TIPY NA AKCIE 2022

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Reynholm.D
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 15 03, 2019 9:23 am

TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa Reynholm.D »

Zdravím, chcem sa opýtať skúsenejších v oblasti investovania do akcií. Konkrétne by ma zaujímal váš názor na akcie IVC. Súdiac podľa trhovej kapitalizácie (52M) a celkovo historicky vyklesanej aktuálnej ceny (1.48 USD), ktorá sa teraz nachádza na úrovni spred 35tich rokov, sa mi táto spoločnosť javí vcelku vhodná na dlhodobenšiu investíciu. Spomeniem teda, že sa jedná o firmu, ktorá sa zaoberá návrhom, výrobou a distribúciou zdravotníckeho vybavenia pre domácnosti, ako sú polohovateľné postele, elektrické vozíky, zdvíhacie zariadenia pre pohybovo obmedzené osoby a rôzne iné. Myslím, že sektor v ktorom firma pôsobí je z dlhodobého hľadiska dobrá voľba. Pohrávam sa s myšlienkou začať s nákupom akcií, pričom pri poslednom dokupe by tvorili 30% môjho portfólia. Samozrejme si uvedomujem, že je to vcelku veľká expozícia jedného portfólia, preto prosím o váš názor, ako by ste takúto spoločnosť vyhodnotili vy, prípadne či vidíte na obzore nejaké konkrétne riziko, ktoré by ma malo jednoznačne odradiť od plánovanej výšky expozície. Ďakujem
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 14195
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 436 times
Been thanked: 709 times

Re: IVC

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Je to špekulatívna akcia. Cena pekne klesla, ale firma je stratová, zadĺžená a tržby jej klesajú. Človek by povedal, že covid takej firme pomohol, ale opak je pravda.

Je to vec pohľadu:

V 2014 dve investično poradenské firmy po dôkladnej analýze videli firmu na BUY s veľkým potenciálom rastu ceny. Cena bola približne 15.

Napísali: Spoločnosť je celosvetovým lídrom v oblasti mobilných a sedacích výrobkov, ale v posledných dvoch rokoch dosahovala výrazne nižšie príjmy v dôsledku súhlasného nariadenia FDA, ktoré dočasne zastavilo výrobu jej vysoko maržových elektrických invalidných vozíkov. IVC počas tohto obdobia udržiavala výrobnú infraštruktúru, čo dramaticky zhoršilo ziskovosť konsolidovaného podniku. Okrem toho spoločnosť IVC nadmerne míňala na konzultantov a výdavky na dodržiavanie predpisov, pretože sa snažila upokojiť FDA. Očakávame, že po zrušení súhlasného dekrétu FDA bude mať kombinácia 130 miliónov dolárov z vysoko maržových príjmov spolu s výdavkami na poradenstvo a dodržiavanie predpisov nižšími o 10 miliónov dolárov explozívny vplyv na voľný peňažný tok a zisk na akciu. Vnútorná hodnota IVC je podľa nás 26 USD na akciu alebo +73 % nárast

Cena sa krátkodobo vyšplhala asi k 24 USD a už nikdy sa k nej nepriblížila.

V lete 2018 pri cene zhruba 19 urobil analýzu iný advisor a videl ju ako výbornú špekuláciu na pokles ceny:

Existujú spoločnosti, ktoré už dlhé roky sústavne ničia vlastnú hodnotu a vykazujú straty, ale v portfóliu investora zostávajú len vďaka jedinému faktoru - nádeji. Invacare Corp. (NYSE: IVC) je príkladom jednej z takýchto spoločností, ktorá sa nedávno dostala do blízkosti svojho 52-týždňového maxima výlučne na základe vysokých očakávaní investorov po priemerných výsledkoch s ohľadom na dlhodobý transformačný plán manažmentu.

Akcie IVC sa však naďalej pohybujú v rozmedzí. Naše hodnotenie fundamentálnych ukazovateľov spoločnosti a naša technická analýza akcií naznačujú, že IVC je nadhodnotená a mohla by skĺznuť späť na svoje predchádzajúce úrovne podpory. Obchodníci môžu tento pokles využiť s minimálnym výnosom okolo 11 % prostredníctvom krátkej pozície v trvaní 2 až 3 mesiace.

Môžeš si počítať o analýze spred 4 rokov:

Nedošlo k zlepšeniu hrubej marže, ktorá zostala na úrovni 28,1 %, a EBITDA bola o niečo lepšia ako v predchádzajúcom štvrťroku, ale najmä preto, že manažment uskutočnil prepúšťanie s cieľom znížiť náklady na zamestnancov a ostatné predajné náklady. Čistá strata na akciu sa zlepšila z - 0,47 USD na - 0,35 USD a došlo k nepatrnému zlepšeniu peňažných tokov.

Jediným segmentom, v ktorom sa spoločnosti IVC darilo, sú výrobky pre mobilitu a sedadlá. Tento segment zaznamenáva mierne vyšší dopyt a je jedným z mála segmentov, ktoré rástli na báze konštantnej meny. Výrobky pre dýchacie cesty a životný štýl, výrobky pre domácnosť, posteľné výrobky a projekty interiérového dizajnu ťahali v predchádzajúcom štvrťroku nadol najvyššie príjmy spoločnosti. Vedenie spoločnosti hovorí o investíciách do svojho transformačného plánu prostredníctvom presadzovania produktov s vyššou maržou, zníženia počtu predajcov a presmerovania zdrojov na ziskovejšie činnosti s cieľom dosiahnuť ziskovosť pri súčasnom znížení predaja. Realizácia tohto plánu sa však zdá byť bolestne pomalá a je veľmi nepravdepodobné, že výsledky budú v krátkodobom horizonte viditeľné v cene akcií IVC.

Ako vidíme z uvedeného výpisu, situácia spoločnosti v oblasti peňažných tokov bola veľmi zlá. S jedinou výnimkou posledného štvrťroka 2017 bol peňažný tok z prevádzkovej činnosti neustále záporný. Spoločnosť je tiež povinná z času na čas investovať určitú sumu do investičných výdavkov, aby udržala podnik v chode, takže peňažný tok z investičnej činnosti bude vždy záporný.

Veľkou otázkou tu je, ako financuje všetky tieto peňažné straty? Ak analyzujeme súvahu spoločnosti IVC, zistíme, že úroveň dlhodobého dlhu výrazne vzrástla, čím sa spoločnosť stala vysoko zadlženou. Vedenie spoločnosti v predchádzajúcom štvrťroku hovorilo aj o vyšších úrokových nákladoch v dôsledku vydania väčšieho množstva konvertibilných dlhopisov v minulom roku. Problémom pri zvyšovaní takého množstva dlhu je, že výrazne oslabuje súvahu a skutočnosť, že väčšina dlhu je konvertibilná, znamená, že hodnota vlastného kapitálu akcionárov sa v budúcnosti po konverzii dlhu výrazne zníži.

Nižšie uvedený výňatok dobre naznačuje slabé základy spoločnosti a jej slabú výkonnosť. Predovšetkým jasne vidíme, že rast tržieb za posledných 5 rokov bol negatívny. Vedenie spoločnosti teraz tvrdí, že pokles predaja bude kompenzovaný rastom marží a ziskovosti, ale to sa za posledných 5 rokov nestalo. Zisk na akciu spoločnosti v tomto roku klesol o 80,7 % a spoločnosť funguje so zápornou prevádzkovou maržou 6,6 %. Aj ukazovatele výkonnosti IVC boli priepastné s ROE na úrovni -17,3 % a ROA na úrovni -7 %.

Záver
IVC nie je typom akcie, ktorú by sme chceli mať v našom portfóliu, pretože veríme, že si vyberáme fundamentálne silné spoločnosti, ktoré sa riadia finančnými ukazovateľmi, a nie očakávaniami a nádejami investorov. Aj keď sa manažment zúfalo snaží o obrat, krátky float spoločnosti je príliš vysoký na to, aby sa akcie udržali na súčasných úrovniach príliš dlho.


P.S. To bola analýza pri cene 19 a dnes je cena 1,50.

Posledné zverejnenie bolo pred mesiacom a cena akcie sa po ňom prepadla o 30%.

K tomu trochu analytického komentára:

Akcie výrobcu invalidných vozíkov Invacare Corporation (IVC -30,8 %) sa priblížili k 52-týždňovému minimu po tom, ako v stredu vykázali zmiešané výsledky za 4. štvrťrok 2021.

Zatiaľ čo v predchádzajúcich dvoch kvartáloch dosahoval kvartálny rast celkovej tržby v priemere viac ako 10 % medziročne, čisté tržby spoločnosti za 4Q 2021 predstavovali 226,2 mil. dolárov s ~1 % medziročným rastom, čím zaostali za odhadmi analytikov.

Spoločnosť uviedla, že v roku 2021 pretrvával vplyv problémov globálneho dodávateľského reťazca na čisté tržby a sortiment výrobkov.

Spoločnosť Invacare (NYSE:IVC) však vykázala za štvrťrok čistý zisk vo výške 1,9 mil. dolárov, keďže prevádzkový zisk vzrástol viac ako osemnásobne na 9,7 mil. dolárov oproti 4. štvrťroku 2020, keď náklady súvisiace s reštrukturalizačnými aktivitami predstavovali 2,7 mil. dolárov v porovnaní s iba 58 tis. dolárov v tomto štvrťroku.

Celoročné tržby medziročne vzrástli o ~3 % na 872,5 milióna USD, zatiaľ čo adj. EBITDA sa medziročne vyšplhala o ~20 % na 38,1 milióna USD a využitie voľného cash flow predstavovalo 32,0 milióna USD

Spoločnosť Invacare (IVC) očakáva, že jej adj. EBITDA a voľný peňažný tok sa v roku 2022 v porovnaní s predchádzajúcim rokom zlepšia. Napriek zápornému adj. EBITDA predpokladanému v aktuálnom štvrťroku spoločnosť odhaduje postupné zlepšenie do konca roka, keďže opatrenia na zlepšenie výsledku hospodárenia prinášajú výsledky.

Spoločnosť KeyBanc Capital Markets s ratingom Sector Weight na akcie v komentári k výsledkom uviedla, že výhľad na 1. štvrťrok 2022 "sa zdá byť náročnejší a domnievame sa, že rok 2022 sa nastavuje ako ďalší prechodný rok".
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
Reynholm.D
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 15 03, 2019 9:23 am

Re: IVC

Príspevok od používateľa Reynholm.D »

Zdravím Ťa Juggler, ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, ktorá ma núti prehodnotiť môj zámer. Samozrejme som si vedomý, že firma nedosahuje zisk a zároveň som informovaný o ich snahe sa k tomuto zisku dopracovať - no informovaný som nebol ani zďaleka tak ako si mi to predložil v tvojom príspevku.

Každopádne teraz je mi jasné, že v tomto prípade by som asi mal byť viac opatrný a podľa toho skúsim prispôsobiť veľkosť nákupu na hodnotu, o ktorú by som bol prípadne ochotný prísť. Ak sa teda dostanú na nové low, rozplánujem nákup na 3 vstupy s konečnou expozíciou max. 4-5% portfólia. Takúto stratu som ochotný utrpieť bez väčších problémov. :D ďakujem ešte raz za čas, ktorý si venoval môjmu príspevku. :beer:
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3338
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 188 times
Been thanked: 163 times

HOFT

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Zdravím, dovolím si dať do pozornosti túto Us divi akciu ktoru sám dlhodobo držím: HOFT

doplnenie admina: cena v aktuálnom čase: 15,70 USD

Rodinna nábytkárska firma existujuca od roku 1924. Tento rok uskutocnila perspektivnu akviziciu. Aktuálna cena 16Usd je podla odhadov analytikov hlboko pod odhadom jej realnej hodnoty /pt od 42 do 70/. Zaujimava dividenda 5,1percenta ktora kazdy rok je upravovana smerom nahor. Ocakavany rast zisku cca 50percent rocne.

Posledné nie uplne najlepsie vysledky za minuly rok boli ovplyvnene uzáverami ich tovarni v juhovychodnej Azii kvoli Covidu a problemom s dovozom tovarov lodami d Usa, tieto vsetky skutocnosti ale uz pominuli. Akcia je krásne vyklesaná a mozno este trochu dolu pojde aj ked nie vela. Firma ma velke nevybavene objednávky este z minuleho roka cca 340milionov Usd. Cista hotovost na urovni vyse 50percent trhovej kapitalizacie./!/ Ziaden dlh.
Vynikajuce fundamenty:
P/E 16.19
Forward P/E 5.29
PEG 0.95
P/S 0.32
P/B 0.71
P/C 2.72
Current Ratio 4.00 /!/
https://finance.yahoo.com/quote/HOFT/
Osobne jej tak doverujem, ze mam v nej zainvestovanych 31 K € a priebezne dalej prikupujem.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3631
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 7 times
Kontaktovať používateľa:

HOFT

Príspevok od používateľa Ladis »

https://financials.morningstar.com/rati ... 0P000002PD
Hooker Furnishings Corporation (HOFT)
Jen ten, kdo si firmu může osobně prohlédnout a mluvit s šéfem, tedy americký manažer fondu
by mohl koupit akcie firmy, která stojí celá jen 187 milionů dolarů.
Tento kvartál čekají silný pokles zisku, další kvartál čekají silný pokles zisku,
ale letošní rok čekají růst zisku víc než 100%. To je záhada, jak je to možné.
Já kupuju jen akcie známých firem, které stojí víc než 30 miliard €.
https://finance.yahoo.com/quote/HOFT/analysis?p=HOFT
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3338
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 188 times
Been thanked: 163 times

HOFT

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Ladis, netusim co je na tych predpovediach ohladom zisku pre teba nepochopitelne :). ale ty ako skuseny investor a uspesny spisovatel urcite vies co pises.. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Kolovrat
Active Member
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Ut 06 07, 2021 11:33 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

HOFT

Príspevok od používateľa Kolovrat »

@Trumpeta1978
Díky za tip, konečně něco originálního. Jak jsi se o ní dozvěděl? (doufám, že ne googlením "hooker")
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3338
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 188 times
Been thanked: 163 times

HOFT

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Kolovrat napísal: Ne 22 05, 2022 5:40 pm @Trumpeta1978
Díky za tip, konečně něco originálního. Jak jsi se o ní dozvěděl? (doufám, že ne googlením "hooker")
to nie, pravdupovediac dovtedy som ani nevedel co to slovo presne znamena :D :)
Fundamentalnou analyzou parametrov spoločností na Nasdaqu som na nu narazil uplne nahodou. Firma ma dlhodobu historiu vyplácania dividendy ktoru pravidelne navysuje. https://www.nasdaq.com/market-activity/ ... nd-history
Stabilne ju vyplacali dokonca aj covidovom obdobi ked bol vsetok priemysel defacto zastaveny.

Zaujalo ma aj to ze napriek skvelym fundamentom je o nu medzi reatailovymi investormi pomerne maly zaujem, asi preto ze ide o menej preferovany sektor /nabytok/, ale o to je to vyhodnejsia kupa. V zime mali uspesnu akviziciu spolocnosti Sunset West. :)
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 14195
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 436 times
Been thanked: 709 times

TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ahojte. dal som tie 2 akcie do jedného vlákna. Zvýraznil som tickery a ceny. Pridám svoju analýzu.

ALL: kľudne dávajte ďalšie tipy. Budujme si databázu rôznych nápadov, pridávajme k tomu svoje názory a po čase si budeme vedieť aj vyhodnotiť vlastný úsudok. Zároveň každý podľa vlastného rozhodnutia môže hocikedy nejaký tip využiť na investovanie/trejdenie.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
Používateľov profilový obrázok
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 299 times
Been thanked: 205 times

Re: IVC

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

@Juggler: Dobrý nápad, že na jednom mieste, ale nechceš zmeniť ten názov vlákna na TIPY NA AKCIE 2022? Pod IVC to nie je moc pochopiteľné, čo tu je...
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 14195
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 436 times
Been thanked: 709 times

HOFT

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tu je moja rýchla amatérska analýza:

Podľa market cap je to 10 najväčšia firma z 28 v danom odvetví.
Podľa P/E odvetvia patrí medzi predraženejšie akcie ( P/E 16,20 ), ale ak sa fundamenty budú vyvíjať v rámci odhadov analytikov, na budúci rok sa môže dostať medzi najpodhodnotenejšie (forward P/E 5,30 ). To dáva priestor na rast ceny.
Dividenda 5,1% je veľké plus pre investorov.
Na 10Y grafe vidieť, že dnešná cena 15,20 je taká istá ako pred 9 rokmi.
Zároveň však odvtedy mala 2 periódy ked z ceny 15 vystúpala raz na cenu 50 USD (2015-2017)
a raz na cenu 40 (od covid poklesu 3/2020 do 5/2021.

Z tohto dôvodu si myslím, že nie je vhodná na dlhodobé investovanie, skôr na jednoduchú špekuláciu v štýle: kúpim lacno – inkasujem dividendy – predám pri podobných targetoch ako v minulosti ( 40-50 ), alebo ked bude predražená, alebo fundamenty začnú ísť dole vodou.

Analytici majú priemer targetov 42. Sú to však staré targety. Treba sledovať nové prehodnotenia.
Sektor nie je velmi dobrý. Po velkom boome v housingu, vysoké sadzby utlmia dopyt a očakáva sa menšie míňanie zo strany spotrebiteľov. Zároveň inflácia zvyšuje náklady. Bude však na manažmente ako sa presadí v konkurencii.

Podľa zverejnení (na ktoré sa špecializujem ) fundamenty posledný rok klesajú. Ak chceme aby akcia išla hore, malo by to byť naopak ( mala by mať vyššie tržby, vyššie zisky a stále vyššie očakávania ). Nie odhady (teda to, čo sa čaká), ale reálne !

Príklad: naposledy sa čakal zisk 0,10..bola strata -0,33. Predtým sa čakal zisk 0,30...bola strata -0,10.

Tu je výňatok zo zverejnenia:

Consolidated net income for the fiscal year was $11.7 million, or $0.97 per diluted share, as compared to a net loss of $10.4 million or ($0.88) per diluted share in the prior year period. Consolidated operating income for the current year was $14.8 million compared to a $14.4 million operating loss in the prior year period. The prior year operating loss was driven by a $44.3 million ($33.7 million net of tax) non-cash intangible assets impairment charge. “We successfully mitigated a multitude of macroeconomic challenges for much of the year on the Hooker legacy side of the business and for the first half at Home Meridian. We were able to grow sales, remain profitable and undertake transformative strategic initiatives for the long-term expansion of the business,” said Jeremy Hoff, chief executive officer. “Particularly during the first half of the year, when all segments achieved double-digit sales increases, we were able to better meet historical levels of demand with the right products and inventory readiness,” he added. “HMI was more quickly and severely impacted by rising freight costs, reduced vessel space and the Covid-related factory shutdowns which began in August,” Hoff concluded. Macroeconomic challenges the Company faced in fiscal 2022 included soaring ocean freight costs and shipping bottlenecks throughout the year, material and component parts inflation, and staffing and foam shortages. “Over the course of the last 18 months, transportation costs have roughly tripled, substantially increasing our cost of imported goods sold,” Hoff said. “We were able to mitigate many of these dynamics until late summer, when the unexpected COVID-related shutdown of our Asian factories began and continued through most of the rest of the fiscal year,” Hoff said. “While incoming orders and backlogs remained historically high, this loss of production capacity substantially reduced our supply of imported products, which impacted Home Meridian immediately and even began to cause out of stock issues and low inventory receipts at Hooker Branded in the 4th quarter, despite that segment’s US warehousing model,” he said. As a result, the Company reported a 13.2% consolidated sales decrease in the fourth quarter that began on November 1, 2021 and ended January 30, 2022. Fourth quarter consolidated sales were $134.8 million, with the decline driven by a 23.7%, or $18.9 million, revenue decrease at HMI and an 11.8%, or $5.8 million, sales decline at Hooker Branded. These lower sales were slightly offset by a $3.2 million or 13.5%, increase in Domestic Upholstery sales during the fourth quarter. Over the last few months, our Asian suppliers have begun to ramp up production again and are “currently operating at around 85% to 90% capacity and improving weekly,” Hoff said, adding that “While we anticipate that production of imported goods will reach 100% capacity sometime during the first quarter of fiscal 2023, as we forecasted last quarter, we won’t feel the full impact of higher production until the second quarter.” Also in the 2022 fourth quarter, the Company reported a consolidated operating loss of $5.3 million, compared to $10.5 million of operating income in the prior year period. Net loss for the fourth quarter of fiscal 2022 was $4.0 million, or ($0.33) per diluted share, as compared to a net income of $8.5 million, or $0.71 per diluted share, in the fourth quarter of fiscal 2021. Driven by a $12.0 million operating loss at HMI, contributing factors in the Company’s fourth quarter consolidated net loss included inventory unavailability due to the Asian factory shutdowns, high freight costs, a decline in ecommerce and hospitality furniture sales and the Company’s planned exit from unprofitable businesses and channels. “Chargebacks from the Clubs channel that we are exiting and one-time order cancellation costs as we wind down our ready-to-assemble (RTA) furniture business at HMI had a combined cost of over $5 million,” Hoff said.

Tu je optimistickejšia analýza po zverejnení od analytika, ktorý od P/E odčítal 8 USD net cash a vidí target na 31:

Valuations and Price Target
The company has an undervalued P/E of 4.5x. We arrived at this by deducting $8.07 net cash from the stock price of $18.24 and dividing by $2.10 EPS based on our forward FY01/2024 estimates. After factoring in recent uncertainties regarding rising interest rates, slowing consumer spending, and overall inflationary pressures, we are decreasing the price target for HOFT at $31.10, representing 71% upside from the current market price. We reached this price target by taking a conservative P/E multiple of 14.8x. Because of the downside risks and tricky economic scenario for cyclical companies, we are not adding back net cash and are keeping our target price conservative.

Conclusion
Although Hooker had consecutive disappointing quarters, the stock still looks undervalued, in our opinion. The Vietnam and Malaysia facilities should reach 100% capacity in the coming quarter. The backlog, which has grown surprisingly well, is now valued at $340 million and incoming orders remain historically high. We believe positive drivers for furniture demand including some permanent WFH effect even post-Covid, people migrating out of large cities and high tax states for numerous reasons, the Millennial generation buying houses, still low interest rates in a historical context, etc. are still intact. Given HOFT's huge net cash position and low valuation levels, we think the downside risk is mitigated, and overall risk-reward is still favorable. Because of the downside risks, we are not adding back net cash and are keeping our target price conservative. As a result of this, we believe the stock has 71% upside from the current market price.


Môj sedliacky záver dedukujem z odhadov eps všetkých analytikov:

Minulý rok bol eps zisk 0,97. Toho roku sa odhaduje na 2,25. Na budúci rok 2,97. Tržby by mali rásť zhruba 5% ročne.
Keďže firma nemá priestor na rast tržieb, bude plne závisieť na tom, aby jej stúpal zisk klasickým spôsobom cez nízke náklady a zlepšujúce sa marže. Teraz sme však v dobe ked sa čaká presný opak.
Posledné zverejnia retailových firiem Wallmart, Target a iných ukazujú, že situácia sa zhoršuje. Posledné zverejnenia HOFT boli takisto sklamaním.

Môj momentálny názor je taký, že akciu treba pozorovať a čakať na signály zlepšenia fundamentov.
Je to podobná situácia ako sme rozoberali WISH. Fundamenty tam išli dole, ale v poslednom zverejnení už nespálili veľa cashu, takže možno o tri mesiace nastane obrat. To isté by sa mi páčilo u HOFT. Mali by zverrejnovať niekedy v júli a to výsledky za Q1: feb-mar-apr. Momentálne sú odhady análov zisk 0,33 a tržby 150,62. Podľa mňa sklamú, lebo manažment už v poslednom zverejnení naznačuje problémy a očakáva plnú paru až niekedy v druhom kvartáli, čo je máj-jún-júl.
Ak sa čísla nezhoršia, bude to výborná investícia. Teraz však nevieme, kde dôjde cena akcie dovtedy.

Z hľadiska TA si všimnite, že cena 15 sa dá považovať za pekný support. Tomu však nenahráva fundament, ani sentiment na trhu.

P.S. dajte vedieť ked vyjde nejaká dobrá správa. Je dosť zashortovaná, takže po dobrých správach by mohla dať pekný zisk už len z dôvodu, že shorteri by museli zatvárať.
Prílohy
HOFT.png
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3338
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 188 times
Been thanked: 163 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

JUGGLER

ďakujem za skvelu analýzu, klobúk dolu :)
Len by som dodal taku drobnost ze generacia narodena cca 1979 - 1988 bola v Usa populacne silná a to su prave tie rocniky ktore asi najcastejsie menia byvanie, kupuju domy a pod. co je pre nabytkovy priemysel dobra sprava.
To ze vysledky za rok 2021/2020 neboli až take oslnive by som neprecenoval, nakolko to bolo z dovodov Covidovych a postcovidovych /zatvorene tovarne v JV Azii, problem s dostatkom pracovnikov v Usa a pod/ a nie z dovodu nedostatku objednávok, naopak, vela starych objednavok je este stale nevybavenych. Zaroven mozu tazit zo silnejuceho dolara,nakolko material aj pracovnikov maju z velkej casti v Azii.
Používateľov profilový obrázok
Franto
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: Ne 01 08, 2021 2:24 pm
Has thanked: 84 times
Been thanked: 79 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa Franto »

Včera aj dnes ide pekne hore Sigma Lithium Corporation (SGML).

Myslím, že za krátky čas (keď sa to rozbehne) to môže vyletieť hore. Už majú aj zazmluvnených odberateľov. Veľkou výhodou oproti konkurencii je, že budú ťažiť ekologicky, environmentálne udržateľne, budú recyklovať 100% vody. Tvrdia, že majú najväčšie ložiská tvrdého lítia v Amerike, že budú 4. najväčším dodávateľom lítia na svete.
https://www.sigmalithiumresources.com/
https://www.sigmalithiumresources.com/about-sigma/

Isto ešte bude šanca kúpiť akcie lacnejšie počas roka, keďže všetko lieta hore-dole.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 14195
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 436 times
Been thanked: 709 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Franto napísal: Pi 27 05, 2022 7:14 pm Včera aj dnes ide pekne hore Sigma Lithium Corporation (SGML).

Myslím, že za krátky čas (keď sa to rozbehne) to môže vyletieť hore. Už majú aj zazmluvnených odberateľov. Veľkou výhodou oproti konkurencii je, že budú ťažiť ekologicky, environmentálne udržateľne, budú recyklovať 100% vody. Tvrdia, že majú najväčšie ložiská tvrdého lítia v Amerike, že budú 4. najväčším dodávateľom lítia na svete.
https://www.sigmalithiumresources.com/
https://www.sigmalithiumresources.com/about-sigma/

Isto ešte bude šanca kúpiť akcie lacnejšie počas roka, keďže všetko lieta hore-dole.
Pre info dodám, že Franto SGML prezentoval začiatkom apríla, ked cena vyskočila z marcových 11-14 USD:
viewtopic.php?f=10&t=24989

SGML, aktuálna cena 18,30 USD. Brazílska firma listovaná na Nasdaqu.

Práve dnes riešim dilému, že som chcel dať tip na jednu akciu, ale cena je riskantná. Všetko vyskočilo.

V minulosti som to riešil cez price alerty..že nahodím ticker a ideálnu cenu a potom mi príde email alebo push notifikácia, že cena tam došla.

Ako vidíme na grafe, teraz sa rozhoduje, či urobí breakout, alebo bude pullbackovať. Trejderi radšej berú breakouty, alebo počkajú na pullback.
darmo, že je tu potenciál - ked pozriete väčší timefrejme, zistíte, že pred 1,5 rokom išla po 2 USD. Stále nič neťaží ( nemá tržby ), takže fundamenty sa ešte len budú tvoriť. Forward P/E vidím 5,23 ..ked je to pravda, to naznačuje, že ked sa splnia očakávania, pôjde rýchlo do ziskov.

U mňa zrelá na price alert a špekulatívne kúpiť ak by klesla ku 14-15.

P.S. Všetky lítiové včera a dnes velmi vyskočili s cenou lítia. ALB čo som prezentoval u seba vo vlákne, že zvýšila outlook išla z 240 na 270.
Prílohy
SGML.png
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3338
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 188 times
Been thanked: 163 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Zdravím, vysoko spekulativna Biotech, s obmedzeným cashom,jedinou latkou vo vývoji vo faze III., skor na prípadnu diskusiu ohladom TA, nakolko nie som trejder. Akcia uz asi naplnila vacsinu svojho potencialu
na rast v tejto chvili. Buduci tyzden nastane asi vyraznejsi pokles, ktorý by následne mohol ukazat bod silnej rezistencie od ktoreho by sa dali viest nove predikcie na long. Takze mozno bude stat za to v najblizsich dnoch vývoj sledovat, nakolko: 50,100 aj 200dnovy klzavy priemer sa mi zda jednoznacne pozitívny /?/. Situaciu by bolo asi dobre nechat vyjasnit minimalne do 09/06/2022 nakolko bude annual meeting na ktorom sa bude okrem ineho hlasovat za rozriedenie od 100 000 000 do 200 000 000 akcii pritom firma ma doteraz vydanych cca 36milionov preto ten pád bude asi velký.Otazka je, nakolko tuto potencialitu uz trh vstrebal a zaratal do dnesnej ceny. Takze by som videl priestor najprv na pripadny short, následovat bude asi silny pád, tvorba noveho bodu rezistencie a dalej rast. Je to len moj laický zjednoduseny pohlad, budem rad za kazdy nazor skusenejsich. Ak sa najde niekde nezrovnalost, prosim opravit,nakolko moja skusenost je v podstate obmedzena hlavne na long term investovanie, dakujem. Apropo pád by som nizsie ako na 4 Usd v dohladnej dobe nevidel a nasledne by to malo ist znovu hore.
Prílohy
cnce.jpg
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 14195
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 436 times
Been thanked: 709 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Môj názor: dobry tip na SHORT. Nakolko však pri shorte hrozia nelimitované straty (a videl som už bio akcie ktoré skvízli o stovky %), jediná cesta je urobiť to cez opcie. Zatial som zistil, že je obchodovaná cez opcie, ale musím pozrieť strajky, ceny, prémia, čo viem len cez IB a trejding hours.Takže najbližší trading day bude v utorok.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
Používateľov profilový obrázok
Franto
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: Ne 01 08, 2021 2:24 pm
Has thanked: 84 times
Been thanked: 79 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa Franto »

Čo hovoríte na tieto tipy: https://munafasutra.com/nse/BestIntradayTips/ ?
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 14195
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 436 times
Been thanked: 709 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: So 28 05, 2022 5:52 pm Môj názor: dobry tip na SHORT. Nakolko však pri shorte hrozia nelimitované straty (a videl som už bio akcie ktoré skvízli o stovky %), jediná cesta je urobiť to cez opcie. Zatial som zistil, že je obchodovaná cez opcie, ale musím pozrieť strajky, ceny, prémia, čo viem len cez IB a trejding hours.Takže najbližší trading day bude v utorok.
Zabudol som na ňu v utorok. Ale včera ked zavreli trhy vyskočila správa offering 1/3 akcií a stihol som pár stoviek shortnúť. Zavrel som po 5,30.
Bola to len momentka. Cena je teraz pod 5. Dnes som našiel analýzu, že firma stojí už iba na jednom produkte, kde na fáze 3 bude robiť cca do 2023.

Concert is currently enrolling patients for a Phase 3 study that will involve 700 people. The primary endpoint will be a SALT score of 20 or below. Enrolling and completing Phase 3 will require around 1.5 to 2 years.

If the results from the study are positive, the company will aim for an NDA submission in early 2023

Navyše ju zrejme predbehnú giganty:

There are several drugs to treat alopecia areata on the horizon and this will likely become a multibillion-dollar market. However, I doubt Concert will be able to get a meaningful share in it. The company is unlikely to be first, the efficacy of its products is similar to competitors and it doesn’t have the size to compete with the likes of Eli Lilly, Pfizer and AbbVie.

And since CTP-543 is now Concert’s only remaining drug, the company is in deep trouble and I think shareholders would be better off selling at the current share price.


Tie opcie majú strajky po 2,5 USD..tipujem, že bude klesať aspoň 2 mesiace. Dlhodobo je podľa mňa na krach, ale možno v 2023 dotiahne trial a zoberie ju pod krídla nejaký gigant. Sama by to nezvládla.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3338
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 188 times
Been thanked: 163 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

JUGGLER

pisal som k tomu dlhsi text, ale som to omylom zmazal, takze uz to nebudem znovu uvadzat. Iba par udajov:
Urcite by som to nevidel vo svetle ze spolocnost automaticky smeruje ku krachu.Ze bude spolocnost musiet riediť sa viac menej ocakavalo, takže je to už plus minus zaratane do predpovedi. Z dlhodobejsieho hladiska, ked to teraz vyklesá, bude sa dat neskor urobit celkom ucite este par peknych obchodov na long. Revenue na rok 2023 analytici ocakavaju medzi 28-66mil. Usd co by bol pekný nárast. Ich liek je oproti konkurencii sice v ramci testovania trochu pozadu, ale parametrami je asi najlepsi, takze je mozne ze to nejaky gigant kupi. To ze nemaju aktualne iny vyvoj je z dovodu, ze vsetko sustreduju na vyvoj aktualneho lieku, ked ho ukoncia, budu mat cash a budu aj nove vyskumy. Perspektiva tam urcite je. Ak budu potrebovat cash, tak znova zriedia. To ze nejaka spolocnost je nutena riedit neznamena, ze jej akcie nemozu z v urcitom okamihu zase zacat rásť. Nie je ziaden naznak, preco by trial nemala dokoncit.2-3 mesiace moze byt cena velmi nizka, idealne na nakup. P/ravdupovediac, cakal som ze po infu o fferingu klesne viacej, asi tak 4Usd, ale zostala pomerne vysoko /cca 5,0/
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 105
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 42 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa PredsaJa »

Pri takej firme ťažko povedať, či má vôbec zmysel sa pozerať na nejaké predikcie... Lebo čo tam napredikuješ? Tržby to nemá, iba jeden jediný produkt v stage 3, ktorý nikto nemôže tušiť, ako vypáli. Ak by ho aj uviedli, tak potom ešte ten konkurenčný boj, kde sú ďalšie riziká - nemáš market share, nemáš scale, nemáš marže... A keď človek vidí ten dilution... Za 4 roky CAGR cez 10%. Ak dakto kúpil akcie pred 4 rokmi, tak bez toho, aby čokoľvek spravil, stratil polovičný share v spoločnosti. Ak by to bolo kompenzované rastúcimi ziskami, ktoré by išli minimálne rovnakým tempom, tak OK... dajme tomu. Ale predikcie, ktoré som narýchlo kukal hovoria o generovanej strate v min. ďalších 3 rokoch. Ten dilution ich môže potopiť. A to hlavne, keď klesajú ceny akcie = špirála, z ktorej sa ťažko dostaneš. Ak sa im kolečko vydávania stále nových a nových akcií zadrhne, cash, čo teraz majú, spália tak cca do 1-1,5 roka (ak súdim len čisto podĺa posledných čísiel a keďže nemajú ale vôbec nič, čím by to otočili, tak to asi ďaleko pravdy nebude).
Takže jediné, čo toto môže byť, je špekulácia na buyout ako písal vyššie Trumpeta1978. Že ich proste skúsi pohltiť niektorý z gigantov. Ale čo mi nevieme povedať, že kde fair value za tento business... Veľa šťastia komukoľvek, čo sa tohto vôbec chytí :) Ja sa teda rozhodne nebudem a shortovať taktiež nie, keďže pre mňa je poučenie, že nikdy netreba ísť proti trhu.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 14195
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 436 times
Been thanked: 709 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trumpeta1978 napísal: St 01 06, 2022 7:52 pm JUGGLER

pisal som k tomu dlhsi text, ale som to omylom zmazal, takze uz to nebudem znovu uvadzat. Iba par udajov:
Urcite by som to nevidel vo svetle ze spolocnost automaticky smeruje ku krachu.Ze bude spolocnost musiet riediť sa viac menej ocakavalo, takže je to už plus minus zaratane do predpovedi. Z dlhodobejsieho hladiska, ked to teraz vyklesá, bude sa dat neskor urobit celkom ucite este par peknych obchodov na long. Revenue na rok 2023 analytici ocakavaju medzi 28-66mil. Usd co by bol pekný nárast.
Revenue nebude žiadne pokiaľ nevyjde ten trial. A kedže závisí na jedinom produkte , bude to HOP, alebo TROP. Teraz dlho nebudú katalyzátory, takže pokles je viac pravdepodobný ako rast. Kedže offering bol zhruba 1/3 trhovej kapitalizácie, tolko by mal byť aj pokles.

HOP môže byť ak nejaký gigant si vyhodnotí, že ked im vyjde trial, liek bude najefektívnejší. Mohol by im ponúknuť lepšiu zmluvu, kde ich finančne podporí, dohodne s nimi royalty platby a časť z nich zvykne byť vyplácaná dopredu. V takom prípade by mohla vyskočiť skôr ako trial začne prinášať výsledky. Oni majú spoluprácu s viacerými..zrejme z toho majú nejaké tržby, ale do budúcnosti to nestačí. Budú musieť zaradiť nejaký další liek do portfolia.

Cena je dnes dalších 15% dole, takže tipujem že pôjde min. k 4 USD.

P.S. BIO akciám sa vyhýbam, ale láka má edge práve na short stratégiu. Najlepšie cez opcie, aby nebolo riziko squeezu.
Ono už mám vypozorované, že proste 70% BIO akcií neurobí šťastie, len straty.
Čo sa týka zvyšných 10-20-30% winnerov, tie treba objaviť podobným spôsobom ako Martin objavil AMD.

Na záver jeden príklad BIO portfolia. Je tam len jeden winner. Treba viac winnerov , aby také portfolio dostali do zisku.
Prílohy
BIO portfolio poz.png
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3338
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 188 times
Been thanked: 163 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

JUGGLER

spoločnosť uviedla pomerne vysoku predajnu cenu za nove akcie a to 4,75 Usd takze z tohto hladiska nebude pravdepodobne velky tlak na extremny neskorsi pokles ceny. Ina otazka je, aky bude vobec zaujem o tieto nove akcie za tuto cenu. Ponuka sa konci 06/06/2022.
Konečné udaje z 3.fazy THRIVE-AA2 budu mat v 3. stvrtroku 2022, ak to bude v poriadku, akcia nepochybne pojde vyrazne hore. A to nie je az tak daleko. Ziadost o registraciu lieku by bola podla planu podana v 1/2 roku 2023 dovtedy este budu mat peniaze resp s tym produktom v ruke si uz investorov najdu.
Pre porovnanie Elli lilly ukonci konecnu fazu svojho produktu BRAVE-AA2 az 03/2024 a SALT 20 score nema lepsie ako ma Cnce. U Pfizeru sa pise o ukonceni poslednej fazy az o roku 2026.
Uvidime. Tym netvrdim ze to nie je riskantne-urcite je, stat sa moze cokolvek.

To Bio portfolio ktore uvadzas, neviem preco hovoris ze je tam iba jeden vitaz. Tie firmy predsa dalej funguju a ich ceny mozu neskor rast to nikto dopredu nevie co sa stane, asi nie je nutne ich hned odpisovat ako straty. Ale to je iba moj velmi laicky pohlad.
andre
Platinum Member ***
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 117 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa andre »

Venator Materials vyrábí titanovou bělobu a funkční aditiva. Její produkty se využívají hlavně jako přídavek do plastů a nátěrů, ale také v kosmetice, potravinářství, textilním a papírenském průmyslu. Po světě provozuje 20 továren a zaměstnává zhruba 3700 lidí. Její akcie se obchodují na newyorské burze NYSE. Itanová běloba je široce rozšířenou látkou, která se používá do opalovaích krému, potravin, pří výrobě plastů nebo do nátěrových hmot.

https://www.e15.cz/byznys/burzy-a-trhy/ ... by-1390496

https://finance.yahoo.com/quote/VNTR?p= ... c=fin-srch
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 55 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa Glogol »

Dovolim si sem dat defenzivny tip na Timken - kupcu presovskej firmy - Spinea. Standardny ziskovy z mojho pohladu bezrizikovy biznis. Posledne 2 tyzdne nejako utekaju ale rocny graf stale nie je zly. https://finance.yahoo.com/quote/TKR.
nikto nema ani paru kam trhy pojdu ani z dlhodobeho ani z kratkodobeho pohladu
je jedno ci clovek povie ze nieco pojde ci hore ci dole - raz na jeho slova isto dojde
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 14195
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 436 times
Been thanked: 709 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Glogol napísal: Pi 03 06, 2022 8:23 am Dovolim si sem dat defenzivny tip na Timken - kupcu presovskej firmy - Spinea. Standardny ziskovy z mojho pohladu bezrizikovy biznis. Posledne 2 tyzdne nejako utekaju ale rocny graf stale nie je zly. https://finance.yahoo.com/quote/TKR.

TKR, cena 62. sektor: industrial , odvetvie machinery, resp.Tools & Accessories
P/E 13, forward okolo 10. Nemyslím si, že to je defenzíva, ale na long term dobré parametre.
Divi okolo 2%. Podľa mňa nákup treba časovať do pásma 56-58

Spinea má tržby okolo 40 mil., TKR 4,2 mld. Ako slováci sme hrdí na Spineu ..určite jej veľká americká firma otvorí viac priestoru na rast a možno z nej urobí rýchlo rastúci spinoff.

Neviete za koľko ju kúpili? Zrovna minulý týždeň som šiel okolo fabriky a vravel manželke, čo robia.
Neviem nájsť kolko za ňu dali, ale komentár manažmentu je, že :

Then for Spinea specifically, European, history, European focus, huge Asian market in this space and they have a very small presence in Asia.
So, we think being a part of Timken family can help them significantly there as well. So, I think it's not huge acquisition, but it's a very exciting one for us. And what's a very exciting growth market and we look forward to get it in the portfolio here in a couple of months.

....Spinea size up the 2 to 3 times that size.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 14195
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 436 times
Been thanked: 709 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

andre napísal: Št 02 06, 2022 10:25 pm Venator Materials vyrábí titanovou bělobu a funkční aditiva. Její produkty se využívají hlavně jako přídavek do plastů a nátěrů, ale také v kosmetice, potravinářství, textilním a papírenském průmyslu. Po světě provozuje 20 továren a zaměstnává zhruba 3700 lidí. Její akcie se obchodují na newyorské burze NYSE. Itanová běloba je široce rozšířenou látkou, která se používá do opalovaích krému, potravin, pří výrobě plastů nebo do nátěrových hmot.

https://www.e15.cz/byznys/burzy-a-trhy/ ... by-1390496

https://finance.yahoo.com/quote/VNTR?p= ... c=fin-srch
VNTR, cena cca 2,70, Basic Materials | Specialty Chemicals | United Kingdom
vyzerá, že prišla na burzu v 2017 pri cene cca 20. Takže hodne padla, ale drží sa na podobnej cenovej úrovni zhruba 3 roky.
Dobrý tip na bottomfishing ak by došlo k nejakým fundamentálnym katalyzátorom.
Ovšem tri roky sa držala pod cenou 2 a teraz vyskočila z 1,80 o +50%...takže by som pri dávaní tipov zvážil aj načasovanie.
Firma sa toho roku preklopí do zisku, takže P/E nemá. Ale páči sa mi forward P/E 5, keby jej biznis išiel.

ALL: ked dávate tipy, berte to tak, akoby ste sami kupovali do portfólia. Lebo každá akcia je pekná ked vyskočí, ale druhá strana mince je risk/reward keby sme začali nakupovať do toho výskoku.

Ak sa fundamenty nezhoršia, pásmo 1,70-1,80 na nákup vyzerá dobre.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 55 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa Glogol »

Gevorkyan podporime nakupom ?
nikto nema ani paru kam trhy pojdu ani z dlhodobeho ani z kratkodobeho pohladu
je jedno ci clovek povie ze nieco pojde ci hore ci dole - raz na jeho slova isto dojde
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3338
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 188 times
Been thanked: 163 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

zdravím, zaujimava informácia k už spomenutemu HOFT: podla dnesneho vyjadrenia management spolocnost zacne buyback program /20 mil. Usd/ buduci alebo ten dalsi tyzden. Zaroven k 16/06/2022 nastane Ex-Dividend Date, $0.20/share. Takze mozno celkom zaujimava prilezitost k nakupu.
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 48 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Spravte si vlastne due dilligence na On Semiconductor. Osobne to odporucam aj vzhladom na info co mam zvnutra firmy.

Boli cerstvo zaradeni do S&P500, za 8 rokov narast hodnoty akcie o 900%, a dost sa tlaci na nove technologie do elektrovozidiel, vyrobna linka ktora mala byt spustena po 2028 sa ciastocne dostavala a pushuje na 2023 - nikto iny to nevyraba zatial a bude to mat vyrazny dopad na EV technologiu z hladiska efektivity a spotreby komponentov, obrat, marza vsetko ide hore.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 425
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa glengoolie »

co si myslite o shortnuti tesly? kupna sila upada, ludia asi nebudu kupovat moc auta v blizkej dobe, urcite nie nove. energie pojdu nahor, niekde aj cez 100%. 2+2=4.
obrázok_2022-06-11_110119961.png
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3338
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 188 times
Been thanked: 163 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Tesla ma stale menej konkurencieschopnu ponuku oproti kasickym automobilkam, ten technologicky náskok ktory dlhe roky mala uz viac menej stratila a pritom kvalitou vyrobkov sa nezlepsila.
Slovan_sk
Gold Member **
Príspevky: 366
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 40 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Nemyslel som ze sa toho raz dozijem ale davam typ na akciu pre rok 2022 + a pozor je to slovenska firma , upis na prazskej burze

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/501 ... itrka.html

Kolega tam bol asi rok dozadu ked sa o nejakom IPO ani nehovorilo a uz vtedy vravel ze taku atmosferu uz dlho nevidel , cela firma vysmiata ze objednavky pocas tvrdej corona doby mali na x rokov , diverzifikovany do roznych segementov , ziadny odpad , presnost lisovania na stotiny milimetra , proste high tech firma
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 634
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 84 times
Been thanked: 73 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa Joki »

Trumpeta1978 napísal: So 11 06, 2022 12:35 pm Tesla ma stale menej konkurencieschopnu ponuku oproti kasickym automobilkam, ten technologicky náskok ktory dlhe roky mala uz viac menej stratila a pritom kvalitou vyrobkov sa nezlepsila.
Ja si myslim, že sa akurát Tesla zahrieva :).
Majú technologický náskok a hlavne softverový. Neskutočné množstva dát zberajú denne s cestnej premávky.
Na Tesla Cybertruck má už 200 000 objednávok a už neprijímajú ďalsie. Začina sa vyroba Tesla Semi. Pokračuje s Tesla Bot a Tesla RoboTaxi. V Indonesii planuje Tesla ťažiť nikel a planuje tam otvoriť továreň na baterie a auta.
https://www.teslamagazin.sk/tesla-tovar ... gafactory/

https://www.reuters.com/world/asia-paci ... 022-05-15/

Baterie si vyrába už sama. Má neskutočnú a stale buduje nabijaciu infraštruktúru. Potom tu je Dojo https://www.teslamagazin.sk/tesla-dojo- ... dstavenie/.

SpaceX, Boring Company a Tesla navzájom spolupracujú. Ak niečo vytvoria v SpaceX tak to použijú aj v Tesle.
https://www.teslamagazin.sk/tesla-roads ... x-package/

Tunelovanie (nie to slovenské :D) cez Boring C. bude len pre Teslacke autá.

No a so Starlinkom bude Tesla online aj …

Navyše, Tesla má 2,2 mld. usd voľného cash-flow.

V Európe nevidim ani len náznak, ktorá automobilka je tak rozbehnutá a v Amerike tiež, no, možno Ford, ale to len možno. Nio, malo teraz slabé výsledky a straty https://burzovnisvet.cz/investice/zprav ... l-dodavky/
Referral link IBKR. Aktualizované 02/2023.
Kludne sa pripojte, zostáva 5 aktivácií.
https://ibkr.com/referral/jozef719
Veľa úspechov prajem a nech sa darí.
Joki
Ďakujem.

Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 48 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

Trumpeta1978 napísal: So 11 06, 2022 12:35 pm Tesla ma stale menej konkurencieschopnu ponuku oproti kasickym automobilkam, ten technologicky náskok ktory dlhe roky mala uz viac menej stratila a pritom kvalitou vyrobkov sa nezlepsila.
+ aj na aktualnej cene je nadhodnotena. Treba s ana to pozerat z druhej strany tesla ma velku konkurenciu, subdodavatelia klucovych komponentov nie. (senzory, charging, powerchain atd.) Ked si dohladate kto co dodava z nejakych referencii.. bingo :)

napr.
https://www.onsemi.com/solutions/automo ... rification

+ vyrobcovia nabijacich stojanov atd. :)
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 425
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa glengoolie »

Sledujete niekto WBD(warner bros discovery)? Velmi lakavo to posobi.
for the best of times
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 105
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 42 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa PredsaJa »

Áno. Osobne mám aj v portfóliu. Jediný rizikovejší element je vysoký debt, ale jeho redukciu má manažment ako top prioritu. Napriek tomu je tá dnešná cena až smiešna v kontexte valuácie. A to ani nemusia dosiahnuť nič z tých 3 mld. synergií a úspor. Aj tak je to z pohľadu P/E, EV/EBITDA či FCF takpovediac screaming buy. Toho debtu sa až tak strašne neobávam, zlúčenie s WB a discovery dáva zmysel v kontexte business modelu. Treba len trochu upratať portfólio a dať tomu koncept (hlavne značky WB). Pokusy o to sa už dejú, ale výsledok budeme vidieť o pár rokov. Na long term buy & hold podľa mňa super. Trading nerobím ani sa nevyznám, takže tu neporadím.
george1
Gold Member **
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 7:44 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa george1 »

glengoolie napísal: Ne 12 06, 2022 10:18 pm Sledujete niekto WBD(warner bros discovery)? Velmi lakavo to posobi.
Uvažoval som, ale zatiaľ som nekúpil. Po znížení dlhu je zaujímavá aj cena na nákup ATT . Dúfam že vedenie ATT sa poučilo z minulých rokov a prestanú rozhadzovať peniaze na nie dobré akvizície.
V máji som kúpil na špekuláciu za cenu 25 usd BROS (medzitým cena stúpla). Momentálne BROS opäť klesá, ak dosiahne opäť cenu 25, prikúpim. Dutch Bros expanduje, majú plán zvyšovania pobočiek. Napriek tomu, že inflácia v ich biznise samozrejme robí problém, BROS ak naplní prognózu zvyšovania pobočiek a rastu biznisu, cena by mala byť v budúcnosti viac ako môj nákup. Kúpil som BROS ako špekuláciu, chcem predať minimálne po roku držania bez zdanenia.
Dnes som pridal do môjho divi portfolia Blackrock BLK za 595 USD, na long a dividendy. Celosvetovo sa presúvajú peniaze z podielových fondov do ETF. Blackrock je najväčší správca ETF na svete. Pokles z maxima ceny BLK 970 usd, aktuálna dividenda BLK mi signalizujú nákupnú cenu. BLK možno v tomto roku ešte klesne, ale cenu pod 600 považujem za dobrý nákup na long divi portfolio. BLK má aktuálne payout ratio 45%, posledné roky zvyšuje dividendu vždy viac ako 10%. Ak bude pokles BLK pokračovať, neskôr pridám druhý nákup.
"Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov"
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 14195
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 436 times
Been thanked: 709 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trumpeta1978 napísal: Št 02 06, 2022 8:34 pm Pre porovnanie Elli lilly ukonci konecnu fazu svojho produktu BRAVE-AA2 az 03/2024 a SALT 20 score nema lepsie ako ma Cnce. U Pfizeru sa pise o ukonceni poslednej fazy az o roku 2026.
Uvidime. Tym netvrdim ze to nie je riskantne-urcite je, stat sa moze cokolvek.
len som zachytil správu, tak dávam:

Eli Lilly's Olumiant granted FDA approval to treat adult patients with severe alopecia areata
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3338
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 188 times
Been thanked: 163 times

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

JUGGLER napísal: Po 13 06, 2022 9:38 pm
Trumpeta1978 napísal: Št 02 06, 2022 8:34 pm Pre porovnanie Elli lilly ukonci konecnu fazu svojho produktu BRAVE-AA2 az 03/2024 a SALT 20 score nema lepsie ako ma Cnce. U Pfizeru sa pise o ukonceni poslednej fazy az o roku 2026.
Uvidime. Tym netvrdim ze to nie je riskantne-urcite je, stat sa moze cokolvek.
len som zachytil správu, tak dávam:

Eli Lilly's Olumiant granted FDA approval to treat adult patients with severe alopecia areata
ked som pisal ten povodny prispevok tak som vychadzal z oficialnych infomacii ktore som nasiel na nete. Nasledne som zistil, ze niektore udaje su /vraj/ inac, ale uz som to tu nechcel znovu spamovat a doplnat.
Pekne zhrnutie o celej spolocnosti a jej produkte je tu- mali by tam byt najlepsie informacie, stoji za precitanie, je tam porovnanie tých látok od vsetkych 3 spolocnosti ktore ich vyvijaju:

https://seekingalpha.com/article/451628 ... reata-drug
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 425
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times
Kontaktovať používateľa:

Re: TIPY NA AKCIE 2022

Príspevok od používateľa glengoolie »

Pozeram na inverzny ropny ETF $SCO. Tie ceny sa tam zdaju neuveritelne, respektive potencial na rast pr idnesnych cenach ropy. Mate s tym niekto skusenosti? Citam o tom nieco ze to nie je dobre drzat dlhodobo ale nejak nerozumiem preco.
for the best of times
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"