ETF cez XTB

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

ETF cez XTB

Príspevok od používateľa JUGGLER »

XTB je CFD broker. CFD sú deriváty ktoré kopírujú ceny skutočných aktív. Viac k tomu nebudem písať, vysvetlenia sú inde. Podstatou je, že pre oslobodenie od daní a odvodov pri držaní nad 1 rok musíte investovať do skutočných ETF, teda do cenných papierov. Nemôžete ich vlastniť vo forme CFD, lebo deriváty nie sú oslobodené od daní a odvodov. CFD majú aj iné nevýhody ako ,,overnigh fees,, ale tým sa tu tiež nebudem zaoberať, lebo nám ide o ETF.

XTB od roku 2020 zrušili poplatky na kúpu/predaj fyzických akcií a ETF. Takže poplatok za nákup/predaj je 0%.

Chcem však upozorniť na fakt, že CFD brokeri ako derivátovi brokeri môžu využívať iné veci ako náhradu poplatku a to je SPREAD a EXEKÚCIA pokynov. Nepreveroval som tieto veci pri ETF a akciách, len chcem na nich upozorniť, lebo CFD brokeri profitujú práve z týchto vecí.

Spread je rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou (ak ho zvýšite, fungujete podobne ako zmenáreň ktorá kupuje lacnejšie a predáva drahšie ) a exekúcia je vyplnenie príkazu klienta ( normálny broker funguje len ako sprostredkovateľ na burze, kým CFD brokeri často vypĺňajú príkaz klienta po svojom a často na svoj účet). Je to len moja úvaha k tomu, keď vidím, že broker ktorý normálne funguje ako kasíno dáva niečo zadarmo.

- pri ETF a akciách má údajne XTB spread 0,1%

- poplatok 0,5% za konverziu meny ( ak napríklad kupujete za eurá aktíva v USD ).
Tu si treba dávať pozor, lebo majú svoj vlastný sadzobník + prirážka 0,5% ( už ten vlastný sadzobník môže byť nevýhodný ). Na druhej strane, ak máte účet v EUR a kupujete eurové ETF, tak sa vás konverzia netýka.

- minimálny objem nákupu (transakcie) = 100€

- ak objem obchodov na účte presiahne 100 000 €, tak platíte navyše poplatok za transakciu minimálne 10 € alebo 0,2% zo sumy (podľa toho, čo je vyššie). Takže neobchodovať, len investovať.

- ak 12 mesiacov neurobíte žiadnu transakciu, platite inactivity fee 10€ mesačne. To sa dá ľahko obísť, len na to netreba zabudnúť.

- XTB má správny poplatok 0,2% p.a. keď je hodnota portfolia väčšia ako 250 000 €.

Viac info o XTB ako brokerovi: https://www.bluenumbers.sk/oplati-sa-ku ... f-cez-xtb/

Z cenníka: Otvorenie dlhej pozície na Akciách a ETF (OMI) kótovaných v EUR na účte USD bude predmetom menovej konverzie podľa výmenného kurzu XTB na základe nasledujúceho vzoru: ask EUR/USD+0,5%*mid.
Krátka pozícia bude predmetom menovej konverzie na základe bid EUR/USD -0,5%*mid.
Otvorenie dlhej pozície na Akciách a ETF (OMI) kótovaných v USD na účte EUR bude predmetom menovej konverzie podľa výmenného kurzu XTB na základe nasledujúceho vzoru: bid EUR/USD-0.5%*mid. Krátka pozícia bude predmetom menovej konverzie na základe ask EUR/USD +0.5%*mid

Zrážkové dane
Akcie klientov XTB sú evidované na spoločnom účte, ktorý je vedený u depozitára. V prípade vyplácania dividend je platcom dane banka určená pre daný trh depozitárom XTB. Platca dane nemá vedomosti o totožnosti klientov XTB (koneční užívatelia výhod), a teda ani o ich daňovej rezidencii. V jurisdikciách, kde sa môžu uplatňovať príslušné zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia, nemusí platca dane, ktorý nedokáže identifikovať daňovú rezidenciu vlastníka akcií, uplatniť ustanovenia týchto zmlúv o zamedzení dvojitého zdanenia. V takomto prípade je platca dane povinný uplatniť najvyššiu sadzbu zrážkovej dane stanovenú miestnymi predpismi (napríklad 30 % pre akcie kótované v USA, 35 % pre akcie kótované v Českej republike, 35 % pre akcie kótované v Portugalsku).

Ostatné poplatky. 1). Výstupný poplatok za prevod OMI: 25 EUR / 25 USD za ISIN
2) Transfer OMI medzi účtami xStation 5 0.5 % z hodnoty Transakcie za ISIN (minimálne 25 EUR / 25 USD)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: ETF cez XTB

Príspevok od používateľa Peter222 »

Juggler, perfektne zhrnuté! Vďaka.

V zásade je tam všetko to čoho som si bol vedomý. O CFD záujem nemám, iba o fyzické ETF, poprípade niekedy v budúcnosti aj zopár akcií.
O tom spreade som už písal, že pri dlhodobom investovaní spread vo výške 0,1% dokážem akceptovať. Ten poplatok pri exekúcii za ETF/akcie mi príde vcelku nepravdepodobný, ale určite sa na to budem pýtať. Ono, ohľadom toho, že pri broker išiel dávať niečo zadarmo asi nikto z nás nie je naivný :) Každopádne, tým, že je to CFD broker, tak väčšina jeho P/L tkvie práve v takýchto aktivitách, možno takéto "oslobodenie" od poplatkov pri ETF/akciách berú ako nový akvizičný kanál a rátajú s tým, že do budúcna aj tak väčšina ľudí prejde na aktívnejší trading, v takom prípade by mi to celkom dávalo zmysel.

Pri tom poplatku za neaktivitu som nebol celkom presný, ale pri týchto podmienkach sa ma to netýka, zrejme ani zvyšných 90% ľudí.

Mng. fee 0,2% pri sume 250k a viac, o tom sa v mojom prípade nemusíme baviť :)

Menové konverzie by som obišiel tým, že kúpim na EUR účet ETF vyjadrené v EUR (aj keď je base curr USD), konkrétne EUNL (MSCI World), obchodované zrejme na Xetre, alebo inej EU burze.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ETF cez XTB

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Treba ešte povedať, že XTB sa za posledné roky hodne zlepšilo. Nevylučujem, že na akcie a ETFs sa oplatia. Aj Jogo ich má preverených a odporúča. Ale čo som pozeral CFD cenníky, treba si dávať pozor, lebo v tom sú drahí.

Z investičného pohľadu ma zaujímajú tie dividendy. Neviem či to chápem správne, ale vyzerá to tak, že tá zrážková daň je vždy 30% a viac.
Z investičného pohľadu tiež upozorňujem na tie menové konverzie: ak chce človek nakupovať americké akcie, treba mať účet v USD.
Ak eurové ETFs, je lepšie mať účet v EUR. Netreba miešať investovanie a obchodovanie, lebo všetky tie výhody padnú.
Peter222 napísal: Ne 05 12, 2021 9:49 pm Ten poplatok pri exekúcii za ETF/akcie mi príde vcelku nepravdepodobný, ale určite sa na to budem pýtať.
Nemyslel som na poplatok. Ked budeš nakupovať, pozri či cena sedí s reálnou cenou na burze. Či nie je horšia. V minulosti mali CFD brokeri velkú slabinu v exekúcii (vyplnenie pokynu ): zdržovala sa, nesedeli ceny, robili rekotácie, až človek odklikol niečo, čo nebolo celkom výhodné.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: ETF cez XTB

Príspevok od používateľa Peter222 »

Jasné, CFD je už iná "liga", ale keďže nezarábam peniaze, aby som ich nechal na P/L brokera tak tomuto sa oblúkom vyhýbam.
S tou 30% zrážkou pri divi to asi tak bude, každopádne, v tomto momente chcem kupovať ACC verziu.
Je pravda, že na tej menovej konverzii celkom ryžujú, ako píšeš netreba to miešať, lebo tie výhody potom padnú.

Inak, vieme pls konkrétnejšie čo je toto za poplatok? Výstupný poplatok za prevod OMI: 25 EUR / 25 USD za ISIN
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ETF cez XTB

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peter222 napísal: Ne 05 12, 2021 10:20 pm Inak, vieme pls konkrétnejšie čo je toto za poplatok? Výstupný poplatok za prevod OMI: 25 EUR / 25 USD za ISIN
OMI sú u nich nástroje organizovaného trhu. Teda fyzické AKCIE a ETF ( nie deriváty ako CFD )
Majú k tomu jedinú poznámku: Na účte, z ktorého sa budú prevádzať cenné papiere, je účtovaný minimálny poplatok (mena účtu určuje menu poplatku).

Čo mňa zaujalo je, že akoby ste k účtu nemali zadarmo podrobný výpis. To je veľmi zaujímavé, lebo tento poplatok uvádzajú pri CFD, ale osobitne aj pri fyzických akciách a ETF:

Poplatok za každé vyhotovenie a zaslanie výpisu o uchovávaných Finančných nástrojoch a peňažných prostriedkoch alebo informácie
o vynaložených nákladoch a poplatkoch v papierovej podobe: 50 EUR / 60 USD + 0,3 EUR / 0,35 USD za každú stránku + poplatok vo výške nákladov
na doručenie kuriérom za vyhotovenie a zaslanie denného výpisu o uchovávaných Finančných nástrojoch a peňažných
prostriedkoch alebo informácie o zaplatených nákladoch a poplatkoch.


Tieto veci sú v pdf tu: https://www.xtb.com/sk/ponuka/informaci ... typy-uctov
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ETF cez XTB

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Ne 05 12, 2021 9:21 pm - pri ETF a akciách má údajne XTB spread 0,1%
Spread je v ustálenom režime pri SXR8 0,1 až 0,2€, čo robí pri cene 400€ asi 0,025 až 0,05%. Keď porovnám tieto Bid-Asky s real time burzou Frankfurt na webe, tak zhruba sedia. Real time XETRA na webe není, ale na Xetre sú podobné spready ako na Frankfurte.
Po otvorení burzy je pár minút spread vyšší, ale to je možno aj na burze, ešte som to neskúmal.
- poplatok 0,5% za konverziu meny ( ak napríklad kupujete za eurá aktíva v USD ).
Tu si treba dávať pozor, lebo majú svoj vlastný sadzobník + prirážka 0,5% ( už ten vlastný sadzobník môže byť nevýhodný ). Na druhej strane, ak máte účet v EUR a kupujete eurové ETF, tak sa vás konverzia netýka.
Tento poplatok sa dá eliminovať tak, že si človek otvorí jeden zo 4 účtov v USD a pošle naňho USD. Broker konverziu Euro na USD nerobí.
- minimálny objem nákupu (transakcie) = 100€
Neviem, či to ešte platí, minule som omylom nakúpil akcie za 100USD a to je menej ako 100€ a žiaden poplatok mi tam nenaskočil.
V cenníku už som podmienku minimálneho nákupu za 100€ nenašiel.
Čo mňa zaujalo je, že akoby ste k účtu nemali zadarmo podrobný výpis. To je veľmi zaujímavé, lebo tento poplatok uvádzajú pri CFD, ale osobitne aj pri fyzických akciách a ETF:

Poplatok za každé vyhotovenie a zaslanie výpisu o uchovávaných Finančných nástrojoch a peňažných prostriedkoch alebo informácie
o vynaložených nákladoch a poplatkoch v papierovej podobe: 50 EUR / 60 USD + 0,3 EUR / 0,35 USD za každú stránku + poplatok vo výške nákladov
na doručenie kuriérom za vyhotovenie a zaslanie denného výpisu o uchovávaných Finančných nástrojoch a peňažných
prostriedkoch alebo informácie o zaplatených nákladoch a poplatkoch.
Výpis za celý rok je dostupný zadarmo. Poplatok sa týka len výpisu v papierovej forme.
JUGGLER napísal: Ne 05 12, 2021 10:03 pm Aj Jogo ich má preverených a odporúča.
Ja žiadneho brokera z hľadiska bezpečnosti nedoporučujem(vrátane InterActive Brokers), lebo nerozumiem tejto problematike. Preto mam pre istotu 4 brokerov a XTB je jeden z nich. Som u nich už dlhé roky a vždy som sa v duchu smial, ako sa tu na nich "kydá". Ale nechcel som sa tu škriepiť s názormi daytraderov, ktorých trapi, či cena prestrelila o 1 pips hore, alebo dole, voči reálnej cene na burze. Kým nezaviedli swapové body na CFD indexy a CFD ropu, nemali z môjho pohľadu dlhodobého investora(aj do CFD) konkurenciu.
Ja doporučujem brokera na základe jeho aktuálnej ponuky. Ak XTB zruší nákup bez poplatkov, hneď budem doporučovať LYNX a pre zbehlých ľudí, ktorý si dokážu poradiť s podporou v angličtine a zložitou platformou sami...InterActive Brokers, ako toho času druhú najvýhodnejšiu ponuku na obchodovanie eurových ETF. Není problém pozície u XTB po roku zatvoriť(daňový test), previesť peniaze do LYNXU a otvoriť ich tam.
Platformy ako Trading 212, Etoro, Plus500 ap. neriešim..
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: ETF cez XTB

Príspevok od používateľa Peter222 »

Vieme pls ako v praxi u brokerov funguje toto? Konkrétne príklad z XTB: "Bezpečnosť Vašich peňazí je pre nás prvoradou záležitosťou. Naša spoločnosť je regulovaná Národnou bankou Slovenska (NBS) a s finančnými prostriedkami nakladáme v súlade so všetkými reguláciami NBS. Váš kapitál je chránený až do výšky 22 000 EUR v prípade platobnej neschopnosti."

Je to niečo "reálne" kryté nejakým fondom na ochranu vkladov a pravidelne auditované alebo len číslo na papieri?
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 958
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: ETF cez XTB

Príspevok od používateľa wladas »

Je to realny fond.
https://www.garancnyfond.sk/
Len xtb tam moc nevidim.
Naposledy upravil/-a wladas v Po 06 12, 2021 12:16 pm, upravené celkom 1 krát.
frakan
Silver Member *
Príspevky: 258
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 21 times

Re: ETF cez XTB

Príspevok od používateľa frakan »

To obmedzenie "Minimálny nákup" je tam stále. Presná hodnota je uvedená pri každom inštrumente kliknutím na ikonku i v krúžku. Väčšinou je to 100 v mene v ktorej sa daný inštrument obchoduje. Ale tak to nejako veľmi nevadí. Podstatné je že pokyny sú zadarmo. Ja osobne mám účet v € a väčšinou obchodujem s USD aktívami a neriešim to zatiaľ.
Dividendak
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 10 09, 2021 10:10 am

Re: ETF cez XTB

Príspevok od používateľa Dividendak »

wladas napísal: Po 06 12, 2021 12:15 pm Je to realny fond.
https://www.garancnyfond.sk/
Len xtb tam moc nevidim.
Myslim, ze oni su chraneny garancnym fondom v Polsku aj ked posobia na Slovensku.
mgulka
Active Member
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am

Re: ETF cez XTB

Príspevok od používateľa mgulka »

Pred pár dňami som si otvoril XTB pre účely pravidelného nákupu ETF. Keďže nemajú poplatok za nákup/predaj, tak sa to zdá byť super nástroj na pravidelné investovanie menších súm.

Plán je investovať každý mesiac do týchto dvoch ETF:

UST.FR - Lyxor Nasdaq-100 UCITS ETF (Acc EUR)
IUSE.UK - iShares S&P 500 EUR Hedged UCITS (Acc EUR)

Zatiaľ naozaj žiadne poplatky.

Som zvedavý do kedy bude tento bezpoplatkový režim u nich fungovať. Obávam sa, že ide iba o dočasný nástroj získavania klientov. No uvidíme...
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: ETF cez XTB

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Nevidím osobne dôvod :) Od roku 2000 je evidentný trend nielen pri znižovaní transakčných nákladov na kúpu/predaj, ale celkovo nákladov na strane klientely pri všetkých produktoch naviazaných na fin. trh, rovnako ako pri brokeroch. Trh rastie, konkurencia je silná, peňazí čoraz viac, internet a všetky tie technológiu už nie sú v plienkach. Dnes začína byť práve naopak akýmsi štandardom, že CFD brokeri majú akcie a ETF (aspoň vybrané) zadarmo. Konkurencia s klasickými "nie CFD" brokermi je mocná čarodejka, tí napr. dopĺňajú aj možnosť obchodovania CFD.

Len doplním: Otázka je možno iná, či po otvorení takéhoto typu účtu vydržíš len pri tom pravidelnom investovaní do ETF :)
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: ETF cez XTB

Príspevok od používateľa Peter222 »

mgulka napísal: Št 09 12, 2021 7:33 pm Pred pár dňami som si otvoril XTB pre účely pravidelného nákupu ETF. Keďže nemajú poplatok za nákup/predaj, tak sa to zdá byť super nástroj na pravidelné investovanie menších súm.

Plán je investovať každý mesiac do týchto dvoch ETF:

UST.FR - Lyxor Nasdaq-100 UCITS ETF (Acc EUR)
IUSE.UK - iShares S&P 500 EUR Hedged UCITS (Acc EUR)

Zatiaľ naozaj žiadne poplatky.

Som zvedavý do kedy bude tento bezpoplatkový režim u nich fungovať. Obávam sa, že ide iba o dočasný nástroj získavania klientov. No uvidíme...
Chystám sa spraviť to isté, pravidelné mesačné nákupy s malými sumami MSCI World v EUR ACC (ticker EUNL).
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 958
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: ETF cez XTB

Príspevok od používateľa wladas »

mgulka napísal: Št 09 12, 2021 7:33 pmIUSE.UK - iShares S&P 500 EUR Hedged UCITS (Acc EUR)
Mas nejaky dovod preco hedzovany?
mgulka
Active Member
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am

Re: ETF cez XTB

Príspevok od používateľa mgulka »

wladas napísal: Št 09 12, 2021 11:00 pm Mas nejaky dovod preco hedzovany?
Súvisí si to s obmedzenou ponukou ETF fondov od XTB. Ako som písal, ide o mesačné investovanie menších súm. SXR8 stojí 422 EUR, to teraz mesačne nedávam. IUSE.UK stojí 102 EUR.

Iné EUR Acc. ETF naviazané na SP500 v cene +-100 EUR som tam nenašiel. Ak taký eviduješ, šup sem s ním.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: ETF cez XTB

Príspevok od používateľa Adammd »

V degiru nemas ucet? Tam je od Vanguard nehedzovane akumulacne za 76€...ale s poplatkom 2€+0,03%
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
mgulka
Active Member
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am

Re: ETF cez XTB

Príspevok od používateľa mgulka »

Adammd napísal: Pi 10 12, 2021 8:25 am V degiru nemas ucet? Tam je od Vanguard nehedzovane akumulacne za 76€...ale s poplatkom 2€+0,03%
V Degiro si tušim Slováci už nevedia otvoriť účet...

každopádne stále 2€ vs. 0€ :)
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 958
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 126 times

Re: ETF cez XTB

Príspevok od používateľa wladas »

mgulka napísal: Pi 10 12, 2021 7:35 amSXR8 stojí 422 EUR, to teraz mesačne nedávam. IUSE.UK stojí 102 EUR.
Aha chapem. Lenze za 8r bude stat okolo 250€, za 15r cca 550€. To len aby si s tym ratal.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: ETF cez XTB

Príspevok od používateľa Adammd »

hedzovane ma nizsiu vykonnost, tam s 99% pravdepodobnostou prerobis viac ako 2 eura(ak teda nevsadzas na zmeny kurzu, ale chapem, ze ti ide primarne o mozonst investovat nizsiu ciastku)
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
mgulka
Active Member
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am

Re: ETF cez XTB

Príspevok od používateľa mgulka »

wladas napísal: Pi 10 12, 2021 12:07 pm Aha chapem. Lenze za 8r bude stat okolo 250€, za 15r cca 550€. To len aby si s tym ratal.
Ano, vtedy prehodnotím podkladové aktívum. Ak sa nezmení ponuka XTB a môj disponibilný príjem sa nezvýši, tak budem kupovať niečo iné akciové a akumulačné okolo 100 EUR :graf:
tom13
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 10 12, 2021 5:29 pm
Has thanked: 8 times

Re: ETF cez XTB

Príspevok od používateľa tom13 »

Zdravim,
pls zaujimalo by ma, ci mate ucet u XTB len do vysky garancneho fondu, alebo tomuto brokerovi doverujete tak, ze tam mate viac. Planujem presunut prostriedky z Finaxu, a ak by som presunul vsetko (dochodok+majetok), tak sa uz dostanem nad garantovanych 20000 €, ale teda nie nejak dramaticky. Nechce sa mi velmi vytvarat ucet u dalsieho brokera, nech to mam co najjednoduchsie :). Dik za nazory.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"