Korekcia 2022

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Viac ako 10% pokles z ATH S&P v 2022 "naštartuje" :

Hlasovanie ukončené St 19 01, 2022 1:16 pm

1. Rast inflácie a následný rast úrokov v US a EU
11
16%
2. Geopolitický konflikt
2
3%
3. Hypotekárno-finančny problém v Číne
4
6%
4. Covid a mutácie
3
4%
5. Klimatické zmeny /Počasie/ Prirodné katastrofy ( zima, teplo, sopky, veľa vody, málo vody, zemetrasenie, tornádo ... )
1
1%
6. Pád Bitcoinu a cryptomien
1
1%
7. Pád cien akcií firiem vyrábajúcich elekromobily ( Tesla, NIO ...)
0
Žiadne hlasovania
8. Iné resp viacero faktorov resp príčina korekcie nebude jednoznačne identifikovateľná
17
25%
9. Nenastane viac ako 10% pokles indexu S&P z ATH v 2022
28
42%
 
Celkom hlasov: 67

Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 960
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa wladas »

Huraaa nakupovat
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa jaja »

Začíná se to rýsovat, vyhraje 2.
Nevypadá to vůbec pěkně :cry:
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

jaja napísal: Pi 21 01, 2022 10:56 pm Začíná se to rýsovat, vyhraje 2.
Nevypadá to vůbec pěkně :cry:
To zas bude spam Finax reklam vsade ked bude dalsi drop, a Finax investori budu cumiet na krasne cervene cisla :D A Hrbaty bude treba ako Trh ho nezaujima, lebo investuje dlhodobo, sure tak si nakup na ATH a potom pozeraj 5 rokov na minusy,a jedine co mozes je average down, ak ta Hrbaty neodrbal kecami a nevlozil si 80% planovanej sumy lebo "trh neries" :D
wladas napísal: Št 20 01, 2022 10:40 pm Huraaa nakupovat
Patience, young padawan :)
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

@jaja: to myslíš Ukrainu Rusko? čo sa začína rysovať :)
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa jaja »

tomáš virdzek napísal: Pi 21 01, 2022 11:00 pm @jaja: to myslíš Ukrainu Rusko? čo sa začína rysovať :)
Jasně, tohle je podle mne gamechanger. Dostáváme se do situace, ze který nejde vycouvat. A bohužel jsme se do té situace nedostali přirozenou cestou, ale řízeně ze strany Ruska, takže za tím je plán a ten plán určitě nekončí aktuálním stavem. Rozhodně nejsem z těch, co vidí za každým rohem krizi, ale fakt se mi to hodně, hodně nelíbí.
Jinak taky jsem uvízl v jedný pozici a nevím co s tím.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaja napísal: Pi 21 01, 2022 11:14 pm Jasně, tohle je podle mne gamechanger. Dostáváme se do situace, ze který nejde vycouvat. A bohužel jsme se do té situace nedostali přirozenou cestou, ale řízeně ze strany Ruska.
Prečo řízené zo strany Ruska?

Eduard Chmelár píše o stále nebezpečnější situaci na východě Evropy, která dnes představuje největší ohrožení míru od karibské krize v roce 1962.

Na úvod si pripomeňme, že všetko, čo vie bežný obyvateľ strednej Európy o dianí na ukrajinsko-ruskej hranici, pochádza zo zdrojov amerických spravodajských služieb. Tie rozšírili fámu, že Vladimír Putin sa chystá napadnúť Ukrajinu. Tento naratív bezmyšlienovite preberajú západní politici, diplomati, analytici a novinári bez toho, že by sa aspoň usilovali overiť si pravdepodobnosť takéhoto scenára. A to napriek tomu, že ešte predsa musia mať v živej pamäti, ako americké spravodajské služby oklamali celý svet o výrobe zbraní hromadného ničenia v Iraku, čím vyvolali zámienku na vojenskú agresiu proti tejto krajine.

http://casopisargument.cz/?p=39503
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa jaja »

V tomhle se vůbec, ale vůbec neshodneme. Nám status quo vcelku vyhovuje, Rusku ne, proto se ho snaží vší silou změnit. Nemáme (ani amíci) důvod tenhle konflikt vyostřovat, máme svých starostí dost. Pro Rusko to je ale cesta k přežití a lidové podpoře současného establishmentu. I za ohromnou cenu pro (nejen) Rusko jako zemi.
Ale o to mi nešlo, to je politika. Šlo mi o to, že si ve stínu covidu vůbec neuvědomujeme, v jak moc zásadní situaci se teď svět nachází a kam to může vést.
osobní: Na ty svoje longy indexů dej fakt bacha, bude to nejspíš bolet. Já teď taky zastavuju trading...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nevravím že sa nezhodneme. Len v médiách sa to vôbec nepreberá. A ja nechápem prečo by Rusi len tak sami od seba robili také samovražedné misie.
Podľa mňa chcú ten Donbas a Luhansk vyriešiť tak ako američania vyriešili Kosovo. Nepýtali sa Srbov, nebolo tam ani referendum, Kosovo sa uznalo za samostatný štát a hotovo. Jedine to vidím ako dôvod, že by Rusom dochádzala trpezlivosť po 8 rokoch, ked už vedia, že američania ovládajú Ukrajinu a rozmiestnia si tam rakety.

Či Američania tam nie sú ako doma? Bidenov syn tam len tak podnikal? V Amerike 9 z 10 ľudí na ulici nevie z akých štátov sa skladá Európa, ale politikov sa to netýka:

V čase pretrvávajúceho napätia a neistoty pricestovala v pondelok do Kyjeva delegácia amerických senátorov. Ich cesta nasledovala po tom, ako do Kyjeva zavítal riaditeľ americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) William J. Burns, ktorý s kolegami z tajných služieb a prezidentom Volodymyrom Zelenským diskutoval o možnostiach vedúcich k deeskalácii napätia s Moskvou, poznamenal NYT.

https://www.startitup.sk/rusko-zacalo-z ... uz-odisla/

Afganistan v Európe? Pre krajinu 7 tisíc km odtiaľto maličkosť..ved nejde o nich a vojna sú peniaze. Zbrane treba minúť aby sa vyrobili nové, americký plyn pôjde s 3,50 na 35 ...a európska ekonomika na čele s Nemeckom sa potopí.

Podľa odborníkov sa Washington pripravuje na možnosť, že v prípade ruského útoku na Ukrajinu spraví z krajiny nový Afganistan. Bude sa snažiť použiť rovnakú taktiku, aká vyhnala sovietov z Afganistanu v 80. rokoch. Pomôcť môže aj Slovensko.

https://www.startitup.sk/rusky-utok-moz ... fganistan/
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Peter222 »

JUGGLER napísal: So 22 01, 2022 12:08 am Prečo řízené zo strany Ruska?

Eduard Chmelár píše o stále nebezpečnější situaci na východě Evropy, která dnes představuje největší ohrožení míru od karibské krize v roce 1962.

Na úvod si pripomeňme, že všetko, čo vie bežný obyvateľ strednej Európy o dianí na ukrajinsko-ruskej hranici, pochádza zo zdrojov amerických spravodajských služieb. Tie rozšírili fámu, že Vladimír Putin sa chystá napadnúť Ukrajinu. Tento naratív bezmyšlienovite preberajú západní politici, diplomati, analytici a novinári bez toho, že by sa aspoň usilovali overiť si pravdepodobnosť takéhoto scenára. A to napriek tomu, že ešte predsa musia mať v živej pamäti, ako americké spravodajské služby oklamali celý svet o výrobe zbraní hromadného ničenia v Iraku, čím vyvolali zámienku na vojenskú agresiu proti tejto krajine.
Vďaka za závan zdravého rozumu, pri súčasnej jednostrannej mediálnej masáži nie je vôbec ľahké si ho uchovať. Pripájam ešte 1 článok, ktorý slovenským "dôveryhodným" novinárom akosi tiež unikol a pritom je priamo z NY Times. Nielenže nekládli žiadne otázky, oni túto správu úplne odignorovali až pokým na to neupozornili ľudia mimo novinárskej obce.
https://www.nytimes.com/2022/01/14/us/p ... tehFmmngqU

Každopádne, ak niekto dáva stopku dlhodobému investovaniu z dôvodu možného konfliktu nepríde mi to ako veľmi racionálne - samozrejme, že trh môže výrazne skorigovať, ale príčiny budú podľa mňa inde a na dlhodobom prístupe k trhom to nič nezmení, ale ako vždy, uvidíme :)
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

je to politika mocností, ktore sa prirodzene snazia ovplyvnovat štáty ktoré su menšie a slabšie. A je jedno ci hovorime o Rusku, Usa ci Číne. V prípade ak by na Ukrajine vznikol konflikt s Ruskom, resp sa rozsiril uz ten existujuci z vychodu, tak následky budú velmi boliet všetky zucastnene strany.
V každom prípade, z hladiska medzinarodneho práva nie je úplne v poriadku, ak nejaka, akakolvek krajina začne zhromazdovat svoje vojská pri hraniciach cudzieho štátu.
Dúfajme že to dopadne nakoniec pokojne.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa jogo »

pokus napísal: So 22 01, 2022 9:23 am Aha, takze v skutocnosti si Rus nezabral Krym ani Donbas a nekeca okolitym statom do toho, s kym maju mat ake dohody a kam mozu vstupit?
V skutocnosti si amerika odtrhla Kamcatku a Ural, poslala 100tisic vojakov na ukrajinu a chudacik rus sa len brani, tak? Menej vodky pani...
Jednostranný pohľad. Stačí pozrieť, kde všade spôsobili USA kolaps štátov(Lýbia, Irak, Sýria, Kosovo), ako bránia spusteniu Nord Stream 2 a hneď sa jednostranné videnie sveta zmení na mnohostranne.
Najdi si, ako sa USA správali voči Kube v roku 1962, keď tam Rusi chceli rozmiestniť rakety. USA ma rakety v Norsku, Nemecku a ktovie kde ešte v okolí Moskvy, vo vzdialenosti podobnej ako je Kuba od Washingtonu.
Ja nie som ani jednej ani na druhej strane, pomenúvam aktuálny stav veci bez ohľadu na sympatie.
Každá veľmoc chce svojim susedom rozkazovať. A USA nielen svojim susedom...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Max100
Silver Member *
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 22 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Max100 »

Investujem iba od leta 2021 a nakupoval som S&P 500 a Nasdaq 100,v pomere 80:20.Tato korekcia poslednych dni je koli covidu,konfliktu Ruska,alebo je to bezne?Pytam sa preto,lebo neviem ci mam nakupovat dalej,alebo sa caka este vyraznejsi pokles a mam trochu este pockat a dokupit potom?S&P 500 ma teraz cenu zhruba za kolko som ju v priemere nakupoval od leta a Nasdaq uz som v minuse.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ak by dnes v Telke alebo istych dennikoch povedali, ze tanky lietaju, ludia by uverili :)
Odoslané z počítača
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

kupovat v bullmarkete vie kazdy, v bear kupuju smartmoney 8)
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Glogol »

Max100 napísal: So 22 01, 2022 10:58 am ... ci mam nakupovat dalej,alebo sa caka este vyraznejsi pokles
keby toto niekto vedel.... :D tak sedi niekde na slniecku, pozera na ocean s poharom nejakeho draheho sektu ...
uz vysledky ankety svedcia ze nevieme, len si myslime a podla toho kupujeme/predavame. Jedno je iste ze raz budes v pluse. Len ci to slovo raz bude znamenat tyzden ci 20 rokov ti nikto nepovie, ale nieco medzi tym to isto bude. Resp. ked aj niekto povie tak sa ho spytaj kolko percent svojho rocneho prijmu do toho svojho tvrdenia vrazil. Lebo mudrcov co vsetko vedia ale nevrazia do svojich tvrdeni ani cent je plny internet.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Glogol »

K volbe 5. Asi zaheslovany ale super clanok, cital som so zatajenym dychom. Tambora 1815, Krakatoa 1883 a doteraz nic extra. Zatial. Fakt zijeme v peknych casoch a nejako si to nevazime a vymyslame hluposti.
https://dennikn.sk/2688817/tma-v-okoli- ... tastrofou/
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa jaja »

JUGGLER napísal: So 22 01, 2022 1:27 am A ja nechápem prečo by Rusi len tak sami od seba robili také samovražedné misie.
Značná část aktuálních kroků Ruska není ve skutečnosti směřována na západ, ale dovnitř Ruska. Potřebují vnějšího nepřítele a jisté semknutí obyvatelstva. Když si tohle uvědomíte, uvidíte ve všem, co dělají, jasnou logiku.
Peter222 napísal: So 22 01, 2022 8:36 amKaždopádne, ak niekto dáva stopku dlhodobému investovaniu z dôvodu možného konfliktu nepríde mi to ako veľmi racionálne - samozrejme, že trh môže výrazne skorigovať, ale príčiny budú podľa mňa inde a na dlhodobom prístupe k trhom to nič nezmení, ale ako vždy, uvidíme :)
Nikde jsem nepsal o dlouhodobém investování. Nejsem investor.
Max100 napísal: So 22 01, 2022 10:58 am Investujem iba od leta 2021 a nakupoval som S&P 500 a Nasdaq 100,v pomere 80:20.Tato korekcia poslednych dni je koli covidu,konfliktu Ruska,alebo je to bezne?Pytam sa preto,lebo neviem ci mam nakupovat dalej,alebo sa caka este vyraznejsi pokles a mam trochu este pockat a dokupit potom?S&P 500 ma teraz cenu zhruba za kolko som ju v priemere nakupoval od leta a Nasdaq uz som v minuse.
Aktuální poklesy jsou jednoznačně kvůli Rusku, covid už nikoho nezajímá. Křišťálovou kouli nemá nikdo. Já očekávám další poklesy, další to zas vidí jako příležitost k nákupu. Ale jestli to půjde dál dolů nebo ne, neurčuje to, co se teď ve světě děje, ale to, co se teprve bude dít. A to se předvídá blbě.

pokus: přesně, když jsem to četl, tak jsem si taky vzpomněl na to, že amíci bijou černochy :D . Nestačím zírat.
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Peter222 »

jaja napísal: So 22 01, 2022 12:26 pm Nikde jsem nepsal o dlouhodobém investování. Nejsem investor.
Sme v téme korekcia 2022 a potom si tu prečítame o tom, že tu niekto nie je investor a vyjadruje sa k iným témam :shock:
jaja napísal: So 22 01, 2022 12:26 pm Aktuální poklesy jsou jednoznačně kvůli Rusku, covid už nikoho nezajímá.
Fakt si myslíš, že pokles SP500 v tomto roku o takmer -8% je ako uvádzaš vyššie "jednoznačne kvôli Rusku"? Prosím ťa, môžeš nám povedať ako si k takémuto jednoznačnému tvrdeniu prišiel? Neber to v zlom, ale vidieť, že nie si investor.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa glengoolie »

rozmyslal som nad aktualnou situaciou a dospel som k tomu ze to bolo dost ocividne a predvydatelne. strasne vela penazi sa vytlacilo za posledne dva roky a dalo ludom po celom svete zadarmo a tie peniaze skor ci neskor, priamo ci nepriamo, skoncili v akciovych trhoch. ci uz ako fiat alebo ako hodnota. lenze tomu uz je koniec takze trhy museli narazit na strop od ktoreho sa museli odrazit nadol. avsak aj ked priliv penazi ustupil, to neznamena ze tie peniaze co tam boli navysene tam stale nie su. jasne, nejake zisky za vybrali, nejake danove predaje sa uskutocnili, ale celkovo sa trhova cena zvysila a len tak sa nevypari. s tym ze ludia prestali dostavat peniaze zadarmo, s tym ze bola tzv danova sezona pred mesiacom a s tym ze sa zacnu zdvyhat urokove sadzby(i ked iba trosku), bolo naprosto ocividne ze situacia bude taka aka je dnes. iba blaznon by neshortoval trhy ked dopredu vie ze zdroj penazi ktore trhy zdvyhali posledne dva roky vyschli. bohuzial som nemal moznost to vyuzit ale nemozem povedat ze ma to zaskocilo a ostal som prekvapeny. a ked som to videl ja, videli to aj fondy a profici. takze otazka je do kedy bude tento short a utlm trhov pokracovat. zmykat retail a prispatych investorov sa neda do nekonecna a ked vseci robia jedno a to iste tak nikto nezaraba. takze by som povedal ze to nebude trvat prilis dlho a v blizkej dobe sa trhy zase otocia nahor. povedal by som ze to zacne asi po Q1 kedze jeden kvartal na celotrzny short je viac nez dost. rast potom asi nebude prilis rychly prave kvoli urokovym sadbam ale tento rok dopadne velmi pozitivne si myslim, ked sa vseci riadne napakovali na konci minuleho roka a na zaciatku tohto. na urok retailu, samozrejme. kto ma teraz hotovost je kral. a preto aj v Q3 mnoho miliardardov uzatvarlo pozicie. pisali sa o tom clanky. a teraz sa riadne napakuju. toz ked je clovek v pozicii ze nemusi riesit rocny danovy test tak sa da nabalit celkom dost :D

ps: taktiez treba brat do uvahy ze je uz prakticky po covide. este su take posledne vzdory totalitnych vlad, ala SR/FR/AT/AU..., ale uz melu z posledneho takze sa da ocakavat boom malych biznisov, cestovania a td.
Naposledy upravil/-a glengoolie v So 22 01, 2022 12:53 pm, upravené celkom 1 krát.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

ono je to cele trochu zlozitejsie. Ukrajina nie je nazorovo jednotna a minimalne 40percent obyvatelstva je viacej pro-rusky orientovanych a ukrajinska identita im nie je blizsia ako identita ruská. Cim dalej na vychod tym je takych ludi viacej.
Apropo komunisti v Dume uz predlozili navrh na uznanie Donecka a Luhanska ako nezavislych statov.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa jaja »

Peter222 napísal: So 22 01, 2022 12:45 pm Sme v téme korekcia 2022 a potom si tu prečítame o tom, že tu niekto nie je investor a vyjadruje sa k iným témam :shock:
Pardon? Tys v reakci na to, že jsem stopnul trading napsal, že je neracionální stopnout dlouhodobý investing. Se teď divíš, že jsem reagoval?
Peter222 napísal: So 22 01, 2022 12:45 pmFakt si myslíš, že pokles SP500 v tomto roku o takmer -8% je ako uvádzaš vyššie "jednoznačne kvôli Rusku"? Prosím ťa, môžeš nám povedať ako si k takémuto jednoznačnému tvrdeniu prišiel? Neber to v zlom, ale vidieť, že nie si investor.
Psal jsem o posledních dnech, tedy o tomto týdnu. A jak jsem k tomu jednoznačnému tvrzení přišel? Třeba proto, že mne to živí? A osobní invektivy si strč někam, když netušíš kdo je na druhý straně.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa jogo »

glengoolie napísal: So 22 01, 2022 12:49 pm iba blaznon by neshortoval trhy ked dopredu vie ze zdroj penazi ktore trhy zdvyhali posledne dva roky vyschli. bohuzial som nemal moznost to vyuzit ale nemozem povedat ze ma to zaskocilo a ostal som prekvapeny. a ked som to videl ja, videli to aj fondy a profici.
Že si nam to tu nenapísal na prelome rokov, ale teraz po 8% prepade. :)
Preto tu hlasime obchody realtime, aby tu potom niekto nevypisoval, že on to vedel. Si zainvestovaný a nevieš to využiť, urob si vlákno glengoolie tipy a tam nam napíš svoje postrehy podporené fiktívnym obchodom na 100 000USD účte. Lebo toto už je komentovanie "spätne v grafoch". Všetci teraz vieme, že sme mali na konci roka uzatvoriť pozície a to shortnúť a držať minimálne do včerajšieho close. :)
Ja som napríklad v dôchodkovom fonde JSDF uzavrel polovicu pozícii 6 januára, lebo tam idem na to konzervatívne:
jogo napísal: Št 06 01, 2022 12:54 pm SELL 140ks SXR8 za 424€
Nepáči sa mi ta volatilita na trhoch, idem preventívne s polovicou účtu do cashu, lebo toto je účet, kde záleží hlavne na udržaní kúpnej sily peňazí a nie na zhodnotení účtu.
Portfólio:
SXR8...140ks
cash...66276€
p.s: Poplatky neriešim, predpokladajme, že účet je toho času v XTB, kde poplatky su nulové. :)
viewtopic.php?f=48&t=10052&p=157068#p157068
takze by som povedal ze to nebude trvat prilis dlho a v blizkej dobe sa trhy zase otocia nahor. povedal by som ze to zacne asi po Q1 kedze jeden kvartal na celotrzny short je viac nez dost. rast potom asi nebude prilis rychly prave kvoli urokovym sadbam ale tento rok dopadne velmi pozitivne si myslim
Toto je aká taká predpoveď, ale ako ju zobchodovať? Teraz všetko predať a nakúpiť v apríli a držať? Nakúpiť za celý účet, alebo si nechať niečo na dokupy?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa glengoolie »

jogo, to rocne pravidlo u nas je moja mantra. nie len ze ma oslobodzuje od dani ale na jeho zaklade aj robim investicie. takze nerozmyslam nad kratkodobymi investiciami. preto som ten stav trhu vobec neriesil, netyka sa ma to skratka.

co sa tyka toho ako dlho tento short potrva a co s tym, na to si mozes odpovedat len ty sam. ako som pisal v inom vlakne, ocividne su tu ludia, zrejme vecsina, pre ktorych je naprosto nepredstavitelne robit viac nez +10% rocne. takze preto nikomu nic nehovorim a neradim. len vseobecne komentujem.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

https://www.federalreserve.gov/releases ... efault.htm

vsimnite si nakonci tabulky 2 unrealized losses behom tyzdna pribudlo 5 miliard USD do straty k 12.2. Este bez tohto nasdaq, NFLX, MSFT dropu.
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Peter222 »

jaja napísal: So 22 01, 2022 1:00 pm Pardon? Tys v reakci na to, že jsem stopnul trading napsal, že je neracionální stopnout dlouhodobý investing. Se teď divíš, že jsem reagoval?
Psal jsem o posledních dnech, tedy o tomto týdnu. A jak jsem k tomu jednoznačnému tvrzení přišel? Třeba proto, že mne to živí? A osobní invektivy si strč někam, když netušíš kdo je na druhý straně.
Neviem o tom, že by som použil nejaké invektívum voči tebe, keď som napísal, že je vidieť, že nie si investor, tak ako ja nie som trader. Na rozdiel od tvojej poznámky, aby som si niečo niekam strkal :) ale ok, to skôr vypovedá o úrovni na druhej strane, nebudem to zbytočne hrotiť.

Keď ta pri tradingu živí okrem iného aj odhad geopolitickej situácie, mohol by si nám uviesť ako si zobchodoval "tému Rusko", ktorá podľa teba "jednozančne" spôsobila prepad v poslednom týždni.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ak cakate vojnu, mate akcie napr LMT ?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

iceberg8 napísal: So 22 01, 2022 3:30 pm Ak cakate vojnu, mate akcie napr LMT ?
to co Usa dodaju Ukrajine, to nebudu take objemy podla mna, aby to nejako pohlo cenou LMT
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

A nieco ine ? :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peter222 napísal: So 22 01, 2022 12:45 pm Sme v téme korekcia 2022 a potom si tu prečítame o tom, že tu niekto nie je investor a vyjadruje sa k iným témam :shock:
Peter222 napísal: So 22 01, 2022 12:45 pmFakt si myslíš, že pokles SP500 v tomto roku o takmer -8% je ako uvádzaš vyššie "jednoznačne kvôli Rusku"? Prosím ťa, môžeš nám povedať ako si k takémuto jednoznačnému tvrdeniu prišiel? Neber to v zlom, ale vidieť, že nie si investor.
Korekcia sa týka všetkých. Investorov, aj trejderov. Ja som napr. v trhu v pozícii ako trejder, aj investor.
Mimochodom, jaja je najlepší trejder aký navštívil toto diskusné fórum. Dal 50 000 % a ja som bol pritom. Takže prosím o rešpekt a mrzelo by ma, keby sme sa tu hádali a stratili osobnosti.

Je to slobodná diskusia. Každý nech si povie čo chce. Koľko ľudí - toľko názorov. Treba sa navzájom rešpektovať. Sme na jednej lodi.

Ja nemám s jajom rovnaký názor na to, že rusi si brúsia ego. Ale to vôbec nevadí. Dôležitá je výmena informácii a každý z nás z toho môže vyvodiť vlastný záver, prípadne investičné/trejderské rozhodnutia.

Môj názor na tento geopolitický konflikt je, že Rusi nezhromaždili 100 000 vojakov na hranici kvôli napínaniu svalov. V Rusku budú volby v 2024 a Rusko by inváziou na Ukrajinu nič nezískalo. Naopak: dostalo by sa do medzinárodnej izolácie , dodávky energií do Európy by boli odstavené a Gasprom 2 navždy pochovaný. Európa je už teraz v energetickej kríze, bol by z toho chaos, ekonomická kríza a hlavný vinník by bola Moskva. To by sa amíkom páčilo. Stali by sa záchrancovia, dodávatelia energie a zbraní. Nie Putin by tým získal ale Biden, ktorý zdrhol z Afganistanu a ktorému prudko klesá popularita.

Myslím si, že Rusom išlo od začiatku o to, že ked amíci preberú moc na Ukrajine, tak Donecko a Luhansko kde žijú vo väčšine Rusi budú samostatné. To je detto rovnaká situácia ako sa odčlenilo Kosovo. Rozdiel je len v tom, že v Donecku a Luhansku bolo referendum a v Kosove nie.
Od majdanu, ktorý stál amíkov 5 mld. USD ( priznala to Blakeová ) vyhlásili samostatnosť a doteraz je to tak. Samozrejme Rusi im dodávajú zbrane, ľudí a všetko čo k tomu treba. To amíci robia bežne všade vo svete, takže nebudme precitlivelí, že Rusi sú zlí a amíci nie.

Aj rusi sú kurvy, aj amíci sú kurvy. Z toho treba vychádzať. Amíci sú globálni neokolonialisti, Rusi lokálni.
Najväčší spojenci amíkov sú briti. Tí boli historicky najväčší kolonizátori na svete. Nebuďme naivní, že boj o nové zdroje a trhy nepokračuje ďalej. Preto sa nečudujem, že v týchto dňoch pristávajú na Ukrajine britské lietadlá plné zbraní a munície. Amíci zase presúvajú techniku z iných štátov v EU.

Kde v prdeli sú európske mocnosti a NATO to nebudem rozoberať. :roll:

Ja si myslím, že nie Rusi sa chystajú na Ukrajinu, ale amíci sa chystajú na Luhansko a Donecko.

Neurobili to za Trumpa. Teraz majú ideálnu bábku Bidena. Podla toho, čo čítam, mal to urobiť Zelensky, ale strečkuje (nechce vojnu s Rusmi , len vyjednávať ), tak amíci preberajú velenie a akciu berú na seba. Rusi sú zhromaždení aby bránili Donecko a Luhansko.

Teraz ked nás média uvarili, že ruskí agresori chystajú inváziu na Ukrajinu, stačí hocikedy vyvolať konflikt, alebo vyhlásiť že rusi zaútočili a hotovo. To že tam je CIA a tento týždeň tam boli americkí senátori signalizuje, že v Amerike sa bude schvalovať vojna alebo peniaze. Samozrejme, bude to vojna ,,obranná,,: rusi budú agresori a amíci hrdinovia. Čo na tom, že sú to slovanské národy asi tak ako my a Česi. V jednote je sila, takže jednotu treba rozbiť.

Čo pre nás z toho vyplýva? Je úplne jedno, či ruská kurva, alebo americká posunie status quo do vojny. Mne vychádza, že rusi na tom stratia a američania by získali. Američania potrebujú získať na svete ešte 2 krajiny: Rusko, ktoré má energie a nerastné bohatsvo. Čínu, kde z lacnej továrne sveta je zrazu najväčšia konkurencia. Model je jednoduchý: ako v Saudskej Arábii. Amíci tam ťažia ropu. Bohatnú saudi aj amíci. Ľudské práva a to, že najväčší útok na Ameriku v 2001 prišiel odtiaľ, to už nie je dôležité.

Demokracia: čo na tom, že ľudia v nejakej krajine zvolia Putina, alebo Orbána. To nie je demokracia, pokial neposlúchajú amíkov a robia si svoje.

Pokles trhov začal ako normálna korekcia. Ja som na trhoch 21 rokov a 15 rokov sledujem trhy ako sa správajú v čase zverejňovania kvartálnych výsledkov. V nasledujúcich 2 týždnoch zverejnuje výkladna skriňa americkej prosperity FAANG. Trhy vždy mali tendenciu ísť hore v duchu ,,buy the rumor sell the news...že išli hore dopredu a výsledky gigantov ukludnili investorov... vždy sa to otočilo a bola dobrá nálada.

Teraz pokles bol, ale po ,,buy the dip,, sa stalo čosi nečakané: prešli sme do módu výpredajov.
Ináč povedané, nákupy na supportoch sú vždy prevalcované výberom zisku a shortovaním na najbližšej rezistencii.

Ťažko povedať, či sú za tým len technickí trejderi...výpredaj je podozrivo mohutný, pričom sa nič akútne nedeje. O rusku/ukrajine media len omielajú, že rusi sa zhromaždujú, ale hrozbu vojny, alebo niečo také z amerických finančných správ nie je badať. Preto som nad tým ani nerozmýšlal. Teraz, ked čítam, že na Ukrajine boli americkí senátori, začínam mať zlý pocit. Možno elity si dávajú echo a predávajú. Možno fakt z toho bude vojna v Európe. Nebola by to sranda, lebo USA i Rusi sú jadrové veľmoci. Amíci sú arogantní a Rusi majú hrdosť. Ich konflikt neveští nič dobrého.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
lepka
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa lepka »

JUGGLER napísal: So 22 01, 2022 6:45 pm Neurobili to za Trumpa. Teraz majú ideálnu bábku Bidena. Podla toho, čo čítam, mal to urobiť Zelensky, ale strečkuje (nechce vojnu s Rusmi , len vyjednávať ), tak amíci preberajú velenie a akciu berú na seba. Rusi sú zhromaždení aby bránili Donecko a Luhansko.
Aby branili Donecko a Luhansko? Ved to je okupovane ukrajinske uzemie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

nemam osobne ziaden problem prijat vysledok referenda v Donecku a Luhansku nech by bol akykolvek.
Ale povedzme si narovinu, ze to referendum v 2014 nebolo regulérne, ani transparentné.
Tiez treba povedat, ze v rovnakom obdobi prebehlo aj protireferendum a to dopadlo opacne ako referendum. To len na margo veci, ze tie referenda nemaju velku vypovednu hodnotu.
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Peter222 »

JUGGLER napísal: So 22 01, 2022 6:45 pm Korekcia sa týka všetkých. Investorov, aj trejderov. Ja som napr. v trhu v pozícii ako trejder, aj investor.
Mimochodom, jaja je najlepší trejder aký navštívil toto diskusné fórum. Dal 50 000 % a ja som bol pritom. Takže prosím o rešpekt a mrzelo by ma, keby sme sa tu hádali a stratili osobnosti.

Je to slobodná diskusia. Každý nech si povie čo chce. Koľko ľudí - toľko názorov. Treba sa navzájom rešpektovať. Sme na jednej lodi.

Ja nemám s jajom rovnaký názor na to, že rusi si brúsia ego. Ale to vôbec nevadí. Dôležitá je výmena informácii a každý z nás z toho môže vyvodiť vlastný záver, prípadne investičné/trejderské rozhodnutia.
Presne tak, súhlasím. Nikomu neberiem aj keby dal na tradingu 100 000%, ja si priznám, že by som toľko v živote nedal, lebo na to nemám "edge". Len keď mi niekto po vyše 10 rokoch čo som na trhoch z pozície investora (niekedy aktívnejšieho, niekedy pasívnejšieho) povie, že za nejakým prudším poklesom je "jednoznačne" toto a toto tak sa na to pozerám veľmi cez prsty, lebo viem, že v skutočnosti to také jednoduché nie je - to je zas môj názor. A chcel som vedieť ako dokáže krátkodobý/pozičný trader zobchodovať nejakú udalosť, o ktorej je skalopevne presvedčený, že spôsobila/spôsobí ďalšie udalosti na trhoch - aby som sa možno niečo nové naučil, alebo len tak zo zvedavosti. To je celé.

Inak vcelku dobrý pohľad na aktuálnu situáciu. Som rád, že tu zaznela aj tá Saudská Arábia, aj keď sa netýka aktuálnej situácie. Lebo sa tu písalo o nejakom (ne)dodržiavaní medzinárodného práva s ohľadom na rozmiestnenie vojakov na svojom území v blízkostí hranice s cudzím štátom, ale to, že samozvaný globálny policajt a "neokolonoliasta" ako si správne pomenoval má veľmi úzke vzťahy (a to som povedal ešte diplomaticky) s asi najhoršou diktatúrou na svete (konkurencia je iba Severná Kórea) a rozbombardoval niekoľko krajín po svete bez mandátu OSN to už pri dodržiavaní medzinárodného práva akosi nezaznieva - pre mňa je takáto ideologická zaslepenosť nepochopiteľná. Všimni si, že som nepovedal nič na obranu Ruska, lebo to má tiež svoje záujmy rovnako ako USA (a tiež sú úplne iné ako by malo byť naše záujmy), ale ten jednostranný "mainstreamový" pohľad to je fakt úbohé.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

lepka napísal: So 22 01, 2022 7:02 pm Ved to je okupovane ukrajinske uzemie.
Kosovo nebolo okupované? Izrael, golanské výšiny? Ako žijú palestínci? Ja to hanba sveta a zdroj večných konfliktov. A Cyprus?
Celý problém je v arogancii. Amíci presadzujú ROVNOSŤ, ale sami robia len to, čo im vyhovuje. Ak má byť nejaký svetový poriadok, treba riešiť veci podľa nejakých pravidiel a pri rovnakom metri. Čo jeden môže, to iný nemôže? Tak vznikajú konflikty.

Západný svet arogantne odrbal Rusov, ked im slúbil, že postsovietske krajiny nebudú v nijakom vojenskom pakte, ktorý by zvýhodnoval nejakú mocnosť. Ani my sme nemali byť. Mohli sme byť celá stredná Európa NEUTRÁLNI a nevyhadzovať miliardy na zbrojenie. Kto by však kupoval zbrane?

Trumpeta: môže byť, ale oficiálne som nič také nečítal. V takom prípade by som jednal s rusmi, aby bolo jedno férové referendum pod medzinárodným dohľadom. Ved to isté riešia briti. Raz za čas je dovolené obyvateľstvu pod ich správou rozhodnúť či chcú samostatnosť. Aj Gibraltar briti nepustia, ale referendum umožnili.

Priorita je SVETOVÝ MIER a aby obyvateľstvo bolo spokojné. Ja som presvedčený, že europa by s ruskom našla zhodu. Ale amíci nechcú zhodu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tino8

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa tino8 »

ja by som este dodal ze v amerike biju cernochov. na rozdiel od rusov!
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

V rusku zase gayov a lesby
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Plutonium
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 24 09, 2021 4:11 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Plutonium »

Na to aby mohol byť štát neutrálny mu musí tú neutralitu aj niekto garantovať. Len vďaka NATO nie je a nebol od vzniku žiaden členský štát napadnutý. Vidíme čo sa deje a dialo v štátoch okolo nás ,ktoré v NATO nie sú. Vojna na Ukrajine, vojna v Juhoslávií, len vďaka NATO ktoré udržiava mier, nie je vojna na Cypre ,kde si obe strany nárokujú územie.
Bolo by zaujímavé sledovať vývoj keby bola stredná Európa neutrálna a napríklad Maďari by si začali nárokovať územie na južnom Slovensku, kvôli histórií, podielu etnických maďarov ,nedaj bože utláčania, odopierania práv a iné bájky pre zámienku rozpútania konfliktu. Bohužiaľ Európa je odjakživa poznačená vojnami. Je tu priveľa národov na malom území.
Nás (Slovensko) EÚ ani NATO nepotrebuje, my potrebujeme EÚ a NATO.
Naposledy upravil/-a Plutonium v So 22 01, 2022 9:45 pm, upravené celkom 1 krát.
Korelácia nieje kauzalita.
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Peter222 »

Spomenúť vojnu v Juhoslávii a hneď za tým povedať, že len vďaka NATO, ktoré udržiava mier nie je vojna na Cypre.... :lol: ono toto by bolo naozaj smiešne a zábavné povedať, keby to nebolo vo svojej podstate také tragické.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Plutonium napísal: So 22 01, 2022 9:36 pm Na to aby mohol byť štát neutrálny mu musí tú neutralitu aj niekto garantovať.
Správne. Neutralita takisto znamená povinnosť nepliesť sa do iných konfliktov, ani sa politicky angažovať ako to vidíme u naších politikov.
Príklady neutrálnych krajín, kde sme mohli byť aj my: rakúsko, švajčiarsko, Fínsko, Írsko, Švédsko.

Ukrajina bola neutrálna od 2010..tuším sa vzdala jadrových zbraní. No a ked sa pametám, tak USA a briti jej garantovali mier.
Prd im to bolo platné. Potom sa vzdali neutrality a teraz im idú amíci a briti pomáhať.

Plutonium napísal: So 22 01, 2022 9:36 pm Bolo by zaujímavé sledovať vývoj keby bola stredná Európa neutrálna a napríklad Maďari by si začali nárokovať územie na južnom Slovensku, kvôli histórií, podielu etnických maďarov
Oni si aj nárokujú. V Budapešti rozdávajú mapy velkého maďarska, kde slovensko nie je. Ked zatvoríme oči nad starými územnými okupáciami z minulého storočia, tak pandorínu skrinku v tomto storočí otvorilo práve USA tým, že umožnilo Kosovo. To je presne to, že sa oddelilo územie na základe podielu menšiny. To isté urobil Kremeľ. Mimochodom my sme nikdy neuznali Kosovo. Práve preto, lebo nám hrozí na juhu to isté.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pokus napísal: So 22 01, 2022 11:41 pm V akej dohode kto rusku garantoval, ze stredna europa nevstupi do nato? Ja poznam len dohodu, kedy sa Ukrajina vzdala jadrovych zbrani vymenou za garanciu uzemnej celistvosti. Dnes oprasuju stare plany, lebo zistili ze spravili kravinu.
Prečítaj si článok od politológa, analytika docenta Chmelára: http://casopisargument.cz/?p=39503

Ja som to vedel už predtým, ale nevedel som podrobnosti. Samozrejme z denníka N sa o tom nikdy nedozvieš.

P.S. Sranda, ze na nete už nenájdem ako USA a briti garantovali Ukrajine neutralitu. len čo sa jej vzdala, tak sú tam ako doma aj so zbraňami.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
trpk1
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Pi 12 11, 2021 6:20 pm

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa trpk1 »

Pokiaľ neexistuje podpísaný dokument, kde sa dané strany dohodli, tak reálne nemajú Rusi nič. Oháňať sa údajnými ústnymi dohodami starými 30 rokov je extrémne naivné.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"