Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Zakladam toto vlakno pre zacatie diskusie o temach, ktore su v sucasnosti v mainstream masmediach SR podla mojho nazoru preberane jednostranne, nedostatocne objektivne alebo umyselne obchadzane.
Tiez som otvoreny v tomto vlakne diskusii o aktualnych politickych temach v SR a vo svete. Moj pohlad na dane temy tu uvediem v ocakavani, ze z trollingu ma budete obvinovat v inych vlaknach (samozrejme najlepsie ak vobec).


Zhodnem sa pravdepodobne so vsetkymi uzivatelmi fora, ze masaker polskych dostojnikov v Katynskom lese sovietskou NKVD bol vojnovym zlocinom. Tiez ze masaker Zidov v ukrajinskej Odesse nemeckymi nacistami bol vojnovym zlocinom. Fasisticky holokaust a sovietske gulagy boli zlocinom proti ludskosti. Problem nastava v tom, ze vyhladzovanie nemeckych, japonskych a neskor aj vietnamskych miest plnych civilistov pomocou kobercovych naletov a atomovych bomb byva velmi zriedka klasifikovane ako vojnove zlociny. Z vojenskeho hladiska to mozno mohlo obsahovat stipku logiky, ale z hladiska civilizovanosti to bolo dno zumpy, kam ludstvo v doterajsich medziludskych konfliktoch kleslo. Take hodnotenie v zapadnych masmediach ale nenajdete.

Uvediem prvy priklad z rady prikladov, ktore uvediem postupne v buducnosti, ktore podporuju moje tvrdenie, ze zapadne masmedia velmi vyrazne zamlcuju preslapy a casto az zlociny US a UK armady a vlady.
Drviva vacsina z nas pozna dramaticke dokumenty a filmy o katastrofe Titanicu. Tato katastrofa si vyziadala okolo 1550 obeti. Malokto ale vie, ze existuju lode s hrozostrasnejsim nazvom ako Titanic, lebo sa o nich zo zapadnych masmedii nikdy nema sancu dozvediet.

Wilhelm Gustloff - cca 9300 obeti
Goya - cca 6500 obeti
Oria - cca 4070 obeti (stroskotanie v burke)
Thielbek - cca 2750 obeti
Petrella - cca 2670 obeti

Jednalo sa o lode Tretej Rise, naplnene z drvivej vacsiny Zidmi, antinacistickymi vaznami fasistov, talianskymi zajatymi vojakmi. Utopene boli v Baltskom a Stredozemnom mori sovietskymi a britskymi ponorkami a lietadlami v rokoch 1944-1945, kedy bol vysledok vojny uz jasny. Viacere z nich mali cez palubu natiahnutu zastavu cerveneho kriza a boli riadne osvetlene.
Ziadne srdcervuce celovecerne filmy ani dokumenty o tychto udalostiach Holywood nevyprodukoval a zapadne masmedia nezverejnuju. Na rozdiel od stoviek filmov, kde US+UK army je vykreslovana ako efektivna, kompetentna, civilizovana bojova sila.


Nevidim dovod, aby SR mala s vladou USA natolko nadstandartne vztahy, ze armade USA prenajme vojenske letiska SR. Za par desiatok milionov dolarov, ktore tam investuju do vybudovania vojenskej infrastruktury (ktorej pouzitelnost a udrzbu samozrejme budu schopne zabezpecovat jedine vyrobky americkych vojenskych korporacii) a navyse na mnoho rokov bude armadou USA vyuzivana pri presadzovani ich geopolitickych a ekonomickych zaujmov v Europe - tak za tych par desiatok milionov dolarov istotne nestoji statie sa tercom vsetkych statov po zemeguli, ktore vnimaju USA ako nepriatela (a casto aj z opravnenych dovodov).
lepka
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa lepka »

Jaroslav, hodim ti tu par odkazov, aby si videl, ze krivdis mediam, ak generalizujes, ze "nadrziavaju" USA. Cerstve a dost blbe veci:

https://www.nytimes.com/2021/12/12/us/c ... -isis.html
https://svet.sme.sk/c/22803049/tajna-am ... -stat.html
https://dennikn.sk/2649817/bombardovali ... ivilistov/
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Lepka uznavam, ze na sme.sk a dennikn.sk by som tie clanky neocakaval. Zrejme sa snazia aspon trochu udrziavat reputaciu snahy o objektivnost. Aj na Hlavnych spravach sa ti moze stat, ze objavis informaciu o nejakom nepopieratelnom Ruskom alebo sovietskom preslape. Trebars pri vyroci Cernobylu ze spomenu, ze vtedajsia vladna moc to kvoli pripravenym prvomajovym oslavam utajovala a miliony ludi sa tak zbytocne vystavilo vyssiemu oziareniu, nez uz bolo nevyhnutne.

Dam ti iny link:
https://en.wikipedia.org/wiki/Abu_Ghrai ... oner_abuse
Staci ti zbezne prescrollovat fotky. O tejto tvari US army v masovo sledovanych mediach nenajdes skoro nic alebo minimum. Pricom to, ze su v jej radoch evidentne aj psychopati, by malo byt medialne pokryte podobne, ako byvaju aktivny pedofily v radoch katolickej Cirkvy.

Dalej, neviem ako funguju vase manzelky, priatelky, zname, dcery, matky ... ale ja si na zenach z mojho okruhu vsimam, ze spravy dokazu prijimat mozno tak z RTVS, mozno Joj, mozno Markiza. Skoro ziadna nepojde hladat nejaky dennikN alebo Hlavne Spravy. A zeny tvoria okolo 50% volicskej zakladne.

Cize ked v tomto vlakne kritizujem deformovanost hlavnych masmedii na SK do jednej strany, myslim tym hlavne sucasny stav sprav a programov na RTVS, Markize a Joj a 2-3 najpocuvanejsich radii.

pokus napísal: Št 10 02, 2022 11:46 pm Toto su priklady preslapov a zlocinov US? To vazne? :D
Posledne 2 vnimam ako priklady preslapov armady UK, na ktore som dodnes nenarazil v ziadnom dokumente televizie alebo radia. Ku zlocinom USA sa dostanem postupne, pozvolne, nemohol som to tu hned zahltit. Spomenul som pre zaciatok tie navyraznejsie zlociny USA - vymasakrovanie miest Nemecka, Japonska a neskor Vietnamu kobercovymi naletmi a atomovymi bombami, kde sa jedna o 1-2 miliona civilnych obeti a "vojenskou nevyhnutnostou" bolo tak 10% z nich. (V zmysle - mali bytove domy postavene pri municnej tovarni, nuz pocas vojny to nedopatrenim schytali aj tie obytne domy.)
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v Pi 11 02, 2022 8:37 am, upravené celkom 1 krát.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Na margo tych clankov, preco to zverejnili?

"Trvalo niekoľko mesiacov, kým americká armáda priznala, že..."

Nie je to nahodou preto, ze "trollovia" na roznych forach (hlavne reddit) a svojich (investigativnych) blogoch tlacia na zverejnenie pravdy? Preco inak by to "armada" priznala sama od seba?
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

pokus napísal: Št 10 02, 2022 11:10 pm A co sa tyka toho sarkazmu o biti manzelky a zneuzivani deti. Nuz ked niekto jasa, ze nebol prijaty "Dohovor Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu" tak to vyvolava rozne neprijemne predstavy.
Slubil som, ze nebudem znehodnocovat politicku diskusiu v inych vlaknach, preto sa k tomuto vyjadrim tu.
V trestnom zakone SR je tema domaceho nasilia riesena minimalne na urovni Istambulskeho dohovoru. Istambulsky dohovor podla mojich vedomosti bol parlamentom, verejnostou a mnou odmietany z dovodu, ze k dokumentu menej zavaznemu, nez je trestny zakon SR, ale s verejnosti pritazlivym nazvom, sa snazili prilepit elementy gender ideologie, aby v buducnosti podobnymi prilepkami gender ideologie k inym medzinarodnym dokumentom ju postupne urobili beznou praxou.
Kazdy clovek, ktory na strednej skole daval trochu pozor na biologii ma jasno, ze od pocatia ma clovek v chromozomoch kazdej jednej bunky definovane, ci je muz alebo zena. Kriminalista ked vykope kus holennej kosti obete, so 100% istotou urci, ci sa jednalo o muza alebo zenu. Vobec neriesi, ake mala dana obet nazory alebo pocity ohladom toho.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No len aby ti kriminalisti potom nesli pred sud, za zle urcenie pohlavie muz, a pritom ta obet chcela byt zenou alebo 60 roznych pohlavi naraz...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~$$$
Inak mam tu nieco pre neistych...
Prílohy
rUsSiA.jpg
Odoslané z počítača
lepka
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa lepka »

iceberg8 napísal: Pi 11 02, 2022 8:32 am Na margo tych clankov, preco to zverejnili?

"Trvalo niekoľko mesiacov, kým americká armáda priznala, že..."

Nie je to nahodou preto, ze "trollovia" na roznych forach (hlavne reddit) a svojich (investigativnych) blogoch tlacia na zverejnenie pravdy? Preco inak by to "armada" priznala sama od seba?
Neprecenoval by som silu blogerov a beznych ludi v porovnani s takym mediom, ako je NYT. Tu vidis, preco je dolezite mat silne media a nestaci, ze sa kazdy moze vyjadrit k comukolvek.

The details of the strikes were pieced together by The New York Times over months from confidential documents and descriptions of classified reports, as well as interviews with personnel directly involved, and officials with top secret security clearances who discussed the incident on the condition that they not be named.

The Times investigation found that the bombing had been called in by a classified American special operations unit, Task Force 9,
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Prenajom vojenskych letisk SR armade USA
Alojz napísal: Št 10 02, 2022 4:11 pm 1. jaroslav80 neviem ci to robis naschval alebo si len neuvedomujes, ze v demokracii to funguje trosku inak. Ako uz kolega napisal v tom parlamente teraz sedia ludia ktori tu zmluvu s USA zacali vyjednavat este za minulej vlady. Keby boli tak proti nej tak by v nej ani nevyjednavali nie?

2. vela poslancov ktori hlasovali proti namiesto diskusie v parlamente vypiskovali a pustali hukacky z reprakov (tusim to bol ten ktory sa pred sudom v minulosti branil, ze nevie robit s pocitacom).

3. v demokracii funguju volby. U nas kazde 4 roky. Ked volici zhodnotia, ze ti ktori doteraz vladli to robili zle tak maju moznost zvolit tam niekoho uplne ineho. Ten iny tu zmluvu moze zrusit, asi s nejakymi konzekvenciami. Toto v KLDR nefunguje. V KLDR nemozes spravit ani protest pred parlamentom. Popravy su tam celkom bezne.

4. zmluvu si prirovnal k vpadu ruskych vojsk v 68-om. Tam to bolo legalizovane dodatocne. Tu s nami amici vyjednavali roky dopredu. To zase nie je to iste.

5. treba pozerat aj kto a preco krici proti tej zmluve. Smer krici lebo mu klesaju percenta a potrebuju sa vratit k vlade aby zastavili zatvaranie svojich kamaratov pripadne rovno niektorych poslancov. Samozrejme nie su jedini.

Robis podla mna velmi nebezpecne skratky. Mne niekedy pride, ze ani nechces diskutovat, len sirit svoje nazory. Ja chapem, ze vela ludi ma strach z toho, ze amici budu ako madari alebo rusi. Ale za mna by som sa dalej schovaval amikom pod suknu kym nenajdeme ine riesenie ktore nam nejaku bezpecnost zabezpeci. Mozno aj pred tymi amikmi.
Alojz, vyjadrim sa k tvojmu prispevku tu. Aby som nemusel riesit spory ohladom neadekvatneho zviditelnovania sa a rozvracania urovne diskusii.

1) Ak sa dobre pamatam, prisiel som nou Miroslav Lajcak - ale vtedajsia vladnuca koalicia mu ju zatrhla, lebo Dankova strana, ktora bola jazyckom na vahach sa zachovala opacne nez Kollarova SME-Rodina teraz.
Ministri Lajcak, Korcok, Nad a prezidentka Caputova su v mojom ponimani ten isty typ ludi - namiesto nich najdu dalsich 50 podobne sa rozhodujucich a prezentujucich nahradnikov, ak budu chciet.

2) Diskusia v parlamente bola zdegradovana oboma tabormi. Opozicia nedostala sancu ale vyjadrit sa ani v tej zdegradovanej forme.

3) V tomto sme zjavne popredu pred KLDR. Ved nehovorim, ze sme uz klesli az tam.

4) Kazde prirovnanie pokrivkava. Obsadenie dvoch vojenskych letisk armadou USA vnimam ako mensi problem, nez bolo obsadenie vsetkych vojenskych objektov republiky daleko vacsim poctom vojakov Varsavskej zmluvy, nez bude teraz Americanov.

5) Suhlasim v tomto s tebou.

Zavazky EU ani NATO nam neukladaju povinnost uzatvorenia nadstandartnej zmluvy s armadou USA. Stacilo sa jej proste len nezucastnovat. Sucasna vladna koalicia mohla vladnut 2 obdobia za cenu vynechania zmluvy s USA. SMER+HLAS+Kotlebovci teraz ich podpisanie zmluvy pouziju na take zdvihnutie si preferencii, ze ich mame o 2 roky zrejme vo vlade, pripadne to bude uplne ze tesne. To mali OLANO+SME RODINA+SAS+ZaLudi tiez brat do uvahy, si myslim - a o to vacsi dovod tu zmluvu nepretlacat tak nasilu, ako to urobili.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa iceberg8 »

lepka napísal: Pi 11 02, 2022 12:11 pm Neprecenoval by som silu blogerov a beznych ludi v porovnani s takym mediom, ako je NYT. Tu vidis, preco je dolezite mat silne media a nestaci, ze sa kazdy moze vyjadrit k comukolvek.

The details of the strikes were pieced together by The New York Times over months from confidential documents and descriptions of classified reports, as well as interviews with personnel directly involved, and officials with top secret security clearances who discussed the incident on the condition that they not be named.

The Times investigation found that the bombing had been called in by a classified American special operations unit, Task Force 9,
No tak to boli insideri z NYT.. Jednoducho "konspiratori", pretoze v case ked tieto info hladali, tak tie info neboli "oficialne priznane".. Alebo to chapem zle?
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Snahy o nakup predrazenych a v podstate zastaralych F16 si pamatam - a ak to inicializoval Danko, dufam, ze mu to volici spocitali. Z mojho pohladu podobne nevyhodna iniciativa pre SR ako to teraz s tymi letiskami. Gripeny by sa mi zdali logickejsou volbou.

Podla textu zmluvy Americania budu mat na tych zakladniach vlastnu legislativu a vlastné nedotknutelne a nekontrolovatelne priestory. Na tych 11 rokov doslova ze vlastné. Cize to nie je ziadne vyclenenie a zdielanie, ale vyclenenie a obsadenie.

Sledoval som pravidelne a dlhodobejsie Reuters. A vsimol som si, ze zvyraznuje ti informacie a tie pohlady na vec ako Aktuality.sk. Ku cti im sluzi, ze tak v 20% clanku obycajne uvedu aj iny pohlad na vec.

Ockovanie - dobrovolne (bez vyhrazok obmedzeniami a ukratenia sa o penazne bonusy) sa dalo zaockovat necelych 40%. Zrejme este menej, lebo vyhrazky o obmedzovani neockovanych tu boli od prveho dna, kedy EU nakupila vakciny zmluvami, ktore nie su zverejnene dodnes a nakupna cena zapadnych vakcin nie je verejnosti znama dodnes.

Za komunizmu nas v triede sestricka zaradom odchytila a zaockovala bez debaty ako kralikov. Ak su vlady 100% rozhodnute o benefitoch vakcin a ochotne niest vsetky nasledky, mali moznost vyhlasit ockovanie diktatorsky ako v Rakusku. Ale nie ze hrat sa na velku demokraciu a zaroven skrytymi mechanizmami ludi nutit, aby sa isli dat zaockovat "dobrovolne nasilu". Ohladom ockovania su na urovni volieb za socializmu, kedy vsetci isli "dobrovolne" odvolit tu komunisticku stranu.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Alojz napísal: Pi 11 02, 2022 1:36 pm Ako sme tu na investicnom fore a ked niekto dobre kupil akcie tak dobre zarobil aj na ockovani. Vseobecne, my si tu zarobime investovanim. A je to zle alebo dobre? Ako sa na nas zato pozeraju ini ludia? Ktori si kupili produkt ktori povazuju za predrazeny? Urcite v duchu nadavaju na bohatych a miliardarov a pritom Ti majitelia profitujuci sme vlastne aj my.

If you can't beat them, join them.

Toto je problem zaslepeneho konzumenta - vsade vidi, ze ma niekto zisk, na jeho ukor. No ma, ak nic nerobi, tak ma.. Kto mu brani otvorit si ucet a poberat dividendy z toho obrovskeho zisku? Ak by to ale urobili vsetci, cena akcii by bola uplne inde, zacarovany kruh kapitalizmu.. Zisky budu vzdy na ukor niekoho.. A tie "distribucne" noznice sa celkom slusne otvaraju nadalej..
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa iceberg8 »

jaroslav80 napísal: Pi 11 02, 2022 2:00 pm
Za komunizmu nas v triede sestricka zaradom odchytila a zaockovala bez debaty ako kralikov. Ak su vlady 100% rozhodnute o benefitoch vakcin a ochotne niest vsetky nasledky, mali moznost vyhlasit ockovanie diktatorsky ako v Rakusku. Ale nie ze hrat sa na velku demokraciu a zaroven skrytymi mechanizmami ludi nutit, aby sa isli dat zaockovat "dobrovolne nasilu". Ohladom ockovania su na urovni volieb za socializmu, kedy vsetci isli "dobrovolne" odvolit tu komunisticku stranu.

Otazne je, ci si tie nasledky spojis s ockovanim. Vid alkoholizmus a pečeň.. Fajcenie a rozne problemy.. Sedava praca a rozne problemy.. Smog a rozne problemy.. Pesticidy a rozne problemy.. Kto dokaze,ze ockovanie mi o 7 rokov skolabovalo organizmus? Pichnem si to, a je mi fajn, dokonca aj zajtra je mi super, dokonca aj o rok mi je super.. To je len iluzia casu..
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Alojz napísal: Pi 11 02, 2022 1:36 pm Na titulku sa tiez zmesti len X informacii a do sprav ktore trvaju hodinu tiez len X informacii. To ale neznamena, ze nieco chcu zamlcat, len sa to tam nezmesti. Lebo ty chces vidiet spravy o zlych USA vojakoch ale iny by si tam radsej pozrel Tribulu ako lezie po kopcoch. Proste nejake pozitivne spravy.
O vsemoznych masakroch vo svete, ktore nesposobila armada USA/UK sa najde kopa vysielacieho casu aj v RTVS. O masakre v Srebrenici mas v RTVS venovane nasobne viac casu nez o Hirosime, Nagasaki, zrovnani Drazdan a Hamburku dokopy, pricom v civilnych obetiach to boli 20 nasobne krvavejsie masakre. Tiez nebudu podane ako masakre zo strany USA, ale ako "sucast vojny" - hoci by mali byt podane ako masakre zacielene na dlhodobe zruinovanie Nemecka/Japonska voci USA/UK. Masaker v Srebrenici ale nebude podany len ako "sucast vojny" (opravnene) .

To na co sa stazujem, je dvojaky meter. Ked sa jedna o zlociny nacistov+komunistov a zlociny USA+UK. Aj vo vyhradenom vysielacom case, aj v sposobe podania spravy/ filmu/ dokumentu.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No lebo to toci USA/UK, bolo by zaujimave to porovnat s natacanim priamo Japoncami napriklad...
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Prenajatim letisk proste presli cez ciaru. Nieco ako vtedy tie prelety cez SK ohladom bombardovania Juhoslavie. Prezit to samozrejme prezijeme, prezili sme uz daleko vacsie zoskupenia cudzich armad na nasom uzemi nez je toto.

Reuters este citavam, ale posledne mesiace ak si precitas tak 5 uplnych clankov za den, tak dalej uz pytaju peniaze. RTVS obcas sleduje manzelka, tak nejakym utrzkom z TV alebo radia sa nevyhnem. Na internete zbezne pozriem Aktuality a Hlavne Spravy, nech mam predstavu co teraz leti u jedneho aj druheho tabora a ako si to vykladaju. Niekedy mam obdobie, ze aj 5 dni na ziadne spravy ani nepozriem - a obycajne mi ani nic neutecie, ked sa potom konecne pozriem.

@Cryptotrader - vzhladom na to, ze Nemecko a Japonsko su od skoncenia vojny az doteraz okupovane armadou USA a armada USA tam ma rozmiestnene zakladne s atomovymi zbranami - tak samozrejme ze ich neberu ako hrozbu. Ani Bielorusko neberie Rusko ako hrozbu - ked to takto napises. Rusko by si kludne mohlo narokovat na zakladne v Germanii, tak ako to maju USA - lebo ved materialne Tretej Risi pobili viac vojakov nez spojenci. Ale na konci studenej vojny sa toho privilegia vzdali vymenou za uistenie, ze NATO sa nebude tlacit blizsie k nim. Co porusil trebars uz aj vstup SR do NATO.
Rusko beriem ako hrozbu americkym financnym zaujmom, nie ako hrozbu Slovensku. A to je podstatny rozdiel.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ked si pozries vyhlasenia Bidena a demokratickeho establishemntu vo Washingtone za posledne mesiace, tak praveze Rusko svorne oznacuju za nepriatela cislo 1.
NATO s 945 milionmi obyvatelov oznacuje Rusko so 145 milionmi obyvatelov za vacsiu hrozbu, nez Cinu s 1440 milionmi obyvatelov a ekonomickym vytlakom vyssim nez ma USA.

Mne sa zase nepaci, ked niekto zlahcuje situaciu. US armada na uzemi SR nema co hladat podobne, ako tu nema co hladat ruska armada a cinska. Mozu sa to snazit odovodnovat ako len chcu, to su proste zaklady suverenity statov. Skus sa v postojoch k USA viac ucit od Finska nez od Ceska.

A tiez si trochu vsimni, kto za poslednych 20 rokov zacinal po celom svete konflikty na 10-tisic km vzdialenost od domovskeho uzemia, ako taka velka chobotnica.

A tiez som nevidel, ze by nas obklucili americke tanky alebo ruske tanky a vynucovali si pristup na nase letiska. Ale videl som, ze nasi predstavitelia isli a na zlatom podnose ponukli nase letiska armade USA, pricom ziadnu taku povinnost nemali. Jasnejsia definicia vlastizrady sa snad uz ani neda naplnit. To je porovnatelne s odovzdanim sudetskych opevneni Hitlerovi, az na to, ze on otvorene hovoril, ze inak rozputa vojnu voci CSR v plnom rozsahu. A tu som nevidel vyhrazky od Bidena, ze ak mu neodovzdame nase 2 vojenske letiska, napochoduje sem US army v plnej sile a zoberie si ich.

Z mojho pohladu Caputova, Korcok a Nad robili nadpracu, za ktoru dufam ze politicky skoncili. A je akurat smutne, ze vlastnou hlupostou otvorili znovu dvere k vlade Fica and company.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa osamely chodec »

jaroslav80 tak ako sa ligovy futbal hra v stredu a chlapci to uz len v nedelu vyklusaju, tak sa politika robi dopredu a politicki herci to iba zahraju . Nic nie je nahodne.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nemyslim, ze aj ti mocni maju sancu vsetko v politike dokonale naplanovat. Nemyslim, ze Bidenovci v USA pocitali s tym, ze Trumpovci im tam vpochoduju do kapitolu. Tiez Hitlera ak niektora z mocnosti nastrcila alebo aspon podporila v uchopeni moci, tak zrejme zdaleka nepocitala, k comu to az povedie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Okupacia je, ked armadu cudzieho statu nezaujima nazor, ci si obyvatelstvo praje ich pritomnost na uzemi daneho statu, alebo nie. Formalne moze byt cudzie vojsko pozvane predstavitelmi statu (ako bol pripad CSSR 1968) a aj tak sa jednalo o okupaciu.

Nepocul som o ziadnom referende v Nemecku alebo v Japonsku, ci si tam praju pretrvavanie zakladni USA. Proste sa ich nikto nepyta; USA to maju jasne. Zatial tam tie zakladne proste budu.

Ked Wermacht potlacil SNP a okupoval Slovensky stat, tvrdil, ze ho chrani pred okupaciu sovietov, ktori su ta skutocna hrozba.

Tebou uvedeny graf dava aspon svetielko nadeje do buducna, ze USA sa snad konecne z ich zahranicnych dobrodruzstiev stahuju domov. A zacinaju uznavat, ze era jedinej neporovnatelne silnej velmoci uz skoncila a zacina era viacerych lokalnych velmoci. Z ktorych su evidentne USA este prinajmensom vojensky najvybavenejsou.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa osamely chodec »

jaroslav80 napísal: Pi 11 02, 2022 5:28 pm Nemyslim, ze aj ti mocni maju sancu vsetko v politike dokonale naplanovat. Nemyslim, ze Bidenovci v USA pocitali s tym, ze Trumpovci im tam vpochoduju do kapitolu. Tiez Hitlera ak niektora z mocnosti nastrcila alebo aspon podporila v uchopeni moci, tak zrejme zdaleka nepocitala, k comu to az povedie.

ano v malo pripadoch sa to vymkne kontrole spominany Hitler a tiez ked nemci financovali bolsevikov v Rusku. Ale to su tucne chvosty volatility aby som sa vyjadroval recou tradingu.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No podla mna podla toho, kto Hitlera nastrcil, mohol byt rad za taky vysledok,resp zisk.. follow the money. Su neajke (konspi) udaje, kto ho financoval ? Lebo svetovu vojnu neufinancuje nejaky panacik sam od seba, podla mna..
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Zrejme sa zapadniari bali, ze v zruinovanom nahnevanom Nemecku prevezmu moc bolsevici, tak v zaciatkoch mozno podporili Hitlera.

osamely chodec napísal: Pi 11 02, 2022 5:48 pm ano v malo pripadoch sa to vymkne kontrole spominany Hitler a tiez ked nemci financovali bolsevikov v Rusku. Ale to su tucne chvosty volatility aby som sa vyjadroval recou tradingu.
Aj ak nam tu opozicia a koalicia hraju divadlo, to neznamena, ze k pravzatiu vojenskych letisk Americanmi mame prikyvovat, ze ved je to OK. Je to pochopitelne, ale nie je to OK. Rovnako ako obsadenie Krymu Rusmi je pochopitelne, je uz prakticky nemenne, ale nie je to OK. Takto sa veci proste nemaju riesit. A ani pri bombardovani Srbska spoluucast SR (i ked mala) nebola OK. A kto sa vtedy zapredal formalne im to podpisat, tak s nim sa to prirodzene ponesie dalej.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa iceberg8 »

https://dennikn.sk/minuta/2716510/

Emmanuel Macron sedel počas rokovaní v Moskve ďaleko od Putina, pretože v Rusku odmietol PCR test. Podľa zdrojov agentúry Reuters Francúzsko nechcelo, aby Rusi získali Macronovu DNA. Macron mal negatívny test pred odletom z Paríža, v Moskve mu jeho lekár urobil aj antigénový test.

A potom ze kto je paranoidny :D
Prílohy
Russia_France154177.jpg
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Stol ako hostitel vyberal Putin a pochybujem, ze by nieco take urobil bez skryteho odkazu v tom. ("Nema zmysel pretvarovat sa, ze sme ktovie aky kamarati, Macron.")
Pripadne: "Pamatame si este, ako tu bol pred 200 rokmi imperator Francuzska" ... ak chcel zahrat na notu ruskym nacionalistom pre ziskanie par desatin percenta v popularite.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Zrejme to iste, ved Madarsko aj Francuzsko su clenom NATO a v ponimani NATO je Rusko hrozbou cislo 1.
Pripadne mozno v Kremli nemaju iny stol a inu miestnost v stave, ze by tam mohol pozvat aj ludi.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Prílohy
sejk.png
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Spojene Arabske Emiraty bude zrejme ten typ krajiny, kde osvieteny monarcha vladne osvietenym obcanom. Predstavitelia SR a USA uznavaju, ze tento typ zriadenia moze byt o krok vpred pred ich typom demokratickeho zriadenia. Kralovstvo Saudskej Arabie bude podobny pripad. Vynakladaju na zbrojenie 8% HDP, co je druhe miesto na svete, hned za ich susedom Omanom.
Ak by Rusku vladol podobne osvieteny panovnik, nemuselo by byt pre NATO hrozbou cislo 1. Napriklad za Jelcina nemalo taky status.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tak aspon vidis Alojz, ze to strasenie ludi, ake je Rusko hrozny nepriatel, na nich funguje.

Robino, ak by Rusi vedeli vyrabat nieco ako nano sledovacie zariadenia, tak distribuovat ich by bol v porovnani s tym uz maly problem.
Poznat Macronovu lokaciu by Rusom navyse nejaku extra vyhodu zrejme nedavalo.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Alojz napísal: So 12 02, 2022 11:26 pm Spomenul som si na teba ked som dnes zachytil v spravach nejake prieskumy o dezinformaciach. Ze do Finska sa mozeme ist inspirovat nielen neutralitou ale aj bojom proti dezinformaciam.
Aby si sa nemusel bavit o domnienkach, pod sa bavit o nezvratnych faktorch.
Vlada SR sa hanbi priznat vysku ceny, ktoru z penazi danovych poplatnikov plati zapadnym farmaceutickym koncernom za vakciny proti COVID19.
To je nezvratny fakt. Pricom z dovodov transparentnosti je ochotna zverejnovat k verejnej diskusii aj take vojenske informacie, ako je nakupna cena 14 stihaciek F-16. A nie je ochotna pripustit transparentnu diskusiu o cenach COVID vakcin.
Co na to povies?

Ako mozes diskutovat o vyhodach a nevyhodach niecoho, comu nepoznas cenu? To si osoba, ktora ma nieco spolocne s investovanim?

Ber do uvahy, ze tvoje ockovanie bolo platene aj z dani ludi, ktori neminuli peniaze za vakciny. A tvoje vakciny mohli stat aj 80000 EUR - vdaka zbabelemu konaniu nasej vlady nemas absolutne ako vyvratit, ze ta cena nebola az tak vysoka.
Vlada vratila cast vybranych dani len ockovanym obcanom - vo forme loterie pre nich a vo forme 200-300 EUR ockovacieho bonusu pre zaockovanych nad 60 rokov. Je to reklamna lobby prevadzkovana vladou SR v prospech zapadnych farmaceutickych firiem a platena aj z dani neockovanych. Dalsia praktika, ktora sa objavuje v diktatorskych rezimoch typu ZSSR a KLDR a ktora nema v "neformalnych" demokraciach co hladat.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rokosakove odovodnovanie nutnosti vakcinacie:
Rokosák napísal: Ne 13 02, 2022 1:38 am Tak ako zrucny vodic ci dokonca automobilovy pretekar sa moze nahanat dvestovkou po dialnici a nic sa mu nestalo, ziadnu nehodu nesposobil a ani policia si ho nevsimla ci ignorovala. Na druhej strane sa zarucene stalo, ze niekto siel 40tkou tam kde je povolena 50tka a sposobil nehodu, ba niekoho aj zabil.

Rozdiel je v tom, ze ked sa dodrzuje rychlost bude menej umrti, ako ked si to kazdy pusti na dialnici naplno. V pripade, ze si jediny "pretekar" na dialnici prejdes bez ujmy aj kvoli tomu, ze ostatni dodrzuju rychlost a jazdia ohladuplne. Dokonca i kvoli tomu, ze skutocni pretekari dodrzuju rychlost.

Obcas je uzitocne sa divat na veci zo spolocenskeho hladiska nie z hladiska jednotlivca. Ja si myslim, ze je lepsie ked jednotlivec podporuje seba a sucasne to robi spolocensky uzitocne - nie na ukor spolocnosti. Spolocensky pristup je sprofanovany este z cias "komunistu". Ale aj vtedy si isti ludia mysleli, ze pravidla pre nich neplatia a z toho tazili.
Rokosak zamysli sa, ci v tvojom prirovnani by nebolo korektnejsie zaockovaneho prirovnat k vodicovi iducemu cez dedinu 35 km/h a neockovaneho rychlostou 52 km/h.

Kym vlady statou EU nie su ochotne transparentne zverejnovat, kolko z dani platime zapadnym farmaceutickym korporaciam za vakciny pre ockovanych, nahrava to skor mojim rychlostiam v tvojom prirovnani, nez tym, ktore si uviedol ty.
V sucasnosti to vyzera tak, akoby vlady presadzovali nutnost pridavnych airbagov do aut, ktore by stali miliardy a za certifikovane a dostatocne by sa povazovali jedine vyrobene piatimi zapadnymi korporaciami. A odovodnovali by to tym, ze ved samozrejme pri vaznych dopravnych nehodach akych je jedna z 30 nehod tieto pridavne airbagy mozu znizit nutnost hospitalizacie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

1,2,3 - nic, co by dostatocne ospravedlnovalo vladu z utajovania ceny za vakciny. Mali sancu dat oficialne prehlasenie teda, ze vakciny sa nakupuju v rozsahu 5-13 EUR za vakcinu. Mal by si statom garantovanu hornu cenovu hranicu 13 EUR krat pocet vakcin, ze to stalo z nasich dani.

Bod 4, 12, 13 - verejne tajomstva ma nezaujimaju. Zaujimaju ma oficialne vyhlasenia vlady. Vzdy som kaslal na to, co si Trump pise na Twitter, zaujimalo ma oficialne vyhlasenie uradu prezidenta USA.

5 - mas pravdu. Kazdopadne z nuloveho oficialneho vyhlasenia k cenam vakcin nemame najmensiu predstavu, ci nam beru 1% z rozpoctu alebo 30% alebo 0,005% z rozpoctu.

7-10 suhlasim

11 - teraz ich kritizujem za zatajovanie ceny vakcin

14 - ceny vakcin mali zverejnovat ked to bolo aktualne. 50 rokov po smrti Kennedyho otvarat konecne fakty o vrazde je figu platne a alibizmus.

15 - neviem sa vyjadrit, kedze nepoznam prvotnu cenu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Myslim, ze o certifikaciach v EU a USA vie uz dostatocne vela kazdy od skandalov s certifikaciami emisii vo VW autach a neskor v dalsich. O dovodoch ze zapadne presli, ruska nepresla, cinska nepresla ... by sme sa tu mohli dohadovat donekonecna, ci to nemalo politicky dovod. V EU a USA je bezne postavit certifikacny proces tak, aby ho presli len vopred vybrani kandidati.

Alojz napísal: Ne 13 02, 2022 9:17 am Uprimne, ani neviem ci mam reagovat. Zase len zachadzas do extremov porovnavania demokracie s diktatorskymi rezimami. Pritom jedneho autokratickeho sa vobec nebojis.
Som obcanom clenskeho statu NATO a za chrbtom mi stoji 945 milionov ludi zijucich v clenskych statoch NATO. Ruska so 145 milionmi obyvatelov sa vobec nebojim. Rusko ma velky problem udrzat vobec stav, aby zakladne US army neboli rozmiestnene aj na vychodnej strane od Dnepra.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa iceberg8 »

jaroslav80 napísal: Ne 13 02, 2022 8:08 am
Vlada SR sa hanbi priznat vysku ceny, ktoru z penazi danovych poplatnikov plati zapadnym farmaceutickym koncernom za vakciny proti COVID19.
A mne toto prejde, u danovakov? Ked sa budem hanbit priznat si nakupnu a predajnu cenu a moj zisk? :)
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa iceberg8 »

K tej rychlosti, co sa na nu pozriet takto:
je to jedna premenna z rovnice...
Ak idem 200kmh v obci, a mam "dobre auto", a nehrozi defekt, ze vyletim do niektoreho z domov vedal cesty a preletim oknom a niekoho zabijem, a zaroven nikto nie je na ulici, ani pes ani macka, proste mam pomyslene pretekarsku drahu v obci, tj, idealne podmienky, tak aku vahu ma tych 200kmh? V tej rovinici..
A potom, idem 30kmh, a je tam MPR 30kmh, neprehladny usek, a vleti mi tam lopta a za nim dieta. 30kmh je cca 30/3.6 = 833cm za sekundu.. ak mi tam vleti 4 metre pred naraznikom, tak je tragedia na svete..
Ludia (resp skor zakon) hazdu vinu na rychlost, pricom to je len jedna premenna.. Samozrjeme, zivot je v praxi zlozity a moze nastat v trajektorii "projektilu" (auta), hocico.. a vysoka rychlost znemozni vcasnu reakciu alebo manever na opravu..
Inak v tomto fandim samojazdiacim autam, teoreticky budu moct ist aj 200kmh v obci, pretoze nebude tam ludsky faktor, a ak im nieco niekto neskrizi cestu, tak by mohli vediet analyzovat prilnavost pneumatik, a tisice inych premennych a prisposobit rychlost takmer teoretickemu maximu.. S lepsim odhadom, ako clovek.. Ak by napr mimo obce zvladala cesta odkomunikovat svoj stav, a za predpokladu ze nenastane nejaka unava materialu, by tie samojazdiace auta mohli ist ako v pocitacovej simulacii, nie? :)
Samozrjeme tych 200kmh v obci bolo obrazne, to pojdu asi len vo vakuovych tuneloch..
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Alojz napísal: Ne 13 02, 2022 10:29 am Velkym korporaciam ktore mozno vlastnis aj ty uz celkom dlho prechadza vyhybanie sa daniam zo zisku. Ale demokracia celkom chce fungovat a pomaly prichadza aj na nich z casti.
Podla mna len plosne zvysia cenu svojich sluzieb. (a potom tie dane zaplatia, resp si vyjednaju nizsiu dan z obrovskych obratov)
Priklad: podniekatel ma vstup 100, zisk chce 50, tak to preda za 150+dph..
ak zvysia dan z prijmu, tak zvysi svoju marzu.. nema na vyber, inak by nezaplatil svoje ucty..

Cize akekolvek dane, podla mna, plati vzdy a zasadne koncovy zakaznik...

PS: ja , kedze sme v tomto vlakne, by som to riesil jednoducho - dal plosnu dan 5% , a ak nestaci, zvysil na 5,5%, ak nestaci, tak na 6%, nasiel zlaty stred, a nechal ludi na pokoji. Pri tak nizkej sadzbe dane nema zmysel hladat ine cesty..( i ked pri miliardach su aj desatiny percenta sumy hodne pozornosti ). Alternativne by mali byt ludia akcionarmi statu v istom slova zmysle by to tak malo byt aj dnes, a potom by bola radost platit dane, ak z toho budem mat spolocny spolocensky uzitok. Lenze to je teoria, kde je prax? Nakup vakcin za neviem kolko, ficove dialnicne myto, platinove sitká ktore koroduju v drazbe atd atd.. a som zas v teme, kde som byt nechcel :D
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Alojz napísal: Ne 13 02, 2022 10:03 am Teraz si sa trafil. Uzivas vyhody clenstva v NATO. Keby si nebol v NATO mozno by si uz bol privlastneny Ruskom. Preto sa ja Ruska bojim.
Ako obcan clenskeho statu NATO nemam strach z Ruska (Rusko je v 6:1 nevyhode) - a ako obcan SR ktora by vystupila z NATO by som mal este mensi strach z Ruska. Rusko by v tom pripade aj pri nevyhode 6:1 malo vacsi dovod zautocit na niektoreho z clenov NATO, clenov organizacie, ktora ich dlhodobo oznacuje za nepriatela cislo 1 ... nez na SR, ktora by sa k nim nespravala nepriatelsky. Naco sa vysilovat utokom na neutralne SR ked mozes radsej udriet na susedne Polsko a kusok vedla Estonsko, ktore americke zaujmy rozostvavania Europy siria ochotnejsie, nez SR vystupna z NATO.

UK sa snazi uz dve storocia a USA storocie predist tomu, aby kontinentalna Europa spolupracovala a obchodovala v klude. Lebo by mohla vykopnut USA+UK z kola von a radikalne znizit ich podiel na obchode kontinentalnej Europy. Vsemozne politicke kecy okolo toho su uz len omacka snaziaca sa zakryt nejako tento ekonomicky zaujem.

BTW Macron mi vzdy pripadal ako nafukany bankar, ktory za nic nestoji; lenze posledne roky je z Europskych vodcov este jeden z mala, ktory sa aspon obcas zachoval trochu rozumne. Islamistom pohrozil, ze ak si budu nadalej prilis vyskakovat, trochu ich zrovna. Smerom k NATO povedal, ze EU by sa mala sustredit v prvom rade na samostatnu obranyschopnost kontinentalnej Europy a az sekundarne na udrziavanie "v podstate braindead" NATO pri zivote.

Tiez to, ze vlada USA sa vyjadruje Nemcom a Rusom k plynovodu potvrdzuje, ze vlada Nemecka je tiez len "puppet" udrziavany z Washingtonu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Robino napísal: Ne 13 02, 2022 12:25 pm Tu je vidno ako nas korporacie ohlupuju, umelo nam stanovuju limity aby sme jazdili pomalsie a my v zijeme v iluzii ze ideme danou rychlostou. Toto sme im uz prekukli, som zvedavy kedy im prekuknu aj vakciny a ich skutocne zlozenie.


Robino, rychlostny limit 50 km/h v dedine a 90km/h mimo ma svoj zmysel. Keby stanovili 60km/h v dedine a 100km/h mimo, tak jasne ze by sme prezili, ale bolo by o trochu viac nehod; to je empiricky dokazane. Vlada musela stanovit nejaky kompromis medzi ekonomickymi potrebami (aby republika necestovala ako slimark) a nehodovostou. Stanovila to ako to stanovila. Zrejme trochu aj s ohladmi na okolite krajiny.

Ocakavat od zapadnych vakcin proti COVID19 alebo od Sputnika alebo cinskych vakcin, ze su to nejake jedy a sledovacie zariadenia mi je nepochopitelne. Su to normalne ockovacie vakciny, ktore maju aj urcitu ucinnost (a teda zmysluplnost) a v nejakom malom mnozstve pripadov aj neziaduce vedlajsie ucinky - tak ako aj ine ockovacie latky voci inym chorobam.

To na co si ja stazujem je zatajovanie ich ceny - a okate nadmerne pretlacanie ich pocas diskusie o inych rieseniach. Ine riesenia nez opakovane celosvetove celoplosne ockovania stale dalsimi booster davkami sa v urcitom obdobi pomaly ani netolerovalo. Kto len zacal debatu inym smerom, hned bol za debila, zadubenca, rozvracaca statu a sabotera zapadnej civilizacie.
Kosa
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Št 27 10, 2016 11:24 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 28 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa Kosa »

jaroslav80 napísal: Ne 13 02, 2022 8:08 am
Aby si sa nemusel bavit o domnienkach, pod sa bavit o nezvratnych faktorch.
Vlada SR sa hanbi priznat vysku ceny, ktoru z penazi danovych poplatnikov plati zapadnym farmaceutickym koncernom za vakciny proti COVID19.
To je nezvratny fakt. Pricom z dovodov transparentnosti je ochotna zverejnovat k verejnej diskusii aj take vojenske informacie, ako je nakupna cena 14 stihaciek F-16. A nie je ochotna pripustit transparentnu diskusiu o cenach COVID vakcin.
To je taky problem si to vyhladat ?

https://svet.sme.sk/c/22712895/pfizer-a ... ovidu.html

Sputnik mal podobnu cenu

https://www.crz.gov.sk/zmluva/5716242/

Vedel som, ze to bude zabavne forum.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Offtopic temy preberane masmediami mainstreamu co najviac okrajovo

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Kosa napísal: Ne 13 02, 2022 2:24 pm To je taky problem si to vyhladat ?

https://svet.sme.sk/c/22712895/pfizer-a ... ovidu.html
Informovali o tom v nedeľu renomované hospodárske noviny Financial Times.
... uviedli noviny s odvolaním sa na časti zmlúv, do ktorých sa im podarilo nahliadnuť.

Cize jedna babka povedala. Ziadne oficialne vyhlasenie vlady, ziadna zodpovednost. To vnimas ako transparentnu demokraciu, aby si sa spoliehal na informacie "kde sa niekomu mimo vlady podarilo nahliadnut do zmluvy"?

Jedine oficialne vyhlasenie nasej vlady ohladom zapadnych vakcin, ktore som zachytil ja, bolo to, ze ich budu nakupovat cez EU, ale ze zmluvy nezverejnia. Ak som prehliadol nejaku oficialne oznamenu informaciu, tak samozrejme budem rad, ak ma o nej poucis.
Alojz napísal: Ne 13 02, 2022 9:17 am 3. Mali sme tu aj vychodnu vakcinu a cena bola tiez v utajenom rezime.
Mne sa hned zdal tento bod divny, lebo predsa ked Matovic dotiahol Sputnik, tak praveze nemu nejake chyby v zmluvach verejne vytykali. A ze podla zmluvy to nesmel davat do takeho a onakeho laboratoria ci co. Cize jedine zmluva za Sputnik bola transparentne zverejnena.
Zamknuté

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"