DENNÝ POKEC - MÁJ 2022

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - MÁJ 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

JUGGLER napísal: Po 30 05, 2022 9:56 pm P.S. Donbas sa premení na Afganistan. To bude stáť Rusko ďalšie peniaze. Udržať si Afganistan nezvládlo ani Rusko, ani USA.
Az na ten rozdiel, ze Donbas obyvaju ludia, ktori maju materinsky jazyk rusky a ich stary otcovia povacsine bojovali vo velkej vlasteneckej vojne na strane ZSSR (ti co bojovali s Banderovcami su uz pri Kyjeve, Lvove alebo v Cesku a Nemecku...) - a Afganistan obyva narod s moslimskym nabozenstvom, ktory z ich krajiny vyhnal uz Britov, Sovietov aj Amikov aj za cenu toho, ze by mali stratit polovicu populacie a dalsich 200 rokov len kozy past a mak pestovat.

Nezachytil som tie spravy, o ktorych pisete, ale ak by boli pravdou, bola by to dobra sprava v konecnom dosledku z dlhodobeho pohladu pre cely svet. By zase raz nahodilo zvitazil racionalny rozum nad emociami - nieco ako ked cez kubansku krizu sa kvoli Kennedyho postaveniu sa na zadne Chruscov otocil flotilu s raketami pre kubansku zakladnu a sovieti plavali naspat. Tak teraz kvoli Putinovmu postaveniu sa na zadne NATO zaradi spiatocku a studena vojna bude v pohode pokracovat dalej snad v menej eskalovanej forme.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: DENNÝ POKEC - MÁJ 2022

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Príklad: viewtopic.php?p=161472#p161472

Jaroslav, tieto Tvoje aproximácie a extrapolácie, tie Ti sorry nejdu. Máš tu solídny track record všetkého, čo si napísal, čohokoľvek sa chytím je ale mimo. Sorry :) Jediné, čo vieš, je oháňať sa históriou. Čo ja neviem, lebo si ju nepamätám/neovládam ju tak ako ty. Fakt ale je, že Ti zatiaľ nič nevyšlo. Máš na to nejaké rozumné vysvetlenie? Bojuješ proti USA slovami? :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: DENNÝ POKEC - MÁJ 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Možno je už po funuse: Vladimir Putin may already be dead with body double taking his place, MI6 chiefs claim

https://www.mirror.co.uk/news/world-new ... source=nba
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: DENNÝ POKEC - MÁJ 2022

Príspevok od používateľa jaja »

tomáš virdzek napísal: Po 30 05, 2022 11:09 pmJaroslav, .... Bojuješ proti USA slovami? :)
Bingo! :D :D :D
Já už ty jeho žvásty radši ignoruju.
miror
Gold Member **
Príspevky: 497
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 142 times

Re: DENNÝ POKEC - MÁJ 2022

Príspevok od používateľa miror »

tomáš virdzek napísal: Po 30 05, 2022 11:09 pm Jediné, čo vieš, je oháňať sa históriou.
Aj tú prekrúca, je to demagóg a baví ho zasierať fórum a štvať ľudí. Ale hlavne mu založte nové vlákno na jún, aby mohol svoje temno dávať zo seba von namiesto liekov.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - MÁJ 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nech vojna na Ukrajine skonci akokolvek, aj tak si ju zapad opise ako jeho vitazstvo a Rusko ako ich vitazstvo. Tak co vam vadi.
Teraz rano som pocul spravy v RTVS a summit EU o embargu ropy opisovali ako neocakavany uspech, ze sa dohodli na ciastocnom embargu - na ropu v tankeroch. Zatial co vcera som este o Orbanovi pocuval z RTVS ako sa snazi pretlacat nepriechodny navrh a rozvraca EU - ze cierna ovca.
tomáš virdzek napísal: Po 30 05, 2022 11:09 pm Jaroslav, tieto Tvoje aproximácie a extrapolácie, tie Ti sorry nejdu. Máš tu solídny track record všetkého, čo si napísal, čohokoľvek sa chytím je ale mimo. Sorry :) Jediné, čo vieš, je oháňať sa históriou. Čo ja neviem, lebo si ju nepamätám/neovládam ju tak ako ty. Fakt ale je, že Ti zatiaľ nič nevyšlo. Máš na to nejaké rozumné vysvetlenie? Bojuješ proti USA slovami? :)
Tomas, musis tu historiu trochu viac studovat a potom tam tym extrapolaciam pochopis.
Aj Biden uz pred 2 mesiacmi prehlasil, ze era sa meni takym sposobom ako za 2-3 generacie; pochopil to proste, lebo mu to vysvetlili. Vam akoby to este stale nedochadzalo a ostavate stat na lodi, ktora uz poplava tam, kde Zapadorimska risa po roku 450.
O 20 rokoch sa na tych sucasnych kecoch z RTVS vsetci budu smiat podobne, ako ked si teraz pustime nejaky budovatelsky tyzdennik z cias socializmu.

Berte to tak, ze ako Ladis ma mantru, ze buy and hold je pre dvivu vacsinu amaterskych investorov lepsie nez snaha o trading, ja mam mantru, ze Lukasenko si pre jeho krajinu vybral rozumnejsie, nez Zelensky pre jeho krajinu, hoci sa jedna o dva susediace statu s dost podobnou polohou, historiou aj problemami. A zasieram vam typ predsa len jedno bezvyznamne vlakno s nazvom, ktory nikomu nebije do oci.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: DENNÝ POKEC - MÁJ 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Bielorusko ale davat do rovnakej pozicie ako Ua sa neda, su to rozlucne situacie aj historicke konsekvencie.
Používateľov profilový obrázok
Kolovrat
Active Member
Príspevky: 128
Dátum registrácie: Ut 06 07, 2021 11:33 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: DENNÝ POKEC - MÁJ 2022

Príspevok od používateľa Kolovrat »

jaroslav80 napísal: Ut 31 05, 2022 7:14 am ja mam mantru, ze Lukasenko si pre jeho krajinu vybral rozumnejsie, nez Zelensky pre jeho krajinu,
Lukašenkova jediná motivace je udržet se u moci, co je lepší pro jeho krajinu je mu myslím úplně jedno. Nevybral si – ze svého pohledu neměl na výběr, buď Putin, nebo skončil. Aspoň tak to na mě působí.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: DENNÝ POKEC - MÁJ 2022

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trumpeta1978 napísal: Ut 31 05, 2022 7:39 am Bielorusko ale davat do rovnakej pozicie ako Ua sa neda, su to rozlucne situacie aj historicke konsekvencie.
Nehovorim, ze uplne rovnake ... ale znacne podobnejsie, nez ked porovnas situaciu a historiu UA a Spanielska alebo situaciu UA a Argentiny.
V podstate okrem pobaltskych statov a snad Polska by si nenasiel ziaden stat s natolko podobnou historiou, situaciou a polohou, ako ma UA a Bielorusko.

Za 2. svetovej v pobaltskych krajinach a Polsku bolo vela kolaborantov s Hitlerom a proti Stalinovi. Percentualne asi viac nez v Bielorusku - to maju s UA spolocne.
UA, Bielorusko aj Pobaltske boli sucastou ZSSR, teda na Rusko ovela viac hospodarsky naviazane a integrovane 70 rokov. To maju UA zase viac podobne s Bieloruskom, nez s Polskom.
Kolovrat napísal: Ut 31 05, 2022 8:44 am Lukašenkova jediná motivace je udržet se u moci, co je lepší pro jeho krajinu je mu myslím úplně jedno. Nevybral si – ze svého pohledu neměl na výběr, buď Putin, nebo skončil. Aspoň tak to na mě působí.


OK, da sa s tym suhlasit. Preformulujem to teda. Tvrdim, ze Lukasenkova politika prinasa a prinesie Bielorusku viac prosperity, nez Zelenskeho politika prinasa a prinesie Ukrajine.
O pohnutkach jedneho aj druheho si nerobim ziadne iluzie.

Predstav si, ze by ktokolvek zo sucasnych vladnucich politikov v state EU/NATO (mimo Orbana a Erdogana) zacal prehlasovat nieco o kaslani na posielanie zbrani na Ukrajinu. Tak by tiez skoncil. Z Washingtonu a Bruselu by mu prisla SMS - skoncil si. Tak ako Lukasenkovi by prisla z Kremla.
Cize aj "hlavy statov" EU maju priblizne rovnako na vyber, ako ma Lukasenko.

____________________________

https://www.jpost.com/opinion/article-708103
So, obviously, the assumption that the current war is between Russia and Ukraine no longer holds – it is gradually turning into a Russia-West war. In other words, what until a few weeks ago was a kind of overstatement now sounds more like reality.

The writer is a UAE political analyst and former Federal National Council candidate.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 335 times

Re: DENNÝ POKEC - MÁJ 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Google vyhodil inženýra, když prohlásil, že jejich inteligence získala vědomí
https://www.osel.cz/12357-google-vyhodi ... edomi.html
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 203 times
Been thanked: 114 times

Re: DENNÝ POKEC - MÁJ 2022

Príspevok od používateľa Adammd »

Analyza o energiach, nahrade RU plynu..opat sa potvrdzuje, ako su uradnicke europske elity odtrhnute od reality...
Oni nas chcu ich politikou cielene zlikvidovat...mali by si nastudovat historiu Zapadorimskej rise.
Potíž je v tom, že tyto velkorysé vize neberou v úvahu úroveň a možnosti současných technologií a nezohledňují všechny potřebné náklady. Jaký potenciál nefosilní náhrady zemního plynu dnes vlastně mají?
„V podkladech pro Evropskou radu jsou mapky, podle nichž vychází solární potenciál jižní Moravy lépe než Španělsko. A vítr podle nich kolem Prahy fouká lépe než v severním Německu. Modelové příklady nemají nic společného s realitou,“
„Vzhledem k tomu, že na výrobu tuny vodíku potřebujete 55 megawatthodin elektřiny – a to ještě v elektrolyzérech s 65procentní účinností, které dnes nejsou na trhu, ale teprve se vyvíjejí –, musely by k výrobě 10 milionů tun vodíku běžet elektrolyzéry o navrhované kapacitě 20 tisíc hodin ročně. Rok má ovšem jen 8 760 hodin
Solární park, který by potřebovala, by ale stál v dnešních pořizovacích cenách už okolo 190 miliard. A jen zásobník na skladování vodíku by podle firemních odhadů přišel na 1 150 miliard korun. „Stál by asi tolik, co čtyři nové jaderné bloky,“
Plány na odstřižení Putinova plynu jsou naprosto přemrštěné
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
hifron
Silver Member *
Príspevky: 273
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2022 1:40 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: DENNÝ POKEC - MÁJ 2022

Príspevok od používateľa hifron »

Adammd napísal: Ut 14 06, 2022 6:07 pm
Potíž je v tom, že tyto velkorysé vize neberou v úvahu úroveň a možnosti současných technologií a nezohledňují všechny potřebné náklady. Jaký potenciál nefosilní náhrady zemního plynu dnes vlastně mají?
Dnes tu sú autá na CNG a aj LPG a pri výrobe sa také auto dá vyrobiť, aby také niečo akceptovalo. Avšak je tu plno áut, ktoré bežia na benzíne/nafte, ale aj také sa dá prerobiť, sú firmy čo to robia.

Za vojny sa robilo z uhlia benzín, avšak bolo by vhodné toto robiť modernejšie efektívnejšie, keďže sa to pre neefektívnosť prestalo robiť...

Problém s vodíkom avšak je, že voda do súčasného motora nepatrí, pretože sa môže zničiť motor.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 961
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 43 times
Been thanked: 127 times

Re: DENNÝ POKEC - MÁJ 2022

Príspevok od používateľa wladas »

Caterpillar tvrdi ze ich plynove priemyselne stacionarne motory dokazu ist po uprave na 100% vodik.
Staci pouzit len vhodny material.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 186 times

Re: DENNÝ POKEC - MÁJ 2022

Príspevok od používateľa Martin7 »

A sme doma. Sme rodina platila Hlavným správam a Hlavnému denníku desaťtisíce :lol:

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22937780/sme-rod ... isice.html
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: DENNÝ POKEC - MÁJ 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Kollár reagoval na otázky SME tak, že strana si reklamu objednáva aj v iných médiách a Hlavné správy či Hlavný denník za problematické nepovažuje.

„Sú rovnako dezinformačné ako vaše SME či Denník N,“ odpovedal prostredníctvom SMS správy. :lol:

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22937780/sme-rod ... isice.html
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: DENNÝ POKEC - MÁJ 2022

Príspevok od používateľa jogo »

Martin7 napísal: St 15 06, 2022 12:00 am A sme doma. Sme rodina platila Hlavným správam a Hlavnému denníku desaťtisíce :lol:

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22937780/sme-rod ... isice.html
JUGGLER napísal: St 15 06, 2022 1:02 am Kollár reagoval na otázky SME tak, že strana si reklamu objednáva aj v iných médiách a Hlavné správy či Hlavný denník za problematické nepovažuje.

„Sú rovnako dezinformačné ako vaše SME či Denník N,“ odpovedal prostredníctvom SMS správy. :lol:

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22937780/sme-rod ... isice.html
Dva príspevky na ten istý zamknutý článok a v prvom zverejnený len nadpis, ktorý navodí emóciu, ako keby bol Kollar jedným zo sponzorom Hlavných správ. Ten druhý už cituje aj pasáž z článku, ktorá vysvetľuje, ako to bolo - Kollar mal platenú reklamu vo viacerých mediach.
Ja som si nemal možnosť pozrieť celý článok, lebo ako som už minule písal, odmietam niekomu platiť za to, že si budem čítať jeho propagandu.
Nepoužívajme tu maniere novinárov...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: DENNÝ POKEC - MÁJ 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: St 15 06, 2022 8:33 am Nepoužívajme tu maniere novinárov...
Nepoužívame, Jogo. Určite nie schválne. Ja mám článok odomknutý a nemôžem vedieť pokiaľ je zamknutý.
Obyčajne býva aspoň polovica odomknutá.

Viac info k aféram v pohode získaš cez pána Goggla:

https://fontech.startitup.sk/spravy/sta ... tisic-eur/
https://refresher.sk/116596-Hnutie-Sme- ... lem-nevidi
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... ny-dennik/

Ja som sa ozval len s perličkou, že Sme samo priznalo, že predseda parlamentu im odpovedal cez sms:

,,Sú rovnako dezinformačné ako vaše SME či Denník N,, :)

Vytesať do kameňa...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: DENNÝ POKEC - MÁJ 2022

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: St 15 06, 2022 12:43 pm
jogo napísal: St 15 06, 2022 8:33 am Nepoužívajme tu maniere novinárov...
Nepoužívame, Jogo. Určite nie schválne. Ja mám článok odomknutý a nemôžem vedieť pokiaľ je zamknutý.
Obyčajne býva aspoň polovica odomknutá.

Viac info k aféram v pohode získaš cez pána Goggla:

https://fontech.startitup.sk/spravy/sta ... tisic-eur/
https://refresher.sk/116596-Hnutie-Sme- ... lem-nevidi
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... ny-dennik/

Ja som sa ozval len s perličkou, že Sme samo priznalo, že predseda parlamentu im odpovedal cez sms:

,,Sú rovnako dezinformačné ako vaše SME či Denník N,, :)

Vytesať do kameňa...
Veď ty si uviedol informáciu z nadpisu toho článku na pravú mieru. Dal si tu citát druhej strany, tj. Kollara, SME slúži ku cti, že reakciu Kollara dala do toho zamknutého článku.
Keď si pozriem ten odkaz z Pravdy, čo si tu dal, tak citujú článok zo SME, ale Kollárovo vyjadrenie ani nespomenú.
Napísali
Výročná správa pritom podľa SME odhaľuje len zoznam dodávateľov, ktorí poskytli strane služby alebo tovar vo výške nad 25-tisíc eur. Nie je z nej preto jasné, aké služby si Sme rodina od firmy a občianskeho združenia objednala.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... ny-dennik/

A toto zamlčiavanie faktov ja na novinárčine neznášam a preto ich všetkých beriem s veľkou rezervou.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"