DENNÝ POKEC - Mar 2022

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Dalej je zaujimave, k tomu vypnutiu plynu, ze roky nebol priestor pre Slovenske deti napr v skolke, skole.. "Plny stav, sorry, zaplati si sukromnu" a teraz, hla ho, pridu Ukrajinske deti, a je kopec volneho priestoru (ale Ty, obcan Slovenska, budes si platit sukromnu aj nadalej)..
Nikoho nezaujima, ze ucitelky v skole uz dlhe roky nestudovali azbuku, ale musia povinne ucit cudzincov (deti).. Ale ako? ked nemaju cas na vlastne ucivo.. Ako integrovat toto dokopy, to uz nikto nepovie, len prikazuje.
Riaditelia sa predbiehaju, kto viac "daruje" (samozrejme, rodicia deti), a predbiehaju sa, meraju sa.. Co tam potom, ze daroval niekto anonymne nieco, treba priniest povinne aj do skoly, inak dieta bude sikanovane ze "ty si nic nedoniesol si dezolat prorusky"
atd atd
Spolocnost, ktora pomaha tisice kilometrov daleko, ale nepomoze vlastnemu susedovi zanikne sama od seba, nepotrebujeme atomovky.
Kde su tie hlasky a teorie, ze svet treba menit od seba, a nie menenim inych ludi.. atd atd

Bolo by velmi zaujimave, kde by bola UA, ak by isli podla teorie "spravaj sa k inemu tak, ako by si chcel, aby sa spraval k tebe" a tak isto ruska strana.
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal: Št 24 03, 2022 2:28 pm Konkretizuj prosim.
Tak napriklad toto:
S tou Ukajinou to bude tazke. Samozrejme ze infrastruktura a priemysel budu do velkej miery znicene, obrovske ludske a materialne skody.Ale ked bude uzavrety mier, tak to uz bude pre Ukrajinu zisk, je to vzdy lepsie ako byt vo vojnovom stave. A Zapad zacne na Ukrajine vo velkom investovat, lebo inac sa krajina nebude moct ekonomicky vzchopit, bude to nieco ako novy Marshallov plan a Zapad to aj urobi, lebo uz doteraz investoval obrovske vydaje do vojenskej podpory a humanitarne ucely. Usa a Zapad maju zaujem aby Ukrajina bola hospodarsky v buducnsti uspesna,lebo vedia, ze v opacnom pripade by sa rychlo zase dostala pod vplyv Moskvy.

To je presne to, co hlasali Saddamove masmedia a dostojnici mobilizovanym vojakom, ked ich nechaval rozstrielat spolu s celou krajinou americkymi raketami. Ako ich porazia a vybuduju vdaka tomu ich velkemu vitazstvu krajsi Irak.


miror napísal: Št 24 03, 2022 2:30 pm Kde ty chodíš na tie dezinfo ? Boli na Ukrajine zatrelení nejakí dezertéri ? Ja práve v správach vidím ako sa aj tu pracujúci ukrajinci aj bez pozvánky vracali brániť svoje územie a rodiny.

To sa tu uz preberalo - ak by tam mali tolko dobrovolnikov, neexistoval by v Ukrajinskom zakonniku zakaz pre muzov vycestovat z krajiny, tresty za vyhybanie sa mobilizacii vo vyske vela rokov vazenia a tresty za opustenie vojenskeho stanoviska potencialne az zastrelenim.


iceberg8 napísal: Št 24 03, 2022 2:32 pm Stale som nepochopil, kto je USA.
Ked ja napisem USA a vidis za tym nadavky - tak vtedy myslim najma aktualne vladnuci demokraticky establishment stojaci za Josephom Bidenom, a nie najma vsednych americanov jazdiacich na ich autach s 10l/km spotrebou a uz vobec nie mexickych imigrantov cistiacich im tam za 5 USD/hodina zachody.
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Zdravym »

iceberg8 napísal: Št 24 03, 2022 2:32 pm
Ved ano, prakticky len USA, mozno este UK? DE? Skandinavii? Slovensku? Japonsku?
Uz sa stracam, kto je ta USA? Politici? Alebo nativnyi Americania? Lebo migrant sam sebe nedal asi nic v USA..
Neviem ci chapes moju otazku, ak som uz ja nepochopil pointu.
Stale som nepochopil, kto je USA.
Mam ti sem skopirovat z nejakej wikipedie definiciu statu? :roll: ok

USA je právna organizácia zvrchovanej politickej moci spoločnosti na určitom území. Ide teda o formu organizácie ľudskej spoločnosti. Základnými a nevyhnutnými prvkami USA ako štátu sú:

obyvateľstvo – takzvaný osobný podklad - Cize ano, aj imigranti, aj nativni americania
územie – takzvaný vecný podklad - to si pozri na mape..... Nalavo od Trebisova :palec_hore:
štátna moc - takze ano, aj politici a nimi vytvorena legislativa
suverenita


a pekny den vsetkym :beer:
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4324
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 424 times
Been thanked: 339 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jaroslav80
ale to si nejako cudne interpretujes. Vsade som pisal, da sa to dohladat, ze som bol proti vojne, dokonca aj keby ten kompromis mal byt pre Ukrajinu nevyhodny.
Ale teraz ked uz vojna je, tak jej ukoncenim Ukrajina uz len ziska, to je pochopitelne. Ty si veci ucelovo interpretujes ako sa ti hodi. Iba ma to utvrdzuje v tom, co si o tebe myslim.
--
Dobrou spravou ale je, ze práca pro-ruskych trollov bude zbytocna a Rusko odtiahne s velkou hanbou skor ci neskor domov..
Rusi nedokazu logisticky zabezpecit svojich vojakov ani na Ukrajine, akoby to dokazali keby mali prist do Europy? :lol:
Velky problem im trvalo ovladnut male Cecensko, ako tak asi mozu dopadnut na Ukrajine?
Naposledy upravil/-a Trumpeta1978 v Št 24 03, 2022 2:56 pm, upravené celkom 1 krát.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal: Št 24 03, 2022 2:48 pm jaroslav80
ale to si nejako cudne interpretujes. Vsade som pisal, da sa to dohladat, ze som bol proti vojne, dokonca aj keby ten kompromis mal byt pre Ukrajinu nevyhodny.
Ale teraz ked uz vojna je, tak jej ukoncenim Ukrajina uz len ziska, to je pochopitelne. Ty si veci ucelovo interpretujes ako sa ti hodi. Iba ma to utvrdzuje v tom, co si o tebe myslim.
OK, tak som ta zrejme zle pochopil. Chapal som ta v zmysle - juuuj, len im tam rychlo naposielajme co najviac zbrani, aj stare polske Migy, aj stare slovenske, aj municiu do starych sovietskych kanonov... nech si tam zabojuju co najdlhsie - a ked Rusi uvidia, co Ukrajinci proti nim vytiahli, iste po 3 rokoch nicenia miest odtiahnu s dlhym nosom ... ako Americania odtiahli z Afganistanu po 20 rokoch bombardovania. A to bude obrovske vitazstvo pre Ukrajincov a USA+EU tam nasypu miliardy USD (ako Cina "nasypala" do Afganistanu, a iste by to bolo "zadarmo", ak by uz sypala).
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Zdravym napísal: Št 24 03, 2022 2:46 pm
iceberg8 napísal: Št 24 03, 2022 2:32 pm
Ved ano, prakticky len USA, mozno este UK? DE? Skandinavii? Slovensku? Japonsku?
Uz sa stracam, kto je ta USA? Politici? Alebo nativnyi Americania? Lebo migrant sam sebe nedal asi nic v USA..
Neviem ci chapes moju otazku, ak som uz ja nepochopil pointu.
Stale som nepochopil, kto je USA.
Mam ti sem skopirovat z nejakej wikipedie definiciu statu? :roll: ok

USA je právna organizácia zvrchovanej politickej moci spoločnosti na určitom území. Ide teda o formu organizácie ľudskej spoločnosti. Základnými a nevyhnutnými prvkami USA ako štátu sú:

obyvateľstvo – takzvaný osobný podklad - Cize ano, aj imigranti, aj nativni americania
územie – takzvaný vecný podklad - to si pozri na mape..... Nalavo od Trebisova :palec_hore:
štátna moc - takze ano, aj politici a nimi vytvorena legislativa
suverenita


a pekny den vsetkym :beer:

Takze potom aj ti skorumpovani sudcovia, ktori obchoduju insidersky? Pripadne rozne az pedofilie, atd..
Takze ked ja skocim na zelenu kartu do USA, uz budem american, resp "USA" a potom mam nejake extra postavenie vo svete, nieco ako Mgr. Ing pred menom? :) Budem lepsi, nez EU alebo RU, lebo mam za menom USA?
Lebo velebi sa tu vseobecne USA USA USA.. ale to je ako keby sa velebi IBM IBM IBM.. pricom v tom IBM pracuje kopec Indov, aj Slovakov.. a to, ze IBM je kde je, nie je zasluha jedneho manazera, alebo CEO, alebo niekoho konkretneho..
Ak USA moze za pokrok, moze aj za vojny? Ale co ma co spolocne s vojnou vedec, ktory priniesol pokrok? Ak nie je za vojnu..
...legislativa ... napriklad ta, ktora hovorila, ze vlastnit zlato je trestny cin?
Ak to vezmem takto, tak potom ta USA nie je taka ruzova zahrada...

Den je pekny to ano, ved je vonku snad 25C... slaba zima, predpovedala sa "kruta storocna zima", este ze im to nevyslo :)
Odoslané z počítača
lepka
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa lepka »

Davam do pozornosti pre moderatorov, keby tu niekto este mal chutky nazivat niekoho zahranicnym agentom bez dokazov: https://dennikn.sk/2781287/blaha-uz-nem ... d/?ref=tit
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Cize, nemozem napisat ani ze je niekto prorusky trol/agent, bez toho, aby som mal dokaz? :(
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mozes, ale ak ti sud dokaze a urci, aby si to vymazal, tak by si to mal vymazat.

Podla clanku, Blaha by mal do troch dni vymazat zo statusov jeho socialnych sieti miesta, kde nazyva nasu sucasnu prezidentku vlastizradkynou alebo cudzou agentkou; pripadne sa moze odvolat na vyssi sud.

Tiez by ta mohol sud odsudit, ak by si prezidenta Putina bez dokazov nazval kriminalnikom alebo by si bez dokazov rozsiroval, ze ma maleho pindika. Prokurator ta proste obvini, sud moze zistit, ze to bolo opravnene a odsudia ta, aby si to odstranil.

Sme predsa pravny stat, v ktorom sa k sebe spravame slusne, a nie nejake anarchisticke zoskupenie.
Max100
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 22 times
Been thanked: 42 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Max100 »

jaroslav80 napísal: Št 24 03, 2022 6:48 pm Mozes, ale ak ti sud dokaze a urci, aby si to vymazal, tak by si to mal vymazat.

Podla clanku, Blaha by mal do troch dni vymazat zo statusov jeho socialnych sieti miesta, kde nazyva nasu sucasnu prezidentku vlastizradkynou alebo cudzou agentkou; pripadne sa moze odvolat na vyssi sud.

Tiez by ta mohol sud odsudit, ak by si prezidenta Putina bez dokazov nazval kriminalnikom alebo by si bez dokazov rozsiroval, ze ma maleho pindika. Prokurator ta proste obvini, sud moze zistit, ze to bolo opravnene a odsudia ta, aby si to odstranil.

Sme predsa pravny stat, v ktorom sa k sebe spravame slusne, a nie nejake anarchisticke zoskupenie.

Prepac,nechcel som to komentovat,ale uz je to smiesne.Kto ta akoze odsudi,ked povies nieco o Putinovi?Nie si ty Blaha?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

No predsa prokurator ta moze obvinit, ze siris nepravdive informacie.
Logickejsie by bolo, keby si ma podozrieval, ci nie som nahodou Vladimir Putin :D .

A nenadavaj mi do Blahu, lebo ti raz mozno sud Bratislava I prikaze odstranit tvoj prispevok.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Max.. Takze ak slovne napadnem prezidentku, tak som zly, ale ak napadnem prezidenta Ruska, tak nie som zly (mozno som dokonca dobry) ?
To mi pride ako dvojaky meter..
To mi pripomina diskriminaciu, napr. mensin, alebo oligarchov. Ved, nemam dokaz, ze kradnu, tak nemozem pisat, ze kradnu, nie? Vlastne sa ani nemozem opytat "neprebehla nahodou kradez?" - ale potom je to Hlava XII - takto by sa nikdy nikto nemohol stat ani podozrivym, pretoze je to bez dokazov.
Odoslané z počítača
Max100
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 22 times
Been thanked: 42 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Max100 »

iceberg8 napísal: Št 24 03, 2022 7:31 pm Max.. Takze ak slovne napadnem prezidentku, tak som zly, ale ak napadnem prezidenta Ruska, tak nie som zly (mozno som dokonca dobry) ?
To mi pride ako dvojaky meter..
To mi pripomina diskriminaciu, napr. mensin, alebo oligarchov. Ved, nemam dokaz, ze kradnu, tak nemozem pisat, ze kradnu, nie? Vlastne sa ani nemozem opytat "neprebehla nahodou kradez?" - ale potom je to Hlava XII - takto by sa nikdy nikto nemohol stat ani podozrivym, pretoze je to bez dokazov.

Tak si mi nalozil,mozes pokojne spavat.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Max100 napísal: Št 24 03, 2022 7:38 pm
iceberg8 napísal: Št 24 03, 2022 7:31 pm Max.. Takze ak slovne napadnem prezidentku, tak som zly, ale ak napadnem prezidenta Ruska, tak nie som zly (mozno som dokonca dobry) ?
To mi pride ako dvojaky meter..
To mi pripomina diskriminaciu, napr. mensin, alebo oligarchov. Ved, nemam dokaz, ze kradnu, tak nemozem pisat, ze kradnu, nie? Vlastne sa ani nemozem opytat "neprebehla nahodou kradez?" - ale potom je to Hlava XII - takto by sa nikdy nikto nemohol stat ani podozrivym, pretoze je to bez dokazov.

Tak si mi nalozil,mozes pokojne spavat.
Tahas emocie tam, kde nie su.
Ale ak sa citis nalozeny, tak ako ta odlozim odbremenim?
Odoslané z počítača
Max100
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 22 times
Been thanked: 42 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Max100 »

iceberg8 napísal: Št 24 03, 2022 8:17 pm
Max100 napísal: Št 24 03, 2022 7:38 pm
iceberg8 napísal: Št 24 03, 2022 7:31 pm Max.. Takze ak slovne napadnem prezidentku, tak som zly, ale ak napadnem prezidenta Ruska, tak nie som zly (mozno som dokonca dobry) ?
To mi pride ako dvojaky meter..
To mi pripomina diskriminaciu, napr. mensin, alebo oligarchov. Ved, nemam dokaz, ze kradnu, tak nemozem pisat, ze kradnu, nie? Vlastne sa ani nemozem opytat "neprebehla nahodou kradez?" - ale potom je to Hlava XII - takto by sa nikdy nikto nemohol stat ani podozrivym, pretoze je to bez dokazov.

Tak si mi nalozil,mozes pokojne spavat.
Tahas emocie tam, kde nie su.
Ale ak sa citis nalozeny, tak ako ta odlozim odbremenim?


One man show
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Takze k mojej otazke, dvojity meter, vies len "one man show" ? Ano ? To je zuajimave. Tak to by sme mali urobit zoznam ludi, ktorym mame chvalit a potom zoznam, ktorych mame hanit a nadavat im.
Ty si zacal, hovoril si "A" a ked sa opytam na "B" tak uz nepokracujes v debate.
jaroslav je blaha, a nie si Ty napriklad.. pockat, kto je opakom blahu? Sabaka?
Odoslané z počítača
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 634 times
Been thanked: 369 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

No tak chlapi, zase tieto krčmové debaty? :roll:
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Tesime sa na posun casu :)
Odoslané z počítača
Max100
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 22 times
Been thanked: 42 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Max100 »

iceberg8 napísal: Št 24 03, 2022 8:27 pm Takze k mojej otazke, dvojity meter, vies len "one man show" ? Ano ? To je zuajimave. Tak to by sme mali urobit zoznam ludi, ktorym mame chvalit a potom zoznam, ktorych mame hanit a nadavat im.
Ty si zacal, hovoril si "A" a ked sa opytam na "B" tak uz nepokracujes v debate.
jaroslav je blaha, a nie si Ty napriklad.. pockat, kto je opakom blahu? Sabaka?


Tak po prve.Reagoval som na Jaroslava,ked napisal ze niekkto moze niekoho odsudit,ked sa povie ze Putin je kriminalnik a pod.Tak snad uz o tom nepochybuje nikto (mozno okrem teba),ze sa pachaju zverstva a vojnove zlociny.
PO druhe,co ty tu potom pleties prezidentku a Sabaku.Ved som nekomentoval prezidentku,ake dvojake metre?
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Max100 napísal: Pi 25 03, 2022 7:09 am Tak po prve.Reagoval som na Jaroslava,ked napisal ze niekkto moze niekoho odsudit,ked sa povie ze Putin je kriminalnik a pod.Tak snad uz o tom nepochybuje nikto (mozno okrem teba),ze sa pachaju zverstva a vojnove zlociny.
Prehlasit o Putinovi, Bidenovi alebo aj o Caputovej, ze je kriminalnik alebo ze sa podiela na pachani vojnovych zverstiev, mozes lahko - co by bolo ovela tazsie by bolo dokazat to pred sudom. Cize aj Blaha mohol lahko prehlasovat o Caputovej, ze je vlastizradkyna a zahranicna agentka, ale poskytnut konktetne dokazy, ktore by obstali pred slovenskym sudom sa mu nepodarilo. Preto ho odsudili, aby tie prispevky vymazal. Pred ruskym sudom mi je zase uplne jasne, ako by znel verdikt nad tebou, ak by si vyhlasoval o Putinovi, ze je kriminalnik. Cize pravo sa aj tak ohyba podla miestnej politickej situacie. Ine je v Bruseli, ine v Pekingu, ine v Pretorii.
Mimochodom, myslim si, ze Blahu neodsudili za utrhanie na cti, lebo v takom pripade obycajne prikazu aj verejne ospravedlnenie. Skor to bolo za sirenie nepravdivych informacii alebo poplasnych sprav alebo niektory z takych paragrafov v aktualnom slovenskom zakonniku. Za Fica by ten sud zase prehrala Caputova, mozno by ju sudili este aj za vlastizradu, tak co na tom zalezi.

Ak by Blaha prezentoval jeho uvahy o Caputovej vlastizrade iba ako jeho domnienky a nie ako fakty, tak by k procesu zrejme ani neprislo. Nemal ako nepriestrelne dokazat, ze je vlastizradkynou - tak v takom pripade to sudny clovek nebude prezentovat formou: "prezidentna Caputova je vlastizradkyna".
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v Pi 25 03, 2022 7:52 am, upravené celkom 1 krát.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Coudy »

Z Ruska bolo dobré oslobodenie 1945, matriošky, gazírovana vada, seriál vlk a zajac a tie staré digitálne hry tajny okeána a nu pagadí.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ma niekto podobnu mapu sveta podla Ruska? :)
Prílohy
zemepisus.gif
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Po Slovensko-Ukrajinsku hranicu by tam bola nakreslena "GREAT RUSSIA" a dalej az po Japonsko by bolo "decadent western empire".

Vidim to tak, ze 30% ludi na oboch stranach ma uz uplne vymyte mozgy a su velmi hlasiti a s ostrymi laktami. Zvysnym 70% sa nechce spinit si s nimi ruky, tak potom vznikaju z toho naprieky, ktore nakoniec prerastaju do lokalnych vojen.

Aj hodiny, ktore stoja, dva krat za den ukazuju spravny cas - a tak podobne vcera aj velitel NATO Jens Stoltenberg celkom rozumne prehlasil, ze najvyssou prioritou NATO v sucasnosti je, aby sa konflikt na Ukrajine nepreniesol na ine uzemia. (V preklade do zrozumitelnej reci - vojakov a zbrane NATO neposkytneme Zelenskeho vlade a bezletovu zonu nad Ukrajinou zriadovat nebudeme.)

________________________________
Zdroj: Reuters.com:
China's foreign minister Wang Yi, who flew into New Delhi late on Thursday, is the most senior Chinese official to visit India since border clashes in the northern Himalayan region of Ladakh in June 2020 led to a sharp deterioration in relations between the Asian giants.

Neither China nor India announced Wang's visit before he landed in New Delhi late on Thursday.
He visited Pakistan and Afghanistan earlier in the week and is set to fly to Nepal later on Friday a whirlwind tour of South Asia where China is trying to deepen its influence.
Z mojho pohladu: Rusko+Cina+India stale intenzivnejsie preberaju scenar, co urobit, ak by NATO zacalo nejako vyraznejsie vystrkovat rozky zasahovanim do bojov na Ukrajine alebo vyraznymi sankciami proti Cine.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

http://www.dsl.sk/article.php?article=25977

NBÚ dezinformoval o kyberbezpečnosti Slovenska. Zisťujeme, či sa zablokuje
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 489 times
Been thanked: 173 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Zaciatok konca tretej svetovej? 1 mesiac a 1 den zatial

https://www.reuters.com/world/us/ukrain ... 022-03-25/
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15822
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tu je ako sa rusi vyhovárajú, že nedokážu dobyť Kyjev a obsadiť Ukrajinu. Vraj táto fáza je úspešne skončená a môžu obsadiť Doneck/Luhansk. Vraj prvá fáza bola kvôli tomu, aby ukrajincom znemožnili použiť vojská na D/L:

Počas mesiaca vojenských špeciálnych operácií na Ukrajine ruská armáda spolu s ozbrojenými silami Luhanskej ľudovej republiky a Doneckej ľudovej republiky prekazili plány na ofenzívu ukrajinských ozbrojených síl s použitím delostrelectva, raketových systémov a letectva. K dnešnému dňu bolo oslobodených 93 % územia Luhanska a 53 % územia Donecka. Oznámil to dnes, 25. marca, prvý zástupca náčelníka Generálneho štábu ruských ozbrojených síl generálplukovník Sergej Rudskoj.

Uviedol, že 22. januára ruská rozviedka zachytila rozkaz veliteľa Národnej gardy Ukrajiny generála Mykolu Balana dokončiť prípravy na útočné akcie do 28. februára, aby AFU mohla v marci prejsť do ofenzívy. Ruská armáda bola aktívna. Operácia teraz prebieha podľa plánu. Hlavné úlohy prvej fázy operácie už boli splnené a hlavnou prioritou zostáva zachovanie životov civilistov. Z toho vyplýva taktika vysoko presných úderov na vojenskú infraštruktúru a ozbrojené sily nepriateľa.

Blokáda hlavných miest zabezpečuje zdržanlivosť síl AFU a bráni ukrajinskému veleniu v presune posíl do Donbasu, povedal Rudskoj. Hlavná operácia v súčasnosti prebieha v Donbase. Vzdušnú prevahu získali ruské vzdušné sily počas prvých dvoch dní operácie. Organizovaný systém protivzdušnej obrany, ukrajinské vzdušné sily a ukrajinské námorníctvo fakticky prestali existovať. V dôsledku systematických útokov na sklady bolo zničených až 70 % ukrajinských vojenských zásob. Tridsať kľúčových zariadení ukrajinského vojensko-priemyselného komplexu bolo zničených. Už 68 % zariadení, v ktorých sa opravovalo vojenské vybavenie, bolo zničených.


Viac informácií na: https://eadaily.com/ru/news/2022/03/25/ ... na-ukraine
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4324
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 424 times
Been thanked: 339 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Ruska armada nedokaze obsadit a udržať Kyjev, to je skoro nemožné. Dokonca je nepravdepodobné že by ho dokazala čo i len uplne obklucit. A to bez ohladu na to, kolko vojakov postupne dovezie z Ruska na Ukrajinu. Problem je zakopany v tom, ze Rusko nema moznosti ako taketo velke pocty vojakov zasobovat, kedze konvoje su atakovane Ukrajincami a ide vsetko o velke vzdialenosti.
Dalsia vec je, ze vsetci uz chapu, od prveho generala az po posledneho vojína, že tato vojna pre Rusko moze dopadnut iba zle alebo horšie, takze aj vvojenska moralka tomu zodpoveda..
Ukrajinci postupne na niektorych miestach prechadzaju do protiutokov a ziskavaju uzemia nazad.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal: Pi 25 03, 2022 9:47 pm Ruska armada nedokaze obsadit a udržať Kyjev, to je skoro nemožné. Dokonca je nepravdepodobné že by ho dokazala čo i len uplne obklucit. A to bez ohladu na to, kolko vojakov postupne dovezie z Ruska na Ukrajinu. Problem je zakopany v tom, ze Rusko nema moznosti ako taketo velke pocty vojakov zasobovat, kedze konvoje su atakovane Ukrajincami a ide vsetko o velke vzdialenosti.
Dalsia vec je, ze vsetci uz chapu, od prveho generala az po posledneho vojína, že tato vojna pre Rusko moze dopadnut iba zle alebo horšie, takze aj vvojenska moralka tomu zodpoveda..
Ukrajinci postupne na niektorych miestach prechadzaju do protiutokov a ziskavaju uzemia nazad.
Mozno Rusi chystaju ten najhorsi mozny variant pre Ukrajinsku stranu - predlzenie vojny na podobnych 8 rokov, ako bolo na Donbase. Akurat, ze teraz by bol ostrelovany Kiev, Charkov a aj podstatna cast Ukrajiny. Rusom sa uz zapad po uvaleni vsemoznych sankcii nema velmi ako vyhrazat - a EU a USA sa nebude chciet financovat 40 milionov Ukrajincov, ktory nebudu mat sancu nic produkovat. Ked mas 20 km od centra Kieva a Charkova ruske delostrelectvo, nepripada do uvahy, ze by si v takom meste nieco zmysluplne vyprodukoval. Ked mas ludi schovanych v metre. Po dvoch rokoch by sa tak Ukrajina zosunula do obcianskej vojny aj bez obklucovania dalsich miest ruskou armadou a bez nutnosti zrovnat ich so zemou bombardovanim.

No ved uvidime, pre aky variant sa Putin rozhodne.
JUGGLER napísal: Pi 25 03, 2022 10:10 pm
Rusi majú zlato,môžu ho predávať, ale vďaka sankciám nenájdu oficiálnych kupcov. Čo sa robí v takom prípade? ( robia to aj s ropou )
Budú predávať za nižšiu cenu (rizikový discount ). Takže na trh sa môže paradoxne dostať viac lacnejšieho zlata a spolu s ukončením vojny (stačí že sa stiahnu do D/L) sa môže zastaviť aj nákupný ošiaľ investorov. Ak by v druhom polroku klesala inflácia a dolár by posiľňoval (vďaka vyššiemu úročeniu a oslabovaniu eura), to by tiež tlačilo cenu zlata dole.
Pri sucasnych sankciach a odpojeni od zapadu Rusi nemaju dovod vojnu co najskor ukoncovat. Skor ju pretahovat, aby krvacali nie len oni ale aj zapad (liatim penazi do este vacsej ciernej diery nez bolo Grecko). Rusko na pretahovani vojny len o malicko viac nez na kratkej vojne (sankcie by mu uz aj tak ostali) - a zapad na nekonecne dlhej vojne na Ukrajine strati ovela viac, nez na kratkej.
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v So 26 03, 2022 10:11 am, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4324
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 424 times
Been thanked: 339 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jaroslav80

Rusko si urcite nemoze dovolit natahovat konflikt na 8rokov ani vo sne. Uz teraz je to pren dlho, preto aj vedie mierove rokovania s Ukrajinou.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal: So 26 03, 2022 10:11 am jaroslav80

Rusko si urcite nemoze dovolit natahovat konflikt na 8rokov ani vo sne. Uz teraz je to pren dlho, preto aj vedie mierove rokovania s Ukrajinou.
Tie rokovania su vedene naoko, aby ich nemohol zapad obvinovat, ze rokovania nevedu. Hovoria - ze co keby nahodou Ukrajina bola ochotna pristupit na vsetky podmienky - z toho dovodu musime trpiet aj tie rokovania, ktore inak vlastne ani nemaju zmysel.

Si ochotny vsadit nejake peniaze na to, ze o rok budu vsetky ruske vojska prec z Ukrajiny, vcetne Krymu a Donbasu? :)
Si ochotny vsadit aspon na to, ze o rok v okruhu 20 km od Kieva a Charkova nebude ani jeden rusky vojak? :)

Myslim, ze zapad velmi podcenuje, kam situacia uz dospela, ked doslo k tejto vojne. Vacsina este aj vsednych Rusov podporuje, aby Rusi bojovali radsej teraz pri Kyjeve, nez ze by bojovali pri Minsku.
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v So 26 03, 2022 10:21 am, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4324
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 424 times
Been thanked: 339 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Otazka stoji ci sa obe strany dohodnu a na čom. Ukrajina bude musiet urobit nejaky vyznamny kompromis a laicky tipujem ze Krym sa jej nikdy nevrati a Donbas by ziskal nejaky specialny statut, ze by naprr formalne bol v Ua ale mal vysoky stupen autonomie. Ale to je zbytocne hádať, uvidime ako to dopadne. Ale mozes si byt isty, ze Rusko nema na to, aby viedlo vojensku operaciu na Ua dlhodobo.
Cim dlhsie bude Rusko tu celu akciu natahovat, tym horsie pren- nech sa páči, kto chce kam, pomozme mu tam..
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Vidis, ze Zelensky jasne tvrdi, ze ohladom Donbasu a Krymu ustupok neurobi - a to je take minimum, ktore by Rusi pokladali za nedostatocne, lebo to uz maju teraz a chcu druhu fazu operacie - neutralitu Ukrajiny a nemoznost vstupit do NATO ... a potom tretiu fazu = odzbrojenie a "denacifikaciu".

Vyzera to na vela rokov vojny.
Ukrajinky budu chciet byt s muzmi, Zelensky bude chciet mat potencialnych vojakov po ruke, ... ked sa to bude predlzovat, budu z toho nepokoje v Ukrajine aj v EU.
Putinovi je vyhodnejsie snazit sa dosiahnut jeho poziadavky teraz pocas 2022-2023, kym je EU este znacne zavisla na ruskom uhli, rope a plyne. Cize co nedotiahne nasledujuce 2 roky dobre vie ze vo vyhodnejsej situacii uz nikdy nebude. Potom uz len urobit neprestrelnu hranicu a branit ju; zelezna opona 2.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Americký zpravodajec ve výslužbě Christophe Chivvis varoval v listu Times of Israel, že nyní jsou dva možné konce války.

„Jednou je další eskalace za použití jaderných zbraní a druhou hořký mír uvalený na poraženou Ukrajinu,“ přiznal.
Predpokladam, ze ako vzdy, pocas celej celucickej historie ludstva, bude platit blizsia kosela, ako kabat...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4324
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 424 times
Been thanked: 339 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Nebolo by racionalne aby Rusko pouzilo jadrove zbrane, takticky by to bol chybny krok pre Rusko. Celoročné vetry na Ukrajine totiz smeruju z jeho uzemia na východ- najprv na Donbas a nasledne do Ruska.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4324
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 424 times
Been thanked: 339 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Russian warship destroyed in occupied port of Berdyansk, says Ukraine
https://www.bbc.com/news/world-europe-60859337
Ukrajinci mají více tanků než na začátku války. Berou je Rusům
https://www.forum24.cz/ukrajinci-maji-v ... d=15912595
Měsíční účet za Putinovo tažení vystaven: Hospodářskou krizi pocítí Rusové ještě roky
https://www.newstream.cz/politika/ucet- ... d=15915787
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 68 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Zomrel Taylor Hawkins, bubenik Foo Fighters vo veku 50r.

Fuck, este je skoro aby sa porucali hudobnici mojho mládí, hlavne ked ich aktivne pocuvam a chystal som sa na koncert...
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4324
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 424 times
Been thanked: 339 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

DanteUnchained napísal: So 26 03, 2022 7:27 pm Zomrel Taylor Hawkins, bubenik Foo Fighters vo veku 50r.

Fuck, este je skoro aby sa porucali hudobnici mojho mládí, hlavne ked ich aktivne pocuvam a chystal som sa na koncert...
v mladosti bral vela drog, nie kazdy je Keith Richards.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4047
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 64 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal: So 26 03, 2022 10:20 am Otazka stoji ci sa obe strany dohodnu a na čom. Ukrajina bude musiet urobit nejaky vyznamny kompromis a laicky tipujem ze Krym sa jej nikdy nevrati a Donbas by ziskal nejaky specialny statut, ze by naprr formalne bol v Ua ale mal vysoky stupen autonomie.
O tom boli predsa tzv. Minske dohody, ktore Ukrajinci 8 rokov nerespektovali a nadalej ostrelovali Donbas a okolie (aj pocas vlady Zelenskeho) a zomrelo tam okolo 15-tis civilistov. Teraz Zelensky naplaka, ked sa mu to vratilo aj s urokami pri ostrelovani Kyjeva. V Chersone Ukrajinci na 8 rokov zastavili vodu na Krym a teraz Zelensky naplaka, ze Rusi mu ho zobrali. Rusom sa smiali, ze na Krym maju akurat tak jeden most - tak si zobrali Maruipol a urobili si pozemne spojenie.

Ak by v Rusku urobili anonymne hlasovanie, ci pokladaju Putina alebo Zelenskeho za vacsieho blba, predpokladam, ze by vyhral s velkym naskokom Zelensky. A hlas za vacsieho blba by dostal este aj od mnohych anti-Putinovskych Rusov.

Trumpeta1978 napísal: Št 24 03, 2022 1:59 pm Jaroslav
Zato Rusko ktore vojensky napadlo svojho vyrazne slabsieho suseda je urcite vzorom morálky. Nie je podla tvojho nazoru Putin vlastne svätec?
Pred tisic rokmi zil v Rusku Vladimir, ktory svoju buducu manzelku znasilnil pred ocami jej rodicov a tych dal hned potom zabit. Potom dobyl Kyjev a Krym. So zenami to zrejme vedel, lebo ta manzelka mu dala troch synov, okrem nej mal nemecku, cesku, bulharsku a grecku manzelku a este aj dceru byzantskeho Imperatora - vtedy najmocnejsieho panovnika v Europe. Po smrti toho Vladimira vyhlasili za svateho (aj katolici).

Mozno sa sucasny Vladimir rozhodol ist v jeho slapajach...
Zamknuté

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"