DENNÝ POKEC - Mar 2022

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Zdroj:
https://eurasianet.org/georgia-says-it- ... nst-russia
Georgia’s government does not intend to join any sanctions effort against Russia, Prime Minister Irakli Garibashvili has said, holding firm to what he called Tbilisi’s “pragmatic policy” amid a widening international response to Russia’s attack against Ukraine.

“I want to state clearly and unambiguously, considering our national interests and interests of the people, Georgia does not plan to participate in the financial and economic sanctions, as this would only damage our country and populace more,” Garibashvili told reporters on February 25.

In the wake of Russia’s invasion of Ukraine, the United States, European Union, and other countries have been imposing a series of economic sanctions against Moscow.

But Georgia, despite its close ties with the U.S. and Europe, has been taking a more isolationist approach as the crisis over Ukraine has unfolded, apparently unwilling to provoke the Kremlin’s ire while Russia is on the warpath. “I, as [a person] responsible to our country’s population and as the head of government, responsible for domestic as well as foreign policy, will lead on the basis of national interests,” Garibashvili said.
Pafe, ten ministersky predseda Gruzinska bude z tvojho pohladu zrejme dalsi dezolat a demagog, ktory uprednostnuje zaujmy vlastnej krajiny pred zaujmami USA a lokalnych ukrajinskych radikalnych politikov typu Zelensky a Poroshenko, urobit si z Ukrajiny strelnicu za ucelom oslabenia Ruska a dosiahnutia definivneho vytlacenia Ruska z trhov EU v oblasti plynu a vojenskej techniky v prospech USA.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Mozno sme ako spolocnost v haji tak ci tak. Dom so zlym zakladom nema sancu na opravu. Natiahnutie novej omietky nepomoze..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Vymazanie účtu Jaroslava, guru member 11 rokov.

Zatiaľ priame hlasovanie vyzerá takto:

Franto – silver member, menej ako 1 rok
Joki – Silver, menej ako 1 rok
George1 – Gold member, 10 rokov
Trumpeta – Guru member, 5 rokov
Miror – active member, menej ako 1 rok
Pafe – člen , 1 a pol roka

Proti:
Juggler – veteran member 14 rokov
Rokosák – Guru member, 11 rokov
Adammd – Platinum member, člen 5,5 rokov
Capitalcapital – silver member, 4 roky
Gigant – člen 9 rokov


Zaviedli sme toto vlákno špeciálne na denný pokec. Ja si myslím, že vlákno plní svoj účel a balastom sa nešpinia iné vlákna.

Každý vie, ktoré vlákno treba ignorovať, keď chce čítať len príspevky k iným témam.
Ja sám toto vlákno čítam naposledy a keď je tu veľa príspevkov, tak ho vôbec nečítam.

Preto nechápem, že tu chodia ľudia, ktorí nechcú čítať tento obsah a ešte sa aj sťažujú.

V pravidlách fóra máme, že si treba dávať pozor na ,,útočné, urážlivé, obscénne, vulgárne, ohováracie, nenávistné, výhražné, sexuálne orientované príspevky,,

V Ústave SR máme, že CENZÚRA SA ZAKAZUJE.

Napriek tomu nevidím problém, aby sa tu vymazával nevhodný obsah, takisto nemám nič proti dočasnému blokovaniu. Trvalé blokovanie robíme u spamerov, botoch, účelových registráciách...

Pri aktívnych dlhoročných členoch treba využívať dočasný ban. K trvalému siahnúť až po kolektívnom rozhodnutí. Tu konkrétne prídeme o Jaroslava + Adama - účastníka hitparády a cryptoinvestora + niekolko ďalších stálych členov možno prestane prispievať.


Načo je to dobré?

Ja osobne v mnohom s Jaroslavom nesúhlasím. Čo sa týka konfliktu a pomoci UA, mám úplne opačný názor. Ale celkovo ho nevnímam ako škodnú.
Má svoje kvality. Nie som len proti vymazaniu Jaroslava. Som proti vymazaniu hociktorého aktívneho účastníka. Bez ohľadu na to, či sa mi jeho príspevky páčia, alebo nie.

Ak majitel fóra rozhodne ináč, je to jeho plné právo. Každý majiteľ kaviarne môže vyhodiť hosťa, alebo si vynucovať ako sa majú hostia správať.
Ale nemal by ľudom siahať na slobodu slova a čisto na tom základe ich vyhadzovať. Môže, ale je tu riziko, že iným hosťom sa to nebude páčiť, najmä štamgastom. Už tu máme pár odmlčaných, ktorí mi chýbajú. Napríklad Jogo.

Ak vie majiteľ ľahko doplniť pravidlá fóra, navrhujem nasledovné:

Od invázie je v SR mimoriadna situácia. Je to skutočná vojna.
Verím, že nikto nepochybuje o tom, že Rusi sú v tejto vojne agresor a Ukrajinci bránia svoju vlasť.

V tejto situácii navrhujem pridať do pravidiel fóra, že každý účastník až do skončenia mimoriadnej situácie nebude postovať príspevky, ktoré svojím obsahom schvaľujú, podporujú, či propagujú ruskú vojnovú inváziu na Ukrajinu.

Takéto príspevky máme plné právo cenzurovať, vymazávať, alebo takého diskutéra dočasne, či trvalo banovať. V prípade jaroslava, ak bude opakovane porušovať pravidlá treba dočasne banovať (trebárs do konca vojny, alebo do 30 júna, kým trvá mimoriadna situácia ), ale natrvalo až ked to odhlasuje väčšina stálych členov.

Takisto ako iceberg navrhol, môžeme uvažovať o čiastočne zamknutých vláknach, kde si môže názorovo podobná skupina štebotať bez prístupu verejnosti a útočníkov. Ja tiež keby som mohol, tak nediskutujem s ľuďmi, ktorí o to nestoja a nepíšem príspevky pre takých, ktorí nemajú toleranciu k slobode slova a názoru.

Každá totalita sa začína okliešťovaním základných slobôd a končí prenasledovaním oponentov a diktátom. V Rusku to vidíme najlepšie.
Paradoxom je, že sami sa nebránime schvaľovať podobné maniere v SR. Stačilo 30 rokov slobody, aby vyrástla nová generácia, ktorá neslobodu nezažila a po rúškom ,,zodpovednosti,, začína slobodu potláčať.

Na záver ešte pripomínam, že my sme len obyčajné diskusné fórum, nie spravodajské médium. Pozrite sa na diskusie pod článkami mienkotvorných médii a pochopíte, že my sa nepotrebujeme cenzurovať, ani banovať.
14 rokov sme fungovali bez cenzúry a banovania. Úplne navoľno. Aj preto som si toto fórum obľúbil.

P.S. Ak majiteľ fóra má problém doplniť pravidlá o dočasné obmedzenia, môžeme tieto pravidlá doplniť na úvod každého nového ,,denneho pokecu,,. Za 4 dni založím DENNÝ POKEC – APR 2022 a tento presuniem do archívu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Martin7 »

Tomuto fóru podľa mňa veľmi chýbajú lajky a dislajky (lajky bez dislajkov by nemali význam) ku každému príspevku. Chápem, že to asi nie je technicky možné, ale riešilo by to veľa problémov.

Nesúhlasím so zrušením účtu Jaroslava. Vo väčšine politických príspevkov sa s ním nezhodujem. Avšak ako aj u iných užívateľov sa mi tu bežne stáva, že ma nejaký názor neosloví v jednej téme, ale v inej téme od neho nájdem užitočný a zaujímavý príspevok. Nemali by sme odháňať ľudí len preto, že majú iný názor. Naopak, ja som rád, že tu nájdem veľa pohľadov a názorov. V podstate v tomto súhlasím s Rokosákom a Jugglerom.

PS: veru, škoda aj Joga, že odišiel. Mal zaujímavé postrehy.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Jogo sa myslim rozhodol prerusit prispievanie "do konca konfliktu na Ukrajine". Je to skoda; ale ked si chce usetrit nervy, pochopitelne rozhodnutie.
Vsimol som si ale, ze aj Pokus asi tyzden-dva neprispieva. S jeho nazormi som povacsine nesuhlasil, obcas aj so sposobom oznamenia ich, ale niekedy vedel aj on prist s uzitocnou informaciou. Napriklad som sa od neho naucil, ze teplota varu metanu je az okolo -200 C a nie okolo -30 C, ako som povodne predpokladal.
JUGGLER napísal: Ne 27 03, 2022 11:29 pm Od invázie je v SR mimoriadna situácia. Je to skutočná vojna.
Verím, že nikto nepochybuje o tom, že Rusi sú v tejto vojne agresor a Ukrajinci bránia svoju vlasť.
Ani vlada Ruska nevyhlasila vojnu Ukrajine, ani vlada Ukrajiny nevyhlasila vojnu Rusku, lebo by to znamenalo ukoncenie tranzitu ruskeho plynu cez Ukrajinu. Z pohladu medzinarodneho prava Rusko je vo vojnovom stave s Japonskom (neuzavreli mier na konci druhej svetovej), KLDR je vo vojnovom stave s Juznou Koreou (neuzavreli mier v 1953); ale Ukrajina a Rusko v sucasnosti nie su v stave vojny.

Ukrajinci brania svoju vlast, resp. brania pokracovanie Zelenskeho vlady nad zvyskom Ukrajiny - to je nespochybnitelne. Mnohi to robia na zaklade prikazu mobilizacie pod hrozbou vazenia pre nich osobne a pod hrozbou perzekucie ich rodin niektorymi spoluobcanmi. Iba zmysluplnost toho je spochybnitelna = ci rozhodnutie CSSR 1968 nebola mudrejsia nez Madarsko 1956; pripadne ci CSR 1938 nebola mudrejsia nez Polsko 1939.

Rusi su v tomto konflikte agresor priblizne takym sposobom, ako NATO bolo agresorom a narusitelom medzinarodneho prava v r.1999 pri odthavani Kosova a Metohije od Srbska. Uzemia, ktore vlada SR dodnes povazuje za sucast Srbska. Vlada SR bude zrejme aj nasledujuce roky uzemie Krymu a Donbasu povazovat za sucast Ukrajiny. Na nazore vlady SR ale ani v Kremli, ani vo Washingtone, ani v Pekingu, ani v Londyne prilis nezalezi.

Schvalovanie, podporovanie alebo propagaciu utoku NATO na Srbsko 1999 riesia tie iste paragrafy trestneho zakonnika SR, ako schvalovanie, podporovanie a propagaciu invazie Ruska na Ukrajinu alebo schvalovanie, podporovanie a propagaciu 8 rocneho ostrelovania Donecka ukrajinskou armadou. Vsetci svorne tieto brutalne akty odsudzujeme.
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Zdravym »

jaroslav80 napísal: Po 28 03, 2022 7:17 am Jogo sa myslim rozhodol prerusit prispievanie "do konca konfliktu na Ukrajine". Je to skoda; ale ked si chce usetrit nervy, pochopitelne rozhodnutie.
Vsimol som si ale, ze aj Pokus asi tyzden-dva neprispieva. S jeho nazormi som povacsine nesuhlasil, obcas aj so sposobom oznamenia ich, ale niekedy vedel aj on prist s uzitocnou informaciou. Napriklad som sa od neho naucil, ze teplota varu metanu je az okolo -200 C a nie okolo -30 C, ako som povodne predpokladal.
JUGGLER napísal: Ne 27 03, 2022 11:29 pm Od invázie je v SR mimoriadna situácia. Je to skutočná vojna.
Verím, že nikto nepochybuje o tom, že Rusi sú v tejto vojne agresor a Ukrajinci bránia svoju vlasť.
Ani vlada Ruska nevyhlasila vojnu Ukrajine, ani vlada Ukrajiny nevyhlasila vojnu Rusku, lebo by to znamenalo ukoncenie tranzitu ruskeho plynu cez Ukrajinu. Z pohladu medzinarodneho prava Rusko je vo vojnovom stave s Japonskom (neuzavreli mier na konci druhej svetovej), KLDR je vo vojnovom stave s Juznou Koreou (neuzavreli mier v 1953); ale Ukrajina a Rusko v sucasnosti nie su v stave vojny.

Ukrajinci brania svoju vlast, resp. brania pokracovanie Zelenskeho vlady nad zvyskom Ukrajiny - to je nespochybnitelne. Mnohi to robia na zaklade prikazu mobilizacie pod hrozbou vazenia pre nich osobne a pod hrozbou perzekucie ich rodin niektorymi spoluobcanmi. Iba zmysluplnost toho je spochybnitelna = ci rozhodnutie CSSR 1968 nebola mudrejsia nez Madarsko 1956; pripadne ci CSR 1938 nebola mudrejsia nez Polsko 1939.

Rusi su v tomto konflikte agresor priblizne takym sposobom, ako NATO bolo agresorom a narusitelom medzinarodneho prava v r.1999 pri odthavani Kosova a Metohije od Srbska. Uzemia, ktore vlada SR dodnes povazuje za sucast Srbska. Vlada SR bude zrejme aj nasledujuce roky uzemie Krymu a Donbasu povazovat za sucast Ukrajiny. Na nazore vlady SR ale ani v Kremli, ani vo Washingtone, ani v Pekingu, ani v Londyne prilis nezalezi.

Schvalovanie, podporovanie alebo propagaciu utoku NATO na Srbsko 1999 riesia tie iste paragrafy trestneho zakonnika SR, ako schvalovanie, podporovanie a propagaciu invazie Ruska na Ukrajinu alebo schvalovanie, podporovanie a propagaciu 8 rocneho ostrelovania Donecka ukrajinskou armadou. Vsetci svorne tieto brutalne akty odsudzujeme.

Pekne si zhrnul, co ludom na tebe vadi :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Takze to strielanie do noh ruskych zajatcov sa bude vysetrovat a nikto to netutlá:

Ukraine promises "immediate investigation" after video surfaces of soldiers shooting Russian prisoners
From CNN's Tim Lister, Celine Alkhaldi, Katerina Krebs and Josh Pennington

Video has surfaced showing what appear to be Ukrainian soldiers shooting men who are apparently Russian prisoners in the knees during an operation in the Kharkiv region.

On the almost six-minute-long video, the Ukrainian soldiers are heard saying they have captured a Russian reconnaissance group operating from Olkhovka, a settlement in Kharkiv roughly 20 miles from the Russian border.

Asked about the video, a senior presidential advisor, Oleksiy Arestovych, said in an interview posted on YouTube Sunday: "The government is taking this very seriously, and there will be an immediate investigation. We are a European army, and we do not mock our prisoners. If this turns out to be real, this is absolutely unacceptable behavior."

In a separate briefing, Arestovych said, "We treat prisoners in accordance with the Geneva Convention, whatever your personal emotional motives."

CNN has reached out to the Ukrainian Defense Ministry for comment. In response, the ministry sent CNN a statement from the Armed Forces chief, Valerii Zaluzhnyi. The statement did not refer directly to the incident, but said, "In order to discredit Ukraine's defense forces, the enemy films and distributes staged videos showing inhuman treatment by alleged 'Ukrainian soldiers' of 'Russian prisoners.'

"I emphasize that servicemen of the Armed Forces of Ukraine and other legitimate military formations strictly adhere to the norms of international humanitarian law," Zaluzhnyi said. "I urge you to take into account the realities of informational and psychological warfare and trust only official sources."
It's unclear which Ukrainian unit may have been involved. The soldiers speak in a mixture of Ukrainian and Russian with Ukrainian accents.

The video comes as Ukrainian forces make gains east and south of Kharkiv. CNN geolocated and verified a long video uploaded on a Telegram Saturday showing a successful assault by Ukrainian troops of the Azov Battalion, in which they took a number of Russian prisoners in a rapid assault on Olkhovka, also known as Vilkhivka.

Some of the prisoners were stripped and blindfolded.

That video was posted by Konstantin Nemichev, a Kharkiv regional official who took part in the attack on Olkhovka. He told CNN he was not associated with the footage that emerged showing Ukrainian troops kneecapping Russian prisoners.

“This is not our location … I have not seen such a location,” he told CNN on Sunday.

He suggested the video was shot “maybe somewhere in the [Kharkiv] region.”

In the first response from Russian authorities, the chairman of the investigative committee of the Russian Federation, A.I. Bastrykin, said an investigation would be launched "to establish all the circumstances of the ill-treatment of captured soldiers by Ukrainian nationalists."

In a statement, Bastrykin said: "Footage appeared on the Internet in which prisoners were treated with extreme cruelty by Ukrainian nationalists. The video circulating online shows captured soldiers, being shot in both legs and not given medical assistance. According to some reports, illegal actions took place at one of the bases of the Ukrainian nationalists in Kharkiv region."


CNN zdroj
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Zdroj: Reuters.com
French leader Emmanuel Macron has warned, after US President Joe Biden labeled his Russian counterpart, Vladimir Putin, “a butcher,” who “cannot remain in power.”

When asked to comment on the statements made by Biden on the final day of his visit to Poland on Saturday, Macron said that, personally speaking, he “wouldn’t use such words.”

Far-right French presidential candidate Marine Le Pen said she backed Macron's approach. "Obviously, those are words that add oil to the fire," she said, when asked about Biden's comment. "The fact that the president of the Republic is not entering into this escalation is a good thing," she said.
Ono casom pride aj na proamerickych vojnovych stvacov, nie len na proruskych. Uz aj Macronovi to doslo, zrejme to bude zaostaly konzervativec.

Pekne si zhrnul, co ludom na tebe vadi :lol: :lol: :lol:
Mas predsa moznost jeden za druhym vyvratit vsetky moje argumenty a rozobrat ich do srubika tvojimi konzistentnymi protiargumentami. Aj ti ostatni ludia.

Takze to strielanie do noh ruskych zajatcov sa bude vysetrovat a nikto to netutlá.
Bohuzial, ak taketo video prenikne na verejnost, je to zrejme len spicka ladovca a zial deje sa to mozno na oboch stranach. Mozno na jednej viac a na druhej menej; ale som si isty ze medzi takou masou vojakov sa najdu podobni dementi na oboch stranach. A aj take incidenty.
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v Po 28 03, 2022 10:21 am, upravené celkom 1 krát.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Mam taketo tricko, uz dlhe roky, ale nechapem tomu, ved pre investorov je pondelok ako piatok pre pracujucich :)
Prílohy
happy monday.png
Odoslané z počítača
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Zdravym »

jaroslav80 napísal: Po 28 03, 2022 10:10 am Zdroj: Reuters.com

Mas predsa moznost jeden za druhym vyvratit vsetky moje argumenty a rozobrat ich do srubika tvojimi konzistentnymi protiargumentami. Aj ti ostatni ludia.
To samozrejme ano, ale po dvoch, troch kolach to kazdeho prestane bavit. :lol:
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Napr. jeden z tvojich argumentov:
Zdravym napísal: Ut 15 03, 2022 11:47 am Mne sa paci tato sprava :D

Nasledujúci údaj sa bez ďalšieho overenia nedá považovať za stopercentne potvrdený, ale Ukrajina dodnes preukázateľne rôznymi spôsobmi (zničené, opustené, ukoristené) od začiatku vojny prišla o 65 tankov. Za rovnaké obdobie však Rusom ukoristila 96 tankov v použiteľnom stave, z ktorých mnohé nasadila v boji proti pôvodným majiteľom. Je to síce zjednodušené porovnanie, ale momentálne je podľa tejto štatistiky najväčším dodávateľom zbraní pre Ukrajinu ruská armáda.
Ruska strana tvrdi, ze na zaciatku konfliktu Rusi vs Ukrajinci mali 6:1 tankov a teraz maju 100:1. Samotny Zelensky neustale prosi zapad o tanky.

Po 2-3 takychto kolach je logicke, ze ta to prestane bavit.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Většina světa ruskou invazi neodsoudila: „Chcete po nás solidaritu s Evropou, ale kdy jste vy stáli za námi?“
Africké státy se tedy při svém rozhodování v OSN neřídily až tak vztahy s Moskvou. Vadilo jim, že předložená rezoluce podle nich neřešila principiální pozice proti jakýmkoli ozbrojeným konfliktům, přičemž jejím záměrem byla pouze podpora západních států v konfliktu s Ruskem.
Vlády afrických zemí vidí, že podobný přístup jako v případě Ukrajiny nenastal vůči válkám v Afghánistánu, Iráku, Jemenu, Libyi nebo izraelskému postupu vůči Palestině.
Do atmosféry nedůvěry pak začaly přicházet zprávy o diskriminaci afrických a asijských studentů prchajících z Ukrajiny. Afrikou se šířily zvěsti o tom, jak ukrajinští vojáci násilím brání vstupu afrických studentů do evakuačních vlaků a autobusů. Jak přednostně pouštějí své občany a na hranicích rozdělují skupiny migrantů na ty, kteří jsou bílí, a kteří ne. Na kontinentu se tak začalo debatovat o evropském rasismu a o selektivním chování k běžencům.
Většina světa ruskou invazi neodsoudila: „Chcete po nás solidaritu s Evropou, ale kdy jste vy stáli za námi?“
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Najkrajsi je zaver toho clanu:
Abychom na Západě získali zpět ztracenou, nebo snad nikdy úplně nenabytou důvěru v očích většiny světové populace, musíme nejdřív ze všeho zahodit ten druhý metr. Kterým měříme jen sami sobě.


Tym ze sa masmedia NATO degradovali v jednostrannosti a nedoveryhodnosti na uroven ruskych a cinskych, mozno este aj nizsie - 6/7 populacie zijucej mimo NATO nad nimi len mavne rukou.

V Azii, Afrike a strednej Amerike sa najde uz len velmi malo statov, ktore opovrhuju rozpinavostou USA menej, nez rozpinavostou Ruska. Napada ma este Japonsko, Juzna Korea, Taiwan, Izrael ... a to je asi vsetko. A nezanedbatelne percento Japoncov si o Americanoch kvoli WW2 mysli dodnes zrejme svoje.

____________________________

Zdroj: https://www.theheinekencompany.com/news ... ve-russia/
Following the previously announced strategic review of our operations, we have concluded that HEINEKEN’s ownership of the business in Russia is no longer sustainable nor viable in the current environment. As a result, we have decided to leave Russia.

We aim for an orderly transfer of our business to a new owner in full compliance with international and local laws. To ensure the ongoing safety and wellbeing of our employees and to minimise the risk of nationalisation, we concluded that it is essential that we continue with the recently reduced operations during this transition period.

In all circumstances we guarantee the salaries of our 1,800 employees will be paid to the end of 2022 and will do our utmost to safeguard their future employment.

We will not profit from any transfer of ownership and we expect an impairment and other non-cash exceptional charges of approximately €0.4 billion in total.


Sedem pivovarov Haineken bude odpredanych novemu vlastnikovi, vychadzajucemu lepsie s Putinovou vladou (mozno cinskemu, tazko povedat). Koncern Heineken bude ten odpredaj stat asi 400 milionov EUR a vsetkym 1800 zamestnancom v Rusku bude platit do konca roku 2022 plnu mzdu.

Dalsia velka rana pre rusku ekonomiku a rusku spolocnost.

Ja som raz v zivote dostal 8 mesacne odstupne a tiez sme sa vdaka tomu s byvalym zamestnavatelom rozlisli v podstate v dobrom (minimalne z mojej strany).

____________________________________

Trumpeta1978 napísal: Po 28 03, 2022 12:40 pm Usa Rusko skoro vobec nezaujima, drviva vacsina ludi tam ani nevie kde Ukrajina leží. Pre Usa traderov/investorov su dolezite trhy Usa a pripadne jej vztahov k Cine a ostatne su pre nich marginalie. Americania su velmi uzavreti do svojho sveta a v tomto pripade maju asi pravdu, lebo Rusko aj Ukrajina su z hladiska sily ekonomík a obchodu pomerne nezujímave krajiny.
Pisal som, ze moj znamy z USA mi povedal podobny nazor - a Pafe ten prispevok oznacil za demagogiu.
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Zdravym »

jaroslav80 napísal: Po 28 03, 2022 11:25 am Napr. jeden z tvojich argumentov:
Zdravym napísal: Ut 15 03, 2022 11:47 am Mne sa paci tato sprava :D

Nasledujúci údaj sa bez ďalšieho overenia nedá považovať za stopercentne potvrdený, ale Ukrajina dodnes preukázateľne rôznymi spôsobmi (zničené, opustené, ukoristené) od začiatku vojny prišla o 65 tankov. Za rovnaké obdobie však Rusom ukoristila 96 tankov v použiteľnom stave, z ktorých mnohé nasadila v boji proti pôvodným majiteľom. Je to síce zjednodušené porovnanie, ale momentálne je podľa tejto štatistiky najväčším dodávateľom zbraní pre Ukrajinu ruská armáda.
Ruska strana tvrdi, ze na zaciatku konfliktu Rusi vs Ukrajinci mali 6:1 tankov a teraz maju 100:1. Samotny Zelensky neustale prosi zapad o tanky.

Po 2-3 takychto kolach je logicke, ze ta to prestane bavit.
Nepisal som ziadny argument. Iba som vyjadril "lajk" nad jednou spravou. Okrem toho zdroj nie je ukrajinska propaganda, na rozdiel od tvojej ruskej.

Sprava bola na vytvorena za zaklade: https://www.oryxspioenkop.com/2022/02/a ... pment.html

A presne, uz ma to opat prestalo bavit. :beer:
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Do NATO mainstreamu tu spravu vypustilo Forbes.
https://www.forbes.com/sites/davidaxe/2 ... 1393d7922c
The Ukrainian Army Has More Tanks Now Than When The War Began—Because It Keeps Capturing Them From Russia
Clovek, ktory ma za sebou zaklady matematiky na niektorej zo slovenskych zakladnych skol musi chapat, ze taka sprava je ciry nezmysel a islo len o vytvorenie bombastickeho titulku.

Zdravym napísal: Po 28 03, 2022 1:52 pm Okrem toho zdroj nie je ukrajinska propaganda, na rozdiel od tvojej ruskej.
NATO propaganda (z ktorej si vychadzal), je ubohostou na urovni ruskej propagandy, akurat jej protipolom. Ukrajinska propaganda je neskusenym mladsim bratrancom NATO propagandy.
pafe
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 31 12, 2020 12:11 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa pafe »

jaroslav80 napísal: Po 28 03, 2022 12:01 pm Pisal som, ze moj znamy z USA mi povedal podobny nazor - a Pafe ten prispevok oznacil za demagogiu.
ty tu prezentujes nazor jedneho znameho z usa ako nazor vacsiny americanov. cista demagogia
jaroslav80 napísal: Po 28 03, 2022 12:01 pm Tym ze sa masmedia NATO degradovali v jednostrannosti a nedoveryhodnosti na uroven ruskych a cinskych, mozno este aj nizsie - 6/7 populacie zijucej mimo NATO nad nimi len mavne rukou.
dalsia demagogia. davat zapadne media na uroven ruskych a cinskych, to uz ani nema zmysel komentovat. a taktiez si si robil relevantny prieskum u tej 6/7 populacie, ktora neznasa ten zly dekadentny zapad. alebo asi tam mas tiez par svojich znamych, ktori ti to ozrejmili
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pomer 5:1 v tankoch na zaciatku konfliktu a 10:1 v lietadlach (Rusko vs Ukrajina) pisala CNN.
https://edition.cnn.com/2022/02/25/euro ... index.html
There is a lot to compare here -- attack aircraft, armored vehicles, surface-to-air missiles -- but in general, Russia simply has more of everything.
Russia has more than 15,857 armored fighting vehicles, for example, to Ukraine's 3,309.
It has more than 10 times the aircraft -- 1,391 to Ukraine's 128, and 821 helicopters to Ukraine's 55, if you include Navy aircraft.
________________


Pafe - tvoje tvrdenia ani moje sa nedaju dokazat, relevantne cisla mame nedosiahnutelne. V oboch pripadoch sa jedna o nazory a odhady. Tak ako aj Trumpetov, ze konflikt na Ukrajine je pre beznych Americanov z ekonomickeho hladiska marginalny, lebo vacsina ani nevie, kde Ukrajina je a za druhe ekonomika Ukrajiny a Ruska su vo svetovom meradle male a v porovnani s ekonomikou USA a Ciny ovela mensie.
Ja ale tvoje nazory zatial nenazyvam demagogiou (mysliet si mozem, co sa mi zachce), ty ale moje nazyvas demagogiou. S takym minimom dokazov, ako mam aj ja.
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Zdravym »

jaroslav80 napísal: Po 28 03, 2022 1:56 pm
NATO propaganda (z ktorej si vychadzal), je ubohostou na urovni ruskej propagandy, akurat jej protipolom. Ukrajinska propaganda je neskusenym mladsim bratrancom NATO propagandy.
Mozes vysvetlit, preco je ten zdroj NATO propaganda? A co vlastne propaguje?
pafe
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 31 12, 2020 12:11 am
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa pafe »

jaroslav80 napísal: Po 28 03, 2022 2:14 pm Pafe - tvoje tvrdenia ani moje sa nedaju dokazat, relevantne cisla mame nedosiahnutelne. V oboch pripadoch sa jedna o nazory a odhady. Tak ako aj Trumpetov, ze konflikt na Ukrajine je pre beznych Americanov z ekonomickeho hladiska marginalny, lebo vacsina ani nevie, kde Ukrajina je a za druhe ekonomika Ukrajiny a Ruska su vo svetovom meradle male a v porovnani s ekonomikou USA a Ciny ovela mensie.
Ja ale tvoje nazory zatial nenazyvam demagogiou (mysliet si mozem, co sa mi zachce), ty ale moje nazyvas demagogiou. S takym minimom dokazov, ako mam aj ja.
ibaze ja to neprezentujem ako nazor tri stvrtiny populacie ako to robis ty. ty vies, ktory narod v azii a v afrike opovrhuje rozpinavostou usa a nato. ale bez doveryhodneho zdroja je to len vycuc z prsta
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Rusko bolo v 01/2022 na 29. mieste v poradi obchodnych partnerov Usa, takze ano, objektivne sa da povedat, ze pre Usa je Rusko minoritny, az zanedbatelny obchodny partner.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Zdravym napísal: Po 28 03, 2022 2:30 pm Mozes vysvetlit, preco je ten zdroj NATO propaganda? A co vlastne propaguje?

NATO propaganda sa snazi navodit dojem, ze ukrajinska armada prepoctena materialovo aj technicky minimalne 3:1 ma sancu sposobovat zmysluplne straty ruskej armade - a preto ma zmysel pokracovat v bojoch co najdlhsie. Vzdusnu prevahu nad drvivou castou uzemia Ukrajiny ma jednoznacne ruska armada. Akykolvek ukrajinsky presun techniky medzi mestami maju Rusi sancu vidiet a nicit raketami, lietadlami a delostrelectvom. Zvysky ukrajinskej armady a techniky existuju len vdaka tomu, ze su zamiesane medzi civilistami v mestach.

ibaze ja to neprezentujem ako nazor tri stvrtiny populacie ako to robis ty. ty vies, ktory narod v azii a v afrike opovrhuje rozpinavostou usa a nato. ale bez doveryhodneho zdroja je to len vycuc z prsta

Pisal som moje nazory a odhady. Preto ich pisem do temy "DENNY POKEC". Tvoje nazory su evidentne opacne, tiez iba vycuc z prsta, a mam moznost ich denno-denne pocuvat z RTVS.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jaroslav80
ale Ua armada realne sposobuje ruskej armade relevantne straty, tak neviem ci nas chces presvedcit o opaku, alebo? Rusi sa museli vzdat nielen myslienky na obsadenie Kyjeva ale aj na jeho obklucenie. Dostávajú také kvapky, že no.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Odhadujem, ze realne Ukrajinci nesposobili ani 1:1 k straty, lebo hned v prve 2 dni utoku pri momente prekvapenia inkasovali velku kopu znicenej techniky. Nasledujuce dni sa ich vojenske akcie mohli skonsolidovat tak 1:1, lebo sice boli prepocteni, ale boli v defenzive a zamiesani medzi civilistami.
Trumpeta1978 napísal: Po 28 03, 2022 2:52 pm Rusi sa museli vzdat nielen myslienky na obsadenie Kyjeva ale aj na jeho obklucenie.
V tomto sa nase odhady zhoduju. Vidim to tak, ze Rusi sa snazia len udrzat v dostrele Kyjeva, aby ich mohli trestat za Doneck. Proste z psychologickeho a ekonomickeho hladiska (zastavenie ekonomiky hlavneho mesta vzdy boli).
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Ohladom strat, ktorym zdrojom sa ma verit a ktorym nie?
Pre bezneho cloveka, ktory cita MSM, moze mat pocit, ze UA za chvilu porazi RU. 95% fotiek je o znicenej RU technike.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Bezni ludi, ktori citaju MSM samozrejme maju pocit, ze UA za chvilu porazi RU. Ved mas kopu prikladov este aj na tomto fore.

Hovoria si - za UA predsa stoji ekonomicky cele NATO. To ze RU by sa bez ekonomickych garancii od Ciny a Indie do takej vojny nikdy neodvazilo pustit si asi nepripustaju. Za zapad robi spinavu a krvavu pracu teraz UA a za vychod Rusko.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

co to znamena porazit? Pre Ua uz je uspech to, ze Rusko doteraz nedokazalo obsadit ani jedno z najvacsich miest a ich postup sa defacto zastavil. Na juhu ma rusko uspechy, ale tam sa nic ine ani necakalo, Ua tam nemohla viazat prilis vela sil.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Zelensky ma ohladom vitazstva predsa jasno - Ukrajinske hranice z roku 2013, ziaden rusky vojak na tomto uzemi a moznost celej tejto Ukrajiny vstupit do NATO. A Zelenskeho nazory denno-denne prezentuje NATO propaganda, vcetne RTVS.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jaroslav80 napísal: Po 28 03, 2022 3:15 pm Zelensky ma ohladom vitazstva predsa jasno - Ukrajinske hranice z roku 2013, ziaden rusky vojak na tomto uzemi a moznost celej tejto Ukrajiny vstupit do NATO. A Zelenskeho nazory denno-denne prezentuje NATO propaganda, vcetne RTVS.
co to zase pises Jaroslav? Zelensky uz davno suhlasil s neutralitou Ukrajiny.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nevidel som, ze by odhlasovali neutralitu Ukrajiny. Pocul som z medii, vraj Zelensky je ochotny jednat o nejakom druhu neutrality, za podmienky, ze celistvost Ukrajiny z roku 2013 bude zachovana a denacifikacia Ukrajiny sa vobec nebude riesit.
Trumpeta1978 napísal: Po 28 03, 2022 3:12 pm Na juhu ma rusko uspechy, ale tam sa nic ine ani necakalo, Ua tam nemohla viazat prilis vela sil.
Masmedia NATO si ani nepripustaju, ze by Rusko bombardovanim zakladni po celej Ukrajine a ohrozenim Kyjeva a Charkova mohlo mat v umysel akurat tam naviazat podstatnu cast ukrajinskych sil a ulahcit si tak obsadenie juhovychodnych uzemi - o ktorych od zaciatku deklarovali, ze o tie im ide ako o prioritu cislo 1.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

tak je pochopitelne, ze Ua nedokaze juho vychod krajiny ochranit, Rusko je mnohonasobne silnejsie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal: Po 28 03, 2022 3:24 pm tak je pochopitelne, ze Ua nedokaze juho vychod krajiny ochranit, Rusko je mnohonasobne silnejsie.
Tebe to zrejme je pochopitelne, Zelenskemu zrejme nie, kope ludi sledujucich NATO masmedia (vcete RTVS) to zrejme tiez nie je pochopitelne.

Co povies na toto? Je to clanok z pro-NATO masmedia, ale z januara 2022, ked temou bol este potencialny konflikt medzi Zelenskym a Poroshenkom a nie ohrozenie Ukrajiny Ruskom.
Zdroj:
https://www.vox.com/22902846/ukraine-ru ... poroshenko
A lot of people rightfully believe that under Zelensky there’s been a curtailing of a lot of democratic institutions. For example, Zelensky is alleged of controlling the prosecutor-general, he’s alleged of controlling the Investigation Bureau. He’s also known as having direct influence on Parliament, which, according to the constitution, he doesn’t have to have. So under Zelensky, there’s been an extremely big centralization of power going on. And there’s a lot of warning signals and markers that allow us to believe that Zelensky is not really true on his word of fighting corruption, and clearing Ukraine of this long-standing practice of the president influencing both the parliament and law enforcement.
Ono cely ten clanok stoji za precitanie, ako to Americania v Januari 2022 asi vnimali.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

politika to su vzdy rozne boje o moc, aj v ramci jedneho statu. Korupcia je na Ukrajine obrovska a Zelensky nie je svaty, rovnako ako nie je kazdy iny politik. Pre Eu je podstatne aby ruske hranice boli co najdalej od hranic Eu, to je cele.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal: Po 28 03, 2022 3:39 pm Pre Eu je podstatne aby ruske hranice boli co najdalej od hranic Eu, to je cele.
Pre Rusko je zase dolezite, aby naraznikove ruske pasmo, pripadne ruske satelitne staty typu Bielorusko, boli co najhlbsie do strednej Europy a co najdalej od Moskvy.
Co s tym urobime?

Zatial to podla mojho odhadu vyzera tak, ze zopar nasledujucich rokov bude zelezna opona prechadzat Bielorusko-Polskou hranicou a Dneprom.

Trumpeta1978 napísal: Po 28 03, 2022 3:39 pm Korupcia je na Ukrajine obrovska a Zelensky nie je svaty, rovnako ako nie je kazdy iny politik.
Skus to povedat na tomto fore o Caputovej alebo Nadovi a dockas sa mozno aj hlasovania o vymazani ta. Ak budes okydavat iba Putina, Lavrova, Zacharovovu a Peskova - vsetko bude OK. Pricom Putin oslovuje Peskova a Zacharovovu aspon narovinu "pan hovorca, pani hovorkyna". V EU mame pre von der Leyenovu a Caputovu zauzivane daleko honosnejsie tituly, pri oslovovani ich Josephom Bidenom.
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v Po 28 03, 2022 4:02 pm, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Pre Rusko je zase dolezite, aby naraznikove ruske pasmo, pripadne ruske satelitne staty typu Bielorusko, boli co najhlbsie do strednej Europy a co najdalej od Moskvy.
Co s tym urobime?
my nastastie nemusime robit nič, velkí hráči sa nakoniec na niečom dohodnu, ako doteraz vždy
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Citat z clanku na VOX.com Januar 2022, kde link som daval vyssie:
But again, if Russia goes and further invades Ukraine, then there’s many Ukrainians who are ready to fight back. And we also know that the Ukrainian army right now in 2022, is a completely different force from what it was in 2014, when basically, Ukrainian defense was the sole responsibility of volunteers and volunteer battalions, which has its ups and downs. Right now, the Ukrainian army is a powerful force, which a lot of Ukrainians believe can defend the country from Russia. If we look at the polls, then 72 percent of Ukrainians have 100 percent confidence in the army, fully support and fully trust everything that the army does, and the Ukrainian army is the most popular government institution in Ukraine.
Myslim, ze Putin v marci 2014 chapal, ze mal sancu vojensky si lahko zobrat aj o dost viac, nez len Krym. No zaroven chapal, ze na odpojenie od SWIFT a zeleznu oponu 2 voci EU nebol v 2014 ekonomicky ani diplomaticky (s Cinou) pripraveny. A 8 rokov sa vedome Rusko aj Cina chystali, ze moment aky nastal koncom februara 2022 nastane. Povedzme ze najneskor do roku 2025. Tato invazia nebola len take nejake zbrknute rozhodnutie Putina. S mnohymi eventuality plynucimi z toho utoku oni uz dlho pocitali a pripravovali sa na ne.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

When I look at this and then compare this to the medias narrative that Russia is failing and the Ukraine military has things well under control, i have to shake my head in disgust.

Nothing against the Ukraine, and f*ck Putin, but people are being fed a ton of nonsense.

Any good strategist can tell you, what you're witnessing isnt a failure. The entire medias narrative thats driving this is that the Russian army is suffering from a lot of casualties, therefore they are weak, etc... Thats anything but the truth. Even with their dated equipment.
map.jpg
Mariupol
mariupol.jpg
Naposledy upravil/-a Adammd v Po 28 03, 2022 4:23 pm, upravené celkom 1 krát.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Ukrajina 2014 a 2022 je niečo ine. Dnes je velke odhodlanie sa branit, zaroven tam Zapad posiela obrovske kvantum zbraní.
Nie je potrebne aby Ua zvitazila, to je vojensky nepravdepodobne. Dolezitejsie je, ze Ua dokaze ruskej armade sposobit velke straty a tym padom bude Putin pristupnejsi kompromisom pri rokovaniach. Velmi drahé dobrodružstvo..
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Zapad je mnoho,mnoho,mnoho, nasobne ekonomicky silnejsi ako Rusko. Moze posielat zbrane na Ua večne, pokial tam bude niekto ochotny ich pouzivat. Je to velmi jednoducha matematika. Uz teraz maju Rusi problem s dostatkom techniky, napr nemaju dostatok nakladnych aut, musia pouzivat civilne nakladiaky alebo dodavky.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

„Tomuhle návrhu úplně nerozumím. Nepotřebujeme další zamrzlý konflikt na území naší země,“ komentoval v neděli ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj polský návrh na vysílání mírové mise na Ukrajinu.

„Vím, že (Poláci) pokračovali v této rétorice. Naštěstí, anebo naneštěstí, je to pořád ještě naše země, já jsem prezident, takže v tuto chvíli budeme rozhodovat my, zda tu budou nějaké síly,“ dodal Zelenskyj
Zelenskyj zpražil Kaczyńského. Zavrhl jeho nápad na mírovou misi

Kebyze chcem konspirovat...ale myslim, ze poliaci a ukrajinci sa "moc" historicky nemusia. To akoby sa madari "vnucovali" slovakom pomoct a nasackovali by HU vojska na juzne slovensko pri nejakom PL-SK konflikte :D
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Zamknuté

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"