Blížiaci sa koniec fixácie

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Ensom
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pi 13 11, 2020 6:33 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Blížiaci sa koniec fixácie

Príspevok od používateľa Ensom »

V polovici mája mi končí 5-ročný fix a viem, že najneskôr 2 mesiac predtým by mi banka mala oznámiť novú výšku úrokovej sadzby. Poslednou dobou mám ale dilemu, či to nezačať riešiť skorej, pretože ECB sa síce tvári, že úrokové sadzby dvíhať nebude v najbližšom období, ale čert vie ako to nakoniec bude.
Vie mi niekto poradiť ako postupovať, prípadne má čerstvú skúsenosť s refinancovaním/reštartom?
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Blížiaci sa koniec fixácie

Príspevok od používateľa rmaly »

Ensom napísal: St 12 01, 2022 11:29 am V polovici mája mi končí 5-ročný fix a viem, že najneskôr 2 mesiac predtým by mi banka mala oznámiť novú výšku úrokovej sadzby. Poslednou dobou mám ale dilemu, či to nezačať riešiť skorej, pretože ECB sa síce tvári, že úrokové sadzby dvíhať nebude v najbližšom období, ale čert vie ako to nakoniec bude.
Vie mi niekto poradiť ako postupovať, prípadne má čerstvú skúsenosť s refinancovaním/reštartom?
Chodi mi taka "zvodka" od jednej financnoporadenskej firmy a pisu, ze su momentalne akcie...
ČSOB, a.s. a sadzba 0,99% – 1,05% pri fixácii 10r. (rating A,B)
Prima banka, a.s. a sadzba 0,8% pri fixácii 7r. (sadzba pre každého, kto splní limity stanovené bankou),
SLSP, a.s. a sadzba od 1,69% pri fixácii 15r.
Všetky vyššie uvedené banky navyše poskytujú benefit vo forme preplatenia časti alebo aj celých nákladov súvisiacich s odchodom do inej banky
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Blížiaci sa koniec fixácie

Príspevok od používateľa Rokosák »

Vybral by som co najdlhsiu fixaciu pri porovnatelnych (plus minus 1-2%) urokovych mierach.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Ensom
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pi 13 11, 2020 6:33 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Re: Blížiaci sa koniec fixácie

Príspevok od používateľa Ensom »

pokus napísal: St 12 01, 2022 5:32 pm Aku mas banku? Ake uroky momentalne poskytuje pri refinancovani?
Mám TB a súčasný úrok 1,55%. Pri refinancovaní ponúkajú 0,85%/3r, 0,95%/5r, 1,15%/7r a 1,55%/10r.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Blížiaci sa koniec fixácie

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ensom, ak sa môžem spýtať, kedy si dostal túto ponuku? (dátum)
Používateľov profilový obrázok
Ensom
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pi 13 11, 2020 6:33 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Re: Blížiaci sa koniec fixácie

Príspevok od používateľa Ensom »

Ak máš na mysli údaje z predchádzajúceho postu, tak to je z webu TB - Kalkulačka pre Refinančnú hypotéku. Osobnú ponuku pre mňa som od banky ešte nedostal.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"