DENNÝ POKEC - Mar 2022

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3967
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 485 times
Been thanked: 170 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Presiei 3 tyzdne od casu, ked MSM tvrdilo, ze RU vojaci si robia zivy stit zo zien a deti na svojich tankoch.

Bol to hoax?
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3967
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 485 times
Been thanked: 170 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4028
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tak vie, ze sudit ho na SK za to pripadne budu najskor az o dva roky. A to moze byt uz znovu poradcom na Ukrajine, dostat ich tam do este vacsich ... vacsej slamastiky, nez ako si vyjednali doteraz.

Napriklad masaker minialne 150 Rusov v Odesse obklucenim ich v dome obchodnych odborov Ukrajincami a upalenim ich Europsky parlament nepoprel. Cize nejaky zdravy rozum este maju.

Zdroj:
https://www.europarl.europa.eu/doceo/do ... 19_EN.html
Parliamentary questions
7 November 2014
Question for written answer E-008919-14 to the Commission
Matteo Salvini (NI)
Subject: EU position on the massacre in Odessa

On 2 May, a massacre took place in Odessa in front of and inside the Trade Unions House, which, according to the official figures, left 48 people dead. However, according to unofficial estimates, the real number of victims could be as high as 150, apart from the hundreds of people who were wounded and narrowly survived the massacre. The dead are all ethnic Russians with Ukrainian nationality.

The official version issued by the Ukrainian authorities has been widely called into question. However, the authorities in Kiev and Odessa have not, as far as we know, carried out any detailed investigation, nor identified any of the perpetrators.

A number of clues suggest that it was not, as claimed, the fire in the building that killed those who had sought refuge there to avoid being massacred in the streets: instead they had been shot or killed in some other manner. There are videos apparently showing police officers firing on desperate people trying to escape through the windows, and all the available evidence indicates that the attackers intended to kill.

Given this unacceptable bloodshed, will the Commission say whether it intends to issue a strong condemnation of the incident and adopt foreign policies that will help prevent such tragic events recurring in future?
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v So 26 03, 2022 10:50 pm, upravené celkom 1 krát.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2219
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 630 times
Been thanked: 369 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Jaroslav, mám tu na Teba opäť sťažnosti.

Nemienim tu ale tomu venovať toľko času čo v minulosti. Toto je iba Tvoj bordel, ktorý nie tak dávno postavil proti sebe mňa s Jugglerom, keď som Ti dal ban.

Takže dávam fóru na výber. Buď teraz momentálne s Tebou niečo spravím ja ako admin, alebo zmením nakomplet celé podmienky tohto fóra ako majiteľ (do 5 minút môžu byť v platnosti), tie ale zmenia podmienky všetkým.

Čo si vyberie toto fórum, keďže tu historicky funguje pýtať sa všetkých na všetko?

Spýtam sa teda na rovinu. Nebude žiadna anonymná anketa. Bude priama odpoveď. Ste za vymazanie Jaroslava80 z fóra?
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2219
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 630 times
Been thanked: 369 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

PS1: all: jaroslavov posledný príspevok som chcel nechať pôvodne do 24:00, ale zmazal som to skôr. Nemienim ja hrať poctivú hru a vždy sa snažiť vyhovieť, keď poctivú hru nehrá druhá strana a zneužíva akúkoľvek moju neprítomnosť.

PS2: všetky príspevky, čo tu nemajú čo robiť budú zajtra vymazané.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2219
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 630 times
Been thanked: 369 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Navyše opakujem svoj príspevok k debate (a všetky odpovede mimo mojej otázky na konci, budem automaticky mazať):

Jaroslav, mám tu na Teba opäť sťažnosti.

Nemienim tu ale tomu venovať toľko času čo v minulosti. Toto je iba Tvoj bordel, ktorý nie tak dávno postavil proti sebe mňa s Jugglerom, keď som Ti dal ban.

Takže dávam fóru na výber. Buď teraz momentálne s Tebou niečo spravím ja ako admin, alebo zmením nakomplet celé podmienky tohto fóra ako majiteľ (do 5 minút môžu byť v platnosti), tie ale zmenia podmienky všetkým.

Čo si vyberie toto fórum, keďže tu historicky funguje pýtať sa všetkých na všetko?

Spýtam sa teda na rovinu. Nebude žiadna anonymná anketa. Bude priama odpoveď. Ste za vymazanie Jaroslava80 z fóra?
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Joki »

Ja som tiež za zmazanie účtu jaroslav80/jaroslav.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1381 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja som proti vymazaniu pokiaľ neporušil pravidlá fóra.

Nečítam všetko, nesúhlasím so všetkým, ale chcem vedieť prečo je niekto vymazaný = navždy dostane zákaz prispievať.

O vymazaní dlhoročného člena by sa malo rozhodnúť hlasovaním.

To je taký veľký problém nahodiť v hlasovaní jednu otázku a spýtať sa?

Sme v dennom pokeci. Vlákne podľa vzoru londýnskeho ,,speakers corner,, Každý nech si povie čo chce.
Navrhol som to vymazávať na konci mesiaca ako normálne krčmové reči... Boli výhrady. Tak kópia pôjde do archívu.

Aké sťažnosti boli na jaroslava? Ja som zachytil jednu: ,,klamstvo a polopravda,,

To je sťažnosť? To je vec názoru. Klamstvo treba špecifikovať a vyvrátiť. Nestačí sa sťažovať.

Politici nám klamú denne a môžeme sa sťažovať na lampárni...Jedine vo voľbách, teda hlasovaním môže väčšina politika vymazať.
Ale nezabudnime aj na práva menšín. Ked bude veľa ľudí proti vymazaniu, treba na to prihliadnúť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Joki »

Juggler, niekde ale v tomto svete klamstiev, polopravd…by mal byť pristav kritického myslenia, pravdy, nezavádzania…

Ako tu bolo už dosť často písane o tebe :uctievanie: koĺko toho vieš, aké informácie tu poskytuješ, fakty, čísla, tvoje skúsenosti. Myslim si, že veľa ľudí ti na fore dôveruje, nemáš potrebu ich zavadzať, klamať. Ak sa aj niečo také stalo, že si sa v niečom mýlil, obratom si to opravil a povedal si sorry. Pripadne, že ako si zmenil nazor na sp500 a odporúčaš ho na investovanie.

Viď. viewtopic.php?p=163270#p163270 ten chalan ti dôveruje a ja tiež.

Ale ak je niečo bezhlave zavadzanie, trolovanie a širenie bludov tak by mala byť určitá hranica. To nie je o slobode slova= demokracia. Demokracia je o zodpovednosti, čo povieš, čo urobiš, ako tu chceme žiť.
Niekto si tu demokraciu nespravne vyklada, že to je o slobode slova a slobode konania. Praveže si musiš rozmyslieť, čo povieš, čo urobiš.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2818
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ja som proti vymazaniu Jaroslava a hocikoho ineho. Na tomto portali mame v drvivej vacsine ludi, ktori sa vedia zorientovat aj v protikladnych, nepopularnych a mensinovych nazoroch. Plati to pre investovanie, ale aj politiku ba dokonca aj zdravie.

Kazdy z nas sa moze rozhodnut co citat, necitat, diskutovat ci nediskutovat.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4308
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 419 times
Been thanked: 339 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Myslim ze by sa malo jeho konto zmazat. Ked si pozriete jeho historiu ix rokov dozadu tak je jasny.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 214 times
Been thanked: 115 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Som proti.

Diskutuje slušne, vidím tu iné nicky, ktoré sa snažili vyvolať flame s diskusiou ad hominem, s pár mesačnou históriou a sranda je, že tí volajú po vymazaní a najskôr sa aj sťažovali.

Ak sa Jaroslav vymaže, vymaž aj mňa, vrátane všetkých postov, ktoré som dal na portál, nech tu nezostane žiadna moja digitálna stopa.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
miror
Gold Member **
Príspevky: 528
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 166 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa miror »

Ano, vymazte ho, neustale tu postuje rusku propagandu a prekruca fakty. Aj to odpojenie vody na 8 rokov tu bolo vyvratene a zasa opakuje. Dokola len opakuje nepravdive veci. Davno tu nemal byt, predtym odchadzali ini clenovia, nestacilo ? Aj staremu clenovi moze prepnut a zblaznit sa ale ostatni nemusia byt jeho psychiatricki lekari a vidiet jeho myslienky.
miror
Gold Member **
Príspevky: 528
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 166 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa miror »

Keby mal NBU posudzovat tuto jednu temu a prispevky jaroslav80, tak tuto domenu zakaze. Ak majitel fora mysli na stovky, tisice ludi, ktori toto forum citaju (a neprispievaju), tak sa o ruskeho trola postara aby to nemalo nasledky aj na samotnu stranku.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3967
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 485 times
Been thanked: 170 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ak vymazeme kohokolvek, napr aj jaroslava, tak kto bude potom druhy a kedy? vzdy bude niekto "extremna pravica/lavica" pretoze vzdy je niekto "na okraji" pokial sa nejedna o "kruh", tak je tam vzdy "kraj".
isteze, je osina v zadku mnohym ludom, ale mna by zaujimalo, v com konkretne zavadzal. a ktori ludia ktory prispevok nahlasovali a preco..
uvadzal nepravdive info? ak ano, z akeho zdroja cerpal? mohol vediet, ze uviedol nepravdivy zdroj? robil to umyselne?
ja len tak na zamyslenie, aby sme potom pouzili rovnaky meter na kazdeho..

mirror, podla mna, ak NBU vymaze cely tento web na zaklade tejto temy, budeme mat iny problem, ako absencia tejto stranky.. (nic proti tejto stranke, samozrejme, ale ak sa NBU schyli k takemu kroku, tak moze vypnut cely internet, pretoze tato stranka je najmenej zasrana od pokecu ohladne vojny a podobne)
Odoslané z počítača
Max100
Silver Member *
Príspevky: 196
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 22 times
Been thanked: 41 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Max100 »

Ak sa Rusko stiahne z Ukrajiny a nedopustí sa "žiadnej ďalšej agresie", je Británia pripravená zrušiť sankcie uvalené na ruských oligarchov, banky a podniky. Britská ministerka zahraničných vecí Liz Trussová to povedala denníku Sunday Telegraph.

"Vieme, že Rusko podpísalo niekoľko dohôd, ktoré jednoducho nedodržiava," uviedla Trussová. "Tieto sankcie by mali padnúť iba v prípade úplného prímeria a stiahnutia, ale aj po prijatí záväzku, že nedôjde k ďalšej agresii. A je tu tiež možnosť sankcie obnoviť, ak by v budúcnosti došlo k ďalšej agresii. To je skutočná páka, ktorú je možné podľa môjho názoru použiť," uviedla šéfka diplomacie.



Mozno to nieje zly napad vyslat Rusku takyto signal,ze je tu moznost do buducna niektore veci vratit spat.Lebo cely svet ich nahnal do kuta a vieme ze zufali ludia robia zufale ciny,co nikto nechceme.
gigant
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Po 25 02, 2013 8:48 am
Been thanked: 7 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa gigant »

..ja by som to videl asi tak ze pokial zrusite tento free pokec komplet pre vsetkych vyriesite problem so ctou..pokial vymazete jaroslava zato co tu pisal tak ste tu zaviedli obycajnu cenzuru a mozte si to tu obkecavat hocijakymi hlupymi dovodmi nakonci to bude vzdy len obycajna cenzura ako za komancov obkecavana vzletnymi recami..v podstate by som toto vlakno archivoval ako historicku pamiatku pre dalsie generacie ako sa postupne z demokracie stavala totalita.. :lol:
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4308
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 419 times
Been thanked: 339 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Takto. Majitel, alebo clovek ktory je majitelom povereny na prevadzku diskusneho fora, moze zablokovať účet aky uzná za vhodné, bez ohladu na to, ci to niekto povazuje za cenzuru alebo nie.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 214 times
Been thanked: 115 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Ano moze. Preto je divne sa alibisticky pytat, ci ma niekoho vymazat.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3967
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 485 times
Been thanked: 170 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No ja by som tiez nevedel, co by som robil, ak by som bol v pozicii admina, ja mu fakt nezavidim...
Nikdy nevyhovie vsetkym, vzdy to bude "pol na pol"
a dezinfo sa tu sirilo aj z opacnej strany, ako jaroslav80.
napr tie ludske stity, snazil som sa dopatrat k tomu viac, ale nasiel som len taketo nieco
https://www.firstpost.com/world/russia- ... 25131.html
Obe strany sa navzajom obvinuju, ze pouzivaju ludi ako stity..
Ale kto sme my tu, aby sme zistili pravdu? Boli sme tam, videli sme vsetko?
Media avsak siria len "rusko pouziva ludi ako stity", ani raz som u nas necital, ze "obe strany pouzivaju ludi ako stity"

Bol som svedkom hadky dvoch ludi, obaja seniori, jeden as vyhrazal tomu druhemu. Ta "obet" potom usla.
"Agresor" prisiel ku mne, a povedal mi "nemysli si, ze som takyto, ale ten ma uz serie, bucha mojej sestre na dvere a otravuje ju"
A ta "obet" ku mne neskor prisla a hovori "buchal a zvnoil som jej, lebo jej pes neprestava robit bordel-stekot, ja ked som mal psa, tak mi tiez buchali na dvere"
a teraz budte mudry, kto ma pravdu, a na koho stranu sa postavime.. Staci vyeskalovat podobny problem na uroven multimilionovych statov a sme tam kde sme.. Aspon tak to vidim ja, a to, ze by sa vymazal jaroslav (priklad, moze to byt aj iny clen), nezmeni nic na fakte, ze scenar pokracuje dalej. Taky jaroslav je prd vo vetre, iste bude "hrozbou pre mier" podla NBU, to ano, jaroslav, tak ak si hrozba pre mier, tak ukaz nam, dokaz nam, ze to tak je.. Pohni nejakym tankom, telekineza je super, alebo posli nejakemu tankistovi echo, aby sa pohol, nech mame dokaz o tom, ze mas schopnost narusit mier..
Taku schopnost nema podla mna ani nas parlament.. I ked.. ale no nechce sa mi konspirovat..

EDIT:
myslim si ale, ak vymazeme hraca z jednej strany/timu (nech je to vizualne lahko predstavitelne), tak potom tu zostane kopat loptu len jeden "tim" a to ma aky zmysel? To uz rovno mozme zrusit cely zapas a naozaj sa venovat striktne investovaniu, s tym ze by niekto mohol posielat spravy relevantne k trhom. Len ci sa to zas a znovu nezvrtne do takejto debaty.. Pretoze myslim si, ze oficialne MSM nebudu pisat o niecom inom, ako "RU nas zenie do WW3, shortujte, predavajte, teste sa na krizu" a podobne.. Takze aj tie spravy ktore by ludia postovali za umyslom sirenia info o THROCH by mohli byt jednostranne..
Preto pisem, ze "No ja by som tiez nevedel, co by som robil, ak by som bol v pozicii admina, ja mu fakt nezavidim..." :)
Naposledy upravil/-a iceberg8 v Ne 27 03, 2022 9:27 am, upravené celkom 1 krát.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4308
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 419 times
Been thanked: 339 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Staci sa pozriet na historiu Jaroslava a je jasne kto je.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Joki »

Adammd napísal: Ne 27 03, 2022 6:49 am Som proti.

Diskutuje slušne, vidím tu iné nicky, ktoré sa snažili vyvolať flame s diskusiou ad hominem, s pár mesačnou históriou a sranda je, že tí volajú po vymazaní a najskôr sa aj sťažovali.

Ak sa Jaroslav vymaže, vymaž aj mňa, vrátane všetkých postov, ktoré som dal na portál, nech tu nezostane žiadna moja digitálna stopa.
Tu bola otazka; vymazať alebo nevymazať.
Adammd, tvoj príspevok je už vyhrážanie sa. Tlačiš admina do kúta, aby sa rozhodol, či jaroslav80 vymaže a zároveň pride aj teba alebo to nechá celé tak.
Naposledy upravil/-a Joki v Ne 27 03, 2022 9:29 am, upravené celkom 1 krát.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3967
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 485 times
Been thanked: 170 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Trumpeta1978 napísal: Ne 27 03, 2022 9:26 am Staci sa pozriet na historiu Jaroslava a je jasne kto je.
Tak schvalne, idem sa na to pozriet :) sam som zvedavy, aky obraz si o tom urobim, ak par nahodnych prispevkov takto precitam..
Odoslané z počítača
gigant
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Po 25 02, 2013 8:48 am
Been thanked: 7 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa gigant »

Trumpeta1978 napísal: Ne 27 03, 2022 9:05 am Takto. Majitel, alebo clovek ktory je majitelom povereny na prevadzku diskusneho fora, moze zablokovať účet aky uzná za vhodné, bez ohladu na to, ci to niekto povazuje za cenzuru alebo nie.
Iste ze moze..a co si myslis kto bude chodit na forum kde si admini robia co chcu a mazu a blokuju ucty bez toho aby porusovali podmienky fora (netvrdim ze sa to tu deje).. :roll:
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3967
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 485 times
Been thanked: 170 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Nasiel som napriklad toto (pred invaziou)
jaroslav80 napísal: Pi 22 01, 2021 10:28 am Tu je typicky priklad:

Slovensko za nákup 14 nových F-16 vrátane komplexného prevádzkového zázemia, výcviku a zbraní zaplatilo 1,6 miliardy euro. Vláda SR najnovšie súhlasila s návrhom rezortu obrany na obstaranie 17 kusov 3D rádiolokátorov z Izraela. Ide o ponuku za obstarávaciu cenu 148,2 miliona eur.
Ked si to prepocitame na 5 milionov Slovakov, tak kazdy obcan SR vcetne najposlednejsieho romskeho chlapceka niekde v osade zaplati USA/Izraelu 350 EUR za tychto par skvelych kuskov vojenskej techniky, ktora bude strazit nas pokojny spanok.

Mozeme to kludne nazvat skrytou formou zdanovania nasej statnej pokladnice nasimi "ochrancami". Typicky poplatok "za ochranu" = vypalne. Diskutuju snad o tychto veciach volici cele dni a cele tyzdne? Nie. Budu sa radsej rozplyvat tyzdne pri diskusiach o nutnosti/nenutnosti celoplosneho testovania za par milionov EUR.

O dolezitych veciach rozhoduju bohati v pozadi. Nie "voleni zastupovia" - tym je dovolene rozhodovat a diskutovat o omrvinkach.



Este pisal,
Sme koloniou Bruselu, ktory je de facto koloniou USA. Kvalita nasej armady tomu zodpoveda, aj jej velenie a ciele; a bude uz aj jej predrazena vyzbroj. Len by nam to v telke mohli dookola pripominat miesto tych blbosti za par drobnych, o ktorych sa tam dookola dohaduju.


Trumpeta potom pisal
To je údel malych a chudobnych narodov. Existuju samozrejme aj vynimky, ale tie su vzdy nieci vynimocnym podmienene.

No ja sa fakt na admina nechcem hrat.. A stoji nas to vsetkych kopec casu :/
----
Tomas, zvazil si to, co som pisal davnejsie, ze by sa toto vlakno skrylo pred verejnostou? Disponuje toto forum takym niecim, pluginom? Ak nie, tak zas je to problem (naklady naklady).. Ja len tak, ci by nezostala ovca cela aj vlk syty..
Odoslané z počítača
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 214 times
Been thanked: 115 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Joki napísal: Ne 27 03, 2022 9:27 am Adammd, tvoj príspevok je už vyhrážanie sa. Tlačiš admina do kúta, aby sa rozhodol, či jaroslav80 vymaže a zároveň pride aj teba alebo to nechá celé tak.
Ja som irelevantny, tak ako ty. Kolko bolo za celu historiu fora (aj aktivnych) uzivatelov, ktory jak prisli tak odisli. O jedneho, dvoch ci troch viac ci menej, je absolutne jedno. Nic si nenamyslam, za "chvilu" by tu po mne ani pes nestekol :wink:
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Joki »

Riešenie nad Jaroslav80 sa hľadalo už tak 1-2 mesiace späť, ak si pamätáte, vznikol denny pokec.
Tiež nás polarizoval a paaar diskutujucich sa nechalo vymazať, ak si spomínam.
Presunulo sa to len v čase a zasa hľadáme riešenie, ako z toho von.
Pritom už od začiatku som aj ja poukazoval na jeho prispevky.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 342
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 45 times
Been thanked: 53 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Ja som proti vymazaniu.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 214 times
Been thanked: 115 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Koho polarizoval? Mne osobne ste vsetci anonymi "ukradnuti", k real uzivatelom sa nevyjadrujem, tych je tu zopar vratane admina.

Inak k propagande. Toto nie je propaganda? Ale za to , ze je t.c. spravna, tak to nie je propaganda.
Drsné fotky rozstříleného nákupního centra v Kyjevě usvědčují Rusko ze lži
Fotografie z místa ruského řádění názorně dokládají, jak lživé je oficiální tvrzení Moskvy, že „speciální vojenská operace“ na Ukrajině míří výhradně na vojenské cíle a vyhýbá se civilnímu obyvatelstvu.
Pricom je fotograficky aj videami vydokladovane, ze tam bolo skladisko rakiet a prebiehal tam dlhu dobu loading. Aj sekundarne vybuchy dosvedcili, ze doslo k zasahom municie.

dalej, co toto ?
V krytu pod troskami divadla v Mariupolu zůstává 1300 lidí
Nejak to stichlo, len naivka si moze mysliet, ze by uz neboli fotky priamo z ground zero so stovkami mrtvol. Na specializovanych vlaknach na reddite su videa a fotky z danych miest, kryt to vydrzal a je normalne dostupny.

Obdobne utok na Javoriv u PL/UA hranic. Media pisali o bombardovani "Mezinárodní mírové a bezpečnostní centrum", pritom neskor sa ukazalo, ze to bol vojensky objekt a naborove centrum pre zoldnierov a na nete kolovali fotky a videa zbedacenych nemcov a amikov ktori sa pratali spat do polska, ked zistili, ze nepojde len o dalsie kolo z hry Call of Duty.
On 14 March, British newspaper The Mirror said that at least three British ex-special forces may have been killed in the strikes, with the total amount of dead volunteers potentially surpassing one hundred.] On 17 March, a German volunteer who survived the attack told the Austrian Newspaper Heute that at least 100 Foreign volunteers were present at the moment one of the buildings was destroyed, there were no survivors. He said the death toll released by the Ukrainian government only includes Ukrainian personne
"Mezinárodní mírové a bezpečnostní centrum", ako to vtedy pisali, si hovorim, ze to bude dalsi facepalm, ako sa snazia demagogicky manipulovat s plebsom, ked do nazvu davaju "mírové"

A takto by som mohol pokracovat donekonecna, ale naco? Ved toto je "bezvyznamne" forum, koho mam akoze ovplyvnovat? Je tu uzka skupina ludi, ktori su tak ako ja vo velkom meritku irelevantni a nicoho "velkeho" nedosiahneme. Vyjdite trochu zo svojej bubliny a nasypte si trochu popola na hlavu za svoj egoizmus.
Naposledy upravil/-a Adammd v Ne 27 03, 2022 10:50 am, upravené celkom 1 krát.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
trpk1
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Pi 12 11, 2021 6:20 pm

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa trpk1 »

jaroslav80 napísal: So 26 03, 2022 8:20 pm Pred tisic rokmi zil v Rusku Vladimir, ktory svoju buducu manzelku znasilnil pred ocami jej rodicov a tych dal hned potom zabit. Potom dobyl Kyjev a Krym. So zenami to zrejme vedel, lebo ta manzelka mu dala troch synov, okrem nej mal nemecku, cesku, bulharsku a grecku manzelku a este aj dceru byzantskeho Imperatora - vtedy najmocnejsieho panovnika v Europe. Po smrti toho Vladimira vyhlasili za svateho (aj katolici).
Napísať "so ženami to zrejme vedel" hneď po vete "znásilnil svoju budúcu manželku" ukazuje dosť zvrátený spôsob myslenia autora.

Sú tu aj iný ľudia, ktorí prispievajú "pro-rusky" do tejto témy, bez toho aby sa riešili ich príspevky. Čím to asi bude?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4028
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

trpk1 napísal: Ne 27 03, 2022 10:47 am
jaroslav80 napísal: So 26 03, 2022 8:20 pm Pred tisic rokmi zil v Rusku Vladimir, ktory svoju buducu manzelku znasilnil pred ocami jej rodicov a tych dal hned potom zabit. Potom dobyl Kyjev a Krym. So zenami to zrejme vedel, lebo ta manzelka mu dala troch synov, okrem nej mal nemecku, cesku, bulharsku a grecku manzelku a este aj dceru byzantskeho Imperatora - vtedy najmocnejsieho panovnika v Europe. Po smrti toho Vladimira vyhlasili za svateho (aj katolici).
Napísať "so ženami to zrejme vedel" hneď po vete "znásilnil svoju budúcu manželku" ukazuje dosť zvrátený spôsob myslenia autora.

Sú tu aj iný ľudia, ktorí prispievajú "pro-rusky" do tejto témy, bez toho aby sa riešili ich príspevky. Čím to asi bude?
Trpk1, pisal som o svatom Vladimirovi, ktory by ti urcite mohol byt vzorom a mal by si sa od neho vela co naucit. Pred 1000 rokmi boli trochu ine standarty jednania s ludmi, s falosnymi nabozenstvami a podobne. Nechci vediet, ake veci robil otec zapadnej civilizacie Karol Velky.

Vas jediny problem, ktory som mnou mate je, ze neznesiete, ked vam niekto narovinu povie, ze nesuhlasi so zahranicnou politikou aku robia Korcok, Nad, Caputova a Heger a ze ked sa pozriem na sucasnu zahranicnu politiku Madarov, hanbim sa za to, ze som Slovak. Tamta nasa stvorica znacne degraduje moje meno ako Slovaka - a vdaka nim ma drviva vacsina svetovej populacie (samozrejme s vinimkou tej 1/7 zoskupenej v NATO) bude pokladat za nieco ako ukrajinskeho fasistu sluziaceho zaujmom USA na ukor rozstrielania vlastnej krajiny.
Kosa
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Št 27 10, 2016 11:24 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 28 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Kosa »

tomáš virdzek napísal: So 26 03, 2022 10:48 pm Jaroslav, mám tu na Teba opäť sťažnosti.

Nemienim tu ale tomu venovať toľko času čo v minulosti. Toto je iba Tvoj bordel, ktorý nie tak dávno postavil proti sebe mňa s Jugglerom, keď som Ti dal ban.

Takže dávam fóru na výber. Buď teraz momentálne s Tebou niečo spravím ja ako admin, alebo zmením nakomplet celé podmienky tohto fóra ako majiteľ (do 5 minút môžu byť v platnosti), tie ale zmenia podmienky všetkým.

Čo si vyberie toto fórum, keďže tu historicky funguje pýtať sa všetkých na všetko?

Spýtam sa teda na rovinu. Nebude žiadna anonymná anketa. Bude priama odpoveď. Ste za vymazanie Jaroslava80 z fóra?
Ja som za vymazanie celeho vlakna. Presiel som niekolko odbornych webov, nikde nemaju taky bulvarny bordel ako tu. V podstate v kazdom vlakne offtopic, rozne politicke vsuvky, bulvarne dojmologie, a pod. Vymazte vsetko, co nesuvisi s investovanim, ekonomikou a pod. Je treba pritvrdit pravidla, kto porusi temu vlakna offtopicom tyzden do karanteny, kto tu bude rozsievat nejake svoje politicke postoje ban. Na odbornom fore to nema co hladat.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 214 times
Been thanked: 115 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Co myslite, ukazu nase demokraticke media, ako sa spravaju niektori ukrajinski vojaci k niektorym RU zajatcom? Prepokladam, ze ano a najneskor zajtra budu o tom pisat aspon v dennikuN
https://www.reddit.com/r/CombatFootage/ ... terviewed/
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4308
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 419 times
Been thanked: 339 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Vojna je vždy strašná. Do poslednej chvile som dufal ze k tomu nakoniec nepride. V kazdom vacsom konflikte sa najdu aj taki ktorí sa prestanu ovladat a robia zverstvá, na oboch stranach.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4028
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Bavil som sa vcera s jednym Americanom zijucim v USA a hovoril mi, ze CNN a NYT nemam vobec citat, ze to je najvacsi odpad. A pre nich ako beznych Americanov ze je konflikt na Ukrajine nieco take vzdialene - este viac nez Irak a Afganistan.
Cize ked pre vsednych americkych volicov je Ukrajina uplne ze marginalny problem, istotne aj politici sa tam venuju viac tomu, aky dochodok a aku zdravotnu staroslivost mozu naslubovat - a velkolepe vyhlasenia o pomoci vedu ludia ako Biden iba ak su zrovna niekde na navsteve v Polsku alebo na summite EU.
O EU asi extra valny nazor nemaju. Ani o jej problemoch.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 214 times
Been thanked: 115 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Franto napísal: Ne 27 03, 2022 12:30 pm Nikto by sa nemal čudovať, keby aj horšie veci s nimi robili. Ak niekomu zabijú ženu, deti, zničia dom...

Bolo to ich rozhodnutie poslúchnuť príkaz. Ak budú mať rozum a srdce, odmietnu ísť zabíjať svojich bratov (len preto, že im to nejaký psychopat prikázal).
Aj vojna ma nejake pravidla, ako zachadzat so zajatymi protivnikmi, urcite tam nepatri strielanie do kolien. Netvrdim, ze to nerobi podobne aj protistrana, ale ide o objektivitu.

Demokratickym mediam staci slovne vyjadrenia nejekaej UA novinarky, ze RU mucia zajatcov a robia z toho clickbajt titulky dva dni, tu mas dokazove video a nikto po tom ani pes nestekne.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3967
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 485 times
Been thanked: 170 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ak by si ludia vazili jeden druheho, nestrielali by si vo vojne kolena, pretoze by ziadna vojna nevypukla..
Odoslané z počítača
pafe
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Št 31 12, 2020 12:11 am
Has thanked: 5 times
Been thanked: 26 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa pafe »

vymazat. je to cisty demagog. vid posledne dva prispevky. je rozdiel mat iny nazor a pouzivat demagogiu ako on
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3967
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 485 times
Been thanked: 170 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Odoslané z počítača
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 656
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 80 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Nesuhlasim s mazanim Jaroslava , ani nikoho ineho , mazat len prsipevky ktore su vyslovene hanlive voci inemu uzivatelovi , nazabudajme na citat Voiltaire-ho .
Zamknuté

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"