DENNÝ POKEC - Feb 2022

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tu smerujte príspevky, ktorými nechcete zahlcovať iné vlákna a v budúcnosti nebudú mať hodnotu. Zriadujem experimentálne a ked sa osvedčí, tak každý mesiac zriadim nové vlákno a staré vymažem.

Aj z iného vlákna si napríklad môžete prekopírovať sem citáciu a odkloniť debatu.


Nezdá sa, že by George utekal z akcií:


Soros Fund (George Soros) discloses updated portfolio positions in 13F filing: Confirms new RIVN BOWL HTZ positions; Exits VICI EQT

Highlights from 2021 Q4 filing as compared to Q3 2021:

New positions in: RIVN (~19.84 mln shares), BOWL (~9.4 mln), CERN (~1.17 mln), AUR (~1 mln), HTZ (~0.4 mln), PTON (~0.37 mln), ONB (~0.34 mln), WRBY (~0.33 mln), BP (~0.3 mln)

Increased positions in: ARMK (to ~5.4 mln shares from ~3.07 mln shares), OPEN (to ~3.2 mln from ~1.34 mln), INDI (to ~3.5 mln from ~2.5 mln), MGP (to ~1.72 mln from ~0.98 mln), ELAN (to ~2.2 mln from ~1.65 mln), INFO (to ~2.95 mln from ~2.44 mln), UBER (to ~0.53 mln from ~0.08 mln) GM (to ~0.86 mln from ~0.8 mln), APTV (to ~0.16 mln from ~0.1 mln), CZR (to ~0.21 mln from ~0.15 mln)

Maintained positions in: NUAN (~2.85 mln shares), IGSB (~1.11 mln shares), LQD (~0.58 mln shares)
Closed positions in: VICI (from ~1.3 mln shares), HYZN (from ~0.95 mln), EQT (from ~0.53 mln), CPNG (from ~0.5 mln), PCG (from ~0.3 mln), SOFI (from ~0.18 mln)

Decreased positions in: MQ (to ~1.02 mln shares from ~4 mln shares), FIGS (to ~1.8 mln from ~3.12 mln), HAIN (to ~0.34 mln from ~1.22 mln), SYF (to ~0.19 mln from ~0.9 mln), DHI (to ~3.63 mln from ~4.32 mln), ATVI (to ~1.01 mln from ~1.4 mln), TMUS (to ~0.29 mln from ~0.54 mln), DIS (to ~0.1 mln from ~0.25 mln), JPM (to ~0.01 mln from ~0.11 mln), ASO (to ~0.34 mln from ~0.44 mln)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Justice Department is Pursuing Wide-Ranging Investigation of Short-Sellers: Federal prosecutors are investigating whether short-sellers conspired to drive down stock prices….” — Wall Street Journal, February 16, 2022
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa Glogol »

DanteUnchained napísal: St 16 02, 2022 6:46 pm Justice Department is Pursuing Wide-Ranging Investigation of Short-Sellers: Federal prosecutors are investigating whether short-sellers conspired to drive down stock prices….” — Wall Street Journal, February 16, 2022
toto asi nie info ktore " budúcnosti nebude mať hodnotu" :D .
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa Glogol »

Dnes som nasiel dobry clanok ktory neskor urcite nebude mat hodnotu ale v tejto vypatej dobe mi urobil dobre. Pre tych ktorym sa nechce alebo nemaju to cele ( max 3 min) pre mna najdolezitejsia cast.
https://dennikn.sk/2724859/o-vycerpani-a-petre-vlhovej
Skôr alebo neskôr totiž zistíte tieto dve veci: hovoríte stále k tým istým ľuďom a až tak veľa toho nezmeníte. Dnes, keď kyvadlo dejín ide úplne opačným smerom, karty sa rozdávajú úplne inde a hrá sa úplne iná hra, je úplne legitímne povedať si, že človek nemusí bojovať vo všetkých vojnách a už vôbec nie v tých, v ktorých aj tak prakticky nič nezmení. Nieže nedokáže zachrániť svet – zachrániť nedokáže ani Slovensko.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Glogol napísal: Št 17 02, 2022 9:34 am
DanteUnchained napísal: St 16 02, 2022 6:46 pm Justice Department is Pursuing Wide-Ranging Investigation of Short-Sellers: Federal prosecutors are investigating whether short-sellers conspired to drive down stock prices….” — Wall Street Journal, February 16, 2022
toto asi nie info ktore " budúcnosti nebude mať hodnotu" :D .
hadam nie, ale ako poznam americky stock market... :D
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa Martin7 »

Len pripomínam, že teraz v pondelok 21.2. sú trhy USA zavreté.

edit: dopĺňam sviatky USA celý rok : http://www.nasdaqtrader.com/trader.aspx?id=calendar
Naposledy upravil/-a Martin7 v Pi 18 02, 2022 7:02 pm, upravené celkom 1 krát.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Martin7 napísal: Pi 18 02, 2022 6:39 pm Len pripomínam, že teraz v pondelok 21.2. sú trhy USA zavreté.
Hm, dobre vediet, aj by som na to zabudol, dik.
Uz sa mi stalo, ze som isiel a pozeram, ze preco nie je pohyb :)
Teraz budu investori 3 dni spominat na cervene cisla, pekne.
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

osamely chodec napísal: St 23 02, 2022 5:19 pm ak by plyn isiel hore 5x , myslis ze uhlie, jadro , stiepka zostanu v rovnakej cene? Ano , mas pravdu ze Tvoja domacnost molekulu CH4 nepouziva priamo, ale nepriamo spotrebou el. energie a mozno tepla ak byvas v panelakovom byte. Plyn je dovtedy odpad kym sa nevie dopravit k spotrebitelovi.
dal som edit, potom si napisal, tak to dam pre prehladnost do noveho prispevku a potom si hovorim, ze toto je uz daleko od plynu, tak nechem nicit tu temu offtopicom :)


K tomu hladu - je to pomerne smiesne mat jahody nonstop na pulte a hovorit o tom, ze nie je mozne nakrmit 8miliard ludi.. A tych hluposti ktore nie su sezonne je mnoho. Aj tie kuracie masa, ktore su naspeedovane na rast rast a len rast za 6 tyzdnov, az sa kupu vo vlastnych vykaloch, lebo im kosti nestihaju udrzat ich hmotnost.. Podla mna je pricina niekde inde, nez v pomere plochy Zeme a pocte obyvatelov.
napr Bizón americký, hmotnost nech len 600kg, denna spotreba jedla 3% cize 18kg. Na vrchole ich bolo 20 mil v USA. To je ekivalent 200 mil ludi po 60kg, ktori denne pojedia kazdy 1.8kg potravin (rastlinnej). Nie som proti masu, len som sa snazil najst, ako to, ze dinosauri neboli o hlade, okrem toho meteoritu.. Ono by sa to dalo mozno aj nejak prepocitat, jeden potrebuje cca 2000kcal denne, krat 8 miliard, plus rezerva, straty.. Ale to tu asi bude zbytocne pocitat :) Ale tak ako nie som proti masu, tak ani proti hnojivam vseobecne, ale ludia uz stratili rozum, a ked zacne niekto, jeden-prvy, hnojit, bude mat nadrozmernu urodu, utrhne si pre seba kus trhu, ten kto hra čestne, je v kybli , pretoze trh mu to neodpusti, pretoze bio eko spotrebitelov je len par % na trhu, a tak ludia podporuju rozne smelinarske veci, pricom potom sa stazuju, ze choroby a obezita, no bodaj by nie, ak do seba laduju odpadky.

k tomu plynu, lenze to je take relativne.. ak pojde EE hore, najdem sposob, ako usetrit, a budem potrebovat menej EE.. preto nemam plyn, lebo v mojej konstalacii kurenia a zivotneho stylu je plyn drahsi, nez EE.. aj ked ludia mylne tvrdia opak, ze ved plyn je 2,4x lacnejsi, no zabudaju z tohto magickeho cisla odpocitat kopec inych premennych.. dokonca aj kurenie drevom je podla mna neekonomicka a uz vobec nie "cista" (drevo mi dovezie naftovy kamion z 1995 napriklad, poseka naftova motorova pila, znici les a potom mi zaplavi dom, pretoze vodu nebude mat co zadrzat)..

Ono ak pojde plyn hore 5x, tak pojde hore vsetko ano, suhlasim, otazne je, ci pojde hore viac, alebo menej, ak by sme plyn zo dna na den zakazali :) - extremny priklad, ale hypoteticky.. ta potreba energie by sa preniesla na ine zdroje, jadro ropu drevo cokolvek.. Skor ma zaujima, preco ten plyn isiel hore, ci to nie je nejaka mega spekulacia-konsiracia-sprisahanie.. Tym chcem povedat, ze nammiesto betonovej stavby si mozem postavit drevenu, a nepocitim ten narast cien, ale kdeze su na trhu spekulanti (JPP usa skupiuje nase drevo), tak smola, drevo islo hore tiez. Do toho nezmyselne koronove lockdowny, odstavky, tlacenie penazi, a cela hra monopoly sa zamiesa tak, ako nikdy predtym. Preto by som nerad hladal vinnika v cene plynu, ze ten zly zly plyn sposobuje nieco, pricom root cause moze byt niekde inde..

Ale to je len taky moj obmedzeny pohlad na svet, kedze sa v tomto nehybem profesionalne.. Este taky maly priklad - voda ako taka, stoji teraz cca 1eur bez dph.. co myslis, aka by bola cena, ak by ludia zacali setrit? pevne fixne naklady pre vodarne by boli viacmenej rovnake, ako teraz, takze by museli zvysit cenu vody za kubik.. Ak by kazda jedna domacnost tu vodu len pila, cize tak 10L denne, tak by museli zaviest fixny mesacny poplatok za vodomer.. plus nejake to euro za kubik vody.. Cize obavam sa, ze pokial nebude vyrovnany a idealny dopyt ponuka, tak sa to vzdy dotkne ludi v ich neprospech.. Lebo tak je system nastaveny :)
Odoslané z počítača
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Zdravym »

Adammd napísal: Št 24 02, 2022 9:07 am Najskor deje, ale otazka je, ako nas informuju media. Ake ciele boli zasiahnute, ake su obete. Pisalo sa, ze sa vylodili v Odese, potom to dementovali. Tak snad odesky novinar je slepy? Pisali o stovkach mrtvych. Kde su fotky a videa?? Druhi tvrdia, ze zasahy su vedene na vojenske letiska a objekty. Ja to sledujem tu:
https://liveuamap.com/
Ktore media informuju o stovkach mrtvych? Klames zamerne?

11:14 Počas ruskej invázie bolo zabitých už vyše 40 ukrajinských vojakov a približne desať civilistov.

Informoval o tom úrad ukrajinského prezidenta, na ktorý sa odvolala tlačová agentúra AFP.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22840428/ukrajina ... -2022.html
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Hundreds of Ukrainians were killed in the onslaught
https://www.business-standard.com/artic ... 600_1.html

ale ved dari sa aj Ukrajine
Five Russian jets and one helicopter were shot down over the east of the country, near Kharkiv, Ukraine's military said.

aj ked toto by uz nemalo patrit do tohto vlakna, nie ?
Odoslané z počítača
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Zdravym napísal: Št 24 02, 2022 11:27 am Ktore media informuju o stovkach mrtvych? Klames zamerne?
Najdi si
CNN s odkazem na ukrajinské ministerstvo vnitra uvedlo, že po ruských raketových útocích už jsou stovky obětí.
A ospravedlnenie necakam, nahlasil som tvoj prispevok ako ad hominem. „Příště, dvakrát měř a jednou řež“

A uz len SME prestitutky su teda zdrojom informacii :lol:
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

jaja napísal: Št 24 02, 2022 10:34 am To bylo rychlý. A to se mi po zmínce o Kyjevu frakan a jaroslav80 vysmáli.
Jaja, vcera rano som pisal moju prognozu:
Tipujem tak tyzden-dva casu, ked uz na uzemi Doneckej/Luhanskej oblasti v hraniciach regionov z roku 2013 nebude ani jeden ukrajinsky vojak podliehajuci rozkazom z Kyjeva alebo Washingtonu. Tiez tipujem, ze behom najblizsich 2 tyzdnov ruski vojaci nepostupia hlbsie do Ukrajiny, nez na tie spominane hranice z roku 2013.
Ak zvysok Ukrajiny bude aktivne pokracovat v snahach o vstupenie do NATO, nie je vylucene, ze armada RSFR behom najblizsich 2 rokov vstupi aj do Kyjeva.
Tolko moje aktualne odhady.

Kde vidis nejaky vysmech tebe?
Co pocujem zatial z radia, obsadenie Kijeva, Odessy a podobne pozemnymi jednotkami Ruska sa zatial asi nekona, a hlasia raketove a letecke ostrelovanie vojenskych letisk a vojenskej infrastruktury po celej Ukrajine (vcetne okolia Kijeva a Odessy).
michael89
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 04 02, 2022 4:30 pm
Has thanked: 115 times
Been thanked: 5 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa michael89 »

Pekne vám to už niektorým tlačí na mozgy, chalani :)

Človek sem príde čítať investičné skúsenosti a rady a namiesto toho nájde príspevky ľudí, ktorí majú za každú cenu potrebu do sveta vytrubovať svoje názory na to, ktoré médium je zapredané, ktoré je prostitútka a ktoré je objektívne.
Toto patrí do krčmy alebo k psychológovi, nie na fórum o investíciách.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

NNN
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

george1 napísal: Št 24 02, 2022 12:30 pm Vážení, je mi fyzicky zle ak v dnešnej situácii niekto bagatelizuje činy Ruska. Práve pozerám live prenos, v Ukrajine sú vraždení ludia cudzím štátom, ktorý robí hrubú vojenskú agresiu, pod vymyslenými zámienkami.
Bagatelizovanie bombardovania Srbska v 1999 lietadlami USA je dovolene. A zabijanie civilistov a rozbijanie infrastruktury tam.
lepka
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa lepka »

Jaroslav80, ked sa Zeman! mohol spamatat, spamataj sa uz aj ty. To co si tu predvadzal doteraz bolo otravne, ale to co davas v kontexte dneska je absolutne nechutne.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Odoslané z počítača
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Nishin »

Adammd napísal: Št 24 02, 2022 11:47 am
Zdravym napísal: Št 24 02, 2022 11:27 am Ktore media informuju o stovkach mrtvych? Klames zamerne?
Najdi si
Perfektny argument.. Mna zaraza, ze najviac kritizuju "mainstreamove" media prave ti, co ich vobec ani necitaju. Potom taketo bludy siria. Ja ako citatel SK, EU a USA mainstreamu som na ziadne taketo clanky nenatrafil.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Vaša správa obsahuje príliš málo znakov.
Prílohy
stovky.png
stovky.png (5.5 KiB) 5063 zobrazenia
Odoslané z počítača
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Nishin napísal: Št 24 02, 2022 1:47 pm
Adammd napísal: Št 24 02, 2022 11:47 am
Zdravym napísal: Št 24 02, 2022 11:27 am Ktore media informuju o stovkach mrtvych? Klames zamerne?
Najdi si
Perfektny argument.. Mna zaraza, ze najviac kritizuju "mainstreamove" media prave ti, co ich vobec ani necitaju. Potom taketo bludy siria. Ja ako citatel SK, EU a USA mainstreamu som na ziadne taketo clanky nenatrafil.
Trolis? Ved som poskytol citaciu. A to "najdi si", bolo v zymsle, ze ma obvinil z klamstva a preto som sa rozhodol, ze mu nedam link, lebo nie som jeho sluzka. Ak by diskutoval pekne, dam aj link z CZ webu a aj z US.

A citas zle, lebo to pisali na idnes a CNN.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja som tu dnes zachytil iba 3 prispevky porusujuce etiketu slusnosti:
pokus napísal: Št 24 02, 2022 6:13 am Rusko utoci, hajzli.
Franto napísal: Št 24 02, 2022 9:21 am Ti drbe? Putin začal 3. svetovú. Od dnes je našim susedom Putin.
cryptotrader napísal: Št 24 02, 2022 1:41 pm Asi tu na fore ostanu prispievat len obhajcovia tych bolsevickych kuriev.
Ak si vsetci traja poziadate o vymazanie uctu, neberiem to ako vobec ziadnu tragediu.
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Nishin »

Áno, asi čítam zle keď nečítam CNN a iDnes. Rovnako ani neočakávam 100% overené zdroje o 5:49 ráno, pár minút po začiatku VOJNY...

Môj názor je, že ekonómia a investovanie sú matematické vedy, kvantifikovateľné a pochádzajú väčšinou z transparentných zdrojov. Politika/vojny sú absolútne netransparentné, väčšina zdrojov utajených a na fórum o investovaní nepatria. Ľudia ako vy ich sem ale stále násilne pretláčate, do každého vlákna.
Slušným ľudom prasknú nervy a odchádzajú a Adammd sa ešte vo vedľajšom vlákne z toho vysmieva. Fakt nikoho okrem vás zopár jedincov medzi sebou nezaujíma váš jedinečný originálny názor na svet, politiku, genetiku, medicínu. Je mi vás ľúto ak vás v reálnom živote nikto nepočúva a neberie vážne.

Korekcia 2022 má súvis s politikou a aktuálnou situáciou, ale riešme konzekvencie, očakávania trhov, prepady a nie alternatívne prekrúcanie faktov, atď, od toho je tu predsa facebook...
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Hm, preco ludia stracaju nervy tak skoro? :)
Ved je krasny slnecny den (aspon u nas), pisalo sa, ze tanky potrebuju zamrznutu podu, no tak pouzili rakety, je divne ze UA a jej spojenci nemysleli na lepsiu protiraketovu obranu.. Panikou nic nevyriesime..
Ja navrhujem, ak chce niekto pomoct UA, tak sa moze hlasit ako dobrovolnik, na fronte, nie ? Alebo tam poslat nieco uzitocne, ale to zas potom niekto iny posle dary na bielo/rusku stranu a zas tu mame polarizaciu spolocnosti..
My vidime tanky a rakety, ale co je za nimi? Co je root cause..

Nishin, ak su to neoverene info, tak na co ich pustaju do eteru? o 5:49 rano..
A este to ani neopravili (!)

Este by ma zaujimalo, ake debaty vedu medzi sebou hedge fondy, na margo vojny.. Ci len citaju MSM a podla toho nakupuju alebo predavaju, alebo sa aj pohadaju tu a tam, aby manazovali svoje peniaze lepsie..
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nishin napísal: Št 24 02, 2022 2:29 pm Môj názor je, že ekonómia a investovanie sú matematické vedy, kvantifikovateľné a pochádzajú väčšinou z transparentných zdrojov. Politika/vojny sú absolútne netransparentné, väčšina zdrojov utajených a na fórum o investovaní nepatria.
Kazde masmedium nejakym sposobom interpretuje dostupne informacie. Skoro ziadne sa nesnazi robit suhrn informacii co najneutralnejsimi pomenovaniami. Tiez vyber prezentovanych informacii a tych, pre ktore "nevyjde priestor", byva casto jednostranny.
Masmedia ovplyvnuju volicov, volici ovplyvnuju rozhodnutia politikov. Rozhodnutia politikov ovplyvnuju zakony a pravidla, tie ovplyvnuju podnikatelske prostredie a to ovplyvnuje cenu.
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Nishin »

jaroslav80 napísal: Št 24 02, 2022 2:37 pm
Nishin napísal: Št 24 02, 2022 2:29 pm Môj názor je, že ekonómia a investovanie sú matematické vedy, kvantifikovateľné a pochádzajú väčšinou z transparentných zdrojov. Politika/vojny sú absolútne netransparentné, väčšina zdrojov utajených a na fórum o investovaní nepatria.
Kazde masmedium nejakym sposobom interpretuje dostupne informacie. Skoro ziadne sa nesnazi robit suhrn informacii co najneutralnejsimi pomenovaniami. Tiez vyber prezentovanych informacii a tych, pre ktore "nevyjde priestor", byva casto jednostranny.
Masmedia ovplyvnuju volicov, volici ovplyvnuju rozhodnutia politikov. Rozhodnutia politikov ovplyvnuju zakony a pravidla, tie ovplyvnuju podnikatelske prostredie a to ovplyvnuje cenu.
Som rad ze aspon na niecom sa zhodneme, ze ani stovky odbornych zurnalistov v "msm" mediu nedokazu pokryt vsetky temy dokonale neutralne. Co potom zopar jedincov na fore "Ako-investovat" s ich vybavou google.com a v lepsom pripade titulom z nejakeho oboru netykajuceho sa temy politika a mozno 10+ rokov skusenosti v apolitickej sfere.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

osamely chodec napísal: Št 24 02, 2022 2:27 pm a co maju tieto prispevky spolocne s Korekciou 2022?
To sa opytaj pokusa, ktory napisal v nepatricnom vlakne:
pokus napísal: Št 24 02, 2022 6:13 am Rusko utoci, hajzli.
Cele je to nasledok snahy o cenzuru, a to len z dovodu, ze sa stazoval, ze v OFF TOPIC sekcii sa preberaju OT veci vratane politiky, atd. Dalej dalsie kratkodobe "no name" nicky sa stazovali a teatralne odisli a nechali si vymazat ucty. Nasledne sa OT sekcia venovana UA-RU po staznosti zamkla. A na to post od pokusa...zybtocnma provokacia.

Nishin napísal: Št 24 02, 2022 2:29 pm Áno, asi čítam zle keď nečítam CNN a iDnes. Rovnako ani neočakávam 100% overené zdroje o 5:49 ráno, pár minút po začiatku VOJNY...
Ale potom je nezodpovedne tvrdit nieco o klamstvach. Ak by som v realnom zivote takto fungoval a oznacoval za klamarov ludi len koli mojej nedostatocnej informovanosti, by som to daleko nedotiahol.
Nishin napísal: Št 24 02, 2022 2:29 pm Fakt nikoho okrem vás zopár jedincov medzi sebou nezaujíma váš jedinečný originálny názor na svet, politiku, genetiku, medicínu. Je mi vás ľúto ak vás v reálnom živote nikto nepočúva a neberie vážne.
Ved to netreba citat, co ta nezaujima. Ak by to bolo ako tvrdis, existencia diskusnych for nema logiku. Z coho usudzujes, ze "nas"(koho tym vlastne myslis?) nikto v zivite nepocuva a neberie vazne?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nishin napísal: Št 24 02, 2022 2:44 pm Som rad ze aspon na niecom sa zhodneme, ze ani stovky odbornych zurnalistov v "msm" mediu nedokazu pokryt vsetky temy dokonale neutralne. Co potom zopar jedincov na fore "Ako-investovat" s ich vybavou google.com a v lepsom pripade titulom z nejakeho oboru netykajuceho sa temy politika a mozno 10+ rokov skusenosti v apolitickej sfere.
S takymto pristupom mozes populacii odobrat volebne pravo, lebo ich nazor je nekvalifikovany a nemaju teda co hovorit do politiky, ekonomiky a vlastne skoro vsetkeho, co sa netyka vylucne ich profesie. A tiez profesionalov mas polovicu "lavych", tak by to casom viedlo k snahe umlcat este aj tych. (Pricom to, ktori su ti "lavi", by urcovala malinka skupinka ludi.)
Max100
Silver Member *
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 22 times

Re: ETF na Rusko

Príspevok od používateľa Max100 »

JUGGLER napísal: Pi 18 02, 2022 12:10 am Dnes som čítal platenú analýzu prečo nedôjde k invázii. Uvažujem zahrať ETF na Rusko . Našiel som:

americké: RSX, ERUS a RUSL ( 2 x Bull )..tie môžem zahrať cez opcie
z europskych verzií: iShares MSCI Russia ADR/GDR UCITS ETF (Acc)..napr. CEBB na nemeckej Xetre

Dosť som prekvapený, že možno je aj po funuse. Za tri týždne je to už +20% od miním. Tiež potvrdenie, že asi tretia svetová nebude...
...asi americkí senátori a ruskí oligarchovia už nakúpili...

Asi bude aj rubel stúpať...čo myslíte, je lepšie zašpekulovať v USD, alebo EUR?
A co pisali v tej platenej analyze?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ETF na Rusko

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Max100 napísal: Št 24 02, 2022 5:45 pm
JUGGLER napísal: Pi 18 02, 2022 12:10 am Dnes som čítal platenú analýzu prečo nedôjde k invázii. Uvažujem zahrať ETF na Rusko . Našiel som:

americké: RSX, ERUS a RUSL ( 2 x Bull )..tie môžem zahrať cez opcie
z europskych verzií: iShares MSCI Russia ADR/GDR UCITS ETF (Acc)..napr. CEBB na nemeckej Xetre

Dosť som prekvapený, že možno je aj po funuse. Za tri týždne je to už +20% od miním. Tiež potvrdenie, že asi tretia svetová nebude...
...asi americkí senátori a ruskí oligarchovia už nakúpili...

Asi bude aj rubel stúpať...čo myslíte, je lepšie zašpekulovať v USD, alebo EUR?
A co pisali v tej platenej analyze?
Pankoo napísal: Št 24 02, 2022 12:58 pm
JUGGLER napísal: Pi 18 02, 2022 12:10 am Dosť som prekvapený, že možno je aj po funuse. Za tri týždne je to už +20% od miním.
Ja tomu nerozumiem ,dnes ližu minimum a ze +20%.
Objasnite to.Dik
Načo to rozoberať po 10 dňoch? Vtedy tá analýza mala význam. A ruský index bol od miním +20%.
Takže aj to nasvedčovalo, že útok na UA je nepravdepodobný.

Dnes padli ruské akcie -45%. Dnes je situácia úplne iná. Putin zlyhal a celému svetu ukázal, že klamal.
Zo všetkých, čo strašili inváziou urobil hrdinov a zo seba idiota. Putin stratil súdnosť. Zašiel priďaleko a celý svet bude stáť proti nemu.
Môže sa kamarátiť akurát z Čínou a Sev. Kóreou. Ešte aj ten Erdogan ho opľuje...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

cryptotrader napísal: Št 24 02, 2022 1:41 pm Tomas, sice si mi pisal sukromne, ale napisem to rovno sem, poprosim o komplet vymaz mojho uctu. Dakujem. Asi tu na fore ostanu prispievat len obhajcovia tych bolsevickych kuriev. Pre mna osobne tu nema vyznam dalej prispievat. Majte sa...
Treba im len nevenovat pozornost a umru. Preskocena A4 blbosti, takeho shitpostera akurat naserie :D
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Rozmohl se nam tady takovy nesvar.

World is busy with #UkraineRussiaConflict, #China advances its forces towards #Taiwan early morning. #Australian P-8 Poseidon aircraft moving towards #SouthChina Sea. Is China opening another front to escalate global tensions?

https://twitter.com/ShashankSPatel_/sta ... 0216918020

Obrázok
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa Zdravym »

Adammd napísal: Št 24 02, 2022 11:47 am
Zdravym napísal: Št 24 02, 2022 11:27 am Ktore media informuju o stovkach mrtvych? Klames zamerne?
Najdi si
CNN s odkazem na ukrajinské ministerstvo vnitra uvedlo, že po ruských raketových útocích už jsou stovky obětí.
A ospravedlnenie necakam, nahlasil som tvoj prispevok ako ad hominem. „Příště, dvakrát měř a jednou řež“

A uz len SME prestitutky su teda zdrojom informacii :lol:
Aj cnn sa odvolalo na zdroj, ries si to s nim.
A nadavas, ze media hysterizuju s poctom obeti, ze tolko obeti urcite nie je.... poslal som ti link, kde je asi pre teba pravdivejsie cislo .....a nakoniec sa ti nepaci, ze to nie je vierohodne medium :lol: :lol:
si proste masochista, ktory chce citat media, ktore hysterizuju. :lol: :lol: a zavana to aj schyzou
Nahlas ma prosim a daj pokoj :potlesk:

Pekny, alebo aspon v ramci moznosti, den vsetkym :uctievanie:
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Korekcia 2022

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Nechcete si ist tymito dristami spamovat topky, alebo iny pozoruhodny portal?
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: ETF na Rusko

Príspevok od používateľa Adammd »

Tuto vidiet vysledok cenzury. Zaspinene kazde druhe vlakno. Mohli sme sa bavit v jednom. Apropo, kde si bol, ked lietali humanitne bomby na nevinne srbske zeny a deti? Kde ked umierali iracke, lybijske, jemenske? Rusov neobhajujem, nech Putin zhori v pekle, ale padni komu padni.

// Juggler to uz cisti, ked tak sa moze aj tento OT post presunut do "denneho pokecu", alebo kludne zmazat...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Business vzdy na prvom mieste? Potom tu moralizujte.
Britský premiér Boris Johnson „velmi tvrdě“ prosazuje vyloučení Ruska z mezinárodního platebního systému SWIFT, což by znamenalo zásadní ránu pro tamní banky a jejich schopnost obchodovat za hranicemi Ruské federace, píše deník Financial Times. Německý kancléř Olaf Scholz však varuje, že tento krok ani on, ani Brusel nepodpoří.
SWIFT používá více než 11 tisíc bank a finančních institucí po celém světě a denně zpracovává asi 42 milionů příkazů, čímž usnadňuje transakce v hodnotě bilionů dolarů. Před dvěma lety připadalo na Rusko 1,5 procenta transakcí.

Odříznutí od systému SWIFT by ruským bankám nezabránilo v provádění přeshraničních transakcí, ale jejich provádění bylo obtížnější a výrazně dražší. Zahraniční obchody by se spoléhaly na využívání méně efektivních komunikačních nástrojů, jako je e-mail a telex, vysvětluje ve svém článku deník FT.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Cryptotrader ma poprosil o výmaz účtu. Rozhodne ma táto činnosť nebaví.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

A takto to bolo dnes v Kyjeve


https://www.youtube.com/watch?v=TK2h4Ma-l0s
I woke up to 99+ messages showing that Russia has bombed the capital city of Kyiv where I’m living, and has invaded the country. I’ll take you live on the streets to show you what is happening.
https://www.youtube.com/watch?v=3kFqY7P0vow

Kyjev live.
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

tomáš virdzek napísal: Št 24 02, 2022 7:12 pm Cryptotrader ma poprosil o výmaz účtu. Rozhodne ma táto činnosť nebaví.
Je to zvlastne, ved on zarobil na crypte, kde musel mat gule zo zeleza, ako sa hovori, ale neznesie iny nazor na politiku, neviem co si o tom mysliet.. Tiez Ti nezavidim tuto situaciu... Ale myslim si, ze tak ako medvedi maju svoj cas na trhu, tak nic nejde večne jednym smerom..



ked uz sme v dennom pokeci..
slovo pokec nemam rad, z urciteho dovodu, ale..

EDIT:
inak prave som hovoril s jednou osobou, a hovori mi, ze , skusim parafrazovat "prezidentka verejne vyhlasila podporu Ukrajine, a Putin zas povedal, ze kto ich bude podporovat tak pojdu aj tam" - obycajny clovek citajuci mainstream... V hlase aj ociach bol citit stres, a to dost velky.
TOTO robia media prosim pekne.. siria strach.. Ja som dnes ziadne link na MSM neotvoril, okrem jedneho, kde som chcel poukazat na dezinformacie o "stovkach obeti" (tak ono ich mozu byt aj tisice do par dni), a ak by som sa s danou osobou neprorpaval, ani neviem, co sa deje, trhy su take nijake, ale take su uz asi 3 mesiace.. mal som urcite aj vacsie drawdown, ako mam dnes.. (a to klesa aj ropa).
Senzacia s koronou skoncila, zacina s vojnou (aj toto mam od tej osoby), rozhodne necita konspiracne weby a ma vysoku skolu a nema 20 rokov, zivot ma uspesny..
Toto je dovod, preco mam rad diskusie na temu "co sa deje" - aspon vidim a zistim, aka je nalada v spolocnosti.
Tak som tej osobe navrhol, ze podme stresovat, pripadne sa zabit, a potom este raz stresovat..
Su proste ludia (nemyslim na nikoho konkretne!), ktori ziju vzdy v buducnosti a vzdy v strese..
A zvacsa citaju MSM..

Len nech si niekto nepomysli, ze by som bol pokojny, ak by mi tie rakety padali vedla o ulicu, ale kde su spravy, ze na UA ten ich rezim zabil 13 tisic ludi za 8rokov? Nejak mi tieto udalosti nepripadaju "autenticke"... /moj nazor.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa osamely chodec »

super ze tie off topic prispevky presuvate tu
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: DENNÝ POKEC - Feb 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

ano je to super, az mi prislo Tomáša luto, ked som pisal o plyne v teme plyn, ale nechal sa uniest.. Ale co nas nezabije, to nas posilni...
Odoslané z počítača
Zamknuté

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"