Zdanovanie zisku z predaja covered calls.

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Zdanovanie zisku z predaja covered calls.

Príspevok od používateľa jan7925 »

Zdravim, chcel by som vediet ci je zdanovanie zisku z predaja covered calls totozne so zdanovanim zisku z predaja opcii.
Mam nejake akcie ktore vlastnim uz dlhsie a nevadilo by mi keby boli called away.
Preto rozmyslam predat nejake calls mozno 5% OTM s 1month to exp.
Mam pocit ze z premium z CC budem musiet platit dan zo zisku aj odvody.

Dakujem za pomoc.
marxx
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 10:05 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Zdanovanie zisku z predaja covered calls.

Príspevok od používateľa marxx »

Podľa mňa, ak máš šťastie a predaná opcia expiruje ako OTM opcia, zaplatíš len daň a zdravotné odvody z prémie, ktorú si za predaj opcie dostal. Ako náklad si uplatníš poplatky za predaj (ak nejaké sú).

Ak nemáš šťastie a opciu si tvoja protistrana uplatní ako in-the-money (ITM) opciu pred jej expiráciou, musíš zaplatiť daň a zdravotné odvody z prémie, ktorú si za opciu dostal a navyše ešte daň a odvody z predaja tvojich podkladových akcií protistrane, ak si ich držal menej ako rok.

Záver: fyzickej osobe sa to neoplatí.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3824
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zdanovanie zisku z predaja covered calls.

Príspevok od používateľa osamely chodec »

jediny problem vidim, ak chces dodrzat casovy test na vlastnenom podklade , nesmies sa nechar priradit, ale to pri americkom type opcie nemas pod kontrolou len ty
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Eridanos
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 07 10, 2021 11:00 pm

Re: Zdanovanie zisku z predaja covered calls.

Príspevok od používateľa Eridanos »

Ja to robim tak, ze predavam call opciu na ten isty strike price, ako mi boli assignovane akcie. Dostal som 100 akcii AMZN za 96 USD a robim covered call na strike price 96 opat. Takze z pohladu akcii nemam zisk, lebo nakup a predaj je za cenu 96 USD a nemusis cakat rok na splnenie casoveho testu, cize danim len zisk z predaja opcii. Ak by som to chcel robit na vyssie cenu, ako 96 USD, tak by som pockal rok, aby sa mi zisk z predaja akcii nedanil, len opat zisk z predaja opcie.
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: Zdanovanie zisku z predaja covered calls.

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"