoré tiež má cash a môže sa vzchopiť a obidve sú v obľube ,,mladého,, retailu.

Pred 2-3 rokmi im Amazon núkal odkúpenie za 10 mld. Dnes kedy im ponúkol 1 miliardu, cena akcie vyskočí o 40-50%.
Hľadajú nového CEO ..to tiež môže byť katalyzátor na výskok ceny a short squeeze.

Pri poslednom zverejnení som písal, že sa sitúcia zlepšila a nedávno reiterovali,,, adjusted EBITDA loss in the range of ($110) million to ($130),,. Povedali to 8 septembra, takže ked sa do konca mesiaca situácia nezhorší a nebude už výrazný pokles tržieb, tretí kvartál môže byť dnom a štvrtý bodom obratu. Idú Vianoce. Zverejňovať budú približne 10 novembra.

Špekulácia je o tom, že kým majú dobrú valuáciu a finančné rezervy, nehrozí im bankrot. Stačí, aby do firmy prišiel dobrý CEO a firma môže byť OK. Napadlo ma , že aj čínska konkurencia (napr. BABA) by sa ich kúpou dostala do USA...
No najskôr by to pre Amazon bolo pohladenie ega, keby ich teraz kúpili za 10% toho, čo im odmietli.
Akcia je dole -97% za 1 a pol roka...risk/reward začína byť zaujímavý.

Našiel som analýzu od chlapíka, ktorý je považovaný za top stockpickera a svojím špekulatívnym portfóliom prekonáva SP500. Urobil som voľný preklad:
__________________________________________________________________

Zvyšujem svoj výhľad na akcie ContextLogic zo SELL (predať ) na HOLD (držať), a to výlučne na základe ocenenia.

Spoločnosť ContextLogic sa teraz obchoduje so zápornou hodnotou podniku, čo znamená, že má viac hotovosti, ako je jej trhová kapitalizácia.
Diskont však nie je neopodstatnený vzhľadom na prepad prevádzkových výsledkov spoločnosti.
Je nepravdepodobné, že by akcie v najbližšom období ešte viac klesli, ale na realizáciu významnej hodnoty je tu potrebný obrat.

V júli som varoval, že akcie sú stále nadhodnotené, keď sa obchodovali za 1,71 USD za kus.
Teraz však mením svoj výhľad na držať (HOLD). Tu je dôvod, prečo som menej pesimistický, pokiaľ ide o spoločnosť do budúcnosti:
Po najnovšom poklese má spoločnosť ContextLogic teraz zápornú hodnotu podniku. To znamená, že jej čistá peňažná pozícia prevyšuje celú jej trhovú kapitalizáciu. Historicky hodnotových investorov, ako napríklad Benjamina Grahama, priťahovali akcie, ktorých trhová kapitalizácia je nižšia ako čistá hodnota ich bežných aktív. Akcie WISH sa teraz zaraďujú medzi takéto spoločnosti.

V poslednom štvrťroku klesli obežné aktíva spoločnosti ContextLogic na 1,0 miliardy USD, z čoho 947 miliónov USD tvorí hotovosť. Na druhej strane, trhová kapitalizácia klesla na 720 miliónov USD. Vzhľadom na súčasné tempo spaľovania cashu, ContextLogic by mala mať až do začiatku roka 2023 k dispozícii minimálne 800 miliónov USD v hotovosti, čo z dnešnej ceny potenciálne robí zaujímavý vstupný bod z hľadiska bilancie.

Ak dávate prednosť hmotnej účtovnej hodnote (tangible book value) , akcie WISH mali k poslednému štvrťroku hodnotu 1,02 USD na akciu podľa tejto metriky. Pri close cene pod 1 USD za akciu sa ContextLogic obchoduje s prémiou k teoretickej hodnote, ktorú by sme získali, ak by bol podnik zajtra zatvorený, všetky aktíva rozpredané a záväzky splatené a zvyšná hotovosť by sa poslala akcionárom.

Strategické smerovanie spoločnosti ContextLogic je neisté
Teoreticky existuje slušná miera bezpečnosti pre akcie WISH vďaka tomu, že spoločnosť drží celú svoju trhovú kapitalizáciu v hotovosti a peňažných ekvivalentoch. A vzhľadom na relatívne nízku mieru spotreby sa ani nedá predpokladať, že by táto hromada hotovosti zmizla zo dňa na deň.

Na druhej strane, nie je toho príliš veľa , čo by uistilo investorov o tom, na čo bude táto hotovosť nakoniec použitá.
Zakladateľ spoločnosti Piotr Szulczewski koncom roka 2021 odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa. Vo funkcii generálneho riaditeľa ho nahradil Vijay Talwar, ktorý však nedávno odstúpil tiež.
Joe Yan, ktorý je prevádzkovým partnerom spoločnosti GGV Capital, teraz prevezme funkciu dočasného generálneho riaditeľa spoločnosti ContextLogic, kým spoločnosť bude hľadať stálu náhradu na túto pozíciu.

FUNDAMENTY:
Tržby sa prepadli zo 656 miliónov dolárov v 2. štvrťroku 2021 na iba 134 miliónov dolárov v tomto štvrťroku. Hrubý zisk sa prepadol, keďže marže spoločnosti sa znížili z 59 % na 31 %.

Možno ešte znepokojujúcejšie je, že počet mesačných aktívnych používateľov klesol o viac ako dve tretiny, z 90 miliónov na iba 23 miliónov. To naznačuje, že spoločnosť Wish si udržala zákazníkov len minimálne. Napriek tomu, že spoločnosť ContextLogic mala v rokoch 2020 a 2021 obrovské marketingové výdavky na získanie zákazníkov, títo zákazníci sa nedokázali udržať, akonáhle znížila svoj rozpočet na propagáciu.

Ku cti spoločnosti slúži, že znížila prevádzkové výdavky, aby sa pokúsila zastaviť krvácanie. Pokles tržieb a ziskových marží bol však taký veľký, že do značnej miery vyvrátil akýkoľvek prínos zo zníženia nákladov; čistá strata sa znížila len zo 111 miliónov USD na 90 miliónov USD a upravený EBITDA sa takmer vôbec nezlepšil.

Pozitívom je, že voľný peňažný tok sa zlepšil na -67 miliónov USD z viac ako -200 miliónov USD v rovnakom období roku 2021. Pri takejto miere nákladov a pri zohľadnení určitej sezónnosti vo 4. štvrťroku by spoločnosť ContextLogic mala byť schopná dostať svoje FCF na menej ako 250 miliónov USD ročne, čo by jej poskytlo takmer štyri roky na udržanie prevádzky na základe súčasného stavu hotovosti a obchodovateľných cenných papierov.

WISH Stock Verdikt
Štyri roky sú v e-commerce veľa času. A podnik má stále značku s určitou reputáciou a značné zdroje v oblastiach, ako je logistika. Ak toto všetko plus takmer miliardu dolárov v hotovosti dáte správnemu generálnemu riaditeľovi, mohlo by sa tu udiať niečo dobré.

Podarí sa spoločnosti ContextLogic nájsť správneho generálneho riaditeľa, ktorý dokáže zmeniť situáciu? A nakoľko je v týchto ťažkých ekonomických časoch zvrat možný? Bude to výzva pre každého, kto sa stane novým generálnym riaditeľom.

Záporná hodnota podniku dáva investorom určitý priestor. Aj keby spoločnosť ContextLogic na budúci rok stále fungovala zle, v súvahe bude pravdepodobne ešte stále niečo okolo 700 miliónov USD.

Trhová kapitalizácia sa po prepade pohybuje okolo 720 miliónov USD. Možno trhová kapitalizácia ešte klesne na 700 miliónov, dokonca na 600 miliónov USD. Pravdepodobne však neklesne až tak hlboko pod hotovosť, aspoň kým neuvidíme, kto je nový generálny riaditeľ a s akými plánmi sa môže pokúsiť zvrátiť situáciu.

Chcel by som tiež zdôrazniť, že záujem o krátke pozície je v súčasnosti vyšší ako 11 % akcií v obehu. Hoci existuje veľa dôvodov, prečo byť skeptický voči dlhej pozícii v spoločnosti ContextLogic, zostať v krátkej pozícii sa zdá byť trochu agresívne vzhľadom na to, že akcie sa už obchodujú pod hotovosťou. Vôbec by ma neprekvapilo, keby sa akcie odrazili späť k úrovni 1,50 USD, ak sa objavia pozitívne správy o strategickom smerovaní spoločnosti do budúcnosti alebo ak sa všeobecne zlepší nálada v prípade oslabených akcií elektronického obchodu.

Akcie WISH sú vysoko špekulatívne a nie sú niečím, čo by ma osobne nadchlo. Napriek tomu sa zdá, že pomer rizika a výnosu je v strednodobom horizonte primerane vyvážený a zostatok hotovosti dáva spoločnosti oveľa väčší manévrovací priestor ako väčšine iných akcií, ktoré sú v porovnaní so svojimi maximami nižšie o viac ako 90 %.

Z tohto dôvodu už nie som medveďom v spoločnosti ContextLogic. Potreboval by som však vidieť pozitívnu prevádzkovú dynamiku podniku, aby som sa posunul od hodnotenia držať akcie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Piotr ma este tusim nejak 40M akcii, ktore asi preda, ale ktovie..
Odoslané z počítača
Max100
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Max100 »

Hodnota akcie je momentalne 0.52USD.Ma zmysel kupit 1000ks,iba ako gambling,alebo uz to budu total vyhodene peniaze?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jednorožec dvihol hlavu. WISH dnes +40%.
Zapracoval Citron na twitteri a pridal video

Čo napísal Citron :


1/ Zdráhali sme sa spomenúť $WISH, kým sme nevideli Super Bowl. Obchodný model $Wish sa zdal byť terminálny....a potom sa všetko zmenilo!!! Teraz sa stal najasymetrickejšou príležitosťou na trhu

2/ Temu práve vyšli 2 reklamy na Super Bowl a nedávno sa stala aplikáciou č. 1 na stiahnutie na platforme Apple. Svetu bol znovu predstavený model elektronického obchodu s prekvapivými objavmi a je prijímaný. $PDD si splnili svoju domácu úlohu, ktorá teraz konečne stavia do hry $WISH.

3/ $WISH je presne ten istý biznis v Temu, napriek tomu sa obchoduje s NEGATÍVNOU trhovou kapitalizáciou podniku 450 mil. USD v hotovosti k 3. štvrťroku, bez dlhu a s nevyužitou úverovou linkou vo výške 280 mil.

4/ Ide o rovnaký podnik ako Temu, s rovnakými výrobkami a distribúciou

Nový manažment $WISH je tím bývalých výkonných pracovníkov $AMZN $GOOG a $BABA, na ktorých sa zdá byť ťažké vsadiť vzhľadom na pozíciu spoločnosti.

5/ Nový manažment vykonal v poslednom čase mnoho zmien v platforme. Pozrite si toto video, aby ste to pochopili. Výnosy budú budúci týždeň a my veríme, že nastal obrat. Citron čoskoro zverejní správu s príslušnými grafmi, ktoré spoločnosť investorom ukazuje.

P.S. Zverejnenie Q4 bude 23. feb. ah.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ty to držíš pri lepšej cene Juggler však? Si dávnejšie písal, že sa to už oplatí na špekuláciu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa jogo »

Buď je to PUMP a DUMP, alebo nastal obrat k lepšiemu. Radšej si počkám na 23. február, či sa fundamenty naozaj zlepšujú a potom ju možno nakúpim.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Po drzani od $6 az tam kde to je sa obavam , ze to bude skor ta prva moznost, jogo :)
Ak ked, stratit uz velmi nema kam, takze je mi to bohuzial fuk :D
Odoslané z počítača
Lapi
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 30 01, 2022 12:18 pm

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Lapi »

Tak tie vysledky Wish neboli prave najlepsie a akcie to schytavaju? No takymto tempom to vyzera skor na delisting, ako na velky obrat, nie?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dám si to tu:
JUGGLER napísal: Pi 24 02, 2023 5:43 pm
WISH padol -28%.
nebol som včera pri zverejnení, ale dodatočne som pozrel:

Strata bola -0,16 a tržby 123 ( očakávania boli -0,18 / 152 ). Adjusted Ebidta bola -95 mil.
Guide bol, že v ďalšom kvartáli bude aEBI -70 až -80 mil. Výsledok: postupný pokles ceny o -30% ( z 0,72 na 0,51 )

Kupci (špeciálne tí, čo kupovali príliš vysoko po odporúčaní Citronu ) spôsobili paniku.

Análi sú v názoroch rozdelení:

Credit Suisse potvrdili OUTPERFORM a target znížili na 4,40 USD (predtým 5,70 ).
Citigroup začalo rating tvrdým SELL a target 0,50 USD.

Aby sme videli aké asymetrické sú v týchto časoch reakcie na zverejnenia porovnám to zo zverejnením minule:

Strata bola -0,18 a tržby 125 ( očakávania boli -0,21 / 156 ). Adjusted Ebidta bola -95 mil.
Guide bol, že v ďalšom kvartáli bude aEBI -90 až -110 mil. Výsledok: cena postupne vyrástla o +15% ( z 0,63 na 0,73 USD )

Zhrnutie:
Minule sa mierne prekonala v zisku/strate a sklamala v tržbách. Išla hore 15%.
Teraz sa mierne prekonala v zisku/stratách a rovnako sklamala v tržbách.
Spálila rovnako veľa cashu ako minule ( -95 mil. ) ale bolo to pri dolnej hranici guide.
Nový guide bol, že v Q1 spáli ešte menej cashu: -70 až -80 mil.

Fundamenty sa teda vylepšujú, ale tržby stále viaznú a spotreba cashu klesá zrejme menej ako boli predstavy.
Ja však WISH nehodnotím, že ide ďalej dolu vodou. Pozitívne zmeny tam vidno, firma má stále viac cashu ako je market cap a nemá dlhy. To je v prostredí vysokých úrokov dobrá základňa.
Análi rozdelení v názoroch:

Credit Suisse potvrdili OUTPERFORM a target znížili na 4,40 USD (predtým 5,70 ).
Citigroup začalo rating tvrdým SELL a target 0,50 USD.

Mám podozrenie, že tie mrchy zo Citi budú nakupovať pri 0,50 v súlade s analýzami Citronu.
WISH s hordou cashu a bez dlhov je pri cene 0,50 USD vcelku zaujímavý.

Problémom je, že do 26 apríla musí splniť požiadavky Nasdaqu s udržaním ceny nad 1 USD, takže dovtedy zrejme oznámia reverse split
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
stary gambler
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 04 12, 2022 10:37 am
Been thanked: 21 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa stary gambler »

Mám podozrenie, že tie mrchy zo Citi budú nakupovať pri 0,50 v súlade s analýzami Citronu.
WISH s hordou cashu a bez dlhov je pri cene 0,50 USD vcelku zaujímavý.

Problémom je, že do 26 apríla musí splniť požiadavky Nasdaqu s udržaním ceny nad 1 USD, takže dovtedy zrejme oznámia reverse split
[/quote]

nie je rizoko nakupovat akcie ktore si pod jednym USD? prakticky su na odpis, niekde som cital ,ze tieto akcie su velmi lahko ovplyvnitelne-manipolovatelne, -len nie nami co, sme na tomto fore, vsak je tolko inych moznosti menej rizikovych
Lapi
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 30 01, 2022 12:18 pm

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Lapi »

No preštudujem si tie výsledky aj si spravím nejaký svoj širší prieskum. Viem že v minulosti bola tá ich platforma tragická a zle sa z nej vobec nakupovalo, tak som zvedavý ako toto vyriešili.

Ak budú robiť reverse split, je pravdepodobné že cena akcie bude ešte klesať nie, to nie je príliš pozitívny signál pre investorov, či?

No dúfam že to míňanie a pálenie peňazí zastvia, v tom prípade by som do toho aj zainvestoval, ale ešte to musím dobre premyslieť…
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

stary gambler napísal: Pi 24 02, 2023 8:51 pm Mám podozrenie, že tie mrchy zo Citi budú nakupovať pri 0,50 v súlade s analýzami Citronu.
WISH s hordou cashu a bez dlhov je pri cene 0,50 USD vcelku zaujímavý.

Problémom je, že do 26 apríla musí splniť požiadavky Nasdaqu s udržaním ceny nad 1 USD, takže dovtedy zrejme oznámia reverse split
nie je rizoko nakupovat akcie ktore si pod jednym USD? prakticky su na odpis, niekde som cital ,ze tieto akcie su velmi lahko ovplyvnitelne-manipolovatelne, -len nie nami co, sme na tomto fore, vsak je tolko inych moznosti menej rizikovych
[/quote]

Pod 1 USD patria pod OTC je tam vysoka volatilita, mensie regulacie (wild wild west) a short hedgefundy tam potapaju firmy. + vacsina brokerov neposkytuje retailu OTC stocks.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Glogol »

JUGGLER napísal: Pi 24 02, 2023 6:02 pm Problémom je, že do 26 apríla musí splniť požiadavky Nasdaqu s udržaním ceny nad 1 USD, takže dovtedy zrejme oznámia reverse split
1:30 celkom huste - cakal som ze 1:10 bude stacit.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ono je to sum-a-fuk, market cap by sa nemal menit na zaklade poctu akcii, jedine ze by trhy neboli az tak logicke a fer ako sa prezentuju..
Odoslané z počítača
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Glogol »

iceberg8 napísal: Ut 11 04, 2023 8:51 pm Ono je to sum-a-fuk, market cap by sa nemal menit na zaklade poctu akcii, jedine ze by trhy neboli az tak logicke a fer ako sa prezentuju..
Viem ze sa nemeni ale este som nevidel akciu co by po RS rastla - skor naopak dost prudko klesaju. Aspon par dni po RS je pokles. Rad by som sa mylil.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ano, len mi nejde do hlavy, ako si trh vysvetluje cez -20% len na zaklade oznamenia RS :)
Skutocnost je ale taka, ako pises.. Snad sa mylime aspon pri WISH :)
Odoslané z počítača
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Glogol »

Trh si vravi ze sa to casto deje tak sa to stane aj teraz a predaju teraz a kupia po RS za menej.
Vid Martinove vlakno.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa JUGGLER »

The reverse stock split will not reduce the number of authorized shares of the Company’s common stock, which will remain at 3,000,000,000, and will not change the par value of the common stock, which will remain at $0.0001 per share.

The 1-for-30 reverse stock split will automatically convert 30 shares of the Company’s common stock into one new share of common stock. No fractional shares will be issued in connection with the reverse stock split.


Ja nerozumiem jednej veci ( to by mohlo vysvetlovať prečo včera padla -20% a dnes znova ).

Prečo mi ukazuje, že trhová kapitalizácia je 30 x vyššia = 6,5 mld ?

Ved predtým bola 200-300 miliónov a akcie boli cenné v tom, že firma mala k dispozícii 1 mld. cashu a žiadne dlhy.

Keď je cena 30 x vyššia, počet akcií mal byť predsa 30x nižší, nie? Toto vyzerá tak, že cena sa dvihla 30x a počet akcii zostal nezmenený. Tým pádom by bola strašne nadhodnotená, manažment by mohol robiť offering a čerpať peniaze na úkor akcionárov.

Ja som také niečo nepametám u nijakej akcie... :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Glogol »

Myslim ze ne-pokles poctu akcii a tym padom enormny market cap je len chyba. Ci uz technicka alebo ludska. Casom sa to snad opravi a prepocita na ten pocet akcii cca 23 mil. Ale ze skor ci neskor vydrbu s akcionarmi cez authorized shares som si isty. Casom pride par pozitVnych sprav cena akcie poskoci naskocia fomo spekulanti a potom prask authorized shares sa skonvertuju do normanych pri cene 0.0001 ….otazka casu. Biznis model jak vysity.
Naposledy upravil/-a Glogol v St 12 04, 2023 10:03 pm, upravené celkom 2 krát.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Ono to bolo cele čudne od zaciatku a ti co do tej akcie dali vela penazi museli mat velku odvahu.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Glogol »

Bing mi to uz ukazuje yahoo ani google nie ...
Trh. kap. 228,38 mil - ale to je nejako vela pri cene 8 usd
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: WISH - 100x jednorozec

Príspevok od používateľa Glogol »

Nakoniec najlepsi je moj byvaly oblubenec barchart https://www.barchart.com/stocks/quotes/WISH/overview
23 mil x 8 = 184 mil - market cap
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"