The World Cup Trading Championships

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

The World Cup Trading Championships

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Nedavno som narazil na zaujimavy projekt, v ktorom v jednej kategorii dominuju Slovaci (1. a 3. miesto aktualne a 2019/2020 vitaz)

https://www.worldcupchampionships.com/w ... -standings
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: The World Cup Trading Championships

Príspevok od používateľa Tilbur »

Na Smolena mam kontakt. Chcel pred dvomi rokmi, aby prišiel na stretávku, ale nevyšlo mu to. Ďalšia stretávka bola kvôli Covid zrušená.On to cele už aj vyhral.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: The World Cup Trading Championships

Príspevok od používateľa Glogol »

hej je dobry ale treba povedat ze ide o virtualne peniaze
https://www.fxstreet.cz/tym-purple-trad ... -sobe.html
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: The World Cup Trading Championships

Príspevok od používateľa jogo »

Ja si myslím, že Airmikeho učeň by ten šampionát vyhral každý druhý rok. :)
Airmike napísal: Po 08 11, 2021 9:54 pm asi po 10 rokoch som k sebe do firmy prijal chalana, ktory vedel o tradingu uplne hovno. teda aby som bol korektny, vedel o tradingu zhruba to, co ja v jeho veku. dal som mu vstupny trening, ktory trval asi 3 tyzdne a na ucet 20k. chalan za prvy mesiac zarobil 3k. na dalsi mesiac som ho vyhodil, pretoze sa nesnazil.
1.15 na 12 je 5.35 tj. 635% :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: The World Cup Trading Championships

Príspevok od používateľa Tilbur »

V 2018 to vyhrala Petra Ilona Zacek. Ona je tiež 1/2 Slovenka..
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: The World Cup Trading Championships

Príspevok od používateľa jogo »

Glogol napísal: Ut 21 12, 2021 8:29 pm hej je dobry ale treba povedat ze ide o virtualne peniaze
https://www.fxstreet.cz/tym-purple-trad ... -sobe.html
Zaujímavé, lebo roku 1987 tam vyhral Larry Williams a bolo to s reálnymi peniazmi.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: The World Cup Trading Championships

Príspevok od používateľa Tilbur »

Tu sú pravidlá. Mali by to byt real peniaze

Entrant agrees to deposit a minimum of $10,000 US, per entry, in a futures trading account satisfactory to Authorized Broker. Trading may not Entrant agrees to deposit a minimum of $10,000 US, per entry, in a futures trading account satisfactory to Authorized Broker. Trading may not commence until the account is funded to the full minimum.mmence until the account is funded to the full minimum.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: The World Cup Trading Championships

Príspevok od používateľa Tango »

Ano, jsou tam real money. V ířjnu byl Smolen na Purple trading výroční konferenci, bavili jsme se o tom...
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: The World Cup Trading Championships

Príspevok od používateľa Glogol »

OK. neoveril som si fxstreet. Clovek uz nemoze nicomu verit. Aj tak si ale myslim ze psychologia je ina pri 5000 na sutazi vs napr. rocny cisty prijem vs napr rocny cisty prijem + dokonca peniaze inych ludi. Nechcem ale bagatelizovat. Respekt.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: The World Cup Trading Championships

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nie sú to náhodou tie majstrovstvá sveta a ktorých som písal pred 10 rokmi v tomto vlákne? :
posting.php?mode=quote&f=14&p=54040
JUGGLER napísal: Št 05 01, 2012 11:50 pm Update: NIE JE VŠETKO ZLATO, ČO SA BLYŠTÍ

Všetko, včetne tých majstrostiev sveta je premyslený biznis, ktorý robí malá firma z 20 zamestnancami a obratom 1 a pol milióna USD ročne. Volá sa Robbinstrading a PFG je broker.
Keď som si pozrel výsledky majstrov sveta...ktoré sú v poslednej dobe okolo 100% p.a , tak som si pomyslel, že majstrom sveta môžem byť aj ja.
A keď nie, tak aspon skončím medzi prvými piatimi ...na to zvyčajne stačí 50% p.a. a vyhrám účet z 50 000 USD...
Veď si stačí založiť účet z minimom 10 k, zarobiť 5k a 50 K je mojích, nie?
Nebol by som si to preveroval podrobne...ale narazil som na fakt, že tí najlepší robia potom PAMM trading a tak som bol strašne zvedavý aké majú výsledky....
No keď som chcel vedieť výsledky skutočných majstrov sveta... musel som sa zaregistrovať a tam si pýtali aj telefónne číslo...
A kua...už mi trikrát volali z USA... na mobil. Tak som tej slečne z pekným hlasom, čo ma donekonečna presviedčala povedal, že sa na to pozriem a keď v tom nie je háčik, tak sa tých majstrovstiev sveta zúčastním.
A háčik v tom je. Napríklad môžete mať viac účtov..kedykolvek dokladať peniaze a pod.
Ide len o to, aby mal broker biznis. A tá odmena - účet 50K?.
Po vylúštení podmienok som zistil, že vás nechajú trejdiť len ich účet 50k a môžete mať z high water ziskov kvartálne 20%. Vychcatosť ! Hneď mi to pripomenulo BBI :roll:
Tak som tej slečne napísal, že nech si takú odmenu strčí pod sukňu, lebo hocijaká proprietary firma mi za kolaterál 5K dá k dispozícii 100K a môžem si nechať 90% zisku.
Lenže biznis sa točí ďalej...
Keď skončíte medzi prvými, upútate pozornosť verejnosti. Okamžite sa vás ujmú a ponúknu vám PAMM trading. Skrátka oni vám zoženú klientov, spústu klientov a z každého máte 100-300 USD mesačne za to, že môžu trejdiť podľa Vás ( hlásite trejdy), alebo si môžu nechať trejdiť účet podľa Vás ( autotrading).
Tých 100-300 mesačne nie je ani zdaleka koniec ryže. Najviac Vás totiž vycucajú cez poplatky.
Kým broker na majstrovstvách sveta má RT fee niečo cez 5 USD, čo je fair cena... klientom v PAMM tradingu účtujú 10x viac!
Zase mi to kohosi pripomína... Neexistuje fair trading. Všade klienta oholia.

A čo myslíte, ako sa darí trojnásobnému majstrovi sveta Andrea Ungerovi v PAMM tradingu?
Za tri roky je v strate -51% a v najnovšom forex programe, ktorý beží 4 mesiace je v strate -41%. A takých je tam polovica.
Prižmúrme oči..OK..trochu smoly...ale ked vynásobite tie stovky trejdov na PAMM účte tými horibilnými poplatkami, tak vám vyjde, že ktosi vás okradol za tie roky o desaťtisíce dolárov !...
Lebo tie výsledky..tie mínusy sú NET...teda očistené od poplatkov. Ani majster sveta nevládze udržať účet v zisku pri takom vyciciavaní klienta.
Kto teda reálne zarába?
Profituje PAMM trejder (mesačné poplatky), sprostrekovateľ ( 95% z broker fees) a broker (jeho bežné discount fees). Financuje to klient, ktorý z veľkým šťastím môže i zarábať...ale nikdy nie dlhodobo...podstatu som už povedal v sekcii o PAMM tradingu.

Základom biznisu teda je, aby klientov dojili čo najdlhšie...teda nasadia na nich fakt dobrých trejderov, tých najlepších... ktorých de facto vyhladávajú cez program Majstrovstiev sveta.
Premyslený biznis, nie?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: The World Cup Trading Championships

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

JUGGLER napísal: St 22 12, 2021 1:03 am Nie sú to náhodou tie majstrovstvá sveta a ktorých som písal pred 10 rokmi v tomto vlákne? :
posting.php?mode=quote&f=14&p=54040
mna zaujalo ze tam dominuju slovaci a myslel som ze je to normalny tracker rocnej vykonnosti zainteresovanych, a nie takyto odrb. Smutne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"