Refinancovanie zo SLSP

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
RadoD
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Št 21 09, 2017 12:16 am
Been thanked: 3 times

Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa RadoD »

Zdravim ,

mam otazku - chcel som refinancovat uver zo SLSP poziadal som o suhlas s predcasnym splatenim a ostaal som v nemom uzase ked som si pozeral to tie cisla.

SLSP si do vycislenia dala okrem 1% z istiny este aj to ze chcu vratit "zlavu" teda sumu ktorou oni vyplatili refinancovanie z predchadzajucej banky.
Pozeram tu zmluvu o poskytnuti uveru a toto tam nikde nieje vobec spomenute (samozrejme ma na tuto skutocnost nikto ani naznakom neupozornil ).

Toto vidim prvy krat v zivote pri refinancovani.

Stretol sa s tym niekto uz ?

vdaka
martinpa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa martinpa »

Ak sa ti bude chciet, nehodis sem tie klucove formulacie zo zmluvy pred a po?
RadoD
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Št 21 09, 2017 12:16 am
Been thanked: 3 times

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa RadoD »

Úver na bývanie
vyplatenie existujúcich úverov úverom UNB (SLSP, iná banka, iná spol.)
XXXX,XX EUR

Banka poskytuje zľavu z Úrokovej sadzby vo výške a za podmienok
uvedených vo Zverejnení


Výsledná výška Úrokovej sadzby po
zohľadnení zľavy:
0,99 % p. a. v deň uzatvorenia Zmluvy


v bode 5
Banka uzatvorením Zmluvy poskytuje Dlžníkovi zľavu z Úrokovej sadzby vo výške a za podmienok uvedených
vo Zverejnení. Banka splnenie podmienok pre priznanie zľavy prehodnocuje každý kalendárny mesiac
počas celého obdobia trvania Úverového vzťahu. Zmenu výšky Úrokovej sadzby z dôvodu splnenia alebo
nesplnenia podmienok pre priznanie zľavy a obdobie od kedy je zmena účinná, Banka oznámi Dlžníkovi
Oznámením, v súlade s podmienkami Zmluvy pre oznamovanie zmeny výšky Úrokovej sadzby.

v bode 9
Dlžník môže za podmienok stanovených v Zmluve, POP a v Sadzobníku Úver alebo jeho časť pred dňom
Konečnej splatnosti kedykoľvek predčasne splatiť. Dlžník Banke svoju vôľu predčasne splatiť Pohľadávku
Banky alebo jej časť písomne oznámi. Dlžník zabezpečí peňažné prostriedky na splatenie Pohľadávky Banky
najneskôr k okamihu oznámenia o predčasnom splatení; to neplatí, ak chce uskutočniť predčasné splatenie
Pohľadávky Banky k inému ako k aktuálnemu dňu. .....


Cize ak to spravne chapem tak sa to odkazuje niekam na "zverejnenie" a tam uz moze byt napisane cokolvek.
martinpa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa martinpa »

Znie to zaujimavo. Uprimne, neviem, ci je to standardne a co s tym, ale mozno niekto tu z fora bude z tych podmienok vediet lepsie. Ale pride mi zvlastne, ze ci anuluju uplne tu zlavu za uroky, co si uz platil alebo nejako inak.

Ak z toho aj nebudes vediet vykluckovat, posunul by som tu info potom mozno aj do nejakych medii, ak je to bezna vec a ma to xz dalsich ludi. Take SME, Trend, Dennik N by to podla mna mohlo mozno zaujat.
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa Lex »

Sporka ma aj aktualne akciu (alebo mala, neviem ci este trva) ze zaplatia poplatok za predcasne splatenie v inej banke ale ked refinancujes pred fixom a preplatili ti poplatok za predcasne splatenie v inej banke tak to nasledne musis vratit. Netusim ale ako je to osetrene zmluvne, v ktorom dokumente. Mozno v ziadosti o uver? Kedze sa to drzi dlhsie tipoval by som, ze to maju pravne cisto nastavene.

Druha vec je ta, ze nemam hypo od sporky a tuto info som pri porovnavani bank pri poslednom refinancovani nasiel aj ja a velmi som ju nehladal, cize az take tajne to nie je :)
m4tu5h
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2020 10:27 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa m4tu5h »

Tiez si myslim ze to je uplne bezne.
Pri refinancovani za teba poplatok za predcasne splatenie zaplatili oni, ak u nich chces predcasne splatit tak dava celkom logiku ze to chcu naspat a este chcu aj vlastny poplatok za predcasne splatenie.
Najlepsie by bolo pockat na skoncenie fixu, kedy sa menia podmienky a vtedy by si sa tomu poplatku mohol vyhnut. Ak sa chces zbavit cashu tak vyuzivat mimoriadne splatky ktore ti myslim do 20 % rocne nemozu nijako extra spoplatnit.
RadoD
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Št 21 09, 2017 12:16 am
Been thanked: 3 times

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa RadoD »

m4tu5h napísal: So 20 11, 2021 9:17 am Tiez si myslim ze to je uplne bezne.
Pri refinancovani za teba poplatok za predcasne splatenie zaplatili oni, ak u nich chces predcasne splatit tak dava celkom logiku ze to chcu naspat a este chcu aj vlastny poplatok za predcasne splatenie.
Najlepsie by bolo pockat na skoncenie fixu, kedy sa menia podmienky a vtedy by si sa tomu poplatku mohol vyhnut. Ak sa chces zbavit cashu tak vyuzivat mimoriadne splatky ktore ti myslim do 20 % rocne nemozu nijako extra spoplatnit.
Nie, nieje to uplne bezne. Hypoteku som pocas fix-u uz refinancoval kde mi VUB zaplatila rovnaky poplatok a toto teda oni nemali vo vycisleni. Vo vysledku toto vidim prvy krat. Tato hypoteka bola refinancovana v 2019 a teda priznam sa ze som sa pozeral spatne na komunikaciu s bankou a vazne o tomto fakte nevidim ani zmienku a takisto to v tej zmluve na priamo napisane nieje len cez tie odseky hore.
To ze je to dnes na webe nieje pre mna velmi smerodajne pretoze upravit webe nieje problem.
Ak by toto bolo priamo napisane v zmluve tak vobec nezacnem riesit refinacovanie do inej banky.


Kedze som to necakal tak mi to dost skomplikovalo situaciu. :shock: :(
RadoD
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Št 21 09, 2017 12:16 am
Been thanked: 3 times

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa RadoD »

Lex napísal: Pi 19 11, 2021 11:37 pm Sporka ma aj aktualne akciu (alebo mala, neviem ci este trva) ze zaplatia poplatok za predcasne splatenie v inej banke ale ked refinancujes pred fixom a preplatili ti poplatok za predcasne splatenie v inej banke tak to nasledne musis vratit. Netusim ale ako je to osetrene zmluvne, v ktorom dokumente. Mozno v ziadosti o uver? Kedze sa to drzi dlhsie tipoval by som, ze to maju pravne cisto nastavene.

Druha vec je ta, ze nemam hypo od sporky a tuto info som pri porovnavani bank pri poslednom refinancovani nasiel aj ja a velmi som ju nehladal, cize az take tajne to nie je :)
Ja som to refinancvoal v roku 2019 - ze je to dnes na webe vidim ale vazne si nepamatam ze by mi toto niekto povedal ( hadat sa nebudem ) ale ked som zacal riesit refianncovanie tak som si precital zmluvu kde to spomenute nieje. Teraz este aj spatna komunikaciu emailovu s bakou a tiez to tam nevidim , preto som zostal zaskoceny. Ak by tam bol zrejmy wording tak refinanc neriesim .
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa Adammd »

vyziadaj si dokumentaciu z daneho roka, neh ukazu, kde je ta podmienka
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
RadoD
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Št 21 09, 2017 12:16 am
Been thanked: 3 times

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa RadoD »

Adammd napísal: So 20 11, 2021 12:11 pm vyziadaj si dokumentaciu z daneho roka, neh ukazu, kde je ta podmienka
Hej toto bude asi jedina cesta. Som zvedavy ale velmi pochybujem ze sa banka bude chcet vzdiat tych penazi ked to tam uz raz system vygeneroval. :dislike:
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa Lex »

Systém ti môže byť ukradnutý. Naozaj treba zistiť z čoho vychádzajú a podľa toho sa zariadiť, lebo to, že to je v systéme zakliknuté, neznamená, že je to korektne na zmluve. Rozhodujúca je samozrejme zmluva.

Na druhú stranu, sporka nie je veľmi tip banky čo by vyslovene odrbával. Majú aj celkom ústretové reklamačné oddelenie, už som mal tú česť a vyriešilo sa. Chyby sa stávajú, aj v banke robia ľudia treba sa ozvať, pýtať sa a riešiť to s bankou. Právo na reklamáciu máš aj pri finančných službách.

https://www.slsp.sk/sk/informacie-o-ban ... atna-vazba
RadoD
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Št 21 09, 2017 12:16 am
Been thanked: 3 times

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa RadoD »

tak teda v zmluve to je uvedene , ja som to hladal v inej sekcii ale mali to tam vazne pod jednou tabulkou spomenute ,,, cize summa sumarum "moja chyba"- mal som vediet co podpisujem.


WORDING:
"
Pokiaľ Banka preplatila Dlžníkovi sumu poplatku za predčasné splatenie úveru v inej banke, pobočke
zahraničnej banky alebo u iného veriteľa, ktorý sa vyplácal Úverom, a ak Dlžník Úver splatí počas prvej Doby
fixácie a nepôjde o predčasné splatenie Úveru v súvislosti s uplynutím Doby fixácie, Banka je oprávnená
požadovať vrátenie sumy preplateného poplatku.
"
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa jogo »

Všimnite si, ako poskočili sadzby hypoték v Česku. Komu teraz končí fixácia sadzby a je prepákovaný, môže mať problém, lebo splátky mu vzrastú o 30 aj viac percent.
https://www.banky.cz/prehled-a-porovnan ... /hypoteka/
https://www.financnykompas.sk/hypoteka
https://www.financnykompas.sk/hypotekar ... a#vysledok
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa rmaly »

jogo napísal: Ut 23 11, 2021 11:57 am Všimnite si, ako poskočili sadzby hypoték v Česku. Komu teraz končí fixácia sadzby a je prepákovaný, môže mať problém, lebo splátky mu vzrastú o 30 aj viac percent.
https://www.banky.cz/prehled-a-porovnan ... /hypoteka/
https://www.financnykompas.sk/hypoteka
https://www.financnykompas.sk/hypotekar ... a#vysledok
myslim si, ze ked sa tato situacia rozmohne aj v eurozone a "prekpvapi" mnozstvo ludi, tak to nejak banky / staty vyriesia - najskor nejakou niekolko generacnou hypo (na 99 rokov) apod... aby sa natiahli splatky...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa jogo »

rmaly napísal: Ut 23 11, 2021 1:15 pm myslim si, ze ked sa tato situacia rozmohne aj v eurozone a "prekpvapi" mnozstvo ludi, tak to nejak banky / staty vyriesia - najskor nejakou niekolko generacnou hypo (na 99 rokov) apod... aby sa natiahli splatky...
A nastúpime japonskú cestu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

to sa cakalo ze uroky v CR vyskocia a Eu caka skor ci neskor to iste
m4tu5h
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2020 10:27 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa m4tu5h »

a ake boli priemerny sadzby v CR predtym ako CNB navysila jej urokove sadzby?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa jogo »

m4tu5h napísal: Ut 23 11, 2021 6:50 pm a ake boli priemerny sadzby v CR predtym ako CNB navysila jej urokove sadzby?
Interest rate mali 0.25% ECB ma interest rate 0, tak predpokladám, že asi o 0,25% vyššie ako u nás teraz, ale nesledujem to.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa rmaly »

Bankovní rada zvýšila základní sazbu o 1,25 procentního bodu – nejvíc od roku 1997. Překonala tak i nejodvážnější předpovědi
Tusim zvysovali viackrat a o dost...

https://www.penize.cz/urokove-sazby/429 ... veda-sazby
Alexito
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 23 11, 2021 8:01 pm

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa Alexito »

Ahoj, mam hypoteku v SLSP. V SLSP je moznost dat kazdy mesiac raz mimoriadnu splatku min 50 eur. Rad by som vyuzival tuto moznost. Chcem sa preto opytat, ci tie peniaze, ktore vlozim v mim splatke znizuju v celej vyske splatky istinu? Mojim cielom je, aby som mal co najnizsiu istinu v case skoncenia platnosti aktualnej vysky uroku. Dakujem
JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa JanH »

Alexito napísal: So 27 05, 2023 10:28 am Ahoj, mam hypoteku v SLSP. V SLSP je moznost dat kazdy mesiac raz mimoriadnu splatku min 50 eur. Rad by som vyuzival tuto moznost. Chcem sa preto opytat, ci tie peniaze, ktore vlozim v mim splatke znizuju v celej vyske splatky istinu? Mojim cielom je, aby som mal co najnizsiu istinu v case skoncenia platnosti aktualnej vysky uroku. Dakujem
Tu máš aj splátkový kalendár. Vieš si nasimuloval mimoriadnu splátku ( o toľko si zníž výšku hypotéky) https://ako-investovat.sk/hypotekarna-kalkulacka/
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 957
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa wladas »

Ano samozrejme. Vyska uroku z mesacnej splatky je presne dana (vypocitana) podla urokovej miery. Vsetko navyse logicky nie su uroky. Zvyknu byt jedine poplatky navyse za mimoriadne splatky. Tie ma ale SLSP nema.

BTW to chces davat vsetky volne financie do hypo? Ziadna rezerva?
Alexito
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 23 11, 2021 8:01 pm

Re: Refinancovanie zo SLSP

Príspevok od používateľa Alexito »

Ahoj, rezervu mám už vytvorenú, takisto aj investície mám nastavené. Teraz by som chcel dať napr. 60 eur, v aplikácii mi píše, že si môžem znížiť mesačnú splátku čo robí cca 30 centov na splátku - pravdepodobne je tá splátka vypočítaná ako keby na koniec splatnosti (26 rokov) nie o 4 roky. Len sa chcem teda uistiť, ak budem vkladať povedzme 100 eur mesačne, povedzme, že ku koncu aktuálnej úrokovej sadzby budem mať istinu menšiu o všetky mimoriadne splátky, ktoré som vložil. Cca 5000 eur a následne z toho sa mi vypočíta podľa aktuálnej úrokovej sadzby na trhoch výška splátky hypotéky? Ďakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"