Sberbank ČR

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Sberbank ČR

Príspevok od používateľa Nishin »

Dôsledky momentálnej situácie pociťujú aj naši českí susedia, keďže všetky sankcie sa dotýkajú aj českej pobočky Sberbank. Predvídateľne vypukla panika medzi klientmi banky, ktorí sa nevedeli počas víkendu dostať ku svojim peniazom.

Myslím, že aj do budúcnosti bude pre nás všetkých poučné sledovať aktuálnu situáciu a overiť funkčnosť ČNB a všetkých regulácií v praxi aj v takomto extrémnom prípade.


Ruská Sberbank zavřela pobočky v ČR, lidé stáli ve frontách a házeli vejce
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/sberba ... pravy_mos1

Česká národní banka zahájila se Sberbank CZ správní řízení a uložila předběžná opatření, která bude Sberbank CZ striktně dodržovat. Banka ponechá své pobočky zavřené a zastaví transakce internetového bankovnictví, přičemž dočasně umožní karetní transakce s denním limitem 1000 Kč na kartu.
https://www.sberbank.cz/cs-cz/novinky
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3823
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa osamely chodec »

som zvedavy ako to CNB vyriesi , fyz. osoby do 100k asi nebude problem ale co s firmami ...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa iceberg8 »

1000CZK , cize 40EUR ani nepokryje zakladne zivotne potreby mnohych ludi.
Vitajme bezhotovostnu spolocnost.
Drzim im palce, aby to nevyvolalu dominovy efekt paniky.
Odoslané z počítača
miror
Gold Member **
Príspevky: 496
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 141 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa miror »

Vážne to bolo sankciami ? Bol to klasicky prípad straty dôvery v banku - po začatí konfliktu ľudia hromadne začali vyberať svoje vklady väčšinou kvôli odporu proti ruskej agresii a banka nemala ako vyplácať vklady.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

miror napísal: Po 28 02, 2022 4:08 pm Vážne to bolo sankciami ? Bol to klasicky prípad straty dôvery v banku - po začatí konfliktu ľudia hromadne začali vyberať svoje vklady väčšinou kvôli odporu proti ruskej agresii a banka nemala ako vyplácať vklady.
este ak je prepakovana jak hovado na trhoch, ale toto je len zaciatok si myslim, teraz to pekne zamota hlavu prepakovanym fondom a bankam na trhu.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa rmaly »

DanteUnchained napísal: Po 28 02, 2022 4:35 pm
miror napísal: Po 28 02, 2022 4:08 pm Vážne to bolo sankciami ? Bol to klasicky prípad straty dôvery v banku - po začatí konfliktu ľudia hromadne začali vyberať svoje vklady väčšinou kvôli odporu proti ruskej agresii a banka nemala ako vyplácať vklady.
este ak je prepakovana jak hovado na trhoch, ale toto je len zaciatok si myslim, teraz to pekne zamota hlavu prepakovanym fondom a bankam na trhu.
popripade ak investovala do ruskych aktiv...
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

alebo mala ruskych veritelov...
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa iceberg8 »

miror napísal: Po 28 02, 2022 4:08 pm Vážne to bolo sankciami ? Bol to klasicky prípad straty dôvery v banku - po začatí konfliktu ľudia hromadne začali vyberať svoje vklady väčšinou kvôli odporu proti ruskej agresii a banka nemala ako vyplácať vklady.
Mozno je to len ukazka sirenia paniky. To by ma zaujimalo,
1. ci tym ludom nevadilo mat ucet v RU banke po 2014
2. ci tym ludom nebude vadit, ak odpalkuju konkurenciu a zmonopoliziju bankovy trh
3. ci tym ludom nevadi tankovat pumpach ruskej znacky
4. ci tym ludom nevadi jest rusku zmrzlinu
5. ci ti ludia beru ohlad na to, ze ti pracovnici na ktorych udajne utocili minimalne slovne maju tiez hypoteky a potrebuju pracovat a ak pridu o pracu, tak to im nevadi? Nevadi im, ze takto organizovane polozit banku znamena stratu hodnoty akcii a tie akcie vlastnia ludia v Rusku, kedze sa tak snazia investovat? Vobec im nevadi, ze im takto moznu ohrozit dochodky?
Sirit paniku, konat impulzivne a pod emociami, to je to, co robia MSM media..
Som rad, ze som dnes mohol nakupit bez toho, aby ludia hufne nakupovali zasoby, lebo sa blizi tretia svetova a treba zasoby (toto media sposobili na zaciatku korony)

Skoro tam vidim zlocinecu organizovanu skupinu s cielom polozit banku..

Kedy naposledy stratili banky takto doveru?

To by som stavil skor na to, co pise rmaly a Dante, ruske investicie a veritelia..
Odoslané z počítača
miror
Gold Member **
Príspevky: 496
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 141 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa miror »

Tak asi im to nevadí a az teraz Putler prekrocil vsetky hranice moralky tak zasadnym sposobom, ze to bude skvrna na celom ruskom narode dlhe roky. Facebookove stranky o bojkote ruskych vyrobkov v Cechach su uz dlhsie a vela ludi sa tym urcite riadi. Ja tiez som zasadne nechodil na LukOil ked som este tankovaval.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Poslal kamarát z Čiech.

sberbank.jpg
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa iceberg8 »

miror napísal: Po 28 02, 2022 6:03 pm Ja tiez som zasadne nechodil na LukOil ked som este tankovaval.
Poviem TI urpimne, aj ja som rad, ze som tam nechodil.
Odoslané z počítača
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa Glogol »

tomáš virdzek napísal: Po 28 02, 2022 8:12 pm Poslal kamarát z Čiech.


sberbank.jpg
Tak preto raifka tak dnes padala - rakuska kamaratka sberbanky. Ruku do ohna by som nedal ze aj majetkovo prepojena. p.s. kurna ja mam tatru.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa Glogol »

radsej del.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Zdrava diverzifikacia nie je nikdy na skodu..
Odoslané z počítača
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa makx »

iceberg8 napísal: Po 28 02, 2022 5:25 pm
miror napísal: Po 28 02, 2022 4:08 pm Vážne to bolo sankciami ? Bol to klasicky prípad straty dôvery v banku - po začatí konfliktu ľudia hromadne začali vyberať svoje vklady väčšinou kvôli odporu proti ruskej agresii a banka nemala ako vyplácať vklady.
Mozno je to len ukazka sirenia paniky. To by ma zaujimalo,
1. ci tym ludom nevadilo mat ucet v RU banke po 2014
2. ci tym ludom nebude vadit, ak odpalkuju konkurenciu a zmonopoliziju bankovy trh
3. ci tym ludom nevadi tankovat pumpach ruskej znacky
4. ci tym ludom nevadi jest rusku zmrzlinu
5. ci ti ludia beru ohlad na to, ze ti pracovnici na ktorych udajne utocili minimalne slovne maju tiez hypoteky a potrebuju pracovat a ak pridu o pracu, tak to im nevadi? Nevadi im, ze takto organizovane polozit banku znamena stratu hodnoty akcii a tie akcie vlastnia ludia v Rusku, kedze sa tak snazia investovat? Vobec im nevadi, ze im takto moznu ohrozit dochodky?
Sirit paniku, konat impulzivne a pod emociami, to je to, co robia MSM media..
Som rad, ze som dnes mohol nakupit bez toho, aby ludia hufne nakupovali zasoby, lebo sa blizi tretia svetova a treba zasoby (toto media sposobili na zaciatku korony)

Skoro tam vidim zlocinecu organizovanu skupinu s cielom polozit banku..

Kedy naposledy stratili banky takto doveru?

To by som stavil skor na to, co pise rmaly a Dante, ruske investicie a veritelia..
Vidiet, ze nic nevies o ceskom bankovom trhu a cely tvoj prispevok je iba znoska blbosti.

Sberbank CZ patri medzi najmensie banky v CR.
Podla poctu klientov 13. najvacsia zo 17 bank (111 tis.)
Podla vysky aktiv 10. zo 17 (90 mld. Kc cca 3.6 mld. Eur)
https://www.penize.cz/bezne-ucty/425357 ... tu-i-penez

Takze tolko k tvojmu odpalkovaniu konkurencie a zmonopolizovanie bankovneho trhu.

Vidiet zlocinecku organizovanu skupinu mozes vidiet akurat v tvojich prokremelskych snoch, lebo nemas paru o pomeroch v CR.
michael89
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 04 02, 2022 4:30 pm
Has thanked: 115 times
Been thanked: 5 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa michael89 »

makx :like: :like: :like:
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa iceberg8 »

makx napísal: Po 28 02, 2022 11:52 pm
Takze tolko k tvojmu odpalkovaniu konkurencie a zmonopolizovanie bankovneho trhu.

Vidiet zlocinecku organizovanu skupinu mozes vidiet akurat v tvojich prokremelskych snoch, lebo nemas paru o pomeroch v CR.
Hovori ti nieco domino efekt ?
Odoslané z počítača
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa Nishin »

Odpovědi na otázky, co opatření ČNB vůči Sberbank CZ znamená
https://www.cnb.cz/cs/casto-kladene-dot ... Z-znamena/
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa Adammd »

Kraj Vysočina
Ve čtvrtek večer bylo na účtech této banky 3,9 miliardy korun, na účty České národní banky se podařilo převést 1,625 miliardy korun.

„Teď nám zbývá vyřešit 2,365 miliardy korun. K těm jsme poslali papírové příkazy v hodnotě 1,101 miliardy korun. Další příkaz byla výpověď termínovaného vkladu ve výši 700 milionů korun. K oběma těmto transakcím zadaným papírovou podobou nemáme zatím žádnou zpětnou vazbu, zatím je na účtu nevidíme a nevíme, zda byly odúčtovány Sberbankou,“ řekl Houška.
S peniazmi sa môžu rozlúčiť. Česi urobili bank run a banka skrachovala.
Na druhú stranu, je to morálne správne, takto budú nepriamo solidárny a pokladajú sa.

Menej solidárni sú Slováci, ktorí povolili let ruského lietadla s jadrovým palivom. Silné slová, slabé činy.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa Adammd »

A viete, čo je najväčšia prdel? Vklady boli okolo 70 mld Kč, úvery +- rovnako, zo zákona sa vyplatí z fondy ochrany vkladů okolo 25mld. Ostatné bude zisk pre banku, pretože guvernér ČNB povedal, že banka problém inak nemala a položil ju bank run a materská banka ju nezachráni.

A perlička, zo swift ju nevylúčili, bude v skupine bánk s výnimkou, tak obchody EU-RU s materskou bankou budú fičať naďalej. Niekto by povedal, Češi opäť papežtější než papež, ale aspoň môžu mať dobrý pocit a to mnohokrát ide.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Najväčšiu ruskú banku Sberbank ani Gazprombank EÚ od systému SWIFT odpojiť nechce. Podľa zdrojov agentúry Bloomberg sa na tom dohodli veľvyslanci štátov EÚ. Na zoznam zaradili sedem bánk, môže sa však ešte meniť.

Medzi sankcionovanými sú VTB, Bank Rossija, Bank Otkrytie, Novikombank, Promsviazbank, Sovkombank a VEB.

Niektoré krajiny ako Poľsko tlačili podľa Bloombergu na prísnejšie sankcie. EÚ sa však zrejme obáva úplného odrezania Ruska a možného zastavenia energetických dodávok. Gazprombank sčasti vlastní plynárenský gigant Gazprom.

Sberbank má na konte zhruba polovicu vkladov v Rusku. (bloomberg)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

V Rusku vysiel zakaz pouzivat SWIFT na domace medzibankove prevody. Cize ak uz raz platba nejakou cestou vkroci do niektorej ruskej banky, tak pre Americanov je uz konecny prijemca platby nevyspotovatelny.
Rusky SPFS (lokalna alternativa k SWIFT) ma 469 ucastnikov, z toho 115 ucastnikov je v 14 inych krajinach mimo Ruska.
tomáš virdzek napísal: Ut 01 03, 2022 10:30 pm Najväčšiu ruskú banku Sberbank ani Gazprombank EÚ od systému SWIFT odpojiť nechce. Podľa zdrojov agentúry Bloomberg sa na tom dohodli veľvyslanci štátov EÚ. Na zoznam zaradili sedem bánk, môže sa však ešte meniť.
Aktualne by od SWIFT mali byt odpojene Sberbank, VTB, Otkrytie, Rosselkhozbank, Novikombank, Promsvyazbank, Rossiya, Sovcombank, VEB.RF a MKB ... pripadne mozno aj ine.
hifron
Silver Member *
Príspevky: 273
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2022 1:40 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa hifron »

V Česku je početná ruská komunita a hľadali si banku, čo poznajú... Sberbank pôsobila aj na Slovensku, ale nemala v podstate zákazníkov a tak to zabalila kvôli stratovosti(a možno nutnosti dohľadu materskej spoločnosti).

Ak sú sankcie a prirodzený tlak na firmy obchodujúce, tak treba asi zaviesť možnosť nejakej nútenej správy ČNB alebo konzorcia nejakých bánk s tým, možno aj nejaké licencovanie firiem podobne ako napríklad má USA na vývoz citlivých technológií do Číny a firma ako česká Sberbank si tak možno zabezpečí budúcnosť alebo je tu aj možnosť premenovať na nejakú lokálnu EÚ značku, keďže možno má Sberbank pobočky aj v iných krajinách... Nothing unusual...

A čo sa týka SWIFTu, Ruska, Číny a tuším Iránu je to záležitosť medzi nimi, ale OECD má nejaké štandardy a či na nich 50 rokov nepracovala pod vedením USA je ich vec... :mrgreen:
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"