Tatrabanka - ETF

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa andre »

TB tiez ponuka investovanie do CP a ETF, len to zatial nejak nepropaguju https://www.tatrabanka.sk/sk/personal/s ... icny-ucet/

Blizsie som to nestudoval, ale vyzera to tak, ze nakupy sa daju robit cez IB. Pozrel som cennik, ten je desne neprehladny a poplatky za nakup vysoke:
1,5% z objemu obchodu /minimálne 80,00 EUR

Ale poplatok za spravu je tretinovy oproti SLSP:
0,20 % p.a. odplata za vedenie SLCP (iných ako hypotekárnych záložných listov a iných dlhopisov vydaných Tatra bankou, a.s.), dlhových ZCP a akcií vydaných mimo územia SR v krajinách uvedených v skupine č. 1 na Investičnom účte

Skupina č. 1: Austrália, Belgicko, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Holandsko, Írsko, Japonsko, Kajmanské
ostrovy, Kanada, Luxembursko, Nemecko, Nórsko, Portugalsko, Rakúsko, Švédsko, Švaj-
čiarsko, Taliansko, USA, Veľká Británia;

https://www.tatrabanka.sk/files/archiv/ ... 9_2018.pdf

Ale napr. pri jednorazovej investii do US, DE, UK.. CP/ETF sa to v porovnani so SLSP vrati velmi rychlo, toboz po zvyseni poplatku za spravu.

Treba si uvedomit, ze pri investovanych 100 000Eur je 0.2% 200Eur, SLSP si pri ETF vypyta 0.6% cize 600 Eur.. A to kazdy rok.

Banky asi tak skoro nebudu low cost brokerom, takze to je hlavne pre majetnejsich. V kazdom pripade treba pozerat na celkove poplatky nie len za nakup.
jcar
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut 03 08, 2021 11:42 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 16 times

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa jcar »

Treba si uvedomit, ze pri investovanych 10 000Eur je 0.2% 200Eur, SLSP si pri ETF vypyta 0.6% cize 600 Eur.. A to kazdy rok.
Tie percentá nesedia.
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa Nishin »

jcar napísal: Št 27 01, 2022 7:15 pm Tie percentá nesedia.
Takto nejako si predstavujem že fungujú výpočty na Ministerstve financií tieto dni.. :D
lepka
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa lepka »

Viacero bank ponuka predaj CP - napr. aj SLSP to ponukala uz davno, ale musel si robit obchody asi iba cez pobocku (alebo telefon, neviem). Akurat potom to hodili aj do Georga.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa andre »

jcar napísal: Št 27 01, 2022 7:15 pm Tie percentá nesedia.
Jo, malo tam byt 100t. opravil som to.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa rmaly »

No pozeral som to v internet bankingu a teraz ked ma zabijete, netusim ci to tam bolo alebo nie (vacsinou zalozky co ma nezaujimaju nesledujem). V kazdom pripade ked na to kliknem, tak sa mi otvori vpodstate obrazovka s tym popisom ako na stranke (ze je nutny investicny ucet) a dalej neviem nic kliknut (spustit, nakupit, otvorit ucet apod)... Tak bude je to novinka alebo naozaj musim ist na pobocku to nejak aktivovat. Co je divne, lebo vacsinou sa da vsetko otvorit cez internet banking (podielove fondy, terminaky a co ja viem co este)... tak som zvedavy... Urcite zavola bankar a pokusi sa to predat :)
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa rmaly »

Niekto ste sa uz dopatrali, co tam TB ponuka? Vyzera to ako nieco relativne nove, ale nejak som sa nedopatral k podrobnostiam a zapinat / pridavat si to len tak nechcem.
Zaujima ma, ci sa vydali cestou ako SLSP a ponukaju nieco podobne (konkurencieschopne) alebo co to je?
lepka
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa lepka »

Nie je to nic nove, ja som to tam mal uz davno. Jedine co pridavali v poslednej dobe boli podielove fondy do appky.
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 493
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 235 times

Tatrabanka chysta ETF

Príspevok od používateľa MiBi »

Tatra banka plánuje priniesť novú mobilnú aplikáciu na obchodovanie akcií a ETF fondov.

Bude ponúkať nasledovné funkcionality:
Obchodovanie najlikvidnejších svetových akcií najrenomovanejších firiem
Obchodovanie ETF fondov od najväčších svetových hráčov
Možnosť obchodovať v menách: EUR a USD
Možnosť zadávať obchody 24/7
Ponuka programov sporenia do ETF fondov
Možnosť nakúpiť len časť ETF fondu (od ľubovoľnej investovanej sumy) vďaka možnosti frakčného investovania, ktoré je výhodné najmä pri fondoch s vysokou obchodovanou hodnotou

Prisiel mi dotaznik a ako priklad jedna otazka:
Teraz Vám ukážeme jeden variant poplatkov za obchod aj celkovú správu. Predstavte si, že celkové nastavenie platieb v rámci novej investičnej mobilnej aplikácie Tatra banky by bolo nasledovné: 0,50% poplatok za obchod (t.j. za predaj alebo za nákup), minimálne však 5 eur a 0,50% ročný poplatok za správu cenných papierov.

Do akej miery je pravdepodobné, že by ste by ste túto investičnú aplikáciu začali za týchto podmienok využívať? *
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 30€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Tatrabanka chysta ETF

Príspevok od používateľa andre »

ETF ponukaju uz davnejsie, len to nebolo v mobilnej apke.

Zlucil som tie 2 temy do 1.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa Fund »

...no vyborne, konkurencia pre SLSP
lepka
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: Tatrabanka chysta ETF

Príspevok od používateľa lepka »

..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Tatrabanka chysta ETF

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MiBi napísal: Pi 29 04, 2022 10:59 am
Ponuka programov sporenia do ETF fondov
Možnosť nakúpiť len časť ETF fondu (od ľubovoľnej investovanej sumy) vďaka možnosti frakčného investovania, ktoré je výhodné najmä pri fondoch s vysokou obchodovanou hodnotou

Predstavte si, že celkové nastavenie platieb v rámci novej investičnej mobilnej aplikácie Tatra banky by bolo nasledovné: 0,50% poplatok za obchod (t.j. za predaj alebo za nákup), minimálne však 5 eur a 0,50% ročný poplatok za správu cenných papierov.

Do akej miery je pravdepodobné, že by ste by ste túto investičnú aplikáciu začali za týchto podmienok využívať? *
Možnosť frankčného sporenia a zároveň minimum 5€ za nákup/predaj nedáva logiku.
Buď je to chyták na základe čoho budú ryžovať klientov, alebo to sporenie cez frakcie nemá tých 5€ minimum, čo by bolo OK.

Minimum 5€ totiž znamená, že aby sme zmestili do nákupu za 0,5%, musíme kúpiť minimálne za 1000 €.
Ak by sme sporili do jedného indexového ETF po 100 €...platili by sme stále 5€ minimum, čo by už bolo 5% za nákup.
To je veľa, aj ked pri dlhodobom investovaní ide o jednorázový poplatok, ktorý sa dá prirovnať k vstupnému poplatku 5%.

Pri týchto podmienkách je to vhodné pre stredne bohatých sporiteľov, teda pri nákupoch za min. 1000 €.
Napr. pre tých čo nechcú mať investované 100-200-300 tisíc u zahraničného brokera, ale v spolahlivej domácej banke.

Pri sumách nad 200 tisíc sa vieme dostať v private bankingu na 0,2-0,3% p.a za správu . Nad 500 tisíc má Erste Private 0,15% p.a.

P.S. Dalo by sa prižmúriť oko aj pri nákupoch za 500 € ( = 1% vstup ), sem-tam možno menej. Napríklad kombinácia, že vložím velkú sumu za 0,5%, potom dokupujem za 500 (1%)...a v extrémnych poklesoch doložím znova väčšiu sumu za 0,5%.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Tatrabanka chysta ETF

Príspevok od používateľa rmaly »

JUGGLER napísal: Pi 29 04, 2022 6:41 pm ....ale v spolahlivej domácej banke....
to ten IB je urcite lepsi ako TB. Vid Rybanic. Teraz Kaliho vysetruju, aby nezacali vysetrovat, co vsetko sa deje v TB a preco nehlasila pohyby Kalinaka... a dalsie...

mna by zabil ten 0.5% za spravu z majetku...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Tatrabanka chysta ETF

Príspevok od používateľa JUGGLER »

rmaly napísal: So 30 04, 2022 10:42 pm
JUGGLER napísal: Pi 29 04, 2022 6:41 pm ....ale v spolahlivej domácej banke....
to ten IB je urcite lepsi ako TB. Vid Rybanic. Teraz Kaliho vysetruju, aby nezacali vysetrovat, co vsetko sa deje v TB a preco nehlasila pohyby Kalinaka... a dalsie...

mna by zabil ten 0.5% za spravu z majetku...
Áno, ale my nie sme priemerná vzorka obyvateľstva.
Tých 0,5% p.a. je velmi dôležitých ak je človek mladý a chce maximálny dlhodobý výnos.
Ale ľudia s voľným majetkom 100-200 tisíc, v strednom veku 40-45 a viac, teda s menším investičným horizontom už viac preferujú investície v domácich bankách. Je lepšie zaplatiť ročne 500 z investície 100 000 a byť oslobodený od daní, ako platiť 2x až 3 x viac v podielovom fonde a na konci zaplatiť 19% daň. Väčšina obyvatelstva tejto kategórie, ak má investície do akcií, má ich cez podielové fondy.

Zaujímavá je aj kombinácia: mladý človek začne s extrémne nízkymi nákladmi, a ked dôjde do stredného, či vyššieho veku a má už na účte veľkú sumu, presunie sa do bezpečnejšieho prístavu - do domácej banky.
Čo sa týka bohatých ľudí , ktorých poznám, tí si radšej priplatia za banku a investície v SR, viac im záleží na bezpečnosti, než na max. výnose.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 961
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 127 times

Re: Tatrabanka chysta ETF

Príspevok od používateľa wladas »

JUGGLER napísal: So 30 04, 2022 11:39 pmZaujímavá je aj kombinácia: mladý človek začne s extrémne nízkymi nákladmi, a ked dôjde do stredného, či vyššieho veku a má už na účte veľkú sumu, presunie sa do bezpečnejšieho prístavu - do domácej banky.
Presne takyto postup planujem. Sice nie vsetko ale znacnu cast, hlavne kvoli bezbecnostnej diverzifikacii.
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 493
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 235 times

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa MiBi »

v ČR to uz spustili:
https://cc.cz/velkym-bankam-doslo-ze-li ... eisenbank/
Tak sa snad sa dočkáme aj v TB.
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 30€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
Croven
Gold Member **
Príspevky: 316
Dátum registrácie: Po 18 04, 2022 8:14 am
Has thanked: 28 times
Been thanked: 46 times

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa Croven »

MiBi napísal: Ut 20 09, 2022 1:27 pm v ČR to uz spustili:
https://cc.cz/velkym-bankam-doslo-ze-li ... eisenbank/
Tak sa snad sa dočkáme aj v TB.
Banka si zároveň bude účtovat poplatek za správu portfolia, a to na základě jeho hodnoty – ročně od 0,3 procenta hodnoty u portfolia do 10 milionů, po 0,15 procenta ročně u portfolia s cenou nad 50 milionů korun.

Nerozumiem tomu, ako mi banka bude spravovať portfólio ktoré sa skladá z akcií/etf ktoré si ja manualne nakupujem. Veď ani za vedenie účtu nič neplatím a mesačne mi tam chodia peniaze, ani za výbery z bankomatu nič neplatím, tak nerozumiem čo mi tam oni budú spravovať. Veď ani u brokera neplatím za správu PFT, iba fixný poplatok za nákup.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa andre »

Ved o to prave ide, "vynasli" novy zdroj prijmov.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To je to isté ako nákup ETF a akcií cez George SLSP. SLSP si účtuje 0,6% p.a. ked máte ETFs a 0,4% za akcie.
Privatny banking ERSTE cez SLSP si účtuje 0,15%p.a. ale berú len klientov nad 500 000 €.

Pokial TB bude mať 0,3% p.a do 400 000 € ( to je 10 000 000 CZK ) a bude sa to týkať aj malých sporo účtov, tak to bude OK. Ale bude závisieť na poplatkoch. Lebo v SLSP máte 1% najmenej 1 €..takže za mesačný nákup 200 € zaplatíte 2 €.
Ked TB bude mať napr. minimum 10 € už to bude 5% z každej investície. Tých 0,15% zabudnime : 50 mil. CZK = 2 miliony € ( v tom je lepšie Erste, kedže to isté má nad 500 000 € )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Olala
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: Št 27 01, 2022 6:09 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa Olala »

Tatrabanka nema nic ako este private banking ani nechysta? Paci sa mi tb aplikacia, vyber z bankomatu mobilom, ich dizajn, ich dialog, ale chcel by som mat okrem IB etfka aj cez banku, aby som sa nebal a peniaze a vedel by som ze sa k nim rodina dostane, ak by sa mi nieco stalo. Rad by som zostal v TB, ale ked nemaju nic podobne, tak asi by som zbytocne platil za ucet u nich aj v slsp

Otazka k Erste, mozem mat 300k v etf a 300 na ucte a klasifikujem sa na 0.15 percentny poplatok? Alebo musim mat na ucte 500k mimo zainvestovaneho.

A ked padnu akcie alebo kupim byt tak zo dna na den sa mi zvysi poplatok? Alebo ked raz vlozim 500 tak mi uz ostane :D (ale to asi nie)

toto su skor otazky na zavolamie do slsp, chapem.
Olala
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: Št 27 01, 2022 6:09 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa Olala »

Tatrabanka nema nic ako este private banking ani nechysta? Paci sa mi tb aplikacia, vyber z bankomatu mobilom, ich dizajn, ich dialog, ale chcel by som mat okrem IB etfka aj cez banku, aby som sa nebal o peniaze a vedel by som ze sa k nim rodina dostane, ak by sa mi nieco stalo. Rad by som zostal v TB, ale ked nemaju nic podobne, tak asi by som zbytocne platil za ucet u nich aj v slsp

Otazka k Erste, mozem mat 300k v etf a 300 na ucte a klasifikujem sa na 0.15 percentny poplatok? Alebo musim mat na ucte 500k mimo zainvestovaneho.

A ked padnu akcie alebo kupim byt, tak zo dna na den sa mi zvysi poplatok? Alebo ked raz vlozim 500 tak mi uz ostane :D (ale to asi nie)

toto su skor otazky na zavolamie do slsp, chapem.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa JanH »

Olala napísal: St 02 11, 2022 11:31 am Tatrabanka nema nic ako este private banking ani nechysta? Paci sa mi tb aplikacia, vyber z bankomatu mobilom, ich dizajn, ich dialog, ale chcel by som mat okrem IB etfka aj cez banku, aby som sa nebal o peniaze a vedel by som ze sa k nim rodina dostane, ak by sa mi nieco stalo. Rad by som zostal v TB, ale ked nemaju nic podobne, tak asi by som zbytocne platil za ucet u nich aj v slsp

Otazka k Erste, mozem mat 300k v etf a 300 na ucte a klasifikujem sa na 0.15 percentny poplatok? Alebo musim mat na ucte 500k mimo zainvestovaneho.

A ked padnu akcie alebo kupim byt, tak zo dna na den sa mi zvysi poplatok? Alebo ked raz vlozim 500 tak mi uz ostane :D (ale to asi nie)

toto su skor otazky na zavolamie do slsp, chapem.
Samozrejme, ze ma: pozri sa na https://www.tatrabanka.sk/sk/private/. Ak by si mal napriklad majetok nad 500kE a chcel by si nieco este exkluzivnejsie, vedeli by ti poradit napr. privatnu banku vo Viedni, ktora je sucastou RBI Group, urcena presne pre tento druh klientely.
Naposledy upravil/-a JanH v St 02 11, 2022 1:51 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa osamely chodec »

a chcel by si nieco este exkluzivnejsie, definuj prosim co je exkluzivne u privatnych bankarov podla teba?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
JanH
Gold Member **
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 124 times
Been thanked: 167 times

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa JanH »

osamely chodec napísal: St 02 11, 2022 1:18 pm a chcel by si nieco este exkluzivnejsie, definuj prosim co je exkluzivne u privatnych bankarov podla teba?
Nemam s tym skusenost, nie som ich klient. Videl som len tieto typy private bank pre top klientelu vo Viedni a v Zürichu.
Kosa
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Št 27 10, 2016 11:24 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 28 times

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa Kosa »

Osamely chodec myslim, ze spravne polozil otazku, co exkluzivne ponukaju privatni bankari. Ja to trochu zjednodusim. V podstate nic, ale zabalene v pozlatku a s vysokymi poplatkami. Z financneho hladiska ponukaju len mix toho, co je mozne kupit bezne na trhoch, fondy, dlhopisy, akcie atd. To ostatne ako nakup investicneho zlata, diamantov, nehnutelnosti a umenia ti sprostredkuje ktokolvek, kto sa v tom vyzna. Privatne bankovnictvo ma len minimalnu vyhodu, ze bezni priehradkovi pracovnici nevidia tvoje peniaze. Pokial si mimoriadne bohaty a lenivy, tak tam to ma vyznam v tom, ze platis v privatnom bankovnictve za sluzby, ktore sa ti nechce robit, ale vsetko na tvoje riziko. Privatny bankar ti nauctuje mnozstvo fee za spravu majetku, ale neruci za nic. Tu sa este bavime o bankach, ktore dodrzuju pravidla. Su aj take, napr. aj v Zurichu, ktore robia obskurne veci a podvody, kde zakryvaju majetok pred danami a pod.

https://www.webnoviny.sk/vofinanciach/s ... -podvodov/
Olala
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: Št 27 01, 2022 6:09 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa Olala »

JanH napísal: St 02 11, 2022 12:19 pm
Olala napísal: St 02 11, 2022 11:31 am Tatrabanka nema nic ako este private banking ani nechysta? Paci sa mi tb aplikacia, vyber z bankomatu mobilom, ich dizajn, ich dialog, ale chcel by som mat okrem IB etfka aj cez banku, aby som sa nebal o peniaze a vedel by som ze sa k nim rodina dostane, ak by sa mi nieco stalo. Rad by som zostal v TB, ale ked nemaju nic podobne, tak asi by som zbytocne platil za ucet u nich aj v slsp

Otazka k Erste, mozem mat 300k v etf a 300 na ucte a klasifikujem sa na 0.15 percentny poplatok? Alebo musim mat na ucte 500k mimo zainvestovaneho.

A ked padnu akcie alebo kupim byt, tak zo dna na den sa mi zvysi poplatok? Alebo ked raz vlozim 500 tak mi uz ostane :D (ale to asi nie)

toto su skor otazky na zavolamie do slsp, chapem.
Samozrejme, ze ma: pozri sa na https://www.tatrabanka.sk/sk/private/. Ak by si mal napriklad majetok nad 500kE a chcel by si nieco este exkluzivnejsie, vedeli by ti poradit napr. privatnu banku vo Viedni, ktora je sucastou RBI Group, urcena presne pre tento druh klientely.
dik, tam maju 300k majetok ale poplatok za spravu zatial neviem. ale pochybujem ze sa to vyrovna 0.15 od erste
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa rmaly »

Inac neviem ci jeden cas TB nemala jedna z najviac privatnych klientov...
V kazdom pripade vsetky tieto nase banky, co maju privatne oddelenia nebudu nic moc (par krat som sa rozpraval s ludmi, co maju privatnych bankarov... zrovna z TB a nechcel som mudrovat, ale ojebabravali svojich klientov riadne... Napriklad natlacili predaj bytov vo svojom nie velmi uspesnom projekte... ale tak co ma po tom)...
Zaujimave by bolo vediet, ako funguju naozajstne privatne banky (Rotschild apod)... kde chcu min majetok aspon 10mil eur
Olala
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: Št 27 01, 2022 6:09 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa Olala »

v tatrabanke aktualne ponukaju Garantovany certifikat, to co vlozis ti ostane, 5 rokov tam musis nechat prasule a ak akcie spravia aspon 0.1 percento, dostanes 24 percent po 4 rokoch.

1 percento je vstupny poplatok a par stoviek das za investicny ucet, oplati sa nieco take? ak si chces vytiahnut pred 4 ci 5 rokmi tak platis 1.5 percenta asi

potom tam maju dynamickejsi sposob, ktory nejak nasobi to, co spravia trhy a je tam max 60 percent za tie roky. nevyhoda ze ak spravia trhy len par percent tak nedosiahnes ani tych 24. ale ak spravia dajme tomu 25, dostanes rovno 60.
wonks
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 10 07, 2022 3:56 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa wonks »

Olala napísal: St 02 11, 2022 11:31 am Tatrabanka nema nic ako este private banking ani nechysta? Paci sa mi tb aplikacia, vyber z bankomatu mobilom, ich dizajn, ich dialog, ale chcel by som mat okrem IB etfka aj cez banku, aby som sa nebal o peniaze a vedel by som ze sa k nim rodina dostane, ak by sa mi nieco stalo.
Ide ti iba o investovanie cez banku alebo to musi byt vylozene sk banka?
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Tatrabanka - ETF

Príspevok od používateľa rmaly »

Olala napísal: St 02 11, 2022 11:31 am Tatrabanka nema nic ako este private banking ani nechysta? Paci sa mi tb aplikacia, vyber z bankomatu mobilom, ich dizajn, ich dialog, ale chcel by som mat okrem IB etfka aj cez banku, aby som sa nebal a peniaze a vedel by som ze sa k nim rodina dostane, ak by sa mi nieco stalo. Rad by som zostal v TB, ale ked nemaju nic podobne, tak asi by som zbytocne platil za ucet u nich aj v slsp

Otazka k Erste, mozem mat 300k v etf a 300 na ucte a klasifikujem sa na 0.15 percentny poplatok? Alebo musim mat na ucte 500k mimo zainvestovaneho.

A ked padnu akcie alebo kupim byt tak zo dna na den sa mi zvysi poplatok? Alebo ked raz vlozim 500 tak mi uz ostane :D (ale to asi nie)

toto su skor otazky na zavolamie do slsp, chapem.
Inac preco vlastne chces mat tie peniaze cez banky (pisal si, ze aby sa k nim rodina dostala)... Ale to sa snad dostane aj ak ich mas u nejakeho brokera (normalneho), nie? A investicie (rozhodne nie nad 100k) nie su chranene tak ako bankovy vklad... ci?
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"