Co vravite na trolling na fore?

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Co vravite na trolling na fore?

Nic mi to nedava
9
15%
Je to skvele, rad si precitam
1
2%
Nemenovany clen to uz prehana
7
11%
Trolling spini forum a znizuje jeho uroven, nepatri sem
29
47%
Kontroverzne prispevky obohacuju forum, viac takych
4
6%
Sloboda prejavu je najdolezitejsia, nech uz dotycny hovori cokolvek
4
6%
Autor hlasovania je mimo a mal by odist
8
13%
 
Celkom hlasov: 62

jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa jogo »

tomáš virdzek napísal: Pi 04 02, 2022 12:22 am @jogo: Dám ti hneď prístup ako má Juggler - moderátor. "
Za ponuku ďakujem, ale ju neprijímam.
Teraz keď ma niekto nahnevá, vypnem fórum a nečítam to ďalej. Ako moderátor by som tu musel čitať aj to, čo nechcem čitať a nechce sa mi rozčuľovať.
Píšeš: "Je potrebné si uvedomiť, že útoky na nejakú osobu z jedného politického spektra môžu vyvolať útoky na inú osobu z opačného politického spektra." Toto je to, čo potrebuješ na tomto fóre? Lebo ja som si myslel, že toto fórum je o niečom inom, či?
Snáď diskutujem aj o investovaní a že niekedy sa dostanem do politickej alebo hodnotovej debaty...už som vysvetlil prečo. Aj moji oponenti to tak vidia, že musia reagovať, aby to tu nevyzeralo, že všetci sme konzervatívny ...a pro rusky orientovaní, hoci ja nie som pro rusky, aj Rusi toho majú dosť na rováši podobne ako USA...veď som tu vymenoval ich pochybenia.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
gigant
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Po 25 02, 2013 8:48 am
Been thanked: 3 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa gigant »

Tomas...neprispievam tu lebo toto je v prvom rade investicne forum a kedze moje obchodne/investicne vysledky su zalostne tak nevidim potrebu sem prispievat svojimi prispekami ako co najlepsie prerobit..prerabat dokaze kazdy somar tak sa s tym nepotrebujem este aj chvalit..ale forum si citam..o cenzure som sa zmienil preto lebo presne pre taketo kvazi hluposti zacali zavadzat postupne rozne denniky moderovane diskusie ktore vsak uz vyzeraju v poslednej dobe ako cenzura a nie moderovana diskusia..a nerad by som to videl aj na tomto fore lebo tu sa mi prave to paci ze pokial bola diskusia aj ostra ale bez nejakych vulgarizmov ci vyslovene o nejakych vyhrazkach tak sa to tu prilis neriesilo..vymenili sa nazory a bol pokoj..ze som sa zapojil zrovna do diskusii o dezinformovanosti..proste uz mi idu na nervy tie jedostranne taraniny z mainstreamu kde je diskusia cenzurovana len tak huci.. ale inak mozem byt kludne ticho aj dalsich 10 rokov a len si to tu citat..ja s tym nemam problem..
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

lepka napísal: Št 03 02, 2022 5:42 pm Myslim, ze take temy mozu byt, ale musia byt aspon do nejakej miery moderovane. To nie je cenzura, ale ak chceme normalnu diskusiu a nie zahltenie blbostami, musia byt niektore druhy prispevkov bez varovania zmazane.
Tomas Virdzek, viaceri ludia spomenuli, ze by uvitali moderovanie politickych a off-topic tem fora. Aby sa to tu nezmenilo na jednostranne prispevky. Ponukam sa Ti za jedneho z moderatorov politickych tem, pripadne kludne mozem byt aj jediny :) . Aby zastancovia "moderovanych" "diskusii" pochopili, o com hovoria.

Co sa hlasovani tyka, ak ich urobis transparentnym sposobom, ze das tyzden casu a kazdy pod svojim nickom napise "som za/som proti" a na konci vypises zoznam, ktori boli za a ktori proti, a ak takymto sposobom prebehne rokmi niekolko hlasovani, tak to by mozno bol este prijatelny a akceptovatelny sposob hlasovani; ohladom relevantnosti vysledkov od aktivnych clenov fora.
miror
Gold Member **
Príspevky: 496
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 141 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa miror »

Cap zahradnikom.
@jaroslav80 Teba treba moderovat, nie naopak
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa jogo »

Franto, Miror vy fakt nevidíte tu iróniu v Jaroslavovom príspevku? Chcel nim povedať, že ak tu bude moderovať jednostranne zameraný človek, tak toto fórum sa stane jednofarebné.
Mne je jasné, že na tomto fóre tvoria liberáli tj. voliči PS, SAS a ZL ústavnu väčšinu a je to tu tak dlhodobo. Stačí pozrieť na výsledky hlasovania tohto fóra pred každými voľbami.
Ale aj nestranný pozorovateľ ma svoje právo na názor, tak sa nesnažte tu nasilu pretlačiť ten váš jednofarebný pohľad na svet. My diskutujeme vyvážene a nechválime len jednu stranu konfliktu resp. nehaníme len jednu stranu konfliktu. Správate sa ku nám podobne, ako diskutéri na alternatívnych weboch voči tým, ktorí s nimi spolu nenadávajú na USA a nechvália Rusko. Len nepoužívate vulgárne slová ako oni a vaše príspevky majú vyššiu inteligenčnú úroveň ako tam. Ale potlačovanie iného názoru ako vášho všetkými prostriedkami je z vašich príspevkov cítiť tak isto ako tam.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Mna nezaraza to, ze sa niekto snazil o trolling, ale to, ze tolko inteligentnych ludi nevidi ten sarkazmus, ktory opisal aj jogo.. A to od jaroslava bolo citit uz v zarodku diskusie..
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pokus, dnes som na vas, "liberalnych" ucastnikov fora, nemal cas.
Posledny Jogov prispevok je presne to, co by som vam odpovedal. Len viac vysmesnym sposobom; lebo ako som povedal, vraciam vam uz rovnakou mincou. Ak si vsimnes, vzdy ciaru slusnosti prekrocis ty (alebo niekto z vasej skupiny prispievatelov) a az nasledne sa znizim k vasej urovni a bavim sa s vami ako s robotnikmi vo fabrike.
Trebars ak das priblbu otazku a tvaris sa, ze sa snazis o normalnu diskusiu, dam ti priblblu odpoved.

Co sa tyka vasich staznosti na mnozstvo mojich prispevkoch za posledny tyzden. Ked nachrlite ako cez kopirak prispevky z 5 nickov, ja vam nachrlim 5 nasobok opacnych prispevkov z jedneho nicku. Jednoducha matematika.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ty si taký vtipálek jaroslav80, taká hotová veselá kopa, hejže? :)

Tak si poďme zavtipkovať.

Normálne som nad tým hneď aj uvažoval, že práve Teba spravím moderátorom na zrovna takúto tému. Nie ako vtip, ale za trest. Robím si srandu.

Ja som myslel, že to otočenie listu a môj message si pochopil, keď si napísal že „súhlasím“. Hovorí to predsa o tom, že nielen písať vieš, ale aj čítať. Vtipkoval som. Jasné, že som to vôbec nečakal.

Máš aj Ty tiež veľmi zaujímavý track record v poslednej dobe. Budeš sa venovať aj iným témam? To bol vtip, je mi jasné že nie, teraz máš evidentne tú najlepšiu tému, v ktorej si sa plne našiel a vyžívaš, hejže. :)

Každopádne ďakujem Ti veľmi pekne za tipy na hlasovanie. Píšeš: „tak to by mozno bol este prijatelny a akceptovatelny sposob hlasovani“, ak je prijateľný dokonca aj pre Teba, to je česť, to nebude len tak, budem Tvoj návrh musieť plne rešpektovať. Nevtipkujem teraz a môžem veľmi jednoducho zariadiť nespochybniteľné hlasovanie.

Možno by sme to preto mohli odskúšať hneď na Tebe, či si ľudia myslia, že Tvoje posledné účinkovanie bolo v súlade s ich vlastnou predstavou o tom, ako by to tu malo vyzerať pri diskusii. Ale je mi jasné, že hneď vyberieš na tanier protistranu. Prečo ty a nie ten druhý?

No lebo MŇA osobne ako admina to zaujíma momentálne teraz asi najviac. A tu tak isto už nevtipkujem. Pokusovi som už napísal nielen ja svoje o rešpektovaní názoru druhej strany/ že nemusí čítať to, čo nechce.

Možno som sa ale ešte aj k Tebe ako nespochybniteľnému a najväčšiemu účastníkovi tých diskusií zabudol vyjadriť a veľmi ma to mrzí.
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa Nishin »

Ja by som chcel pripomenúť, aké zásadné bolo pre mňa natrafiť na toto fórum pár rokov dozadu. Priateľská komunita plná skvelých inšpiratívnych ľudí ochotných pomáhať a radiť bez nároku na protislužbu. Miesto, kde sa z neznalosti nevysmieva. Koľkým ľudom sa vďaka správnemu nasmerovaniu zmenil život a teraz môžu pomáhať ďaľším. Reťazová reakcia. Ani si neuvedomujete, ako takéto fórum môže pomaly posúvať Slovensko lepším smerom.
A potom je tu zopár individuí trpiacich rôznymi komplexmi menejcennosti a nedocenenosti v reálnom živote, ktorých proste baví provokovať a kaziť ostatným ich vzdelávanie. Všetko vedia, teda vedia aj to čo ostatní ešte nevedia, ale výsledky žiadne. Je zbytočné na nich apelovať, lebo veď oni si to nikdy neuvedomia.
Nad hejtom už nezvíťazíme, anonymita internetových diskusií sprznila medziľudskú komunikáciu. Ja osobne by som privítal nejaký "Thank You" button, lebo ľudia zabudli už aj ďakovať. Takto by sa postupne aspoň filtrovali nápomocní ľudia, ktorí toto fórum posúvajú vpred.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Nishin, pozri sa čo napísal gigant.

"..nerozumiem preco sa tu riesi tema ktora je v offtopic..preto tam hadam je lebo je to offtopic tak v com je problem..?..kto nechce alebo ho ta tema ci nazory v nej irituju nech tam nelezie a neprispieva..keby ta diskusia bola vedena medzi investicnymi prispevkami tak jasne ze by to znehodnocovalo forum (bol by to cisty offtopic ci trolling)ale ved v tej teme snad nepadlo ani vulgarne slovo a konecne aspon nejake forum kde sa necenzurovali rozne nazory ci boli za usa/rusko ci proti alebo neutralne..ved to uz je dnes rarita mat take forum bez cenzury a potom zacnu do toho poniektori kecat hluposti o zasierani fora pro ruskymi nazormi a ziadaju cenzuru lebo vraj forum bude zaspinene nie tymi spravnymi nazormi a nazvu to trolling..?..to je vtip ci co..?.."

potom napíše toto:

Tomas...neprispievam tu lebo toto je v prvom rade investicne forum a kedze moje obchodne/investicne vysledky su zalostne tak nevidim potrebu sem prispievat svojimi prispekami ako co najlepsie prerobit..prerabat dokaze kazdy somar tak sa s tym nepotrebujem este aj chvalit..ale forum si citam..o cenzure som sa zmienil preto lebo presne pre taketo kvazi hluposti zacali zavadzat postupne rozne denniky moderovane diskusie ktore vsak uz vyzeraju v poslednej dobe ako cenzura a nie moderovana diskusia..a nerad by som to videl aj na tomto fore lebo tu sa mi prave to paci ze pokial bola diskusia aj ostra ale bez nejakych vulgarizmov ci vyslovene o nejakych vyhrazkach tak sa to tu prilis neriesilo..vymenili sa nazory a bol pokoj..ze som sa zapojil zrovna do diskusii o dezinformovanosti..proste uz mi idu na nervy tie jedostranne taraniny z mainstreamu kde je diskusia cenzurovana len tak huci.. ale inak mozem byt kludne ticho aj dalsich 10 rokov a len si to tu citat..ja s tym nemam problem..

Čo je pre Teba osobne najviac podstatné?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

tomáš virdzek napísal: So 05 02, 2022 9:56 pm Ja som myslel, že to otočenie listu a môj message si pochopil, keď si napísal že „súhlasím“.
Praveze presne tak som to chapal, ze ja aj Pokus aj jeho podporovatelia otocime list a na vsetko sa vykasleme a mierovo budeme pokracovat dalej. Lenze Pokus a nasledne Lepka si nedali pokoj a zacali vyryvat dalej, tak som im samozrejme zacal oplacat dalej.

Co sa tyka hlasovani, okrem toho, co som ti navrhol, kopa ludi navyse nehlasuje rada 1:0 a 0:1 ... ale niekedy su s nazorom tak niekde skoro medzi. Cize trebars pri hlasovani o jedinej moznosti ZA a PROTI, ze by mal ucastnik moznost hlasovat 0,35 ZA a 0,65 PROTI. Na konci by sa to spocitalo a vyslo by ti, ze trebars 16,35 hlasov ZA a 8,75 PROTI.

Si majitel fora a si Admin fora, si jasne oznaceny. Sam iste dobre vidis ze to je uplne nieco ine, ako pisat prispevok z nicku s historiou troch prispevkov typu APPL long 165,3 ... NYQ short 65,4 a potom v politickej debate pridat stvrtu vetu na fore, z troch slov a nedokoncenu. Len aby dotycny prilial oleja do ohna.
Pred tebou vlastnil forum Cmorej, predtym Glasa a minimalne raz za rok sa tu rozputala nejaka hadka ohladom nejakej politickej/moralnej/nabozenskej temy. Viacero ucastnikov uz odislo. Viac krat sa konflikt vyriesil v pohode. Trebars davnejsie som aj s Trumpetom mal vymenu nazorov a nevidim, ze by sme posledne roky mali nejaky problem. Pred tyzdnom som s Pokusom nemal ziadny problem a z mojej strany nemam voci nemu velky problem.
Ak ocakavas, ze pri politickych/moralnych/nabozenskych temach tu nikdy nebudes mat trenicu, tak myslim si, ze toho dosiahnes naozaj jedine za cenu cenzury a zmenenia fora na jednofarebne.
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa Nishin »

Títo ľudia si neuvedomujú, že nikoho nezaujíma ich osobný názor, ale oni si ho potrebujú povedať. Naozaj nepotrebujem počuť od pána účtovníka z Podpolianskych strojární názor o genetickom inžinierstve prípadne o politickej situácii v Kazašskej republike. Ak ale tento pán účtovník má preukázateľnú históriu dobrých trejdov v odvetví ťažkého priemyslu, lebo veď svojmu oboru rozumie, má moju pozornosť...

To je taký cenzúrovací paradox. Majú iný názor, ale vyjadrujú ho násilne a neslušne, takže ich scenzúrujú. V reále ich ale nescenzúrujú kvôli ich názoru, ale kvôli ich toxicite. Ach jaj.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Nishin píšeš pekne a teší ma to, toto je ale cirkus, ktorý si zrejme musíme všetci vytrpieť. Samozrejme, aby to bolo lepšie. A vyzerá, že to bude lepšie. Ja osobne mám k tomu jeden komentár: absolútne zlyhávajú moderátorské posty.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nishin napísal: So 05 02, 2022 10:50 pm Títo ľudia si neuvedomujú, že nikoho nezaujíma ich osobný názor, ale oni si ho potrebujú povedať. Naozaj nepotrebujem počuť od pána účtovníka z Podpolianskych strojární názor o genetickom inžinierstve prípadne o politickej situácii v Kazašskej republike. Ak ale tento pán účtovník má preukázateľnú históriu dobrých trejdov v odvetví ťažkého priemyslu, lebo veď svojmu oboru rozumie, má moju pozornosť...

To je taký cenzúrovací paradox. Majú iný názor, ale vyjadrujú ho násilne a neslušne, takže ich scenzúrujú. V reále ich ale nescenzúrujú kvôli ich názoru, ale kvôli ich toxicite. Ach jaj.

Nishin, skvely trader trebars technickej analyzy vyznavajuci trebars, ze kecy su uz zahrnute v cene a ze jedine, co neho zaujima je graf a podla toho trejduje a zaraba - tak to ze je profitabilny nema ziadnu spojitost s tym, ci je na dobrej urovni aj ohladom politickej situacie vo svete alebo v moralke.

Ak sa chces ucit skvele metody zarabania - sleduj predsa vlakna v tej kategorii. Ked ides citat off-topic a politicke vlakno, musi ti byt predsa jasne, ze ides citat iba nazory a domnienky a nic poriadneho. Taka trochu zabava.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Zhrniem to takto: náprava je možná, bez nutnosti zasahovať do tém. Len si tu doladíme detaily. Detaily komunikácie.
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa Nishin »

jaroslav80 napísal: So 05 02, 2022 11:01 pm Nishin, skvely trader trebars technickej analyzy vyznavajuci trebars, ze kecy su uz zahrnute v cene a ze jedine, co neho zaujima je graf a podla toho trejduje a zaraba - tak to ze je profitabilny nema ziadnu spojitost s tym, ci je na dobrej urovni aj ohladom politickej situacie vo svete alebo v moralke.

Ak sa chces ucit skvele metody zarabania - sleduj predsa vlakna v tej kategorii. Ked ides citat off-topic a politicke vlakno, musi ti byt predsa jasne, ze ides citat iba nazory a domnienky a nic poriadneho. Taka trochu zabava.
Jaroslav, ak naozaj veríš, že niekomu/niečomu pomôžeš svojimi príspevkami a niečo zmeníš k lepšiemu, tak potom v tom pokračuj.
Ak to je pre teba len zábava, podpichnúť si, vyvolať divokú diskusiu, rozpútať emócie, tak mi ťa je ľudsky lúto, lebo očividne máš na to nejaký dôvod.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nishin, Pokus - tak ako si vy o mne myslite, ze si nedovidim ani na spicku nosa tak si samozrejme aj ja o vas dvoch myslim, ze si nedovidite ani na spicku nosa. To je medzi ludmi predsa uplne bezny jav. V com v tom mate akoze problem?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tomáš a všetci. Navrhujem, aby sme to skúsili v takomto duchu:

,,Politika a názory o spoločnosti,, je hlavná oblasť kde sa komunita rozdeľuje, čím vzniká flame, hate a hádky.

Skúsme teda trochu zasiahnúť, moderovať a čistiť.
Nie robiť cenzúru, len prijať určité opatrenia, ktoré môžeme vyskúšať a ked to nebude fungovať, stále sa vieme vrátiť do starých koľají.

1. Ja by som do tej témy založil vlákno PRAVIDLÁ POLITICKEJ DISKUSIE, kde poprosím účastníkov, aby dodržiavali zvýšené požiadavky na úroveň príspevkov, aby písali vlastné názory, rešpektovali názory iných, vyjadrovali sa iba k obsahu, nie k samotným autorom. K akémukoľvek obsahu by sa nemalo vyjadrovať posmešne, dehonestujúco, ale odpoveďou , že nesúhlasím, mám iný názor a vyargumentovať svoj názor.

Tieto zvýšené požiadavky nech prejdú diskusiou, stále ich vieme upraviť, zdokonaliť, pritvrdiť, uvoľniť...hlavne aby boli vo zvláštnom vlákne.
Škoda, že tu nie je funkcia udržiavania takého vlákna na vrchole zoznamu, ale nevadí: z času na čas napísaním do toho vlákna ho topujem a všetci si pripomenú pravidlá.

2. Založím samostatné vlákno na DENNÝ POKEC. Môžem ho časovať, napr. DENNÝ POKEC Február 2022. Tam môžeme mať debaty ,,o ničom,, alebo presúvať príspevky s obsahom ,,o ničom,, alebo odchýlené od témy. Aj jednotliví prispievatelia, ktorí sa chcú nejakou otázkou odchýliť od témy, budú môcť prekopírovaním citácie odchýliť svoju diskusiu do DENNÉHO POKECU...tak, ako ja sa snažím niekedy presunúť iný obsah do iného vlákna. Tieto vlákna môžeme potom vymazávať celé. To uvidíme podľa situácie.

3. Založím osobitné vlákno CENZÚRA - ARCHÍV, kde môžeme my moderátori presúvať príspevky, ktoré by inde vymazávali.
Každý si bude vedieť pozrieť, čo bolo presunuté a nevzniknú zbytočné podozrenia, že niečo bolo vymazané účelne.

5. Uzavretie témy je dobrý nápad. Skúsme to ako na burze. Tam zastavia trading na istý čas, aby sa situácia upokojila a potom to znovu otvoria.
Ak by sme sa dostali do extrému, ktorý nevieme zastaviť a ktorý príliš rozdeluje komunitu, môžeme vlákno uzavrieť natrvalo, prípadne vymazať.

Samozrejme, príspevky hrubo porušujúce pravidlá a na hrane zákona môžeme moderovať vymazaním. Pri nich by som upozornil, že príspevok bude vymazaný a z akého dôvodu.

6. Používatelia z históriou 75 príspevkov a viac sú označení ako ACTIVE MEMBER , SILVER,GOLD, PLATINUM, GURU a VETERAN.
Takých je 175 z celkových cca 4600. Týchto 175 ľudí by sme mohli brať ako hlavných diskutérov. Ich názor a hlas by mal byť rozhodujúci.

Nevravím, že v hlasovaniach by sme mali niečo meniť, ale do budúcnosti, ak by sa nám tu objavili nejaké negatívne pokusy ako opisoval Jaroslav, by sme to mohli využiť. Predbežne by som týchto členov vyzval, aby pomohli moderovaniu a zvyšovaniu úrovne diskusie tak, že svoj negatívny názor na úroveň diskusie dajú vedieť cez emotikon :pozor: . Ked bude tých emotikonov viac, pomôže to v moderovaní, alebo uzavretí vlákna.

Na záver opakujem, že to sú len moje návrhy, ktoré môžeme vyskúšať. Keď to nebude fungovať, stále sa vieme vrátiť do starých koľají.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

pokus napísal: So 05 02, 2022 11:57 pm Su tu toho tri strany. Hlavny rozdiel medzi nasim nevidenim si na spicku nosa je v tom, ze ja neleziem na dezole fora a nesnazim sa ich obratit na zdravy rozum.
Pokus, tvoj prispevok chapem v zmysle, ze forum "ako-investovat" pokladas za forum patriace volicom SAS a PS a ze prispevky ludi s podstatne rozdielnym postojom od tejto linie, by sa tu nemali objavovat. Majitel fora sa tak zatial ale este nevyjadril. Nevyjadril sa tak dokonca ani Peter Cmorej, ktory pocas vlastnenia fora kandidoval a bol poslancom v NRSR za SAS.
Ak sa Tomas Virdzek stotozni s tymto tvojim postojom a da to verejne najavo, nemam problem to respektovat.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal: Ne 06 02, 2022 12:09 am 1. Ja by som do tej témy založil vlákno PRAVIDLÁ POLITICKEJ DISKUSIE,
Juggler, o pol roka tu moze vzniknut flame pri teme potraty, eutanazia, buddhizmus. Budu potom pravidla diskusie o nabozenstvach, pravidla diskusie o moralke, pravidla diskusie o ideologiach? Vytvorenim pravidiel mozu vzniknut hadky, ci pravidlo bolo porusene a ci sposob vyhodnocovania toho je OK.

Nechaj na citateloch, nech si robia nazor na postoje a vyjadrovanie diskutujucich. A nie na cenzoroch, si myslim.

Vymazanie robotmi vytvorenych fake vlakien s polo anglicko-slovensko-ruskymi textami samozrejme ocenujem. Ked vznikali v minulosti a dal si si pracu odstranit ich. Alebo teda diskusii, kde uz by doslo naozaj ze k pouzivaniu velmi hrubych urazok.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Citam teraz bod 3) a vyzera celkom rozumne. Ze by bol oznam o scenzurovani zopar prispevkov a pomocou linku na nejake bocne vlakno neobtazujuce bezneho citatela by sa dalo dohladat, co vlastne bolo scenzurovane a ci to naozaj stalo za cenzuru. V cislovani chyba cislo 4), drobna chybicka.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Skus teda znovu a pomalsie vysvetlit tu pointu, lebo z tvojich prispevkov mi unika. Myslel som, ze tu si sa ju snazil definovat:
pokus napísal: So 05 02, 2022 11:57 pm Hlavny rozdiel medzi nasim nevidenim si na spicku nosa je v tom, ze ja neleziem na dezole fora a nesnazim sa ich obratit na zdravy rozum.
Sulad nazoru s nazorom lokalenj vacsiny nie je zarukou spravnosti toho nazoru. Ja nemozem za to, ze argumentovanie poctami tohoto druhu beries ako validny argument. To je tvoj problem, nie moj.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa jogo »

Pokus, ty sa už nezmeníš. Stále píšeš osobné útoky a znevažuješ ľudí s iným názorom, ako máš ty.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa jogo »

Ja na nemenovanom panovi X :) obdivujem jeho trpezlivosť diskutovať s takou presilou a z toho vyplývajú aj jeho 3 príspevky za sebou, keď odpovedá trom protivníkom naraz.
Na panovi X obdivujem jeho znalosti histórie, čo u jeho protivníkov neregistrujem a väčšinou od nich tu čítam len maistreamové názory.
Není mi celkom jasné, prečo sa jeho príspevky na danú tému nazývajú trolingom a príspevky jeho odporcov nie. Ak je to preto, že väčšinou diskutuje s vami len on, tak nie každý ma takú výdrž tu s vami dookola diskutovať to isté niekoľko dni. Argumenty sa povedali hneď na začiatku od viacerých ľudí a teraz sa tu už len celý čas snažíte umlčať pána X a nič nové zásadné tu už nie je napísané k téme diskusie.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
lepka
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa lepka »

jogo, viackrat bol pan X upozorneny, ze sa da diskutovat aj slusnejsie.

Nemam pocit, ze by na tomto fore valcoval diskusiu "mainstream", ako to nazyvas. Akurat jaroslav80 to zjavne vyhrotil az tak, ze tu na 124 prispevkoch diskutujeme o trollingu.

Iny nazor moze byt velmi obohacujuci, aj ked s nim nesuhlasim. Ale musi splnat aspon nejaku zakladnu kvalitu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa jogo »

lepka napísal: Ne 06 02, 2022 12:16 pm jogo, viackrat bol pan X upozorneny, ze sa da diskutovat aj slusnejsie.
Diskusia nemusela byť taká osobná z oboch strán.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Nishin napísal: So 05 02, 2022 10:29 pm Ja by som chcel pripomenúť, aké zásadné bolo pre mňa natrafiť na toto fórum pár rokov dozadu. Priateľská komunita plná skvelých inšpiratívnych ľudí ochotných pomáhať a radiť bez nároku na protislužbu. Miesto, kde sa z neznalosti nevysmieva. Koľkým ľudom sa vďaka správnemu nasmerovaniu zmenil život a teraz môžu pomáhať ďaľším. Reťazová reakcia. Ani si neuvedomujete, ako takéto fórum môže pomaly posúvať Slovensko lepším smerom.
A potom je tu zopár individuí trpiacich rôznymi komplexmi menejcennosti a nedocenenosti v reálnom živote, ktorých proste baví provokovať a kaziť ostatným ich vzdelávanie. Všetko vedia, teda vedia aj to čo ostatní ešte nevedia, ale výsledky žiadne. Je zbytočné na nich apelovať, lebo veď oni si to nikdy neuvedomia.
Nad hejtom už nezvíťazíme, anonymita internetových diskusií sprznila medziľudskú komunikáciu. Ja osobne by som privítal nejaký "Thank You" button, lebo ľudia zabudli už aj ďakovať. Takto by sa postupne aspoň filtrovali nápomocní ľudia, ktorí toto fórum posúvajú vpred.


Suhlasim, ze toto forum moze byt ako retazova reakcia, ale mam otazku, co si myslis o tom, ak napisem (na toto forum, to je podstatne), ze korony sa bat netreba, treba budovat imunitu, doplnat vitaminy, a vypnut TV ?
Odoslané z počítača
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa Nishin »

iceberg8 napísal: Ne 06 02, 2022 1:15 pm Suhlasim, ze toto forum moze byt ako retazova reakcia, ale mam otazku, co si myslis o tom, ak napisem (na toto forum, to je podstatne), ze korony sa bat netreba, treba budovat imunitu, doplnat vitaminy, a vypnut TV ?
Že reťazová reakcia funguje aj v tomto prípade, akurát že ak poradíš zle človeku a príde o polku majetku, je to vždy menší problém ako poradiť zle človeku ktorý príde o polku života...
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Nishin napísal: So 05 02, 2022 10:50 pm Títo ľudia si neuvedomujú, že nikoho nezaujíma ich osobný názor, ale oni si ho potrebujú povedať. Naozaj nepotrebujem počuť od pána účtovníka z Podpolianskych strojární názor o genetickom inžinierstve prípadne o politickej situácii v Kazašskej republike. Ak ale tento pán účtovník má preukázateľnú históriu dobrých trejdov v odvetví ťažkého priemyslu, lebo veď svojmu oboru rozumie, má moju pozornosť...

Pytal som sa hlavne pre toto...
Totiz ja sem mozem dat, ze na koronu pomaha Vitamin C, ale budem za hlupaka, pretoze som na fore o investovani a ani nie som lekar. Lenze ja to mozem len parafrazovat z ineho fora, kde to niekto tvrdi, napr forum o zdravi, kde to tvrdi lekar, resp odbornik, ktory sa tomu venuje "cely zivot".
Nerad nechavam nieco na odbornika, pretoze ak Ti odbornik zle poradi, tak on zije dalej, a Ty nie.. To je ten neviditelny problem, na ktory mnoho ludi zabuda.. To si radsej pokazim majetok a zivot sam :) (obrazne povedane).
Priklad, ked mi odbornik pokazil dielo, to by som vedel pisat velmi dlho, a bolo to aj ohrozenie majetku a zivota.. Musel som to sam zachranovat, ako laik. A poznam ludi, ktorym pomohol reverz, aby si zachranili zivot. Tym ale netvrdim, ze hodme vsetkych odbornikov do jedneho kosa a vsetky nemocnice su zle a ze korona neexistuje..

preto suhlasim s
Nishin napísal: So 05 02, 2022 10:50 pm To je taký cenzúrovací paradox. Majú iný názor, ale vyjadrujú ho násilne a neslušne, takže ich scenzúrujú. V reále ich ale nescenzúrujú kvôli ich názoru, ale kvôli ich toxicite. Ach jaj.
Len stretol som sa casto, ze ten nazor ludia (pouzivatelia (aj) ineho fora napriklad) odmietnu velmi rychlo.. Konkretne s tou koronou.. Politika a geopolitika je o kus zlozitejsia..
Odoslané z počítača
frakan
Silver Member *
Príspevky: 258
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 21 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa frakan »

"A poznam ludi, ktorym pomohol reverz, aby si zachranili zivot."

Hmm, veľmi odvážne tvrdenie. Lebo ak si na križovatke a rozhodneš sa pre jednu z ciest, nikdy sa už nedozvieš čo by ťa čakalo na inej. A už vôbec nie keď ide o život ... lebo ako sa hovorí "lekár lieči ale ten hore uzdravuje"
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

frakan, to mi povedali ti ludia, ktori ten reverz zazili. A ver, ze to nie su "chudaci z pomocnej skoly"
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ak by pouzil EDIT, bolo by to korektnejsie? :)
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pravdu povedat, pravym dovodom 3 prispevkov za sebou je pohodlnost, pripadne ze niekedy nestiham. Musel by som zliepavat citacie a text do dlheho textu v nejakom pomocnom textovom subore a potom to copy-paste do jedneho prispevku vsetko naraz. A to sa mi niekedy nechce a hovoril som si, ze na tom nezalezi.
Alebo sa mi obcas stalo, ze som chcel nieco doplnit a miesto EDIT som klikol na CITUJEM a odcitovalo mi to moj posledny. Tak som citovany text vymazal a doplnil som, co som chcel a bol proste zrazu dalsi prispevok.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

To citujem sa mi stavalo casto, trvalo mi, kym som sa to tiez naucil.. A ono sa to tusim uz potom neda zmazat. Neviem ci to nie je tym, ze sa zmenil dizajn fora a zmenil layout tych ikoniek? Alebo som len blby..
Odoslané z počítača
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa Adammd »

nema nahodou kod tohto fora automaticku funkciu, ze ked do urcitej doby niekto napise niekolko prispevkov hned pod svoje predchadzajuce, kod mu ich spoji do jedneho oddeleneho takou preusovanou ciuarou s datumom, hod a min...
(tak to funguje na superforum cz)
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

@all, Juggler: Mal som čas popremýšľať a veľa som si aj premyslel. Niečo otvorené ešte ostalo. Žiaľ nemám čas teraz vypisovať tu úplne všetko, ale teda aspoň niečo v krátkosti...

1. K téme trollingu sa vrátime. Celý víkend som to riešil.
2. Ďakujem Juggler za nápady a za čas ich spísať. Začal by som ale tým, žeby som bol nerád, keby toto celé nakoniec dopadlo tak, že ty z toho celého budeš mať len viacej roboty + vyhodí to nejaké dodatočné náklady na riešenia s veľkým otáznikom.
3. Tri body som ale ďalej myšlienkovo rozpracoval (ten výstražný trojuholník, dočasné/trvalé pozastavenie prispievania, pravidlá off-topic diskusie – lebo iba tu vznikajú vážnejšie rozkoly, čo som sa spätne dočítal). Všetko v zmysle, najjednoduchšie veci fungujú najlepšie.
4. Absolútne zlyhávajú moderátorské posty. Juggler ty si sa stal prirodzenou cestou admin a nie moderátor (napriek formálnemu označeniu moderátor v realizačnom tíme, či obmedzeným funkciám), čo vyplynulo z temnej minulosti tohto fóra, kedy sa oň nikto nestaral a úplne všetko bolo hlavne a iba na Tebe + Tilburovi. Bez ohľadu na slovičkárenie a chápanie slova moderátor, toto fórum nemá moderátorov. Treba sa baviť o tomto poste + ďalšom nastavení.
5. Ak bude ochota na Jugglerovej strane, navrhujem prediskutovať celé fórum z pred jeho reštartu až po dnes. Nemali by tu ostávať nevyjasnené veci z minulosti, pretože nie sú dobré k ničomu.
6. Paradoxne človeku, ktorému som napísal, že o ňom rozmýšľať nebudem (užívateľ gigant), som rozmýšľal veľa. Pretože kde vzniká ochota na 1 strane, môže vznikať aj ochota na strane 2. Ukázali to tu za pár dní aj iní ľudia.

Ku všetkému sa poriadne vyjadrím v dohľadnej dobe, keď to spíšem a budem spokojný s tým, ako som to napísal, aby to bolo, čo možno najkratšie a najzrozumiteľnejšie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tomáš virdzek napísal: Ut 08 02, 2022 8:05 pm Zdá sa, že si veľmi inteligentný človek. My dvaja si budeme spolu veľmi dobre rozumieť.
tomáš virdzek napísal: Ut 08 02, 2022 8:51 pm ...nie si vôbec taký inteligentný ako som očakával, škoda, mohla byť sranda.
tomáš virdzek napísal: Ut 08 02, 2022 8:55 pm Pozastavujem celé toto vlákno, jaroslav80 dostáva ban. Týmto považujem celú vec za uzavretú. Stačilo, nie len mne.
viewtopic.php?f=30&t=24904

Pozerám, že vlákno s najaktuálnejšou témou je uzavreté a jaroslav – Guru Member po 11 rokoch dostal ban :shock:

Včera chcel v parlamente vystúpiť generálny prokurátor - najvyšší orgán prokuratúry SR. Nebolo mu dovolené prečítať svoj právny názor.

Čo také urobil Jaroslav, že zrazu dostal ban? Prečo bol vlákno uzavreté ? Nevidím žiadny dôvod. Nesúhlasím s tým.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

V poriadku Juggler. Ja osobne zasa nesúhlasím s tým, aby sa tu chodil niekto citujem pozabávať takým spôsobom ako Jaroslav. Ja nemám nič proti jeho názorom, tie nech má aké len chce. Alebo ma chceš obviniť, že som mu nedal priestor na to, aby sa vyjadril k nejakej téme? Ja mám problém s tým akou formou diskutuje. Toto fórum tu nie je na to, aby sa tu chodil niekto pozabávať na svojom sarkastickom provokovaní a vyrypovaní bez ohľadu na tému, či diskusiu. Nemyslíš? Aký máte názor ostatní?

PS: Obe vlákna som odomkol. Som sám veľmi zvedavý, aká tu bude úroveň diskusie.
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa Nishin »

Internetovým trollom sa nenarodíš, do neho sa musíš vyvinúť. Ak toto nie je definícia trolla, tak potom neviem čo už...

"In internet slang, a troll is a person who posts inflammatory, insincere, digressive, extraneous, or off-topic messages in an online community, with the intent of provoking readers into displaying emotional responses, or manipulating others' perception."
jaroslav80 napísal: Ut 08 02, 2022 5:34 pm Neboj sa, nedam ti uz nic papkat, aby ta brusko nebolelo.

Raz ked budes velky a naucis sa napisat uz celu suvislu rozvitu vetu, pokojne sa ukaz znovu.
lepka
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: Co vravite na trolling na fore?

Príspevok od používateľa lepka »

Nie ze by mi tu jaroslav extra chybal, pri tom ako diskutoval, ale ak by ho admin napr. po tyzdni odbanoval a dal mu este jednu sancu, ci sa uvedomil, tak som s tym uplne ok. Ale myslim, ze mu to bolo naznacene z viacerych stran dostatocne vopred, ze by mal nieco zmenit.
Zamknuté

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"