ETF na Čínu

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

ETF na Čínu

Príspevok od používateľa Peter222 »

Snáď nezakladám duplicitnú tému, ale keď som pozeral v obsahu fóra tak tému ETF na čínske akcie som nenašiel, poprípade admini prehoďte.

Chcem sa spýtať či máte skúsenosti s nákupmi ETF zameraným na čínske akcie. Konkrétne ma zaujíma či uprednostňujete A-shares focusované na mainland Čínu kótované na burzách v Šanghaji/Shenzene alebo medzinárodné H-shares v Hongkongu. Pohybujú sa v určitých obdobiach cenovo vcelku rozdielne, A-shares s prémiou. Zloženie portfólia fondov je logicky tiež odlišné.

Konkrétne som pozeral napr. CNYA od Blackrocku s benchmarkom MSCI China A Inclusion Index alebo potom XCS6 Xtrackers s benchmarkom MSCI China TRN Index.
hifron
Silver Member *
Príspevky: 273
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2022 1:40 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: ETF na Čínu

Príspevok od používateľa hifron »

Čínskym akciám môže byť možno niekedy v budúcnosti prikázané dodržiavať americké zákony, čo je v rozpore z čínskymi a môžu potom byť prinútené odísť z amerických búrz...

V praxi sa však už teraz stáva, že robia veľa podvodov, nalákajú investorov a potom, keď sa to prevalí akcia ide do sračiek...(bump and dump)

Tiež si treba uvedomiť, že reminbi ešte pár rokov dozadu nebol verejne obchodovateľný a Čínska centrálna banka tvrdo držala kurz, na čo sa USA dosť sťažovali a voľné obchodovanie ešte dlho nebude(a keby sa niečo zomlelo, ale to bude možno až o pár desaťročí minimálne), tak nastanú medzi investormi vážne vetry...

Teraz to je tuším tak, že sa môže za deň zmeniť kurz iba o nejaké malé percento, ale v pozadí sa viedli obchodné vojny, takže odpoveď na otázku neviem... Podľa mňa si to musia sami v Číne ujasniť, nakoľko chcú byť otvorení svetu a ako Tajwan zmení budúcu vyspelosť samotnej Číny...
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"