Pankoo-skúška tradingu

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

Dobrý deň,skúšam obchodovanie cez DEMO s počiatočným vkladom 10 000,eur.
1 DEMO som otvoril niekedy v novembri,služil len na oboznámenie s funkciami a čo všetko sa môže stať pri obchode na páku-rozhľad.
2 DEMO V DECEMBRI ,skúšal som rôzne obchody -akcie,akcie cfd,indexy.No pri počiatočnom vklade 10 000,eur sa nemá význam zaoberať akciami,ak je cieľ čo najvyššie zhodnotenie,páka je len pri cfd akciach.V tomto DEME som sa snažil o akú takú disciplínu,používanie SL,TP ,čo viedlo k malým ziskom,malým stratám-žiadne zhodnotenie.
Neskôr som začal robiť rýchle obchody s minimom SL ,TP...V podstate som vynechal hľadanie akcii vhodných na long,short a sústredil som sa na index,zlato.To sa javilo ako lepšia varianta,síce s neustálym sledovaním trhu.
3 DEMO som otvoril 10.2. s tým,že sa tomu budem venovať,ako keby tam tie peniaze boli..Je to veľmi časovo náročné,no ten čas momentálne mám a baví ma to.
DEMO končí 10.2. ,skúsim požiadať o predľženie o mesiac,keď nie,tak otvorím iné.
Výsledok DEMO 3 sem dám 10.2 večer s výpisom,štatistikou.
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Tango »

Vykašli se na demo, to je dobré jen na naučení ovládat platformu. Dej tam real peníze, klidně málo a obchoduj s tím.
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

Myslím,že som urobil dobre s tým DEMO,človek si zapíše do hlavy TIE POHYBY,ktoré na páku vyskakujú až sa nestíha diviť.Musím sa do toho správne ponoriť.Počkám ešte jeden mesiac.
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Tango »

s real penězma se ti to do hlavy zapíše daleko více..;)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Rokosák »

Nezacinaj s pakou. Urci si kolko si mozes dovolit stratit a zacni, ako pise Tango.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Podľa mňa naopak, začína dobre. Pákové obchody sú na výuku na deme ako urýchľovač času a hotový vymetač ilúzií.

Dôležité je len nespraviť jednu chybu = ak náhodou uspeješ za ten mesiac, potom na základe 10-tich ani 100 obchodov nerob žiadne uzávery, že Ti to už naozaj ide a dáš hneď do toho veľa peňazí. Však to je ľahké... Brnkačka... Mám talent. Som na to vyvolený... Rovno ich odovzdáš ľudom ako je Tango :mrgreen: (nič v zlom Tango).

Sprav si na deme 100-vky obchodov. Musíš vedieť ovládať najskôr miešačku - teda v tomto prípade svoju platformu. Až potom si otvor účet a aj to radšej na úvod malý. Keby si ho vymazal. To čo sa Ti snažií povedať Tango je fakt, že iba real money = real skúsenosti a real emócie, to ťa naučí najviac. Ale lepšia je evolúcia, než revolúcia.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa jaja »

A co vlastně zkoušíš? Máš nějaký konkrétní systém s předem danými pravidly, které by šly i hodit na papír, nebo budeš střílet trejdy na základě pocitů či intuice?
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

Ano,o to sa snažím ,naučiť sa s platformou pracovať,ak sa rýchlo rozhodujem,nestlačiť nesprávnu klávesu,symbol...čo sa stalo.Záver nerobím žiaden,skorej budem rád za názory,či by sa tým systémom dalo pracovať pravidelnejšie,Hlavne aby mal určitý pozorovateľ tohto vlákna s toho nejaký osoh.Z neúspechu,úspechu,aby si povedal,to robí zle a to zasa dobre,to skúsim pužiť,toho sa musím vyvarovať.
Konkrétny systém?Nepoužívam TA podľa indikátorov,max.trendovú čiaru,nepožívam žiadny fundo rozbor na konkrétnu akciu,nesledujem počet short a long pozícií-
Jednoducho sledujem trhy -snažím sa-dlhodobo,pravidelne,rozhodujem sa na základe momentálnej situácie.Keď bola zlá nálada,veril som že pôjdu dole ,shortoval som.Ale aj v tom čase som spravil long obchody.No ale nedokážem s dostatočne vysokým ziskom uzavrieť tie obchody, o ktorych som presvedčený.Napr.shortoval som Ruský index,z dôvodu začínajúcej krízy-z mojho pohľadu.Držal som,no predal som tesne pred pádom,aby som potom nastupoval a len paberkoval.Resp.ak je index +3%,myslím že nemá veľký potenciál k rastu,tak short.
Ale či nie sú obchody indexov iných traderov tu na fore založené na podobných úvahách?Ano,Jugler vyhodnocuje výsledky firiem atd...ale to je už iný level,kryptu absolútne nerozumiem,tak skúšam,, momentálne mentálnu analýzu"
Jednoducho chcem to vyskúšať a som vďačný za vaše reakcie.
Terz mám otvorený len shOrt 14,344 na Deutsche Bank so SL 14,594 a TP 12,66.Viem, že výsledky mala vynikajúce,no vsádzam na výber ziskov,rastie od 10,60 eur.Indexy cez noc pridali,tak asi budem sl potvrdený.Ale cfd short som bral preto,že xtb neumožnuje short normálnej akcie a chcel som ju shortnúť.
A ako začnem dnes_?Včera záver bol skúpený-ja som shortol na chvílku trocha russel s malým ziskom-no neveril som na rast,tak som neotvoril ani long.
Chyba.Dnes by som počkal na nejaky rast a skúsim hrať na pokles
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

DBK otvorila miernym gapom dole,indexy +,zatvoril som to 14,144 myslím ,že ho uzatvorí,takpotom skusim asi znova.Order nedávam.
Takže asi chyba:nedodržal som nastavené hodnoty TP.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa jaja »

Tohle ti nebude fungovat. Neznám dlouhodobě úspěšného tradera, který nemá svůj systém. V tradingu je tvoje hlava tvůj nepřítel. Pokud trejdíš na základě pocitů, nikdy nedokážeš skutečně objektivně vyhodnotit, proč ti ten trejd vyšel nebo nevyšel a tím pádem se nemáš z čeho poučit a kam posouvat. Když budeš mít sérii úspěchů (a ta asi přijde), budeš mít pocit, že jsi king, ale bude to náhoda. Když pak přijde série neúspěchů (a ta určitě přijde), zničí tě to, protože nebudeš mít šajn, proč to tak je. Intuice je věc ošemetná a velkou roli hraje tvoje aktuální rozpoložení, budeš dělat iracionální kroky, přání je velmi často otcem myšlenky a tvoje vlastní hlava tě pak pošle špatným směrem. Trader potřebuje postavit nějakou zeď mezi burzu a svojí hlavu, něco, co mu dá psychologický odstup, něco, co může analyzovat, pak vylepšovat a upravovat na základě výsledků. Klidně začni něčím úplně primitivním, ale bez základu, na kterým budeš stavět, to nemá smysl. I kdyby ten systém byla jen nefunkční berlička, tvoje hlava ji potřebuje a časem z té berličky můžeš postupně postavit něco funkčního.
Než na něco přijdeš, tak si klidně jen tak trejdi, seznamuj se s platformou, zjišťuj jak to na burze chodí, ale nevyhodnocuj výsledky. Bylo by to k ničemu.
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

Tak som to uzatvoril dnes.Pokec k tomu dam zajtra,teraz odchadzam.
Snímka obrazovky (13).png
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

Krátky rozbor:
zhodnotenie za mesiac 95,8 % dobre
počet obchodov 788 ?
zisk na obchod 12,16 eur zle
max pokles 3070 eur zle
pri poklese som sa dostal na 96 % marze,tam som odpredal časť pozície-nemusel som z terajšieho pohľadu ,presne pri odpredaji sa to otočilo-bol to long na dax
držal som zbytok pre to,že som mal vtedy pekný zisk na účte
ak by som nemal,mal by som nervy na dranc
max strata na obchod 2844 eur akcia NVAX buy 97,6 bid 74 za poklesom stalo oznamenie valnevy o novej vakcine na omikron -myslim
uzatvaral som z dovodu,ze som nemal prostriedky na trading,nechcel som vysedadávať stratu
max zisk 1919 eur cfd nvax
tieto dva obchody by som normalne neurobil,z dovodu vysokeho poplatku u xtb zmena eur-usd
Celkovo zle:veril som na pokles trhu,zaobchodoval som vela zbytočných long obchodov,ktoré ma dostali do problémov.nie že by viedli k nejakej významnej strate,ale mal som ostať verný trendu.
Stačilo len držať tie shorty a navyšovať pozíciu-proste nedisciplína-zle
Tento mesiac skúsim menej obchodov z vyšším % ziskom,dúfam že nie stratou,ale ako som písal vyššie-v minulom mesiaci- SL a TP velmi nefungovali do zisku
Ak niekoho zaujímajú konkrétne obchody ,zavesím sem aj podrobný výpis.
Poprosím o názor,čoho z tohto by som sa mal chytiť.dík
DEMO nepredľžili,začínam odznova s 10 000,eur
Plán:zhodnotiť 20 %
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

Snímka obrazovky (14).png
nova pozicia

SL necham na pevno,ten TP je zatiaľ len tak,uvidim neskor
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

Snímka obrazovky (15).png
Tak som to nevydrzal a predal.to je moj problem ,ale vydrzalsom to dlho podrzat,oproti tomu mesiacu predtym.verim ,ze pojdu este dole,mozno nie dnes.USA -TAIWAN,USA -UKRAINA,INFLACIA,drobný investor do fondov pri väčšom poklese bude RUšIť ZMLUVY ,pamätám si ako reagovali 2009.

amzn short drzim
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

long us30 2x
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

Snímka obrazovky (18).png
Snímka obrazovky (18).png (4.13 KiB) 4672 zobrazenia
Koupit
2,00
.US30Cash
34770,3
-
-
11 úno 21:12:09
34781,7
0,00
0,00
22,80

uzatvorené
otvoreny znova short us 30 2x ,skusim podrzat cez vikend,scan dam neskor
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

takže short us 30ukonceny SL,presne ,aby sa potom otočilo v mojom smere...ale už bezo mňa.Ak by to bol real,myslel by som na brokera.Musím asi posúvať SL dalej,pripadne akceptovať určitú stratu na SL. Škoda,bol by pekný zisk,ale ...čo bolo,to bolo...čo má byť ,bude.
Takže len +0,80 eur
Prílohy
Snímka obrazovky (20).png
Snímka obrazovky (19).png
Snímka obrazovky (19).png (7.12 KiB) 4567 zobrazenia
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

otvoreny long gold,predpokladam prieraz 1860 s naslednym rastom cez 2000

možný pokles k 1847 tam som nastavil nakupny prikaz 0,1 x
Prílohy
gold.png
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

AMZN dokupil so este 1 x ,no vypredavam s min.ziskom.
Prílohy
amzn.png
amzn.png (10.88 KiB) 4475 zobrazenia
amzn 2.png
amzn 2.png (10.28 KiB) 4475 zobrazenia
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Rokosák »

Dnes som cital humorny opis investovania. Vyzera nasledovne:
1. Skory predaj.
2. Neskora kupa.
3. Prilis dlhe drzanie investicie.
:D
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

Rokosák napísal: Ut 15 02, 2022 1:49 am Dnes som cital humorny opis investovania. Vyzera nasledovne:
1. Skory predaj.
2. Neskora kupa.
3. Prilis dlhe drzanie investicie.
:D
Ak to niekomu vytvorí úsmev na tvári-super.
Ak sa niekto poučí z mojich chýb-vrátane mňa-super.
Ak to má niekto za nezmysel,nech to nečíta.
Zatiaľ neprodukujem straty,to je pre mňa doležité
A zhodnotenie 10 000 eur na 15537 eur je 55,37% v tejto druhej platforme,ktorá nie je dobrá,no riešim návrat k xtb real ucet a k tomu Demo na 12 mesiacov.
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Zdravym »

Len pozor, to su presne chyby, ktore sa na real ucte prejavia viacnasobne :wink:
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

Zdravym napísal: Ut 15 02, 2022 9:16 am Len pozor, to su presne chyby, ktore sa na real ucte prejavia viacnasobne :wink:
Preto sa do real nehrniem.A demo mám s 10 000,takže by suma zodpovedala reálnemu účtu.
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

Otváram short dax ,long gold. scan coskoro
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3822
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ahoj ked budes vyhodnocovat po mesiacoch co tak dat tieto data:
%win, avg win, avg lost,max.win, max.lost, max. pocet strat za sebou, max DD.
Netreba ani omacky popisu. Videl by si kde z dlhodobeho hladiska mozes byt a co je slabina systemu.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

osamely chodec napísal: St 16 02, 2022 10:58 am ahoj ked budes vyhodnocovat po mesiacoch co tak dat tieto data:
%win, avg win, avg lost,max.win, max.lost, max. pocet strat za sebou, max DD.
Netreba ani omacky popisu. Videl by si kde z dlhodobeho hladiska mozes byt a co je slabina systemu.
OK,ale z toho štatistického grafu xtb sú dobré údaje okrem max DD.Ten rátate %z konkrétneho obchodu či k celému účtu?A ako ho zistím spätne,ked v štatistike je len suma v eur,platforma to nevygeneruje kedy a na akom obchode to bolo.Musím si nájsť ten obchod a spätne ho analyzovať.?
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

Pankoo napísal: Ut 15 02, 2022 8:09 pm Otváram short dax ,long gold. scan coskoro
Všetko zatvorene
gold +483,63 eur
SHORT DAX +302,18 Uzatvorené skoro
LONG DAX -606,20 otvorené skoro,uzatvorené neskoro
Znovu tá nedisciplína,nemal som spekulovat na krátky long
CELKOM + 179,61
Tie scany na DAX ani nerobim,je toho vela a vypis tento robomarket akosi neumoznuje-
Prílohy
Snímka obrazovky (21).png
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3822
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ahoj , ja tam nevidim cisloa avg lost avg win. Max DD je maximalny pokles uctu od jeho max. hodnoty
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

osamely chodec napísal: Št 17 02, 2022 11:37 am ahoj , ja tam nevidim cisloa avg lost avg win. Max DD je maximalny pokles uctu od jeho max. hodnoty
avg lost win-Tak na to ti neodpoviem a uz to ani nezistím,ten účet už expiroval,ale DD ak si dobre pamätám :účet cca 17 000 pokles 3070 tj 18%,ale myslim ,že som nebol plne zainvestovaný,takže tak sa to ráta?
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3822
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa osamely chodec »

:) mne nemusis odpovedat. Ale ak to myslis s tradingom vazne a nie iba ako hru , tak to su zakladne veci co si musis kontrolovat.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

Trejdím ,trejdím ,robim rýchle obchody,zdá sa ,že to mi ide lepšie .
Nehlásim.Ale stále verím na další prepad trhu.
Zhodnotím na konci mesiaca.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3822
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

Aj ked robim pekne zisky -dnes cca +17 % k učtu,nie som spokojny.
Ako som pisal o zlate ,ten pohyb tam bol ako som predpokladal,dokonca i ten pokles na 1847 kde som dokupil orderom vysiel ,no zaobchodoval som ho z polovicnym ziskom nez som mohol dosiahnut.
Short us tech nastupoval som 14275 8x ,kde som urobil viacero ziskovych obchodov v mojom smere,ale este pri navyseni pozicie .Ak by som len drzal zakladnu poziciu 8x,tak by som mal vacsi zisk z 1 obchodu nez z tych všetkych.
Trpezlivosť ruže prinaša-si vylepím nad postel
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa iceberg8 »

17% denne je fajn, to za mesiac budes moct mat cca 23nasobok uctu..
Odoslané z počítača
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

buy rtx 1247,03 ale tvrdy SL 1209

FUUU ,to bola jazda ,ani som si nevsimol.
out -228 eur
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

Funguje vam predaj,nakup teraz u vasho brokera?SChcel som uzatvorit pozicie ,no platforma bezi,ale sel,buy nic.ide o index dax
Skusam aj ine ,nic.Ak je toto bezna realita.....???Ja som pekne v zisku,ale co ten,kto chce uzatvorit stratovu poziciu a ma dojem ,ze by bolo vhodné.Ako by ste to riesili v reale.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa jogo »

Pankoo napísal: Št 24 02, 2022 8:13 am Funguje vam predaj,nakup teraz u vasho brokera?SChcel som uzatvorit pozicie ,no platforma bezi,ale sel,buy nic.ide o index dax
Skusam aj ine ,nic.Ak je toto bezna realita.....???Ja som pekne v zisku,ale co ten,kto chce uzatvorit stratovu poziciu a ma dojem ,ze by bolo vhodné.Ako by ste to riesili v reale.
Normálne nakupujem CFD a po 9h sa chystám kupovať ETF.

edit: ETF-ka nefungujú, ale to je celkom bežné, že niekedy aj pol hodiny po otvorení burzy nekótujú...to je ta naša EU.
https://www.boerse-frankfurt.de/en/etf/ ... tf-usd-acc
edit: Tak som nakúpil SXR8, spred bol dvojnásobný, ale v EU to tak pri vysokej volatilite býva.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

Tak ja som vonku na targete ,dnes +26,90% na ucet.
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Tango »

jen získáváš špatné návyky, nic víc, nic míň... :(
Pankoo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Ut 08 02, 2022 2:59 pm

Re: Pankoo-skúška tradingu

Príspevok od používateľa Pankoo »

Tango napísal: Št 24 02, 2022 12:58 pm jen získáváš špatné návyky, nic víc, nic míň... :(
Skoro predané?
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"