DENNÝ POKEC - Mar 2022

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

jaroslav80 napísal: Ut 01 03, 2022 10:43 am Inak uz by sme mali zaplnat nove vlakno - Denny pokec - Marec 2022 a toto malo byt uzamknute. Si myslim.
Spravené nové vlákno.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Toto ma dnes zaujalo:

Ukrajinci sa úspešne bránia a likvidujú ruské tanky s pomocou americkej protitankovej zbrane FGM -148 Javelin (výrobca LMT a RTN ).
Do 26 februára zlikvidovali vyše 100 tankov a 536 obrnených transportérov. Dodnes možno dvojnásobok.

Zbraň je ľahká a prenosná. Funguje do vzdialenosti cca 4km. Stačí namieriť na tank, zamerať: kurzorom urobiť švorček okolo tanku. Počítač má sofistikovaný tracking systém s výpomocou infračerveného videnia. Potom stačí vystreliť a strelec može lokalizovať ďalší cieľ a nabiť.

Zaujímavé na strele je, že neletí priamo, ale smerom hore do výšky cca 150 m. Potom sa pustí strmhlav dole ako orol na svoju korisť. Čiže svoj cieľ zasiahne zhora, kde je obrnený pancier najslabší.

Ruské tanky nie sú proti Javelinu bezmocné. Väčšina z nich je vybavená výbušným reaktívnym pancierom. Pri zásahu prenikajúcou zbraňou, ako je strela, pancier exploduje, čím sa kovový plát vymrští von, aby poškodil penetrátor strely a zabránil jej preraziť hlavný pancier tanku. Javelin tento problém prekonáva tým, že má tandemové hlavice, jednu, ktorá sa vysporiada s reaktívnym pancierom, a druhú, ktorá zasiahne samotný pancier tanku. Moderné ruské tanky sú vybavené aj radarovým systémom nazývaným Arena, ktorý detekuje prichádzajúce strely a automaticky vystrelí širokú dávku projektilov, aby ich zničil alebo presmeroval. Aj tu však kraľuje Javelin, hovorí Delany.

"Javelin dokáže poraziť Arenu v režime útoku zhora, pretože strela klesá pod príliš strmým uhlom, aby ju systém mohol správne zasiahnuť," napísal.

Ukrajine bolo pred Putinovou inváziou dodaných zhruba 77 odpaľovacích zariadení a 740 rakiet. Mnoho, mnoho ďalších z nich je teraz na ceste vďaka USA a európskym spojencom. Kiež by ich Ukrajinci dobre využili. Slava Ukraini!

Prepáčte možno za nižšiu kvalitu prekladu, snažím sa dodať zaujímavé info.


linka na článok: https://www.zerohedge.com/geopolitical/ ... apon-works
video na javelin: https://youtu.be/VOckoCL65eA
Prílohy
Javelin.jpg
Javelin.jpg (41.98 KiB) 4937 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3822
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Na Ukrajine maju iste aj nejaku obdobu slovenskej Kotlebovej LSNS. Zaujimalo by ma, ci v sucasnosti ukrajinski volici proamerickych liberalnych stran nazyvaju sympatizantov tych "kotlebovskych" stran neonacistickymi zadubencami, ako to mavaju vo zvyku v mierovych casoch - alebo ci ich teraz nazyvaju hrdinskymi bojovnikmi, ktorym vlada SR posiela municiu.

Tiez by ma zaujimalo, ak by municiu zo Slovenska hned na Ukrajinsko-Slovenskej hranici znicila ruska stihacka, ci by sa to malo brat ako akt agresie ruskej stihacky alebo armady SR.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Ako vlastne dovážajú tie zbrane? Vlaky, kamióny? Asi to dobre kamufluju, alebo sa rusi na to nezamieravaju, že nie sú známe žiadne straty.

A tých desiatky Mig 29 a Su 25,to pôjde nevidieť?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Adammd napísal: Ut 01 03, 2022 5:16 pm Ako vlastne dovážajú tie zbrane? Vlaky, kamióny?
Ja som v Košiciach a tu v kuse počuť lietadlá. Aj v noci. Podľa mňa všetko podstatné na UA ide letecky. Charita a dary obyvateľstva idú pozemnou dopravou - to však trvá aj celé dni. A návrat tých áut je asi taký že 3 dni im trvá kým sa dostanú späť cez hranice do SR.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Som myslel, že Rusi majú nebo pod kontrolou, niekde bola zmienka, že defakto zlikvidovali protivzdusnu obranu. Ale asi si nechcú liznut zostrelenia veľkých lietadiel, a idú iba po stíhačkach.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

RU ruble now literally worth less than UK toilet paper. It's cheeper to wipe your ass with rubles.

£9.25 for a value xxl pack of 24 toilet paper. £9.25 / 24 = £0.38541 per role £0.38541/ 45 sheets a role = £0.00856 per sheet

£1 to RU Ruble = £0.00800
Rubel ma mensiu hodnotu nez nejaky premiovy hajzel papier v UK :D
lepka
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa lepka »

https://dennikn.sk/2745920/minister-obr ... tvo-video/

Ruská invázia spôsobila, že idete zakročiť proti ruskej propagande. Nedávno ste na tlačovej besede osobe z Hlavných správ povedali, že nebudete odpovedať na otázky ruskej ambasády. Sú Hlavné správy financované ruskou ambasádou?

Áno, Hlavné správy sú financované ruskou ambasádou.

Vypnete Hlavné správy?

Áno, môžem potvrdiť a budeme o tom informovať, že realizujeme spoločne s ďalšími bezpečnostnými zložkami a taktiež s ministerstvom zahraničných vecí kroky, ktoré smerujú k tomu, aby sme využili zákonné opatrenie, ktoré má teraz po novom k dispozícii NBÚ. Vzhľadom na spravodajské a ďalšie informácie budeme robiť opatrenia voči tým alternatívnym médiám, ktoré presadzujú záujem iných mocností.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dal si tu info vytrhnuté z kontextu. Zbytok si prečítajte, ked zaplatíte...

Neodpustí si ten denníkN spoplatnenie vecí okolo Ukrajiny. :( Ani v týchto časoch.. :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pokus napísal: Ut 01 03, 2022 5:42 pm Juggler, Tomas co to je za napad vymazat denny pokec? Sa hanbite za to, co sa v nom pise?
Pisu tam aj slusni ludia slusne prispevky, vymazat ich je nespravne. Na inych forach sa to riesi chlievom "archiv" kde ide vsetko neaktualne. Prispievatelia tak maju stale moznost najst vsetky perly ducha a urobit si o clenoch nazor.
Nikto nič zatial nevymazal. Denný pokec je na DENNÉ kecanie. Za 20 dní tam pribudlo okolo 500 väčšinou bezcenných príspevkov.
Ešte pred založením denného pokecu som písal, že to môžeme pozdejšie vymazávať.

Neviem kolko je portál schopný skladovať ( hlavne obrázkov ), ale ked to nie problém, navrhol som dávať to do archívu:
JUGGLER napísal: Ut 01 03, 2022 2:49 pm Prípadne môžeme vytvoriť zvláštne vlákno ARCHÍV - Denné pokecy, kde by sme presunuli výber zaujímavých príspevkov. Očistené od hádok asi toho neostane veľa..
Teraz som pozeral, že ked sa vytvorí ARCHIV, vieme tam presúvať celé vlákna naraz.

Tomáš: nechaj ten denný pokec za feb tak ako je a ked bude mesiac za mesiacom pribúdať, presuniem to do jedného archívu.
Tak spravujem vlákno o Hitparáde. Dokonca som si minule povedal, že veľa z tej hitparády zbytočne vymazávam a viac by som mal presúvať do archívu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Prepáčte, ale hľadám ešte aj iný spôsob ako to celé spraviť ešte lepšie. Každopádne ja som nič nezmazal, sám som tam mal pôvodne napísané, že to prejdeme a prečistíme. Veď kľud, čo zase aj z tohto ideme hneď problém robiť? Je tam niečo zmazané? Nie je tam ešte ani nič prečistené, lebo riešim x vecí naraz. To je všetko.
Max100
Silver Member *
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Max100 »

jaroslav80 napísal: Ut 01 03, 2022 5:07 pm Na Ukrajine maju iste aj nejaku obdobu slovenskej Kotlebovej LSNS. Zaujimalo by ma, ci v sucasnosti ukrajinski volici proamerickych liberalnych stran nazyvaju sympatizantov tych "kotlebovskych" stran neonacistickymi zadubencami, ako to mavaju vo zvyku v mierovych casoch - alebo ci ich teraz nazyvaju hrdinskymi bojovnikmi, ktorym vlada SR posiela municiu.

Tiez by ma zaujimalo, ak by municiu zo Slovenska hned na Ukrajinsko-Slovenskej hranici znicila ruska stihacka, ci by sa to malo brat ako akt agresie ruskej stihacky alebo armady SR.

Aj teba volaju zadubenec?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Asi pred mesiacom som dal linku na blog z denníka N, kde sa písalo o nacionalistických a fašistických stranách v parlamente a vláde Ukrajiny
Zaujímavé je, že nikto si nevšimol (ani ja ), že to bol blog z 2015, teda to bolo v čase udalosti majdanu v 2014.

Preto som pozeral ako to je v súčasnosti, teda po volbách v 2019:

Strana ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského vysoko zvíťazila vo voľbách. Jeho strana Sluha ľudu, odvodzujúca svoj názov od rovnomenného televízneho seriálu, v ktorom hral Zelenskyj hlavnú rolu, získala až 43,9% hlasov.

Na druhom mieste nasleduje s veľkým odstupom zoskupenie Opozičná platforma – Za život: 11,5% hlasov.
Ide o proruskú a euroskeptickú koalíciu pod vedením oligarchu Viktora Medvedčuka, blízkeho priateľa ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorý je aj krstným otcom jeho dcéry.

Do parlamentu sa ešte podľa odhadov dostali tri ďalšie strany – Európska solidarita bývalého prezidenta Petra Porošenka so ziskom 8,9%
Všeukrajinské združenie Otčina expremiérky Julije Tymošenkovej so 7,6%
a nová liberálna proeurópska strana Hlas, ktorú založil spevák ukrajinskej rockovej kapely Okean Elzy Svjatoslav Vakarčuk so ziskom6,3%


P.S.neviem ako zostavili vládu, ale Zelensky bol v pozícii ako ked u nás Fico vyhral voľby v 2012 a so 44,4% vládol potom sám.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

19:22 Ruský prezident Vladimir Putin trvá na svojich podmienkach, aby zastavil útok na Ukrajinu.

Kyjev musí podľa Putina uznať samozvanú Luhanskú a Doneckú ľudovú republiku.

Kyjev musí takisto uznať suverenitu Ruska nad Krymom v Čiernom mori a zaviazať sa, že sa zrieka jadrových zbraní aj v budúcnosti. Okrem toho musí byť Ukrajina demilitarizovaná a musí prijať neutrálny štatút, citoval Kremeľ Putina.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22850982/vojna-uk ... -2022.html

Čo poviete?

To by sa v podstate dalo splniť.
Ukrajina by bola neutrálna , nebola by v NATO ale prijali by sme ju do EU. Napadnutie Ukrajiny by tak bolo napadnutím EU a to by malo stačiť.
Tá demilitarizácia by sa dala dohodnúť ako u nás: malli by svoje vojsko, ale nemohli by mať rakety a zbrane ktorými by mohli zaútočiť na Rusko.
Tieto podmienky v tichosti vraj prijali aj súčasné postkomunistické krajiny NATO. My máme armádu, ale na našom území žiadne rakety.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Chris »

JUGGLER napísal: Ut 01 03, 2022 5:26 pm
Adammd napísal: Ut 01 03, 2022 5:16 pm Ako vlastne dovážajú tie zbrane? Vlaky, kamióny?
Ja som v Košiciach a tu v kuse počuť lietadlá. Aj v noci. Podľa mňa všetko podstatné na UA ide letecky. Charita a dary obyvateľstva idú pozemnou dopravou - to však trvá aj celé dni. A návrat tých áut je asi taký že 3 dni im trvá kým sa dostanú späť cez hranice do SR.
zbrane nakladame do vlakov :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Chris »

JUGGLER napísal: Ut 01 03, 2022 8:04 pm 19:22 Ruský prezident Vladimir Putin trvá na svojich podmienkach, aby zastavil útok na Ukrajinu.

Kyjev musí podľa Putina uznať samozvanú Luhanskú a Doneckú ľudovú republiku.

Kyjev musí takisto uznať suverenitu Ruska nad Krymom v Čiernom mori a zaviazať sa, že sa zrieka jadrových zbraní aj v budúcnosti. Okrem toho musí byť Ukrajina demilitarizovaná a musí prijať neutrálny štatút, citoval Kremeľ Putina.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22850982/vojna-uk ... -2022.html

Čo poviete?

To by sa v podstate dalo splniť.
Ukrajina by bola neutrálna , nebola by v NATO ale prijali by sme ju do EU. Napadnutie Ukrajiny by tak bolo napadnutím EU a to by malo stačiť.
Tá demilitarizácia by sa dala dohodnúť ako u nás: malli by svoje vojsko, ale nemohli by mať rakety a zbrane ktorými by mohli zaútočiť na Rusko.
Tieto podmienky v tichosti vraj prijali aj súčasné postkomunistické krajiny NATO. My máme armádu, ale na našom území žiadne rakety.
ako fico hovori, vraj som pocul, ze my mame 4.5 tankov, 2 mig 29 a 6 blackhawkov plne funkcnych mozno 4-5x kvoli super reklamaciam, ktore nemaju licencie na zbrane alebo prislusenstvo, to jest vraj som pocul, ze skusali dat vak na hasenie vody a cuduj sa blackhawk sa ani neodlepil od zeme.
Jo a zopar tych obrnenych vozidiel. Cize v pripade niecoho, by sme si asi neprdli :roll: ale chapem ze to tak v TV povedat nemozu

Ale niekde som cital, ze ukrajinski piloti idu na "vypozicku" do Polska po Mig-y a vraj aj si radi poziciaju nase 2 krasavice :).

Kto nevie ako vyzeraju, tak tu je nie stare video :)
https://www.youtube.com/watch?v=kxBTP6g0sPw&t=176s
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tá ochota rusov vyjednávať svedčí o tom, že Putina prešla chuť okupovať Ukrajinu. Zrejme mu došlo, že je nemožné ju len tak pripojiť k Rusku a splniť si sen o novej ruskej únii. Keby ukrajinci neboli bojovali a nechali sa len tak obsadiť, Putin by ich pripojil. Niekde som čítal, že s obsadením Krymu bol velmi spokojný, že to išlo tak hladko. To isté čakal pri UA.

Chris: naše staré ruské migy som videl v súkromnej zbierke v USA. Normálne sa po revolúcii predávali pomaly za cenu šrotu. Aj to je dobrá investícia ,ktorá rastie na cene, zvlášť v USA.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Max100
Silver Member *
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Max100 »

JUGGLER napísal: Ut 01 03, 2022 8:37 pm Tá ochota rusov vyjednávať svedčí o tom, že Putina prešla chuť okupovať Ukrajinu. Zrejme mu došlo, že je nemožné ju len tak pripojiť k Rusku a splniť si sen o novej ruskej únii. Keby ukrajinci neboli bojovali a nechali sa len tak obsadiť, Putin by ich pripojil. Niekde som čítal, že s obsadením Krymu bol velmi spokojný, že to išlo tak hladko. To isté čakal pri UA.

Chris: naše staré ruské migy som videl v súkromnej zbierke v USA. Normálne sa po revolúcii predávali pomaly za cenu šrotu. Aj to je dobrá investícia ,ktorá rastie na cene, zvlášť v USA.
Nemyslim si ze Putin chce vyjednavat.Aj tyzden pred utokom sa usmieval a tvrdil ze on UA neide napadnut.Klamal vsetkym do oci s usmevom na tvari.Kym akoze vyjednavaju,on sa spolieha ze dobyju Kyjev.Natahuje cas.Keby chcel realne vyjednavat,tak by zastavil boje,ale on dnes este pritvrdil.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Suhlasim s Frantom a Pokusom, ze ak to nesposobuje prilisne technicke problemy s miestom, tak mesacny pokec by bolo lepsie archivovat nez vymazavat. Ved text obycajne nemava vela MB a za ten mesiac tam bolo 13 stranok.
JUGGLER napísal: Ut 01 03, 2022 8:37 pm Niekde som čítal, že s obsadením Krymu bol velmi spokojný, že to išlo tak hladko. To isté čakal pri UA.
Pochybujem, ze obsadenie Krymu, kde je drviva vacsina Rusov, bral ako nieco podobne ako utok na Ukrajinu. Kde dobre vedel, ze minimalne Kyjev a podstatna cast zapadnych Ukrajincov a nezanedbatelna cast vychodnych Ukrajincov ho nemozu ani citit. Hladko by mu islo obsadenie Donecka a Luhatska, no evidentne nechce za ziadnu cenu dopustit, aby na Ukrajine boli rozmiestnene zbrane NATO. To je ochotny radsej viest vojnu teraz, kym tam este nie su tie zbrane zakopane a nevykorenitelne a vojenska podpora od zvysku Europy a od USA zazmluvnena.
Max100 napísal: Ut 01 03, 2022 8:50 pm Nemyslim si ze Putin chce vyjednavat. Aj tyzden pred utokom sa usmieval a tvrdil ze on UA neide napadnut.Klamal vsetkym do oci s usmevom na tvari.Kym akoze vyjednavaju,on sa spolieha ze dobyju Kyjev.Natahuje cas.Keby chcel realne vyjednavat,tak by zastavil boje,ale on dnes este pritvrdil.
Odhadujem Putinove plany podobne, ako popisal Max100. Natahuje cas a zrejme chce este minimalne tyzden tvrdo bojovat aby ak pride k realnejsim jednaniam, mal lepsiu vyjednavaciu poziciu (viac uzemia a miest na "vratenie" vymenou za to a ono). Sucasna ukrajinska vlada sa este citi dostatocne sebavedome na to, aby tie jeho sucasne podmienky zmietla zo stola bez mihnutia oka.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja si myslím, že Kyjev ešte dobyje, aby sa mu svet nesmial, že to vzdal. Ale pri prvých rokovaniach si kládol podmienku aby sa Ukrajinci vzdali.
Teraz čítajte: Ruský prezident Vladimir Putin trvá na svojich podmienkach, aby zastavil útok na Ukrajinu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

20:30 Ukrajinci mali zlikvidovať čečenské elitné komando, ktoré na Ukrajinu vyslal vodca Čečenska Ramzan Kadyrov. Komando malo za cieľ zabiť ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Elimináciu skupinu mal potvrdiť, tajomník Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny Oleksij Danilov, tvrdí UNIAN.

„Sme si dobre vedomí špeciálnej operácie, ktorá sa mala uskutočniť priamo zo strany Kadyrovcov s cieľom zlikvidovať nášho prezidenta. A môžem povedať, že sme dostali informácie od FSB, ktorá sa dnes nechce zúčastniť tejto krvavej vojny. Môžem povedať, že priamo bola zničená Kadyrovova elitná skupina, ktorá sem prišla zlikvidovať nášho prezidenta,“ povedal Danilov.

Takisto potvrdzujú, čo píše sme.sk:

19:38 Putin zopakoval podmienky pre ukončenie „vojenskej operácie“ na Ukrajine

Ruský prezident Vladimir Putin znovu vyhlásil, že vláda v Kyjeve musí uznať „Luhanskú aj Doneckú ľudovú republiku“, je to podmienka pre ukončenie „vojenskej operácie“ na Ukrajine. Informovala o tom v utorok tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na Kremeľ.

Kyjev musí takisto uznať suverenitu Ruska nad Krymským polostrovom v Čiernom mori a zaviazať sa, že sa zrieka jadrových zbraní aj v budúcnosti, oznámil Kremeľ.

Okrem toho musí byť prozápadná Ukrajina demilitarizovaná a musí prijať neutrálny štatút, citoval Kremeľ Putina.

Bolo to prvé vyhlásenie tohto druhu po tom, čo zástupcovia Ukrajiny a Ruska mali v pondelok v Bielorusku mierové rozhovory. Ich prvé stretnutie sa skončilo bez prelomového výsledku.

https://www.startitup.sk/sledujeme-onli ... -ukrajina/
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Max100
Silver Member *
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Max100 »

Neviem neviem ci by sa dalo zlikvidovat 20 000 zabijakov za 2 dni.Ak ano,klobuk dole.Kadyrov bude zurit.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaja »

Dneska v různých informacích vidím čím dál víc náznaků, že se pod Putinem fakt kýve křeslo. Zkusím si odvážně tipnout, že do týdne ho odstraní a hlavním hybatelem puče bude FSB (což by mělo v sobě pořádný kousek ironie).
V tom, co v současnosti říká a chce Putin a co dělá ruská armáda jsou čím dál větší rozpory a nevěřím, že jsou to jen logistické chyby.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

jaja napísal: Ut 01 03, 2022 9:50 pm Dneska v různých informacích vidím čím dál víc náznaků, že se pod Putinem fakt kýve křeslo. Zkusím si odvážně tipnout, že do týdne ho odstraní a hlavním hybatelem puče bude FSB (což by mělo v sobě pořádný kousek ironie).
V tom, co v současnosti říká a chce Putin a co dělá ruská armáda jsou čím dál větší rozpory a nevěřím, že jsou to jen logistické chyby.
Kludne by som sa s tebou aj o 500 EUR stavil, ze este aj o mesiac bude na cele Ruska Putin. Ale ze o mesiac bude z Kyjeva vladnut Ukrajine Zelenskyj by som sa sa veru 500 EUR neodvazil stavit.

Nemci sa Hitlera neodvazili odstranit ani ked im uz kobercove bombardovanie nicilo mesta, Nemecko bolo zovrete z oboch stran a snad v kazdej rodine bol niekto mrtvy z vojny, ktoru rozputal. A to uz veru musela byt poriadne vacsia nespokojnost, nez ze o hodinu dlhsie museli ludia stat v Moskve v metre, lebo im zapadniari neocakavane vypli appku.

*******************************************

“Starting from tomorrow, the sale of alcoholic beverages is strictly prohibited in the capital. Completely!” wrote on Monday on Telegram Vitali Klitschko, mayor of Kyiv. He also appealed to shop owners and pharmacy chains to not “take advantage” of the situation by raising the prices of food, essential goods and medicines. According to the former professional boxer, “in times of war, [this] is no better than looting.”

Tazko povedat, ci je to fake news alebo realita, kedze to pisu na Russia Today.
frakan
Silver Member *
Príspevky: 258
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 21 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa frakan »

Adammd napísal: Ut 01 03, 2022 10:01 pm Kraj Vysočina
Menej solidárni sú Slováci, ktorí povolili let ruského lietadla s jadrovým palivom. Silné slová, slabé činy.
Nepovolili ale vybavili
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa JUGGLER »

yep. „Rezort hospodárstva pomohol zabezpečiť dodávku jadrového paliva, ktoré budú môcť využiť Slovenské elektrárne (SE). Dnes (1. 3. 2022) nadránom pristálo na bratislavskom letisku lietadlo IL76 spoločnosti Volga Dnepr Airlines, ktoré k nám jadrové palivo dopravilo z Ruskej federácie,“ napísalo ministerstvo hospodárstva.

„Po plyne a rope má slovenské hospodárstvo poistený ďalší energonosič,,
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaja napísal: Ut 01 03, 2022 9:50 pm Dneska v různých informacích vidím čím dál víc náznaků, že se pod Putinem fakt kýve křeslo. Zkusím si odvážně tipnout, že do týdne ho odstraní a hlavním hybatelem puče bude FSB (což by mělo v sobě pořádný kousek ironie).
V tom, co v současnosti říká a chce Putin a co dělá ruská armáda jsou čím dál větší rozpory a nevěřím, že jsou to jen logistické chyby.
Aj pri tom kadyrovovi spomínajú FSB:

Elimináciu skupinu mal potvrdiť, tajomník Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny Oleksij Danilov, tvrdí UNIAN.

„Sme si dobre vedomí špeciálnej operácie, ktorá sa mala uskutočniť priamo zo strany Kadyrovcov s cieľom zlikvidovať nášho prezidenta.
A môžem povedať, že sme dostali informácie od FSB, ktorá sa dnes nechce zúčastniť tejto krvavej vojny.

Môžem povedať, že priamo bola zničená Kadyrovova elitná skupina, ktorá sem prišla zlikvidovať nášho prezidenta,“ povedal Danilov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaja »

jaroslav80 napísal: Ut 01 03, 2022 10:01 pm Nemci sa Hitlera neodvazili odstranit ani ked im uz kobercove bombardovanie nicilo mesta, Nemecko bolo zovrete z oboch stran a snad v kazdej rodine bol niekto mrtvy z vojny, ktoru rozputal. A to uz veru musela byt poriadne vacsia nespokojnost, nez ze o hodinu dlhsie museli ludia stat v Moskve v metre, lebo im zapadniari neocakavane vypli appku.
O obyčejných lidech v Rusku jsem nemluvil, ti tam nikoho nezajímají. Ale ti, kteří v současnosti přicházejí o svoje ohromné majetky a ti kteří si uvědomují, že stávající mocenské struktury se rapidně změní - ti teď ustavičně přemýšlejí, jak z toho vybruslit, jak z toho vytěžit a horečně žhaví dráty, aby nezůstali mimo budoucí dění. A žhaví dráty nejen v rámci Ruska ale i směrem k nepříteli.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nemci dobýjali svet v iných časoch. Takisto dobýjali ,,komunistické,, Rusko a mohli to brať ako službu svetu. Nemám nejaké znalosti z dejepisu (nás učili niečo iné ), ale každá vojna musí byť niečím financovaná a Hitler bol takisto. Nejak sa to nepreberá, ale napr. vo filme ,,Správa,, bolo načrtnuté, že pomoc zo Západu neprichádzala, skôr naopak: až ked rusi zastavili Hitlera.

Súhlasím, že dnešná ,,moc,, v Rusku je silne prepojená na kapitál a podnikanie. Putinove ego biznis poškodzuje.
Ľudí by som nepodceňoval. Ked milióny zaplnia námestia, už len stačí aby do rúk zobrali kamene a každý vodca si spomenie na ,,Čaučeska,,.
Ten nechal strieľať do ludí a skončil ako lovená zver.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa jaja »

Aha, tenhle let se dnes dost řešil na flightradaru, co to může být. Ještě to brali dost oklikou jakoby mířil na Kaliningrad.
Obrázok
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaja »

george1 napísal: Ut 01 03, 2022 11:27 pm V tomto kontexte je zaujímavá správa, pokiaľ je pravdivá, vraj info o skupine Kadyrových zabijakov predali ukrajincom niektorí dôstojníci z FSB, ktorí nesúhlasia s vojnou
Jasně, vím o tom, je to jeden z kousků skládačky.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

22:58 Americká spoločnosť Apple pozastavila predaj všetkých svojich výrobkov v Rusku. Firma tiež zastavila vývoz do Ruska a obmedzila fungovanie platobných služieb Apple Pay a ďalších služieb v krajine. V obchode Apple Store už okrem toho nie je možné stiahnuť aplikáciu ruskej štátnej televízie RT News a spravodajského webu Sputnik News.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22850982/vojna-uk ... l?ref=njct



SLEDUJEME ONLINE: Ruský konvoj smerujúci na Kyjev sa takmer nehýbe. Brzdia ho pokazené vozidlá

23:33

Obrovská kolóna ruských vozidiel smerujúca na juh k ukrajinskému hlavnému mestu Kyjev nie je dlhá 64 kilometrov a jej väčšinu netvoria obrnené vozidlá. Spresnenie priniesla v utorok britská stanica BBC, ktorá sa odvolala na spoločnosť McKenzie Intelligence Services.

Kolónu tvorí séria logistických „blokov“, teda zoskupení vozidiel, ktoré sa pohybujú v rozstupoch po dlhej hlavnej ceste od bieloruskej hranice a majú sa spojiť s ruskými jednotkami na severných predmestiach Kyjeva. Ukázala to zblízka analýza najnovších satelitných záberov od spoločnosti McKenzie Intelligence Services.

Podľa analýzy to vyzerá tak, že konvoj na niekoľkých miestach zabrzdili pokazené vozidlá. Konvoj pozostáva z niekoľkých pancierových vozidiel (tankov) a bojových vozidiel pechoty, ale prevažne z logistických vozidiel, čo naznačuje plány, že nepôjde len o krátky boj.

Analytici tvrdia, že za posledných 24 hodín zaznamenali veľmi malý postup kolóny na Kyjev, píše BBC. Podľa britského ministerstva obrany bola aj v utorok asi 30 kilometrov severne od Kyjeva.

Zábery z inej situácie, preskúmané spoločnosťou McKenzie Intelligence Services, zachytávajú ruský prápor výsadkárov ukrytý v oblasti letiska Hostomeľ – je to najdôležitejšie medzinárodné nákladné letisko na Ukrajine a zároveň kľúčová vojenská letecká základňa blízko Kyjeva. Ich delostrelectvo sa však podľa odhadov nachádza mimo dostrelu väčšiny územia Kyjeva. (TASR)

https://www.startitup.sk/sledujeme-onli ... e-vozidla/
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal: Ut 01 03, 2022 11:22 pm Nemám nejaké znalosti z dejepisu (nás učili niečo iné ), ale každá vojna musí byť niečím financovaná a Hitler bol takisto. Nejak sa to nepreberá, ale napr. vo filme ,,Správa,, bolo načrtnuté, že pomoc zo Západu neprichádzala, skôr naopak: až ked rusi zastavili Hitlera.
September 1939 - Hitlerov vpad do Polska, rychly kolaps Polska, Stalinov vpad do Polska
Prva polovica 1940 - Hitlerove obsadenie Danska, Norska, Beneluxu, Francuzska
Druha polovica 1940 - ponorkove a letecke nicenie ekonomiky Anglicka, predaj a prenajom zbrani USA do UK
Prva polovica 1941 - Hitlerov a Mussoliniho utok na britsky Egypt a na Balkan, pokracovanie ponorkovej a leteckej vojny s Anglickom
Jun 1941 - vpad do ZSSR
December 1941 - Japonsko rozsiruje 10 rocnu vojnu voci Cine o utok na kolonie zapadu a na zakladne USA v Tichom oceane.

Cize s vinimkou Polska, prve dva roky druhej svetovej tarchu vojny niesli takmer vylucne zapadne krajiny a samozrejme Nemci a Taliani na strane agresorov. Juhoslavia 2 mesiace pred vpadom do ZSSR. Dodavky zbrani USA cez Murmansk do ZSSR zacali dva mesiace po napadnuti ZSSR. Celkovo zapadne zbrane na vychodnej fronte tvorili necelych 10% vojenskeho materialu pouzivaneho sovietmi.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3822
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Sberbank ČR

Príspevok od používateľa osamely chodec »

jadrove palivo
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa Zdravym »

george1 napísal: St 02 03, 2022 5:51 am Hot news neuveriteľná správa

Novovytvorený výbor pre štátnu bezpečnosť Ruska vydáva nasledovné vyhlásenie:


a potom som sa zobudil,bol to iba sen
akoze WTF ..... :lol: preco mi to robis? :lol:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa jogo »

Bez komentára.
Tak šel čas s Ukrajinou. Generál Pelz vytáhl data. Zbytek na čtenáři
CENZURA
.
.
.
CENZURA
.
.
.
CENZURA
.
.
.
CENZURA
.
.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/p ... ari-694483
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
gigant
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Po 25 02, 2013 8:48 am
Been thanked: 3 times

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa gigant »

..konecne nejake poriadne zhrnutie toho co tomu vsetkemu predchadzalo a ci tato situacia musela naozajst zajst az tak daleko.. :like:
lepka
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: DENNÝ POKEC - Mar 2022

Príspevok od používateľa lepka »

To snad nemysli vazne, ked sa pyta, ze "sa vyzbrojovali proti komu"? Hluchy, slepy alebo co?
Zamknuté

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"