ZMENY 2022

Informácie, pravidlá, návrhy, správy, pripomienky (pridať, zlúčiť, zrušiť, premenovať kategórie)
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

ZMENY 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tomáš virdzek napísal: Št 10 02, 2022 2:17 pm Juggler.
Budem veľmi rád, keď sa ujmeš moderátorstva v týchto témach. Mňa osobne tieto politické debaty nikdy nezaujímali. Keď budem ale vedieť, rád pomôžem, čítať ich už budem pre istotu aj ja. Len Ťa poprosím nielen o nestrannosť. To nekonečné vypravdovávanie, naťahovanie a provokovanie tu funguje doslova ako liaheň na konflikty, buď striktnejší. Mňa tu osobne ako čitateľa najviac toto obťažuje. Nechám to teda celé na Teba, ale zváž už konečne aj tie bany, tá funkcionalita tu nie je naprogramovaná pre srandu.
Dík za dôveru. Pomaly, postupne sa vrátime do normálu.

Prečítal som si názory všetkých. Nechcem sa ku každému zvlášť vyjadrovať, ale budem sa snažiť, aby bolo fórum menej rozdeľujúce politickými témami a viac spájajúce investičnými/obchodnými témami
tomáš virdzek napísal: Št 10 02, 2022 2:17 pm Padli tu aj zaujímavé nápady, s ktorými sme sa stotožnili - pouvažujeme teda nad tým, čo napr. napísal tino8.
tino8 napísal: St 09 02, 2022 8:27 pm ... Problem z mojho pohladu by vyriesilo jednoducho to ze by sa v sekcii o novinkach nezobrazovali temy z offtopic sekcie, tam nech si riesi kto chce co chce ale nech to nezatieni temy o investovani hned na landing page

To ma zaujalo, lebo tu nechodím z home page.
Tak ako písali ostatní, chodím priamo do fóra cez nastavenie ,,aktívne témy,, alebo ,,nové,, alebo ,,neprečítané,,.

Áno, na home page sú ,,novinky na fóre,, kde by sa nemali zobrazovať off-topic príspevky.

Na druhej strane je škoda, že ľudia, ktorí chodia priamo do fóra, nevedia, čo sa deje na home page.
Máte tam zaujímavé články, o ktorých by bolo dobre vedieť u nás na fóre a kľudne k ním viesť aj diskusiu.
Predstav si, že ja som ani jeden článok nečítal, lebo som o nich nevedel.

Treba to urobiť ako za Filipa. On prišiel povedať, že má nový článok, nový rozhovor.

Zriadim osobitné vlákno a vy z redakcie ( ani som nevedel, že nejaká existuje ) prídte vždy vložiť linku na nový článok.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa andre »

Tie headline clankov by sa dali automaticky zobrazovat niekde na fore, rovnako sa najnovsie prispevky na fore zobrazuju na homepage.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

A ako tu chodíš Juggler: rovno tak, že máš v prehliadači https://ako-investovat.sk/diskusia/ ?

Andre: toto je tiež dobrý postreh, vybavíme.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Horsia farba pre moderatora sa nedala vybrat? :D Evokuje mi to skor niekoho zabanovaneho nez s pravomocou..
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Dante, povedz teda akú.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Taku co menej bije do oci a je rozpoznatelna. A je tu nejaka divna paleta farieb vsak tu su 2x takmer tie bloky farieb :D

Napr.

Dante
Dante
Dante
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ok, sme na investičnom fóre, tak zelená. Vďaka.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tomáš virdzek napísal: Št 10 02, 2022 6:06 pm A ako tu chodíš Juggler: rovno tak, že máš v prehliadači https://ako-investovat.sk/diskusia/ ?
Ešte dalej - priamo:
search.php?search_id=active_topics
search.php?search_id=newposts
search.php?search_id=unreadposts

= výber z rýchlych odkazov a tak dať do pameti linku
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ja som nikdy nechápal, nevedel som prísť na to, prečo sú toto 2 úplne odlišné svety. Aha tak. To by ma nikdy nenapadlo... Ach. Sme riešili x krát ako je to možné a bral som to tak, že proste máte mnohí len záujem o fórum a na ostatné proste kašlete. No dobré vedieť. Ten Andreho tip má potom svoje opodstatnenie ako soľ. To budeme hneď riešiť.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

tomáš virdzek napísal: Št 10 02, 2022 6:23 pm Ok, sme na investičnom fóre, tak zelená. Vďaka.
Dal by som to trochu tmavsie zelene. Tato na tom bledomodrom pozadi trochu zanika. Ale to je len nepodstatna kozmeticka drobnost.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

tomáš virdzek napísal: Št 10 02, 2022 6:23 pm Ok, sme na investičnom fóre, tak zelená. Vďaka.
haha, toto je super :D fakt super trefne..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa glengoolie »

cryptotrader napísal: Pi 11 02, 2022 8:40 am Ohladom novo registrovanych clenov a novych temach. Netreba vymyslat koleso. Obvykle novy clen istu dobu nemoze zakladat nove temy. Prispevky samozrejme pisat moze, ale zalozit temu nie. Pripadne nova tema noveho clena ide automaticky na schvalenie adminovi. Po x prispevkoch je umoznene zalozenie novej temy uz ako riadnemu clenovi.
Co sa tyka odlisenia admina, tak by som to farbickami velmi neriesil, velmi to krici. Staci rovnako ako na inych forach bold a kurziva, pripadne iny font.
toto je jeden z dovodov preco nie som na reddite a spol., mimo ineho. absolutne naviac ma naserie ked prejebem cas registraciou a napisanim otazky na ktoru aktualne hladam odpoved len preto aby mi bolo povedane ze mesiace nemozem nic pisat. z takych webov idem hned doprec a uz NIKDY tam nepachnem.

anyway, preto sem nepisem. chcem len poznamenat ze mi pride absolutne retardovane ze tu ludia maju virtualne portoflia a nerealne obchody. nikto z toho nic nema a nenesie ziadne nasledky. tak na co to zbytocne "zasiera" forum? ked nie je clovek ochotny investovat a riskovat ani blbych 500 alebo 1000 eur tak na co sem lezie? "armchair warriorov" je plny internet ale ich prinos je nula-nic. Je to len ruch. Nemalo by sa to preto podporovat. Len moje 2¢ ako sa hovori.
for the best of times
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Tiez nie su mi po chuti tie rozne simulacie...psychika je uplne inde, ako pri real money.
Edukativne predsa staci graf akcie/indexu, nie je treba nieco simulovat...ale kazdy nech si robi a pise co chce.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

glengoolie napísal: So 12 02, 2022 12:16 pm .. chcem len poznamenat ze mi pride absolutne retardovane ze tu ludia maju virtualne portoflia a nerealne obchody. Nikto z toho nic nema a nenesie ziadne nasledky. tak na co to zbytocne "zasiera" forum? ked nie je clovek ochotny investovat a riskovat ani blbych 500 alebo 1000 eur tak na co sem lezie? "armchair warriorov" je plny internet ale ich prinos je nula-nic. Je to len ruch. Nemalo by sa to preto podporovat. Len moje 2¢ ako sa hovori.
Real-time obchody (tj. nahlásenie vstupu pri reálnej cene a výstupu pri reálnej cene ) majú najväčšiu výpovednú hodnotu.

Hlásiš to verejne, pred publikom a každý si to vie odkontrolovať.
To či ten obchod/investíciu robíš aj u seba s 3000 € na ktorých ti záleží, alebo s 30 000 € na ktorých ti nezáleží, lebo zarábaš ročne 100K,
alebo s 300 000 €, ktoré si získal predajom bytu po babičke a rozhodol si sa ich pregemblovať - to je už sekundárna záležitosť.

20 rokov prispievam na investičné fóra. Stretol som množstvo frajerov, ktorí robili dojem že sú majstri sveta a chválili sa obchodmi v štýle: dnes je akcia XX +30%, ako dobre, že som včera kúpil. Ale nikdy nepovedali, že akciu YY, ktorá padla -30% tiež kúpili. Návštevníci fóra potom mali dojem, že na burze sa dá ľahko zbohatnúť. Proste vždy to bolo o ničom, kým sme nezaviedli pravidlá, že príď s kožou na trh a nahlás nákup pri reálnej cene a potom sa príď pochváliť so ziskom, keď budeš predávať.

Takisto keď tu niekto príde a ukáže reálny graf jeho účtu z minulosti - nemá to v súčasnosti pre nikoho výpovednú hodnotu. Lebo v roku 2020 si mohol mať šťastie a v roku 2021 skrachuješ. Minulosť je vždy len minulosť a pekné obrázky sú len obrázky:

Real-time trading ako ho začal hlásiť teraz Jari, čo ťa zrejme iritovalo má oveľa väčšiu výpovednú hodnotu ako to, čo si doteraz prezentoval ty.
Ja nemám nič proti tebe, ale tvrdiť, že to čo nahlásia ľudia real-time je ,,retardované zasieranie,, môžeš spravodlivo porovnať so sebou, čo si nahlásil ty.

Prišiel si sem v septembri 2021 a dal si tip na WISH. Pochválil si sa, že máš 20 000 akcií. WISH stál v tom čase 6 USD.
Kedže WISH prišiel na burzu v decembri 2020 pri cene 24 USD a vo februári 2021 bol pri cene 30 USD, dal som ti len jednu otázku:
JUGGLER napísal: Št 23 09, 2021 1:39 am Ty máš 20 000 akcií tohoto? Akú máš cenu?
WISH.JPG

Povedal si, že máš 20 000 akcií po 7 USD. Nikto nespochybňoval tvoje tvrdenie, nikto nežiadal od teba dôkaz.
Teoreticky si mohol začať nakupovať po 30 USD a dokupovať ďalšie tisícky kusov, keď padala. Takže zamysli sa aká je výpovedná hodnota tvojho tvrdenia oproti tomu, keď sem niekto príde a v reálnom čase nahlási nákup. Pre fórum a pre ľudí je to tá najväčšia výpovedná hodnota, lebo je nespochybniteľná. Jediné, čo ti treba k tomu vedieť je celková výška kapitálu voči ktorej podstupuješ riziko straty.

My sa tu nehráme na policajtov, či Adam skutočne nakúpil Bitcoin systémom DCA. Nikto sa mu nehrabe v súkromí, čí 36 000 ktoré nahlásil sú jeho celoživotné úspory, alebo zanedbateľná čiastka, ktorú neprechľastal vďaka lockdownom. Keď dal 10 000 € do Meta Musku, tak 36 000 do BTC nemusel byť pre neho stres. Ale teraz keď má 4 x viac možno už je. Prah bolesti a psychický tlak pri investingu/tradingu je u každého iný: závisi nielen od majetku, nielen od toho ako ľahko/ťažko si prišiel k peniazom, ale aj od toho akú máš povahu. Poznám ľudí, čo ťažko zarobené peniaze ľahkovážne vsadia na ruletu a takisto milionárov, ktorí ani malú časť kapitálu nie sú ochotní riskovať na burze.

Stojím za tým, že real-time hlásenie obchodov a investícii má tu na fóre najvyššiu výpovednú hodnotu.
Či to robíme simulovane ako paper-trading, alebo simulovane, lebo nie je reálne hlásiť všetko, alebo či kopírujeme svoj skutočný trading/investing (v hocijakom pomere), vždy je to v reálnom čase, vždy je to verejné a vždy odkontrovateľné. Je to realita pri ktorej nevieme posúdiť ako to na ľudí vplýva, či im to spôsobuje stres, ale vidíme všetko v priamom prenose a vidíme či to vedie k výnosom, alebo stratám.

Najcennejšie na tomto portáli je, že sa tu zišla komunita, ktorá je ochotná nielen teoretizovať, ale aj prakticky sa o niečo pokúsiť.
Druhá najcennejšia vec je, že sa snažíme ukázať realitu, pravú tvár investingu/tradingu. Ukazujeme reálne čísla od inštitúcii, ktoré sa uchádzajú o spravovanie penazí verejnosti. Ale ukazujeme aj cestu ako si každý môže spravovať svoje financie sám.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa glengoolie »

ok pan moderator. tak ja teda idem o dom dalej. papa vseci.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Najľahšie je uraziť sa a utiecť. Možno práve preto, že niekto trafil klinec po hlavičke..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mikr
Gold Member **
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa mikr »

glengoolie napísal: So 12 02, 2022 7:21 pm ok pan moderator. tak ja teda idem o dom dalej. papa vseci.
papa...
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Juggler,
Stojím za tým, že real-time hlásenie obchodov a investícii má tu na fóre najvyššiu výpovednú hodnotu.
Či to robíme simulovane ako paper-trading, alebo simulovane, lebo nie je reálne hlásiť všetko, alebo či kopírujeme svoj skutočný trading/investing (v hocijakom pomere), vždy je to v reálnom čase, vždy je to verejné a vždy odkontrovateľné. Je to realita pri ktorej nevieme posúdiť ako to na ľudí vplýva, či im to spôsobuje stres, ale vidíme všetko v priamom prenose a vidíme či to vedie k výnosom, alebo stratám.
Co si napisal je ok, len mam pripomienku. Ak pri real time trejde nezverejnujeme cely set up ( sl, tp) , tak potom to nema absolutne ziadnu vypovednu hodnotu. My nepozname vysku uctu a percento risku, ja tu mozem davat svoje real trejdy a garantujem ti ze kazdy skonci v zisku, proste ho vysedim napr. martingalom do zelenej nuly alebo do zisku,alebo len vysedim. Ale realny trejding o tom nie je.To ci niekto trejdi real peniaze alebo demo a vyska uctu mna vobec nezaujima, mne ide o system o edge ci ho trader ma. Ja to bez hore uvedenych parametrov neviem posudit.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
samuel
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm
Has thanked: 4 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa samuel »

glengoolie napísal: So 12 02, 2022 7:21 pm ok pan moderator. tak ja teda idem o dom dalej. papa vseci.
Čau, drž sa. A prídi nam o mesiac napísať, ako ti chutila tá vysoká roštenka z LV.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

osamely chodec napísal: So 12 02, 2022 7:51 pm Juggler,
Co si napisal je ok, len mam pripomienku. Ak pri real time trejde nezverejnujeme cely set up ( sl, tp) , tak potom to nema absolutne ziadnu vypovednu hodnotu.
Pre teba to nemá výpovednú hodnotu, lebo si systematický trejder.
Nič iné ťa nezaujíma, len set-upy.
Nikto nie je povinný hlásiť dopredu kde bude mať SL a TP. Kopa trejderov manažuje trejdy za chodu.
Nie je dôležité či hlásiš SL a PT, ale ako zmanažuješ celý trejd. Výsledok je dôležitý.
Samozrejme, najcennejší a najbezpečnejší trading je tak ako ho robí Tango. Ale nie je to jediná cesta.

osamely chodec napísal: So 12 02, 2022 7:51 pm My nepozname vysku uctu a percento risku, ja tu mozem davat svoje real trejdy a garantujem ti ze kazdy skonci v zisku, proste ho vysedim napr. martingalom do zelenej nuly alebo do zisku,alebo len vysedim. Ale realny trejding o tom nie je. To ci niekto trejdi real peniaze alebo demo a vyska uctu mna vobec nezaujima, mne ide o system o edge ci ho trader ma. Ja to bez hore uvedenych parametrov neviem posudit.
U Jariho mňa spočiatku nezaujímal kapitál. Nehlásil sa do hitparády, len začal trejdiť. Dovtedy to pre mňa bolo len o vstupe a výstupe. Samozrejme, ked sa mu prvý trejd dostal do väčšej straty, je namieste spýtať sa voči akej výške kapitálu môžeš hodnotiť jeho trading.
To spravil Jogo. Keď povedal výšku kapitálu, vyhodnocovanie sa stáva plnohodnotné.

Kým nevyhodnocujeme trading z hľadiska výnosu a rizika, každý môže hlásiť real tipy na akcie, na crypto, na forex, na čokoľvek. Ked k tomu dodá nejaké info, argumenty, čísla, prínos je v tom, že ľudia sa môžu inšpirovať. Tak začal Martin7 a jeho prínos je obrovský. Mnoho ľudí pozerá len na zisky, na úspech, ale mne je jedno kolko do toho dal peňazí, alebo ako to zmanažoval. Mňa zaujíma podstata ako našiel winnera. Obrazne povedané, nezaujíma ma, že chytil veľkú rybu, ale ako ju chytil.

Ináč, to čo tvrdíš, že garantuješ, že každý tvoj trejd skončí v zisku platí len do určitej hranice. Za ňou by si sa pred všetkými zhovadil, tak ako kedysi B guru. Pametáš sa? Dával krásne trejdy, až kým mu jeden nevyšiel...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

"Mňa zaujíma podstata ako našiel winnera. Obrazne povedané, nezaujíma ma, že chytil veľkú rybu, ale ako ju chytil."
Pod toto by som sa podpisal tiez.. :)
Odoslané z počítača
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa Zdravym »

Nie je mozne pridat kratky popis k vlaknam? Tzn, hned pod nazvom by bolo napr.

Real Trejding / Simulacia
Krypto / akcie / vsehochut
zaciatocny stav - 500 € ....
Metoda - halabala
Reportujem 100% obchodov / sem tam nieco.....

Nieco, co by sa povedzme zobrazovalo vzdy ako prvy prispevok na stranke po rozkliknuti vlakna.


Ja som tiez len nedavno pochopil, ze nie vsetko su realne obchody a peniaze.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zdravym napísal: St 23 02, 2022 3:38 pm Nie je mozne pridat kratky popis k vlaknam? Tzn, hned pod nazvom by bolo napr.

Real Trejding / Simulacia
Krypto / akcie / vsehochut
zaciatocny stav - 500 € ....
Metoda - halabala
Reportujem 100% obchodov / sem tam nieco.....

Nieco, co by sa povedzme zobrazovalo vzdy ako prvy prispevok na stranke po rozkliknuti vlakna.


Ja som tiez len nedavno pochopil, ze nie vsetko su realne obchody a peniaze.
Skôr treba o to požiadať tých, čo si založili vlákno.
Nevedia meniť obsah prvých príspevkov, ale ked si pripravia krátky text a požiadajú, ja im to tam vložím.

Tak som začal updejtovať aspoň naše hlavné vlákna o ETFs.
Ale nemôžem to robiť sám a sám sledovať zmeny vo Finaxe, Portu. EIC, SLSP atd...musia ma na to upozorniť prispievatelia.
Napr. naposledy som pridal k EIC ,,rôzne varianty investovania do indexových ETFs cez EIC,, a takisto info od AviceN, že pri cielových účtoch neúčtujú poplatok za konverziu 1,2%.

Ja mám u seba 90% real trejdov. Mnoho z nich som priložil obrázok z real profit/loss ( v ľavom hornom rohu ).
Povaha môjho tradingu ( daytrading z mnohými ordermi, trading v afterclose a pod. mi dovoluje hlásiť iba časť trejdov )

Tie stratégie/systémy čo sú v hitparáde, tam máš napísané pri ktorých ide o simulácie.
Ak si myslíš, že simulovať je ľahšie ako trejdiť, tak si to vyskúšaj.
U mňa je to naopak: často urobím krásny trejd, ktorý je nenahlásiteľný. Ale ten čo nahlásim neviem už manažovať tak ako u seba.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa osamely chodec »

juggler napísal: Nič iné ťa nezaujíma, len set-upy.
Nikto nie je povinný hlásiť dopredu kde bude mať SL a TP. Kopa trejderov manažuje trejdy za chodu.
Nie je dôležité či hlásiš SL a PT, ale ako zmanažuješ celý trejd. Výsledok je dôležitý.
Ano , mna zaujima jedine set up a to vylucne iba pred trejdom. Nic ine nie je dolezite. Chranim sa pred sebou samym. Ak niekto manazuje trejdy za chodu vystavuje sa ucinkom strachu, ktory ho paralizuje a robi v zasade dve veci nepriznava stratu, chce bojovat(riedi), alebo stuhne . Obe nastavenia mysle som zazil niekolkokrat :) , vzdy koncili velkym zlyhanim. Za mna vysledok jedneho trejdu nie je dolezity , dolezite je ci som svoju vyhodu dokazal vyuzit v set upoch v stovkach trejdov. Cesta je ciel, potom mozno pride vysledok.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pohoda. U nás trejderov je to rôznorodé. Každý hľadá cestu, alebo už má svoju cestu. Dlhodobo uspeje len zlomok. Aj z tých čo uspejú to nakoniec mnohí prehodia do pohodlnejšieho polo-tradingu, polo-investovania. Ked na to ovšem majú tradingom nahrabaný väčší kapitál.

Nie nadarmo trading nikomu neodporúčam. Za to všetkým vrelo odporúčam pasívne a dlhodobé investovanie cez ETFs.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa Zdravym »

JUGGLER napísal: St 23 02, 2022 4:00 pm
Skôr treba o to požiadať tých, čo si založili vlákno.
Nevedia meniť obsah prvých príspevkov, ale ked si pripravia krátky text a požiadajú, ja im to tam vložím.

.....
Ja som to skor myslel ako technicky navrh, ze by to nebol celkom ako prispevok, ale take okienko pod nazvom :D

Ale jasne, vacsina to pri zakladani spravi pekne v prvom prispevku. Co idu, ako, preco.... Staci si to pozriet od zaciatku :beer:


To, ci je simulacia lahsia / tazsia je uplne ina tema. Neviem sa k nej vlastne ani vyjadrit, len vravim ze som bol prekvapeny, ked som sa dozvedel, ze su to aj simulacie :)
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa Glogol »

hej rozmohli sa nam ozaj off-topicove temy. Nebol tu navrh aby sa off-topicove temy nezobrazovali ako novinky ? Ozaj po par dnoch clovek moze stratit nejake zaujimave info, zato horuce off-topicove temy isto nestrati ...Ci uz to je ale politika nie je off topic ?
Naposledy upravil/-a Glogol v St 23 02, 2022 11:16 pm, upravené celkom 1 krát.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

tino8 napísal: St 23 02, 2022 10:52 pm je nejaka moznost ako sa zmazat z tohto fora? ako pouzivatel co tu vo velkej vacsine iba cita som zistil ze sa tu hlavne riesia ideologicke dristy, a to by nebol problem, lebo staci ze tu nebudem chodit ale ja by som chcel aby tu neostal moj nick. Ak sa neda tak poprosim admina o zmazanie uctu ak sa da
Docela usmevne tvrdenie. :wink:

Ja tu vidim 25 relevantych sekcii a iba 2 "dristacie" - politika a off topic. Treba si ujasnit pojmy a nebyt dojmologicky. A mozno pre dusevne zdravie ich odignorovat. Ale netvrdit ocividne klamstvo, co sa tu HLAVNE riesi.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Adammd toto sa tu hlavne rieši. Bodka.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa Glogol »

Co uz. Tino nastartoval Tomasa a pozastavil 2 vlakna. Pritom by ozaj stacilo aby neboli zobrazovane v top novinkach. Kto chce nech sa tam vybija. Ale co uz. Za mna aj ok len mam obavy ze to zas vyvola burlivu diskusiu.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Matematika tvrdi opak.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Glogol, zaplať mi tu investíciu, aby sa to zobrazovalo iba tak ako chceš. Za určitou hranou vyhoviem, za určitou ale budem čisto technický. Učím sa, a učím sa rýchlo.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Tu nebude 8 nickov terorizovať a šikanovať fórum. Preberte sa. Mám tu kopec mojich možností a môžem si spraviť čo ja chcem.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa capitalcapital »

V súvislosti s tým nezobrazovaním "neinvestičných" tém v rámci noviniek ma tiež napadlo, že obdobné obmedzenie by bolo vhodné aj pre úroveň diskutéra. Dve dnes už zamknuté témy "off topic" vyšvihli niektorých diskutérov na vysoké úrovne...
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

capital, učím sa, dám do toho vlastné peniae, čas.. poraď konkrétne, vždy uvítam, čo s tým?
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa Glogol »

tomáš virdzek napísal: St 23 02, 2022 11:36 pm Glogol, zaplať mi tu investíciu, aby sa to zobrazovalo iba tak ako chceš. Za určitou hranou vyhoviem, za určitou ale budem čisto technický. Učím sa, a učím sa rýchlo.
ok,ok. Nevedel som ze je to nakladne. Ako som spominal ozaj sa to OT rozmohlo a mne osobne tie dve vlakna chybat nebudu aj ked do jedneho z nich som prispel sem tam. Viac uz prilievat olej do ohna nechcem teda natahovat tuto debatu a som rad ze to spravujes.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tomáš virdzek napísal: St 23 02, 2022 11:42 pm Tu nebude 8 nickov terorizovať a šikanovať fórum. Preberte sa. Mám tu kopec mojich možností a môžem si spraviť čo ja chcem.
:like:

Súhlasím. Mení sa to na búrlivú politickú diskusiu, treba si dať od toho pauzu.
Mali sme tu kadejaké podružné diskusie, ale teraz to mení charakter portálu. Zahlcuje ho politikou.

Začínam mať pocit ako pri diskusiách pod článkami denníkov, kde si bárskto napíše hocičo.
Blbé je to, že tento obsah degraduje unikátne zameranie fóra a rozdeľuje ľudí. Majiteľ fóra toto nechcel.
Súhlasím, že fórum musí mať svojho pána.

Musíme sa usilovať, aby portál smeroval opačným smerom: menej jalových diskusií, viac kvalitného investično/trejderského obsahu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

pokus on sám mňa Tino poprosil o zmazanie :)
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Nech len odisli, boli to podla mna fake ucty tunajsich uzivatelov, ktori dosiahli co chceli - cenzuru. Nestazujem sa, konstatujem.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZMENY 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Admin: zvážil by som vymazávanie účtov rad-radom. Každý kto sa registruje by mal byť zodpovedný za to, čo napíše.
Keď sa vymažú všetky jeho príspevky, naruší sa historická kontinuita vlákna.
Každý predsa môže požiadať o vymazanie príspevku, alebo viacerých príspevkov, ktoré ľutuje, že tu napísal, ale nevymazával by som celé účty.
Tipnem si, že mnohí z tých, čo sa tu ,,zaživa upália,, sa potom vrátia pod iným nickom.
Myslím, že je lepšie, keď sa tu nemení identita, veď aj tak sme tu všetci pod nickmi.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Informácie o diskusii"